Заслухавши інформацію заступника міського голови Ковальової Л.О., начальника Бориспільської ОДПІ Пащенка Ю.Г., директора міськрайонного центру зайнятості Павленка М.В., начальника управління Пенсійного Фонду України у м. Борисполі Чулкова О.В., генерального директора ЗАТ „Пенто-Пак” Радіонова В. С., головного санітарного лікаря Веремія А.А. про виконання Програми соціально - економічного та культурного розвитку міста Борисполя за 1 квартал 2009 року відповідно до пп.1 п.а ч.1 ст.27 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:
1. Інформацію про підсумки виконання Програми соціально- економічного та культурного розвитку міста Борисполя за 1 квартал 2009 року взяти до відома (додаток 1).
2. Структурним підрозділам виконавчого комітету міської ради вважати першочерговим завданням в умовах проявів економічної кризи впровадження цільових програм розвитку міста за напрямками:
у соціальній сфері:
- капітальний ремонт, реконструкція освітніх закладів міста;
- підтримка учнівської молоді та студентів;
- підтримка дітей – інвалідів;
- поліпшення надання медичної допомоги населенню міста;
- створення робочих місць для молоді;
- допомога безробітним при пошуку роботи через службу зайнятості;
- допомога малозабезпеченим громадянам і громадянам похилого віку;
- поліпшення інформування населення міста
у економічній та виробничій сферах:
- модернізація енергомереж;
- модернізація житлових та нежитлових приміщень для підвищення ефективності енергозбереження;
- розвиток транспорту та транспортної інфраструктури;
- розвиток системи водопостачання та водовідведення;
- збір та вивезення твердих побутових відходів;
- сприяння інвестиційній та інноваційної діяльності підприємств міста;
- сприяння підтримці розвитку підприємства.
3.Відділу економіки виконавчого комітету міської ради систематизувати та доопрацювати пропозиції учасників розширеного засідання виконавчого комітету щодо заходів з мінімізації впливу проявів фінансової кризи на господарський комплекс міста (додаток 2).
4. Рішення виконавчого комітету міської ради від 10 лютого 2009 року №103 “Про підсумки економічного, соціального та культурного розвитку міста Борисполя за 2008 рік” визнати таким, що втратило чинність.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників міського голови згідно з розподілом обов’язків.
Виконуючий обов’язки
міського голови М.П.Корнійчук
Додаток 1
до рішення виконавчого комітету
від 28 квітня 2009 року
№ 385
Інформація
про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Борисполя за 1 квартал 2009 року
Підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Борисполя за 1 квартал свідчать про продовження тенденцій економічного розвитку попередніх років у господарському комплексі та гуманітарній сфері міста, хоча залишаються і окремі недоліки.
Фінанси
На доходній базі міського бюджету тримається не тільки фінансове забезпечення працівників бюджетної сфери, а й реалізуються всі цільові програми соціального захисту малозабезпечених верств населення міста.
У І кварталі 2009 року при плані першого кошика 27,2 млн.грн фактично надійшло 23,5 млн.грн, що становить 86,1 відсотки до планового показника. Вилучення становить 13,9 млн.грн., що становить 60 % від зібраних коштів. Так, із податку на доходи фізичних осіб заплановано та отримано 21,5 млн.грн., із плати за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності – заплановано 565,6 тис.грн., отримано 719,3 тис.грн.; від єдиного податку із суб”єктів господарювання – заплановано 720,0 тис.грн., отримано 1010,0 тис.грн., із плати за землю заплановано 1,8 млн.грн., отримано 3,3 млн.грн.
Місцеві податки і збори принесли місту 443,3 тис. грн. із запланованих 386,8 тис.грн. За рахунок трансфертів із держбюджету надійшло 6,6 млн.грн (93,8% від запланованого).
Динаміка фактичних надходжень до міського бюджету у 2008-2009рр. у розрізі основних джерел надходжень
Джерела надходжень | 1 кв.2008р. | 1 кв.2009р. | 1 кв. 2009 план | Відхилення до І кварталу 2008 року, % |
Податок з доходів фізичних осіб, тис.грн. | 22519,2 | 21547,2 | 21544,5 | 95,7 |
Плата за землю, тис.грн. | 2067,7 | 3260,1 | 1842,0 | 157,7 |
Плата за торговий патент, тис.грн. | 717,6 | 719,3 | 565,6 | 100,2 |
Єдиний податок, тис.грн. | 885,6 | 1010,0 | 720,0 | 114,0 |
Місцеві податки і збори, тис.грн. | 442,1 | 443,3 | 386,8 | 100,3 |
Плата за оренду комунального майна, тис.грн. | 450,0 | 688,0 | 520,0 | 153,0 |
Податок з власників транспортних засобів, тис.грн. | 388,3 | 274,5 | 450,0 | 70,7 |
Власні надходження бюджетних установ, тис.грн. | 1105,4 | 1623,7 | 1097,9 | 146,9 |
Надходження від продажу землі, тис.грн. | 117,1 | 702,3 | 650,0 | 6 р.б. |
Інші доходи, тис.грн. | 1806,4 | 3027,8 | 1880,8 | 167,6 |
Разом доходів, тис.грн. | 30499,4 | 33296,2 | 36251,4 | 109,1 |
Субвенції, тис.грн. | 4486,7 | 6629,5 | 7067,7 | 147,7 |
Кошти, одержані із загального фонду бюджету до бюджету розвитку, тис.грн. | - | 85,8 | 2376,4 | - |
Всього надходжень, тис.грн. | 34986,1 | 40011,5 | 52824,7 | 114,4 |
Надходження в розрахунку на одного жителя міста, грн. | 618,1 | 700,7 | 925,1 | 113,3 |
Видатки загального фонду міського бюджету за звітний період склали 36,3 млн.грн., що становить 83,2 % від запланованого.
Динаміка фактичних видатків із міського бюджету
у 2008-2009рр.
Видатки | 1 кв.2008р. | 1 кв.2009р. | Відхилення,% |
Освіта, тис.грн. | 8596,1 | 10561,0 | 122,9 |
Культура та мистецтво, тис.грн. | 956,7 | 1058,1 | 110,6 |
Фізкультура і спорт | 707,2 | 823,0 | 116,4 |
Житлово-комунальне господарство, тис.грн. | 1250,4 | 1283,1 | 102,6 |
Соціальний захист, тис.грн. | 4657,8 | 5550,8 | 119,2 |
Органи місцевого самоврядування, тис.грн. | 2103,5 | 2380,0 | 113,1 |
ЗМІ, тис.грн. | 71,4 | 99,7 | 139,6 |
Транспорт, дорожнє господарство, тис.грн. | 180,2 | 252,1 | 140 |
Кошти, що передаються до державного бюджету, тис.грн. | 11300,0 | 13932,0 | 123,3 |
Бюджет розвитку, тис.грн. | 127,9 | 232,4 | 181,7 |
Інші видатки | 954,6 | 3738,7 | 3,9 р.б. |
Всього видатків, тис.грн. | 30905,8 | 39910,9 | 129,1 |
Видатки в розрахунку на одного жителя міста, грн | 346,4 | 454,9 | 131,3 |
Інвестиції
Упродовж січня - березня поточного року (за оперативною інформацією) капітальні інвестиції в господарський комплекс міста здійснили:
- у житлове будівництво - МПП ”Бората” (1 черга багатоквартирного житлового будинку по вул. Ватутіна, 99 площею 4,9 тис. кв. м ), ТОВ „ТИАРА”(108-ми квартирний житловий будинок по вул. Головатого,77-б площею 6,5 тис. кв. м), ТОВ ”Вірджіні” (36-ти квартирний житловий будинок по вул. Новопрорізній,2 площею 3,0 тис. кв. м. Всього введено в дію житлової площі – 14,5 тис. кв. м);
- у виробничу сферу та торгівлю – ТОВ ”Сервіс-Люкс” (1-а черга пункту по виробництву стиснутих та скраплених газів по вул. Завокзальній, 67 площею 0,4 тис. кв. м), ТОВ ”Моріон” (склад-магазин по вул.Глібова,5-а площею 0,3 тис. кв. м. Всього введено в дію загальної площі виробничих приміщень 0,7 тис.кв.м);
- у соціальну сферу – управління ПФУ у Бориспільському районі (реконструкція адміністративної будівлі з надбудовою третього поверху по вул.Головатого,4 площею 0,7 тис. кв. м.);
у інфраструктуру міста - виконавчий комітет міської ради (газопровід низького тиску 430 м п., газопровід високого тиску - 8 м п., ШРП блочне -1 один.).
З початку інвестування в економіку міста надійшло 59,1 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій.
Аналіз надходженнь прямих іноземних інвестицій свідчить, що інвесторів в першу чергу цікавлять галузі, орієнтовані на внутрішній попит, по яким можливе заміщення імпорту. Зокрема, це сектор харчової та переробної промисловості, продукція якої зорієнтована не тільки на український ринок, а і на інші країни.
Надходження прямих іноземних інвестицій в економіку міста має тенденцію до скорочення. Якщо за підсумками жовтня-грудня 2008 року приріст прямих іноземних інвестицій склав 12,1 млн. дол. США., то у звітному кварталі поточного року прямих іноземних інвестицій не надійшло.
Динаміка надходжень прямих іноземних інвестицій
у 2008-2009 роках
млн. дол.США
1 кв.2008р. | 11 кв.2008р. | 111 кв.2008р. | 1У кв.2008 | 1 кв.2009р. |
1,8 | 0,2 | 0,2 | 12,1 | 0 |
Соціальний захист громадян міста.
За І квартал 2009 року соціально-незахищеним мешканцям міста виплачено 4,3 млн.грн всіх видів соціальних допомог, у т.ч.:
- на виконання Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» та «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у 2009 році виплачено 4225,0 тис.грн.
- на виконання Постанови КМУ № 81 від 31.01.2007 «Про державну соціальну допомогу на дітей-сиріт позбавлених батьківського піклування, батькам-вихователям, прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомним сім’ям за принципом «гроші ходять за дитиною» за звітний період виплачено 31,7 тис.грн. таких допомог.
- на виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 558 від 29.04.2004 «Про затвердження порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» за І квартал2009 року виплачено 29,1 тис.грн.
- на поховання незастрахованих громадян з міського бюджету виплачено 1,5 тис.грн.
- на придбання ліків та лікування соціально-незахищеним жителям міста (25 чол.) виплачено 12,2 тис. грн.
- виплачено матеріальної допомоги пенсіонерам та інвалідам (12 чоловік) за рахунок коштів державного бюджету на суму 1,7 тис.грн.
Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримали 305 сімей на суму 41,6 тис.грн. Середній розмір субсидії склав 136,4 грн.
Протягом І кварталу 2009 року 19-ти організаціям надавачам житлово-комунальних послуг нараховано субсидій на суму 371,3 тис. грн. Перераховано даним організаціям за звітний період 241,4 тис. грн. Виплата субсидії за сформованими тарифами проводиться середньомісячно більш ніж 700 сім’ям.
За І квартал 2009 року пенсіонерам, інвалідам, ветеранам війни та праці видано санаторно-курортних путівок –9 штук (інвалідам війни -2 чол., учасникам війни - 4 чол., учасникам бойових дій - 2 чол., супроводжуючому-1 чол.). Забезпечено засобами реабілітації та спілкування - 18 чол., крісло-колясками - 8 чол., палицями, милицями, ходунками - 6 чол., мобільними телефонами - 4 чол., видано направлень на протезні заводи – 15 чол. Надано матеріальну допомогу 11 малозабезпеченим інвалідам на суму 1605 грн.
Протягом звітного кварталу інвалідам по зору надано пільг по сплаті за комунальні послуги на суму 19,0 тис.грн коштів з міського бюджету.
Проведено розрахунки з комунальними підприємствами та організаціями за надані житлово-комунальні послуги (гаряче та холодне водопостачання та водовідведення, теплопостачання, газопостачання, електропостачання, вивіз сміття, квартирну плату в межах санітарних норм) громадянам, які мають право на пільги відповідно до діючих Законів України на загальну суму – 1976,1 тис.грн., кредиторська заборгованість по даних розрахунках становить – 1515,2 тис. грн.
Пільг за перевезення пільгових категорій громадян, що постійно проживають в м. Борисполі, було нараховано на суму – 131,6 тис.грн., профінансовано та перераховано перевізникам протягом І кварталу 19,9 тис.грн., заборгованість становить. – 139,1 тис.грн., в т.ч. заборгованість станом на 01.01.2009 становила – 27,4 тис.грн.
За надані послуги зв’язку пільговим категоріям нараховано – 117,5 тис.грн., профінансовано – 110,3 тис.грн, заборгованість на 01.04.2009 становить – 39,0 тис.грн/
На обліку в територіальному центрі зайнятості станом на 01.04.2009 перебуває 1003 особи. У січні – березні найбільш потребуючі мешканці міста (548 осіб) отримали допомогу у вигляді продуктів харчування, гарячих обідів, одягу, взуття, послуг (медичних і побутових) на суму 30,3 тис.грн. (в т.ч. 25,5 тис.грн. коштів міського бюджету та 4,8 тис.грн. – благодійних надходжень) у т.ч.:
- безкоштовні соціально-побутові послуги перукаря від колективних підприємств міста: ”Лілея” (директор Ядзвінський Г.К.), “Орбіта” (директор Савченко О.Ф.), “Вернісаж” (директор Новоселицька С.Г.), ПП Давидок Н.А. отримали 128 осіб на загальну суму 3,2 тис.грн.
- до свята 8 Березня територіальним центром спільно з благодійниками міста(ТОВ “ Марія” (генеральний директор Пісна М.В.), Ринок “ Зоряний” (директор Мусієнко В.М.), ПП “Норд“ (директор Грона М.І.), ПП Калін В.М., ПП Давидок Н.А.) проведено святковий обід на суму 2,3 тис.грн для 60 жінок, що стоять на обліку у територіальному центрі.
Станом на 01.04.2009 для проведення вказаних заходів на рахунок терцентру надійшли благодійні кошти в сумі 7,0 тис. грн. від:
- ПП Ващук Т.П. – 3,0 тис.грн.;
- ТОВ “Купава-Укрторг” (генеральний директор Юнга Ю.В.) - 2,5 тис.грн.;
- МПП “Росана” (директор Снегірьов О.І.) - 1,0 тис.грн.;
- Торгівельного центру “Нова лінія” (директор Маліневський В.А)- 0,5 тис.грн.
Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за І квартал 2009 року громадянам міста нараховано допомог та виплат на суму 1750,1 тис.грн.
За І квартал 2009 року забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування 11 осіб на суму 34,7 тис. грн.
Одним із актуальних питань є забезпечення житлом окремих категорій громадян, які відповідно до законодавства мають право на його отримання. У 2008 році забезпечено житлом 1сім’ю пільгової категорії та 2 сім’ї по загальній черзі. Поліпшено житлові умови 11 сім’ям за рахунок надання їм тимчасового житлового фонду.
Середня заробітна плата найманих працівників по колу звітуючих підприємств міста у січні-лютому 2009 року склала 3113 грн., що становить 133,5 відсотків до грудня 2008 року та 175,7 відсотків до середнього рівня по регіону.
Заборгованість з виплати заробітної плати станом на 01 січня 2009 року становила 1025,3 тис. грн. Із загальної суми заборгованості 219,8 тис. грн., або 21,4 відсотки, припадало на підприємство- банкрут ЗАТ «Борисфен». УМБ-17 АТФ «Укргазбуд», САПФ «Інбудгаз», ВАТ «ПМК-13» заборгували своїм працівникам 805,5 тис. грн., або 78,6
відсотків загального.
Станом на 01.04.2009 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати по місту зменшилася на 78,9 тис.грн і склала 946,4 тис.грн. в тому числі 219,8 тис. грн.
На економічно-активних підприємствах заборгованість склала 726,6 тис.грн, в тому числі:
- УМБ-17 АТФ «Укргазбуд» - 259,9 тис.грн.;
- САПФ «Інбудгаз» - 167,5 тис.грн.;
- ВАТ «ПМК-13» - 299,2 тис.грн.
Головною причиною заборгованості із виплати заробітної плати є борги дебіторів за виконані та неоплачені роботи. На звернення виконавчого комітету міської ради Бориспільською міжрайонною прокуратурою Київської області та Територіальною державною інспекцією праці у Київській області були проведені перевірки підприємств-боржників міста на дотримання законодавства про працю. За результатами проведених перевірок порушено кримінальну справу щодо керівників підприємств ВАТ «ПМК-13», САПФ «Інбудгаз»
У 2009 році до Пенсійного фонду України у місті Борисполі надійшло 64,4 млн. грн. власних доходів (або 109,0% плану), що дозволяє своєчасно виплатити пенсії 13,3 тис. пенсіонерам.
Разом з цим, борг по сплаті страхових внесків станом на 1 квітня 2009 року склав 0,9 млн. грн., за січень-березень він зріс на 0,3 млн. гривень.
До боржників вживаються заходи впливу відповідно до чинного законодавства: накладено 21 адміністративних штрафів на загальну суму 3,0 тис. грн., застосовано 241 фінансових санкцій на загальну суму 140,3 тис. грн., подано 30 позовів до суду на відшкодування заборгованості по внесках на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування на суму 314,1 тис.грн. На засіданні комісії виконавчого комітету з питань забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат заслухано звіти найбільших боржників по платежах до Пенсійного фонду (ТОВ ”Укргазойл”-99,3 тис. грн., ВАТ ”СПМК-241”- 114,5 тис. грн., УМБ-17 АТФ ”Укргазбуд”-167,9 тис. грн., ВАТ ”ПМК-13”-40,0 тис. грн.), визначено терміни та шляхи погашення ними наявної заборгованості.
За оперативними даними центру зайнятості у січні-березні 2009 року на підприємствах міста відбулося скорочення працюючих і до центру зайнятості звернулося на 247 осіб більше, ніж у грудні 2008 року ( 913 чол. на відміну від 666 чол.)
Станом на 01.04.2009 на обліку в центрі зайнятості перебувало 646 осіб, що на 347 осіб більше ніж у 2008 році. Рівень зареєстрованого безробіття станом на 01.04.2009 зріс на 0,9 відсотки проти відповідного періоду 2008 року і склав 1,7 відсотки.
Якщо говорити про першу половину квітня, то можна сказати, що відбулася певна стабілізація на ринку праці хоча фінансова і економічна ситуація поки що цьому не сприяють. Чисельність безробітних станом на 10.04.2009 скоротилася на 1,1 % і склала 639 осіб. Кількість наявних вакансій склала 295.
Найбільший попит на ринку праці мали охоронники, міліціонери, слідчі, інспектори воєнізованої охорони, вантажники (з вимогою наявності прав водія). Заробітна плата, яку пропонували роботодавці була в межах від 644 до 1810 грн., що є значно нижчою заробітної плати, яка склалася по місту. Щотижневий моніторинг ринку праці показує, що частина робітників перебуває у вимушених відпустках, працює в режимі неповної зайнятості або з неповним робочим днем чи тижнем. Це реальний резерв, який може вийти на ринок праці, якщо ситуація не покращиться.
Моніторинг змін на ринку праці станом на 10.04.2009
Показник/ кількість працівників | Працюють у режимі неповного робочого тижня | Знаходяться в безоплатній відпустці з ініціативи адміністрації | Передбачалося вивільнень | Фактично вивільнено | Звільнення з інших причин |
Наростаючим підсумком з початку року станом на 10.04.2009 | 1161 | 852 | 952 | 257 | 307 |
У 2009 році суб”єктами господарювання створено 229 нових робочих місць, в тому числі: 17- юридичними (ДП «МА «Бориспіль» - 9 робочих місць, Метеорологічний центр – 1, ЗАТ «Пенто-Пак» - 1, ДПІІ «Аіро Кейтерінг Сервіз Україна» - 2, ТОВ «НВ ОКЦ «Макс-Велл» - 2), фізичними особами-підприємцями - 212.
З початку року на вільні та новостворені робочі місця службою зайнятості працевлаштовано 66 незайнятих громадян.Рівень працевлаштування станом на 01.04.2009 становив 7,2 відсотки.
Для зменшення дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили протягом І кварталу 2009 року за направленням центру зайнятості професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації проходили 74 безробітних. Після закінчення навчання роботу отримали 54 безробітних, що склало 73,0 відсотки.
Протягом січня-березня 2009 року на обліку центру зайнятості перебували 24 особи з інвалідністю, з них працевлаштовано 4.
Матеріальне забезпечення протягом І кварталу 2009 року отримували 499 осіб з числа незайнятих громадян, які перебували на обліку в міськрайонному центрі зайнятості. Сума виплаченої допомоги склала 930,0 тис.грн.
Господарський комплекс міста
За оперативними даними, основними промисловими підприємствами міста виробленої продукції у І кварталі 2009 року проти відповідного періоду 2008 року більше на 55,6 млн.грн., що становить 160,9 млн.грн. Загальний індекс промислового виробництва за попередніми обрахунками склав біля 107 відсотків. На що вплинуло зростання обсягів виробництва майже у 2 рази оболонки для м’ясопереробних комбінатів та косметичної продукції, в 1,4 рази - засобів особистої гігієни. У той же час, скоротилися обсяги виробництва пластмасових труб на 28 відсотків, сухих сніданків – на 24 відсотки, металопластикових вікон, армокаркасів та товарного бетону – у 2 рази.
Загалом, ряд підприємств наприкінці минулого року зіштовхнулися зі слідуючими проблемами: припинення банківського кредитування по прийнятним ставкам, що викликало кризу неплатежів із боку споживачів і, як наслідок, зниження замовлень.
Більш - менш успішні виробники мали певний резерв, який дозволив згладити першу хвилю несприятливої кон’юнктури, фінансові труднощі споживачів і проблеми в банківській сфері. У довшій перспективі їх майбутнє залежить від тривалості кризи, ефективності менеджменту й підтримки з боку держави.
Проте, поки одні суб’єкти господарювання намагаються адекватно оцінити виниклі ризики, аби вчасно підібрати ключі до вирішення труднощів, інші - розгублені й схиляються до вирішення проблем мірою їх виникнення. За нинішніх обставин така повільність може дорого коштувати власникам і керівникам підприємств. І економічна криза може легко перерости в соціальну.
Динаміка розвитку окремих сфер діяльності господарського комплексу міста упродовж листопада 2008 – березня 2009 року приведена у наступній таблиці (у відсотках до попереднього місяця).
Динаміка розвитку окремих сфер діяльності господарського комплексу міста протягом листопада 2008року – березня 2009 року
(%)
Сфера діяльності | Листопад 2008 | Грудень | Січень | Лютий | Березень |
Виробництво оболонок для м’ясопереробних комбінатів | 73,5 | 105,0 | 92,5 | 99,7 | 94,1 |
Виробництво продукції харчової та переробної промисловості | 86,5 | 76,8 | 56,7 | 76,1 | 66,5 |
Послуги при виробництві засобів санітарної гігієни | 76,7 | 82,9 | 83,4 | 86,9 | 97,8 |
Виробництво метало пластикових вікон, дверей, труб | 92,1 | 47,1 | 12,6 | 26,5 | 60,0 |
Виробництво армокаркасів та товарного бетону | 91,9 | 95,2 | 63,5 | 39,3 | 150,3 |
Будівельна галузь | 51,8 | 32,2 | 13,6 | 12,8 | 8,1 |
Торгівля | 84,0 | 102,0 | 91,8 | 92,0 | 114,1 |
На сьогодні підприємствами міста основна увага приділяється підтриманню в робочому стані обладнання та механізмів. Переоснащення виробництва переходить на задній план. В першу чергу кошти направляються на заходи які дозволять зменшити затрати і більш ефективно вести бізнес в короткостроковій перспективі, або на послуги по підтримці існуючої інфраструктури. Тобто, якщо хтось і буде думати про інвестиції, то тільки про ті, які окупатимуться в найближчі півроку-рік. У зв”язку з цим господарники перебудовують свій продуктовий ряд і стратегію збуту.
Виконавчим комітетом міської ради проведено моніторинг залишків готової продукції на основних промислових підприємствах міста. За результатами моніторингу виявлено, що наявні залишки знаходяться в межах місячних обсягів виробництва підприємств. За січень-березень 2009 року реалізовано промислової продукції на суму біля 140,0 млн.грн., що на 24,1 млн.грн більше проти відповідного періоду минулого року.
Стратегія підприємств в таких умовах: оптимізація штатного розпису, скорочення посад, які не забезпечують отримання ефекту в короткий термін; збереження основного персоналу, навіть в умовах недостатньої завантаженості; корегування заробітної плати (тепер вона не прив”язана до доллара, але індексується в залежності від зміни споживчих цін); відкритість до діалогу з партнерами (поступки в переговорах із замовниками, які є стратегічно важливими).
Районна санітарно-епідеміологічна станція тримає на контролі дотримання вимог ст. 19 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» підприємствами міста. Проведені перевірки показали, що окремі промислові підприємства допустили порушення норм чинного законодавства. У 2009 році до адміністративної відповідальності притягнуто керівника ТОВ «ПКФ «Ароза»
Комунальне господарство
Непростою залишається ситуація у житлово-комунальному господарстві. Станом на 01.04.2009 заборгованість за житлово-комунальні послуги по місту склала 18,3 млн.грн.
Упродовж січня-березня 2009 року населенням міста сплачено за житлово-комунальні послуги 6,6 млн.грн.(або 98 %). Станом на 01.04.2009 заборгованість населення за отримані житлово-комунальні послуги з урахуванням минулорічних боргів склала 12,6 млн.грн.
Середні нарахування за житлово-комунальні послуги на одного власника особового рахунку у 1 кварталі 2009 року порівняно з відповідним періодом 2008 року збільшилися на 28,8% і склали 249,1 грн.
Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг збільшилась у січні 2009 року, порівняно з груднем 2008 року, на 8,1 % і на початок лютого 2009 року становила 12,1 млн. грн. , на початок березня 12,4 млн.грн., на початок квітня 12,6 млн. грн.
У березні 2009 року мали борг за 3 місяці і більше: за централізоване опалення та гаряче водопостачання – 1846 власників особових рахунків на суму 3140,2 грн., утримання будинків і споруд та прибудинкових територій –963 власники особових рахунків на суму 603,5 тис.грн., централізоване водопостачання та водовідведення – 1417 особових рахунків на суму 747,6 тис.грн.
Протягом січня - березня 2009 року продовжується робота з передачі в оренду комунального майна. Укладено 9 договорів оренди. Надходження до міського бюджету від оренди майна становили 718,2 тис.грн.
У поточному році юридичними та фізичними особами передано до комунальної власності територіальної громади міста основних засобів та виконаних робіт на суму 2535,5 тис. грн., в тому числі: 382 м газопроводу високого тиску; 1400 м електромереж; 1414,58 м водопроводу; 416 м водопроводу внутрішньоплощадкового; 719 м каналізації; 386 м водопроводу; 2 автобусних зупинки; 280 м огорожі; 270 м мереж теплопостачання; 1 топкова.
Міська влада постійно сприяє удосконаленню та розвитку житлово-комунального господарства. Зокрема, здійснювався поточний ремонт об'єктів благоустрою, підтримувався відповідний санітарний стан та благоустрій міста. Відпрацьовані плани реагування на надзвичайні ситуації з урахуванням специфіки мікрорайонів міста.
Розвиток підприємництва
Станом на 01 квітня 2009 року сектор малого бізнесу нараховує 762 діючих малих підприємств, приріст їх кількості становить 13,2 відсотки у порівнянні з відповідним періодом 2008 року.
Частка надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності малих підприємств та фізичних осіб – підприємців становить 10,7 відсотків усіх надходжень або 14,1 млн. грн.
За дозвільними документами у 1 кварталі 2009 року до адміністратора „дозвільного центру” звернулися 141 суб’єкт господарювання, видано 63 документи дозвільного характеру, відмовлено у видачі – 14, надано консультацій – 49. В рамках “дозвільного центру”, дозвільними органами видано 29 дозвільних документів.
У січні- березні 2009 року прийнято 1 регуляторний акт, який відповідає вимогам державної регуляторної політики.
Споживчий ринок
Цінова ситуація на споживчому ринку міста упродовж січня - березня 2009 року відтворювала загальні тенденції, що склалися в цілому по Україні.
Відділом економіки виконавчого комітету міської ради здійснювався систематичний моніторинг за виконанням вимог законодавчих актів з питань формування, встановлення і застосування цін і тарифів, оперативне вивчення цінової ситуації, динаміки змін, аналіз та визначення тенденцій розвитку споживчого ринку.
З початку 2009 року здійснено 39 обстежень суб’єктів господарювання з питань дотримання визначеного порядку застосування регульованих торговельних надбавок при формуванні роздрібних цін на соціальні продукти харчування.
В порівнянні із груднем 2008 року середні роздрібні ціни зросли на такі основні продукти харчування : кури - на 11,1%, молоко – на 6,3%, сир жирністю 9% - на 7,5%, сметану – на 20,7%, цукор - на 10%. Ціни на хліб, борошно та м”ясо залишилися майже на рівні минулого року.
За наслідками перевірок неправомірно встановлені ціни і тарифи приведені у відповідність до діючого порядку ціноутворення.
Головними розпорядниками коштів міського бюджету з початку року проведено 5 процедур закупівель, за результатами яких укладено 5 договорів на суму 3719 тис. грн.
За січень-березень 2009 року суб’єктами господарювання міста реалізовано платних послуг на суму біля 86,0 млн.грн., що становить 141 % до відповідного періоду 2008 року.
Під санітарним наглядом Бориспільської районної санітарно-епідеміологічної станції знаходиться 380 харчових об’єктів, 105 об’єктів громадського харчування, 251 об’єкт торгівлі. Приміщення більшості підприємств торгівлі відповідають вимогам санітарних правил. Однак, значна частина магазинів потребує проведення поточних ремонтів підсобних приміщень (кладові, туалети). Проблемним залишається питання забезпечення проточною водою деяких підприємств торгівлі (магазин ПП Ляхович по вул. Привокзальна, ПП Шарова по вул. Котляревського, магазин «Магнолія» ПП Мамайсур по вул. Нова, магазин № 5 МСТ), що унеможливлює дотримання ними правил миття торгового інвентаря та особистої гігієни, що може призвести до спалахів гострих кишкових захворювань та харчових отруєнь.
У місті функціонує 4 ринки. Територія ринків знаходиться у задовільному стані, крім ринку «Новий». Найбільшим проблемним питанням на ринках міста є зберігання та реалізація швидкопсуючих продуктів харчування (ковбасних виробів, рибної продукції, тортів), оскільки реалізація цих продуктів здійснюється не з холодильників (які є у наявності) а безпосередньо з прилавків.
Транспорт та зв’язок.
За підсумками І кварталу 2009 року перевезено пасажирів авіаційним транспортом майже 1,1 млн.чоловік що на 15,1 % більше до запланованого показника, оброблено пошти 1 тис.тон. (113 % до плану), перевезено вантажів – 4,7 тис. тон (106,3 % до плану). При цьому в порівнянні з відповідним періодом 2008 року перевезення пасажирів зменшилося на 16 %, пошти – на 3 %, вантажів – на 40 %, що зумовлене загальною фінансовою ситуацією на споживчому ринку України.
Передбачається зростання конкуренції на ринку авіаційних перевезень, яке пов’язане з реконструкцією аеропорту «Жуляни» та інших аеропортів України на шляху до підготовки до Євро-2012.
Протягом І кварталу 2009 року місцева телефонна мережа зросла на 286 одиниць (1,8 %) і склала 15367 абонентів у т.ч. у населення – на 271 одиниць (2,3 %) і склала 13147 абонентів.
У 2009 році підключено 24 телефонних номерів в помешканнях пільгових категорій населення.
Дорожнє господарство
У 2009 році по поточному ремонту та експлуатаційному утриманні доріг проведені роботи на суму 143,3 тис.грн.
На реалізацію заходів з безпеки дорожнього руху спрямовано 26,5 тис. грн. – закуплено дорожні знаки. Проведено реконструкцію тротуару по вул. Чубинського на суму 41,1 тис.грн
У поточному році додатково відкрито 2 міські маршрути.
Гуманітарна сфера, охорона здоров”я
У 2009 році триває робота щодо розвитку дошкільної освіти, оновлення змісту загальної середньої освіти, впровадження в практику діяльності навчальних закладів сучасних інформаційних систем і технологій, поліпшення матеріального стану закладів освіти.
Відновлено діяльність дошкільного закладу „Журавонька” після капітального ремонту.
Діяльність виконавчого комітету у сфері охорони здоров’я була спрямована на підвищення якості та доступності медичного обслуговування населення, покращення служби охорони материнства та дитинства, оптимізацію мережі закладів охорони здоров’я, покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я.
З метою створення сприятливих соціальних, економічних та організаційних передумов для самовизначення і самореалізації молоді, розв’язання її нагальних проблем впродовж звітного періоду 2009 року здійснено ряд заходів.
З метою підтримки творчо обдарованої молоді, організації її культурного дозвілля, інтелектуального розвитку молодих людей проведено ряд конкурсів та фестивалів, святкових концертів.
У 2009 році на заходи з подолання дитячої бездоглядності і безпритульності використано 800 грн.
У галузі культури за звітний період успішно проведено заплановані культурно-просвітницькі та мистецькі заходи: концерти до свят, літературно-мистецький вечір до 170 – річниці відомого вченого, фольклориста-етнографа П.П. Чубинського, до 195 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, до Міжнародного жіночого дня 8 березня, тощо.
У 2009 році продовжується робота щодо відповідності послуг виконавчого комітету міжнародним стандартам ISO 2001-2008. Виконані заходи дозволяють покращити якість послуг, надають більше прозорості в роботі виконавчого комітету, покращують зовнішній імідж виконавчого комітету як структури яка функціонує відповідно до міжнародних вимог і стандартів. На території міста діє 14 інформаційно-довідкових центрів, 4 з яких відкрито у 1 кварталі 2009 року.
З метою залучення громадян до управління територіальною громадою у березні 2009 року легалізовано 2 органи самоорганізації населення (мікрорайон Лозівка, вул. Морозова).
У 2009 році міська влада, за активної участі територіальної громади продовжить працювати над поліпшенням інвестиційного клімату міста, екологічної безпеки, подальшим розвитком господарського комплексу, сфери освіти, культури та спорту, реформуванням житлово-комунального господарства та впровадженням ресурсозберігаючих технологій і устаткування, облаштуванням суспільних місць відпочинку, відкриттям нових автобусних маршрутів.
Начальник відділу економіки Г.І. Ремень
Додаток 2
до рішення виконавчого комітету
від ___________ № ___________
ПРОПОЗИЦІЇ
суб”єктів господарювання міста щодо мінімізації впливу економічної кризи на господарський комплекс міста
1. Суб”єкти господарювання працюють в умовах гострої потреби ресурсів. Для значної частини промислових підприємств банківські кредити залишаються малодоступними.
Банківські установи повинні отримувати фінансову допомогу держави за умови розмороження кредитування реального сектору економіки, причому в необхідних обсягах і по прийнятним ставкам.
2.Введення механізму прямого (не через банки) кредитування суб”єктів господарювання на впровадження інноваційних технологій.
3. Поки банківська система «на ремонті», уряд повинен направити живі гроші в реальний сектор через ті державні банки й фінансові установи, які йому повністю підконтрольні, а також поставити на шляху проходження грошей своїх контролерів.
4.Реформування інституту банкрутства підприємств, який повинен приводити до зміни власності, а не до зупинки виробництва.
5.Раціональне співвідношення імпортної і вітчизняної продукції (послуг) на споживчому ринку.
6.Сприяти розширенню внутрішнього попиту на продукцію (послуги) вітчизняного виробника.
7. Запровадити програми фіскального стимулювання (для підтримки сукупного внутрішнього попиту, збереження виробничих потужностей і зайнятості) через підтримку рівня зарплат і пенсій, через цільові дотації цін і тарифів, зниження прибуткових податків і їхню диференціацію, і стимулювання виробничого попиту – знову таки через цільові субсидії по тарифах, зниження податків і зборів, субсидування процентних ставок по кредитах.
8. Ввести квотування робочих місць для молодих спеціалістів і інвалідів для муніципальних установ та установ з муніципальним капіталом.
Начальник відділу економіки Г.І. Ремень





















