Із метою скорочення споживання енергоресурсів завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій, які забезпечать ефективне використання теплової енергії мешканцями багатоквартирних будинків міста Борисполя, заощадженню коштів за рахунок зменшення витрат паливно-енергетичних ресурсів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 604 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії», Законів України «Про теплопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», «Про метрологію та метрологічну діяльність», «Про енергозбереження», «Про стандартизацію», «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідальності», пп. 1 п. а) ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:
1. Схвалити Програму енергозбереження, енергоефективності та термомодернізації в житлових будинках міста Борисполя на 2015 – 2018 роки (далі – Програма), що додається.
2. Обсяг фінансування Програми складає 46 000,0 тис. грн, строк виконання – 2015-2019 роки.
3. Головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради подати в установленому порядку Програму на розгляд Бориспільської міської ради.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови Корнійчука М.П.
Міський голова А.С.Федорчук
СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого
комітету міської ради
18.05.2015 № 259
Програма
енергозбереження, енергоефективності та термомодернізації в житлових будинках міста Борисполя на 2015 – 2018 роки
Паспорт Програми
1. | Ініціатор розроблення Програми | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 2. | Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми | Постанова Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 604 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії», |
| 3. | Розробник Програми | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 4. | Співрозробники Програми | КПТМ «Бориспільтепломережа», |
| 5. | Замовник Програми | Виконавчий комітет міської ради |
| 6. | Виконавці Програми | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради, |
| 7. | Термін реалізації Програми | 2015-2018 роки |
| 7.1 | Етапи виконання Програми | І етап – 2015 рік |
| 8. | Фінансування Програми | Кошти місцевого бюджету, кошти громадян, |
| 9. | Загальний обсяг Програми: | Всього: 46 000,0 тис. грн. |
| 9.1 | кошти місцевого бюджету | Всього 24 400,0 тис. грн, |
| 9.2 | інші джерела (кошти | Всього 21 600,0 тис. грн, |
Вступ
В умовах енергетичної кризи і постійного зростання вартості енергоносіїв, економія цих видів ресурсів стала нагальною проблемою, яка частково може бути розв'язана шляхом впровадження системи обліку їх споживання.
Існуюча система розрахунків населення за користування тепловою енергією, в основу якої покладено залежність обсягів споживання від розміру житлової площі, не відображає фактичних витрат їх у побуті.
У нинішніх умовах назріла об'єктивна необхідність розробки та реалізації програми енергозбереження, енергоефективності та термомодернізації в житлових будинках міста Борисполя на 2015 – 2018 роки.
Програма енергозбереження, енергоефективності та термомодернізації в житлових будинках міста Борисполя на 2015 – 2018 роки розроблена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 604 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті за програмою «Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії», Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про енергозбереження», «Про органи самоорганізації населення», «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 13 частини 1 статті 91 Бюджетного кодексу України.
Терміни, що використовуються в Програмі:
головний розпорядник коштів, замовник – Головне управління житлово-комунального господарства міста, що фінансує відповідні проекти;
виконавець – юридична особа - спеціалізовані організації та підприємства, які мають ліцензію на установлення, технічне обслуговування, ремонт і контроль за функціями засобів обліку;
громада – мешканці багатоквартирного будинку, яких представляє голова будинкового комітету;
громадська організація – юридична особа – об’єднання мешканців багатоквартирного будинку, створене з метою реалізації спільних економічно-соціальних інтересів;
голова будинкового комітету – представник мешканців житлового будинку, який представляє інтереси та волевиявлення мешканців будинку, обраний відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення» від 11.07.2001 № 2625-III;
проект – облаштування багатоквартирного будинку сучасними засобами обліку та регулювання теплової енергії.
1. Обґрунтування необхідності Програми
Станом на 01.05.2015 житловий фонд міста Борисполя налічує 326 житлових будинків, у тому числі: 282 будинки комунальної власності, 9 будинків житлово-будівельних кооперативів, 23 будинки об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, 12 відомчих будинків (додаток 1 до Програми).
На території міста Борисполя налічується 242 багатоквартирних житлових будинків з централізованим опаленням, у тому числі: 212 будинків комунальної власності (по КП «ЖЕК-1» 87 житлових будинків, по КП «ЖРЕУ» – 125), 9 будинків житлово-будівельних кооперативів, 9 будинків об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, 12 відомчих будинків. Із загальної кількості будинків обладнано лічильниками обліку теплової енергії – 25.
На сьогоднішній день потреба в установці будинкових приладів обліку становить:
|
| Обладнано | Необхідно обладнати |
| Прилади обліку теплової енергії | 10,3 % | 89,7 % |
Враховуючи те, що практично кожний другий будинок потребує проведення комплексного капітального ремонту основних конструктивних елементів, але через обмеженні можливості місцевого бюджету усунути наявні недоліки не вбачається за можливе, тому необхідно вишукувати додаткові джерела фінансування (в т. ч на умовах співфінансування співвласників, залучення інвестиційних або кредитних коштів).
Питання енергозбереження та енергоефективності має сьогодні надзвичайно важливе значення. Скорочення споживання теплової енергії в житловому фонді міста та непродуктивні витрати на їх виробництво зумовлюють необхідність вжиття відповідних заходів економії, пріоритетним серед яких є впровадження системи обліку витрачання теплової енергії та термомодернізації житлового фонду.
2. Мета і завдання Програми
Основною метою програми на теперішній час та найближчу перспективу є скорочення споживання енергоресурсів завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій, які забезпечать ефективне використання теплової енергії, заощадженню коштів мешканців житлових будинків за рахунок зменшення витрат паливно-енергетичних ресурсів.
Головною метою Програми є:
Підвищення енергоефективності використання ресурсів.
Підвищення соціальної активності та самоорганізації громад міста щодо вирішення своїх проблем (соціального та економічного характеру) і покращення якості життя.
Зменшення потреби міста в ресурсах за рахунок скорочення споживання теплової енергії.
Виконання робіт по термомодернізації будівель житлового фонду виключно на умовах співфінансування.
Стимулювання приватної підприємницької ініціативи у виконанні завдань розвитку житлового фонду.
Поліпшення якості управління житлом та комунальною інфраструктурою.
Оптимізація роботи в напрямку створення та функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Проведення комплексного або часткового капітального ремонту основних конструктивних елементів будівель виключно із впровадженням енергоефективних та енергозберігаючих заходів.
Обладнання будівель приладами обліку комунальних послуг на 100 %.
Першочергові завдання Програми орієнтовані на проведення організаційних заходів, спрямованих на здійснення оперативного контролю стану споживання енергоресурсів, а саме:
систематизації діяльності з енергозбереження;
вибору першочергових об’єктів впровадження заходів з енергозбереження;
контролю перевитрат енергоресурсів у порівнянні з нормативними (базовими) показниками;
оперативного інформаційного забезпечення з питань енергозбереження.
Облаштування багатоквартирних будинків сучасними засобами дозволить вести облік спожитої теплової енергії.
3. Шляхи реалізації Програми
Обсяг фінансування з міського бюджету визначається щороку, виходячи з реальних можливостей.
Щорічний обсяг витрат підлягає уточненню у зв'язку із зміною цін на прилади обліку, підвищенням мінімальної заробітної плати, зміною податкового законодавства та інших чинників, які впливають на формування видатків.
Установлення лічильників здійснюється КПТМ «Бориспільтекпломережа» та/або спеціалізованими організаціями та підприємствами, які мають відповідну ліцензію за рахунок коштів мешканців багатоквартирних будинків.
Технічне обслуговування, ремонт і контроль за функціями лічильників здійснюється КПТМ «Бориспільтекпломережа» за рахунок тарифу на теплову енергію.
Установлені на об'єктах житлового фонду лічильники передаються на баланс КПТМ«Бориспільтепломережа». Згідно з нормативними вимогами засоби обліку підлягають періодичній державній повірці, як у процесі експлуатації, так і після ремонту.
Бориспільська міська рада може надавати підтримку тим громадам, які самі ініціюють вирішення соціальних та економічних проблем.
Реалізація Програми передбачає виконання робіт з встановленням вузлів обліку теплової енергії.
Порядок реалізації Програми передбачає:
Обрання мешканцями багатоквартирного будинку голови будинкового комітету або створення громадської організації.
Ініціативу громади щодо влаштування вузла обліку теплової енергії.
Погодження технічних умов в КПТМ «Бориспільтепломережа» при відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Збір громадою коштів на розробку проектно-кошторисної документації, виконання експертизи проектної документації (відповідно до чинного законодавства), виконання робіт і послуг по установці лічильників.
Черговість встановлення лічильників визначається відповідно до поданих звернень до виконавчого комітету міської ради при виконанні вищевказаних пунктів 1-4.
Розробка проектно-кошторисної документації на встановлення лічильника обліку теплової енергії.
Виконання експертизи проектної документації.
Укладення договору на виконання монтажних робіт.
Виконання пусконалагоджувальних робіт та введення в експлуатацію згідно з чинним законодавством.
Придбання лічильників здійснюється за кошти, які направляються з місцевого бюджету на поповнення статутного капіталу КПТМ «Бориспільтепломережа».
В ході фінансування та реалізації Програми головне управління житлово-комунального господарства разом із громадою здійснює моніторинг за реалізацією проектів і використанням коштів.
Після завершення робіт, передбачених Проектом, проводиться спільне підписання акту. У ньому беруть участь головне управління житлово-комунального господарства, виконавці робіт, громада, представники виконавчого комітету міської ради та експлуатаційне підприємство.
Для проведення належної термомодернізації першочергово необхідно здійснити персональний енергоаудит будівлі та визначити пріоритетні види робіт.
Із метою зниження потреб в енергоресурсах на опалення та електропостачання основними заходами термомодернізації будівель є:
Модернізація внутрішніх інженерних мереж системи опалення:
Часткова модернізація:
встановлення автоматичного регулятору теплового потоку за погодними умовами;
балансування системи опалення;
встановлення теплоізоляційних рефлекторів за опалювальними приладами.
Комплексна модернізація:
встановлення автоматичного регулятору теплового потоку за погодними умовами;
балансування системи опалення;
встановлення сучасних опалювальних приладів малої інерційності,
встановлення термостатичних регуляторів на опалювальних приладах;
встановлення лічильників-розподілювачів на опалювальних приладах;
встановлення теплоізоляційних рефлекторів за опалювальними приладами.
Модернізація стін фасаду із мінімальним допустимим значенням опору теплопередачі зовнішніх стін житлових та громадських будинків R=3,3:
утеплення стін фасаду мінераловатними плитами з вентильованим повітряним прошарком та опорядженням захисним профілем (товщина теплоізолюючого шару не менше 150 мм);
утеплення стін фасаду плитами спіненого пінополістиролу з опорядженням легкими тонкошаровими штукатурками.
Модернізація горищного перекриття із мінімальним допустимим значенням опору теплопередачі огороджувальної конструкції житлових та громадських будинків R=4,95:
утеплення дахового перекриття з використанням теплоізолюючого шару (наприклад: плити з базальтової вати, товщиною не менше 100 мм) та прокладанням пароізоляційного шару.
Модернізація перекриття неопалюваних підвальних приміщень із мінімальним допустимим значенням опору теплопередачі огороджувальної конструкції житлових та громадських будинків R=3,75:
утеплення підлоги зі сторони підвалу з використанням теплоізолюючого шару (наприклад: плити з базальтової вати, товщиною не менше 100 мм) та прокладанням пароізоляційного шару.
Заміна вікон, балконних блоків:
встановлення енергозберігаючих світлопрозорих огороджувальних конструкцій із мінімальним допустимим значенням опору теплопередачі R=0,75 (на основі двокамерного енергозберігаючого склопакета);
Модернізація системи вентиляції:
встановлення локальних пристроїв вентиляції з рекуператорами теплоти.
Утеплення місць загального користування шляхом заміни вікон, балконних блоків та вхідних дверей (виходів на горище), відновлення тамбурів.
встановлення енергозберігаючих світлопрозорих огороджувальних конструкцій із мінімальним допустимим значенням опору теплопередачі R=0,75 (на основі двокамерного енергозберігаючого склопакета);
встановлення вхідних дверей (виходів на горище) з доводчиком та із мінімальним допустимим значенням опору теплопередачі R=0,5
Механізм виконання робіт по термомодернізації будівель житлового фонду на умовах спів фінансування (додаток 2 до Програми).
4. Заходи та обсяги фінансування Програми
| № з/п | Зміст заходів | Термін виконання | Обсяги фінансування (тис. грн) | Джерела фінансування |
| 4.1. | Придбання приладів обліку теплової енергії (лічильників)
| 2015 | 3 200,0 | місцевий бюджет |
| Всього: | 10 400,0 | |||
| 4.2. | Виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертизи та встановлення приладів обліку теплової енергії (лічильників) | 2015 | 2 100,0 | кошти громади, спонсорські кошти |
| Всього: | 7 000,0 | |||
| 4.3. | Проведення енергоаудиту, виготовлення проектно-кошторисної документації щодо термомодернізації будівель житлового фонду та проведення експертиз | 2015 | 150,0 | кошти громади, спонсорські кошти |
| Всього: | 600,00 |
| ||
| 4.4. | Термомодернізація будівель багатоповерхового житлового фонду на умовах співфінансування | 2015 | 3 500,0 | місцевий бюджет |
| 2015 | 3 500,0 | кошти громади, спонсорські кошти | ||
|
| Всього: | 28 000,0 |
|
5. Моніторинг та контроль за виконанням Програми
У ході реалізації Програми буде здійснено постійний і періодичний моніторинг. Постійний моніторинг – це моніторинг реалізації Проекту, який здійснюється громадою. Періодичний моніторинг здійснюється Головним управлінням житлово-комунального господарства.
Відбір об’єктів для термомодернізації будівель житлового фонду на відповідний бюджетний рік здійснюється виконавчим комітетом міської ради.
Моніторинг Програми полягає в доступності та відкритості інформації, кількісних і якісних результатів реалізації Проектів, місцевих ініціатив.
6. Фінансове забезпечення Програми
Фінансове забезпечення Програми проводиться за рахунок коштів міського бюджету та власних коштів громади, спонсорських коштів. На виконання Програми виділяється 46 000,0 тис. грн., у тому числі з місцевого бюджету 24 400 тис. грн, кошти громади, спонсорські кошти – 21 600,0 тис. грн.
Контроль за цільовим використанням бюджетних коштів, спрямованих на підтримку громад у рамках цієї Програми, здійснюється у визначеному законодавством порядку.
7. Очікувані результати
Внаслідок реалізації Програми планується зменшення витрат на споживання теплової енергії.
Основні очікувані цілі:
зниження енергоємності галузі;
встановлення теплового обладнання;
зниження витрат громади.
Впровадження Програми забезпечить:
поліпшення точності розрахунків населення за фактично отриману послугу;
стимулювання населення до економії споживаних ресурсів за рахунок оплати за фактичним споживанням;
мотивація до створення нових об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
залучення приватних і комунальних підприємств до установки приладів обліку.
після проведення комплексної термомодернізації скоротити споживання енергоресурсів для будівлі близько 50%;
створити позитивні приклади енергоефективних будівель;
підвищити поінформованість населення щодо переваг енергоефективних будівель;
створити сприятливі умови для залучення коштів у розвиток об’єктів житлового фонду на умовах спів фінансування.
Протягом терміну дії Програми енергозбереження, енергоефективності та термомодернізації в житлових будинках міста Борисполя на 2015 – 2018 роки планується встановити лічильники в 217 житлових будинках, що становить 89,7 % від житлового фонду міста, що по роках становить:
2015 рік – 67 шт. – 5 300,0 тис. грн, 2016 рік – 67 шт. – 5 300,0 тис. грн, 2017 рік – 50 шт. – 3 900,0 тис. грн, 2018 рік – 33 шт. – 2 900,0 тис. грн.
8. Ресурсне забезпечення Програми
|
| Етапи виконання Програми | тис. грн | |||
| Обсяг коштів, які планується залучити на виконання Програми | тис. грн | ||||
| І | ІІ | ІІІ | ІV | Усього витрат на виконання Програми | |
| Обсяг ресурсів усього, у тому числі: | 12 450,0 | 12 450,0 | 11 050,0 | 10 050,0 | 46 000,0 |
| За рахунок коштів бюджету міста Борисполя | 6 700,0 | 6 700,0 | 5 900,0 | 5 100,0 | 24 400,0 |
| За рахунок коштів громадян, спонсорські кошти | 5 750,0 | 5 750,0 | 5 150,0 | 4 950,0 | 21 600,0 |
9. Організація виконання та контролю за ходом виконання Програми
Виконання заходів Програми організовує головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради.
Контроль за виконанням заходів Програми покладається на постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою та з питань планування бюджету, економічної реформи.
Головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради щорічно до 01 квітня інформувати міську раду про хід виконання Програми.
________________________________
Додаток 1
до Програми
Перелік житлових будинків, де передбачається встановити засоби обліку і регулювання теплової енергії
КП «ЖЕК-1» - всього 83 житлових будинків:
1 – поверхові:
№ з/п | Адреса будинку |
| 1. | Чайковського, 20 |
2 – поверхові:
№ з/п | Адреса будинку |
| 1. | Гоголя, 6а |
| 2. | Дачна, 22 |
| 3. | Дачна, 24 |
| 4. | Дачна, 26 |
| 5. | Чайковського, 24 |
| 6. | Ясна, 1 |
| 7. | Ясна, 2 |
| 8. | Ясна, 3 |
| 9. | Ясна, 4 |
| 10. | Ясна, 5 |
| 11. | Ясна, 6 |
3 – поверхові:
№ з/п | Адреса будинку |
| 1. | Гоголя, 4 |
4 – поверхові:
№ з/п | Адреса будинку |
| 1. | Ясна, 7 |
| 2. | Ясна, 8 |
5 – поверхові:
№ з/п | Адреса будинку |
| 1 | 2 |
| 1. | Ватутіна, 73а |
| 2. | Головатого, 1 |
| 3. | Головатого, 7 |
| 4. | Головатого, 11 |
| 1 | 2 |
| 5. | Дзержинського, 7 |
| 6. | Дзержинського, 9 |
| 7. | Київський Шлях, 18а |
| 8. | Київський Шлях, 20 |
| 9. | Київський Шлях, 24 |
| 10. | Київський Шлях, 35 |
| 11. | Київський Шлях, 37 |
| 12. | Київський Шлях, 39а |
| 13. | Київський Шлях, 41 |
| 14. | Київський Шлях, 43 |
| 15. | Київський Шлях, 73 |
| 16. | Київський Шлях, 75 |
| 17. | Київський Шлях, 77 |
| 18. | Київський Шлях, 81 |
| 19. | Київський Шлях, 89 |
| 20. | Київський Шлях, 90 |
| 21. | Київський Шлях, 98 |
| 22. | Котовського, 1 |
| 23. | Котовського, 3 |
| 24. | Котовського, 5 |
| 25. | Котовського, 81 |
| 26. | Котовського, 83 |
| 27. | Котовського, 83а |
| 28. | Лютнева, 4 |
| 29. | Лютнева, 8 |
| 30. | Лютнева, 10 |
| 31. | Лютнева, 12 |
| 32. | Лютнева, 16 |
| 33. | Лютнева, 18 |
| 34. | Мічуріна, 2 |
| 35. | Нижній Вал, 1 |
| 36. | Нижній Вал, 3 |
| 37. | Нижній Вал, 5 |
| 38. | Новопрорізна, 2 |
| 39. | Кошового, 4 |
| 40. | Франка, 2 |
| 41. | Франка, 5 |
| 42. | Франка, 7 |
| 43. | Франка, 9 |
| 1 | 2 |
| 44. | Червоноармійська, 2 |
| 45. | Червоноармійська, 3 |
| 46. | Червоноармійська, 4 |
| 47. | Червоноармійська, 6 |
| 48. | Червоноармійська, 7 |
| 49. | Червоноармійська, 9 |
| 50. | Червоноармійська, 11 |
| 51. | Шевченка, 4 |
| 52. | Шевченка, 5 |
| 53. | Шевченка, 7 |
| 54. | Ясна, 16 |
9 – поверхові:
№ з/п | Адреса будинку |
| 1. | Головатого, 3 |
| 2. | Головатого, 4 |
| 3. | Головатого, 6 |
| 4. | Головатого, 9 |
| 5. | Головатого, 13 |
| 6. | Головатого, 15 |
| 7. | Головатого, 36а |
| 8. | Дзержинського, 4 |
| 9. | Київський Шлях, 33 |
| 10. | Київський Шлях, 39 |
| 11. | Київський Шлях, 45 |
| 12. | Київський Шлях, 87 |
| 13. | Шевченка, 6 |
10 – поверхові:
№ з/п | Адреса будинку |
| 1. | Шевченка, 6а |
КП «ЖРЕУ» - всього 119 житлових будинків:
1 – поверхові:
№ з/п | Адреса будинку |
| 1 | 2 |
| 1. | Київський Шлях, 1/29 |
| 2. | Київський Шлях, 1/32 |
| 3. | Київський Шлях, 1/36 |
| 1 | 2 |
| 4. | Київський Шлях, 1/40 |
| 5. | Київський Шлях, 1/47 |
| 6. | Київський Шлях, 1/48 |
| 7. | Київський Шлях, 1ж |
2 – поверхові:
№ з/п | Адреса будинку |
| 1 | 2 |
| 1. | Дачна, 12 |
| 2. | Дачна, 28 |
| 3. | Київський шлях, 1в |
| 4. | Ленінградська, 14 |
| 5. | Ленінградська, 18 |
| 6. | Мануiльського, 24-а |
| 7. | Мануiльського, 25 |
| 8. | Мануiльського, 27 |
| 9. | Мануiльського, 29 |
| 10. | Соцмістечко, 156 |
| 11. | Соцмістечко, 158 |
| 12. | Соцмістечко, 159 |
| 13. | Соцмістечко, 160 |
| 14. | Соцмістечко, 190 |
| 15. | Соцмістечко, 191 |
| 16. | Соцмістечко, 192 |
| 17. | Соцмістечко, 240 |
| 18. | Соцмістечко, 248 |
| 19. | Соцмістечко, 249 |
| 20. | Соцмістечко, 325 |
| 21. | Чайковського, 22 |
| 22. | Гагаріна, 2 |
| 23. | Гагаріна, 4 |
| 24. | Завокзальна, 4 |
| 25. | Тельмана, 10 |
| 26. | Тельмана, 2 |
| 27. | Тельмана, 4 |
| 28. | Тельмана, 8 |
| 29. | Ушакова, 11 |
| 30. | Ушакова, 13 |
| 31. | Ушакова, 15 |
| 1 | 2 |
| 32. | Ушакова, 3 |
| 33. | Ушакова, 5 |
| 34. | Ушакова, 7 |
| 35. | Поповича, 10 |
| 36. | Поповича, 10-а |
| 37. | Дружби, 39 |
| 38. | Глібова, 10 |
3 – поверхові:
№ з/п | Адреса будинку |
| 1. | Київський Шлях, 1 |
| 2. | Київський Шлях, 1-б |
| 3. | Київський Шлях, 1-а |
| 4. | Соцмістечко, 291 |
| 5. | Соцмістечко, 324 |
| 6. | Соцмістечко, 367 |
| 7. | Френкеля, 2 |
| 8. | Ушакова, 1 |
4 – поверхові:
№ з/п | Адреса будинку |
| 1. | Глібова, 2 |
| 2. | Глібова, 4 |
| 3. | Київський Шлях, 11 |
| 4. | Київський Шлях, 13 |
| 5. | Київський Шлях, 17 |
| 6. | Ленінградська, 8 |
| 7. | Соцмістечко, 12 |
| 8. | Соцмістечко, 326 |
| 9. | Соцмістечко, 327 |
| 10. | Френкеля, 1 |
| 11. | Френкел, 5 |
| 12. | Фурманова, 2 |
| 13. | Фурманова, 6 |
| 14. | Кірова (пр.), 10 |
5 – поверхові:
№ з/п | Адреса будинку |
| 1 | 2 |
| 1. | Глібова, 1 |
| 2. | Горького, 50 |
| 3. | Горького, 52 |
| 4. | Київський Шлях, 27 |
| 5. | Київський Шлях, 2-а |
| 6. | Київський Шлях, 31 |
| 7. | Комуністична, 11 |
| 8. | Комуністична, 13 |
| 9. | Ленінградська, 1 |
| 10. | Ленінградська, 10 |
| 11. | Ленінградська, 2 |
| 12. | Ленінградська, 4 |
| 13. | Ленінградська, 5 |
| 14. | Ленінградський (пр.), 8 |
| 15. | Соцмістечко, 347 |
| 16. | Соцмістечко, 348 |
| 17. | Соцмістечко, 349 |
| 18. | Соцмістечко, 350 |
| 19. | Соцмістечко, 351 |
| 20. | Френкеля, 6 |
| 21. | Фурманова, 13 |
| 22. | Фурманова, 15 |
| 23. | Гагаріна, 1 |
| 24. | Головатого, 87 |
| 25. | Головатого, 87а |
| 26. | Завокзальна, 17 |
| 27. | Завокзальна, 25 |
| 28. | Кірова, 40 |
| 29. | Кірова (пр.), 29 |
| 30. | Кірова (пр.), 31 |
| 31. | Кірова (пр.), 31а |
| 32. | Поповича, 1 |
| 33. | Привокзальна, 2/а |
| 34. | Привокзальна, 2/б |
| 35. | Привокзальна, 3/б |
| 36. | Привокзальна, 5 |
| 37. | Ушакова, 9 |
| 1 | 2 |
| 38. | Нижній Вал, 2 |
| 39. | Червоноармійська, 5 |
| 40. | Поповича, 4 |
9 – поверхові:
№ з/п | Адреса будинку |
| 1. | Бабкіна (пр.), 4 |
| 2. | Київський шлях, 2/2 |
| 3. | Київський шлях, 2/4 |
| 4. | Комуністична, 15 |
| 5. | Привокзальна, 3/а |
| 6. | Нова-2, 10 |
| 7. | Нова-2, 2 |
| 8. | Нова-2, 4 |
| 9. | Нова-2, 6 |
| 10. | Нова-2, 8 |
| 11. | Дзержинського, 5 |
| 12. | Дзержинського, 1 |
Житлові кооперативи
№ з/п | Назва ЖК | Адреса ЖК |
| 1. | ЖК «Жовтень» | пров. Ленінградський, 1 |
| 2. | ЖК «Ювілейний» | вул. Френкеля, 7 |
| 3. | ЖК «Восход-2» | вул. Червоноармійська, 1 |
| 4. | ЖК «Космос-2» | вул. Франка, 4 |
| 5. | ЖК «Космос» | вул. Дзержинського, 3 |
| 6. | ЖК «Супутник» | вул. Шевченка, 1 |
| 7. | ЖК «Перемога» | вул. Ватутіна, 73-б |
| 8. | ЖК «Політ» | вул. Лютнева, 6 |
| 9. | ЖК «Комсомолець України» | вул. Ленінградська, 6 |
ОСББ
№ з/п | Назва ОСББ | Адреса ОСББ |
| 1. | ОСББ «Відродження» | вул. Радгоспна, 4 |
| 2. | ОСББ «Надія» | вул. Кошового, 5 |
| 3. | ОСББ «Світла оселя» | вул. Дружби, 60 |
Відомче житло
№ з/п | Назва організації | Адреса будинків |
| 1. | ПАТ «КПМК-2» | вул. Мануільського, 22 |
|
|
| вул. Мануільського, 24 |
| 2. | ПАТ «КПМК-237» | вул. Дачна, 19 |
Додаток 2
до Програми
Механізм виконання робіт по термомодернізації будівель
житлового фонду на умовах співфінансування
1. Міська рада гарантує виділення коштів з міського бюджету на виконання робіт по термомодернізації багатоповерхових житлових будівель в м. Борисполі, але не більше 30 грн. (тридцяти гривень) на кожний квадратний метр площі нарахування згідно інвентарної справи та виключно на умовах спіфінансування співвласників багатоквартирного житлового будинку, яке буде не менше 30% (тридцяти відсотків) від сукупних витрат на реалізацію заходу.
2. Співвласники багатоквартирного житлового будинку на загальних зборах приймають рішення щодо проведення за власні кошти енергоаудиту, виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення державної будівельної експертизи на виконання робіт щодо термомодернізації власного будинку або окремих його конструктивних елементів.
3. Співвласники багатоквартирного житлового будинку (в особі ОСББ, ОСН-БК, ЖБК, управителя або балансоутримувачі, тощо) подають до виконавчого комітету міської ради клопотання щодо виділення коштів міського бюджету на проведення термомодернізації власного будинку або окремих його конструктивних елементів на умовах співфінансування. До клопотання долучаються протокол загальних зборів мешканців, звіт з енергоаудиту (за наявності), відповідна проектно-кошторисна документації, висновки державної будівельної експертизи та фінансові гарантії своєї частки співфінансування (власні, інвестиційні або кредитні кошти, видатки на поточний ремонт в межах діючих тарифів, тощо).
4. При формуванні проекту бюджету на відповідний рік, фінансовому управлінню виконавчого комітету міської ради за пропозиціями головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради включати видатки щодо виділення коштів на проведення термомодернізації відповідного житлового будинку або окремих його конструктивних елементів на основі співфінансування.




















