На виконання Законів України від 25.06.1991 № 1251"Про систему оподаткування", від 11.09.2003 №1160-1У „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», від 06.09.05 № 2807-1У « Про благоустрій населених пунктів», ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міська рада ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до рішення міської ради від 28.12.2006 № 773-09-V
«Про місцеві податки і збори», а саме:
1.1 Доповнити рішення п. 1.9 у наступній редакції : «Збір за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг на території м. Борисполя.
Збір за видачу дозволу на розміщення об’єкту торгівлі та сфери послуг - це плата за оформлення та видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі чи сфери послуг у кожному спеціально відведеному для цього місці .
Збір за видачу дозволу на розміщення об’єкта торгівлі та сфери послуг справляється з юридичних осіб незалежно від форми власності і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються торговельною діяльністю та наданням послуг у спеціально відведених місцях».
2. Внести зміни до Положення про порядок обчислення та сплати місцевих податків і зборів, затвердженого рішенням міської ради 28.12.2006 № 773-09-V, а саме:
2.1. Доповнити Положення розділом ІХ у наступній редакції:
«ІХ. Збір за видачу дозволів на розміщення об’єктів
торгівлі та сфери послуг на території м. Борисполя
I. Загальні положення
1.1. Збір за видачу дозволів на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг встановлюється згідно з Законами України від 21.05.97 "Про місцеве самоврядування в Україні", від 25.06.91 № 1251"Про систему оподаткування" та від 06.09.05 № 2807-1У « Про благоустрій населених пунктів».
1.2. Збір за видачу дозволу на розміщення об’єкту торгівлі та сфери послуг - це плата за оформлення та видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі чи сфери послуг у кожному спеціально відведеному для цього місці.
Спеціально відведеним місцем для торгівлі та надання послуг вважається приміщення або його частина (окремо розташованого, вбудованого чи прибудованого), відведена для торгівлі чи надання послуг, місця для торгівлі та надання послуг поза приміщеннями - на майданчиках і вулицях міста, у місцях відпочинку, інше.
2. Платники збору
2.1. Збір за видачу дозволу на розміщення об’єкта торгівлі та сфери послуг стягується з юридичних осіб незалежно від форми власності і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються торговельною діяльністю та наданням послуг у спеціально відведених місцях.
3. Ставки збору
3.1.Ставки збору за видачу дозволу на розміщення об’єкта торгівлі та сфери послуг справляється незалежно від площі торгового місця та його територіального розміщення.
Для торгівлі:
3.2. Ставка збору за видачу дозволу на розміщення об’єкта торгівлі, розташованого у стаціонарному або тимчасовому приміщенні, складає 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 340 грн.
3.3. Ставка збору за видачу дозволів на розміщення лоткової торгівлі складає - 1 неоподатковуваний мінімум доходів громадян за день при одноразовій торгівлі – 17, 0 грн;
Для сфери послуг:
3.4. Ставка збору за видачу дозволу на розміщення об’єкта сфери послуг складає 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 340 грн.
4. Порядок сплати збору
4.1. Суб’єкти підприємницької діяльності сплачують збір за видачу дозволу на розміщення об’єкта торгівлі та сфери послуг до початку роботи об’єкту.
4.2. Ставка (розмір) збору за видачу дозволу на розміщення об’єкта торгівлі та сфери послуг визначається (розраховується) спеціалістами відділу економіки виконавчого комітету міської ради, керуючись даним Положенням.
4.3. Відповідно до ст.17 Декрету КМУ № 56-93 від 20.05.93 « Про місцеві податки і збори» із змінами внесеними Законом України від 06.09.2005 № 2806 -1У « Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності « суб’єкти , що постійно здійснюють торгівлю у спеціально відведених для цього місцях ( стаціонарних об’єктах) збір за видачу дозволу на розміщення об’єкта торгівлі та сфери послуг стягується одноразово.
4.4. Якщо постійно діючий об’єкт переходить у користування чи власність іншому суб’єкту, то цей суб’єкт повинен отримати новий дозвіл на розміщення об’єкта торгівлі чи сфери послуг та сплатити збір за його видачу на загальних підставах.
4.5. Суб’єктам підприємницької діяльності , незалежно від способу оподаткування , забороняється здійснювати діяльність без наявності дозволу виконкому на розміщення об’єкта торгівлі чи сфери послуг.
4.5. Оплата збору здійснюється шляхом перерахування суб’єктом підприємницької діяльності коштів до міського бюджету.
5. Пільги по сплаті збору
5.1. Збір за видачу дозволу на розміщення об'єкта торгівлі та сфери послуг не стягується у випадку здійснення діяльності за спрощеною системою оподаткування та звітності (єдиний податок) відповідно до діючого законодавства.
5.2. Звільняються від сплати збору суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю з лотків під час проведення культурно-масових заходів згідно з розпорядженням міського голови.
5.3. Звільняються від сплати збору за розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг державні та комунальні підприємства, їдальні і буфети в школах, лікарнях, інтернатах, інших дитячих та учбових закладах.
6. Відповідальність платників та контроль податкових органів
6.1. Відповідальність за повноту та своєчасність сплати збору за видачу дозволу на розміщення об'єкта торгівлі та сфери послуг покладається на платника згідно до чинного законодавства.
6.2. Контроль за повнотою , правильністю, своєчасністю сплати збору та наявністю дозволу здійснюється Бориспільською ОДПІ, фінансовим управлінням та відділом економіки виконавчого комітету Бориспільської міської ради.
7. Прикінцеві положення
7.1. У випадку, коли суб’єкт підприємницької діяльності сплачує єдиний податок і отримує дозвіл без оплати, а протягом року змінює систему оподаткування або вводить до асортиментного переліку алкогольні напої чи тютюнові вироби, він зобов’язаний сплатити збір за видачу дозволу на розміщення об’єкта торгівлі чи сфери послуг у розмірі, встановленому даним Положенням.
7.2. Доповнення і зміни до даного Положення можуть бути внесені міською радою та затверджені її рішенням.
7.3. Дане Положення може бути скасовано, його дія може бути припинена або призупинена на підставі нормативних документів (Законів, Указів тощо) та рішення міської ради».
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації та комісію з питань планування бюджету, економічної реформи.
Міський голова А.С.Федорчук





















