Проблема – не встановлено чіткого порядку видачі дозвільним органом дозволу на розміщення об’єктів зовнішньої реклами через
адміністратора виконавчого комітету Бориспільської міської ради.
1. Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язатишляхом державного регулювання.
Проблемами, які передбачається розв’язати шляхом затвердження проекту рішення виконавчого комітету міської ради, є:
-відсутність прозорої процедури видачі (відмови у видачі) дозволу на розміщення зовнішньої реклами;
- невиправдані витрати часу суб’єктів підприємницької діяльності при отриманні дозволу;
- не забезпечується стимулювання суб’єктів підприємницької діяльності до розміщення об’єктів зовнішньої реклами по місту;
- гальмування процесу збільшення доходів місцевого бюджету.
2. Визначення цілей державного регулювання.
Цілями державного регулювання є :
- встановлення єдиного порядку видачі дозволу на розміщення зовнішньої реклами;
- встановлення державного контролю за додержанням дозвільним органом строків щодо видачі дозволу;
- усунення підґрунтя для корупційних відносин між дозвільним органом та суб’єктами господарювання;
- створення підстав для збільшення кількості об’єктів зовнішньої реклами та поліпшення благоустрою міста;
- встановлення економічно обґрунтованої плати за користування місцем розташування об’єктів зовнішньої реклами;
- створення підстав для збільшення надходжень до місцевого бюджету.
3. Визначення та оцінка прийнятих способів досягнення цілей, аргументація переваг обраного способу:
Можливі способи досягнення цілей | | Причини відмови від альтернативних способів/аргументів щодо переваги обраного способу |
Збереження нинішнього стану | - Дії представників дозвільної служби та адміністратора нескоординовані, нема прозорості до певних дій; | - Проблема не розв’язується; |
Обраний спосіб – | - Відповідає вимогам чинного законодавства; | - Забезпечує принципи державної регуляторної політики; |
Альтернативних способів досягнення зазначених цілей розробником проекту регуляторного акта не встановлено.
4. Описання механізму та заходів, які забезпечать розв’язання проблем шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта.
Зазначений проект рішення розроблений з урахуванням принципів державної політики з питань дозвільної системи, викладених в статті 3 Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.
Із врахуванням принципів державної регуляторної політики (стаття 4 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”) проектом рішення затверджуються права адміністратора та обов’язки дозвільного органу, а також порядок отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами. Наявність затвердженого Регламенту надання адміністративних послуг сприятиме чіткому виконанню адміністратором та дозвільною службою своїх обов’язків, передбачених Законом України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” та досягненню цілі, встановленої даним регуляторним актом.
Механізмом розв’язання проблем визначених у п.1 даного аналізу регуляторного впливу є встановлення таких норм для адміністратора, представників дозвільних органів, які забезпечать повну прозорість у процедурі видачі дозволу на розміщення зовнішньої реклами та будуть відповідати принципам державної регуляторної політики. Такими нормами в проекті Регламенту є:
1. укладення договору на тимчасове користування місцем розташування зовнішньої реклами, яке перебуває у комунальній власності встановлене рішенням міської ради від 22.02.2007 № 1089-11-V „Про Порядок розміщення об’єктів зовнішньої реклами у м. Борисполі”;
2. підготовка проекту рішення проводиться управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради протягом не більше п’ятнадцяти робочих днів, оскільки Регламентом виконавчого комітету встановлено проведення засідань виконавчого комітету два рази на місяць.
Запропоновані норми відповідають таким принципам державної регуляторної політики як адекватності, ефективності, прозорості тому що публікувались у пресі, обговорювались громадою міста. При цьому ефективність запропонованих норм є висока, тому що передбачається збільшення надходжень до місцевого бюджету через укладення договорів на тимчасове користування місцем розташування зовнішньої реклами, яке перебуває у комунальній власності, обґрунтовано час на підготовку рішення, запроваджується єдиний порядок видачі дозволу на розміщення зовнішньої реклами через адміністратора виконавчого комітету міської ради. Регламент розроблений з метою реалізації вимог Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” та визначає правові та організаційні засади видачі дозволу на розміщення зовнішньої реклами адміністратором виконавчого комітету.
Ефективне впровадження методології проекту рішення забезпечить прозорість дозвільної процедури та встановить чіткий механізм порядку встановлення на території міста об’єктів зовнішньої реклами.
5. Обґрунтування можливостей досягнення встановлених цілей у разі прийняття регуляторного акта.
Поставлені цілі державного регулювання досягти реально керуючись Законом України від 03.07.1996 № 270/96-ВР „Про рекламу” та рішенням міської ради від 22.02.2007 № 1089-11-V „Про Порядок розміщення об’єктів зовнішньої реклами у м. Борисполі”, що допоможе на шляху до досягнення цілі.
Обставиною, що негативно впливає на досягнення визначеної цілі є відсутність затвердженого Регламенту надання адміністративних послуг, проте правовим механізмом виправлення ситуації є рішення міської ради від 22.02.2007 № 1136-11-V „Про затвердження Положення про адміністратора виконавчого комітету міської ради та порядок його взаємодії з місцевими дозвільними органами, суб’єктами господарювання і представництвом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Київській області”, де передбачений порядок взаємодії представників місцевих дозвільних служб і адміністратора.
Можливістю досягнення встановлених цілей є виконання ст. 8 Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, де передбачено оприлюднення дозвільним органом необхідної інформації, для встановлення об’єктів зовнішньої реклами у місті, розміщеної в мережі Інтернет, стендах та інших засобах масової інформації.
Відповідно до статті 9 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” проект рішення оприлюднений з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб. Усі зауваження і пропозиції будуть розглянуті та враховані розробником регуляторного акта.
Оцінка впливу основних зовнішніх факторів на дію акта:
- внесення змін до нормативних актів щодо порядку розміщення об’єктів зовнішньої реклами;
- зростання економічної активності у місті;
- внесення змін до місцевих правил забудови.
Характеристика механізму компенсації можливої шкоди в разі настання очікуваних наслідків дії акта. Дія регуляторного акта може бути зупинена або внесені відповідні зміни до нього шляхом прийняття рішення виконавчого комітету міської ради.
6. Визначення прогнозованих вигод та витрат від регулювання, яке запроваджується.
Опис прогнозованих вигод та витрат від регулювання,
яке запроваджується.
Сфера впливу | Вигоди | Витрати |
Суб’єкти
| -Економія часу та коштів на проходження процедури видачі дозволу на розміщення зовнішньої реклами; | Проводиться оплата за право тимчасового користування місцями для розміщення об’єктів зовнішньої реклами, за роботи по оформленню доку-ментації управлінню містобудування та архітектури (Таблиці 1,2). |
Місцева влада | - Зростання рівня довіри до місцевої влади; |
|
Громадяни | - Розвиток конкуренції; |
|
Таблиця 1.
Порядок визначення розміру плати за право тимчасового користування
місцями (для розміщення об’єктів зовнішньої реклами),
що перебувають у комунальній власності
територіальної громади м. Борисполя.
Плата за право тимчасового користування місцями розміщення об’єктів зовнішньої реклами, що перебувають у комунальній власності територіальної громади
м. Борисполя складається з базових тарифів та коригуючого коефіцієнта, на які послідовно перемножується базовий тариф.
№ п/п | Вид об’єктів зовнішньої реклами | Одиниця виміру | Базовий |
1. | Щит, що стоїть окремо:
|
За 1 м2 |
10 |
2. | Щит, банер, панно на фасаді будинку | За 1 м2 | 40 |
3. | Щит на тимчасовій споруді, паркані, на території буд. майданчика | За 1 м2 | 5 |
4. | Лайтпостер, що стоїть окремо | За одиницю | 60 |
5. | Лайтпостер, що є складовою частиною павільйону, кіоску | За одиницю | 40 |
6. | Графічна (лазерна) проекційна установка | За одиницю | 200 |
7. | Телевізійний екран | За одиницю | 400 |
8. | Тимчасова виносна спеціальна конструкція | За одиницю | 10 |
9. | Конструкція на даху будинку (будівлі), споруди | За одиницю | 500 |
10. | Кронштейн (на стіні будівлі, на стовпі, опорі освітлення, на кіоску) | За одиницю | 50 |
11. | Конструкція на естакаді, мості, шляхопроводі | За одиницю | 300 |
12. | Тумба, об’ємно-просторова конструкція, що стоїть окремо | За одиницю | 100 |
13. | Електронне табло, „рядок, що біжить”, світлова 8газета, які розташовані на фасаді | За одиницю | 100 |
14. | Пневмостенд, повітряна куля, які використовуються для рекламоносіїв | За одиницю | 500 |
15. | Торговельний павільйон, кіоск, які використовуються як рекламоносії | За одиницю | 150 |
16. | Телефонна кабіна, урна, лава, інші елементи зовнішнього благоустрою, які використовуються як рекламоносії | За одиницю | 5 |
17. | Прапор, парасоля, намет, які використовуються як рекламоносії | За одиницю | 20 |
18. | Художньо-просторова композиція (зелені насадження, фітокомпозиції тощо), які використовуються як рекламоносії | За 1 м2 | 20 |
19. | Транспарант-перетяжка над вулицею | За 1 м2 | 400 |
20. | Вказівник назви вулиці з рекламним носієм | За одиницю | 20 |
Коригуючі коефіцієнти
Характерис-тика зони | Перелік основних вулиць | Вимоги обстеження | Коефіцієнт |
Зона І
Зона ІІ Зона ІІІ | Центральні вулиці Інші вулиці
| В зоні І повністю зберігається архітектурно-просторова структура, що історично складалася. Розміщення ОЗР можливе за типовими індивідуальними проектами, розробленими на підставі архітектурно-планувальних завдань (АПЗ) В зоні ІІ можливе і доцільне розміщення типових та спеціальних конструкцій, які мають розміщуватися за індивідуальними проектами | 2
1,5
1,0 |
Таблиця 2.
Вартість робіт по оформленню документації на розміщення об’єктів
зовнішньої реклами в м. Бориспіль
№ п/п | Види робіт | Вартість робіт |
1. | Підбір і вивчення матеріалів | 11,71 |
2. | Виїзд на місце для обстеження | 14,52 |
3. | Підготовка наказу на пріоритет, реєстрація в журналі | 5,05 |
4. | Виготовлення та погодження викопіювання з прив’язкою місця розташування об»єкта зовнішньої реклами | 56,0 |
5. | Розмноження, комплектація | 8,98 |
6. | Реєстрація і видача документів замовнику | 1,13 |
Всього |
| 97,39 |
Нормативний коефіцієнт 2,74 наказ Держбуду від 20.02.2006 № 45, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23.03.2006 № 320/12194.
7. Обґрунтування запропонованого строку дії акта.
Строк дії регуляторного акта – постійний.
- Визначення прогнозних значень результативності регуляторного акта.
Прогнозними якісними показниками результативності акта є:
- наявність чіткої та прозорої процедури щодо видачі дозволу на розміщення зовнішньої реклами;
- наявність державного контролю за додержанням дозвільним органом строків щодо видачі дозволу та порядок його видачі;
- відсутність корупційних схем при отриманні суб’єктами господарювання дозволу;
- наявність підстав для збільшення кількості об’єктів зовнішньої реклами;
- наявність підстав для збільшення надходжень до місцевого бюджету
.
Інформація про прогнозні кількісні показники результативності акта
№ | Показник | Прогнозні значення показника | ||
Повторне відстеження | Періодичне відстеження | |||
1. | Розмір надходжень до місцевого бюджету | Точні кількісні показники щодо рівня надходжень до місцевого бюджету будуть встановлені на час проведення повторного відстеження | Точні кількісні показники щодо рівня надходжень до місцевого бюджету будуть встановлені на час проведення періодичного відстеження | |
2. | Розмір коштів, що витрачатимуться суб’єктами господарювання, пов’язаними з виконанням вимог акта | Залежно від затвердженого рівня вартості послуг щодо видачі дозволу на розміщення зовнішньої реклами | Залежно від затвердженого рівня вартості послуг щодо видачі дозволу на розміщення зовнішньої реклами | |
3. | Час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання для отримання дозволу | У відповідності до вимог п.8 ст.7 Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, якщо не встановлений інший строк для прийняття рішення про видачу або відмову у видачі документа дозвільного характеру (ст.4 Закону) | У відповідності до вимог п.8 ст.7 Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, якщо не встановлений інший строк для прийняття рішення про видачу або відмову у видачі документа дозвільного характеру (ст.4 Закону) |
|
4. | Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта |
Високий |
Високий | |
5. | Кількість дозволів, що прогнозується видати протягом звітного періоду | Точні кількісні показники щодо видачі дозволу будуть встановлені на час проведення повторного відстеження | Точні кількісні показники щодо видачі дозволу будуть встановлені на час проведення періодичного відстеження | |
Реальні кількісні показники результативності акта встановлено під час проведення базового відстеження, а також будуть встановленими під час проведення повторного (періодичного) відстежень результативності дії акта.
9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта.
Заходи з відстеження результативності регуляторного акта будуть проводитись відділом підприємництва.
Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись шляхом аналізу облікових документів адміністратора, аналізу звернень суб’єктів господарювання, статистичних даних.
Базове відстеження даного регуляторного акта буде проведено до набрання чинності проекту рішення: з 15.05.2007 р. по 18.05.2007 р.
Повторне відстеження буде здійснено з 15.05.2008 р. по 18.05.2008 р.
Періодичне відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься 1 раз на кожні 3 роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.
Заступник міського голови М.А. Піскор





















