Повідомлення про проведення установчих зборів об‘єднання співвласників багатоквартирних будинків №46, №48, №50 по вул. В. Гудзя (Лютнева) в м. Бориспіль Опитування для осіб з інвалідністю та роботодавців, які працевлаштовують осіб з інвалідністю Оголошення ТОВ «ГРАД-2007» про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: нове будівництво та експлуатація автозаправної станції з автогазозаправним пунктом за адресою: Київська область, місто Бориспіль, вулиця Шевченка, 102-В Фінансова підтримка на відкриття або перезапуск власної справи в рамках Програми підтримки економічної стійкості (ERP) Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області 30 червня 2026 року відбудеться Всеукраїнський День поля «Сортові ресурси та технологічні інновації» Про скликання сімдесят восьмої сесії міської ради VІІІ скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Оголошення про формування конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору незалежних членів наглядової ради Комунального некомерційного підприємства «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів на території Бориспільської міської територіальної громади з 2027 року Грантове фінансування для малого та середнього бізнесу, що постраждав від війни Рахункова палата проводить опитування громадян з метою виявлення найбільш актуальних проблем територіальних громад та врахування думки громадян Звіт ТОВ «УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ» з оцінки впливу на довкілля «Розробка (продовження розробки) Глибоцького родовища піску, придатного як пісок-компонент в’яжучого для щільних силікатних бетонів, а також для благоустрою, рекультивації та планування в Бориспільському районі Київської області» До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Про скликання сімдесят сьомої сесії міської ради VІІІ скликання КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" запрошує долучитися до донорського забору крові Виконавчий комітет Бориспільської міської ради повторно оголошує конкурс по відбору експертів – суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): земельна ділянка № 1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. ГО «Захист прав молоді та релігійних громад» запрошує до вишкільного табору «ЧИН ГЕРОЇВ» Інформування про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Опитування мешканців територіальних громад Київщини з метою визначення потреб маломобільних груп населення Онлайн-навчання та тренінги для соціальних працівників з питань надання кваліфікованої підтримки та допомоги дітям, які постраждали від онлайн-насильства, та їхнім сім’ям Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації фізичним особам за утримання корів Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування витрат на створення нових виробництв з переробки сільськогосподарської продукції або збільшення потужностей наявних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування вартості придбаного суб’єктами господарювання насіння нішевих технічних культур (льону, гірчиці, коріандру) Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання для надання часткового відшкодування вартості закуплених суб’єктами господарювання племінних кізочок, козематок, ярок та вівцематок Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації суб’єктам господарювання за приріст корів власного відтворення Увага! 14-15 травня 2026 року заплановані роботи по промивці та знезараженню резервуарів чистої води та мереж водопостачання у Борисполі Оголошення ТOB «ЖЕК-53» про підвищення тарифів по наданню послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з 01 червня 2026 року Щодо необхідності своєчасної сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє про наявність вакантних посад Про скликання сімдесят шостої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання З 4 по 17 травня 2026 року пройде Марафон кліматичної адаптації Щодо проведення заходів із взяття на військовий облік призовників юнаків 2009 року народження з 01 січня по 31 липня 2026 року Опитування ГО «Зміст» про вивчення рівня обізнаності, відповідності та готовності українських аграрних ОГС до вимог законодавства ЄС щодо організацій виробників Виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголошує конкурс по відбору експертів –суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): - земельна ділянка №1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. Повідомлення ТОВ "ЛНК"про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля: експлуатація існуючої комплексної інженерної споруди з системою збору біогазу не діючого полігону твердих побутових відходів (ТПВ) для виробництва електроенергії на території в районі с. Глибоке Бориспільського району Київської області, за межами населеного пункту Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області Запуск онлайн-курсу «Фінанси для бізнесу: люди, процеси, системи» Про скликання сімдесят п’ятої сесії міської ради VІІІ скликання Оголошено набір на участь в одноденному воркшопі «Відповідальне ведення бізнесу як передумова відновлення та євроінтеграції: інструменти для місцевих громадських організацій» Запуск безоплатного онлайн-курс із системного маркетингу З 01 травня 2026 року змінюється тариф послуги, що надає ТОВ «ЖЕК-53» Про скликання сімдесят четвертої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання «Майстерня власного бізнесу»: навчання та менторська підтримка для жінок, які планують започаткувати власну справу або відновлюють бізнес після вимушених змін Позачерговий прийом військовослужбовців у поліклінічному відділенні КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Бориспільське районне споживче товариство запрошує на передвеликодній ярмарок! Відкрито реєстрацію до Молодіжної ради 4-го скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
logo diia

Про Схвалення Програми поводження з твердими побутовими відходами в місті Борисполі на 2012-2016 роки

18 січ. 2012


З метою формування безпечних умов для життя і здоров’я населення в м. Борисполі та відповідно до ст. 47 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», пп. 1 п. а) ч. 1 ст. 27, ст. 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:

1. Схвалити Програму поводження з твердими побутовими відходами в місті Борисполі на 2012-2016 роки (додається).

2. Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради визначити головним розпорядником коштів та відповідальним виконавцем Програми.

3. Головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради:
3.1. Організувати у встановленому порядку подання Програми на розгляд Бориспільської міської ради.
3.2. Про хід виконання Програми щороку, до 30 березня, звітувати перед виконавчим комітетом міської ради
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови М.П. Корнійчука.

 

Міський голова                                                                  А.С.Федорчук

 

 

СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого
комітету міської ради
від ________ № __________

 

 

П Р О Г Р А М А

ПОВОДЖЕННЯ З ТВЕРДИМИ ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ В
М. БОРИСПОЛІ НА 2012-2016 РОКИ

 

 

ПАСПОРТ
Програми поводження з твердими побутовими відходами в
місті Борисполі на 2012-2016 роки

1. Ініціатор розроблення Програми:
Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради.
2.  Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми:
Доручення міського голови на розробку Програми від ______ № ______
3. Розробник Програми:
Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради.
3. Співрозробники Програми:
Комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства».
4. Відповідальний виконавець Програми:
Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради.
5. Учасники Програми:
Комунальні підприємства «Житлова експлуатаційна контора - 1», «Житлове ремонтно-експлуатаційне управління», «Виробниче управління комунального господарства», та інші суб’єкти підприємницької діяльності.
6. Термін реалізації Програми:
2012 – 2016 роки.
6.1. Перший етап – 2012-2014 роки;
6.2. Другий етап – 2015-2016 роки.
7. Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми:
Державний бюджет, обласний бюджет, місцевий бюджет, кошти підприємств, інші джерела.
8. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми:

 

 

 

 

 

Вступ

         Протягом останнього десятиріччя в Україні продовжує відбуватися прогресуюче накопичення відходів як у промисловому, так і в побутовому секторах. Не є виключенням і м. Бориспіль. Розрив між прогресуючим накопиченням відходів і заходами, спрямованими на запобігання їх утворення, розширення утилізації, знешкодження та видалення, загрожує не тільки поглибленням екологічної кризи, а й загостренням соціально-економічної ситуації в цілому. Звідси – необхідність подальшого удосконалення та розвитку з урахуванням вітчизняного та світового досвіду всієї правової, нормативно-методичної та економічної системи поводження з відходами.
Згідно з європейською практикою проблема відходів має розглядатися як один з визначальних факторів екологічної безпеки, а в плані вибору пріоритетів виходити з оцінки як ресурсного джерела, так і екологічно небезпечного чинника.
Сьогодні в більшості розвинених країн у сфері поводження з твердими побутовими відходами (далі - ТПВ) спостерігається перехід від стратегії складування на полігонах та сміттєспалювання до альтернативних рішень цієї проблеми, які максимально знижують негативний вплив відходів на довкілля.
Практичний досвід поводження з ТПВ у різних країнах свідчить, що не існує універсального методу, який би задовольняв сучасні вимоги екології, економіки та ресурсозбереження. Цим вимогам, тенденціям розвитку світової практики найбільшою мірою відповідає впровадження комплексної системи збирання та перероблення ТПВ, яка забезпечує використання відходів як джерела вторинної сировини.
Якщо під час складування на полігонах та звалищах морфологічний склад ТПВ не впливає (або майже не впливає) на технологію робіт, технічні показники, то при цьому він негативно впливає на екологічний стан довкілля.  При промисловому переробленні морфологічний склад ТПВ має дуже важливе значення. Головними показниками якості відходів стають їх вологість, склад та співвідношення органічних і неорганічних речовин. В останні роки відбулася значна зміна в морфологічному складі ТПВ: збільшилися кількість полімерів, картону та значно менше стало харчових відходів. У цьому зв’язку постає питання про необхідність роздільного збирання окремих компонентів ТПВ як населенням, так і суб’єктами господарювання. Зарубіжний досвід засвідчує, що в тих країнах, де працює система роздільного збирання, заводи з перероблення ТПВ працюють ефективніше.

 

1. Загальна характеристика міста Борисполя та аналіз
існуючого стану сфери поводження з відходами

         Місто Бориспіль розташоване у центральній частині Київської області, в середній течії річки Дніпро, в зоні лісостепу і займає територію 37 км2. Воно межує із землями сільських рад, а саме: Гірської, Мартусівської, Великоолександрівської, Дударківської, Сеньківської, Іванківської, Глибоцької.
Місто має достатньо розгалужену інфраструктуру сфери комунальних послуг та побутового обслуговування, широку мережу закладів соціально-культурного призначення, розвинену систему міського та міжміського транспорту, повітряного транспорту, автобусних маршрутів і таксі, електрозв’язок, розвивається Інтернет.
Базовими організаціями житлового господарства в місті  є комунальні підприємства.  Вони визначають види та обсяги послуг з санітарної очистки міста та прибирання його території, укладають договори на виконання цих послуг, здійснюють фінансування послуг за кошти місцевого бюджету, контролюють вчасність та якість виконання послуг. Території, які не  є власністю територіальної громади міста, а належать підприємствам та організаціям різних форм власності, утримуються ними за власні кошти. Ці підприємства укладають договори на вивіз ТПВ і сплачують кошти із своїх доходів.
Правління житлових кооперативів, ОСББ займаються організацією послуг із санітарної очистки на своїх територіях. Мешканці будинків індивідуальної забудови мають змогу заключити договори на вивезення ТПВ з КП "ВУКГ".
Збирання та вивезення побутових відходів на сміттєзвалище здійснюється спеціалізованим автотранспортом комунального підприємства "Виробниче управління комунального господарства". Невелику кількість відходів вивозять на полігон також інші підприємства-перевізники, такі як ДМА "Бориспіль". Прибирання міської території, як літнє, так і зимове, здійснюють КП "ВУКГ", КП "ЖЕК-1", КП "ЖРЕУ" та інші суюєкти підприємницької діяльності.

Базові підприємства, які забезпечують збирання ТПВ та роздільне збирання ТПВ, як вторинної сировини

Найменування підприємств в розрізі населених пунктів (комунальні)

Обсяги збирання ТПВ, м3 (тонн)

2009 рік

2010 рік

2011 рік

Комунальне підприємство "ВУКГ"

142336

140610

 

Разом

142336

140610

 

 

Тарифи на вивезення та захоронення

Показник

Тарифи на вивезення

2009 рік

2010 рік

2011

ТПВ, грн./м3

20,38

20,38

 

Будівельні матеріали, грн./м3

-

-

 

Змет вулиць грн./м3

31,42

31,49

 

Зелених насаджень грн./м3

19,31

19,37

 

Роздільний збір ТПВ, грн./м3

-

-

 

Інші

46,21

46,25

 

 

Кількість та стан контейнерів для сміття
та сміттєзбиральних майданчиків

Найменування населених пунктів

Сміттєзбиральні майданчики

Контейнери для збору сміття

загальна кількість, од

в т.ч.
облаш-тованих, од

місткість контейнера, м3

Кіль
кість,
од

з них потребують

заміни,
%

ремонту,%

м. Бориспіль

343

343

0,6-0,75

1079

55

108

Всього

343

343

 

1079

-

-

 

Характеристика вулично-дорожньої мережі сектору індивідуальної забудови

Найменування населених пунктів

Загальна кількість вулиць

Кількість вулиць з шириною проїзду менше 6 м

Кількість тупикових вулиць

Кількість вулиць без твердого покриття

Кількість вулиць охоплених вивозом ТПВ

м. Бориспіль

410

18

12

-

246

Всього

410

18

12

-

246

 

Несанкціоновані сміттєзвалища

Місцезнаходження сміттєзвалища

Загальна площа, га

Обсяги накопичення відходів,
тис. м3 (тис. тонн)

Найменування населених пунктів, від яких здійснюється
захоронення ТПВ

В межах міста

0,21

0,53

м. Бориспіль

Обсяги утворення твердих побутових відходів
2009 р. – 142336 м³     2010 р. – 140610 м³     2011 р – _________ м³

 

Санкціоновані сміттєзвалища


Місце розташування сміттєзвалища

Загальна площа, га

Рік введення в дію

% використання сміттєзвалища

Обсяги
захоронення відходів за 2010 рік
м3 (тонн)

Найменування
власника сміттєзвалища
та контактний телефон

Землі Глибоцької сільської ради
2,5 км від міста

6,0

2002

83

2192950

ТОВ "Еко-Сервіс"
м. Бориспіль
т. 353-83-99

 

2. Загальні положення

Програма розроблена відповідно до Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону земель», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про відходи», Постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів».

 

 

 

3. Мета Програми

         Метою Програми є створення умов, що сприятимуть забезпеченню повного збирання, перевезення та захоронення побутових відходів і обмеження їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я людей, а також впровадження нових та розширення і модернізація діючих потужностей із збирання, перероблення та захоронення ТПВ, створення ефективної системи управління у сфері поводження з відходами.

4.  Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

Сьогодні в більшості країн у поводженні з ТПВ набирає популярності перехід від стратегії складування на полігонах та сміттєспалювання до альтернативних рішень цієї проблеми, які максимально знижують негативний вплив відходів на довкілля.
Практичний досвід знешкодження ТПВ у різних країнах свідчить, що не існує універсального методу, який би задовольняв сучасні вимоги екології, економіки, ресурсозбереження та ринку. Цим вимогам, тенденціям розвитку світової практики найбільшою мірою відповідає впровадження комплексної системи збирання та утилізації ТПВ, яка забезпечує використання відходів як джерела вторинної сировини.
Якщо під час складування на полігонах та звалищах морфологічний склад ТПВ не впливає (або майже не впливає) на технологію робіт, технічні показники та екологічний стан довкілля, то при промисловому перероблені він має дуже важливе значення. Головними показниками якості відходів стають їх вологість, склад та співвідношення органічних і неорганічних речовин. В останні роки відбулася значна зміна в морфологічному складі ТПВ: збільшилася кількість полімерів, картону та значно менше стало харчових відходів. У цьому зв’язку постає питання про необхідність роздільного збирання окремих компонентів ТПВ як населенням, так і невеликими торговельними підприємствами, ринками, тощо. Ці підприємства за умови матеріального заохочення можуть збирати залишки тари та упаковки, харчові відходи, а також скло та ресурсноцінні фракції полімерів. Зарубіжний досвід засвідчує, що в тих країнах, де працює система роздільного збирання, сміттєпереробні заводи працюють ефективніше.
На сьогодні в Україні особливо гостро постає проблема поводження з ТПВ, а конкретно – із залученням цих відходів у вторинне використання.
Умови м. Борисполя, як об¢єкта санітарного очищення, є такими:
1. Організаційні умови:
збирання та вивезення ТПВ в місті здійснюється згідно зі схемою санітарної очистки та спеціалізованим автотранспортом КП "ВУКГ";
організацію робіт з санітарної очистки та благоустрою в місті здійснюють КП "ВУКГ", КП "ЖЕК-1", КП "ЖРЕУ" та інші суб’єкти підприємницької діяльності;
частина мешканців сектору індивідуальної забудови міста не має договорів на вивезення ТПВ і не бере участі в оплаті цих послуг.
2. Технологічні умови:
єдиною технологією поводження з ТПВ у місті є їх збирання та вивезення на санкціоноване сміттєзвалище.
3. Технічне забезпечення:
місто має недостатню кількість контейнерів для збирання ТПВ.

5. Шляхи і заходи реалізації розв’язання проблеми
Вирішення проблеми поводження з ТПВ передбачає розроблення та впровадження відповідних програмних заходів, які повинні забезпечити концентрацію фінансових ресурсів держави, області, міста та суб’єктів господарювання, а також спонукати до збільшення інвестицій у цю сферу.
Узагальнення досвіду управління поводження з відходами в розвинених країнах та досвіду використання відходів в Україні дозволяє визначити розширення їх використання як пріоритет першого порядку. Але це лише загальна орієнтація і стратегія. В практичному плані, враховуючи еколого-економічну ефективність утилізації відходів, обмежені фінансово-економічні можливості міста та суб’єктів господарювання.

 

 

 

 

6. Завдання Програми
Основні завдання:
розроблення та затвердження схеми санітарної схеми санітарної очистки м. Борисполя;
придбання газогенераторного котла, що працює на відходах деревини для отримання теплової енергії;
придбання і встановлення урн для сміття у місцях массового відпочинку, на зупинках транспорту;
придбання контейнерів для будівельних відходів;
придбання склопластикових контейнерів для роздільного збирання ТПВ;
будівництво (облаштування) прибудинкових контейнерних майданчиків роздільного збирання ТПВ;
придбання спец. автомобіля для санітарної чистки міста Бориспіль;
придбання спец. автомобіля з мультиплікатором 10 т. для роздільного збирання ТПВ (як вторинної сировини) та будівельних відходів;
придбання автомобіля з мультиплікатором 5 т. для роздільного ТПВ (як вторинної сировини) та будівельних відходів.



7. Очікувані результати, ефективність Програми

Виконання Програми дасть змогу:
зменшити кількість несанкціонованих сміттєзвалищ на 25-30 %;
зменшити шкідливий вплив побутових відходів на навколишнє природне середовище;
створити умови для очищення міста від забруднення побутовими відходами;
поліпшити якість обслуговування населення у сфері поводження з побутовими відходами;
збільшити обсяги захоронення побутових відходів шляхом впровадження нових технологій у сфері поводження з побутовими відходами;
стабілізувати та поліпшити фінансовий стан підприємств з вивозу сміття шляхом прискорення досягнення 100% оплати за послуги з вивезення відходів, 90% рівня охоплення населення вказаними послугами.

8. Фінансове забезпечення Програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, обласного бюджету, місцевого бюджету (в межах наявного фінансового ресурсу) та інших джерел. Обсяги фінансування визначаються відповідно проектно-кошторисної документації та договірних умов. Обсяг фінансування завдань, передбачених Програмою, уточнюється щороку з урахуванням можливостей бюджетів різних рівнів.
Виходячи з фінансово-економічних можливостей обсяги фінансування заходів Програми можуть бути скориговані міською радою.
Для вдосконалення Програми орієнтовно необхідно:
26 500,0 тис. грн. з Державного бюджету;
1 100,0 тис. грн. з обласного бюджету;
2 100,0 тис. грн. з місцевого бюджету;
1 400,0 тис. грн. кошти підприємств.

9. Координація та контроль за ходом виконання Програми

         Координація та контроль за ходом виконання Програми покладається на головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради.