1. Затвердити міську Програму щодо підтримки діяльності комунальних підприємств міста, що додається.
2. Міському фінансовому управлінню передбачати кошти на виконання заходів Програми.
3. Реалізацію Програми покласти на виконавчий комітет міської ради.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою та з питань планування бюджету, економічної реформи.
Міський голова А.С.Федорчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
від 26 червня 2008 року
№ 4139-36-V
Про затвердження Програми щодо підтримки
діяльності комунальних підприємств міста.
Розділ І. Загальні положення.
В основі ринкового саморегулювання є свобода підприємств без обмежень самостійно здійснювати будь-яку незаборонену законом господарську діяльність, що забезпечує ефективний розподіл ресурсів, тобто їх спрямування на виробництво тих товарів та надання послуг, які найбільше потрібні суспільству. Однак, у разі, коли ринкові механізми не забезпечують оптимального використання ресурсів – унаслідок неспроможності конкуренції, або неспроможності ринку забезпечити людей суспільними благами, чи через недосконалість інформації, економічну нестабільність, неповноту ринків тощо – виникають вади ринку.
На сьогодні актуальним є визначення теоретичних засад та ключових аспектів практичного застосування засобів державного регулювання економіки, які віднесені до компетенції органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг. Це зумовлено тим, що суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері надання послуг та виробництво товарів в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку, виробляють життєво необхідну продукцію або надають послуги, що здійснює вагомий вплив на всі сфери підприємництва та життєдіяльності громадян. Таким чином, створення умов для ефективного функціонування ринків надання послуг та виробництво товарів в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку є одним із найбільш актуальних завдань, які стоять сьогодні перед міською радою.
Комунальне підприємство утворюється рішенням міської ради на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління. Майно комунального підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за підприємством на праві господарського відання.
Право господарського відання є правом комунального підприємства, володіти, користуватися і розпоряджатися майном, закріпленим за ним власником (міською радою), з обмеженням правомочності розпорядження майном за згодою власника. При цьому передача майна територіальної громади підприємству на праві господарського відання не знімає з власника обов’язку щодо контролю за використанням та збереженням цього майна, оскільки діюче законодавство покладає на власника відповідальність за нього. Так, відповідно до статті 136 Господарського кодексу України власник майна, переданого на праві господарського відання, зобов’язаний здійснювати контроль за використанням та збереженням належного йому майна безпосередньо або через уповноважений ним орган.
Відповідно комунальне підприємство відповідає за своїми зобов’язаннями лише коштами, що перебувають у його розпорядженні. У разі недостатності зазначених коштів власник, несе повну субсидіарну відповідальність за зобов’язаннями комунального підприємства.
До сфери житлово-комунальних послуг можна віднести такі сфери діяльності суб’єктів господарювання: централізоване теплопостачання та ГВП; централізоване постачання холодної води; централізоване водовідведення (очистка стоків як суміжного ринку); утримання будинків і споруд та при будинкових територій; вивезення побутових відходів; благоустрій населених пунктів та інші послуги в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку.
Статтею 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги органами місцевого самоврядування затверджуються в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво. Якщо регуляторні органи своїм рішенням установлюють ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги в розмірі, нижчому від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання), вони зобов’язані відшкодовувати суб’єкту господарювання різницю між затвердженим розміром ціни (тарифу) та розміром економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) зазначених послуг за рахунок коштів відповідних бюджетів.
Дана Програма поширюється на комунальні підприємства міста, які знаходяться на стадії закриття, а також які мають заборгованість, що виникла внаслідок неповних розрахунків за надані послуги.
Розділ II. Мета та основні завдання Програми
Метою цієї Програми є визначення комплексу організаційних та економічних заходів, спрямованих на підтримку діяльності комунальних підприємств міста, сприяння поліпшенню фінансового становища комунальних підприємств міста.
Основні завдання:
- шляхом надання фінансової допомоги;
- придбання основних засобів на умовах фінансового лізингу;
- надання субвенції на відшкодування різниці в тарифах на комунальні послуги;
- запобіганню їх банкрутству шляхом урегулювання процедурних питань та впровадження механізмів погашення заборгованості. Відповідно до статті 3 п. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»: «Засновники - юридичної особи, власник майна, органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень зобов'язані вживати своєчасних заходів для запобігання банкрутству підприємства-боржника.»
Розділ ІІІ. Заходи
Вибір заходів, які будуть спрямовані на підтримку діяльності та сприяння поліпшенню фінансового становища комунальних підприємств міста залежить від фінансового становища, яке утворилося на підприємстві.
Одним із першочергових завдань у цьому напрямі є забезпечення розрахунків з погашення заборгованості, які можуть виникнути в комунального підприємства у процесі виробництва товарів або надання послуг побутових, комунальних, транспортних та інших, або з бюджетами, фондами всіх рівнів.
Однією з умов погашення заборгованості, є підтвердження комунальними підприємствами розрахунків сум заборгованості.
У процесі підтвердження заборгованості учасниками розрахунків самостійно на підставі відповідних документів встановлюють та уточнюють суми дебіторської та кредиторської заборгованостей, що підлягають погашенню. За результатами встановлення та уточнення сум заборгованості складається акт про наявність та розмір заборгованості, яку передбачається погасити.
Виконання міської програми щодо забезпечення сталого функціонування комунальних підприємств міста, направлене на регулювання відносин, пов’язаних з проведенням комплексу заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування підприємства.
Розділ ІV. Фінансове забезпечення Програми
При фінансуванні Програм кошти будуть виділятися по мірі необхідності. Загальні потреби за джерелами фінансування розподіляються таким чином:
- власні кошти підприємств;
- місцевий бюджет;
- субвенції з державного бюджету;
- інші джерела фінансування не заборонені законодавством.
Розділ V. Обсяги фінансування на 2008 рік.
назва організації | Зміст заборгованості | Назва документу, яким зафіксовано заборгованість | Сума, |
КП "Поліграфіст" | страхові внески-6.33 грн.; пеня-13.70; | Акт відділення виконавчої дирекції ФССНВ на виробництві та професійних захворювань України в Бриспільському р-ні та м. Бориспіль | 20,03 |
податковий борг станом на 29.02.08р: 500.00 грн. до державного бюджету; 500.00 грн. до місцевого бюджету (земельний податок з пенею) | лист ДПАУ Бориспільської ОДПІ від 29.02.08р № 1626/7/124-06 | 1 000.00 | |
страхові внески до Пенсійного фонду: 488.34 грн., в т.ч. фінансова санкція за несвоєчасну сплату внесків -352.77 грн.; пеня-135.37 грн.; | лист Пенсійного фонду України від 09.06.08 № 2586/02 | 14 706.19 | |
страхові внески в сумі 13.74 грн. | акт № 38 фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття | 13.74 | |
| інші витрати пов'язані з закриттям |
| 2 000,00 |
| всього по КП "Поліграфіст" |
| 17 739,96 |
КП "УКБ Бориспіль-міськінвест" | заборгованість по орендні платі | Лист Бориспільського Районного споживчого товариства від 03.12.07 р № 3/723; від 23.04.08 № 3/227; від 02.06.08 № 3/334 | 9 640.97 |
страхові внески до пенсійного фонду | лист від 09.06.8 № 2586/02 | 3 416.70 | |
Невиплачена заробітна плата | згідно розрахунку | 19 225.38 | |
страхові внески до Фонду зайнятості | згідно розрахунку | 273,47 | |
страхові внески до Фонду соціального страхування | згідно розрахунку | 367.52 | |
страхові внески до Фонду від нещасних випадків | згідно розрахунку | 367.70 | |
прибутковий податок із громадян | згідно розрахунку | 1 044.16 | |
інші витрати пов'язані з закриттям |
| 4 600.00 | |
| всього по КП "УКБ Бориспільміськінвест" | 38 935,90 | |
| Разом |
| 56 675,86 |
Розділ VІ. Очікуванні результати.
Виконання міської програми дасть змогу забезпечити стале функціонування комунальних підприємств міста, збереження майна комунальної власності, яке знаходиться в господарському віданні комунальних підприємств міста. Фінансової привабливості комунальних підприємств, як цілісного майнового комплексу на ринку .
Секретар міської ради І.І.Манько
Начальник головного управління
житлово-комунального господарства В.І.Аврамчук





















