Заслухавши інформацію керуючого справами виконавчого комітету міської ради Передерей Л.Л. про представлення проекту «Довіра громади – пріоритет управління сучасним містом» (модернізація системи управління містом з використанням інформаційно-комунікативних технологій)» для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, який корелюється з Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», рішеннями ради регіонів щодо реформування місцевого самоврядування, враховуючи пропозиції постійних комісій міської ради з питань планування бюджету, економічної реформи, з питань освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту та у справах релігії, з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації, відповідно до Указу Президента України «Про Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування», Постанови Кабінету міністрів від 18 січня 2003 року № 64 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування», пп. 22 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада ВИРІШИЛА:
1. Схвалити проект «Довіра громади – пріоритет управління сучасним містом» (модернізація системи управління містом з використанням інформаційно-комунікативних технологій)» (додається) для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.
2. Фінансовому управлінню виконавчого комітету міської ради передбачити фінансування проекту «Довіра громади – пріоритет управління сучасним містом» (модернізація системи управління містом з використанням інформаційно-комунікативних технологій)» з місцевого бюджету в сумі 993,0 тис. грн.
3. Начальникам управлінь, відділів, служб міської ради та виконавчого комітету міської ради забезпечити виконання проекту «Довіра громади – пріоритет управління сучасним містом» (модернізація системи управління містом з використанням інформаційно-комунікативних технологій)» (далі – Проект) .
4. Керуючому справами виконавчого комітету міської ради Передерей Л.Л. інформувати виконавчий комітет міської ради до 01.01.2015 про хід виконання Проекту.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань планування бюджету, економічної реформи, з питань освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту та у справах релігії, з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації.
Міський голова А.С.Федорчук
СХВАЛЕНО
Рішення міської ради
____________________
____________________
Довіра громади – пріоритет управління сучасним містом
(модернізація системи управління містом з використанням інформаційно-комунікативних технологій)
(забезпечення належного врядування шляхом підвищення якості надання адміністративних послуг та впровадження технологій електронного управління, або/і розвиток електронної демократії)
Відповідно до вимог Європейської стратегії інновацій та доброго врядування
Бориспільська міської ради
Київської області
Зміст проекту
Анотація Проекту
Назва проекту: Прозоре врядування – ефективність та довіра громади (забезпечення належного врядування шляхом підвищення якості надання адміністративних послуг та впровадження технологій електронного управління, та розвиток електронної демократії відповідно до вимог Європейської стратегії інновацій та доброго врядування)
Актуальність проекту полягає у впровадженні в місті Борисполі сучасних інформаційно-комунікативних технологій та методів вирішення нагальних проблем розвитку місцевого самоврядування, що виникають на етапі реформування системи надання адміністративних послуг, доступу до інформації та проведення антикорупційної політики, що ініціюються Урядом, а саме: реалізація Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».
Очікування мешканців міста щодо покращення надання послуг з кожним роком зростає, а маючи високий рівень організації надання адміністративних послуг та інформування громадськості в місті необхідно розширювати можливості за межі виконавчого комітету, залучаючи до управління активно-орієнтованих громадян, забезпечити комфортне середовище для отримання цих послуг та сприяти економічної та юридичної грамотності населення в умовах швидких темпів розвитку технологій у світі.
Основна проблема проекту:
обмежені фінансово-господарські ресурси місцевого самоврядування;
невідповідність програмних продуктів для специфіки роботи у виконавчих органах, відсутність єдиної інформаційної комунікативної системи між різними державними установами
;низький рівень щодо визначення оцінки процесів надання адміністративних послуг органів місцевого самоврядування, нездатність визначити показники процесів надання адміністративних послуг та ними оперувати;
повільне запровадження системи електронного документообігу та автоматизованого обміну даними між територіальними державними та місцевими органами влади засобами Інтернет;
низький рівень довіри громади до влади на державному та регіональному рівні;
відсутність необхідного рівня економічної грамотності та правової освіти населення.
Соціально-економічна спрямованість та реальність виконання Проекту:Соціально-економічна спрямованість проекту полягає у формуванні та розвитку суспільного капіталу, показниками якості якого є: рівень довіри між мешканцями міста, владою та громадою; ступенем участі у житті громади кожного; кількість та якість формальних та неформальних суспільних зв’язків; якості інформаційних каналів у рамках спільноти міста та поза нею; якості у сфері надання адміністративних послуг.
Інноваційна спрямованість проекту полягає у масштабній всеохоплюючій здатності впровадити інструменти розвитку інформаційного суспільства, з використанням інформаційно-телекомунікаційних технологій для формування нового типу органу місцевого самоврядування, орієнтованого на задоволення потреб громадян міста.
Перелік укрупнених заходів Проекту:
Очікувані результати Проекту:
Цільові групи Проекту:
Організації-партнери, співвиконавці Проекту:
Обсяг коштів, необхідних для реалізації Проекту (програми) та джерела його фінансування:
Вважається за доцільне рекомендувати розробникам Проектів (програми) складати Анотацію після повного завершення написання Проекту (програми) та формування усіх додатків.
Зауважимо, що в першу чергу саме Анотація вивчається експертами під час розгляду Проекту (програми) і формує загальне уявлення про Проект (програму), яке потім уточнюється під час вивчення Опису, Бюджету Проекту (програми) та Додатків до нього.
Складання насиченої виразної Анотації є досить важким завданням, але така Анотація значно підвищує якість Проекту (програми).
Опис Проекту
Контекст і проблема Проекту
Бориспіль – місто обласного значення, адміністративний центр Бориспільського району Київської області, третє місто на Київщині за кількістю населення. Площа - 3701,4 га. Населення – 57,6 тис. чол. (станом на 01.01.2010). Розташоване на відстані 35 км на південний схід від столиці України – Києва. Пристоличне географічне положення в усі часи відігравало домінуючу роль у господарському освоєнні території, визначенні місця і ролі міста у територіальному поділі праці, його спеціалізації. Сучасний Бориспіль – лідер на Київщині за показниками соціально-економічного та культурного розвитку, славний своїми успіхами в галузі соціального партнерства, молодіжної політики, освіти, культури та спорту.
У 2006 році відбулись місцеві вибори і метою передвиборної програми Бориспільського міського голови було становлення Борисполя, як європейського міста з високим рівнем життя, соціальної стабільності, культури та демократії можливе за умов розвитку партнерських стосунків між представниками громади, бізнесу та влади. Спільними зусиллями з усіма жителями міста, депутатським корпусом можна і потрібно змінити сутність влади. Власними силами, використовуючи ресурси працівників та громади, обмінюючись ідеями і досвідом з громадами інших міст почалось впровадження змін у роботу виконавчого комітету. Було реалізовано Проект «Бориспіль – місто якості», створено 21 інформаційно-довідкові центри та одними з перших в Україні затверджено реєстр послуг з інформаційними картками. Функціонування та розширення мережі з 2008 по 2011 рік надало можливість звертатись громадянам безпосередньо за місцем проживання. Реалізація проекту дала можливість зекономити до третину часу суб’єктів господарювання та громадян для подання заяв та посадових осіб органів місцевого самоврядування для обробки інформації, зменшила витрат паперу.
Відповідно до висновків вступного зовнішнього аудиту, проведеного у березні 2007 року Центром підтримки розвитку, до впровадження
Проекту у виконавчих органах Бориспільської міської ради до реалізації проекту «Бориспіль – місто якості» не використовувались електронні засоби комунікації. Основним способом передачі інформації та контролю за виконанням доручень були щотижневі апаратні наради у міського голови. Не було створено спеціальних умов для мешканців з обмеженими можливостями, прийом громадян здійснювався у 7-ми кабінетах, розташованих на трьох поверхах. Реєстрація юридичних осіб та громадян велась у різних структурних підрозділах виконавчого комітету міської ради, відсутній реєстр послуг для установи. Локальна мережа не використовувалась за прямим призначенням (для електронного документообігу та для зведення різних операцій виконання документів). Не активно використовувалась мережа Інтернет. Всі варіанти проектів документів роздруковувались та візувались у паперовому вигляді. Проблемою була відсутність таких документів, як Стратегія розвитку міста Борисполя, Генеральний план забудови, Концепція сталого розвитку міста, відсутній єдиний реєстр договорів оренди землі та нерухомого майна, відсутність контролю за розміщенням об’єктів реклами, і як наслідок –недоотримання коштів до міського бюджету.
В умовах жорсткої політичної боротьби та конкуренції, що поглинула всі думки високопосадовців, коли для них актуальні питання життя людей, розвитку країни давно перестали бути значущими, місцеве самоврядування відіграє роль «рятівної соломинки», що утримує на плаву міста, містечка та села. Прозоре, етичне, ефективне місцеве самоврядування є цілком можливим і реальним через впровадження управлінських моделей та технологій електронного урядування, що існують та застосовуються у світі. Критерієм успішності в управлінні вважають ефективність, яка пов’язана із загальнолюдськими цінностями. Чим моральніша людина – тим активніше вона працює над досягненням кінцевого результату, тим глибше переймається суспільним добробутом, прагне більше віддавати, ніж брати, повністю відкидає неправові інструменти та методи. Етичність, не будучи економічною категорією, впливає на розвиток економіки та суспільства. Етична влада є вигідною з точки зору економіки, бо суспільні блага не розкрадаються, а примножуються. Тільки етична влада створює фундамент розвитку для наступних поколінь, а не готує для нащадків сюрпризи у вигляді знищених лісів, забруднених річок, викривлених духовних цінностей.
Однією із проблем нашого суспільства також є недостатня інформованість та низький рівень правової освіти населення щодо реалізації прав і свобод у сфері надання адміністративних послуг, недостатнє фінансове забезпечення надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування, відсутність достатнього рівня програмного забезпечення, повільне запровадження системи електронного документообігу та автоматизованого обміну даними між державними адміністраторами та місцевими дозвільними органами. Низька якість та недостатня кількість адміністративних послуг, що надаються громадянам і суб'єктам господарювання із застосуванням електронних засобів. Недосконалість веб-сайту міської ради, що не забезпечує інтерактивний режим функціонування та надання адміністративних послуг у режимі «єдиного вікна»; обмеженість можливостей систем електронного документообігу органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Неналежний рівень партнерської взаємодії органів державної влади та громадськості впливає на якість рішень, що приймаються органами місцевого самоврядування. Основним завданням є забезпечення прозорості державної політики та доступності інформації про роботу органів виконавчої влади. Прояви корупції становлять небезпеку для соціально-економічного розвитку суспільства, недостатнім є рівень впровадження нових інформаційно-комунікаційних технологій в державне управління з метою забезпечення потреб громадян.
Система надання адміністративних послуг в Україні не непрозорою, повільною, нераціональною та неефективною. Службовці посадові особи також вимагають покращення умов праці. Відсутнє надання аміністративніих послуг в режимі он-лайн, не створена єдина інформаціно-телекомунікаційна система підтримки управління персоналом в органах місцевого самоврядування. Повільно впроваджуються безпаперові технології внутрішнього та міжвідомчого документообігу, а саме не вживаються заходи стосовно запровадження системи електронного документообігу та автоматизованого обміну між державними адміністраторами і місцевими дозвільними органами. З часом зростає очікування мешканців міста щодо надання адміністративних послуг. Виконавчий комітет міської ради є своєрідним монополістом послуг. Замовник не може звернутись за наданням послуг до іншої установи – у нього немає права вибору. Оцінка роботи виконавчого комітету відбувається тільки після місцевих виборів. Однім з пріоритетів успішної роботи виконкому є постійне поліпшення наданих послуг. Процес поліпшення послуг не регулюється державою, а громадські організації можуть стимулювати покращення їх надання. Добровільність та ініціативність працівників центрів та виконкомів міських рад, активність громадських організацій дають можливість поліпшувати функціонування центрів надання адміністративних послуг. Автоматизація процесів дає можливість уникати в обслуговуванні людського фактору, отримувати адміністративні послуги.
Реалізація проекту «Довіра громади – пріоритет управління сучасним містом» спрямована на створення інтерактивних інформаційних систем взаємодії між громадою, органами місцевого самоврядування і комунальними установами, розроблення автоматизованих систем управління, типових інформаційних баз даних для забезпечення прийняття збалансованих управлінських рішень органами місцевого самоврядування та їх виконавчими підрозділами і комунальними установами, та забезпечує виконання заходів, визначених Програмою економічних реформ на 2010 - 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», планом дій з впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», Концепцією розвитку електронного урядування в Україні та Державної цільової програми створення та функціонування інформаційної системи надання адміністративних послуг на період до 2017 року.
Мета та завдання Проекту
Проект «Довіра громади – пріоритет управління сучасним містом» етичного, ефективного, прозорого управління, інноваційна спрямованість якого полягає у масштабній всеохоплюючій здатності впровадити інструменти розвитку інформаційного суспільства, з використанням інформаційно-телекомунікаційних технологій для формування нового типу органу місцевого самоврядування, орієнтованого на задоволення потреб громадян міста.
Соціально-економічна спрямованість проекту полягає у формуванні та розвитку суспільного капіталу, показниками якості якого є: рівень довіри між мешканцями міста, владою та громадою; ступенем участі у житті громади кожного; кількість та якість формальних та неформальних суспільних зв’язків; якості інформаційних каналів у рамках спільноти міста та поза нею; якості у сфері надання адміністративних послуг.
З метою формування нового типу органу місцевого самоврядування, орієнтованого на задоволення потреб громадян міста, що є зобов’язанням задокументованим у програмі міського голови та напрямком стратегічного плану виконавчого комітету, продовжити вдосконалення надання муніципальних послуг, в тому числі адміністративних. Продовження участі у проекті Офісу Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування», модернізація сайту міської ради з метою збільшення рівня інтерактивності, створення мережі он-лайн приймалень керівного складу міста та депутатського корпусу, створення віртуального центру надання адміністративних послуг, збільшення місць безкоштовного доступу до Інтернету Wi-Fi в територіальних органах виконавчої влади міста Борисполя, збільшення кількості сайтів з посиланням на сайт Бориспільської міської ради, реалізація можливості проплат комунальних послуг через веб-сайт. Розширення мережі електронної бібліотеки шляхом приєднання бібліотек загальноосвітніх закладів міста, освітніх закладів позашкілля (дитяча музична школа) та вищих навчальних закладів міста.
Досягнення мети та заходи Проекту (програми)
Попередні досягнення на яких базується Проект
Місто Бориспіль реалізуючи Проект «Бориспіль – місто якості» – одне з перших міст в Київській області, що впровадило систему управління якістю створено інформаційно-довідкові центри, проведено інвентаризацію послуг, реєстр послуг та автоматизацію процесу їх надання, визначені процеси та критерії на всіх рівнях виконавчого комітету, визначені вимоги щодо об’єктів, суб’єктів надання послуг, їх послідовність та взаємодія, розроблені інформаційні та технологічні картки цих послуг. У місті вперше впроваджено та діє Інтернет-телебачення та віртуальні приймальні міського голови та державного адміністратора, для посадових осіб прийнятий Етичний кодекс, автоматично оприлюднюються документи міської ради на веб-сайт, у 2012 році звіт міського голови транслювався он-лайн в мережі Інтернет. Вперше в Україні впроваджено електронний документообіг з використанням електронного цифрового підпису.
Маючи досвід вирішення місцевих проблем власними силами місто Бориспіль готове продовжувати розв’язувати актуальні проблеми, докладати максимальних зусиль для досягнення цілей, оцінювати ефективність власних дій та коригувати їх, забезпечити ефективне виконання проекту у відповідності до найкращих практик із ефективним використанням ресурсів.
Опис заходів проекту:
І етап – організаційний: Створення робочої групи щодо внутрішнього моніторингу та координації заходів Проекту, що передбачено протягом його реалізації.
ІІ етап – реалізація Проекту
1.Забезпечення належного урядування: підвищення якості надання адміністративних послуг, а саме: запровадження механізму надання адміністративних послуг в електронній формі шляхом модернізації роботи Центру надання адміністративних послуг з метою скорочення термінів надання адміністративних послуг:
1.1.Модернізація восьми робочих місць для адміністраторів центру надання адміністративних послуг шляхом придбання комп’ютерів.
1.2.Модернізація робочих місць виконавчого комітету міської ради для покращення надання адміністративних послуг
1.3.Забезпечення системи електронної взаємодії шляхом придбання 10 веб-камер та гарнітури для організації роботи віртуального ЦНАП
1.4.Придбання сканер-документ для ЦНАП з метою скорочення терміну надання адміністративних послуг
1.5.Придбання ліцензій та програмного забезпечення (Windows XP, Microsoft office)
1.6. Перегляд реєстру адміністративних послуг та внесення змін до нього.
1.7. Внесення змін до інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг.
2.Залучення громадськості до формування та реалізації державної, регіональної та місцевої політики шляхом модернізації сайту:
зміна інтерфейсу та головної сторінки для полегшення візуалізації та орієнтуванні на сайті;
поліпшення структури сайту та впорядкування інформаційних блоків з метою поліпшення пошуку інформації;
розробка можливості розширеного пошуку у документах (окремі додаткові поля: за типом, за номером, за текстом із заголовка, за текстом із документа, за датою).
3. Впровадження технологій електронного урядування (створення системи електронної взаємодії органів виконавчої влади, а саме: виконавчого комітету Бориспільської міської ради, управління освіти і науки з навчальними закладами міста та мережею Інтернет)
3.1. Створення єдиної міської електронної бази освіти, автоматизація управлінської діяльності на всіх рівнях, забезпечення функціонування програм «Контингент - рух учнів», «Єдиної державної електронної бази з питань освіти», «ЗНЗ 1», «83РВ», «Експерт школа», «Меню», «Картки здоров'я», «Електронні картки спортсменів», «1ПЗ», «2ФК», «5ФК», порталу «Щоденник i.ua», спрощення процедури документообігу в управління освіти Бориспільської міської ради та навчальних закладах міста та позашкілля, шляхом придбання комп'ютерної техніки для оснащення 24 робочих місць.
3.2. Фінансування заходів Програми розвитку освітньої галузі
міста Борисполя на 2011-2014 роки:
3.2.1.Проект «Шкільна бібліотека»
3.2.2. Проект Трикутник (Школа ,сім’я громадськість)
3.2.3. Проект "інформаційно-навчальне середовище"
3.2.4. Проект "Медіа навчальне середовище".
4. Організація та впровадження заходу ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» - Публічні бібліотеки — мости до електронного урядування» з метою забезпечення вільного доступу до офіційної інформації, взаємодії громадськості та органів державної, місцевої влади, проведення навчання бібліотекарів з питань користування ресурсами та технологіям електронного управління, а також інформаційної кампанії для популяризації електронного урядування:
4.1.Придбання мобільного комп’ютерного класу для мережі бібліотек загальноосвітніх шкіл міста.
4.2. Організація он-лайн приймальні міського голови з метою швидкого вирішення власних проблем в бібліотечній системі для верств населення, що не мають доступу до Інтернету.
5. Залучення громадськості до формування та
реалізації державної, регіональної і місцевої політики, взаємодії з інститутами громадянського суспільства в частині проведення консультацій з громадськістю
5.1. Організації проведення телепередач:
«Вільний мікрофон» з метою опитування громади та проведення дослідження рівня задоволеності громадян щодо впроваджених змін у рамках Проекту (щомісяця)
«Запитай у мера» з метою опитування громади та проведення дослідження рівня задоволеності громадян щодо впроваджених змін у рамках Проекту (щомісяця).
5.2. Модернізація оснащення Комунального підприємства «ТелеРадіо Студія «Бориспіль» (компютери для КП "ТРС «Бориспіль», радіо мікрофони, відеопульт для прямих трансляцій, репортажне освітлення, відеокамера, відеосервер)
5.3. Висвітлення заходів Проекту та моніторингу за його реалізацією, організація щомісячних прес-конференцій керівників територіальних органів виконавчої влади щодо надання якісних адміністративних послуг, організація та проведення відео конференції щодо презентації проекту, відео-конференції щодо впровадження результатів проекту.
5.4.Фінансування заходів Програми підтримки та розвитку комунального підприємства «ТелеРадіоСтудія "Бориспіль» на 2012-2014 роки.
5.5. Фінансування заходів Програми інформування громадськості щодо діяльності органів місцевого самоврядування у місті Борисполі
на 2011-2015 рок.
5.6. Фінансування Програми розвитку і діяльності громадсько-політичної міськрайонної газети «Трудова Слава» на 2013-2017 роки
5.7. Реалізація та проведення звіту Бориспільського міського голови з використанням ІТ-технологій та широким залученням громадськості відповідно до вимог 12 Принципу Стратегії інновацій та доброго врядування – організація прямої трансляції звіту в мережі інтернет, навчальних закладах міста, бібліотеках, місцях скупчення людей: центральна площа, торгові центри).
6. Моніторинг виконання заходів Проекту у рамках участь виконавчого комітету міської ради у Проекті Офісу ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування».
Організаційні партнери, співвиконавці проекту:
Виконавчий комітет Бориспільської міської ради
Відділ організації надання адміністративних послуг
Інформаційно-довідкові центри міста
Управління культури, сім’ї, молоді та спорту міської ради
Управління освіти і науки міської ради
Бориспільська центральна бібліотечна система
Громадська організація «Бориспільська агенція муніципальних ініціатив»
Молодіжний парламент міста Борисполя
Комунальне підприємство «ТелеРадіоСтудія «Бориспіль»
Громадсько-політична газета Бориспільщини «Трудова Слава»
ТОВ «Інфо плюс»
КВД ІТ «Планета Плюс»
ТОВ «Моноліт.Нет»
Клуб розвитку якості органів місцевого самоврядування
Асоціація міст України
Асоціація органів місцевого самоврядування "Міста електронного врядування України" ГО «Подільська агенція регіонального розвитку»
Офіс Ради Європи
Міжнародний громадський центр електронного урядування
Громадська рада з управління якості
Міністерство регіонального розвитку та будівництва
Координаційного центру з упровадження економічних реформ
Громадська рада при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради
План-графік реалізації заходів Проекту (програми)
Тривалість | Захід | Джерела фінансування (тис. грн) | ||
Коротка назва заходу, що пояснює його зміст | Державний | Місцевий бюджет (Учасник Конкурсу) | Партнери | |
Місяць 1 | Створення робочої групи | - | - | виконавчий комітет |
Місяць 2 | Перегляд реєстру адміністративних послуг, внесення змін до інформаційних та технологічних карток | - | - | виконавчий комітет, територіальні органи виконавчої влади |
Місяць 3 | Модернізація сайту | КВД ІТ «Планета Плюс» | ||
Місяць 4 | Придбання обладнання для ЦНАПу Створення інформаційної системи управління освітою |
|
| ТОВ «Інфо плюс», ТОВ «Моноліт.Нет» Управління освіти і науки |
Місяць 5 | Закупівля обладнання для Центру Європейської інформації Придбання мобільного комп’ютерного класу |
|
| Управління культури, сім’ї, молоді та спорту, Молодіжний парламент міста |
Місяць 6 | Обладнання для |
|
| КП «ТРС «Бориспіль» |
Місяць 7 | Організація он-лайн приймальні в бібліотечній системі |
|
| Управління культури, сім’ї, молоді та спорту |
Місяць 8 | Проведення самооцінки та коригування недоліків проекту та |
|
| Виконавчий комітет |
Місяць 9 | Проведення навчання для населення |
|
| Бібліотесна система, Молодіжний парламент міста |
Місяць 10 | Проведення передачі «Вільний мікрофон» |
|
| КП «ТРС «Бориспіль» |
Місяць 11 | Моніторинг та контроль за виконанням проекту |
|
| ЗМІ, Громадська рада |
Місяць 12 | Публікація в ЗМІ про результати проекту |
| + | Газета «Трудова Слава» |
У План-графіку доцільно показати витрати поквартально. Для цього потрібно у таблицю ввести додаткові рядки. У подальшому це допоможе точніше скласти Угоду про виконання Проекту (програми) у випадку його перемоги на Конкурсі.
Очікувані результати Проекту
Реалізація Проекту надасть можливість:
налагодження діалогу між виконавчим комітетом міської ради та громадськістю з використанням інтерактивних методів взаємодії і можливостей соціальних мереж;
модернізація системи управління в місті, підвищення прозорості влади;
покращення доступу до інформації (постійний обмін інформацією між владою, інститутами громадянського суспільства, громадськістю сприятиме визначенню пріоритетів соціально-економічного розвитку, накопиченню соціального капіталу та підвищенню інноваційної спроможності міста, а також впровадженню інших інтерактивних проектів);
об’єднання різних установ та організацій міста, таких як виконавчий комітет міської ради, Центр надання адміністративних послуг, центральна бібліотечна система, Центр європейської інформації, інформаційно-довідкових центрів в єдину глобально-інформаційну структуру, що має оперативний доступ до інформації різного рівня та надання консультацій для громадян міста з будь-яких питань.
залучення громадян до соціального діалогу он-лайн з питань формування та реалізації місцевої політики, прийняття суспільно важливих рішень;
підвищення рівня комп’ютерної та Інтернет-грамотності населення для реалізації своїх інтересів та свобод;
підвищення готовності посадових осіб міста до використання інформаційго-комунікаційних технологій у своїй діяльності;
можливість отримання адміністративних послуг в електронній формі, або різних віддалених місцях міста.
Сталість результатів Проекту
Соціально-економічний аспект
Реалізація зазначених заходів забезпечить створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку міста шляхом впровадження сучасної моделі управління відповідно до міжнародних стандартів ISO, підвищить рівень економічної грамотності населення, сприятиме залученню інвестицій,.
економічна ефективність та показники самоокупності Проекту (програми). Чи виявиться реалізація Проекту (програми) економічним поштовхом для досягнення самодостатності місцевої територіальної громади (регіону); якщо так, надати відповідне обґрунтування;
Організаційно-господарський аспект
Реалізація проекту надасть змогу зменшити значні витрати бюджету на папір, послуги поштового та телефонного зв’язку. Створення єдиної інформаційної мережі між установи прискорить процес передачі документів на виконання, зменшить витрати людського часу на обробку, пошук інформації та її обмін.
5.4.7. Мультиплікативність досвіду Проекту (програми)
5.4.8. Інновації Проекту
(для опису кожної інновації – не більше 1 сторінки)
Опис інновацій здійснюється у разі якщо Проект (програма) передбачає одну або декілька інновацій. Зокрема, тут йдеться про інновації технічного або іншого характеру у створенні продуктів чи наданні послуг мешканцям населеного пункту, розробку окремих методологічних елементів, які суттєво впливатимуть на ефективність здійснення перетворень в окремій сфері життєдіяльності. Це може бути, наприклад: створення нових можливостей надання послуг житлово-комунального характеру завдяки зміні економічних відносин, демонополізації надання послуг, впровадженню нових механізмів надання послуг; впровадження досвіду інших громад і територій, в тому числі і закордонних; формування надійних джерел надходжень до бюджету розвитку; розробка місцевих процедур у соціально-економічній, фінансовій, майновій та інших сферах життєдіяльності територіальної громади або сукупності територіальних громад тощо.
Опис інновації подається за стандартною формою, що наведена нижче.
Форма опису інновації
- Короткий опис (сутність інновації, в чому полягає новизна)
- Характер інновації (технічний, технологічний, організаційний, фінансовий тощо)
- Сфера практичного застосування інновації у місцевому самоврядуванні
- Основні якісні характеристики (цінність, прогнозований позитивний ефект)
- Територіальний масштаб інновації (зробіть помітку):
не має аналогів: в Україні - o, в області - o, у районі - o, у селі, селищі - o
- Наявність захисту авторства інновації (якщо є, дайте посилання на публікації, патенти тощо)
Якщо у Проекті (програмі) міститься декілька інновацій, то доцільно зробити окремий Опис кожної з них.
Якщо на думку розробників, Проект (програма) не містить інновацій, то у пункті «Опис інновацій» робиться запис «Інновації відсутні».
5.5. Бюджет Проекту (програми)
5.5.1. Планування надходжень та видатків





















