Відповідно до пп. 1 п. б) ст. 38 та ст. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та з метою поліпшення умов реалізації конституційного права громадян на звернення до виконавчих органів міської ради за місцем їх проживання виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:
1. Утворити Центр законодавчих ініціатив при виконавчому комітеті міської ради у складі згідно з додатком.
2. Затвердити Положення про Центр законодавчих ініціатив при виконавчому комітеті міської ради (додається).
3.Контроль за виконанням цього рішення покласти на керуючого справами виконавчого комітету міської ради Передерей Л.Л.
Міський голова А.С. Федорчук
Додаток
до рішення виконавчого
комітету міської ради
14.05.2012 № 400
СКЛАД
Центру законодавчих ініціатив
при виконавчому комітеті міської ради
| Федорчук | - | міський голова, голова Центру |
| Жарий | - | начальник управління юридично-кадрового забезпечення, заступник голови Центру |
| Кузьменко | - | начальник юридично-кадрового відділу управління освіти і науки міської ради, секретар Центру |
|
Члени комісії: | ||
| Аврамчук | - | начальник головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| Бакум | - | редактор громадсько-політичної міськрайонної газети «Трудова слава» (за згодою) |
| Величко | - | начальник служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради |
| Вертелецька | - | начальник відділу торгівлі та підприємництва виконавчого комітету міської ради |
| Гавриленко | - | заступник начальника Бориспільського міськрайонного управління юстиції Київської ради |
| Гончаренко | - | начальник відділу економічної та інвестиційної політики виконавчого комітету міської ради |
Продовження додатку
| Даниленко | - | начальник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради |
| Дармостук | - | секретар міської ради |
| Довгенко | - | начальник архівного відділу виконавчого комітету міської ради |
| Дубравськуий | - | депутат міської ради (за згодою) |
| Жупиця | - | юрист управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради |
| Калініченко | - | головний спеціаліст управління юридично-кадрового забезпечення виконавчого комітету міської ради |
| Ковальова | - | заступний міського голови |
| Корнійчук | - | перший заступник міського голови |
| Кузьменко | - | голова громадської ради (за згодою) |
| Локайчук | - | депутат міської ради (за згодою) |
| Майстрова | - | начальник відділу землекористування виконавчого комітету міської ради |
| Павлович | - | начальник відділу забезпечення роботи ради виконавчого комітету міської ради |
| Парасочка | - | заступник начальника управління містобудування та архітектури міської ради |
Продовження додатку
| Парнак | - | начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету міської ради |
| Пасенко | - | заступник міського голови |
| Передерей | - | керуючий справами виконавчого комітету міської ради, заступник голови Центру |
| Петруша | - | начальник відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради |
| Пінчук | - | начальник управління організаційно-господарського забезпечення виконавчого комітету міської ради |
| Піскор | - | заступник міського голови |
| Рак | - | директор комунального підприємства «Телерадіостудія Бориспіль» (за згодою) |
| Степаненко | - | начальник відділу обліку, розподілу та приватизації житла виконавчого комітету міської ради |
| Сухецька | - | голова ініціативної групи вуличного комітету по вул. Каховська (за згодою) |
| Хміль Тетяна Михайлівна | - | депутат міської ради (за згодою) |
| Чернишова | - | начальник відділу по роботі з організації надання адміністративних послуг виконавчого комітету міської ради |
| Шевц | - | голова Молодіжного парламенту міста Борисполя |
Керуючий справами Л.Л.Передерей
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення виконавчого
комітету міської ради
14.05.2012 № 400
ПОЛОЖЕННЯ
про Центр законодавчих ініціатив
при виконавчому комітеті міської ради
1. Центр законодавчих ініціатив при виконавчому комітеті міської ради (далі – Центр) є постійно діючим консультаційно-дорадчим органом, утвореним головою Бориспільської міської ради з метою підготовки пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства України, законодавчого забезпечення соціально-економічного розвитку міста.
2. Центр здійснює свою діяльність на принципах гласності, відкритості та добровільності.
3. У своїй діяльності Центр керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, актами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями Бориспільської міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, а також цим Положенням.
4. Основними завданнями Центру є:
забезпечення взаємодії виконавчих органів міської ради, науково-освітніх закладів, суб’єктів господарювання, правоохоронних, контролюючих, судових органів, об’єднань громадян та інших зацікавлених установ, організацій та підприємств міста в частині підготовки і внесення в установленому порядку пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства України з питань, пов’язаних з діяльністю виконавчих органів міської ради;
участь в розробці концепцій, проектів законодавчих актів, спрямованих на забезпечення регіонального розвитку, створення сприятливих умов для здійснення діяльності суб’єктами господарювання, підвищення соціальної захищеності населення;
залучення громадськості до вирішення актуальних економічних та соціальних проблем міста шляхом ініціювання прийняття необхідних законодавчих актів Верховною Радою України.
5. Центр для виконання покладених на нього завдань має право:
одержувати від виконавчих органів міської ради інформаційні та статистичні матеріали щодо правозастосовної практики в певних галузях суспільного життя, аналізувати їх для виявлення прогалин та протиріч в законодавстві, а також недоліків у роботі з правозастосування;
залучати для аналізу матеріалів правозастосовної діяльності та підготовки відповідних висновків і пропозицій представників виконавчих органів міської ради, науково-освітніх закладів, суб’єктів господарювання, правоохоронних, контролюючих, судових органів, об’єднань громадян і інших зацікавлених установ, організацій та підприємств міста;
вносити пропозиції щодо необхідності підготовки конкретних актів законодавства та їх форми, а також пропозиції щодо організації та здійснення цієї роботи;
вивчати проекти законодавчих актів і готувати, із залученням відповідних фахівців, пропозиції до них;
звертатись до центральних органів виконавчої влади із запитами щодо їх думки з відповідних питань законопроектної роботи;
створювати робочі групи для опрацювання проектів законодавчих актів.
6. Центр у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє із територіальними органами центральних органів виконавчої влади та установами області.
7. Центр утворюється у складі голови, заступника голови, відповідального секретаря та членів Центру.
Персональний склад Центру та зміни до нього затверджує виконавчий комітет міської ради. До складу Центру можуть залучатися за їх згодою представники громадських організацій міста. інших установ, організацій, підприємств міста.
8. Голова Центру здійснює керівництво діяльністю Центру, спрямовує та організовує роботу його членів.
Центр має бланк зі своїм найменуванням.
9. У разі відсутності голови Центру його обов’язки виконує заступник голови Центру.
10. Члени Центру мають право:
вносити пропозиції щодо порядку денного засідання Центру;
виступати на засіданнях Центру з пропозиціями щодо законодавчого забезпечення, законотворчої діяльності, а також організації роботи Центру;
вносити до виконавчого комітеті міської ради пропозиції щодо розробки нормативних актів, спрямованих на вирішення актуальних соціально-економічних проблем міста;
знайомитися з протоколами засідань Центру;
отримувати іншу необхідну інформацію, пов’язану з діяльністю Центру.
11. Основною формою роботи Центру є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на рік. Засідання Центру є правоможним, якщо на ньому присутні не менше половини його членів.
12. Центр в межах наданих повноважень приймає рішення. Рішення Центру приймаються простою більшістю голосів його членів, присутніх на засіданні Центру. У разі рівного розподілу голосів членів Центру голос голови Центру або його заступника, який був головуючим на засіданні, є вирішальним.
Рішення Центру оформлюється протоколом, який підписують голова Центру або його заступник, який був головуючим на засіданні, та відповідальний секретар Центру.
Діяльність Центру, а також прийняті ним рішення, регулярно висвітлюються в засобах масової інформації.
13. У період між засіданнями Центру його завдання виконує відділ юридично-кадрового забезпечення виконавчого комітету та секретар Центру, які:
збирають, вивчають, узагальнюють і обробляють законодавчі пропозиції членів Центру, громадян, підприємств, установ, організацій міста незалежно від форм власності;
ведуть підготовку аналітичних інформаційних та інших матеріалів, пов’язаних із законотворчою діяльністю, надають їх голові Центру та його заступнику;
організовують проведення засідань Центру, готують проекти плану роботи Центру;
розробляють проекти законодавчих актів відповідно до плану роботи Центру;
надають методичну та іншої практичну допомогу членам Центру;
забезпечують висвітлення діяльності Центру у засобах масової інформації;
готують за дорученням голови Центру або його заступника висновки щодо доцільності прийняття нових законодавчих актів з їх правовим обґрунтуванням;
ведуть облік і аналіз звернень, іншої кореспонденції, що надходить до Центру, забезпечують своєчасне реагування на зазначені звернення;
координують діяльність тимчасових робочих груп створених Центром, а також спеціалістів, залучених для вирішення окремих завдань діяльності Центру;
здійснюють постійний моніторинг законотворчої діяльності Верховної Ради України, законопроектів, що вносяться на її розгляд суб’єктами законодавчої ініціативи, регулярне надання відповідної інформації голові Центру, його заступнику, зацікавленим підприємствам, установам, організаціям міста;
забезпечують взаємодію Центру з виконавчими органами міської ради, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, що знаходяться на території міста, вищими навчальними закладами, підприємствами, установами та організаціями міста незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян, залучення спеціалістів зазначених організацій до вирішення проблем у сфері законотворчої діяльності;
ознайомлюють зацікавлені підприємства, установи, організації міста з рішеннями та планами роботи Центру;
виконують доручення голови Центру та його заступника, пов’язані з питаннями законотворчої діяльності, а також організаційним забезпеченням діяльності Центру;
ведуть статистичний облік і звітність з питань, віднесених до компетенції Центру.
14. Центр має право:
залучати спеціалістів виконавчих органів міської ради, вищих навчальних закладів за погодженням з їх керівниками для розгляду питань пов’язаних із удосконаленням законодавства та підготовки проектів законодавчих актів;
отримувати інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
організовувати наради за участю представників виконавчої органів міської ради, підприємств, установ, організацій міста з питань, які належать до його компетенції





















