Офіційний сайт
З метою приведення Положення про порядок відчуження нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Борисполя у відповідність до діючого законодавства, враховуючи пропозиції постійних комісій міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою та з питань планування бюджету, економічної реформи, відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», ст. 25, ч. 1, 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про порядок відчуження (приватизації) нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Борисполя (додається).
2. Головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради в 10-ти денний термін з дня прийняття розмістити це рішення на сайті міської ради та у газеті «Трудова слава».
3. Визнати таким, що втратило чинність, рішення міської ради від 06 березня 2008 року № 3344-30-V «Про затвердження Положення про порядок відчуження нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Борисполя».
4. Рішення набирає чинності з дня оприлюднення в газеті «Трудова слава».
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою та з питань планування бюджету, економічної реформи.
Міський голова А.С.Федорчук
______________________
№ ___________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
______________________
№ ____________________
Положення
про порядок відчуження (приватизації) нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Борисполя
1. Це Положення розроблено відповідно до Цивільного, Господарського кодексів, Законів України: «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про оренду державного та комунального майна», «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», інших нормативно-правових актів та визначає порядок відчуження (приватизацію) нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Борисполя.
2. Відчуженню (приватизації) підлягають будь-які об’єкти комунальної власності, окрім тих, які включені до переліку об’єктів комунальної власності, що не підлягають відчуженню (приватизації).
3. Перелік об’єктів, що не підлягає відчуженню, затверджується рішенням Бориспільської міської ради.
4. Перелік об’єктів, що підлягає відчуженню (приватизації) у відповідному році затверджується Бориспільською міською радою на підставі поданих виконавчим комітетом міської ради пропозицій. Пропозиції щодо об’єктів, що підлягають відчуженню (приватизації) мають бути подані виконавчим комітетом міської ради на розгляд та затвердження Бориспільської міської ради разом з бюджетом міста на наступний рік, з обґрунтуванням економічної необхідності в такому відчуженні.
5. Бориспільська міська рада затверджує перелік об’єктів, що підлягають відчуженню (приватизації) у відповідному році.
6. Затверджений Бориспільською міською радою перелік об’єктів, що підлягає відчуженню (приватизації) у відповідному році, публікується не пізніш як за 15 днів з дня прийняття рішення про затвердження переліку об’єктів в місцевих засобах масової інформації з зазначенням черговості та місяців їх реалізації, повну назву об’єкта та його місцезнаходження.
7. Відчуження (приватизація) майна комунальної власності територіальної громади м. Борисполя відбувається через аукціон в порядку та на умовах, визначених цим Положенням. Продаж об’єктів на аукціоні полягає у передачі права власності покупцю, який запропонував у ході торгів найвищу ціну.
8. Аукціон проводиться комісією з відчуження, яка складається з семи чоловік:
двох депутатів міської ради (від постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою; постійної комісії з питань планування бюджету, економічної реформи);
представника відділу економічної та інвестиційної політики виконавчого комітету міської ради;
представника управління юридично-кадрового забезпечення виконавчого комітету міської ради;
представника головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради;
представника фінансового управління виконавчого комітету міської ради;
представника комунального підприємства на балансі якого перебуває об’єкт, що підлягає відчуженню (приватизації).
9. Пропозиції по персональному складу комісії з відчуження (приватизації) надаються міською радою (по депутатах), міським головою (по працівниках виконкому), головним управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради, фінансовим управлінням виконавчого комітету міської ради, управлінням юридично-кадрового забезпечення виконавчого комітету міської ради, комунальним підприємством на балансі якого перебуває об’єкт, що підлягає відчуженню відповідно.
10. Склад комісії з відчуження (приватизації) (далі – комісія) затверджується рішенням міської ради разом з затвердженням переліку об’єктів, що підлягають відчуженню (приватизації) у відповідному році. Комісія з відчуження діє протягом відповідного року в період з 01 січня по 31 грудня. Головою комісії з відчуження (приватизації) затверджується працівник головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради. Заступник голови комісії та секретар комісії обираються з членів комісії.
11. Комісія здійснює свою діяльність на засіданнях комісії, аукціону. На засіданнях комісії ведуться протоколи.
12. Всі дії по підготовці проведення відчуження нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Борисполя здійснюються головним управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради (далі – управління), в порядку, встановленому цим Положенням.
13. Управління в межах місячного строку визначеного рішенням міської ради для відчуження (приватизації) об’єкта (відповідно до п. 6 цього Положення) визначає день та час проведення аукціону з відчуження відповідного об’єкта комунальної власності. Про дату та час проведення аукціону секретар комісії повідомляє членів комісії.
14. Управління до дати публікації оголошення про проведення аукціону проводить оцінку об’єкта відчуження (приватизації) за кошти, передбачені у місцевому бюджеті на ці цілі.
15. Протягом 10 днів, але не пізніше як за 35 календарних днів до настання дня в який в який відбудеться відчуження (приватизація) об’єкта, комісія визначає умови проведення відчуження (приватизації) об’єкта на аукціоні.
16. До умов проведення відчуження (приватизації) об’єкта на аукціоні відносяться зобов’язання покупця щодо проведення капітального, поточного ремонту об’єкта відчуження (приватизації) та благоустрою прилеглої до нього території, збереження профілю діяльності, що здійснюється в даному об’єкті протягом певного часу. Комісія може встановити і інші умови відповідно до вимог діючого законодавства.
17. Початкова ціна об’єкта нерухомого майна, що відчужується (приватизується), визначається шляхом проведення незалежної оцінки, але не може бути меншою за балансову вартість об’єкта.
18. Про встановлені умови проведення відчуження (приватизації) об’єкта на аукціоні комісія повідомляє управління, яке не пізніше як за 20 календарних днів до дати проведення аукціону публікує в місцевих засобах масової інформації інформацію про об’єкти комунальної власності, що підлягають відчуженню (продажу) на аукціоні.
19. Відчуження (приватизація) на аукціоні полягає у передачі права власності покупцю, який запропонував у ході торгів найвищу ціну.
20. Інформація про об’єкти комунальної власності, що підлягають відчуженню (продажу) на аукціоні повинна мати такі відомості:
назву об'єкта відчуження (приватизації), його місцезнаходження;
відомості про приміщення, умови користування ним;
початкову ціну, умови продажу та експлуатації об'єкта;
суму грошових коштів, що має вноситися покупцями, у розмірі 10 відсотків початкової вартості продажу об'єкта;
назву банку, адресу та номер рахунку, відкритого для розрахунків за придбані об'єкти відчуження;
кінцевий термін прийняття заяви на участь в аукціоні;
час та місце особистого ознайомлення з об'єктом;
час та місце проведення аукціону;
адресу, номер телефону, час роботи комісії по організації аукціону;
іншу інформацію, яку визначає комісія з відчуження.
21. Для реєстрації покупців як учасників аукціону вони сплачують реєстраційний внесок у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а також вносять грошові кошти в розмірі 10 відсотків початкової ціни об’єкта. Зазначені грошові кошти вносяться шляхом безготівкового перерахування на відповідний поточний рахунок. Якщо покупець висловлює бажання брати участь у придбанні кількох об'єктів, то розмір зазначених грошових коштів визначається на основі суми початкової ціни цих об'єктів.
22. Покупці вправі використовувати для придбання об'єктів відчуження (приватизації) грошові кошти лише шляхом їх безготівкового перерахування з відкритих ними у банках України рахунків.
23. Після закінчення аукціону внесені покупцями грошові кошти у розмірі 10 відсотків початкової ціни об'єкта у десятиденний строк повертаються усім учасникам аукціону, конкурсу. Покупцеві, який придбав об'єкт відчуження (приватизації), зазначені грошові кошти зараховуються у встановленому порядку при остаточному розрахунку за придбаний об'єкт відчуження (приватизації).
24. Фізична або юридична особа, яка бажає прийняти участь в аукціоні подає через виконавчий комітет міської ради до комісії наступні документи:
заяву, яка повинна містити:
назву об'єкта відчуження (приватизації), його місцезнаходження;
запропоновані умови купівлі та експлуатації об'єкта.
Разом із заявою покупці - фізичні особи подають:
відомості про особу, домашню адресу, громадянство;
номери рахунків у банківських установах, з яких здійснюватимуться розрахунки за придбаний об'єкт відчуження;
Покупці - юридичні особи подають:
повну назву заявника та його юридичну адресу;
прізвище, ім'я, по батькові керівника;
номери розрахункових рахунків у банківських установах, з яких здійснюватимуться розрахунки за придбаний об'єкт приватизації.
До заяви додаються:
нотаріально посвідчені копії установчих документів для юридичної особи;
довідку органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) для покупців - фізичних осіб;
квитанцію про сплату реєстраційного внеску;
документ про внесення грошових коштів у розмірі 10 відсотків початкової ціни об'єкта.
25. Кінцевий термін прийняття заяв на участь в аукціоні - три дні до початку аукціону.
26. Інформація про ціну продажу та переможця аукціону публікується в місцевих засобах масової інформації протягом 15 календарних днів після укладення договору купівлі-продажу.
27. Фізична або юридична особа, яка бажає зареєструватись як учасник аукціону, конкурсу, повинна мати при собі документ, що посвідчує фізичну особу або представника юридичної особи, їх повноваження.
28. Аукціон проводиться відповідною комісією з відчуження.
29. Для участі в аукціоні покупці одержують квитки учасників аукціону, які повинні містити такі відомості:
номер, під яким покупець бере участь у торгах;
назву об'єкта (об'єктів), у торгах якого бере участь покупець;
умови проведення аукціону.
Аукціон проводиться головою комісії з відчуження (приватизації) (далі – ліцитатор). До початку торгів ліцитатор описує об'єкт відчуження (приватизації) та умови його продажу. Початком торгів вважається момент оголошення початкової ціни об'єкта. Якщо протягом трьох хвилин після оголошення не буде запропоновано вищу ціну, ліцитатор робить оголошення про придбання об'єкта тією особою, яка запропонувала найвищу ціну. При цьому кожна наступна ціна, запропонована покупцями на аукціоні, повинна перевищувати попередню не менш як на 10 відсотків початкової ціни об'єкта.
30. Під час аукціону ведеться протокол, до якого заноситься початкова ціна об'єкта, пропозиції учасників аукціону, відомості про учасників аукціону, результат торгів (ціна продажу, відомості про фізичну або юридичну особу, яка одержала право на придбання об'єкта).
31. Протокол комісії з відчуження (приватизації) про результат аукціону затверджується рішенням міської ради, яке є підставою для укладення договору купівлі-продажу та акта прийому-передачі об’єкта, що відчужувався (приватизувався).
32. У разі якщо на аукціон з відчуження (приватизації) надійшла заява від одного покупця, зазначений об’єкт може бути проданий безпосередньо такому покупцеві за запропонованою ним ціною, але не нижче початкової ціни.
33. Право володіння, користування і розпорядження об'єктом відчуження переходить до покупця після сплати в повному обсязі ціни продажу об'єкта відчуження.
34. У разі якщо об’єктом є нерухоме майно, право власності на нього переходить до покупця після державної реєстрації в установленому законом порядку права власності на придбаний об’єкт, яка здійснюється після сплати у повному обсязі ціни продажу об’єкта.
35. Право власності на комунальне майно підтверджується договором купівлі-продажу, який укладається між покупцем та продавцем, а також актом приймання-передачі зазначеного майна.
36. Договір купівлі-продажу комунального майна підлягає нотаріальному посвідченню та у випадках, передбачених законом, державній реєстрації.
37. У разі придбання об'єкта відчуження на аукціоні, договір купівлі-продажу між покупцем і продавцем укладається не пізніш як у п'ятиденний термін з дня прийняття рішення міської ради про затвердження результатів аукціону.
38. Договір включає:
назву підприємства, його адресу;
відомості про продавця та покупця;
остаточну ціну продажу об'єкта на аукціоні;
взаємні зобов'язання продавця і покупця;
номери їх розрахункових рахунків;
назви і адреси банківських установ;
умови внесення платежів.
39. До договору включаються зобов’язання сторін, які були визначені умовами аукціону, відповідальність та правові наслідки їх невиконання.
40. Договір купівлі-продажу є підставою для внесення коштів у банківську установу на обумовлений договором рахунок як оплату за придбаний об'єкт відчуження.
41. Покупець зобов’язаний внести зазначені платежі протягом 30 календарних днів з моменту нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу. У разі несплати коштів протягом зазначеного строку покупець сплачує на користь продавця неустойку в розмірі 20 відсотків ціни продажу об’єкта. У разі несплати коштів згідно з договором купівлі-продажу разом з неустойкою протягом наступних 30 днів договір підлягає розірванню.
42. У триденний термін після сплати у повному обсязі ціни продажу об’єкта продавець і новий власник підписують акт прийому-передачі відчуженого об’єкта.
43. Одержані внаслідок відчуження (приватизації) нерухомого майна кошти (за виключенням встановлених законодавством відрахувань) перераховуються до місцевого бюджету.
44. Після закінчення аукціону, сплачені реєстраційні внески покупцям не повертаються та перераховуються до місцевого бюджету.
45. Аукціон може бути припинено і об'єкт знімається з торгів, на вимогу будь-кого з його учасників або комісії у випадках, коли:
не виконано вимог щодо змісту інформації, передбаченої пунктом 24 цього Положення, та терміну її опублікування;
об'єкт включено до відповідного переліку об'єктів, що підлягають відчуженню (приватизації), з порушенням чинного законодавства;
покупець не визнається як такий згідно з законодавством про приватизацію;
істотно порушувались інші правила оголошення та проведення аукціону, передбачені чинним Законодавством.
46. Зазначені порушення можуть бути підставою для визнання судом недійсними угод, укладених на аукціоні. Заява про визнання угод недійсними подається будь-ким з учасників аукціону або комісією у місячний строк з дати проведення аукціону.
47. Комісія з відчуження складає переліки об’єктів, не проданих або знятих з аукціонів та у разі необхідності приймає рішення про повторний їх продаж (відчуження) на аукціоні, а у разі повторного не продажу на аукціоні про їх відчуження (приватизацію) шляхом викупу орендарем цього об’єкту.
48. Повторний аукціон проводиться відповідно до порядку, визначеного цим Положенням.
49. Контроль за використанням коштів отриманих від відчуження нерухомого майна, покладається на постійну комісію міської ради з питань планування бюджету, економічної реформи.