Відповідно до статті 15 Закону України „Про архітектурну діяльність”, частини 2 розділу 1 наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 14.05.2007 № 15 „Про затвердження Типового положення про архітектурно-містобудівні ради при спеціально уповноважених місцевих органах містобудування та архітектури”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.05.2007 за № 564/13831, статті 40 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради В И Р І Ш И В:
1. Затвердити положення про архітектурно-містобудівну раду при управлінні містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради (додається).
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Піскора М.А.
Міський голова А.С.Федорчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконавчого комітету
міської ради
від 23.12.2008 № 1305_________
П о л о ж е н н я
про архітектурно-містобудівну раду при управлінні
містобудування та архітектури виконавчого комітету
Бориспільської міської ради
1. Загальні положення
Архітектурно-містобудівна рада (далі – рада) є дорадчим органом при управлінні містобудування та архітектури виконавчого комітету Бориспільської міської ради (далі – управління) для професійного колегіального розгляду й обговорення містобудівних, архітектурних та інженерних рішень містобудівної, передпроектної та проектної документації.
Рада утворюється відповідно до рішення виконавчого комітету Бориспільської міської ради і постійно діє при управлінні.
У своїй діяльності рада керується Конституцією України, законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства регіонального розвитку та будівництва, актами Київської обласної державної адміністрації, рішеннями Бориспільської міської ради та її виконавчого комітету, а також цим Положенням.
Рада здійснює свою діяльність на основі добровільності, рівноправності її членів, самоврядування.
2. Основні завдання ради
Рада розглядає містобудівну та проектну документацію і надає рекомендації управлінню щодо:
проектів містобудування (схем планування територій та проектів детального планування територій, генеральних планів населених пунктів, історико-архітектурних опорних планів, проектів зон охорони пам’яток культурної спадщини, меж і режимів використання історичних ареалів історичних населених місць, проектів забудови головних майданів і вулиць, іншої містобудівної документації);
проектної документації об’єктів архітектури (будинків і споруд житлово-цивільного, комунального, промислового та іншого призначення, об’єктів садово-паркової та ландшафтної архітектури, монументального і монументально-декоративного мистецтва, а також проектів реставрації, реабілітації пам’яток архітектури та містобудування);
техніко-економічних обґрунтувань розміщення, проектування і будівництва об’єктів на територіях (ареалах), що мають історичну та культурну цінність, та в зонах охорони пам’яток культурної спадщини;
передпроектних досліджень, пов’язаних із упровадженням інвестиційних проектів нового будівництва, реконструкції існуючих об’єктів і комплексів та реставрації пам’яток містобудування та архітектури;
проектів місцевих правил забудови, інших нормативно-правових актів у сфері містобудування та архітектури;
архітектурно-планувальних завдань на значні об’єкти містобудування та архітектури, що розміщуються на територіях, на які не розроблені проекти забудови та детальні плани територій;
реставраційних завдань на пам’ятки архітектури.
Рада розглядає містобудівні та архітектурні рішення з метою надання консультативних порад і професійних рекомендацій.
При розгляді містобудівної та проектної документації рекомендації (рішення) надаються на підставі її оцінки та відповідно до законодавства, державних будівельних норм, особливостей містобудівної ситуації (архітектурно-планувальних рішень, техніко-економічних та естетичних показників).
3. Склад і структура ради
Головою ради є керівник управління (за посадою головний архітектор міста)
Склад ради формується з одного заступника голови, секретаря, висококваліфікованих фахівців у сфері містобудування та архітектури, які становлять не менше половини загальної кількості членів ради, а також інженерів, будівельників, представників міської ради та виконавчого комітету, представників міських органів державного нагляду, творчих спілок та інших громадських професійних організацій.
Для розширеного розгляду на засіданні ради об’єктів архітектури та містобудування, які мають важливе значення, для роботи в раді можуть бути залучені фахівці з інших недержавних та державних установ, проектних організацій.
Секретар ради є посадовою особою управління.
Персональний склад ради формується за поданням начальника управління з урахуванням пропозицій постійної комісії з питань промисловості, будівництва та архітектури і затверджується рішенням виконавчого комітету міської ради.
4. Права та обов'язки ради і її членів
4.1. Члени ради беруть участь у її роботі на громадських засадах.
4.2. Рада та її члени мають право:
бути інформованими про план роботи ради, порядок денний засідань та про питання, запропоновані до розгляду на засіданні ради; брати участь у розгляді питань, зазначених у пункті 2 цього Положення, та обговорювати містобудівні, архітектурно-технічні та інженерні проектні рішення;
висловлювати свої зауваження та пропозиції замовникам (забудовникам) і авторам-розробникам містобудівної, проектної документації, та передпроектних досліджень.
4.3. Обов'язком членів ради є активна участь у роботі ради, зокрема участь в обговоренні питань, що розглядаються, сприяння виконанню рекомендацій ради, якісна і вчасна підготовка питань для обговорення на засіданнях. При розгляді містобудівної та проектної документації члени ради зобов'язані керуватися чинним законодавством у сфері містобудування. Свою обізнаність у питаннях законодавства вони засвідчують підписом у спеціальному документі.
4.4. Члени ради можуть здійснювати творчу діяльність, пов'язану з проектуванням об'єктів містобудування та архітектури, що передбачені для будівництва на території міста Борисполя, у тому числі право на розроблення яких здобуте в результаті містобудівного або архітектурного конкурсу, але брати участь в обговоренні цих питань та голосуванні не мають права.
4.5. Голова ради (його заступник) у порядку творчої діяльності як автор чи співавтор може брати участь у проектуванні об'єктів архітектури, передбачених для будівництва на території його адміністративної діяльності, у тому числі в разі отримання такого права за результатами архітектурного або містобудівного конкурсу. У цьому разі містобудівні та архітектурно-технічні рішення цих об'єктів погоджуються з Мінрегіонбудом.
4.6. Члени ради не можуть брати участь в обговоренні проектів і голосуванні щодо проектів, авторами яких є їх прямі родичі, а також у випадках, коли проекти розробляються співробітниками проектної установи, у якій ці члени ради працюють.
Діяльність ради не може суміщатися з роботою інших дорадчих органів, діяльність яких не передбачена цим Положенням.
4.7. Рада проводить свою діяльність на засадах гласності та з урахуванням громадської думки відповідно до пункту 5.4.
5. Організація роботи ради
5.1. Формою роботи ради є засідання, що проводяться згідно з планом та порядком денним, які складаються її секретарем.
Позачергові засідання ради скликаються за рішенням її голови або на пропозицію більшості.
Засідання ради є відкритими для представників засобів масової інформації, громадських організацій та інших заінтересованих осіб. Включення питання на розгляд до плану порядку денного ради здійснюється за рішенням голови ради (його заступника) за поданням замовника (забудовника) або (за їх дорученням) автора-розробника проекту та на пропозицію відповідних структурних підрозділів виконавчої влади або виконавчих комітетів міських рад, громадських організацій. Засідання ради відбувається за умови присутності на ньому не менше половини її членів.
Розгляд об'єктів на раді не є обов'язковим. Прийняття рішення щодо доцільності винесення конкретного питання на розгляд ради є виключним правом голови ради.
5.2. Плани роботи обговорюються на засіданнях ради, затверджуються її головою та оприлюднюються в управлінні в доступних для населення місцях.
5.3. Організаційне та матеріально-технічне забезпечення роботи ради покладається на управління.
Рада є дорадчим органом при головному архітекторі міста і діє виключно на громадських засадах. Не допускається стягнення коштів із замовників (забудовників) та розробників проектів за підготовку до розгляду та розгляд цих проектів на засіданні ради.
5.4. Проектні та інші матеріали на розгляд ради подаються замовником (забудовником) або за його дорученням автором-розробником у термін, який враховує час, необхідний для попереднього ознайомлення з матеріалами членів ради, рецензентів та громадськості.
Термін розгляду поданої до ради проектної документації встановлюється залежно від складності та обсягів проектованого об'єкта, але не повинен перевищувати одного місяця.
5.5. Склад матеріалів, що подаються на розгляд ради, повинен відповідати вимогам державних будівельних норм щодо передпроектної та проектної документації відповідної стадії проектування і надається у тій частині, яка погоджується управлінням містобудування і архітектури.
Обсяг додаткових демонстраційних матеріалів, необхідних для розгляду проекту, повинен обумовлюватися при наданні замовнику архітектурно-планувального завдання на проектування об'єкта.
До проектних матеріалів, що подаються на розгляд ради, додаються висновки відповідних експертних служб міста.
5.6. На засіданні ради доповідає автор проекту, рецензент надає (або доповідає) свої висновки або зведені висновки групи рецензентів. Рецензія подається у письмовому вигляді і долучається до протоколу.
На особливо важливі проекти об'єктів містобудування рецензію може готувати юридична особа, яка має відповідну ліцензію.
Розгляд на засіданні ради проектів реконструкції об'єктів містобудування та архітектури, щодо яких діють майнові права автора, проводиться за участю автора або колективу авторів відповідно до Закону України „Про авторське право і суміжні права”.
Розгляд об'єктів, будівництво яких передбачається в межах історичних ареалів населених місць, зон охорони пам'яток культурної спадщини, здійснюється після їх розгляду на засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини.
5.7. За результатами розгляду й обговорення секретарем складається протокол, до якого включаються такі дані: поіменний перелік присутніх членів ради та запрошених осіб; питання, які розглядаються на засіданні; відомості про замовника, дані щодо автора-розробника передпроектної та проектної документації, доповідача, рецензента та тих хто виступає; основні характеристики об'єкта, перелік вихідних даних (основних), рішення про відве-
дення земельної ділянки, особливі умови, основні висновки щодо відповідності вихідним даним, стислий зміст обговорень з відображенням позицій, висловлювань щодо питання та остаточними рекомендаціями архітектурно-містобудівної ради.
До протоколу ради не можуть бути включені зауваження і рекомендації щодо містобудівних, архітектурно-технічних та інженерних рішень об'єкта архітектури, його внутрішнього оздоблення, інші умови і зауваження, якщо вони не випливають із положень актів законодавства, державних стандартів, будівельних норм і правил, затвердженої містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, не зумовлені потребою збереження характеру існуючої забудови довкілля та охорони пам'яток культурної спадщини та вимагають унесення змін у надане замовнику архітектурно-планувальне завдання.
5.8. У разі незгоди члена ради з висновком її засідання у протоколі зазначається його особлива думка.
5.9. Копія протоколу ради надається за бажанням фізичним та юридичним особам управлінням у термін, що не перевищує одного тижня з дня проведення відповідного засідання ради.




















