Рахункова палата проводить опитування громадян з метою виявлення найбільш актуальних проблем територіальних громад та врахування думки громадян Звіт ТОВ «УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ» з оцінки впливу на довкілля «Розробка (продовження розробки) Глибоцького родовища піску, придатного як пісок-компонент в’яжучого для щільних силікатних бетонів, а також для благоустрою, рекультивації та планування в Бориспільському районі Київської області» До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Про скликання сімдесят сьомої сесії міської ради VІІІ скликання КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" запрошує долучитися до донорського забору крові Виконавчий комітет Бориспільської міської ради повторно оголошує конкурс по відбору експертів – суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): земельна ділянка № 1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. ГО «Захист прав молоді та релігійних громад» запрошує до вишкільного табору «ЧИН ГЕРОЇВ» Інформування про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Опитування мешканців територіальних громад Київщини з метою визначення потреб маломобільних груп населення Онлайн-навчання та тренінги для соціальних працівників з питань надання кваліфікованої підтримки та допомоги дітям, які постраждали від онлайн-насильства, та їхнім сім’ям Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації фізичним особам за утримання корів Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування витрат на створення нових виробництв з переробки сільськогосподарської продукції або збільшення потужностей наявних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування вартості придбаного суб’єктами господарювання насіння нішевих технічних культур (льону, гірчиці, коріандру) Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання для надання часткового відшкодування вартості закуплених суб’єктами господарювання племінних кізочок, козематок, ярок та вівцематок Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації суб’єктам господарювання за приріст корів власного відтворення Увага! 14-15 травня 2026 року заплановані роботи по промивці та знезараженню резервуарів чистої води та мереж водопостачання у Борисполі Оголошення ТOB «ЖЕК-53» про підвищення тарифів по наданню послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з 01 червня 2026 року Щодо необхідності своєчасної сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє про наявність вакантних посад Про скликання сімдесят шостої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання З 4 по 17 травня 2026 року пройде Марафон кліматичної адаптації Щодо проведення заходів із взяття на військовий облік призовників юнаків 2009 року народження з 01 січня по 31 липня 2026 року Опитування ГО «Зміст» про вивчення рівня обізнаності, відповідності та готовності українських аграрних ОГС до вимог законодавства ЄС щодо організацій виробників Виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголошує конкурс по відбору експертів –суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): - земельна ділянка №1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. Повідомлення ТОВ "ЛНК"про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля: експлуатація існуючої комплексної інженерної споруди з системою збору біогазу не діючого полігону твердих побутових відходів (ТПВ) для виробництва електроенергії на території в районі с. Глибоке Бориспільського району Київської області, за межами населеного пункту Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області Запуск онлайн-курсу «Фінанси для бізнесу: люди, процеси, системи» Про скликання сімдесят п’ятої сесії міської ради VІІІ скликання Оголошено набір на участь в одноденному воркшопі «Відповідальне ведення бізнесу як передумова відновлення та євроінтеграції: інструменти для місцевих громадських організацій» Запуск безоплатного онлайн-курс із системного маркетингу З 01 травня 2026 року змінюється тариф послуги, що надає ТОВ «ЖЕК-53» Про скликання сімдесят четвертої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання «Майстерня власного бізнесу»: навчання та менторська підтримка для жінок, які планують започаткувати власну справу або відновлюють бізнес після вимушених змін Позачерговий прийом військовослужбовців у поліклінічному відділенні КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Бориспільське районне споживче товариство запрошує на передвеликодній ярмарок! Відкрито реєстрацію до Молодіжної ради 4-го скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Повідомлення про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади з пропозицією щодо долучення до її роботи осіб Збір Великоднього кошика для захисників і захисників України: долучайтеся! Про внесення змін до Комплексної програми розвитку сільського господарства та сільських територій Київської області на 2024-2027 роки До відома суб’єктів господарювання: затверджено комплексну програму «Конкурентоспроможна Київщина» на 2026–2027 роки Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України повідомляє про проведення низки електронних аукціонів Про недопущення самовільних рубок у захисних лісонасадженнях, що розташовані на землях залізничного транспорту «Архів Війни за Незалежність»: Державна архівна служба України запроваджує формування єдиного інтегрованого інформаційного простору Відкрито набір на 2 хвилю безкоштовної онлайн-акселераційної програми для українських жінок-підприємиць «Tech Driven Growth», яку реалізують Garage48 та ГО «Інша Жінка» за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) Повідомлення ТОВ "УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ" (45643658) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Про скликання сімдесят третьої сесії міської ради VІІІ скликання
logo diia

26 червня 2008 року № 4144-36-V «Про затвердження правил забудови м. Борисполя»

27 черв. 2008

Відповідно до ст. 22 Закону України „Про планування і забудову територій”, п. 42 ч. 1 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада  ВИРІШИЛА:

1. Затвердити  правила забудови м. Борисполя згідно з додатком.

2. Управлінню містобудування та архітектури керуватися цими правилами.
  
 3.  Контроль  за  виконанням    цього    рішення   покласти   на постійну  комісію міської ради  з питань промисловості, будівництва та архітектури.

 

Міський  голова                                                  А.С. Федорчук

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
26 червня 2008 року
№ 4144-36-V

 

Правила забудови міста Борисполя

Розділ І Загальні положення Правил забудови міста Борисполя

1.1.   Правові основи введення та сфера дії Правил

1.1.1. Нормативно-правовою базою місцевих правил забудови (далі Правил) є Конституція України, сукупність законодавчих та підзаконних актів, в тому числі державних норм, якими регламентується питання містобудування, земельних та майнових відносин, охорони здоров'я громадян, охорони природи, збереження культурної спадщини тощо, а також розподілу повноважень органів виконавчої   влади   та   органів   місцевого   самоврядування   при   вирішенні зазначених питань.
1.1.2. До складу Правил відносяться також нормативно-правові акти ради, що визначають перелік зон на території міста Борисполя, в межах яких законодавством встановлено обмеження щодо забудови та іншого їх використання, а саме:
- умови та вимоги щодо забудови, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів, іншого використання земельних ділянок в межах кожної зони, зокрема граничнодопустимі поверховість і щільність забудови; вимоги щодо паркування автомобілів, озеленення та комплексного благоустрою територій; інші вимоги відповідно до законодавства;

- режими (обмеження) забудови та іншого використання земель окремих частин міста, зокрема центральної частини, історичних ареалів, зеленої зони міста, парків, скверів, забудови біля культових споруд та цвинтарів, будівництва біля об'єктів архітектурної та культурної спадщини, будівництва відкритих автостоянок та паркінгів тощо;

- порядок проведення громадського обговорення з органами самоорганізації населення, створеними відповідно до законодавства, проектів будівництва екологічно небезпечних об'єктів та інших об'єктів на землях природно-заповідного фонду, лісового та водного фонду, озеленених територіях загального користування, урахування державних, громадських і приватних інтересів під час планування і забудови територій відповідно до законодавства.

1.1.3.   Застосування  Правил  здійснюється   у   відповідності  до  статті   22   Закону України "Про планування і забудову територій" та статті   180 Земельного кодексу України для забезпечення дієвого механізму реалізації повноважень місцевих рад та їх виконавчих органів, визначених  Законами України:  "Про місцеве самоврядування в Україні",  „Про планування і забудову територій”, „Про охорону культурної спадщини”, "Про    забезпечення    санітарного   та епідеміологічного благополуччя населення",  "Про охорону  навколишнього природного середовища"   з урахуванням вимог Земельного кодексу України, Водного кодексу    України, іншими нормативними документами, місцевими нормативно-правовими актами.
1.1.4.  Правила – це нормативно-правовий акт, яким встановлюється загальний для міста Бориспіль порядок планування, забудови та іншого використання територій і окремих земельних ділянок і є актом постійної дії. Постійна дія Правил забезпечується шляхом внесення в них доповнень та змін відповідно до кожного розділу Правил.

1.1.5. Правила є обов’язковими до  виконання всіма суб’єктами, що беруть участь у містобудівній діяльності на території міста, органів, що контролюють містобудівну діяльність, а також для судових органів  -  як  підстава  для   вирішення   спорів   щодо  забудови  та  іншого використання земельних ділянок відповідно до  статті 144 Конституції України.    
1.1.6.   Правила затверджуються рішенням  на сесійному засіданні  міської ради  і набувають відповідного юридичного статусу згідно з Законом "Про місцеве самоврядування в Україні" (ст. 73) з моменту опублікування.
Порушення вимог Правил тягне за собою відповідальність, передбачену Законом України.

1.2. Завдання Правил.

 -    Встановлення гарантій і визначення щодо використання і забудови земельних ділянок для власників та осіб, що бажають придбати нерухомість (в т.ч. земельну ділянку) у власність та оренду;
-     забезпечення  вільного  доступу     громадян  до  інформації та їх  участь  в прийнятті рішень з питань землекористування та забудови
-    забезпечення ефективної реалізації Генерального плану міста Борисполя , детальних планів забудови територій, схем перспективного розвитку, програм, іншої містобудівної документації, систем інженерного та транспортного забезпечення, соціального обслуговування, збереження природного та культурно-історичного середовища;
-     підвищення  ефективності  використання земельних ділянок,   в тому  числі шляхом   створення   умов   для   залучення   інвестицій   в   будівництво   та впорядкування  території в межах міста Борисполя;
-  здійснення ефективного контролю за містобудівною (будівельною) діяльністю фізичних та юридичних осіб;
- встановлюються єдині умови і обмеження забудови та іншого використання земельних ділянок:
-гранично допустимі поверховість будинків і споруд та щільність забудови;
-мінімальні відступи будинків і споруд від червоних ліній, ліній регулювання забудови, меж суміжних ділянок;
- вимоги до упорядкування доріг та під’їздів до будинків і споруд, місць паркування транспортних засобів;
- вимоги до забезпечення експлуатації інженерно-транспортної інфраструктури;
- вимоги до озеленення та впорядкування території;
- вимоги до утримання будинків і споруд;
- перелік обмежень  використання земельних ділянок ( містобудівних, інженерних, санітарно-епідеміологічних, природоохоронних, історико-культурних);
- інші вимоги.

 

- процедури створення і функціонування спеціального органу при міському голові для забезпечення реалізації Правил - Комісії по забудові   та землекористуванню;      
- процедури здійснення контролю за дотриманням Правил;
- відповідальність за порушення Правил;
- процедури внесення доповнень та змін в Правила.

 

1.3. Структура, зміст, порядок внесення змін до Правил

1.3. 1. Правила відповідно до статті 22 Закону України "Про планування та забудову територій" складаються з текстової частини.
Текстова частина Правил включає:

- загальні положення, у яких, зокрема, визначаються: мета, завдання, основні терміни, структура і зміст, порядок розроблення та затвердження, впровадження містобудівної документації та внесення до неї змін;

- порядок планування, забудови та іншого використання територій, регулювання земельних відносин під час забудови територій та будівництва на окремих земельних ділянках;
- основні вимоги щодо забудови та благоустрою міста, планувальні, історико-культурні, природоохоронні обмеження щодо використання окремих територій;

- порядок здійснення інвестиційної та містобудівної діяльності, пов'язаної з новим будівництвом, реконструкцією, реставрацією, капітальним ремонтом об'єктів містобудування, виконання інвестором передпроектних робіт для отримання дозволу на будівництво;

 - порядок отримання дозволу на будівництво об’єктів містобудування, вихідних   даних   на  їх проектування,   проведення   топографо-геодезичних   та інженерно-геологічних    пошукових    робіт;   

- порядок розроблення, погодження, експертизи та затвердження проектної документації;

- основні вимоги щодо отримання дозволу відділу державного архітектурно-будівельного контролю (далі – відділ архбудконтролю ) на виконання будівельних робіт, прийняття завершеного будівництвом об'єкта до експлуатації;

 - загальні вимоги щодо здійснення реконструкції та капітального ремонту будинків, перепланування приміщень і квартир, обладнання окремих входів в житлові та нежитлові приміщення;

- загальні вимоги щодо будівництва індивідуальних садибних будинків, лінійних інженерних споруд інженерної та вулично-дорожньої мережі;

 - загальні вимоги щодо виконання благоустрою та озеленення забудованих територій;

- порядок розміщення споруд, що зводяться тимчасово для обслуговування населення, встановлення рекламно-інформаційного обладнання та елементів зовнішнього дизайну.

Графічна частина Правил включає плани забудови  територій міста Бориспіль, схеми планувальних обмежень забудови  та іншої містобудівної документації, відповідно до затвердженого Генерального плану м. Борисполя.

1.3.2. Відповідно до статті 12 Закону України "Про основи містобудування" та статті 22 Закону України "Про планування і забудову території до Правил та окремих його розділів можуть вноситися зміни та доповнення за поданням управління містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради, за участю  постійних комісій міської ради, виконавчого комітету міської ради та його підрозділів, органів державного нагляду і затверджуються міською радою.  

Розділ 2. Основні вимоги щодо забудови та іншого використання територій та окремих земельних ділянок

2.1. Порядок планування, забудови, реконструкції та іншого використання територій та окремих земельних ділянок

2.1.1. Планування, забудова, реконструкція, інше використання територій та окремих земельних ділянок в м. Борисполі здійснюються відповідно до законодавства та Генерального плану розвитку м. Борисполя до 2025 р., затвердженого рішенням   ради від 11.05. 2007 року № ________ , іншої затвердженої містобудівної, проектно-кошторисної документації та цих Правил.
2.1.2. Містобудівна документація з планування територій розробляється  на замовлення міської ради за поданням управління містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради, за кошти міського бюджету із можливим залученням коштів інвесторів, інших джерел, не заборонених законодавством і затверджується міською радою.

2.1.3. Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради  розглядає і погоджує містобудівну документацію з планування територій, організовує проведення експертизи відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2000 N 1577 "Про затвердження Порядку проведення експертизи містобудівної документації", подає її на затвердження  раді.  Міська рада та її виконавчий комітет, як замовник містобудівної документації з планування та забудови території (частини території) міста Борисполя забезпечує:

- проведення громадського обговорення містобудівної документації та урахування законних громадських і приватних інтересів у встановленому порядку;
- погодження містобудівної документації органами державного нагляду та підрозділами і службами виконавчого комітету Бориспільської міської ради в межах встановлених повноважень;

- проведення експертизи містобудівної документації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

             Для цього протягом двох тижнів після прийняття рішення про розроблення відповідної містобудівної документації, місцевих правил забудови повідомляють через засоби масової інформації про початок її розроблення, а також про форму місце і строк подання фізичними юридичними особами пропозицій щодо цієї документації. Результати громадського обговорення містобудівної документації оформляються вищезазначеними органами протоколом, в якому відображається громадська думка. Громадяни і їх об'єднання, які не погодилися із запропонованими вирішеннями містобудівної документації, мають право звернутися до виконавчого комітету міської ради, який розглядає звернення у терміни, встановлені Законом України "Про звернення громадян", та надають їм обгрунтовану відповідь. Розгляд звернень з приводу суперечок і розбіжностей в ході планування територій, оперативне вирішення спірних питань та їх узгодження здійснюється постійними  депутатськими комісіями до повноважень яких входить розгляд питань: розвитку та благоустрою територій, земельних відносин, архітектури, будівництва та інвестицій. Комісії розглядають спірні питання, за результатами обговорення в місячний термін готують висновок для розгляду та прийняття радою остаточного рішення.

             Затверджена радою містобудівна документація архівується управління містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради, проектувальником для зберігання та використання у містобудівній діяльності.

2.1.4. У разі відсутності затвердженого детального плану території або необхідності внесення змін до містобудівної документації для принципового визначення граничних параметрів об'єкта містобудування розробляється містобудівне обґрунтування.

2.1.5. Необхідність розроблення містобудівного обґрунтування визначається архітектурою під час вибору земельних ділянок для розміщення об'єкта містобудування, підготовки висновку з питань відведення земельної ділянки, уточнення граничних параметрів об'єкта.

2.1.6. Зміст і завдання, обсяги матеріалів відповідного містобудівного обґрунтування розміщення (реконструкції) об'єкта містобудування, уточнення його граничних параметрів, внесення змін до містобудівної документації визначається відповідно до вимог ДБН Б.1.1-4-2002 р. "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівного обґрунтування".

               Містобудівне обґрунтування розробляється організаціями, які мають відповідну ліцензію на виконання таких проектних робіт.
Розроблення містобудівного обґрунтування на замовлення міської ради здійснюється за рахунок коштів  інвесторів (юридичних та фізичних осіб).
Розроблення та погодження містобудівного обґрунтування забезпечується замовником за участю розробника.

              Містобудівне обґрунтування погоджується управління містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради, іншими органами державного нагляду, інститутом - розробником Генерального плану міста Борисполя, в залежності від мети містобудівного обґрунтування та містобудівної ситуації згідно з вимогами ДБН Б.1.1-4-2002 р.

              Проект рішення про затвердження зміни до Генерального плану, іншої містобудівної документації за наявності відповідного висновку управління містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради подається на розгляд та затвердження міської ради.

            Зміни до містобудівної документації після її затвердження радою стають невід'ємною частиною містобудівної документації і зберігаються управління містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради,  проектувальником і замовником для подальшого використання в містобудівній діяльності.

2.1.7. Визначення принципових містобудівних рішень щодо забудови інвестиційно привабливих територій або варіантів розміщення інвестиційно привабливих об'єктів може здійснюватись на підставі відповідного рішення міської ради.  При цьому розробляються передпроектні пропозиції за рахунок бюджетних та інших коштів для подальшого проведення конкурсів (тендерів, аукціонів) на право оренди та забудови таких територій і залучення інвесторів.

2.1.8. Під час проектування забудови або реконструкції житлового кварталу, промислової зони, будівництва громадського торгово-ділового центру, влаштування або реконструкції ландшафтного паркового комплексу забезпечується комплексна забудова або комплексна реконструкція та благоустрій такої території. Комплексна забудова території або комплексна реконструкція кварталу існуючої забудови здійснюється відповідно до затвердженого детального плану території, проекту забудови (реконструкції) мікрорайону, кварталу, комплексу та проектної документації на будівництво окремих будинків і споруд. На зазначеній території забудовником, інвесторами (замовниками) виконується необхідна попередня:
-  інженерна підготовка;
- спорудження внутрішньої, а за відповідними технічними умовами
зовнішньої інженерно-транспортної інфраструктури;
- об'єктів соціальної сфери, ремонт фасадів існуючих будівель і споруд;
-  благоустрій та озеленення прилеглих прибудинкових територій.
Комплексна забудова території забезпечується одним або кількома забудовниками.
В разі комплексної забудови житлового кварталу одним забудовником останній разом з розробкою проектно-кошторисної документації на будівництво першого житлового будинку в цьому кварталі, розробляє проектно-кошторисну документацію на будівництво закладів освіти, передбачених в даному кварталі.
Будівництво житлового будинку і будівництво закладу освіти  інвестором проводиться одночасно.
За окремими рішеннями ради будівництво загальноосвітніх шкіл, медичних закладів міського значення, об'єктів для розміщення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, об'єктів загальноміської інженерно-транспортної інфраструктури може споруджуватись за кошти міського  бюджету або спеціальних фондів.

2.1.9. Рішення щодо організації комплексної забудови території у визначених межах приймається  виконавчим комітетом міської ради на підставі техніко-економічних або містобудівних обґрунтувань з розрахунками щодо забезпеченості об'єктами обслуговування населення, торгівлі та соціальної сфери (загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади, поліклініки, лікарні) з урахуванням соціальних та економічних інтересів.

            Функції замовника будівництва на території комплексної забудови   може виконувати виконавчий комітет міської ради безпосередньо або делегувати їх своїм підрозділам, іншим юридичним особам в порядку, встановленому законодавством.

2.1.10. Розміщення об'єктів будівництва в кварталах (мікрорайонах) існуючої забудови здійснюється за рахунок вільних територій та за рахунок знесення існуючої забудови, які визначаються на підставі проекту реконструкції.

2.1.11. У разі прийняття рішення про розроблення схеми планування території, іншої містобудівної документації з планування окремої території виконавчий комітет міської ради інформує через засоби масової інформації про розроблення містобудівної документації відповідно до статті 18 Закону України "Про планування і забудову територій".

2.2. Містобудівний кадастр

2.2.1. Містобудівний  кадастр   призначений   для забезпечення    здійснення    моніторингу   забудови   та   іншого використання  територій   і   надання   суб'єктам   містобудування необхідної  інформації  у  порядку,  встановленому законодавством.
Містобудівний   кадастр   містить  дані  плану зонування  або  генерального плану чи детального плану, належність територій  до  відповідних  зон,  правовий  статус, допустимі види забудови  та іншого використання земельних ділянок, єдині умови та обмеження   забудови  окремих  земельних  ділянок,  відомості  про функціональне   призначення,   поверховість   та   матеріал   стін будівель,  магістральні  інженерні мережі, інші відомості згідно з державними будівельними нормами.
Відомості про  землі  в  містобудівному кадастрі базуються на даних державного земельного кадастру.
Відомості про споруди в містобудівному кадастрі базуються  на матеріалах топогеодезичної зйомки та технічної інвентаризації.
Містобудівний кадастр  ведеться  підприємствами,  установами, організаціями,  створеними  для  цього  місцевими  радами  або  їх виконавчими органами, які проводять збір, контроль, оновлення інформації по місту, ведення архівів цих даних, обслуговування запитів користувачів, узагальнення та аналіз даних по місту.
Фінансування створення та ведення кадастру здійснюється за рахунок місцевого бюджету.

2.2.2. Порядок створення і ведення містобудівного кадастру, отримання, використання розповсюдження та зберігання інформації містобудівного кадастру визначається Законом України "Про інформацію", Положенням про містобудівний кадастр населених пунктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.93 № 224, Державними будівельними нормами України ДБН Б.1-1-93 "Порядок створення і ведення містобудівних кадастрів населених пунктів".

 

2.3. Основні умови та обмеження щодо забудови та іншого використання окремих територій
 
2.3.1. Гранична висота (поверховість) будинків та споруд визначається на підставі затвердженого детального плану території, а у разі відсутності затвердженого детального плану на підставі забудови кварталу, або містобудівного обґрунтування та уточнюється під час погодження проектної документації на будівництво конкретного об’єкта і не може бути вищою 16 поверхів.

2.3.2. Території з переважною забудовою будинками перших масових серій підлягають комплексній реконструкції на підставі проектів забудови, капітальним ремонтом окремих житлових будинків, інженерних мереж, можливим знесенням аварійних та амортизованих будівель та споруд у порядку, визначеному законодавством.
Для забезпечення проведення комплексної реконструкції території з переважною забудовою будинками перших масових серій насамперед визначаються земельні ділянки для розміщення стартових компенсаційних житлових будинків.
Стартові компенсаційні будинки призначаються для відселення мешканців тих будинків, що підлягають знесенню.
Майнові відносини, пов'язані з відселенням мешканців, власників та користувачів нежилих приміщень, наданням, купівлею та продажем житла, вирішуються відповідно до чинного законодавства забудовником.

2.3.3. При проектуванні і будівництві нових та реконструкції існуючих багатоповерхових житлових будинків за рішенням виконавчого комітету  Бориспільської міської ради можуть встановлюватись вимоги до інвестора (замовника) щодо передбачення в проектах будинків згідно з містобудівним розрахунком відповідно до державних норм і правил вбудовано-прибудованих в перші-треті поверхи приміщень та будівництва окремо розташованих об'єктів обслуговування населення соціальної сфери (дитячі дошкільні заклади, поліклініки, об'єкти торгівлі, побуту, зв'язку та іншого повсякденного обслуговування мікрорайонного рівня), а також окремо розташованих шкіл, лікарень.

             Вартість будівництва об'єктів соціальної сфери (загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади, поліклініки, лікарні) враховується при визначенні розміру пайової участі (внесків) інвесторів (забудовників) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Бориспіль за умови передачі цих об'єктів у власність територіальної громади міста.

2.3.4. Для забезпечення вимог щодо безперешкодного руху інвалідів та громадян з порушеннями опорно-рухових функцій під час проектування та будівництва слід забезпечувати облаштування спеціальних пристроїв для інвалідів:

- улаштування пандусів (спеціальних ліфтів, підйомників) у жилих будинках, об'єктах громадського та культурного обслуговування населення;

- улаштування окремих ліфтів для обслуговування інвалідів у багатоповерхових будівлях громадського призначення;

- улаштування пониженого бортового каменю для проїзду інвалідних візків. У разі неможливості облаштування цих пристроїв в умовах існуючої забудови під час реконструкції існуючих будівель та споруд у проектах наводяться відповідні обґрунтування.

2.3.5. При проектуванні нових багатоквартирних та реконструкції існуючих житлових будинків передбачається улаштування замково-переговорних пристроїв на вхідних дверях будинків, спеціальних приміщень для консьєржів, туалету на першому поверсі та ліфтів за технічними параметрами ___________________
В залежності від містобудівної ситуації та кон'юнктури ринку, згідно з містобудівним розрахунком, нові та реконструйовані багатоквартирні житлові будинки забудовник проектує і будує з улаштуванням паркінгів (підземних або надземних) з кількістю машиномісць, не меншою за кількість квартир, або бере пайову участь у будівництві паркінгів на спеціально відведених земельних ділянках, передбачених містобудівною документацію.

2.3.6. У разі спорудження об'єкта в існуючій міській забудові інвестор (замовник) зобов’язаний до початку проектування забезпечити обстеження та фіксацію технічного стану існуючих будинків і споруд, що знаходяться в безпосередній близькості до будівельного майданчика. Акти обстеження об'єктів до початку виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт підписуються замовником, проектною організацією, що проводить обстеження, і власником або балансоутримувачем існуючого будинку за дорученням власника будинку. В складі проектної документації передбачаються заходи щодо безпечної експлуатації будинків і споруд під час будівництва (обстеження, встановлення маяків, огляд, вишукування, попередні укріплення фундаментів та конструкцій за спеціальною документацією або розділом у проектній документації) та поліпшення санітарно-гігієнічної ситуації.

2.3.7. У разі розміщення об'єкта в межах історичних ареалів, в зоні охорони пам'ятки культурної спадщини інвестор (замовник) замовляє розроблення історико-містобудівного обґрунтування - науково-проектної документації щодо забезпечення урахування вимог та умов збереження пам'яток культурної спадщини та традиційного характеру середовища при проектуванні будівель і споруд.

Історико-містобудівне обґрунтування розробляється за встановленою формою і погоджується архітектурою, інститутом - розробником Генерального плану, спеціально уповноваженими органами охорони культурної спадщини.

Спеціально уповноважений орган охорони культурної спадщини  погоджує історико-містобудівне обґрунтування у разі розміщення об'єкта в зонах охорони пам'яток місцевого значення, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах.  

Центральний орган виконавчої влади в сфері охорони культурної спадщини погоджує історико-містобудівне обґрунтування у разі розміщення об'єкта в зоні охорони пам'ятки культурної спадщини національного значення, а також на охоронюваних археологічних територіях, на територіях державних історико-культурних заповідників, в історичних ареалах.

В історико-містобудівному обґрунтуванні визначається гранична висота будинків і споруд, що проектуються, з урахуванням історико-культурних обмежень, встановлюються конкретні вимоги щодо необхідності збереження характеру існуючої забудови, довкілля, пам'яток історії та культури.

2.3.8. Утримання зелених насаджень в місті Борисполі, знесення їх в необхідних випадках здійснюється відповідно до природоохоронного, санітарного та іншого законодавства з урахуванням збереження місць поширення рослин, занесених до Червоної книги України та Зеленої книги України.

Створення, реконструкції, утримання та використання озеленених територій загального користування встановлено Бориспільською міською радою (рішення _______________).

2.3.9. При проектуванні об'єктів громадського харчування, в тому числі тимчасових літніх майданчиків, об'єктів масового перебування та відпочинку людей слід передбачати влаштування громадських убиралень, підключених до інженерних мереж.

2.3.10. Не допускається будівництво будівель та споруд на територіях зелених насаджень загального користування: парків, скверів, бульварів крім об’єктів передбачених містобудівною документацією.
2.3.11. Не допускається будівництво житлових будинків на ділянках, які передбачені затвердженими детальними планами територій, проектами забудови для будівництва дитячих дошкільних закладів, шкіл, інших об'єктів громадського призначення сфери обслуговування населення, спортивних споруд, окрім розміщення за відповідним містобудівним обґрунтуванням житлових будинків з відповідними вбудовано-прибудованими об'єктами соціального призначення.
2.3.12. В межах червоних ліній вулиць, доріг, майданів забороняється розташування об’єктів містобудування (крім транспортних споруд), облаштування ґанків, східців, встановлення огорож, перепадів висот та інших перепон, окремих власних входів до нежилих вбудовано-прибудованих приміщень з вулиць.
2.3.13. Заборонити встановлення стаціонарних малих архітектурних форм та тимчасових споруд в центральній частині міста та по вул. Київський шлях, а іншій території міста обмежити їх встановлення.

Розділ 3. Отримання земельної ділянки для будівництва об’єкту містобудування проводиться відповідно до  Порядку надання в користування та безоплатної передачі у власність земельних ділянок у місті Борисполі..

Розділ 4. Порядок оформлення документації для будівництва об’єктів містобудування.

4.1. Оформлення документів на будівництво складається з таких загальних процедур:
- визначення та погодження місця розташування об’єкту в порядку визначеному законодавством;
- оформлення права користування (власності) на земельну ділянку для розміщення об’єкта;
- отримання рішення виконавчого комітету міської ради про надання дозволу  на проведення проектно-вишукувальних робіт та складання  проектно-кошторисної документації;
- підготовка та надання вихідних даних для проектування;
- проектування та погодження проектної документації;
- отримання дозволу на виконання будівельних робіт;
- прийняття в експлуатацію об’єкта.

4.2. Замовники, які мають наміри здійснити будівництво об’єктів на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи користування зобов’язані отримати у виконавчому комітеті міської ради дозвіл на проведення проектно-вишукувальних робіт та складання  проектно-кошторисної документації (будівництво).
Перелік необхідних документів, матеріалів для отримання дозволу ( рішення виконавчого комітету міської ради) на проведення проектно-вишукувальних робіт та складання проектно-кошторисної документації:
- клопотання замовника про надання дозволу на будівництво об’єкту (ів) з конкретним визначенням назви об’єкту та його функціонального призначення, поверховості;             
- ксерокопію документу, що посвідчує право заявника на користування (власність) земельною ділянкою;
- план земельної ділянки з нанесенням на ній варіантів розміщення об'єкта із зазначенням загальної площі ділянки;
-  передпроектні  пропозиції  забудови земельної ділянки;
- витяг з генерального плану забудови міста, або іншої містобудівної документації;
-  містобудівне обґрунтування  запланованого об’єкту будівництва ( у випадку необхідності внесення змін до генерального плану) погодженого управлінням містобудування та архітектури;
- довідка податкової адміністрації про відсутність заборгованості по сплаті за землю;
- висновок державної екологічної експертизи ( для екологічно небезпечних об’єктів);
- техніко-економічне обґрунтування запланованого будівництва (для об’єктів виробничого призначення);
- право власності на нерухоме майно; ( якщо власник нерухомого майна має намір здійснити будівництво, реконструкцію, знесення існуючої будівлі і т.д.)
- фінансову звітність, що складається відповідно до статті 11 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”  ( у разі здійснення будівництва багатоквартирних житлових будинків із залученням фінансових активів громадян);
- копію ліцензії на здійснення будівельної діяльності (  у разі здійснення будівництва багатоквартирних житлових будинків із залученням фінансових активів громадян);
- копію ліцензії на здійснення діяльності з надання фінансових послуг (у разі здійснення будівництва багатоквартирних житлових будинків із залученням фінансових активів громадян);
правовстановлюючі документи щодо земельних та майнових відносин на цій ділянці (акт на право власності або користування земельною ділянкою, документ, що посвідчує право власності на об'єкт нерухомого майна, договір оренди тощо), а також відомості про:
- бажані (орієнтовні) основні техніко-економічні показники: загальна площа і кількість квартир; продукція і потужність (для об'єктів виробничого призначення); місця (для закладів освіти, культури, охорони здоров'я, громадського харчування та ін.); торговельна площа; загальна площа (для офісів, багатофункціональних комплексів та ін.); чисельність працюючих;
- ситуаційний план (схема місця розташування об'єкта);
- відомості про державну реєстрацію;
- передпроектні пропозиції, містобудівне обґрунтування, якщо такі виконувались;
- бажані ( орієнтовні) основні техніко-економічні показники: загальна площа і кількість квартир; продукція і потужність (для об'єктів виробничого призначення); місця (для закладів освіти, культури, охорони здоров'я, громадського харчування та ін.); торговельна площа; загальна площа (для офісів, багатофункціональних комплексів та ін.); чисельність працюючих;
- ситуаційний план (схема місця розташування об'єкта);
- відомості про державну реєстрацію;
- іншу інформацію на вимогу профільної депутатської комісії та  Інвестиційної ради міста.
- передпроектні пропозиції, містобудівне обґрунтування, якщо такі виконувались;
- іншу інформацію на вимогу профільної депутатської комісії та  Інвестиційної ради міста.

4.3. Юридичні особи, зареєстровані протягом менше двох років до дня подання заяви про надання дозволу на будівництво, подають фінансову звітність за фактичний час своєї діяльності.

4.4. Дозвіл на  проведення проектно-вишукувальних робіт та складання  проектно-кошторисної документації на будівництво об’єктів  надається замовнику протягом двох місяців з дня подання заяви.

4.5. Дозвіл на  проведення проектно-вишукувальних робіт та складання  проектно-кошторисної документації на будівництво об’єктів дає право замовникам на отримання вихідних даних на проектування, здійснення проектно-вишукувальних робіт та отримання дозволу на виконання будівельних робіт у порядку, визначеному чинним законодавством.

4.6.  Дозвіл на  проведення проектно-вишукувальних робіт та складання  проектно-кошторисної документації на будівництво об'єкта містобудування не дає права на початок виконання будівельних робіт без одержання відповідного дозволу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.

4.7. У разі якщо фізична або юридична особа не розпочала будівельні роботи протягом двох років від дня отримання  рішення виконавчого комітету міської ради про надання дозволу на проведення проектно-вишукувальних робіт та складання  проектно-кошторисної документації воно
втрачає чинність і поновлення цього рішення відбувається у такому самому порядку, як і його надання.

4.8. Для отримання дозволу на будівництво юридичні та фізичні особи, які мають наміри щодо вкладення інвестицій, готують попередню інформацію для розгляду на Інвестиційній раді міста про:

- функціональне призначення об'єкта інвестування та його складові частини;

- бажані (орієнтовні) основні техніко-економічні показники: загальна площа і кількість квартир; продукція і потужність (для об'єктів виробничого призначення); місця (для закладів освіти, культури, охорони здоров'я, громадського харчування та ін.); торговельна площа; загальна площа (для офісів, багатофункціональних комплексів та ін.); показники об'єктів комунального та іншого призначення; чисельність працюючих;
- викопіювання з Генерального плану забудови міста Борисполя з нанесенням меж земельної ділянки;
- план земельної ділянки з нанесенням на ній варіантів розміщення об'єкта із зазначенням загальної площі ділянки;
- особливі умови функціонування (за наявністю);
- відомості про державну реєстрацію;
- іншу інформацію на вимогу Інвестиційної ради міста.

4.9. Інвестор, за погодженням Управління містобудування та архітектури, може виконати (замовити) передпроектні пропозиції, містобудівне обґрунтування архітектурно-містобудівних вирішень щодо забудови території бажаного місця розташування об'єкта з урахуванням інформації про правовий статус, допустимі види забудови та іншого використання земельних ділянок.
Такі передпроектні пропозиції не є стадіями проектування і розглядаються Управлінням містобудування та архітектури під час підготовки висновків щодо можливості розміщення об'єктів містобудування, вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів містобудування, вирішення питань формування забудови території міста. У цьому випадку дії інвестора щодо отримання вихідних даних, розроблення містобудівного обґрунтування, передпроектних пропозицій є його інвестиційним ризиком.
4.10. У разі коли земельна ділянка відноситься до земель державної чи комунальної власності, не наданих у користування, Інвестиційна рада міста здійснює попередній розгляд клопотання про надання земельної ділянки для будівництва об'єкта містобудування. Позитивні пропозиції профільної депутатської комісії та Інвестиційної ради  є підставою для підготовки комплексного висновку Управлінням містобудування та архітектури із залученням відповідних землевпорядних, природоохоронних, санітарних, пожежних та інших органів виконавчої влади відповідно до їх повноважень, які надають свої висновки протягом двох тижнів від дня звернення зацікавленої особи до цих органів. У разі надання негативного комплексного висновку заінтересованим особам також надаються роз’яснення та відповідні рекомендації. При наявності позитивного комплексного висновку Бориспільська міська рада розглядає клопотання і приймає відповідне рішення щодо надання земельної ділянки для розміщення об'єкта містобудування. На підставі даного рішення інвестор (замовник) забезпечує розроблення проекту відведення земельної ділянки та після завершення його розроблення і проведення землевпорядної експертизи у встановленому порядку звертається до Бориспільської міської ради із клопотанням щодо прийняття рішення про затвердження проекту відведення та надання земельної ділянки.

 

4.11. Інвестор може виступити замовником особисто або має право визначити і на договірних засадах, за згодою виконавчого комітету міської ради, призначити замовника (забудовника), який від імені інвестора представлятиме його у відносинах з іншими учасниками містобудівної та інвестиційної діяльності, іншими юридичними і фізичними особами щодо визначення місця розташування об'єкта містобудування, надання земельної ділянки, проектування та будівництва об'єкта інвестування, інших питань інвестиційної діяльності.

5. Отримання дозволу на проведення проектно-вишукувальних робіт та складання проектно-кошторисної документації  особою, яка не має права власності чи користування на земельну ділянку та об'єкт нерухомого майна.

5.1. Замовники, які мають наміри здійснити будівництво ( реконструкцію, капітальний ремонт) об’єктів на земельних ділянках, що не належать їм на праві власності чи користування зобов’язані отримати у виконавчому комітеті міської ради дозвіл на проведення проектно-вишукувальних робіт та складання  проектно-кошторисної документації (будівництво).
Замовник окрім документів перерахованих в пункті 4.2 цих Правил повинен надати:

  1. погоджений міською радою договір суборенди землі;
  2. договір на оренду нерухомого майна;
  3. погодження власника майна на проведення будь яких будівельних робіт, пов’язаних з об’єктом оренди.

5.2. Рішення Бориспільської міської ради про відведення земельної ділянки у користування (власність) або надання в оренду із земель державної чи комунальної власності для будівництва об'єкта містобудування є підставою для отримання інвестором (замовником) (після затвердження в установленому порядку проектної документації на будівництво, сплати пайової участі (внеску) на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, благоустрою і озеленення міста Борисполя, отримання документа, що посвідчує право на земельну ділянку) дозволу на виконання будівельних робіт в інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в установленому порядку.

5.3. Отримання дозволу на проведення проектно-вишукувальних робіт та складання проектно-кошторисної документації особою, яка має право власності (користування) на земельну ділянку з об'єктами нерухомого майна

5.3.1. Власник нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці, наданій у власність чи користування для обслуговування цього майна, який має намір здійснити будівництво (реконструкцію, знесення існуючої будівлі з наступним будівництвом) за встановленим функціональним призначенням об'єкта та цільовим призначенням земель (категорією), звертається до виконавчого комітету Бориспільської міської ради щодо надання дозволу на проектно-вишукувальні роботи та складання проектно-кошторисної документації на будівництво.
До звернення додаються документи передбачені в пункті 4.2 цих Правил.
Профільна депутатська комісія та Інвестиційна рада міста  здійснює попередній розгляд звернення щодо надання дозволу на проведення проектно-вишукувальних робіт та складання проектно-кошторисної документації. Позитивні пропозиції профільної депутатської комісії та Інвестиційної ради є підставою для підготовки комплексного висновку Управлінням містобудування та архітектури із залученням відповідних землевпорядних, природоохоронних, санітарних, пожежних та інших органів виконавчої влади відповідно до їх повноважень, які надають свої висновки протягом одного місяця від дня звернення зацікавленої особи до цих органів. У разі надання негативного комплексного висновку заінтересованим особам також надаються роз’яснення та відповідні рекомендації. При наявності позитивного комплексного висновку виконавчий комітет Бориспільської міської ради розглядає звернення і приймає відповідне рішення щодо надання дозволу на проведення проектно-вишукувальних робіт та складання проектно-кошторисної документації.

5.3.2. Інвестор, який є власником або користувачем земельної ділянки та об'єкта нерухомості і має намір здійснити будівництво із зміною функціонального призначення об'єкта, що тягне за собою зміну цільового призначення земель, звертається до Бориспільської міської ради стосовно прийняття рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки у встановленому Порядку.

5.3.3. Знесення розміщених на земельній ділянці будівель і споруд проводиться після надання відповідного дозволу виконавчим комітетом міської ради.
Для отримання такого дозволу замовник надає ксерокопію права власності на об’єкт,  документ, що посвідчує право на землю та погодження власника на знесення цього майна.
При знесенні житлових будинків, будівель  та споруд, що належать громадянам на праві приватної власності замовником надаються нотаріально посвідчені заяви-погодження власників житлових будинків, будівель та споруд  на знесення, документ, що посвідчує право на землю, ксерокопії права власності на ці будинки, будівлі та споруди,
Знесення приватних будинків, будівель та споруд проводиться тільки після надання власникам, членам їх сімей, а також іншим громадянам, які постійно проживають у цих будинках відповідної компенсації. Компесація надається замовником будівництва об’єкту ( стаття 171 Житлового кодексу).

Розділ 6. Вихідні дані на проектування

6.1. Загальні відомості

6.1.1. Вихідні дані на проектування включають архітектурно-планувальне завдання, завдання на проектування, технічні умови щодо інженерного забезпечення об'єкта архітектури, дані технічних обстежень, інші вихідні дані, що випливають з призначення об'єкта, необхідні для його проектування та здійснення інвестиційної діяльності.  До вихідних даних на проектування відносяться також дозвіл на будівництво ( рішення на проектно – вишукувальні роботи), отриманий у порядку, визначеному цими Правилами.
Надання вихідних даних замовнику забезпечується відповідними органами державного нагляду, підрозділами виконавчого комітету ради, комунальними підприємствами, установами, організаціями, які експлуатують інженерні мережі та забезпечують підключення об'єктів будівництва до інженерних мереж (далі - міські служби та інші відповідні організації, які надають технічні умови, зазначені в п. 6.3.4 цих Правил).

6.1.2. Замовник може на договірних засадах на власний розсуд доручити отримання і комплектування вихідних даних іншій  юридичній або фізичній особі.

6.1.3. Замовник забезпечує надання архітектурі графічних та інших матеріалів, необхідних для підготовки АПЗ, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.99 N 2328 "Про Порядок надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо забезпечення об'єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу".

6.2. Завдання на проектування

6.2.1. Завдання на проектування об'єкта інвестування (будівництва) (далі - об'єкта) є офіційним документом інвестора, замовника (забудовника), який надається генпроектувальнику і містить основні реквізити і техніко-економічні показники об'єкта будівництва, вимоги щодо його планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних рішень та властивостей, основних параметрів, вартості, організації та термінів його будівництва, а також особливі вимоги щодо його експлуатації, які повинні входити до складу проектно-кошторисної документації.
Завдання на проектування розробляється замовником (забудовником) разом з проектувальником за формою, наведеною в додатку 3, і затверджується інвестором.

6.2.2. Завдання на проектування об'єкта з залученням коштів  міського бюджету (у випадках будівництва об’єктів, що передаються до комунальної власності)  погоджується розпорядником бюджетних коштів і затверджується в установленому порядку.

6.2.3. За рішенням інвестора (замовника, забудовника) на будь-якому етапі проектування до затвердження проектно-кошторисної документації можуть розроблятись доповнення до завдання на проектування, які вносять зміни та доповнення до раніше затвердженого завдання на проектування за умов внесення відповідних змін до АПЗ.

Доповнення до завдання на проектування розробляються, погоджуються та затверджуються у порядку, визначеному у цьому розділі.

6.2.6. Генпроектувальники об'єктів інвестування із залученням бюджетних коштів   визначаються на умовах тендерів, що організовуються замовниками.

 

6.3. Технічні умови

6.3.1. Технічні умови (далі - ТУ) - це комплекс умов та вимог щодо інженерного забезпечення об'єкта з визначенням джерел енергоносіїв, приймальних систем водовідведення, спеціальних умов експлуатації, місць приєднання до відповідних зовнішніх інженерних мереж, розрахункових інженерних навантажень, умов здійснення будівництва.

6.3.2. На підставі завдання на проектування генпроектувальник виконує розрахунки потреб в навантаженнях на зовнішні міські інженерні комунікації і системи для забезпечення функціонування об'єкта будівництва і надає замовнику опитувальні листі.

6.3.3. Замовник (забудовник) замовляє у міських службах та інших відповідних організаціях ТУ щодо інженерного забезпечення об'єкта.
Виконання технічних умов є обов'язковими для всіх замовників проектування.
6.3.4. Міськими службами та іншими відповідними організаціями на підставі дозволу на будівництво (рішення на проктно-вишукувальні роботи), отриманого відповідно до розділу 3 Правил, надаються ТУ щодо забезпечення:
- водопостачання: питне, господарче, технічне, промислове, для пожежегасіння;
- водовідведення (каналізації): господарсько-побутова, промислова;
- зливова каналізації;
- теплопостачання: централізованого, від локальних джерел;
- гарячого водопостачання;
- електричного енергопостачання;
- газопостачання;
- зовнішнього освітлення;
- телефонізації: цифрова, аналогова, стільникова, Інтернет;
- диспетчеризації;
- телебачення: кабельне, супутникове, колективного користування;
- радіофікації;
- цивільної оборони;
- безпеки руху;
-сміттєвидалення: сортування, переробка, спалення, утилізація, захоронення, вивезення на визначені місця утилізації;
- під'їздів і шляхів: залізниця, автошляхи загального користування, водні шляхи;
- пожежної безпеки (охорона, сигналізація тощо).

6.3.5. У разі проектування житлових будинків висотою, більшою за встановлену державними нормами і правилами, та громадських будинків заввишки більше 67 м, за вимогою інвестора, замовника (забудовника) розробляються індивідуальні технічні вимоги (ІТВ), які містять вимоги щодо будівництва супутніх технічних споруд для їх експлуатації (майданчики для рятувальних пожежних вертольотів, об'єкти третього резервного джерела водопостачання, дизельні електростанції) тощо, які надаються  управлінням пожежної та техногенної безпеки МНС України  та іншими органами державного нагляду, а також надається висновок інституту «Украеропроект», погодження  державного міжнародного аеропорту «Бориспіль», управління рухом «Київцентраеро»

6.3.6. Міські служби та організації надають технічні умови в двотижневий термін відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.99 N 2328 "Про Порядок надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо інженерного забезпечення об'єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу".

6.3.7. Термін дії ТУ встановлюється міською службою або організацією, що надає ТУ, виходячи з нормативних термінів проектування і будівництва, але не менше двох років. У разі коли будівництво об’єкту не може бути завершено у визначений термін, замовник повинен звернутися в організацію, що видавала ТУ щодо їх продовження.

6.3.8. ТУ, реалізація яких пов'язана з прокладанням інженерних мереж по землях, що перебувають у користуванні або володінні, можуть надаватися замовникам (забудовникам) за погодженням з власниками (користувачами) відповідних земельних ділянок.
6.3.9. В окремих випадках можуть видаватися попередні ТУ для розроблення техніко-економічних обґрунтувань будівництва  або передпроектних пропозицій.
6.3.10. В ТУ (залежно від потреб) зазначаються відомості передбачені в Порядку  надання АПЗ та ТУ щодо інженерного забезпечення об’єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу, а саме: умови підключення діючих або будівництво нових джерел інженерного забезпечення  відповідно до пункту 6.3.4.

6.4. Архітектурно-планувальне завдання

6.4.1. Архітектурно-планувальне завдання (далі - АПЗ) - комплекс містобудівних і архітектурних  вимог та умов проектування і будівництва об'єкта, що випливають з рішень Бориспільської міської ради і її виконавчого комітету, положень затвердженої містобудівної документації, державних будівельних норм, цих Правил, включаючи вимоги і умови щодо охорони пам’яток історії та культури, довкілля, законних прав і інтересів фізичних та юридичних осіб при розташуванні об’єкта архітектури на конкретній земельній ділянці.
6.4.2. Архітектурно-планувальне завдання надається на проектування об’єктів архітектури (будинків і споруд житлово-цивільного, комунального, промислового та іншого призначення, їх комплексів, об’єктів благоустрою, садово-паркової та ландшафтної архітектури, монументального і монументально-декоритивного мистецтва) для нового будівництва, розширення, реконструкції, реставрації (крім пам’яток історії та культури), капітального ремонту.
6.4.3.  АПЗ містить текстову і графічну частини. Текстову частину складають:
- відомості про забудовника;
- відомості про наявність у замовника права власності ( користування) земельною ділянкою;
-  рішення виконавчого комітету міської ради про надання дозволу на проведення проектно –вишукувальних робіт та складання проектно-кошторисної документації;
- опис меж земельної ділянки, погоджених місцевими землевпорядними органами; Промбудпроект;
_ відомості про містобудівні та інженерно-геологічні умови земельної ділянки згідно з містобудівною документацією або даними відповідних організацій;
- вимоги до граничних відстаней розташування об’єкта архітектури стосовно меж земельної ділянки, червоних ліній, існуючих будинків і споруд, інші планувальні обмеження;
- обмеження щодо поверховості ( висоти) об’єктів архітектури;
- вимоги до опорядження об’єкта архітектури, благоустрою території; умови -- використання цокольних поверхів, підвалів, підземного простору;
- вимоги до розміщення вбудовано-прибудованих приміщень (згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради)
- умови щодо стадійності проектування;
- визначення виду проектування, погодженого із замовником ( індивідуальне, експериментальне, прив’язка типового проекту, повторне застосування проекту);
- перелік організацій та установ з якими погоджується проект;
- перелік технічних умов;
- в висновок державної санітарно-епідеміологічної служби ( копія) отриманого замовником для вирішення питання погодження місця розташування об’єкта;
- вимоги до здійснення заходів з енергозбереження;
- вимоги до ліфтів;
- вимоги щодо забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями;
- умови отримання дозволу на проведення топографо-геодезичних та інженерно-геологічних робіт;
- у разі коли намічено здійснити реконструкцію, реставрацію, розширення, капітальний ремонт об’єкта архітектури – відомості про історико-культурну та архітектурну цінність об’єкта архітектури та відомості про наявність у замовника права власності на об’єкт архітектури, а за умови відсутності такого права – згоду власника на проведення зазначених робіт;
- у разі коли намічено здійснити будівництво об’єкта архітектури промислового призначення – вимоги до оцінки впливу цього об’єкта на навколишнє природне середовище;
- інші документи передбачені чинним законодавством України.
Графічна частина АПЗ містить викопіювання з топографічних планів у масштабі 1:10000, 1:5000, 1:2000, 1:500  (залежно від розмірів ділянки, об’єкта та наявності матеріалів топо-геодезичних вишукувань в архіві управління місобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради з позначенням:
- ситуаційної схеми місця розташування об’єкта;
- схеми визначення площ, що підлягають забудові і благоустрою з визначенням планувальних обмежень розміщення історико-культурних, санітарно-охоронних зон ( у разі наявності), тощо;
- місця розташування об’єкта;
- червоних ліній;
- існуючих будівель та споруд;.
- у разі проектування висотних житлових та громадських будинків та інших складних споруд, зазначених в п. 6.3.5 цих Правил, у АПЗ зазначається також перелік індивідуальних технічних умов (ІТУ).

6.4.3.  АПЗ діє протягом нормативного терміну проектування і будівництва об’єкта, але у будь-якому випадку не менше двох років з моменту їх затвердження.  Після закінчення терміну дії архітектурно-планувальне завдання  підлягає перереєстрації та продовженню в органі містобудування   та архітектури , який його видав.
6.4.4. Дія наданого АПЗ не може бути зупинена  у зв’язку з початком розроблення або корегування містобудівної документації та цих Правил.
6.4.5.  АПЗ на всі об’єкти архітектури розробляє Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради у місячний термін.
6.4.6. Об’єкти архітектури, на проектування яких АПЗ погоджується з управлінням містобудування та архітектури і регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації:
- будівництво яких здійснюється за кошти державного та обласного бюджетів;
-  реконструкції, реставрації і капітального ремонту пам’яток архітектури, історії та культури;
-  що розміщуються в курортно-рекреаційній зонах;
- що становлять підвищену екологічну небезпеку;
- розміщення та реконструкція яких передбачається громадському центрі міста;
- заклади освіти;
- лікарні та лікарняні комплекси;
-  заклади культури й мистецтва ( нове будівництво);
- торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування ( площа забудови більше 100 кв.м. та висотою більше двох поверхів);
- адміністративні будівлі, проектних, кредитно-фінансових установ та підприємств зв’язку;
-  сервісного обслуговування на автомобільних дорогах державного значення;
-  архітектури, розміщення яких не передбачено генеральним планом міста та іншою містобудівною документацією ( крім малих архітектурних форм);
-  багатоквартирні житлові будинки висотою вище трьох поверхів.

6.4.7. Для розроблення і отримання АПЗ замовник (забудовник) подає до управління містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради заяву.
До заяви додаються такі документи:
- рішення виконавчого комітету міської ради про проведення проектно-вишукувальних робіт та складання проектно-кошторисної документації;
- належним чином завірена копія документу, що посвідчує право на землю ( при наявності) або матеріали попереднього погодження місця розташування об’єкту затверджені міською радою;
-  належним чином завірена копія висновку уповноваженого органу у галузі охорони пам’яток історії та культури ( із матеріалів попереднього погодження місця розташування об’єкта);
- належним чином завірена копія  державної санітарно-епідеміологічної служби (із матеріалів попереднього погодження місця розташування об’єкта);
- викопіювання з генерального або ситуаційного плану;
- для об’єктів промислового призначення – висновок територіальної проектної організації з питань промислового будівництва;
- документ, що посвідчує право власності на об’єкт у разі його реконструкції реставрації або капітального ремонту;
- згода власника  та належним чином завірена копія  договору оренди об’єкта у разі його реконструкції реставрації або капітального ремонту ;
- технічні умови відповідно до пункту  6.3.4 цих Правил.
- завдання на проектування.

За потреби виготовлення графічних матеріалів їх підготовка здійснюється у місячний термін на замовлення інвестора, замовника (забудовника) на договірних засадах організаціями, створеними для надання платних послуг у сфері містобудування відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.99 N 2328 "Про Порядок надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо інженерного забезпечення об'єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу".
Під час проектування за зверненням або за погодженням інвестора, замовника (забудовника)  архітектурою можуть вноситися до АПЗ обґрунтовані зміни на підставі рішення виконавчого комітету міської ради.

6.4.7. Якщо у наданому інвесторові, замовникові (забудовникові) АПЗ визначені вимоги, які порушують державні норми, дія його може бути зупинена Держбудом України, заступником  міського голови (відповідно до розподілу повноважень) до усунення цих порушень.

6.4.8. Форма АПЗ, складена з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.99 N 2328, особливостей містобудівної практики м. Бориспіль , наведена у додатку N 5 до Правил.

6.5. Інші вихідні дані

6.5.1. В залежності від призначення об'єкта та умов його розміщення архітектура може встановити в АПЗ необхідність отримання додаткових вихідних даних, зокрема:

- матеріали технічних обстежень будинків і споруд, що підлягають реконструкції, а також тих, що безпосередньо межують з проектованими будинками та спорудами і знаходяться в зоні впливу будівельно-монтажних робіт, з технічними висновками і відповідними рішеннями замовника (забудовника) по них (можуть бути виконані на замовлення інвестора у процесі розроблення проектно-кошторисної документації);

- ландшафтна оцінка території, погоджена  архітектурою;

- акт обстеження (знесення, перенесення) зелених насаджень, підготовлений ___________, погоджений в установленому порядку управлінням екології та природних ресурсів ;
- документи, що підтверджують згоду мешканців, власників, орендаторів на відселення (переселення) з будинків та споруд, що підлягають знесенню (перебазуванню) та/або відповідні гарантії замовника;
- схвалені архітектурою передпроектні пропозиції, якщо такі виконувались;
- погоджене в установленому порядку містобудівне обґрунтування, якщо таке виконувалось;
- висновок центрального органу виконавчої влади в сфері охорони культурної спадщини, спеціально уповноваженого органу охорони культурної спадщини ,  Інституту археології НАН України, історико-містобудівне обґрунтування;
- дозвільні і погоджувальні документи на застосування газу для проектування котельних установок;
- протокол міжвідомчої комісії з теплопостачання по об'єктах з автономними джерелами теплопостачання;
- за необхідності акт обстеження земельної ділянки, складений за формою, наведеною у додатку N 3;
- інші документи, необхідні для розроблення проекту.

Розділ 7. Інженерні вишукування

7.1. Розроблення проектної документації на будівництво об'єктів без проведення інженерних вишукувань не допускається.

7.2. Необхідність проведення та основні види інженерних вишукувань для будівництва відповідно до вимог законодавства і державних норм визначаються генпроектувальником або замовником та відображаються у завданні на проектування або в технічному завданні, яке затверджується замовником.

7.3. Інженерні вишукування виконуються на замовлення інвестора (замовника) або генпроектувальника, якщо це обумовлено договором (контрактом) між ними.

7.4. Крім основних видів інженерних вишукувань (топографо-геодезичних, геологічних, влаштувань пробних кущів паль) в залежності від призначення об'єкта та умов його розміщення виконуються також інші види вишукувань:
- гідрологічні;
- гідрометеорологічні;
- археологічні;
- радіаційні;
- біологічні та інші.

7.5. Інженерні вишукування здійснюються з визначенням термінів і місць проведення робіт на підставі дозволу, який архітектура надає відповідно до п._____ Положення про управління містобудування  та архітектури за погодженням із землекористувачами (за потреби) або на підставі угоди з землевласниками згідно з статтею 97 Земельного кодексу України.
Виконавці робіт зобов'язані відшкодувати землекористувачам (землевласникам) усі відповідні збитки, пов'язані з виконанням вишукувань та приведенням земель у попередній стан, про що зазначається у технічному завданні. Відшкодування збитків здійснюється за рахунок коштів інвестора у встановленому законодавством порядку.
7.6. Інженерні вишукування виконуються підприємствами, організаціями та установами, що мають відповідну ліцензію.

7.7. Підприємства, які проводять на території міста інженерні вишукування, передають до архітектури оригінали топографо-геодезичних матеріалів виконаних вишукувань та геологічні звіти для технічного приймання, контролю, постійного зберігання і подальшого використання у містобудівній діяльності в порядку, встановленому відповідно до Інструкції з топографо-геодезичного знімання ГОНТА -2.04-02-98.

7.8. Топографо-геодезичні матеріали для виконання передпроектних пропозицій, містобудівного обґрунтування, проектної документації на будівництво виконуються в масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000, 1:500 та надаються на платній основі інвестору, замовнику (забудовнику) в установленому порядку.

7.9. Матеріали топографо-геодезичних вишукувань М 1:2000, 1:500, 1:200, що не мають штампів відповідних служб архітектури про дозвіл на виконання проектно-вишукувальних робіт; про нанесення червоних ліній, технічних коридорів інженерних мереж, проектних меж ділянки (території) та штампа  управління земельних ресурсів щодо нанесених меж відведення земельної ділянки, вважаються недійсними. Розроблення проектів з використанням таких матеріалів не допускається.

7.10 Археологічні дослідження здійснюються в порядку, визначеному законодавством.

7.11. Власники земельних ділянок та підприємства, що виконують на ділянках будівельні чи опоряджувальні роботи, забезпечують збереження пунктів Державної геодезичної мережі. Знесення геодезичних знаків заборонено.

Роботи з перенесення знаків виконують спеціалізовані підприємства за погодженням з архітектурою,  управлінням земельних ресурсів , Головним управлінням геодезії, картографії та кадастру Мінекобезпеки України за рахунок коштів інвестора, замовника (забудовника).

Розділ 8. Розроблення проектної документації

8.1. Загальні вимоги

8.1.1. Проектна документація на будівництво об'єкта розробляється згідно  з вихідними даними на проектування з дотриманням державних стандартів, норм і правил, Правил забудови,  в обсязі, визначеному АПЗ та у завданні на проектування і у відповідності до ДБН А.2.2-3-2004 „Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва”.

8.1.2. До початку виконання проектних робіт відповідно до дозволу на будівництво та АПЗ визначається назва об'єкта. На початок проектних робіт визначається повна назва проектно-кошторисної документації і об'єкта (далі - назва будови), яка формально ідентифікує об'єкт (будову) і використовується під час здійснення правовідносин на етапах розроблення проектно-кошторисної документації, будівництва, прийняття в експлуатацію, оформлення права власності (користування) та вирішення питань авторського права.
8.1.3. Проектно-кошторисна документація в залежності від категорії складності об'єкта складається з відповідних стадій:
- ескізний проект (ЕП);
- ескізний проект забудови (ЕПЗ);
- техніко-економічний розрахунок (ТЕР);
- техніко-економічне обґрунтування (ТЕО);
- проект (П);
- проект забудови (ПЗ);
- робоча документація (РД);
- робочий проект (РП).

Усі стадії проектування не можуть бути використані для будівництва без виконання стадії робочої документації або робочого проекту.

Назва проектно-кошторисної документації та стадійність проектування об'єкта визначається відповідно до вимог таблиці 1 з урахуванням категорії складності об'єкта.

 

Таблиця 1



 

Категорії
складності
об’єкта

Стадії
проектування

              Назва проектно-кошторисної документації

I, II

ЕП РД

Двостадійний ескізний проект нового будівництва (реконструкції) об'єкта цивільного призначення 

І, ІІ

ЕПЗ РД

Двостадійний ескізний проект нової забудови (реконструкції) території кварталу або вулиці об'єктами цивільного призначення

I, II

ТЕР РД

Двостадійний техніко-економічний розрахунок нового будівництва (реконструкції) об'єкта (будови) виробничого призначення

          
III

 

П РД

Двостадійний проект нового будівництва (реконструкції) об'єкта цивільного (виробничого) призначення

III

ПЗ РД

Двостадійний проект нової забудови (реконструкції) території кварталу або вулиці об'єктами цивільного (виробничого) призначення

IV, V

ЕП П РД

Тристадійний проект нового будівництва (реконструкції) об'єкта (будови) цивільного призначення

IV, V

ЕПЗ ПЗ РД

Тристадійний проект нової забудови (реконструкції) території, вулиці, кварталу, району об'єктами цивільного призначення

IV, V

ТЕО П РД

Тристадійний проект нового будівництва (реконструкції) об'єкта (будови) виробничого призначення

VI

ЕП П РД

Тристадійний проект нового будівництва житлових та громадських будівель, особливо складних висотних споруд, який виконується відповідно до індивідуальних технічних вимог

I, II

РП

Одностадійний робочий проект нового будівництва (реконструкції) об'єкта (будови) цивільного (виробничого) призначення

 

П, РП

Двостадійний проект (реконструкції) лінійних мереж, споруд

 

РП

Одностадійний проект (реконструкції) лінійних мереж, споруд

                                     

8.1.4. Під час виконання проектних робіт з реконструкції, в тому числі незавершеного будівництва, слід обов'язково в назві будови відобразити функціональне призначення об'єкта до і після реконструкції.

8.1.5. Проектно-кошторисна документація може розроблятися з визначенням черг будівництва і пускових комплексів, якщо це передбачено завданням на проектування та обумовлено у АПЗ. У цьому разі затверджувана стадія проекту будівництва розробляється в цілому на повний розвиток будови, в тому числі по чергах будівництва з можливим визначенням пускових комплексів.

Розділ 9. Погодження, експертиза та затвердження проектної документації

9.1. Погодження проектної документації

9.1.1.  Проектна документація підлягає погодженню на стадіях техніко-економічних обґрунтувань інвестицій, ескізних проектів, проектів та робочих проектів об’єкта.
9.1.2.  Для погодження  проектної документації,   замовник подає комплект даної документації, погодження проектної документації  організаціями зазначеними у АПЗ та у п. цих Правилах до управління містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради  для отримання попереднього висновку головного архітектора міста.
9.1.3. В залежності від складності об'єкта містобудування  архітектура розглядає матеріали проектної документації, зокрема архітектурне рішення об'єкта, генеральний план в М 1:500, схему організації рельєфу, виконану на викопіюванні із топографічного плану міста в М 1:500 із нанесенням червоних ліній, напрямків трас інженерних мереж, а також план інженерних мереж, виконаний на викопіюванні топографо-геодезичного плану М 1:2000, визначає доцільність розгляду проектної документації на архітектурно-містобудівній раді  управління містобудування та архітектури виконкому (далі - архітектурно-містобудівна  рада).
Архітектурно-містобудівна рада розглядає передпроектні пропозиції, містобудівні і архітектурні рішення проектів будівництва (склад матеріалів наведено у додатку 2 до цих Правил) у термін не більше одного місяця з дня подачі необхідних проектних матеріалів.

9.1.2. Містобудівні та архітектурні рішення проектів погоджуються архітектурою для подальшого розроблення і затвердження проектної документації після доопрацювання архітектурних рішень за зауваженнями Архітектурно-містобудівної ради в робочому порядку (листом-погодженням з основними показниками об'єкта).Затверджувані стадії проектування (ЕП, ЕПЗ, ТЕР, П, ПЗ) і затверджувана частина РП підлягають розгляду і погодженню в управлінні містобудування та архітектури, інших службах та ресурсопостачальних організаціях, перелік яких визначається у АПЗ та ТУ.

              У разі дотримання державних норм і правил, Правил забудови  проекти погоджуються у термін не більше одного місяця з дня надання замовником проектної документації.

Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради  погоджує Генеральний план забудови в М 1:500, схему організації рельєфу, виконану на викопіюванні із топографічного плану міста в М 1:500 із нанесенням червоних ліній, напрямком трас інженерних мереж, а також план інженерних мереж, виконаний на кресленні генерального плану
М 1:2000 з напрямком трас інженерних мереж, погоджених власниками (користувачами) земельних ділянок, по яких проходять запроектовані нові або реконструйовані інженерні мережі, план благоустрою та озеленення
(додаток 2).

                 Інші органи державного нагляду, структурні підрозділи виконавчого комітету ради, міські служби та відповідні організації погоджують:

- інститут-розробник Генерального плану - генеральний план об'єкта в частині відповідності розміщення будівництва Генеральному плану іншій містобудівній документації; зазначене погодження оформлюється підписом відповідальної особи на кресленні генерального плану та посвідчується печаткою;

- відділ Державтоінспекції ГУ МВС України в м. Бориспіль - генеральний план об'єкта в частині забезпечення безпеки дорожнього руху; зазначене погодження оформлюється підписом відповідальної особи на кресленні генерального плану та посвідчується печаткою;

- управління культури виконкому - генеральний план та максимальну висоту об'єкта при розміщенні об'єкта в зонах охорони пам'яток місцевого значення, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах міста Борисполя, а у разі реставрації, реабілітації, ремонту, пристосування пам'яток культурної спадщини місцевого значення - архітектурні рішення фасадів у частині дотримання вимог законодавства з охорони культурної спадщини; зазначені погодження оформлюються окремим погоджувальним листом за встановленою формою на запит замовника, а також у відповідних випадках підписом відповідальної особи на генплані (фасадах), яка скріплюється печаткою;

- відділ екології та природних ресурсів  - акти обстеження зелених насаджень, у т. ч. при розміщенні об'єкта на територіях природно-заповідного фонду; водного фонду; зазначене погодження оформлюється окремим погоджувальним листом за встановленою формою на запит замовника та посвідчується печаткою. Генеральний план та акти знесення зелених насаджень в частині знесення зелених насаджень; зазначене погодження оформлюється підписом відповідальної особи на кресленні генерального плану та посвідчується печаткою;

- власники та користувачі будинків і споруд, що підлягають знесенню, або у разі необхідності відселення (перебазування) - в частині урахування їх майнових інтересів у формі  нотаріально посвідчених заяв-погоджень, договорів та ін.;

- територіальна проектна організація - Київський Промбудпроект - генеральний план в питаннях відповідності розміщення об'єкта схемі організації промрайону (промвузла), іншим галузевим схемам та програмам щодо розвитку промислових територій в м.Бориспіль; погодження оформлюється окремим погоджувальним листом;

-  управління пожежної та техногенної безпеки МНС України  - проектні рішення щодо дотримання вимог пожежної безпеки на відповідність наданим індивідуальним технічним вимогам у разі проектування висотних споруд; погодження здійснюється окремим погоджувальним листом на запит замовника;

- генеральна підрядна організація, якщо це передбачено завданням на проектування, - будгенплан, зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва;

- інші юридичні та фізичні особи, зазначені в АПЗ, чиї законні інтереси мають бути ураховані під час здійснення будівництва і експлуатації об'єкта.

9.1.3. Проектно-кошторисна документація, розроблена у відповідності до державних норм, стандартів та цих Правил,  підлягає погодженню з органами державного нагляду, крім випадків, передбачених законодавством України.

За відсутністю норм і правил на проектування окремих об'єктів запропоновані проектні рішення необхідно погодити з відповідними органами державного нагляду.

9.1.4. Документація, виконана з обґрунтованими відхиленнями від державних нормативних документів, підлягає погодженню із органами, які їх затвердили, в частині вказаних відхилень.

Відповідність проектно-кошторисної документації нормативній базі посвідчується підписом головного архітектора проекту (головного інженера проекту).

9.1.5. Робоча документація, виконана у відповідності до затвердженої стадії, погодженню не підлягає, крім робочих креслень інженерних мереж і систем.

Робочі креслення інженерних мереж і систем у складі РД або РП підлягають погодженню з міськими службами та ресурсопостачальними організаціями, які видали ТУ.
9.1.6. Під час розроблення проекту реконструкції існуючого об'єкта, який є об'єктом авторського права, слід у пояснювальній записці вказувати організацію-розробника цього об'єкта, прізвища попередніх авторів та погоджувати з ними проектні рішення, що розробляються.

9.2. Комплексна державна експертиза проектів будівництва

9.2.1. Усі затверджувані стадії проектно-кошторисної документації (ЕП, ЕПЗ, ПЗ, ТЕР, П, ПЗ) і затверджувана частина РП перед їх затвердженням підлягають обов'язковій комплексній державній експертизі відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 N 483 "Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення комплексної державної експертизи".

Перелік об'єктів, проекти будівництва яких не підлягають проведенню комплексної державної експертизи, затверджується Держбудом України (додаткова інформація до Правил).

9.2.2. Комплексна державна експертиза проекту будівництва на території міста Борисполя, погодженого в установленому порядку, виконується спеціалізованою державною організацією - Київською обласною службою Української державної інвестиційної експертизи (далі - служба "Київоблінвестекспертиза") незалежно від обсягів та джерел фінансування будівництва і форм власності інвесторів.

9.2.3. Комплексна державна експертиза проводиться із залученням органів державного нагляду в м. Бориспіль з питань санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, екології, пожежної безпеки, охорони праці та енергозбереження, а у разі розміщення потенційно небезпечних об'єктів виробничого призначення проводиться також експертиза з питань протиаварійного захисту об'єктів, що можуть становити ядерну та радіаційну безпеку, із залученням органу МНС України.

9.2.4. Наслідком проведення державної експертизи проекту будівництва є висновок з відповідними зауваженнями та рекомендаціями щодо відповідності проекту вимогам законодавства, державним нормам, стандартам і правилам.

У разі коли вказаними рекомендаціями встановлено окремі відхилення дозвільної документації на проектування від складу проекту, такі відхилення приводяться у відповідність до законодавства, державних норм в установленому порядку.

9.2.5. Загальний термін проведення комплексної державної експертизи інвестиційних програм і проектів будівництва не повинен перевищувати 45 календарних днів. У випадках, передбачених законодавством, термін може бути продовжений до 120 календарних днів.

 

9.3. Затвердження проектів будівництва

9.3.1. Порядок затвердження проектів будівництва затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 N 483.

9.3.2. Затвердження проекту будівництва здійснюється в формі розпорядчого документа (наказу, розпорядження, рішення) інвестора з наведеними відповідними техніко-економічними показниками, рекомендованими позитивним висновком служби "Київоблінвестекспертиза".

Затверджена проектна документація разом з позитивним висновком служби "Київоблінвестекспертиза" підлягає архівації  архітектурою.
У разі відмінності основних техніко-економічних показників скоригованого за висновком "Київоблінвестекспертизи" проекту від тих, що були погоджені архітектурою, затвердження та архівація проекту здійснюється за умов погодження архітектурою скоригованих техніко-економічних показників.

9.3.3. У разі необхідності внесення змін до проектного рішення після затвердження проекту інвестором замовником, забудовником) приймається рішення щодо коригування проекту та його перезатвердження.У цьому випадку замовник (забудовник) разом з генпроектувальником складає доповнення до завдання на проектування, в якому конкретно визначаються проектні рішення, що підлягають коригуванню. Доповнення до завдання на проектування затверджує інвестор.

9.3.4. У разі необхідності коригування інженерних рішень, зокрема трас інженерних мереж в межах будови та відведеної земельної ділянки, інженерного обладнання в межах визначених навантажень інвестор забезпечує розроблення відповідної зміни до проекту.

Зміна інженерних рішень виконується на генплані забудови, вноситься до відповідних розділів проекту та погоджується управлінням інженерного обладнання та підготовки території архітектури і міськими службами, організаціями, які надали технічні умови.

Погоджена архітектурою зміна інженерних рішень стає невід'ємною частиною проекту і підлягає архівації разом з проектом.

9.3.5. У випадку зміни об'ємно-просторових показників будівлі затверджувана стадія проекту будівництва підлягає коригуванню, погодженню, державній експертизі і перезатвердженню в установленому порядку відповідно до цих Правил.
У разі коли коригування проектних рішень стосується тільки змін внутрішнього планування без змін фасадів, але це призводить до зміни затверджених показників, коригується тільки відповідна робоча документація, яка підлягає комплексній державній експертизі, а за її позитивним висновком інвестор (замовник, забудовник)  перезатверджує нові техніко-економічні показники, погоджені  архітектурою.

Розділ 10. Будівельні роботи

10.1. Видача дозволу на виконання будівельних робіт

10.1.1. Дозвіл на виконання будівельних робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівлі, споруди, технічного переоснащення підприємства надається за встановленою формою, наведеною у додатку 7, за заявою замовника (забудовника), складеною за формою, наведеною у додатку 8, інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю.

Положення про надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Держбуду України від 05.12.2000 N 273 та зареєстрованого Міністерством юстиції України від 25.12.2000 N 945/5166.

До заяви додаються такі документи і матеріали:
- рішення ради про надання земельної ділянки для будівництва або про надання дозволу на будівництво об'єкта містобудування;

- затверджена в установленому порядку проектна документація (у т. ч. для реєстрації - будівельний генеральний план, паспорт фасаду в двох примірниках, пояснювальна записка);
- комплексний висновок (позитивний) служби "Київоблінвестекспертиза" або для проектів будівництва, затверджених Кабінетом Міністрів України, - центральної служби Держбуду України "Укрінвестекспертиза";
- розпорядчий документ про затвердження проекту будівництва;
- документ, що засвідчує право власності забудовника (замовника) чи право користування (у тому числі на умовах оренди) земельною ділянкою, передбаченою для будівництва, а у разі проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівлі, споруди, технічного переоснащення підприємств - копія документа, що посвідчує право власності на будинок (споруду), або письмова згода власника на проведення робіт;
- позитивний експертний висновок, виданий спеціально уповноваженим радою органом, що здійснює місцеву інвестиційну експертизу проектів;
- договір про пайову участь в розвитку у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Бориспіль;
- наказ генеральної підрядної організації про призначення виконроба;
- наказ генерального проектувальника про ведення авторського нагляду;
- наказ замовника про ведення технічного нагляду;
- загальний журнал робіт;
- журнал авторського нагляду;
- договір підряду на будівництво між замовником та генеральним підрядником по об'єктах, що будуються за рахунок коштів державного бюджету, міського бюджету;

10.1.2. При відповідності наданої документації законодавчим і нормативним вимогам дозвіл на виконання будівельних робіт надається  на протязі 15 днів з дня надання необхідного пакету документів.
Дозвіл на виконання будівельних робіт видається на весь термін будівництва згідно з календарним планом, який входить до складу затвердженого проекту будівництва або договору підряду

10.1.3. Продовження терміну дії дозволу на виконання будівельних робіт здійснюється за заявою забудовника (замовника), актом технічного стану та обсягами виконаних робіт, підписаними відповідальним виконавцем (технагляд, виконроб, авторський нагляд).

У разі коли дозвіл на виконання будівельних робіт не було завчасно продовжено, таке будівництво вважається самовільним.

10.2. Основні вимоги щодо виконання будівельних робіт

10.2.1. Після отримання дозволу в інспекції  Держархбудконтролю на виконання будівельних робіт за зверненням замовника відділ по контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста видає ордер на порушення благоустрою, зокрема на розробку котлованів, траншей, на роботи з вертикального планування території, інші земляні роботи, встановлення обмежувальних огорож.

Ордер на вказані роботи видається на термін, визначений календарним планом у проекті організації будівництва або на підставі договору (підряду), який за обґрунтованим зверненням замовника може бути продовжений.
Ордер на порушення благоустрою при будівництві  або реконструкції позамайданчикових мереж водопостачання, водовідведення, теплопостачання, енергопостачання, газопостачання, каналізації зв’язку,  видається окремо.
В разі не виконання забудовником відновлювальних робіт та благоустрою  по одному ордеру ( за межами будівельного майданчика) інший ордер не видається.

Зазначені роботи, що виконуються без ордера на порушення благоустрою, вважаються самовільними і підлягають зупиненню, а земельна ділянка відновлена  з проведенням благоустрою за рахунок коштів порушника.

10.2.3. З метою організації будівельних робіт на будівельному майданчику генпідрядником розробляється і затверджується проект виконання робіт, який погоджується із замовником, проектувальником і субпідрядниками будівництва. Розпочинати будівництво без затвердженого проекту виконання робіт забороняється.

10.2.4. Будівництво дозволяється розпочинати після облаштування будівельного майданчика, створення побутових умов для робітників, передачі замовником (забудовником) генпідряднику робочих креслень на перший рік будівництва з штампом "До виробництва робіт".

Безпека праці на будівельному майданчику забезпечується генпідрядником і контролюється відповідними органами державного нагляду.

 

10.2.5. Якість виконання будівельно-монтажних робіт постійно забезпечується генпідрядником і субпідрядниками, контролюється замовником, проектувальником і інспекцією архітектурно-будівельного  контролю.

10.2.6. Відповідність виконуваних будівельно-монтажних робіт робочим кресленням  забезпечується генпідрядником, постійно контролюється проектувальником і замовником, а також в порядку вибіркового контролю  інспекцією архітектурно-будівельного контролю. 

10.2.7. Для одержання дозволу на консервацію об'єкта з подальшим його закриттям і забороною робіт замовник  повертає інспекції архітектурно-будівельного контролю дозвіл на виконання будівельних робіт разом з розпорядчим документом замовника (забудовника) на консервацію.

10.2.8. В разі призупинення будівельних робіт на об’єктах архітектури більше трьох місяців замовник  повертає інспекції архітектурно-будівельного контролю дозвіл на виконання будівельних робіт разом з розпорядчим документом замовника про призупинення будівництва.

Дозвіл на поновлення робіт видається у порядку, визначеному відповідно до вимог п. п. 10.1.1 - 10.1.3 цих Правил.

10.2.9. Будівельні роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівлі, споруди, технічного переоснащення підприємства без оформлення дозволу на виконання будівельних робіт не допускаються.

8.2.9. Оформлення договорів на подачу на об'єкти будівництва електроенергії, води, газу, тепла без дозволу на виконання будівельних робіт інспекції архітектурно-будівельного контролю не допускається.

Розділ 11. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів

11.1. Порядок прийняття в експлуатацію

11.1.1. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів здійснюється згідно з Порядком прийняття до експлуатації закінчених будівництвом об'єктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 N 1243 "Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів", та після подання довідки щодо сплати пайових внесків на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Бориспіль.
Прийняття в експлуатацію об'єктів, розташованих на земельних ділянках, право власності чи користування якими не оформлено в установленому порядку, забороняється.

11.1.2. Експлуатація та використання об'єктів, не завершених будівництвом і не прийнятих в експлуатацію, забороняється.

11.1.3. Ухвалення договорів підключення тепло-, енерго-, електро-, газо-, водопостачання на об'єкт, не завершений будівництвом і не прийнятий до експлуатації, забороняється.

11.1.4. Об'єкти виробничого призначення з чисельністю понад 50 працюючих або вартістю понад 5 млн. грн. та об'єкти житлово-громадського призначення III, IV і V категорій складності до пред'явлення їх державним приймальним комісіям попередньо приймаються робочими комісіями.

Робочі комісії призначаються з метою встановлення готовності об'єкта для пред'явлення державній комісії.

11.1.5. Робочі комісії призначаються і очолюються замовником. Після усунених недоліків і дефектів акт робочої комісії затверджується замовником, який приймає об'єкт під охорону і зберігання.

11.1.6. Прийняття в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів здійснюється на підставі актів робочих комісій державними приймальними комісіями, які призначаються по об'єктах, споруджених із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету м. Бориспіль, коштів юридичних осіб державної власності або із залученням іноземних кредитів під гарантію Кабінету Міністрів України.
11.1.7. Прийняття в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів, споруджених за рахунок позабюджетних коштів, здійснюється на підставі актів робочих комісій державними приймальними комісіями, які призначаються розпорядженням міського голови.
11.1.8. Прийняття в експлуатацію житлових будинків побудованих за інвестиційними контрактами або на продаж, у яких квартири та приміщення громадського призначення  виконані без чистового опорядження та сантехнічних приладів (за винятком приладів опалення та систем автоматичного протипожежного захисту), здійснюється за умови визначення обсягів опоряджувальних робіт в інвестиційних угодах.
Опорядження позаквартирних приміщень загального користування ( сходові клітини, вестибюлі, коридори, ліфтові холи та інше) таких будинків провидиться у повному обсязі, передбаченою проектною документацією та чинними нормами.
11.1.9.   Прийняття в експлуатацію приватних житлових будинків садибного типу, садових будинків  здійснюється відповідно до Тимчасового порядку затвердженого міською радою ____________________________________ (до розроблення та затвердження відповідного Порядку Київською державною адміністрацією).

11.1.10. Державну приймальну комісію очолює представник органу, що призначив цю комісію. Датою введення в експлуатацію є дата затвердження акта державної приймальної комісії органом, що призначив комісію.

11.1.10. Прийняття до експлуатації стаціонарної малої архітектурної форми здійснюється комісією.
Комісії для прийняття в експлуатацію стаціонарних малих архітектурних форм складаються з  суб’єкта підприємницької діяльності, уповноваженого представника управління містобудування та архітектури, представника пожежного нагляду, представника санітарного нагляду, представника КП „Виробничого управління комунального господарства”, а також, у залежності від місця розташування  і функціонального призначення представників інших служб.
Склад комісії затверджується начальником Управління містобудування та архітектури.
За результатами розгляду складається акт технічної комісії встановленого зразка (додаток №12) про прийняття стаціонарної малої архітектурної форми до експлуатації.
Після прийняття об’єкта до експлуатації здійснюється його реєстрація в управлінні містобудування та архітектури.

              Акт прийняття в експлуатацію стаціонарної малої архітектурної форми не надає права для оформлення права власності.

11.1.12. Прийняття до експлуатації об’єктів з незавершеними та/або невідповідними паспорту фасадами, а також без здійснення комплексного благоустрою та озеленення прибудинкової (прилеглої) території, передбачених проектною документацією, планом прив’язки) забороняється.

 

11.2. Архітектурно-технічний паспорт

11.2.1. Архітектурно-технічний паспорт (далі - АТП) об'єкта (будови) складається відповідно до Положення про архітектурно-технічний паспорт об'єкта архітектури, затвердженого наказом Держбуду України від 09.09.99 N 220 і зареєстрованого Міністерством юстиції України 23.09.99 N 643/3936. Генпроектувальник на замовлення замовника (забудовника) за участю генерального підрядника  складають АТП і подають на затвердження в управління містобудування та архітектури.

11.2.2. АТП розробляється з метою забезпечення архітектурної, конструктивної, технічної та функціональної ідентифікації об'єкта (будови) і визначає архітектурні, конструктивні, технічні та функціональні властивості завершеного будівництвом об'єкта, умови його надійної експлуатації, а також вимоги щодо захисту авторських прав за формою згідно з додатком 8 до цих Правил.
АТП розробляється після завершення будівництва за результатами роботи робочої комісії і передається для роботи державній приймальній комісії.

11.2.3. У разі виявлення розбіжностей між техніко-економічними показниками і архітектурними характеристиками завершеного будівництвом об'єкта і затвердженим проектом будівництва, робочими кресленнями проектно-кошторисна документація підлягає коригуванню, погодженню, державній експертизі і повторному затвердженню у порядку, встановленому цими Правилами.
У разі необхідності АТП коригується в частині змін, внесених за зауваженнями державної комісії. Затвердження акта державної приймальної комісії без виконання вимог цього пункту забороняється.

11.2.4. Замовник (забудовник) передає АТП, затверджений архітектурою:

- 1 примірник - організації, що експлуатуватиме об'єкт (будову);
- 1 примірник - архітектурі.

11.3. Основні організаційні заходи щодо забезпечення експлуатації об'єкта

11.3.1. Після оформлення державного акта прийняття в експлуатацію об'єкта (будови), який побудовано із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету міста Борисполя, коштів юридичних осіб державної власності, замовник (забудовник) зобов'язаний за розпорядчим документом інвестора передати об'єкт для подальшої експлуатації на баланс експлуатуючої організації з усіма витратами на будівництво об'єкта (будови).

11.3.2. Після оформлення державного акта прийняття в експлуатацію об'єкта (будови), побудованого за позабюджетні кошти за інвестиційними угодами, інвестор (замовник, забудовник) разом з фізичними і юридичними особами, з якими були укладені вказані угоди, зобов'язаний оформити в Бориспільському міжміському БТІ правовстановлюючі документи на право власності на побудований об'єкт інвестування, в тому числі на вбудовано-прибудовані приміщення і приміщення нежилих поверхів.

11.3.3. Після отримання всіма учасниками інвестиційної діяльності в будівництві правовстановлюючих документів на право власності на об'єкт житлового призначення замовник зобов'язаний створити об’єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків і передати йому на баланс об'єкт для подальшої експлуатації, з відповідними витратами на будівництво об'єкта (будови).

11.3.4. Експлуатуюча організація (власник або користувач), якій передано на баланс  завершений будівництвом об’єкт, укладає угоди з постачальниками комунальних послуг.

Розділ 12. Реконструкція, реставрація та капітальний ремонт об'єктів (частини споруди, будівлі), перепланування квартир та інших вбудовано-прибудованих приміщень

12.1. Дозвіл на проектування та реконструкцію окремих частин будівлі, споруди (у разі зміни техніко-економічних показників), в т. ч. на реконструкцію горищ з влаштуванням мансард, технічного поверху, реконструкцію цокольного, першого поверхів, підвалів, влаштування окремих власних входів з вулиці до нежилих приміщень, надається виконавчим комітетом міської ради тільки після інформування власника існуючої будівлі, отримання його згоди на проведення таких робіт та оформлення відповідного протоколу, а також укладення угоди між містом та інвестором про пайову участь у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Борисполя з розрахунком пайового внеску у відповідності до методики, затвердженої рішенням сесії Бориспільської міської ради від___________№________

 За наявністю відповідних звернень від зацікавлених осіб управління містобудування та архітектури  готує відповідний висновок та проект рішення щодо надання дозволу на проектування і реконструкцію вказаних об'єктів. У випадку, коли реконструкція об’єкту призведе до зміни цільового призначення земельної ділянки, рішення щодо надання дозволу на проектування і реконструкцію вказаних об’єктів готується після проведення зміни цільового призначення земельної ділянки.

Зазначений висновок та проект рішення виконавчого комітету міської ради про дозвіл на проектування і реконструкцію вказаних об'єктів погоджується управлінням містобудування та архітектури, а на реставрацію, капітальний ремонт та пристосування для пам'яток культурної спадщини національного, місцевого значення також погоджується відповідно Мінкультури України, відділом культури виконавчого  комітету ради .

Проектна документація на реконструкцію розробляється на підставі відповідного рішення виконкому про надання дозволу на проектування, реконструкцію, АПЗ, затвердженого та виданого архітектурою, інших вихідних даних. До складу вихідних даних та висновків включаються також документи, що підтверджують згоду на передбачувану реконструкцію мешканців та власників квартир, інших нежилих приміщень будинку, законні інтереси яких мають бути ураховані під час реконструкції вказаного будинку.

АПЗ на проектування реконструкції об'єктів, визначених у першому абзаці цього пункту, готується,  видається та затверджується управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради.

Топографо-геодезичні матеріали, які додаються до АПЗ, з нанесеними червоними лініями та трасами магістральних інженерних мереж, готуються організаціями, що мають відповідну ліцензію.

Генеральний план земельної ділянки з прив'язкою відносно встановлених червоних ліній, трас інженерних мереж, елементів окремого власного входу до нежилого приміщення, розробляється організаціями, що мають відповідну ліцензію, і погоджується управлінням містобудування та архітектури.

Проектна документація на реконструкцію об'єктів підлягає комплексній державній експертизі (крім тих, що визначені в довідковій інформації до Правил), погоджується управлінням містобудування та архітектури, іншими службами та ресурсопостачальними організаціями відповідно до вимог розділу 8 цих Правил.

12.2. Дозвіл на реставрацію, ремонт, пристосування пам'яток культурної спадщини національного, місцевого значення надається рішення виконкому на підставі висновків відповідно Мінкультури України, відділу культури виконавчо

12.3. Дозвіл на перепланування квартир та нежилих приміщень без влаштування окремого власного входу з вулиці, а також на встановлення додаткового обладнання, не визначеного проектом (антен стільникового зв'язку, побутових, фасадних кондиціонерів, витяжок), на об'єктах, не віднесених до переліку пам'яток культурної спадщини, надається рішенням виконкому в термін, що не перевищує одного місяця з дня надання всіх необхідних документів. Проектна документація на перепланування квартир та нежилих приміщень виконується на підставі такого дозволу і погоджується управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету ради в установленому порядку в термін, що не перевищує двох місяців після надання документів, зазначених у п. 12.1 цих Правил.

Проектна документація на перепланування квартир та нежилих приміщень в багатоквартирних житлових будинках (нежитлових будинках) за умови дотримання існуючих архітектурно-планувальних вимог та норм, без втручання в несучі конструкції, без додаткового навантаження на перекриття, стіни, фундаменти, внутрішні джерела енергопостачання, за умови погодження в установленому законодавством порядку з виконкомом , не підлягає комплексній державній експертизі відповідно до вимог п. 2.4 Переліку об'єктів, затвердження проектів будівництва яких у межах законодавства України не потребує висновку комплексної державної експертизи (додаткова інформація до Правил).

12.4. Дозвіл на капітальний ремонт будинків, фасадів без зміни структурної побудови та існуючих елементів, покрівель, балконів, лоджій, цокольних і перших поверхів і підвалів без влаштування окремих власних входів з вулиці, без зміни будівельних габаритів, без зміни функцій житлового приміщення на нежитлові, виробничі або навпаки, капітальний ремонт горищ без влаштування мансард, опорядження фасадів (окрім об'єктів культурної спадщини) надається рішенням виконкому в термін, що не перевищує двох місяців  з дня надання всіх необхідних документів.

Проектна документація на капітальний ремонт об'єкта виконується на підставі такого дозволу виконкому і погоджується управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету Бориспільської міської  ради, іншими підрозділами виконавчого комітету відповідно до  повноважень в термін, що не перевищує одного місяця з дня надання всіх необхідних документів.

Роботи з капітального ремонту виконуються на підставі вказаного дозволу та проектної документації, затвердженої в установленому порядку.

12.5. Роботи з опорядження фасадів, у т. ч. фарбування фасадів, виконуються на підставі вказаного дозволу виконкому та паспорта опорядження фасаду, погодженого  архітектурою.

12.6. Для отримання дозволу на капітальний ремонт об'єктів, визначених п. 12.4., у т. ч. перепланування квартир та нежилих приміщень, замовник звертається з письмовою заявою до виконавчого комітету ради.
До заяви додаються:
- документи на право власності на будівлю (приміщення);
- згода власника (співвласників) будівлі на проведення відповідних робіт;
- заключення проектної організації, яка має відповідну ліцензію, про можливість перепланування приміщень (у випадках втручання в процесі реконструкції в несучі конструкції будинку); 
- коротка характеристика намірів замовника щодо проведення будівельних робіт.

12.7. Підставою для початку оформлення матеріалів для отримання дозволу на надбудову, добудову чи переобладнання горищ будинку на мансардні поверхи є клопотання замовника до виконавчого комітету міської ради з пропозицією виступити інвестором на виконання зазначених робіт.

12.7.1 Виконавчий комітет міської ради надає дозвіл замовнику щодо підготовки та оформлення вихідних даних на проектування.
Також міська рада може оголосити конкурс на визначення інвестора на виготовлення інвестиційного проекту для проведення робіт з надбудови, добудови чи переобладнання горищ будинків на мансардні поверхи.
12.7.2. Замовник:
- погоджує питання надбудови або переобладнання горища будинку на мансардний поверх з власником будинку, будинковим комітетом ( при наявності), власниками квартир останнього поверху, власниками квартир якщо технічне переобладнання зачіпає їх інтереси (проведення інженерних комунікацій через їх квартири);
- замовляє в КП „Бориспільське бюро технічної інвентаризації, експлуатуючих та проектних організаціях плани верхнього поверху з розміщенням димових та вентиляційних каналів, інженерними мережами загального користування, висновок щодо можливості надбудови з огляду на несучу здатність існуючих конструктивів  будинку;
- надсилає повідомлення мешканцям верхнього поверху будинку про можливість участі в даному інвестиційному проекті з визначеним виконавчим комітетом міської ради термінів подання заявок ( відсутність відповіді до вказаного терміну означає відмову від участі в інвестиційному проекті)
12.7.3. Мешканці верхнього поверху мають пріоритет у надбудові та переобладнанні горища будинку на мансардний поверх при всіх інших рівних умовах ремонту всього даху будинку чи частини будинку, яка в нього межах може бути самостійною ( флігель, прибудова), прийняття дольової участі у ремонті даху будинку, виконання інших необхідних робіт з ремонту будинку, визначених власником будинку.
12.7.4. Мешканець, що виявив бажання реконструювати власну квартиру з розширенням її за рахунок горища, звертається за дозволом до виконавчого комітету міської ради.
При звернені одночасно двох претендентів на розширення квартири за рахунок площі горища перевага надається претенденту, який потребує покращення житлових умов.
12.7.5.  В разі оголошення виконавчим комітетом міської ради конкурсу на виготовлення інвестиційного проекту на проведення робіт з надбудови, добудови та переобладнання горища на мансардний поверх, на нього покладається виконання робіт, визначених пунктом   12.7.2 цих Правил.
12.7.6. Для обґрунтованого розгляду заявок  на надбудову і переобладнання горища будинку на мансардний поверх, рішенням міської ради утворюється конкурсна комісія.
12.7.7. За власні кошти кожний замовник виготовляє проектні пророблення ( фасади, плани поверхів, розрізи, тощо), які погоджуються власником будинку, управлінням містобудування та архітектури, санітарно-епідеміологічною та пожежною службами.
12.7.8. Погодженні проектні пропозиції подаються на розгляд конкурсної комісії. Протокол конкурсної комісії є підставою для прийняття рішення виконавчим комітетом міської ради про надання дозволу на проектування об’єкта.
12.7.9. Дозвіл на надбудову і переобладнання горища надається за умови виконання робіт по всьому даху.
12.7.10 При розробці проектної документації повинні бути враховані:
- інтереси власника та мешканців будинку;
- передбачені кошторисом кошти на ліквідацію можливих пошкоджень, заміна окремих елементів та благоустрою;
- проект організації будівництва із заходами щодо нормалізації умов проживання мешканців будинку.
12.7.11. Мешканці будинку зобов”язані забезпечити інвестору вільний доступ до горища та не перешкоджати виконанню будівельно-монтажних робіт.
12.7.12. На підставі рішення виконавчого комітету міської ради інвестор організовує розробку проектно-кошторисної документації, збирає вихідні дані на проектування і замовляє АПЗ в управлінні містобудування та архітектури.
12.7.13. Порядок підготовки та надання вихідних даних на проектування будинків, вбудовано-прибудованих приміщень, горищ і мансард проектування та погодження проектної документації, отримання дозволу на виконання будівельних робіт та прийняття обєкта в експлуатацію здійснюється згідно з розділами 6 - 11  цих Правил.

 

12.8. Забороняється під час перепланування приміщень у багатоквартирних житлових будинках:
- об'єднувати лоджії і балкони з помешканнями квартир шляхом розбирання зовнішніх стін, влаштовувати прорізи в несучих стінах та перенесення перегородок без затвердженої в установленому порядку проектної документації;

- переносити опалювальні прилади на лоджії та балкони;

- об'єднувати квартири по вертикалі з повним або частковим розбиранням міжповерхових перекриттів;

- збільшувати площу приміщень санітарних вузлів і ванних кімнат за рахунок жилих приміщень квартири;

- влаштовувати прорізи в несучих стінах та перенесення перегородок без затвердженої в установленому порядку проектної документації;

- розбирати підготовку під підлоги на звукотеплоізоляційній основі при ремонті, що призводить до неприпустимого акустичного дискомфорту в квартирах, розміщених нижче поверхом;

- улаштовувати прибудови до перших поверхів багатоквартирних житлових будинків для веранд та господарських приміщень квартир, крім випадків розташування лоджій чи балконів на дворовому фасаді  в одному ряду по вертикалі з існуючими вище балконами (лоджіями) та в аналогічних габаритах;

- улаштовувати кондиціонери та стільникові антени на фасадах житлових та громадських будівель, орієнтованих в бік вулиці.

 

Розділ 13. Будівництво приватних житлових будинків садибного типу, реконструкція існуючих садових будинків

 

13.1 Після реєстрації документа, що посвідчує право власності (користування) на землю, рішення виконавчого комітету про дозвіл на будівництво індивідуального житлового будинку на даній земельній ділянці, забудовник звертається в управління містобудування та архітектури  за отриманням технічного паспорта на будівництво будинку.

13.2. Технічний паспорт індивідуального житлового будинку складається із правовстановлюючих документів на землю, рішення виконавчого комітету про надання дозволу на будівництво, генерального плану земельної ділянки, проекту житлового будинку, АПЗ ( при будівництві будинків вище двох поверхів).

13.3. Генеральний план ділянки виконується на топооснові в М 1:500, на якому повинні бути нанесені всі існуючі та запроектовані будівлі і споруди на даній ділянці та на суміжних, відстані та прив’язка споруд і багаторічних  зелених насаджень до меж земельної ділянки, існуючих інженерних мереж, їх охоронні зони, а також до споруд на суміжних земельних ділянках з урахуванням містобудівних, санітарних, протипожежних та інших вимог, червоні лінії, лінії забудови, інші існуючі обмеження та обтяження.

13.4. Улаштування огорож земельних ділянок здійснюється з урахуванням нормативних вимог щодо інсоляції території суміжних ділянок та червоних ліній вулиць.
Огорожі повинні відповідати естетичним, архітектурним вимогам
В разі відсутності в технічному паспорті індивідуального житлового будинку інформації про огорожу (висота, конструкції і матеріали) необхідно узгодити ескізи огорожі в управлінні містобудування та архітектури.

13.5. Технічний паспорт індивідуального житлового будинку підписується начальником управління містобудування та архітектури і погоджується з  санітарною службою та пожежною інспекцією.

13.6. Технічні умови на інженерне забезпечення приватного житлового (садового) будинку власник, замовник (забудовник) отримує самостійно в міських службах, організаціях, які надають технічні умови, або може доручити на договірних засадах підготовку комплекту вихідних даних у повному обсязі організації, створеній для надання платних послуг у сфері містобудування.

13.7  На підставі погодженої проектної документації на будівництво індивідуального житлового будинку спеціалізована організація виносить осі в натуру, про , що складається відповідний акт, до якого додаються графічні матеріали прив’язок до існуючих геодезичних знаків.

13.8.  Дозвіл на виконання будівельних робіт надає інспекція Держархбудконтролю.

13.9. Під час будівництва забудовник зобов’язаний:
- здійснювати забудову, інженерне облаштування і благоустрій земельної ділянки відповідно до затвердженої документації ( технічного паспорту), благоустрій прилеглої території вулиці;
- здійснювати необхідний ремонт існуючих будівель, усувати помічені дефекти, проводити відновленні пішохідних тротуарів загального користування;
- відшкодовувати збитки або проводити ремонт зруйнованих ним доріг ( асфальтового покриття), інженерних мереж.

13.10.  Закінчений будівництвом житловий будинок приймається в експлуатацію комісією відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого рішенням міської ради________________________.

13.11. На підставі рішення про затвердження акта про прийняття об’єкта в експлуатацію та відповідного  державного акта комісії, здійснюється реєстрація будинку в КП „Бориспільське бюро технічної інвентаризації”  з оформленням права приватної власності.

13.12. Будівництво, здійснене без дозволу на виконання будівельних робіт, або без належно затвердженого проекту, або з істотними відхиленнями від нього, або з грубим порушенням державних будівельних норм і правил вважається самовільним і тягне за собою відповідальність, передбачену Кодексом України „Про адміністративні правопорушення” , Цивільним та Кримінальним Кодексами України.

 

13.13. Проектна документація на будівництво приватного житлового (садового) будинку не підлягає комплексній державній експертизі за умов дотримання встановлених вимог (див. п. 2.1 Переліку об'єктів, затвердження проектів будівництва яких у межах законодавства України не потребує висновку комплексної державної експертизи (додаткова інформація до Правил).   

Проектна документація на будівництво приватного житлового будинку в районах садибної забудови, садівництва погоджується управлінням містобудування та архітектури у місячний термін після її подання.

 

Розділ 14. Будівництво інженерних споруд, трубопроводів, комунікацій та ліній електропередачі

14.1. Проектування інженерних споруд вулично-шляхової мережі з її підземними комунікаціями, повітряних ліній електропередач здійснюється на підставі дозволу на проектування, наданого виконавчим комітетом міської ради, та завдання на проектування, погодженого управлінням архітектури та будівництва.

На проектування складних об'єктів інженерних споруд (естакади, мости, пішохідні підземні та надземні переходи, станційні споруди пасажирського транспорту, енергоблоки, насосні станції, наземні ТП, РП, ГРП), які будуються як окремі об'єкти за окремими замовленнями, надається АПЗ.

14.2. Завдання на проектування інженерної споруди, яка будується як окремий об'єкт за рахунок бюджетних коштів на замовлення організації, підприємства, підвідомчого міській раді раді, погоджується архітектурою і затверджується заступником міського голови  згідно з розподілом обов'язків.

Завдання на проектування інженерної споруди, яка будується як окремий об'єкт на замовлення юридичної, фізичної особи за рахунок позабюджетних коштів, затверджується замовником.

14.3. Проектна документація на будівництво інженерної споруди підлягає комплексній державній інвестиційній експертизі.

14.4. Порядок будівництва об'єктів дорожньо-транспортного забезпечення, виконання земляних та будівельних робіт, прокладання та перебудови інженерних мереж і споруд встановлюється  міською радою.

14.5. Дозвіл на проектування та будівництво магістральних інженерних мереж надається  виконавчим комітетом міської ради.

Розділ 15. Благоустрій та озеленення міських територій. Споруди, що зводяться тимчасово. Зовнішня реклама

15.1. Благоустрій та озеленення міських територій

15.1.1. Благоустрій та озеленення міських експлуатованих територій (далі - благоустрій) включає в себе проведення робіт з інженерної підготовки, вертикального планування, облаштування територій вулиць, доріг, проїздів, тротуарів, велосипедних доріжок, озеленення та влаштування елементів дизайну міського середовища, які виконуються на замовлення  виконавчого комітету міської ради, підприємств, установ, організацій житлово-комунального господарства (далі - підприємства ЖКГ), інших юридичних осіб відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації.

15.1.2. Благоустрій експлуатованих територій здійснюється відповідно до
ДБН 360-92** "Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень" на підставі цільової міської програми, __________________________________, та/або затвердженої проектної документації на виконання таких окремих видів робіт:
- інженерне забезпечення, інженерна підготовка та захист території;
- приведення території у належний санітарно-гігієнічний стан;
- створення пішохідно-транспортних комунікацій;
- ремонт та утримання будинків і споруд;
- озеленення, облаштування охоронних та рекреаційних зон;
- розміщення тимчасових споруд для обслуговування населення;
-міське обладнання (технологічне, функціональне облаштування, декоративне обладнання, запроектоване за дизайнерськими розробками);
- ігрове та спортивне обладнання;
- встановлення освітлювального обладнання території, споруди;
- зовнішня реклама та засоби інформаційно-комунікаційних систем;
- тимчасове упорядкування територій, які втратили первісне функціональне призначення;
- оформлення та благоустрій будівельних майданчиків та об'єктів незавершеного будівництва;
- ландшафтний дизайн.

15.1.3. Благоустрій включає в себе такі елементи: різноманітні види обладнання, облаштування та устаткування, засоби оформлення, тимчасові споруди, монументально-декоративні витвори, декоративні, технологічні, планувальні, конструктивні засоби, рослинні компоненти, різні види устаткування та оформлення, малі архітектурні форми, комунікаційні системи тощо, які використовуються як складові комплексного благоустрою і мають певні характеристики.

15.1.4. Проекти благоустрою та озеленення міських територій, паспорти на опорядження та колористичне вирішення фасадів, зовнішнє архітектурне освітлення об'єктів та території виконуються за рішенням виконавчого комітету міської ради і погоджуються управлінням містобудування та архітектури в установленому порядку.

Такі проекти і паспорти також виконуються у складі проектної документації на будівництво об'єкта.

15.1.5. Порядок, вимоги та особливі умови проектування благоустрою, отримання ордера на виконання окремих робіт з благоустрою встановлюється виконавчим комітетом ради.
15.1.6. У разі коли нове будівництво (реконструкція) об'єктів пов'язане із знесенням зелених насаджень, то дозвіл на знесення або пересадження зелених насаджень оформлюється відповідно до акту обстеження відповідної комісії та рішення виконавчого комітету міської ради .

15.2. Споруди, що зводяться тимчасово

15.2.1. Споруди, що зводяться тимчасово, можуть бути:
- інвентарними, що зводяться на період проведення довготривалих будівельних робіт;
- декоративно-технологічними, що зводяться під час благоустрою території для організації міського середовища та забезпечення необхідних експлуатаційних характеристик і вимог;
- функціональними, що зводяться для забезпечення обслуговування населення та здійснення окремих функцій господарської діяльності підприємств, установ, організацій.

15.2.2. До функціональних споруд, що зводяться тимчасово для забезпечення обслуговування населення та здійснення окремих функцій господарської діяльності підприємств, установ, організацій (далі - тимчасові споруди), належать такі, що встановлюються із проведенням монтажних або будівельно-монтажних робіт без улаштування заглиблених фундаментів та/або підземних приміщень, а також із застосуванням конструкцій, що легко монтуються, демонтуються та можуть бути передислоковані на інше місце.
Тимчасові споруди зводяться не вище одного поверху.
За габаритами та експлуатаційними характеристиками тимчасові споруди відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України розподіляються на малі архітектурні форми площею до 30 кв. м (далі - МАФ) (від 30.03.94 N 198 "Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць"), збірно-розбірні комплекси і павільйони з площею забудови від 30 до 300 кв. м (від 08.02.95 N 108 "Про Порядок заняття торговельною діяльністю і правила торговельного обслуговування населення", від 19.11.2002 N 1194 "Про введення в дію Правил пожежної безпеки на ринках України").

15.2.3. Тимчасові споруди (павільйони, малі архітектурні форми для здійснення підприємницької діяльності) розміщуються на термін, визначений договором оренди земельної ділянки, проектом (паспортом) і використовуються для забезпечення функцій об'єктів обслуговування населення на період до використання території для будівництва капітальної споруди відповідного функціонального призначення або благоустрою території з відновленням її функціонального використання.

15.2.4. Малі архітектурні форми повинні розміщуватися відповідно до містобудівної документації та з урахуванням єдиних умов і обмежень забудови та іншого використання земельних ділянок, встановлених цими Правилами.

15.2.5. При розміщенні малих архітектурних форм у межах червоних ліній вулиць і доріг, на територіях, прилеглих до об’єктів зовнішнього транспорту, визначаються умови щодо блокування малих архітектурних форм із павільйонами зупинок громадського транспорту.
15.2.6. Місця для розміщення малих архітектурних форм на території ринку визначаються на основі затвердженої проектної документації ринку.
15.2.7. Для отримання дозволу на розміщення малої архітектурної форми суб’єкт підприємницької діяльності подає до виконавчого комітету міської ради письмову заяву встановленої форми (додаток 10).  
До заяви додаються:
- документ, що посвідчує право на користування земельною ділянкою;
- нотаріально посвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності в Україні;
- копія свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ(при потребі);
- заводський паспорт на МАФ

                Зареєстрована заява та документи, які додані до неї, передаються управлінню  містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради.
Управління  містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради протягом 10 робочих днів з часу надходження заяви з пакетом документів до неї видає заявникові:
- дозвіл на розробку паспорта прив’язки стаціонарної малої архітектурної форми;
- дозвіл  на розміщення пересувної МАФ зі схемою прив’язки установки об’єкта ( на топографо-геодезичній основі в М 1:500)


15.2.7.  В разі невідповідності малої архітектурної форми цим Правилам, містобудівній документації, державним будівельним та іншим нормам управління містобудування та архітектури  надає заявнику аргументовану відмову у дозволі на розміщення малої архітектурної форми.
15.2.8.  Відсутність або невідповідність законодавству одного з документів для отримання дозволу на розміщення малої архітектурної форми є підставою для відмови у прийнятті заяви або у наданні дозволу на розміщення малої архітектурної форми.

15.2.9.  Розроблення паспорта привязки малої архітектурної форми або внесення змін до нього здійснюється відповідною організацією на підставі договору, укладеного із заявником, і включає:
- план привязки малої архітектурної форми та благоустрою майданчика (на топографо-геодезичній основі М 1:500);
-  креслення фасадів обєкта з кольоровим вирішенням (М 1:200);
- креслення вузлів підключення до інженерних мереж (М1:100) – при потребі;
- текстові матеріали з пропозиціями щодо естетичного вигляду, застосування будівельних матеріалів та інженерного забезпечення об’єкта.

15.2.10. Після подання заявником паспорта прив’язки до управління містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради, останній перевіряє відповідність паспорта прив’язки державним будівельним нормам і в тижневий термін видає суб’єкту підприємницької діяльності дозвіл на розміщення малої архітектурної форми (додаток 11) разом із затвердженим паспортом прив’язки.

15.2.11. Термін дії дозволу на розміщення малої архітектурної форми визначається терміном дії документа, що посвідчує право на земельну ділянку. Після завершення терміну оренди земельної ділянки продовження договору оренди відбувається на підставі відповідного рішення ради за наявністю висновків відповідних служб згідно із Земельним кодексом України.

15.2.12.  Стаціонарні малі архітектурні форми після спорудження підлягають прийняттю в експлуатацію.
Після прийняття об’єкта до експлуатації здійснюється його реєстрація в управлінні містобудування та архітектури.

15.2.13. Перенесення малої архітектурної форми на нове місце або її знесення у зв’язку з припиненням дії дозволу здійснюється власником або за рахунок його коштів.

15.2.14.У разі прийняття рішення про продовження терміну оренди земельної ділянки управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради можуть бути встановлені вимоги щодо модернізації або заміни застарілих типів тимчасових споруд, зовнішнього опорядження тимчасової споруди, благоустрою земельної ділянки з урахуванням змін у містобудівній ситуації, державних норм і правил.

15.2.15. Будівельно-монтажні роботи по зведенню збірно-розбірних комплексів і павільйонів здійснюються відповідно до цих Правил на підставі проекту, погодженого управлінням містобудування та архітектури.

15.2.16. Після завершення терміну використання земельної ділянки орендар зобов'язаний відновити благоустрій її території за власні кошти.
Контроль за виконанням цих вимог здійснює відділ контролю за станом  благоустрою та зовнішнім дизайном міста виконавчого  комітету Бориспільської міської ради.

 

15.3. Зовнішня реклама

15.3.1. Дозвіл на розміщення об’єкту зовнішньої реклами (ОЗР) надається заявнику архітектурою відповідно до затвердженого рішенням Бориспільської міської ради від        №      Порядку розташування зовнішньої реклами на території міста Борисполя.

15.3.2.Архітектура надає заявнику  дозвіл на встановлення пріоритету або мотивовану відмову щодо можливості розміщення ОЗР.

15.3.3. Підприємства, установи, організації, які мають відповідну ліцензію, розробляють на підставі договору з заявником проект або паспорт розміщення ОЗР у складі:
- фотографічного знімка місцевості, де планується розташування ОЗР;
- комп'ютерного макета розміщення ОЗР (для фасадних конструкцій - паспорта опорядження фасаду);
- кольорового ескізу та конструктивних рішень ОЗР (для фасадних конструкцій - з прив'язкою до елементів фасаду),
- чинні топографо-геодезичні матеріали в М 1:2000 та М 1:500 з прив'язкою місця розташування наземної конструкції та визначенням обсягів благоустрою прилеглої території.

Для розміщення комплексів ОЗР згідно з адресною програмою розробляється та погоджується архітектурою схема розміщення ОЗР у М 1:2000 з урахуванням бази даних архітектури. У проектній документації визначаються оптимальні відстані від ОЗР до стін та вікон житлових будинків, проїжджої частини, пішохідних доріжок з урахуванням усунення небезпеки незручностей для населення, безпеки транспортного руху (у т. ч. в темний час доби), які погоджуються архітектурою. Для розміщення складних фасадних і дахових установок розповсюджувач зовнішньої реклами забезпечує на договірних засадах також проведення технічного обстеження конструкції будинку та отримання висновків експертів щодо можливості розміщення цієї установки.

15.3.4. Дозвіл на встановлення ОЗР з відповідними проектними матеріалами погоджується:
- архітектурою; власником місця розміщення ОЗР або уповноваженим ним органом (особою);
- Державтоінспекцією (у разі розміщення зовнішньої реклами на перехрестях, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування);
-експлуатаційною організацією інженерних комунікацій,
- відділом культури  виконкому (у разі розміщення об'єкта ОЗР у відповідних зонах охорони пам'яток культурної спадщини);
- відділ екології та природних ресурсів (у разі розміщення об'єкта ОЗР на землях природно-заповідного, лісового, водного фонду з метою врахування вимог природоохоронного законодавства, зокрема щодо збереження місць поширення рослин та тварин, занесених до Червоної книги України та Зеленої книги України).

Усі служби та органи державного нагляду погоджують дозвіл на встановлення ОЗР у термін до чотирнадцяти днів з дня подання всіх необхідних документів або надається мотивована відмова.

15.3.5. У разі необхідності проведення робіт з установлення спеціальних конструкцій, пов'язаних з порушенням благоустрою, розповсюджувачу зовнішньої реклами необхідно отримати ордер відділу по контролю за станом благоустрою міста та зовнішнім дизайном, який видається на підставі дозволу архітектури.

Підключення до мереж електричного постачання здійснюється на договірних засадах з відповідними службами міста.

15.3.6. Місця розміщення ОЗР (будинки, споруди, земельні ділянки) надаються заявникам на підставі дозволів після укладення ними договорів на тимчасове користування місцями (для розміщення ОЗР) із власниками цих місць.

15.3.7. Дозвіл надається тимчасово строком до п'яти років і зазначається в заяві. Дозвіл скасовується до закінчення строку дії на підставі рішення виконавчого комітету міської ради  за поданням архітектури  у випадках, передбачених законодавством.

15.3.8. Дія цього розділу Правил не поширюється на правовідносини, пов'язані з інформацією, яка відбиває соціальні події, інтереси політичних партій, релігійних і громадських організацій або призначена для їх підтримки. Розміщення такої інформації здійснюється на окремих конструкціях (стендах, дошках оголошень тощо) тільки на підставі відповідного рішення виконкому.

15.3.9. Особливості розміщення ОЗР, регламенти та терміни надання, а також форми відповідних документів визначаються виконавчим комітетом ради відповідно до законодавства.  

 

16. Встановлення пам’ятників і монументів.

16.1 Роботи з проектування та встановлення пам’ятників і монументів проводяться в такому ж порядку як і для інших об’єктів містобудування.

16.2. На конкурсній основі здійснюється розміщення та проектування значимих пам’ятників і монументів, інших творів монументального мистецтва.

16.3. Порядок проведення архітектурних та містобудівних конкурсів регламентується постановою Кабінету міністрів України від 25.11.99 №2137 „Про затвердження проведення архітектурних та містобудівних конкурсів”.

16.4. Проекти і моделі пам’ятників і монументів погоджуються архітектурно-містобудівною радою при управлінні містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради.

 

17.  ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ
У Правилах терміни вживаються у такому значенні:
Генеральний план м. Борисполя (далі - Генеральний план) - це містобудівна документація, яка відповідно до вимог державних будівельних норм "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження генеральних планів міських населених пунктів" ДБН Б.1-3-97 визначає принципові рішення щодо планування, забудови, реконструкції та іншого використання території м. Бориспіль, встановлює в інтересах населення та з урахуванням державних завдань напрямки і межі територіального розвитку міста, функціональне призначення території, розміщення об'єктів загальнодержавного значення, вулично-дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, заходи щодо інженерної підготовки, захисту території від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони природи та історико-культурної спадщини.

Схема планування території (частини території) - містобудівна документація, яка відповідно до Генерального плану визначає принципові рішення щодо планування, функціонального призначення, зонування території для забудови та іншого використання у відповідній частині міста Борисполя.

Детальний план території - містобудівна документація, яка розробляється для окремих територій (районів, мікрорайонів, кварталів) з урахуванням рішень Генерального плану і визначає розташування червоних ліній, ліній регулювання забудови, об'єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, окремих земельних ділянок та об'єктів містобудування, вулиць, проїздів, пішохідних зон, допустимі види функціонального використання територій та окремих земельних ділянок, щільність,

поверховість, принципи формування архітектурно-просторової композиції забудови, містить пропозиції щодо реєстру земельних ділянок для подальшого використання під забудову.

Проект забудови території - документація, що поєднує властивості містобудівної та проектної документації, розробляється для будівництва комплексів будівель і споруд з урахуванням рішень детального плану території і затверджується замовником.

Проект розподілу території - містобудівна документація, яка розробляється для мікрорайону (кварталу) чи його частини з метою розмежування земельних ділянок і встановлює прибудинкові території існуючих і запроектованих житлових будинків, громадських будівель, інженерних споруд, інших об'єктів містобудування, територій загального користування, надлишків території, призначених для подальшого спорудження житлових і громадських будівель та іншого використання. Проекти розподілу територій розробляються відповідно до вимог державних норм, стандартів і правил, детального плану території. На підставі проекту розподілу території розробляються проекти відведення земельних ділянок та встановлюються їх межі.

План зонування території - графічне зображення території з поділом її на функціональні зони з кодовою нумерацією окремих зон, видами використання земельних ділянок, граничними параметрами та режимами їх забудови, який розробляється у складі детального плану території, іншої містобудівної документації або як окремий документ і виконується без відображення елементів, що можуть перешкоджати вільному доступу до цього плану.

Плани червоних ліній - визначені  в   містобудівній   документації відносно    пунктів    геодезичної   мережі   межі   існуючих   та запроектованих вулиць, доріг, майданів, які відмежовують території мікрорайонів, кварталів та території іншого призначення;
План зонування територій є окремим розділом місцевих правил забудови, що погоджується в установленому порядку і затверджується радою.

автостоянка - спеціально обладнане місце для стоянки автотранспорту, позначене дорожніми знаками згідно з Правилами дорожнього руху, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 N 1306, має тверде покриття, може мати огорожу, в тому числі тимчасову;

архітектурне рішення - авторський задум щодо просторової, планувальної, функціональної організації, зовнішнього вигляду і інтер'єрів об'єкта архітектури, а також інженерного та іншого забезпечення його реалізації, викладений в архітектурній частині проекту на всіх стадіях проектування і зафіксований в завершеному будівництвом об'єкті;

архітектурно-планувальне завдання - документ, який містить комплекс містобудівних, архітектурних вимог та особливих умов проектування і будівництва об'єкта архітектури, що випливають з положень затвердженої містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, відповідних рішень ради і виконавчого комітету Бориспільської міської ради (далі - виконкому), включаючи вимоги і умови щодо охорони пам'яток історії та культури, довкілля, законних прав і інтересів громадян та юридичних осіб при розташуванні об'єкта архітектури на конкретній земельній ділянці;

будівництво - нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт, технічне переоснащення підприємств;

будова - сукупність будівель і споруд (об'єктів) основного і допоміжного виробничого або цивільного призначення, будівництво яких здійснюється, як правило, за єдиною проектно-кошторисною документацією у обсязі, який визначений зведеним кошторисом або зведенням витрат;

вихідні дані на проектування – архітектурно-планувальне завдання (далі - АПЗ), завдання на проектування , технічні умови (далі - ТУ) щодо інженерного забезпечення об’єкта проектування;

власник або користувач земельної ділянки - особа, яка в установленому законодавством порядку отримала державний акт на право власності або державний акт на право постійного користування земельною ділянкою та має право володіти, користуватись і розпоряджатись нею відповідно до її цільового призначення із дотриманням обов'язків і набуттям прав, встановлених законодавством з метою господарювання на ній;

горище - простір між перекриттям останнього поверху і покрівлею будівлі;

державний акт на право власності або постійного користування земельною ділянкою - документ, що посвідчує право власності або постійного користування земельною ділянкою юридичною чи фізичною особою, наданий в установленому порядку та оформлений за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України;

дозвіл на будівництво - рішення ради про надання земельної ділянки у власність чи користування для будівництва за встановленим цільовим призначенням та цільовим функціональним використанням або рішення ради про надання дозволу на будівництво власнику чи користувачу земельної ділянки за встановленим цільовим функціональним використанням;

дозвіл на виконання будівельних робіт - документ, що засвідчує право забудовника та підрядника на виконання будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд, видачу ордерів на проведення земляних робіт, який надається відділом державного архітектурно-будівельного контролю;

експертиза містобудівної документації - перевірка матеріалів містобудівної документації, яка здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

жиле приміщення - приміщення, яке належить до житлового комплексу (будинку), що відноситься до житлового фонду і є складовою квартири як самостійного об'єкта цивільно-правових відносин;

замовник - юридична чи фізична особа, яка самостійно або за дорученням інвестора (власника об'єкта нерухомості) розміщує замовлення і укладає договори на виконання проектно-вишукувальних і будівельно-монтажних робіт по спорудженню будинків і споруд, прокладанню інженерних мереж, здає об'єкт (будову) в експлуатацію та виконує інші функції відповідно до законодавства;

забудовник - особа, яка отримала право на забудову території, будівництво об'єкта та виконує функції замовника;

земельна ділянка - частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами;

зовнішня реклама - це реклама, що розміщується на тимчасових і стаціонарних спеціальних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд; на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг;

зони охорони пам'ятки - встановлювані навколо пам'ятки: охоронна зона, зона регулювання забудови, зона охоронного ландшафту, зона охорони археологічного культурного шару, в межах яких діє спеціальний режим їх використання;

інвестиційна діяльність - сукупність практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації інвестицій у сфері містобудування;

інвестори - суб'єкти інвестиційної діяльності, які приймають рішення про вкладення власних, позичкових, залучених майнових та інтелектуальних цінностей у будівництво об'єкта інвестування, забезпечує його фінансування і розпоряджається вкладеними інвестиціями на свій розсуд з метою одержання прибутку (доходу) або соціального ефекту;

історичний ареал - частина території м. Бориспіль, що зберегла старовинний вигляд, розташування та форму забудови, типові для певних культур або періодів розвитку;

капітальний ремонт будівлі - комплекс будівельних робіт, пов'язаних з відновленням або покрашенням експлуатаційних показників будівель і споруд, із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій та  інженерного обладнання без зміни будівельних габаритів об’єкта  та його техніко-економічних показників;

 консервація - комплекс будівельних робіт, призначених для зберігання об’єкта , на якому припинено або не ведеться будівництво на визначений час, що включають тимчасові та постійно діючі захисні або конструктивні заходи , які запобігають його руйнуванню;

користувач земельної ділянки - юридична або фізична особа, яка, якщо інше не передбачено законом або договором, має використовувати земельну ділянку відповідно до її цільового призначення із дотриманням обов'язків і набуттям прав, встановлених законодавством, з метою господарювання на ній, спорудження жилих будинків, виробничих та інших будівель і споруд;

ліцензія на провадження будівельної  діяльності - документ державного зразка , який засвідчує право суб’єкта господарської діяльності на проведення певних видів будівельної діяльності (вишукувальні, проектні, будівельно-монтажні роботи) протягом визначеного строку за умови дотримання державних норм, стандартів і правил ;

 мала архітектурна форма ( далі - МАФ) функціонального призначення (для здійснення підприємницької чи господарської діяльності) - невелика споруда площею забудови до 30 м кв., яка виконується із полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без улаштування фундаментів;

мала архітектурна форма декоративно-технологічного призначення - невелика споруда, що зводиться під час благоустрою території для організації міського середовища та забезпечення необхідних експлуатаційних характеристик і вимог (лавки, фонтани, світильники, парапети, підпірні стінки, альтанки тощо);

машиномісце - місце зберігання автомобільного автотранспортного засобу у спеціально пристосованих для цього приміщеннях, гаражах, на майданчиках, стоянках, паркінгах;

містобудівна діяльність - це цілеспрямована діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадян, об'єднань громадян по створенню та підтриманню повноцінного життєвого середовища, яка включає прогнозування розвитку населених пунктів і територій, планування, забудову та інше використання територій, проектування, будівництво об'єктів містобудування, спорудження інших об'єктів, реконструкцію історичних населених пунктів при збереженні традиційного характеру середовища, реставрацію та реабілітацію об'єктів культурної спадщини, створення інженерної та транспортної інфраструктури;

містобудівна документація - затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими регулюються планування, забудова та інше використання територій: генеральний план розвитку м. Бориспіль,  детальні плани територій, проекти розподілу територій, галузеві схеми, плани зонування, інша містобудівна документація, що розробляється за рішенням  ради;

містобудівне обґрунтування - текстові та графічні матеріали, які розробляються з метою обґрунтування місця розташування об’єктів  або обгрунтування внесення змін до містобудівної документації;

містобудівний кадастр - система даних про належність територій до відповідних функціональних зон, їх сучасне та перспективне призначення

нежиле приміщення - приміщення, яке належить до житлового (нежитлового) комплексу, але не відноситься до житлового фонду і є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин;

нове будівництво - будівництво  основних або допоміжних будівель та  споруд або їх комплексів із заданими техніко-економічними показниками та призначеннями , які споруджуються за єдиним проектом в першу та наступні черги, на визначених для цього об’єктах, нових майданчиках або на територіях, звільнених від існуючих будівель ;

об'єкт архітектури - будинок, споруда житлово-цивільного, комунального, промислового та іншого призначення;

об'єкт будівництва - окремий будинок або споруда з підсобними та обслуговуючими прибудинковими будівлями та спорудами (комплекс будівель і споруд), на будівництво, реконструкцію яких розробляється окремий проект будівництва зі зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва та надається дозвіл на виконання будівельно-монтажних робіт ;

об'єкт зовнішньої реклами (далі - ОЗР) - рекламоносій та спеціальна рекламна конструкція для його розміщення на будинках (будівлях) і спорудах, на відкритій місцевості, на міських вулицях (дорогах), площах тощо, у зелених зонах, на елементах вуличного обладнання та інших об'єктах (місцях розміщення ОЗР) незалежно від форм власності та підпорядкованості;

об'єкт інвестування - об'єкт, у будівництво якого інвестор вклав або має намір вкласти інвестиції;

об'єкт культурної спадщини - визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов'язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об'єкти, інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об'єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з антропологічного , археологічного, естетичного, етнографічного, історичного,  мистецького, наукового чи художнього погляду та зберегли свою автентичність;

об'єкти містобудування - функціональні території м. Бориспіль (житлової і громадської забудови, виробничі, рекреаційні, комунальні, охорони культурної та природної спадщини та інші), будинки та споруди, їх комплекси, комунікації та споруди інженерної і транспортної інфраструктури, об'єкти архітектурної діяльності;

пам'ятка - об'єкт культурної спадщини національного або місцевого значення, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України;

паспорт фасаду - реєстраційний документ, яким фіксується архітектурне та колористичне вирішення (в тому числі за необхідності - художнє освітлення всіх фасадів споруди);

передінвестиційна діяльність - сукупність дій юридичних або фізичних осіб щодо вивчення містобудівних та економічних умов, наукових, проектних, статистичних кадастрових та інших матеріалів, містобудівної документації, необхідної для вибору земельної ділянки і отримання дозволу на будівництво в установленому порядку;

перепланування (переобладнання) квартир, нежилих приміщень - ремонтно-будівельні роботи, що провадяться за відповідними проектами із зміною фізичних параметрів цих приміщень, знесенням або перенесенням внутрішніх легких некапітальних перегородок, улаштуванням нових елементів і деталей, прорізів без втручання у зовнішні стіни, міжповерхові перекриття та інші несучі конструкції житлового будинку з метою поліпшення благоустрою квартири, її експлуатаційних теплотехнічних та інших показників без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у цьому будинку;

 план розміщення об'єкта містобудування (тимчасової споруди) - графічне зображення, що виконується на топографо-геодезичних матеріалах і відображає відповідно до вимог державних будівельних норм місцезнаходження і межі земельної ділянки, усі запроектовані та існуючі, що зберігаються чи реконструюються, будівлі і споруди, проїзди, пішохідні доріжки, майданчики різного призначення, зелені насадження з визначенням переліку усіх об'єктів, зображених на кресленні;

планування території - процес регулювання використання території, який полягає у створенні та впровадженні містобудівної документації , ухваленні та реалізації відповідних рішень;

план благоустрою та озеленення - графічне зображення, що виконується на кресленні генерального плану ділянки і відображає відповідно до вимог державних будівельних норм запроектовані та існуючі, що зберігаються, зелені насадження з визначенням їх асортименту, малі архітектурні форми, обладнання майданчиків різного призначення з визначенням переліку усіх об'єктів, зображених на кресленні;

планове завдання – документ , у якому містяться вимоги замовника до планованих, архітектурних, інженерних і технологічних рішень та особливих властивостей об’єкта реставрації і яке є підставою для складання реставраційного завдання ;

поверх мансардний (мансарда, поверх у горищному просторі) - поверх будівлі, фасад якого повністю або частково створений поверхнею (поверхнями) нахиленого чи ламаного даху, при цьому лінія перетину площини даху і площини фасаду повинна бути на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги мансардного поверху;

поверх надземний - поверх з позначкою підлоги приміщень не нижче планувальної позначки землі;

поверх технічний - поверх для розміщення інженерного обладнання і прокладання комунікацій, який може бути розташований у нижній (технічне підпілля), верхній (технічне горище) або середній частині будинку;

 

поверх підвальний - поверх з позначкою підлоги приміщень нижче планувальної позначки землі більше ніж на половину висоти приміщень;

поверх цокольний - поверх з позначкою підлоги приміщень нижче планувальної позначки землі на висоту не більше ніж на половину висоти приміщень;

поточний ремонт будівлі - ремонт будівлі з метою відновлення справності (працездатності) його конструкцій і інженерних мереж, а також підтримання експлуатаційних показників;

проект будівництва, проектно-кошторисна (проектна) документація - затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими визначені містобудівні, архітектурні, об'ємно-планувальні, конструктивні, інженерно-технічні, технологічні і економічні вирішення, а також кошториси будівництва;

проектні роботи - роботи, які пов'язані зі створенням проектної документації для будівництва;

проект розподілу території -   містобудівна документація , яка розробляється для мікрорайону(кварталу) чи його частини з метою розмежування земельних ділянок ;

проектне рішення - основні архітектурні, планувальні, об'ємно-просторові, техніко-економічні, інженерні характеристики об'єкта, розроблені у проектній документації;

пусковий комплекс - визначена проектом будівництва частина будови (об'єкта виробничого або цивільного призначення), яка після введення її в експлуатацію забезпечує випуск продукції або надання послуг на об'єктах підсобного та обслуговуючого призначення за відповідною супровідною (не основною) номенклатурою і може експлуатуватися за розсудом інвестора до повного введення будови (об'єкта), освоєння проектної потужності або надання послуг за основною номенклатурою (приклади: котельні, підстанції, холодильники, підсобні та обслуговуючі виробництва, вбудовано-прибудовані та вбудовані в жилі приміщення, паркінги та ін.);

реабілітація - сукупність науково обґрунтованих заходів щодо відновлення культурних та функціональних властивостей об'єктів культурної спадщини;

реконструкція – комплекс будівельних робіт , пов’язаних із зміною техніко-економічних показників або використанням об’єкта за новим призначенням в межах існуючих будівельних габаритів;

реставрація - сукупність науково обґрунтованих заходів щодо укріплення (консервації) фізичного стану, розкриття найбільш характерних ознак, відновлення втрачених або пошкоджених елементів об'єктів культурної спадщини із забезпеченням збереження їхньої автентичності;

 розширення - будівництво додаткових до існуючих приміщень, будівель, споруд , що будуються в межах єдиного комплексу за окремими проектами, яке веде до збільшення будівельних габаритів об’єкта та(або) поліпшення його техніко-економічних показників;

стадії проектування - складові частини проектної документації (ескізний проект (ЕП); техніко-економічне обґрунтування (ТЕО); техніко-економічний розрахунок (ТЕР); проект (П); робочий проект (РП); робоча документація (РД);

територія - частина земної поверхні у визначених межах (кордонах) з властивими їй географічним положенням, природними та створеними діяльністю людей умовами та ресурсами, а також з повітряним простором та розташованими під нею надрами;

технічне переоснащення - комплекс заходів (як правило, без розширення виробничих площ) з підвищення техніко-економічного рівня окремих виробництв, цехів та діяльність на основі впровадження передової технології, механізації та автоматизації виробництва, модернізації та заміни застарілого обладнання для всебічної інтенсифікації виробництва, збільшення виробничих потужностей, поліпшення якості продукції при забезпеченні зростання продуктивності праці, зниження матеріаломісткості і собівартості продукції, економії ресурсів; технічні умови - комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об’єкта архітектури, які мають відповідати його розрахунковим параметрам , у тому числі водопостачання , каналізації, тепло-, енерго-, газопостачання, радіофікації, зовнішнього освітлення, відведення зливних вод, телефонізації, телебачення, диспетчеризації, пожежної безпеки, а також особливих умов;

торги (тендер) - визначення підрядника шляхом здійснення конкурсного відбору учасників проектування, будівництва з метою визначення переможця торгів (тендера) згідно з процедурами, встановленими законом;

учасники інвестиційної діяльності - юридичні особи, громадяни України та інших держав, які на договірних засадах призначаються інвестором і забезпечують реалізацію інвестиційної діяльності (замовники, підрядники, проектувальники, постачальники, виготовлювачі та ін.); інвестор за своїм рішенням може виконувати обов'язки будь-якого учасника інвестиційної діяльності;

фасад будинку, споруди - зовнішня частина будинку, споруди з усіма елементами від покрівлі до мощення; за орієнтуванням фасади поділяються на головний, боковий, дворовий;

цільове призначення земельної ділянки - віднесення земель, відповідно до вимог статті 19 Земельного кодексу України, до тієї чи іншої категорії, здійснене на підставі рішення ради;

цільове використання земельної ділянки (об'єкта нерухомості) - передбачене власником або користувачем призначення об'єкта будівництва для виконання певної жилої, громадської, виробничої або іншої господарської функції у засіб та шляхом, дозволеним законодавством;

червоні лінії - визначені в містобудівній документації відносно пунктів геодезичної мережі межі існуючих та запроектованих вулиць, доріг, площ (майданів), які відмежовують території мікрорайонів, кварталів та території іншого призначення;

черга будівництва - визначена проектною документацією частина будови виробничого або цивільного призначення у складі зведеного кошторисного розрахунку, яка після введення її в експлуатацію частково забезпечує випуск певної продукції або надання послуг за відповідною номенклатурою і може експлуатуватись до повного введення об'єкта в експлуатацію, освоєння проектної потужності (окремі технологічні лінії, прольоти, цехи основних виробничих корпусів, котельні, підстанції, холодильники, підсобні та обслуговуючі виробництва, секції житлових будинків, вбудовано-прибудовані та вбудовані в житлові будинки приміщення, окремі приміщення об'єктів обслуговування, торгівлі, громадського призначення, паркінги тощо).

                                                                 
Перелік
законодавчих та нормативно-правових актів, які регулюють інвестиційну діяльність у сфері містобудування, охорони навколишнього середовища та культурної спадщини
1. Закони України, які регулюють містобудівну діяльність, земельні питання, охорону навколишнього природного середовища, охорону культурної спадщини

1) Конституція України від 28.06.96

2) Цивільний кодекс України від 16.01.2003

3) Господарський кодекс України від 16.01.2003

4) Водний кодекс України від 06.06.95

5) Земельний кодекс України від 25.10.2001

6) Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25.06.91

7) Закон України "Про інвестиційну діяльність" від 18.09.91

8) Закон України "Про природно-заповідний фонд України" від 16.06.92

9) Закон України "Про основи містобудування" від 16.11.92

10) Закон України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" від 14.10.94

11) Закон України від 21.05.97 N 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні"

12) Закон України "Про столицю України - місто-герой Київ" від 15.01.99

13) Закон України "Про рослинний світ" від 09.04.99

14) Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" від 24.02.94

15) Закон України "Про архітектурну діяльність" від 20.05.99

16) Закон України "Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти" від 22.02.2000

17) Закон України "Про планування і забудову територій" від 20.04.2000

18) Закон України "Про охорону культурної спадщини" від 08.06.2000

19) Закон України "Про тваринний світ" від 13.12.2001

20) Закон України "Про Генеральну схему планування території України" від 07.02.2002

21) Закон України "Про землеустрій" від 22.05.2003

22) Закон України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" від 11.09.2003

23) Закон України "Про Червону книгу України" від 07.02.2002

24) Указ Президента України від 15.07.2000 N 906/2000 "Про заходи щодо забезпечення підтримки та дальшого розвитку підприємницької діяльності"

25) Конвенція про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля, ратифікована Законом України від 06.07.99 N 832-XIV.
2. Нормативно-правові акти, які регулюють порядок здійснення містобудівної діяльності, вирішення земельних питань, інвестиційної діяльності у будівництві, реконструкції, капітального ремонту

1) Постанова Кабінету Міністрів України 20.12.99 N 2328 "Про Порядок надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо інженерного забезпечення об'єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу"

2) Постанова Кабінету Міністрів України від 25.11.99 N 2137 "Про затвердження Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів"

3) Постанова Кабінету Міністрів України від 20.10.2000 N 1577 "Про затвердження Порядку проведення експертизи містобудівної документації"

4) Постанова Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 N 483 "Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення комплексної державної експертизи"

5) Постанова Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 N 863 "Про затвердження Програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів житлового та громадського призначення"

6) Постанова Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 N 502 "Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб"

7) Постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2004 N 427 "Про затвердження Порядку вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів"

8) Постанова Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 N 677 "Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок"

9) Постанова Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 N 1094 "Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення"

10) Постанова Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 N 483 "Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи"

11) Постанова Кабінету Міністрів України від 30.03.94 N 198 "Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони"

12) Постанова Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 N 1243 "Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів".
3. Нормативно-правові акти Бориспільської міської ради та виконавчого комітету ради, які регулюють інвестиційну діяльність у сфері містобудування в м. Бориспіль
1) Рішення Бориспільської міської ради від ______N _____ "Про затвердження Генерального плану міста Бориспіль"

12) Наказ Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 N 273 "Про затвердження Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт"

13) Наказ Державного комітету України з будівництва та архітектури від 12 листопада 2003 року N 187, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.12.2003 за N 1129/8450, "Про затвердження Переліку об'єктів, затвердження проектів будівництва яких у межах законодавства України не потребує висновку комплексної державної експертизи"

14) Розпорядження Представника Президента України від 01.03.93 N 249 "Про порядок приймання в експлуатацію об'єктів будівництва"

11) Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів, затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.06.96 N 173 "Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів".
4. Державні будівельні норми та державні стандарти України

8. Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень. ДБН 360-92**, перевидання ДБН 360-92* з урахуванням змін N 4 - N 10 за дозволом Держбуду України (лист від 19.03.2002 N 1/52-170)

9. Вулиці та дороги населених пунктів ДБН Б.2.3-5-2001

10. "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва" ДБН А.2.2-3-2004

11. "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівного обґрунтування" ДБН Б.1.1-4-2002

12. "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження генеральних планів міських населених пунктів" ДБН Б.1-3-97

13. "Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів. Основні положення". ДБН А.3.1-3-94
14. Державний класифікатор будівель та споруд. ДК 018-2000  

 

ЗМІСТ

Розділ 1. Загальні положення правил забудови міста Борисполя         стор. 1
1.1 Правові основи введення та сфера дії Правил                                    стор. 1
1.2. Завдання Правил                                                                                      стор. 2
1.3. Структура, зміст, порядок внесення змін до Правил                        стор. 3

Розділ 2. Основні вимоги щодо забудови та іншого використання
територій і окремих земельних ділянок                                                      стор. 4
2.1. Порядок планування, забудови, реконструкції та іншого
використання територій і окремих земельних ділянок                           стор. 4
2.2. Містобудівний кадастр                                                                            стор. 8
2.3. Основні умови та обмеження щодо забудови та іншого
використання окремих територій                                                               стор. 9

Розділ 3. Отримання земельної ділянки для будівництва об’єкту
містобудування                                                                                               стор.12

Розділ 4. Порядок оформлення документації для будівництва
об’єктів містобудування                                                                                стор. 12

Розділ 5. Вихідні дані на проектування                                                      стор. 18
5.1. Загальні відомості                                                                                     стор.18
5.2. Завдання на проектування                                                                     стор. 18
5.3 Технічні умови                                                                                            стор.19
5.4. Архітектурно-планувальне завдання                                                    стор.21
5.5. Інші вихідні данні.                                                                                    стор. 24

Розділ 6. Інженерні вишукування                                                                 стор.25

Розділ 7. Розроблення проектної документації                                          стор. 27

Розділ8. Погодження, експертиза та затвердження проектної
документації                                                                                                      стор. 28
8.1 Погодження проектної документації                                                      стор. 28
8.2. Комплексна державна експертиза проектів будівництва                 стор. 31
8.3. Затвердження проектів будівництва                                                     стор. 32

Розділ 9. Будівельні роботи                                                                             стор. 33
9.1. Видача дозволу на виконання будівельних робіт                                стор. 33
9.2. Основні вимоги щодо виконання будівельних робіт                          стор. 34

Розділ 10. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом
об‘єктів                                                                                                              стор. 36
10.1. Порядок прийняття в експлуатацію                                                  стор. 36
10.2. Архітектурно –технічний паспорт                                                      стор. 38
10.3. Основні організаційні заходи щодо забезпечення
експлуатації об’єкта                                                                               стор. 39

Розділ 11. Реконструкція, реставрація та капітальний ремонт
об’єктів ( частини споруди, будівлі), перепланування квартир
та інших вбудовано-прибудованих приміщень                                        стор. 39

Розділ. 12. Будівництво приватних житлових будинків садибного
типу, реконструкція існуючих садових будинків                                    стор. 44

Розділ. 13. Будівництво інженерних споруд, трубопроводів,
комунікацій  та ліній електропередачі                                                      стор. 46

Розділ. 14. Благоустрій та озеленення міських територій.
Споруди, що зводяться тимчасово, зовнішня реклама.                       стор. 47
14.1. Благоустрій та озеленення міських територій                              стор. 47
14.2 Споруди, що зводяться тимчасово                                                    стор. 48
14.3. Зовнішня реклама                                                                               стор. 51

Розділ 15. Встановлення пам’ятників і монументів                              стор. 53

Розділ. 16 Визначення термінів                                                                 стор. 53.