Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Повідомлення про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади з пропозицією щодо долучення до її роботи осіб Про внесення змін до Комплексної програми розвитку сільського господарства та сільських територій Київської області на 2024-2027 роки До відома суб’єктів господарювання: затверджено комплексну програму «Конкурентоспроможна Київщина» на 2026–2027 роки Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України повідомляє про проведення низки електронних аукціонів Про недопущення самовільних рубок у захисних лісонасадженнях, що розташовані на землях залізничного транспорту «Архів Війни за Незалежність»: Державна архівна служба України запроваджує формування єдиного інтегрованого інформаційного простору Відкрито набір на 2 хвилю безкоштовної онлайн-акселераційної програми для українських жінок-підприємиць «Tech Driven Growth», яку реалізують Garage48 та ГО «Інша Жінка» за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) Повідомлення ТОВ "УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ" (45643658) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Про скликання сімдесят третьої сесії міської ради VІІІ скликання Увага! 03 березня 2026 року у КНП «ББЛІЛ» заплановано забір донорської крові До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Громадська організація «Зміст» проводить всеукраїнське соціологічне опитування, щоб детально вивчити умови життя в українських селах та селищах До уваги власників, балансоутримувачів та управителів багатоквартирних будинків! Податкова служба Київщини: онлайн-опитування щодо впливу енергетичних обмежень на діяльність бізнесу регіону Київський обласний Фонд пiдтримки iндивiдуального житлового будiвництва на селi інформує про пільгове довгострокове кредитування Графік роботи чергових кабінетів лікарів у вихідні Управління культури Бориспільської міської ради оголошує початок прийому заявок на участь у щорічному міському конкурсі читців імені Т. Г. Шевченка Про оголошений аукціон зі зниженням стартової ціни на 50% Запрошуємо взяти участь у тренінгах із розвитку підприємництва та ділових навичок, практичних аспектів підприємницької діяльності та стратегічного розвитку бізнесу У Бориспільській міській територіальній громаді буде розпочато процес перетворення комунальних підприємств відповідно до вимог чинного законодавства Дослідницька агенція Fama проводить опитування українських підприємців і підприємиць: долучайтеся! Оголошення ТОВ «АТК «ІВАНКІВ» про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля об'єкту «Реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с. Іванків Бориспільського району Київської області» Про скликання сімдесят другої сесії міської ради VІІІ скликання Держстат відновлює опитування щодо зайнятості та безробіття населення: для участі в обстеженні у Бориспільській МТГ відібрано 270 домогосподарств Шановні суб’єкти господарювання! Увага! На території Бориспільської міської територіальної громади тимчасово буде повністю відключено вуличне освітлення Увага! Тимчасове обмеження руху транспортних засобів у м. Бориспіль Про скликання сімдесят першої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання Держгеокадастр повідомляє про індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік Інформаційне повідомлення Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях про продаж об’єкта малої приватизації − об’єкта незавершеного будівництва «Зернопереробний комплекс», за адресою: Київська обл., Бориспільський (Переяслав - Хмельницький) р-н, с. Соснова, вул. Центральна, 34-а До 10 січня 2026 року триває прийом документів на отримання стипендії та премії за спортивні досягнення Повідомлення про намір КП «ВУКГ» здійснити зміну діючих тарифів на послуги з управління рідкими побутовими відходами з 1 лютого 2026 року Зимові канікули продовжено до 18 січня У КНП «ББЛІЛ» працює реабілітаційне відділення Бориспільська міська рада повідомляє про початок створення Комісії з розгляду питань щодо надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля ТОВ "ГРАД-2007" Оренда електросамокатів у зимовий період: за чи проти? До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Повідомлення про намір КПТМ «Бориспільтепломережа» здійснити коригування діючих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послугу з постачання теплової енергії для потреб населення, бюджетних установ, організацій та інших споживачів на опалювальний період 2025-2026 років «Різдво завдяки тобі»: збір для наших захисників та захисниць на передовій Нагадуємо про заборону салютів, феєрверків та петард Увага! Органи державної статистики розпочинають проведення обстеження бюджетів домогосподарств у Борисполі Повідомлення про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади з пропозицією щодо долучення до її роботи осіб До уваги суб’єктів підприємницької діяльності у сфері земельних відносин! Про скликання сімдесятої сесії міської ради VІІІ скликання До уваги сільськогосподарських товаровиробників: часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва Оголошення повторного конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади
logo diia

Проект рішення Бориспільської міської ради "Про затвердження Положення про порядок передачі в оренду та суборенду об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Борисполя (в новій редакції)

26 черв. 2015

З метою врегулювання господарських відносин щодо використання об’єктів комунальної власності міста, дотримання конкурентних засад, вдосконалення організації договірно-майнових відносин, враховуючи пропозиції постійних комісій міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою та з питань планування бюджету, економічної реформи, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 № 786 «Про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу», постанови Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 № 906 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна», законів України «Про захист економічної конкуренції», «Про оренду державного та комунального майна», п. 31 ч. 1 ст. 26, ч. 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про порядок передачі в оренду та суборенду об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Борисполя (в новій редакції).

2. Це рішення набирає чинності з 01 вересня 2015 року.

3. Головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради:
3.1. Оприлюднити це рішення шляхом розміщення його у газеті «Трудова слава».
3.2. Внести зміни у діючі договори оренди до 31 жовтня 2015 року, враховуючи базовий місяць застосування орендних ставок вересень 2015 року.

4. Визнати таким, що втратило чинність рішення міської ради від 25.02.2010 № 7525-63-V «Про затвердження Положення про порядок передачі в оренду об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Борисполя» з 01 вересня 2015 року.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації, з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою.

Міський голова                                                                  А.С.Федорчук

_____________________
№ ___________________

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
____________________
№ __________________

П О Л О Ж Е Н Н Я
про порядок передачі в оренду та суборенду об’єктів комунальної власності
територіальної громади м. Борисполя (в новій редакції)

Положення про порядок передачі в оренду та суборенду об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Борисполя (далі - Положення) регулює організаційні заходи, пов’язані з передачею в оренду майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Борисполя, майнові відносини між орендодавцем та орендарями щодо використання майна комунальної власності міста.

1. Загальні положення
1.1. Положення визначає порядок та правила передачі в оренду та суборенду об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Борисполя і є обов’язковими для виконання всіма суб’єктами підприємницької діяльності, підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами-підприємцями – орендарями.
1.2. Положення розроблено відповідно до Конституції України, Законів України «Про оренду державного та комунального майна», «Про захист економічної конкуренції», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про місцеве самоврядування в Україні», Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України та інших нормативно-правових актів діючого законодавства України.
1.3. Орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, передане орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
1.4. Відносини щодо оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя регулюються договором оренди, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами України.

2. Об’єкти оренди
2.1. Об’єктами оренди відповідно до цього Положення є: цілісні майнові комплекси комунальних підприємств, установ, нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення) та інше окреме, індивідуально визначене майно, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади м. Борисполя.

2.2. Цілісним майновим комплексом є господарський об’єкт з наданою йому земельною ділянкою, на якій він розміщений з інженерними комунікаціями, системою енергопостачання. У разі виділення із цілісного майнового комплексу структурного підрозділу підприємства складається розподільчий баланс.
2.3. Ініціатива щодо оренди майна може виходити від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до розділу 4 цього Положення. Пропозиція може надходити від орендодавців, зазначених у розділі 3 цього Положення. Орендодавець може оголосити про передачу майна в оренду в порядку, встановленому цим Положенням.

3. Орендодавці
3.1. Від імені територіальної громади м. Борисполя повноваження орендодавця здійснює:
3.1.1. Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради (далі – орендодавець) – щодо цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого, рухомого майна та іншого окремого, індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Борисполя.
3.1.2. Виконавчі органи Бориспільської міської ради, заклади освіти, культури та спорту, комунальні підприємства – щодо об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Борисполя, які знаходяться на балансі цих установ, організацій, підприємств для проведення свят, семінарів, інших подій тощо, у разі надходження заяви про оренду майна на короткий строк (не більше п'яти днів та без права продовження строку дії договору оренди).
3.1.3. Виконавчі органи Бориспільської міської ради, управління, відділи, заклади освіти, культури та спорту, комунальні підприємства, установи, організації (комунальної форми власності) – щодо рухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Борисполя (основні засоби, інші необоротні матеріальні активи), яке знаходиться на балансі цих установ, організацій, підприємств для передачі установам, організаціям, що фінансуються за рахунок коштів місцевого та державного бюджетів для ведення господарської діяльності на термін до 1 (одного) року з подальшим продовженням.

4. Орендарі
4.1. Орендарями можуть бути підприємства, установи, організації, інші юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.
4.2. Фізична особа, яка бажає укласти договір оренди комунального майна, з метою використання його для підприємницької діяльності до укладення договору зобов’язана зареєструватись як суб’єкт підприємницької діяльності.
4.3. Особливості оренди майна для здійснення підприємницької та іншої діяльності громадянами та юридичними особами іноземних держав та особами без громадянства визначається законодавством України.

5. Мета оренди
         5.1. Метою оренди комунального майна є його ефективне використання для забезпечення суспільних потреб міста.
         5.2. Мета/ціль використання оренди комунального майна визначається на підставі вивчення попиту та пропозицій.


6. Порядок передачі в оренду комунального майна


          6.1. Про намір передачі в оренду комунального майна, орендодавець розміщує в газеті «Трудова слава» та на веб-сайті міської ради відповідне оголошення.
          6.1.1. Оголошення повинно містити такі відомості:
інформація про об’єкт (назва, місцезнаходження, балансоутримувач);
мета оренди;
ринкова вартість об’єкта оренди;
строк оренди;
стартова орендна ставка, відповідно до Положення;
термін, протягом якого приймаються заяви.
          6.1.2. Протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення в засобах масової інформації, заяви відповідного зразка про оренду комунального майна приймаються в центрі надання адміністративних послуг, реєструються та передаються на розгляд орендодавцю.
         6.1.3. До заяви про намір узяти в оренду цілісний майновий комплекс, майно, що перебуває у комунальній власності, надаються наступні документи:
копії установчих документів орендаря/копії сторінок паспорта для фізичної особи (сторінки 1, 2 та сторінка із зазначенням останнього місця проживання):
В окремих випадках, передбачених законодавством, подаються:
інформація про орендаря, зареєстрованого згідно з вимогами законодавства та внесеного органами державної податкової служби в установленому порядку до Реєстру неприбуткових організацій та установ;
копія ліцензії орендаря на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (у разі якщо на об’єкті оренди передбачається здійснення діяльності, що підлягає ліцензуванню).
          6.1.4. Після закінчення прийняття заяв, у разі якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди укладається із заявником. У разі надходження двох і більше заяв на один об’єкт орендодавець оголошує конкурс на право оренди. Орендодавець письмово повідомляє учасників про результати вивчення попиту.
          6.1.5. При надходженні однієї заяви, відповідно до поданих документів, орендодавець готує проект рішення про надання дозволу на укладення договору оренди з учасником, який виноситься на розгляд постійних депутатських комісій міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою, з питань планування бюджету, економічної реформи, а у разі необхідності на інші комісії. Погоджений проект рішення виноситься на сесію міської ради.
         6.1.6. Після прийняття рішення міської ради з учасником укладається договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Борисполя (далі – договір оренди). Укладений сторонами договір оренди в частині істотних умов повинен відповідати типовому (додаток 1 до Положення).
          6.1.7. Після укладення договору оренди орендар протягом 15 календарних днів відшкодовує витрати, пов’язані з проведенням незалежної оцінки об’єкта оренди шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок орендодавця.

7. Порядок проведення конкурсу на право оренди комунального майна


7.1. Конкурс на право оренди майна, що перебуває у комунальній власності (далі - конкурс) оголошується орендодавцем на підставі поданих заяв.
7.2. Конкурс проводить конкурсна комісія (далі - комісія), склад якої затверджується рішенням міської ради.
7.3. Оголошення про конкурс щодо оренди комунального майна, публікується у газеті «Трудова Слава» та оприлюднюється на веб-сайті міської ради.
Оголошення публікується не пізніше ніж за 20 календарних днів до дати проведення конкурсу і повинно містити такі відомості:
інформація про об'єкт (назва, місцезнаходження, площа, балансоутримувач, призначення, стартова орендна плата/ставка, у разі оренди цілісного майнового комплексу – балансова вартість);
умови конкурсу;
дата, час і місце проведення конкурсу;
кінцевий строк прийняття пропозицій від претендентів (не більш як три робочих дні до дати проведення конкурсу);
перелік документів, які подаються претендентами для участі в конкурсі.
7.4. Умовами конкурсу є:
стартовий розмір орендної плати;
ефективне використання об'єкта оренди за цільовим призначенням (у разі оренди цілісного майнового комплексу - відповідно до напряму виробничої діяльності підприємства);
дотримання вимог щодо експлуатації об'єкта;
компенсація переможцем конкурсу витрат, пов'язаних з проведенням незалежної оцінки об'єкта оренди, опублікуванням оголошення про конкурс у відповідних засобах масової інформації (у разі відсутності бюджетного фінансування таких витрат), яка вноситься на окремий розрахунковий рахунок орендодавця до проведення конкурсу.
Умови конкурсу можуть також передбачати зобов'язання щодо:
виконання певних видів ремонтних робіт;
виконання встановлених для підприємства мобілізаційних завдань;
виготовлення продукції в обсягах, необхідних для задоволення потреб міста;
збереження (створення) нових робочих місць;
вжиття заходів для захисту навколишнього природного середовища з метою дотримання екологічних норм експлуатації об'єкта;
створення безпечних умов праці;
дотримання умов належного утримання об'єктів соціально-культурного призначення;
інші умови.
Орендодавець не має права змінювати умови проведення конкурсу після опублікування оголошення про конкурс.
7.5. Основним критерієм визначення переможця є найбільший розмір орендної плати у разі обов'язкового забезпечення виконання інших умов конкурсу.
7.6. Стартова орендна плата визначається згідно з Методикою розрахунку орендної плати за комунальне майно та пропорції її розподілу (додаток 2 до Положення).
7.7. Для участі в конкурсі претендент подає на розгляд комісії такі матеріали:
7.7.1. Заяву про участь у конкурсі (додаток 3 до Положення) та документи, зазначені в оголошенні про конкурс. Якщо претендент вже подавав заяву про оренду, яка стала підставою для оголошення конкурсу, після оголошення конкурсу він подає нові пропозиції відповідно до умов конкурсу.
Пропозиції щодо виконання умов конкурсу, крім розміру орендної плати, пропозиція стосовно якого вноситься учасником конкурсу в день проведення конкурсу.
Інформацію про засоби зв'язку з ним.
7.7.2. Відомості про претендента:
для юридичної особи:
документи, що посвідчують повноваження представника юридичної особи;
посвідчені нотаріусом копії установчих документів;
завірену належним чином копію звіту про фінансові результати претендента з урахуванням дебіторської і кредиторської заборгованостей за останній рік;
довідку від претендента про те, що стосовно нього не порушено справу про банкрутство;
для фізичної особи:
копію документа, що посвідчує особу, або належним чином оформлену довіреність;
завірену належним чином копію виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
завірену належним чином копію декларації про доходи або звіту суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи - платника єдиного податку.
7.8. До складу комісії входять представники:
головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради – 1 особа;
управління юридично-кадрового забезпечення виконавчого комітету міської ради – 1 особа;
відділу економічної та інвестиційної політики виконавчого комітету міської ради – 1 особа;
постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою – 1 особи;
постійної депутатської комісії з питань планування бюджету, економічної реформи – 1 особи;
комунального підприємства «ЖРЕУ» – 1 особа;
комунального підприємства «ЖЕК-1» – 1 особа.
7.9. Комісія утворюється в кількості від семи осіб і більше. Склад комісії затверджується рішенням міської ради.
7.10. Основними завданнями комісії є:
визначення умов та строку проведення конкурсу;
розгляд поданих претендентами документів та підготовка списку претендентів, допущених до участі в конкурсі;
проведення конкурсу з використанням відкритості пропонування розміру орендної плати за принципом аукціону;
складення протоколів та подання їх для затвердження міській раді.
7.11. Комісія у процесі своєї діяльності має право звертатися за консультаціями до фахівців відділів, управлінь для отримання інформації, необхідної для виконання нею своїх повноважень.
7.12. Комісія діє з моменту прийняття рішення міської ради про її утворення.
7.13. Керує діяльністю комісії та організовує її роботу голова комісії, який призначається з числа представників орендодавця. Голова комісії скликає засідання комісії, головує на її засіданнях і організовує підготовку матеріалів для розгляду комісією. Рішення комісії приймаються більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії. Голова комісії має право вирішального голосу у разі рівного розподілу голосів членів комісії. Заступник голови комісії виконує обов'язки голови комісії у разі його відсутності.
7.14. У разі потреби в отриманні додаткової інформації комісія має право заслуховувати на своїх засіданнях пояснення учасників конкурсу. Члени комісії, які забезпечують проведення конкурсу, несуть відповідальність за розголошення інформації:
про учасників конкурсу, їх кількість та конкурсні пропозиції (до визначення переможця);
яка міститься в документах, поданих учасниками конкурсу.
7.15. Засідання комісії є правоможним у разі участі в ньому не менш як п'яти осіб - за чисельності комісії сім осіб, не менш як шести осіб - за чисельності комісії вісім осіб, не менш як семи осіб - за чисельності комісії дев’ять осіб.
7.16. Конкурс проводиться з використанням відкритості пропонування розміру орендної плати за принципом аукціону.
7.17. Документи (крім пропозиції щодо розміру орендної плати) подаються до орендодавця у запечатаному конверті з написом «На конкурс» з відбитком печатки претендента (за наявності) та реєструються у книзі реєстрації. Зазначені конверти передаються голові комісії перед її черговим засіданням, під час якого конверти розпечатуються.
7.18. Подані претендентами документи розглядаються на засіданні комісії в день проведення конкурсу, разом з цим формується список його учасників.
У разі, коли пропозиція тільки одного претендента відповідає умовам конкурсу, аукціон з визначення розміру орендної плати не проводиться і з таким претендентом укладається договір оренди.
          Проект рішення про укладення договору оренди виноситься на розгляд постійних депутатських комісій міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою, з питань планування бюджету, економічної реформи, а у разі необхідності на інші комісії. Потім проект рішення виноситься на чергове засідання сесії міської ради. Після прийняття рішення з учасником укладається договір оренди.
Конкурс вважається таким, що не відбувся у разі:
неподання заяв про участь у конкурсі;
відсутності пропозицій, які відповідають умовам конкурсу;
знищення об'єкта оренди або істотної зміни його фізичного стану.
У разі визнання конкурсу таким, що не відбувся, орендодавцем може бути повторно оголошено конкурс щодо передачі в оренду того самого майна, якщо після вивчення попиту виявлено потенційних орендарів.
7.19. У разі надходження двох або більше пропозицій, які відповідають умовам конкурсу, переможець визначається комісією за критерієм найбільшої запропонованої орендної плати за перший/базовий місяць оренди із застосуванням принципу аукціону.
У разі надходження після оголошення конкурсу заяви про оренду від особи, яка відповідно до законодавства має право на отримання відповідного комунального майна в оренду без проведення конкурсу, договір оренди укладається з такою особою.
7.20. В зазначений день комісія проводить відкрите засідання за участю учасників конкурсу (їх уповноважених осіб). На засіданні можуть бути присутні представники засобів масової інформації та інші заінтересовані особи. Секретар комісії реєструє в протоколі засідання комісії кожного учасника конкурсу із зазначенням дати, часу та прізвища учасника чи уповноваженої особи і видає картку з номером учасника. Реєстрація учасників конкурсу завершується за 10 хвилин до початку проведення конкурсу. У разі відсутності секретаря комісії його обов’язки виконує за дорученням голови комісії один з її членів.
7.21. Учасники конкурсу в порядку черговості, визначеної згідно з їх реєстраційними номерами, подають голові конкурсної комісії конверти з конкурсними пропозиціями щодо орендної плати. Розмір орендної плати, зазначений у конкурсній пропозиції, не може бути меншим за розмір стартової орендної плати, зазначеної в оголошенні про проведення конкурсу.
7.22. Голова комісії (у разі його відсутності - заступник голови комісії) в присутності членів комісії та заінтересованих осіб розпечатує конверти і оголошує зміст пропозицій у порядку послідовності реєстраційних номерів. Конкурсні пропозиції, у яких зазначений розмір орендної плати нижчий, ніж визначений в умовах конкурсу, до уваги не беруться, а особи, які їх подали, до подальшої участі в конкурсі не допускаються. Такі конкурсні пропозиції вносяться до протоколу з відміткою «не відповідає умовам конкурсу».
7.23. Після оголошення всіх конкурсних пропозицій щодо орендної плати конкурс проводиться у формі торгів «з голосу» головою комісії (у разі його відсутності - заступником голови комісії). Початком конкурсу вважається момент оголошення головою комісії найбільшого розміру орендної плати, запропонованої учасниками в конкурсних пропозиціях. Голова комісії пропонує учасникам вносити пропозиції.
7.24. У процесі проведення торгів учасники конкурсу піднімають картку із своїм номером, називають свою пропозицію та заповнюють і підписують бланк пропозиції (додаток 4 до Положення), в якому зазначаються реєстраційний номер учасника і запропонована сума. Забезпечення учасників зазначеними бланками покладається на секретаря комісії.
7.25. Збільшення розміру орендної плати здійснюється учасниками з кроком, який установлюється конкурсною комісією, але не може бути меншим ніж 1 відсоток найбільшого розміру орендної плати, запропонованої учасниками в конкурсних пропозиціях. Якщо після того, як голова комісії тричі оголосив останню пропозицію, від учасників конкурсу не надійдуть пропозиції щодо більш високого розміру орендної плати, голова комісії оголошує «Вирішено», називає номер учасника, який запропонував найбільший розмір орендної плати, і оголошує його переможцем конкурсу. Інші учасники підписують бланк про відсутність пропозицій.
7.26. Учасник, який під час конкурсу порушив вимоги Порядку проведення конкурсу, за рішенням комісії вибуває з конкурсу, про що вноситься запис до протоколу.
7.27. Після закінчення засідання комісії, на якому було визначено переможця конкурсу, складається протокол, у якому зазначаються відомості про учасників; стартова орендна плата; пропозиції учасників (підписані бланки з пропозиціями додаються); результати конкурсу. Протокол після проведення засідання підписується всіма членами комісії, які брали участь у засіданні, і переможцем конкурсу.
7.28. Протокол про результати конкурсу після підписання його всіма членами комісії, які брали участь у засіданні, і переможцем конкурсу затверджується рішенням міської ради. Орендодавець протягом п’ятнадцяти робочих днів після затвердження результатів конкурсу оприлюднює інформацію про укладені договори з переможцем на сайті міської ради.
         Конкурс вважається таким, що не відбувся, у разі:
неподання заяв про участь у конкурсі;
відсутності пропозицій, які відповідають умовам конкурсу;
знищення об'єкта оренди або істотної зміни його фізичного стану.
         У разі визнання конкурсу таким, що не відбувся, орендодавцем може  бути повторно оголошено конкурс щодо передачі в оренду того самого майна,  якщо після вивчення попиту виявлено потенційних орендарів.
         7.29. Діяльність комісії припиняється у разі:
відсутності заяв про участь у конкурсі - з оголошеного кінцевого строку прийняття пропозицій учасників конкурсу;
відсутності заяв, які б відповідали умовам конкурсу;
укладення договору оренди з особою, яка згідно із законодавством має право на отримання відповідного комунального майна в оренду без проведення конкурсу, або з особою, пропозиції якої виявилися єдиними, що відповідають умовам конкурсу, - з моменту укладення договору;
проведення конкурсу - з дати укладення договору оренди.
7.30. Орендодавець протягом 15 днів після прийняття рішення міської ради надає під розписку переможцю конкурсу (уповноваженій ним особі) проект договору оренди. Переможець конкурсу або уповноважена ним особа після отримання проекту договору протягом п'яти робочих днів особисто повертає орендодавцю підписаний договір оренди. Умови договору оренди повинні враховувати істотні умови, визначені у статті 10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та включати орендну плату, запропоновану переможцем конкурсу, а також пропозиції переможця конкурсу, подані ним для участі в конкурсі.
7.31. У разі відмови переможця конкурсу від укладення договору оренди або порушення ним строку, зазначеного у пункті 7.30 цього Положення, комісія за умови надходження від інших учасників конкурсу у визначений в оголошенні про конкурс строк пропозицій, що відповідають умовам конкурсу, скасовує раніше прийняте рішення про визначення переможця конкурсу, виключає особу, яка порушила вимоги порядку проведення конкурсу, з числа учасників конкурсу та визначає час і місце проведення додаткового засідання комісії. Додаткове засідання проводиться в порядку, встановленому пунктом 7.33 цього Положення.
7.32. На підставі рішень, прийнятих комісією відповідно до пункту 7.31 цього Положення, орендодавець скасовує попереднє рішення про визначення переможця.
7.33. Додаткове засідання комісії проводиться на підставі матеріалів відкритого засідання, передбаченого пунктом 7.20 цього Положення. На засіданні можуть бути присутніми учасники конкурсу, представники засобів масової інформації та інші заінтересовані особи. Новим переможцем конкурсу визначається той учасник конкурсу, розмір останньої пропозиції якого був найбільшим з пропозицій інших учасників конкурсу, допущених до подання конкурсної пропозиції щодо орендної плати, про що складається протокол, який підписується всіма членами комісії, які брали участь у засіданні, і новим переможцем конкурсу. Протокол про визначення переможця конкурсу затверджується рішенням міської ради.
7.34. Проведення конкурсу до затвердження його результатів може бути скасовано орендодавцем за пропозицією конкурсної комісії у разі, коли:
балансоутримувач відмовив у передачі майна в оренду і повідомив про це рішення орендодавцю до прийняття комісією рішення щодо умов та строків проведення конкурсу;
об'єкт оренди було знищено або істотно змінено його фізичний стан;
укладено договір відповідно до абзацу другого пункту 7.19 цього Положення.

8. Порядок передачі в оренду комунального майна без проведення конкурсу


8.1. Майно територіальної громади м. Бориспіль передається в оренду
без проведення конкурсу:
організаціям, які фінансуються з державного або місцевого бюджетів;
організаціям Пенсійного фонду України та його органам;
музеям;
для суб’єктів підприємницької діяльності в суборендне користування;
органам місцевого самоврядування;
в інших випадках передбачених законодавством.
8.2. Особи, які мають право на укладення договору оренди комунального майна територіальної громади м. Бориспіль без проведення конкурсу, для підготовки проекту рішення до розгляду на сесію міської ради, подають в центр надання адміністративних послуг такі документи:
заява про передачу в оренду майна, що належить до комунальної власності;
завірені належним чином копії установчих документів;
копію виписки або витягу з Єдиного державного реєстру, завірена належним чином;
копію довідки з ЄДРПОУ завірена належним чином;
інформацію про орендаря, зареєстрованого згідно з вимогами законодавства та внесеного органами державної фіскальної служби в установленому порядку до Реєстру неприбуткових організацій та установ;
8.3. Орендодавець готує та направляє на розгляд постійних депутатських комісій матеріали заявника про надання дозволу на передачу майна територіальної громади м. Бориспіль в оренду без проведення конкурсу.
8.4. Комісії попередньо розглядають проект рішення, який виноситься на сесію міської ради згідно наданих документів.
8.5. Після ухвалення рішення про надання дозволу на передачу в оренду майна, орендодавець укладає договір оренди.

9. Порядок укладання договору оренди.
Орендна плата.
9.1. Договір оренди майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Борисполя укладається орендодавцем на підставі рішення міської ради.
9.2. Укладенню договору оренди передує проведення незалежної оцінки. Послуги з проведення незалежної оцінки об’єкта оренди оплачує орендодавець. Орендар, з яким укладається договір оренди, компенсує орендодавцю витрати, щодо проведення незалежної оцінки.
9.3. Договір оренди вважається укладеним з моменту підписання сторонами тексту договору.
9.4. Договір оренди повинен містити істотні та особливі умови, передбачені Законом України «Про оренду державного та комунального майна» та умови конкурсу (у разі проведення такого). До договору оренди, який укладається за результатами конкурсу, включаються також зобов’язання переможця конкурсу, запропоновані додатково.
9.5. Умови договору оренди є чинними на весь строк дії договору.
9.6. Термін договору оренди визначається за погодженням сторін або рішенням міської ради. Термін договору оренди не може бути меншим, ніж п’ять років, якщо орендар не пропонує менший термін. Договори оренди, які укладаються на термін більше трьох років, підлягають нотаріальному посвідченню. Витрати, пов’язані з нотаріальним посвідченням, покладаються на орендаря.
9.7. Договір оренди, який підлягає нотаріальному посвідченню, вважається укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.
9.8. Реорганізація орендодавця не є підставою для зміни умов чи розірвання Договору.
9.9. Орендна плата встановлюється у грошовій формі та визначається відповідно до Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно та пропорції її розподілу додаток 3 до Положення.
Розмір орендної плати за користування комунальним майном, право на яке набувається на конкурсних засадах, визначається за результатами конкурсу.
9.10. Сума орендної плати оподатковується податком на додану вартість.
9.11. Орендар за користування об’єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Строки внесення орендної плати визначаються у договорі.
9.12. Розмір орендної плати змінюється з врахуванням рівня інфляції та у випадках, прямо передбачених законодавством. Зміна розміру орендної плати з цих підстав не вважається односторонньою зміною умов договору.
9.13. Орендодавець не може змінювати розмір орендної плати в односторонньому порядку.
9.14. Передача об’єкта оренди здійснюється за актом приймання-передачі, що підписується орендодавцем та орендарем та є невід’ємною частиною договору оренди.
9.15. Спори, які виникають у ході укладення договору оренди, вирішуються відповідно до чинного законодавства.
9.16. Об’єкт оренди повинен бути застрахований орендарем на користь орендодавця протягом першого місяця після укладення договору оренди. Оплата витрат на проведення страхування здійснюється орендарем.
9.17. До договору оренди майна додається:
акт приймання-передачі орендованого Майна;
розрахунок орендної плати;
звіт про незалежну оцінку вартості об’єкта;
копія рішення міської ради;
схема або поверховий план з зазначенням частини орендованої площі об’єкта (за наявності);
інші документи в залежності від об’єкта оренди.

10. Поліпшення комунального майна.
Використання амортизаційних відрахувань


10.1. Орендар здійснює поліпшення орендованого майна за згодою власника майна. Після закінчення договору оренди, орендар вправі залишити за собою проведені ним поліпшення орендованого майна, здійснені за рахунок власних коштів, якщо такі поліпшення можливо відокремити від майна без завдання йому шкоди.
10.2. Здійснення орендарем невід’ємних поліпшень (капітальний ремонт, реконструкція) орендованого майна проводиться з урахуванням вимог чинного законодавства з дозволу власника (міської ради) на підставі кошторису, погодженого з управлінням капітального будівництва виконавчого комітету міської ради.
10.3. Якщо орендар за рахунок власних коштів за згодою орендодавця провів поліпшення орендованого майна, яке неможливо відокремити від майна без заподіяння йому шкоди, орендодавець не зобов’язаний компенсувати йому зазначені кошти.
10.4. Амортизаційні відрахування на орендовані цілісні майнові комплекси комунальних підприємств, установ, їх структурні підрозділи, будівлі та споруди, нараховує та залишає у своєму розпорядженні балансоутримувач. Амортизаційні відрахування на орендовані приміщення, частини будівель і споруд та інше окреме індивідуально визначене майно нараховує та залишає у своєму розпорядженні комунальне підприємство, установа, організація на балансі якого знаходиться це майно. Дані кошти використовуються на відновлення орендованих основних фондів.

11. Внесення змін до договорів оренди.
Порядок передачі в суборенду


11.1. Зміни та доповнення до договору оренди проводяться за згодою сторін у письмовій формі у вигляді додаткової угоди, що є невід’ємною частиною договору оренди.
11.2. Розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї з сторін, якщо з незалежних від них обставин істотно змінився стан об’єкта оренди, а також в інших випадках, встановлених законодавчими актами України.
11.3. Надання об’єкта комунальної власності в суборенду без погодження з власником (міською радою) не дозволяється. Передача цілісних   майнових комплексів у суборенду забороняється.
11.4. Надання орендарем майна в суборенду не звільняє його від виконання умов договору оренди.
           11.5. Строк надання майна в суборенду не може перевищувати терміну дії договору оренди.
11.6. Плата за суборенду майна, яку отримує орендар, не повинна перевищувати орендної плати за договором оренди.

             11.7. Різниця між нарахованою платою за суборенду і тією її частиною,  яку отримує орендар, спрямовується у розмірі 100 відсотків до місцевого бюджету.   
             11.8. До договору суборенди застосовуються положення про договір оренди.  

12. Контроль за дотриманням прав та інтересів територіальної громади міста при виконанні договорів оренди
12.1. Контроль за виконанням зобов’язань за договорами оренди об’єктів комунальної власності в інтересах територіальної громади міста покладається на постійну депутатську комісію з питань житлово-комунального господарства,  приватизації та благоустрою та на:
12.1.1. Головне управління житлово-комунального господарства щодо майна визначеного в п. 3.1.1. Положення.
12.1.2. Виконавчі органи Бориспільської міської ради, заклади освіти, культури та спорту, комунальні підприємства щодо майна визначеного в п. 3.1.2. Положення.
12.1.3. Виконавчі органи Бориспільської міської ради, управління, відділи, заклади освіти, культури та спорту, комунальні підприємства, установи, організації (комунальної форми власності) щодо майна визначеного в п. 3.1.3. Положення.
12.2. У разі невиконання або неналежного виконання орендарем зобов’язань за договором оренди об’єкта комунальної власності, орендодавець повинен оперативно вживати заходів щодо поновлення порушених прав та інтересів територіальної громади міста згідно з чинним законодавством.

13. Припинення договору оренди
13.1. Одностороння відмова від договору оренди не допускається.
13.2. Договір оренди може бути розірвано за згодою сторін.
13.3. Договір оренди припиняється в разі:
закінчення строку, на який його було укладено;
викупу (відчуження, приватизації) об’єкта оренди;
банкрутства орендаря;
загибелі об’єкта оренди;
ліквідації юридичної особи, яка була орендарем або орендодавцем.
13.4. На вимогу орендодавця, договір оренди може бути достроково розірваний з підстав:
орендар використовує об’єкт оренди не за призначенням;
передачі орендованого майна в суборенду, без погодження з власником (міською радою);
орендар не виконує взятих на себе зобов’язань, зазначених в договорі оренди;
у разі не укладення договору страхування комунального майна на користь орендодавця у місячний термін після укладення договору оренди;
не внесення орендної плати два місяці.
13.5. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонами своїх зобов’язань та з інших підстав, передбачених чинним законодавством.
13.6. У разі розірвання договору оренди, закінчення строку його дії та відмови від його продовження або банкрутства орендаря він зобов’язаний повернути орендодавцеві об’єкт оренди на умовах, зазначених у договорі оренди.

14. Продовження терміну дії договору оренди
14.1. Після закінчення терміну договору оренди орендар, який належним чином виконував свої обов’язки за договором, має переважне право, за інших рівних умов, на укладення договору оренди на новий термін, крім випадків, якщо орендоване майно необхідне для потреб його власника. У разі якщо власник має намір використовувати зазначене майно для власних потреб, він повинен письмово попередити про це орендаря не пізніше ніж за три місяці до закінчення терміну договору.
14.2. Орендар, який має намір продовжити договір оренди, повинен повідомити про це орендодавця за два місяці до закінчення строку договору оренди нерухомого майна.
14.3. Орендодавець готує проект рішення про продовження договору оренди, який виноситься на розгляд постійних комісій міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою, з питань планування бюджету, економічної реформи та уразі потреби на інші комісії. Після прийняття рішення міської ради про продовження договору оренди з орендарем укладається додаткова угода, яка є невід’ємною частиною договору оренди.

15. Відповідальність
15.1. Якщо орендар не виконує обов’язки щодо повернення об’єкта оренди, орендодавець має право вимагати від орендаря сплати неустойки за користування об’єктом за час прострочення повернення майна відповідно до чинного законодавства.
15.2. Якщо орендар допустив погіршення стану орендованого майна або його загибель, він повинен відшкодувати орендодавцеві збитки, якщо не доведе, що погіршення або загибель майна сталися не з його вини.
15.3. За несвоєчасне внесення орендної плати, орендар сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного Банку України на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожен день прострочення, включаючи дату оплати.

16. Заключні положення
16.1. У випадках, не передбачених цим Положенням, суб’єкти орендних відносин керуються чинним законодавством України.
____________________________________________


Додаток 1
до Положення
(п. 6.1.6)

Типовий договір оренди
індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна,
що належить до комунальної власності територіальної громади
м. Борисполя

місто Бориспіль                          _______________________________________
                                                                   (число, місяць, рік - словами)
        
Ми, що нижче підписалися, ________________________________________,
                                                                (повна назва орендодавця)
ідентифікаційний код ЄДРПОУ _______________, місцезнаходження якого: __________________________________________ (далі – орендодавець) в
                                      (адреса)
особі _________________________________________________________,
                  (посада, прізвище, ім’я та по батькові)
що мешкає _______________________________________ та діє на підставі
                                       (адреса)
______________________________________________________________,
            (назва документа, № наказу)                      
з одного боку, та __________________________________________________,
                                                         (повна назва особи орендаря)
ідентифікаційний код ЄДРПОУ _______________, місцезнаходження якого: __________________________________________, (далі – орендар), в особі
                                 (адреса)                           
____________________________________, що  мешкає ___________________
 (посада, прізвище, ім’я та по батькові)                              (адреса)

та діє на підставі ___________________________, з іншого боку, уклали цей
                               (статут, довіреність тощо)
Договір про наведене нижче:

1. Предмет Договору

         1.1. Орендодавець передає, а орендар приймає у строкове платне користування окреме індивідуально визначене майно комунальної власності територіальної громади м. Борисполя (далі – Майно), площею _______ кв. м, розміщене за адресою:

______________________________, на ____________ поверсі (ах) __________________ (будинку, приміщення, будівлі) _______________, що перебуває на балансі _____________________________________(далі – Балансоутримувач), вартість якого визначена згідно з висновком про вартість/актом оцінки на «___»___________20__ року і становить за незалежною оцінкою/залишковою вартістю ________________грн. (без ПДВ).
         1.2. Майно передається в оренду з метою __________________________.
1.3. Стан майна на момент укладення договору (потребує/не потребує поточного або капітального чи поточного або капітального ремонту) визначається в акті приймання-передавання, в якому зазначається стан майна, що орендується та інші відомості за узгодженням сторін.

2. Умови передачі орендованого майна Орендарю
         2.1. Право укладання Договору оренди індивідуально визначеного нерухомого майна комунальної власності територіальної громади                        м. Борисполя надане відповідно до протоколу конкурсної комісії від _____________20___ року та/або рішення міської ради від «___»___________      20__ року № _______________ .
2.2. Орендар вступає у строкове платне користування Майном у термін, указаний у Договорі, але не раніше дати підписання Сторонами цього Договору           (у разі оренди нерухомого майна на строк більше ніж три роки – не раніше дати державної реєстрації Договору) та акта приймання-передавання Майна.
         2.3. Передача Майна в оренду не тягне за собою виникнення в орендаря права власності на це Майно. Власником Майна залишається територіальна громада м. Борисполя, а орендар користується ним протягом строку оренди.
         2.4. Передача Майна в оренду здійснюється за вартістю, визначеною у звіті про незалежну оцінку _________________________________________.
         2.5. Обов’язок щодо складання акта приймання-передавання покладається на орендодавця.

3. Орендна плата
3.1. Орендна плата визначена на підставі Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно та пропорції її розподілу, затвердженої рішенням міської ради «___»_________20__ р. № _____________ або за результатами конкурсу на право оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку «___»_________20__ р. ________грн. (відповідно до розрахунку орендної плати, що додається до Договору).
         3.2. Нарахування податку на додану вартість на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством.
         3.3. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
         3.4. У разі користування Майном протягом неповного календарного місяця (першого та/або останнього місяців оренди) добова орендна плата за дні користування визначається згідно з чинною Методикою розрахунку на основі орендної плати за відповідні місяці пропорційно дням користування.
         3.5. Розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із Сторін у разі зміни Методики її розрахунку, істотної зміни стану об’єкта оренди з незалежних від Сторін причин та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
         3.6. Орендна плата перераховується до головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради у розмірі 100 відсотків щомісяця, не пізніше 5 числа, наступного за звітним.
         3.7. Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується на користь орендодавця у розмірі подвійної облікової ставки Національного Банку України на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожен день прострочення, уключаючи день оплати.
         3.8. Надміру сплачена сума орендної плати, що надійшла до орендодавця, підлягає в установленому порядку заліку в рахунок майбутніх платежів, а у разі неможливості такого заліку у зв’язку з припиненням орендних відносин – поверненню орендарю (за його заявою).
         3.9. У разі припинення (розірвання) Договору оренди орендар сплачує орендну плату до дня повернення Майна за актом приймання-передавання включно. Закінчення строку дії Договору оренди не звільняє орендаря від обов’язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі,  ураховуючи штрафні санкції.

4. Використання амортизаційних відрахувань і відновлення орендованого  Майна
         4.1. Передбачені законодавством амортизаційні відрахування на орендоване Майно нараховуються його Балансоутримувачем і використовуються на повне відновлення орендованих основних фондів.
         4.2. Поліпшення орендованого Майна, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, є власністю територіальної громади                              м. Борисполя.

5. Обов’язки Орендаря
         Орендар зобов’язується:
         5.1. Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього Договору.
         5.2. Своєчасно й у повному обсязі сплачувати орендну плату.
         5.3. Забезпечувати збереження орендованого Майна, запобігати його пошкодженню і псуванню, тримати Майно в порядку, передбаченому санітарними нормами та правилами пожежної безпеки, підтримувати орендоване Майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з врахуванням нормального фізичного зносу, здійснювати заходи протипожежної безпеки.
         5.4. Забезпечити орендодавцю і Балансоутримувачу доступ на об’єкт оренди з метою контролю за його використанням та виконанням умов Договору.
         5.5. У разі виникнення загрози або настання надзвичайних ситуацій, пов’язаних з природною стихією: ураган, землетрус, великий снігопад, ожеледиця тощо, надавати своїх працівників для їх попередження та ліквідації наслідків.
         5.6. За погодженням з власником (міською радою) здійснювати за власний рахунок капітальний, поточний та інші види ремонтів орендованого Майна. Ця умова Договору не розглядається як дозвіл на здійснення поліпшень орендованого Майна і не тягне за собою зобов’язання орендодавця щодо компенсації вартості поліпшень.
         У разі, якщо орендар подає заяву на погодження з власником (міською радою) здійснення невід’ємних поліпшень орендованого Майна, він зобов’язаний надати експертний висновок на проектно-кошторисну документацію на здійснення невід’ємних поліпшень.
         5.7. Протягом місяця після укладання цього Договору застрахувати орендоване Майно не менше, ніж на його вартість за висновком про вартість майна на користь орендодавця, який несе ризик випадкової загибелі чи пошкодження об’єкта оренди, у порядку, визначеному законодавством, і надати орендодавцю копії страхового полісу і платіжного доручення. Постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь строк оренди Майно було застрахованим.
         5.8. На вимогу орендодавця проводити звіряння взаєморозрахунків по орендних платежах і оформляти відповідні акти звіряння.
         5.9. У разі припинення або розірвання Договору повернути Орендодавцеві орендоване Майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати орендодавцеві збитки у разі погіршення стану або втрати (повної чи часткової) орендованого Майна з вини орендаря.
         5.10. Здійснювати витрати, пов’язані з утриманням орендованого Майна. Протягом 15 робочих днів після підписання цього Договору укласти з Балансоутримувачем орендованого Майна договір на відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого Майна, надання комунальних послуг орендарю та плату за землю.
         5.11. Нести відповідальність за дотримання правил експлуатації інженерних мереж, пожежної безпеки і санітарії в приміщеннях згідно із законодавством.
         5.12. У разі зміни рахунку, назви підприємства, юридичної адреси, телефону, керівника підприємства, повідомити про це орендодавця у тижневий строк.
         5.13. Здійснювати нотаріальне посвідчення та державну реєстрацію цього договору (якщо це передбачено законодавством) за рахунок своїх коштів.

6. Права Орендаря
         Орендар має право:
         6.1. Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього Договору.
         6.2. Виключно за погодженням міської ради здавати майно в суборенду.
6.3.  Виключно за письмовою згодою власника майна проводити заміну, реконструкцію, розширення, технічне переозброєння орендованого Майна, що зумовлює підвищення його вартості.
6.4. Орендар вправі залишити за собою проведені ним поліпшення орендованого майна, здійснені за рахунок власних коштів, якщо вони можуть бути відокремлені від майна без заподіяння йому шкоди.
6.5. Якщо орендар за рахунок власних коштів за згодою орендодавця  провів поліпшення орендованого майна, яке неможливо відокремити від майна без заподіяння йому шкоди, орендодавець не зобов’язаний компенсувати йому зазначені кошти.
         6.6. Вартість поліпшення орендованого майна, зроблених орендарем без згоди орендодавця, компенсації не підлягає.
6.7. Інші права, що випливають з цього Договору, або передбачені чинним законодавством.

7. Обов’язки Орендодавця
         Орендодавець зобов’язується:
         7.1. Передати орендарю в оренду Майно згідно з цим Договором за актом приймання-передавання майна, який підписується одночасно з цим Договором, а в разі оренди нерухомого Майна на строк не менше ніж три роки – після державної реєстрації Договору або його нотаріального посвідчення.
         7.2. Не вчиняти дій, які б перешкоджали орендарю користуватися Майном на умовах цього Договору.
7.3. У випадку реорганізації орендаря до припинення чинності цього Договору переукласти цей Договір на таких самих умовах з одним із правонаступників, якщо останній згоден стати орендарем.
7.4. Інформувати орендаря щодо рішень власника, які стосуються Майна, що є об’єктом Договору.
7.5. Орендодавець не несе відповідальності за понесені орендарем збитки внаслідок аварії інженерних комунікацій, що знаходяться в орендованих приміщеннях.

8. Права Орендодавця
         Орендодавець має право:
         8.1. Контролювати з можливим залученням Балансоутримувача виконання умов Договору та використання Майна, переданого в оренду за Договором, і у разі необхідності спільно з Балансоутримувачем вживати відповідних заходів реагування.
         8.2. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання у разі погіршення стану орендованого Майна внаслідок невиконання або неналежного виконання умов цього Договору.
         8.3. Здійснювати контроль за станом Майна шляхом візуального обстеження зі складанням акта обстеження.
         8.4. Вимагати повного відшкодування збитків, завданих Майну Орендарем.
8.5. Інші права, що випливають з цього Договору, або передбачені чинним законодавством.

9. Відповідальність і вирішення спорів за Договором
         9.1. За невиконання або неналежне виконання зобов’язань за цим Договором, Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
         9.2. Орендодавець не відповідає за зобов’язаннями орендаря. Орендар не відповідає за зобов’язаннями орендодавця, якщо інше не передбачено цим Договором. Орендар відповідає за своїми зобов’язаннями і за зобов’язаннями, за якими він є правонаступником, виключно власним майном. Стягнення за цими зобов’язаннями не може бути звернене на орендоване Майно комунальної власності територіальної громади м. Борисполя.
         9.3. Спори, які виникають за цим Договором або в зв’язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються у судовому порядку.

10. Строк чинності, умови зміни та припинення Договору
         10.1. Цей Договір укладено строком на ______________________, що діє з «___» ____________ 20_ року до «___» ___________ 20_ року включно.
         10.2. Умови цього Договору зберігають силу протягом усього строку цього Договору, у тому числі у випадках, коли після його укладання законодавством установлено правила, що погіршують становище орендаря, а в частині зобов’язань орендаря щодо орендної плати – до виконання зобов’язань.
         10.3. Зміни до умов цього Договору або його розірвання допускаються за взаємної згоди Сторін. Зміни, що пропонуються внести, розглядаються протягом одного місяця з дати їх подання до розгляду іншою Стороною.
         10.4. За два місяці до закінчення терміну дії договору оренди Орендар зобов’язаний письмово повідомити Орендодавця про продовження користування об’єктом оренди. Зазначені дії оформляються додатковою угодою, яка є невід’ємною частиною Договору при обов’язковій наявності дозволу органу, уповноваженого управляти об’єктом оренди (рішення міської ради).
         10.5. Реорганізація орендодавця або перехід права власності на орендоване майно третім особам не є підставою для зміни або припинення чинності цього Договору, і він зберігає свою чинність для нового власника орендованого Майна (його правонаступників), за винятком випадку відчуження, приватизації орендованого Майна орендарем.
10.6. Чинність цього Договору припиняється внаслідок:
закінчення строку, на який його було укладено;
приватизації орендованого майна орендарем;
загибелі орендованого майна;
достроково за взаємною згодою сторін або за рішенням суду;
банкрутства орендаря;
ліквідації орендаря – юридичної особи;
у разі смерті орендаря (якщо орендарем є фізична особа).
10.7. На вимогу орендодавця, договір оренди може бути достроково розірваний  з підстав:
орендар використовує об’єкт оренди не за призначенням;
передачі орендованого майна в суборенду, без погодження з власником (міською радою);
орендар не виконує взятих на себе зобов’язань, зазначених в договорі оренди;
у разі не укладення договору страхування комунального майна на користь орендодавця у місячний термін після укладення договору оренди;
не внесення орендної плати два місяці.
         10.8. У разі припинення або розірвання Договору, поліпшення орендованого Майна, здійснені орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого Майна, не завдаючи йому шкоди, є власністю Орендаря, а невід’ємне поліпшення – власністю орендодавця.
         10.9. Вартість невід’ємних поліпшень орендованого Майна, здійснених орендарем за згодою орендодавця, після припинення дії Договору, не підлягає компенсації.
         10.10. У разі припинення або розірвання цього Договору Майно протягом п’яти робочих днів повертається орендарем орендодавцю.
У разі, якщо орендар затримав повернення Майна, він несе ризик його випадкового знищення або випадкового пошкодження.
         10.11. Майно вважається поверненим орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передавання. Обов’язок щодо складання акта приймання-передавання покладається на орендаря.
         10.12. Якщо орендар не виконує обов’язку щодо повернення Майна, орендодавець має право вимагати від орендаря сплати неустойки у розмірі подвійної плати за користування Майном  за час прострочення.
         10.13. Взаємовідносини сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.
         10.14. Цей Договір укладено у двох примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу - по одному в орендодавця і орендаря.

11. Додаткові умови
11.1. Усі виправлення за текстом цього Договору мають юридичну силу лише при взаємному їх посвідченні представниками сторін у кожному окремому випадку.
11.2. При внесенні змін до законодавства України щодо оренди державного, комунального майна, у Договір можуть бути  внесені відповідні зміни.

12. Додатки
12.1. Додатки до цього Договору є його невід’ємною і складовою частиною. До цього Договору додаються:
акт приймання-передавання орендованого Майна;
розрахунок орендної плати;
звіт про незалежну оцінку вартості об’єкта;
витяг з рішення про затвердження протоколу конкурсної Комісії (за наявності);
копія рішення міської ради;
схема або поверховий план з зазначенням частини орендованої площі
об’єкта (за наявності);
витяг з Державного реєстру правочинів про державну реєстрацію Договору (у разі оренди нерухомого майна на строк, не менший ніж три роки) .

13. Платіжні та поштові реквізити Сторін:

Орендодавець                                         Орендар
______________________                               ________________________
______________________                               ________________________
______________________                               ________________________
______________________                               ________________________

М.П.                                                                  М.П.


Додаток 2
до Положення (п. 7.6.)

Методика
розрахунку орендної плати за комунальне майно та
пропорції її розподілу

1. Методика розрахунку орендної плати за комунальне майно та пропорції її розподілу (далі – Методика), визначає єдиний організаційно-економічний механізм справляння плати за оренду цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого (будівлі, споруди, нежитлові приміщення), рухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що є комунальною власністю територіальної громади м. Борисполя, а також майна, що не увійшло до статутного фонду господарського товариства, створеного у процесі приватизації (корпоратизації) і належить територіальній громаді (далі – Майно).
2. Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем.
У разі визначення орендаря на конкурсних засадах орендна плата, розрахована за цією Методикою застосовується як стартова, а її розмір може бути збільшено за результатами такого визначення.
3. До плати за оренду індивідуально визначеного майна не включаються витрати на утримання орендованого майна, плата за землю та плата за послуги, які орендарю відповідно до укладених угод зобов’язуються надавати балансоутримувач, а також інші експлуатуючі організації. Ці витрати сплачуються орендарем окремо згідно зі встановленими розрахунками відповідними підприємствами, організаціями.
4. Оцінка обов’язково проводиться перед укладенням договору оренди та перед продовженням (поновленням) договору оренди у разі, коли на момент продовження дії такого договору остання оцінка об’єкта оренди була проведена більш як три роки тому. Послуги з проведення незалежної оцінки об’єкта оренди оплачує орендар.
Результати незалежної оцінки є чинними протягом шести місяців від дня її проведення, якщо інший строк не передбачений у звіті щодо незалежної оцінки.
Орендодавець замовляє та сплачує за проведення незалежної оцінки перед оголошенням про наміри та проведенням конкурсу на оренду майна. Витрати за оцінку відшкодовує орендар, з яким укладається договір оренди.
5. Орендна плата за цією Методикою розраховується у такій послідовності: визначається розмір річної орендної плати. На основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку орендної плати - останній місяць, за який визначено індекс інфляції, яка фіксується у договорі оренди. З урахуванням розміру орендної плати за базовий місяць оренди розраховується розмір орендної плати за перший та наступні місяці оренди.
У разі коли термін оренди менший чи більший за одну добу або за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності – на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.
Розрахунок орендної плати за базовий місяць готується орендодавцем та є невід’ємним додатком до договору оренди.
       6. Розмір річної орендної плати за цілісні майнові комплекси комунальних підприємств визначається за формулою:
                                   (Воз + Внм) x Сор.ц
                       Опл = --------------------------;

                                             100
де Опл - розмір річної орендної плати, грн.;
Воз - вартість основних засобів за незалежною оцінкою на час оцінки об'єкта оренди, гривень;
Внм - вартість нематеріальних активів за незалежною оцінкою на час оцінки об'єкта оренди, гривень;
Сор.ц - орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, визначена згідно з додатком 1 до Методики.
         7. Розмір річної орендної плати у разі оренди іншого, крім нерухомого,     окремого індивідуально визначеного майна, встановлюється за згодою сторін, але не менш як 10 відсотків вартості орендованого майна за результатами незалежної оцінки, а у разі, коли орендарем є суб'єкт малого підприємництва, - не менш як 7 відсотків вартості орендованого майна за результатами такої оцінки.
           8. У разі оренди нерухомого майна (крім оренди нерухомого майна фізичними та юридичними особами, зазначеними у пункті 9 цієї Методики) розмір річної орендної плати визначається за формулою:
                                  Вп x Сор
                       Опл = ------------;

                                   100
де Вп - вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення   незалежної оцінки, грн.;
Сор - орендна ставка, визначена згідно з додатком 2 до Методики.
Незалежна оцінка вартості об'єкта оренди повинна враховувати його місцезнаходження і забезпеченість інженерними мережами. Результати незалежної оцінки є чинними протягом 6 місяців від дати оцінки, якщо інший термін не передбачено у звіті з незалежної оцінки.
           9. Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна бюджетними організаціями, які утримуються за рахунок державного, місцевого бюджету, державними та комунальними закладами охорони здоров'я, які утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, державними та комунальними телерадіоорганізаціями, редакціями державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань, заснованих об'єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами, підприємствами зв'язку, що їх розповсюджують, Товариством Червоного Хреста України та його місцевими організаціями, асоціаціями органів місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом, а також інвалідами з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування становить 1 гривню. Індексація річної орендної плати проводиться один раз на рік на підставі річних індексів інфляції у строки, визначені договором оренди.
           Розмір річної орендної плати за оренду рухомого майна для організацій, установ, що фінансуються за рахунок коштів місцевого та державного бюджетів, становить 1 гривню.
            Орендна плата у розмірі, встановленому згідно з абзацом першим цього пункту, не застосовується у разі оренди нерухомого майна для розміщення засобів масової інформації:
            рекламного та еротичного характеру;
            заснованих в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства;
            в яких понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали зарубіжних засобів масової інформації;
            заснованих за участю юридичних або фізичних осіб, до сфери діяльності яких належить виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення.
10. Витрати на утримання нерухомого майна, зданого в оренду одночасно кільком підприємствам, організаціям, установам та утримання прибудинкової території розподіляються між ними залежно від наявної кількості, потужності, часу роботи електроприладів, систем тепло- і водопостачання, водовідведення і сплачуються згідно з рахунками за надані відповідні послуги, а в неподільній частині – пропорційно розміру займаної підприємствами, організаціями, установами загальної площі.
           11. Перед розрахунком орендної плати за перший місяць оренди чи після перегляду розміру орендної плати визначається розмір орендної плати за базовий місяць розрахунку за такою формулою:
                                      Опл
                     Опл.міс = ----- x Ід.о. x Ім,

                                       12
де Опл - розмір річної орендної плати, визначений за цією Методикою, 
гривень;
Ід.о. - індекс інфляції за період з дати проведення незалежної або  стандартизованої оцінки до базового місяця розрахунку орендної плати;
Ім - індекс інфляції за базовий місяць розрахунку орендної плати.
           Розмір орендної плати за перший місяць оренди визначається шляхом коригування розміру орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за період з першого числа наступного за базовим місяця до останнього числа першого місяця оренди.
12. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
13. У разі визначення орендаря на конкурсних засадах, умовами конкурсу може бути передбачено більший, ніж визначений цією Методикою, розмір орендної плати.
14. Термін внесення орендної плати встановлюються не пізніше 5 числа наступного місяця, за який проводиться оплата.
Орендарі, визначені в п. 9 Методики сплачують орендну плату до 25 грудня поточного року.
15. Суми орендної плати, зайво перераховані орендодавцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові в 5-денний термін від дня одержання його письмової заяви.
16. Пеня та штрафні санкції щодо порушення термінів визначаються договором у відповідності до чинного законодавства.
17. У разі здачі в оренду нерухомого майна одночасно кільком Орендарям, орендна плата приміщень загального користування встановлюється пропорційно займаній площі кожним орендарем.
18. Надходження коштів від оренди за цілісні майнові комплекси, нерухоме, рухоме та інше окреме, індивідуально визначене майно, балансоутримувачами якого є комунальні підприємства «Житлово-експлуатаційна контора – 1», «Житлове ремонтно-експлуатаційне управління», «Виробниче управління комунального господарства», бюджетні організації, установи, відділи, управління, служби виконавчого комітету Бориспільської міської ради акумулювати на рахунку, відкритому Орендодавцем у ГУДКСУ у Київській області та перераховувати (за вирахуванням податку на додану вартість) за довідкою розподілу коштів, в такому порядку:
70 відсотків надходжень до місцевого бюджету;
30 відсотків надходжень направляти у вигляді фінансової допомоги на рахунки балансоутримувачів для проведення капітального, поточного ремонту житлових будинків, закладів, установ, підприємств, проведення благоустрою біля житлових будинків, закладів, установ, підприємств.
100 відсотків надходжень від оренди майна, розміщеного на території   центрального парку культури та відпочинку направляти у вигляді фінансової допомоги на рахунок комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» для проведення благоустрою.
100 відсотків надходжень від оренди майна, направляти у вигляді фінансової допомоги на рахунок відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Бориспільської міської ради на придбання оргтехніки, меблів, костюмів, музичної апаратури та поточного ремонту приміщень.
100 відсотків надходжень від оренди майна за адресою                          вул. Київський Шлях, 72 перераховувати до місцевого бюджету.
100 відсотків надходжень від оренди майна в житлових будинках, які не знаходяться на балансі комунальних підприємств, освітніх та бюджетних закладів перераховувати до місцевого бюджету.
100 відсотків надходжень від оренди майна закладів освіти, направляти у вигляді фінансової допомоги на рахунки закладів освіти, спорту для зміцнення матеріально-технічної бази.
17. Розмір плати за суборенду нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна розраховується в порядку, встановленому цією Методикою для розрахунку розміру плати за оренду зазначеного майна.
Орендна плата за нерухоме майно, що передається в суборенду, визначається з урахуванням частки вартості такого майна у загальній вартості орендованого майна у цінах, застосованих при визначенні розміру орендної плати, і погоджується з Орендодавцем.
Плата за суборенду (у зв’язку зі зміною профілю використання приміщення на умовах суборенди) встановлюється відповідно до затверджених орендних ставок.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3
до Положення (п. 7.7.1.)

Голові комісії з проведення конкурсу
на право оренди комунального майна
територіальної громади м. Бориспіль
_________________________________

З А Я В А
на участь у конкурсі на право оренди комунального майна
територіальної громади м. Бориспіль

1. Об’єкт користування:
1.1. Назва об’єкта ___________________________________________________
1.2. Місцезнаходження об’єкта________________________________________
1.3. Балансоутримувач об’єкта ________________________________________
 (повна назва підприємства, організації, установи – юридичної особи)
2. Учасник конкурсу:
2.1. Юридична особа ________________________________________________
(повна назва)
Керівник __________________________________________________________
(прізвище, ім’я та по-батькові, контактний телефон)
Ідентифікаційний код ЄДРПОУ ______________________________________
2.2. Фізична особа (фізична особа-підприємець) _________________________ __________________________________________________________________
(прізвище, ім’я та по-батькові, контактний телефон)
Паспорт серія _______ № ___________ дата видачі "____"______________р.
__________________________________________________________________
(назва органу, що видав паспорт)
З Порядком проведення конкурсу на право оренди комунального майна територіальної громади м. Бориспіль ознайомлений _____________________
                                                                                              (особистий підпис)
Документи, що додаються:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Підпис                                                      Дата заповнення
учасника конкурсу ________                           заяви «___»___________________
М.П.

Додаток 4
до Положення (п. 7.24)

БЛАНК ПРОПОЗИЦІЇ
(щодо орендної плати)

 

№ з/п

Реєстраційний номер учасника

Запропонована сума

Примітки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1
до Методики (п. 6.)

  Орендні ставки за використання цілісних майнових комплексів підприємств:   
  			  			
  			з/п  			
  			Цілісні майнові комплекси підприємств:   			
  			Орендна ставка, відсотків  			
  			1.  			

тютюнової промисловості, лікерогорілчаної та виноробної промисловості, радгоспів заводів (що виробляють виноробну продукцію)

  			19  			
  			2.  			

з виробництва електричного та електронного устатковання, деревини та виробів з деревини, меблів, з організації концертно-видовищної діяльності та виставкової діяльності, ресторанів, морського, залізничного та автомобільного транспорту, торгівлі, випуску лотерейних білетів та проведення лотерей, кольорової металургії, нафтогазодобувної промисловості

  			15  			
  			3.  			

електроенергетики, газової, хімічної і нафтохімічної промисловості, чорної металургії, зв'язку, швейної та текстильної промисловості, ресторанного господарства (крім ресторанів), з виробництва транспортних засобів, устатковання та їх ремонту, виробництва машин та устатковання, призначеного для механічного, термічного оброблення матеріалів або здійснення інших операцій, з виробництва гумових та пластмасових виробів, лісового господарства, рибного господарства, целюлозно-паперової промисловості, переробки відходів, видобування неенергетичних матеріалів, з надання додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій, паливної промисловості, побутового обслуговування

  			12  			
  			4.  			

сільського господарства, харчової промисловості (крім лікеро-горілчаної та виноробної промисловості), радгоспів-заводів, крім тих, що виробляють виноробну продукцію), металообробки, освіти, науки та охорони здоров'я, легкої (крім швейної та текстильної) промисловості, з виробництва будівельних матеріалів

  			5.  			
  			Інші об’єкти  			

 

Орендні ставки за використання нерухомого майна:

№ п/п

Використання орендарем нерухомого майна за цільовим призначенням

Орендна ставка, відсотків

1

2

3

1.

Розміщення пунктів продажу лотерейних білетів, пунктів обміну валюти

15

2.

Розміщення:

 

операторів телекомунікацій, які надають послуги з рухомого мобільного зв’язку для розміщення антен

100

фінансових установ, ломбардів, бірж, брокерських, дилерських, маклерських, рієлторських контор (агентств нерухомості), банкоматів

20

операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернет

20

торговельних об’єктів з продажу ювелірних виробів, виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, антикваріату, зброї

15

офісних приміщень

15

3.

Розміщення:

 

 

виробників реклами

19

турецьких лазень, соляріїв, кабінетів масажу, тренажерних залів

15

салонів краси

8

4.

Організація концертів та іншої видовищно-розважальної діяльності

19

5.

Розміщення суб’єктів господарювання, що провадять туроператорську та турагентську діяльність, готелів

15

6.

Розміщення суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з ремонту об’єктів нерухомості

15

7.

Розміщення:

 

майстерень, що здійснюють технічне обслуговування та ремонт автомобілів

15

майстерень з ремонту ювелірних виробів

15

ресторанів, кафе, барів, закусочних, буфетів, кафетеріїв, що здійснюють продаж товарів підакцизної групи

15

розміщення торговельних об’єктів з продажу окулярів, лінз, скелець

11

суб’єктів господарювання, що надають стоматологічні послуги

11

Продовження додатка 2 до Методики

 

суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері права, бухгалтерського обліку та оподаткування (курси)

4

приватних закладів охорони здоров’я

4

суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики

4

8.

Здійснення підприємницької діяльності з надання юридичних консультацій, консалтингових та нотаріальних послуг

15

9.

Розміщення торговельних об’єктів з продажу:

 

відео- та аудіо продукції

15

непродовольчих товарів

11

продовольчих товарів включаючи товари підакцизної групи (алкогольних та тютюнових виробів)

9

автотоварів

11

продовольчих товарів (крім товарів підакцизної групи)

7

промислових товарів, що були у використанні

4

непродовольчих товарів дитячого асортименту

4

10.

Здійснення діяльності з надання послуг електро- та радіозв’язку

8

11.

Розміщення суб’єктів господарювання, діяльність яких спрямована на організацію та проведення занять різними видами спорту

4

12.

Розміщення:

 

ветеринарних лікарень (клінік), лабораторій ветеринарної медицини

15

13.

Розміщення:

 

складів

8

14.

Розміщення:

 

комп’ютерних клубів та інтернет-кафе

8

обладнання для ретрансляції телевізійних каналів та прийому абонентів мережі кабельного телебачення

8

ветеринарних аптек

8

шкіл, курсів з навчання водіїв автомобілів

8

ігрових атракціонів в центральному парку

7

15.

розміщення торговельних автоматів, що відпускають продовольчі товари

4

16.

Розміщення:

 

аптек, що реалізують готові ліки

11

Продовження додатка 2 до Методики

 

кафе, барів, закусочних, кафетеріїв, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи

7

аптек на площі, що використовуються для виготовлення ліків за рецептами

4

17.

Розміщення гаражів для використання:

 

підприємствами, організаціями, установами

8

фізичними особами, фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності

2

18.

Здійснення підприємницької діяльності з надання освітніх послуг

4

19.

Розміщення:

 

торговельних об’єктів з продажу ортопедичних виробів

5

ксерокопіювальної техніки для надання населенню послуг із ксерокопіювання документів

5

фотоательє

5

торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів для пільгових категорій громадян, в тому числі хворих на цукровий діабет

2

20.

Розміщення:

 

торговельних об’єктів з продажу поліграфічної продукції

8

торговельних об’єктів з продажу канцтоварів

4

закладів культури, танцювальних гуртків

4

кінотеатру по вул. Київський Шлях, 71

2

21.

Розміщення:

 

перукарень

4

торговельних об’єктів з продажу книг, газет і журналів, виданих українською мовою

4

відділень банків на площі, що використовується для здійснення платежів за житлово-комунальні послуги розміщення Єдиного розрахункового центру

4

суб’єктів господарювання, що здійснюють підприємницьку діяльність у сфері надання комунальних послуг

4

суб’єктів господарювання, що надають послуги з графічного дизайну, художнього оформлення

4

хімчисток

4

майстерень з ремонту електропобутових товарів

4

майстерень з ремонту одягу, взуття

4

22.

Здійснення діяльності з видання газет

6

23.

Розміщення:

 

видавництв друкованих засобів масової інформації та

6

Продовження додатка 2 до Методики

 

видавничої продукції, що видаються українською мовою

 

майстерень з ремонту годинників

4

їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи, у навчальних закладах, організація дитячого харчування

2

громадських вбиралень

1

24.

Розміщення:

 

суб’єктів господарювання, що надають ритуальні послуги

2

майстерень художників, скульпторів, народних майстрів площею менш як 50 кв. метрів

2

25.

Розміщення:

 

пралень,саун

4

дитячих молочних кухонь

1

26.

Розміщення творчих спілок, громадських, партійних, релігійних та благодійних організацій, фондів на площі, що не використовуються для провадження підприємницької діяльності

1

27.

Розміщення громадських організацій інвалідів, ветеранів Великої Вітчизняної війни, праці та прирівняних до них категорій, інвалідів, які постраждали від наслідків ЧАЕС на площі, що не використовуються для провадження підприємницької діяльності

1

28.

Інше використання нерухомого майна

8

29.

Розміщення громадських організацій ветеранів, інвалідів та інших громадських організацій, статутною діяльністю яких є сприяння соціально-економічному розвитку міста

За рішенням сесії - міської ради

Примітка:
При нарахуванні орендної плати застосовувати коефіцієнт 0,5 – при передачі в оренду підвальних приміщень (основні та допоміжні), які не перебували в оренді або які без ремонту для всіх суб’єктів підприємницької діяльності на термін 2 роки і 360 днів з дати укладення договору; при переукладені договору на новий термін застосовувати орендні ставки встановлені цим Положенням.