Розглянувши зауваження та пропозиції депутата Бориспільської міської ради Адамовського Ю.О., відповідно до, частини другої статті 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», міська рада ВИРІШИЛА:
1.Статтю 4 Регламенту доповнити пунктом 9: «9. Відкритість та гласність у діяльності ради забезпечується також через стабільне і прогнозоване функціонування офіційного сайту ради. На офіційному сайті Рада в обов’язковому порядку повинна забезпечити:
- розміщення діючої редакції регламентів Ради та виконавчих органів;
- технічну можливість у будь-який час доби переглядати, поширювати, копіювати (зберігати) і роздруковувати будь-які матеріали з сайту ради. При цьому має бути здійснено фіксування дати розміщення, зміни та/або видалення інформації (матеріалів) на сайті, а також особи, яка провела відповідні дії із інформацією;
- розміщення результатів голосувань ради та виконкому, протоколів і рішень засідань ради, виконавчого комітету та її органів (постійних та інших комісій, створених виконавчим комітетом, тощо);
- розміщення в порядку визначеному Законом України “Про доступ до публічної інформації” проектів рішень та забезпечення технічної можливості їх коментування користувачами сайту (внесення пропозицій, змін, доповнень);
- розміщення інформації про депутатів, голову, його заступників, секретаря ради, депутатів, членів виконавчого комітету, керівників виконавчих органів, яка включатиме дні і місце прийому, контакти для листування звичайною, електронною поштою та телефонного зв’язку;
- розміщення інформації на офіційному веб-сайті про особисте відвідування пленарних засідань та засідань постійних депутатських комісій депутатами ради із зазначенням причин відсутності депутата на засіданні. Розміщення відбувається після кожного засідання невідкладно, але не пізніше ніж через 10 робочих днів.
- розміщення інформації про річний, квартальний, місячний, тижневий план роботи ради, в т.ч. дату, місце і порядок денний засідання ради та її органів;
- розміщення звітів голови, його заступників, депутатів, постійних та тимчасових контрольних комісій ради;
- реальну можливість створення електронної петиції та збору підписів в її підтримання (в т.ч. можливість поширення інформації в соціальних мережах);
- контрольовану (фіксована) реєстрація особи, яка внесла, змінила та/або видалила будь-яку інформацію з сайту ради. При цьому має бути забезпечено можливість надання такої інформації на вимогу будь-якої особи. Видалення інформації з сайту здійснюється в виняткових випадках і виключно за рішенням ради. При цьому забезпечується збереження архівної копії видалених відомостей;
- створення та постійне функціонування електронної розсилки на електронну пошту зареєстрованих користувачів змін (розміщення інформації, корегування, зміна, видалення) будь-яких розділів (сторінок, директорій, тощо).»;
2. Підрозділ 4 «Постійні комісії міської ради» Розділу ІІ Регламенту доповнити статтею 17: «Стаття 17. Порядок відкликання голів та членів постійних комісій
1. Голова постійної комісії може бути у будь-який час відкликаний радою. Вмотивовані пропозиції про відкликання голови постійної комісії ради вносяться:
1.1. За рішенням відповідної постійної комісії Ради, прийнятим на її засіданні (без врахування голосу самого голови постійної комісії);
1.2. За ініціативою не менш як третини депутатів від загальної кількості Ради;
1.3. За рішенням депутатської фракції (групи), членом якої був даний депутат, що обіймав посаду голови за пропорційним представництвом (у випадку припинення членства депутатська фракція (група) делегує іншого члена фракції (групи)) .
3. Якщо питання про відкликання порушено за рішенням постійної комісії, Рада заслуховує доповідь з цього питання одного з членів комісії, визначеного нею. Голова постійної комісії доповідає про свою діяльність на цій посаді та організацію і стан справ з питань, віднесених до його компетенції. Рішення Ради про відкликання голови постійної комісії повинно містити відомості про причини відкликання.
4. Голова постійної комісії вважається відкликаним у випадку прийняття про це рішення Ради, що приймається більшістю від загального складу Ради. Відкликаний голова постійної комісії стає членом цієї комісії, якщо ним не подано заяву про входження до іншої постійної комісії. Рада зобов’язана розглянути питання обрання нового голови постійної комісії та прийняти рішення.
5. За згодою депутата та рішенням ради депутат може бути обраний в іншу постійну комісію. Питання про обрання депутата в іншу комісію можуть бути ініційовані керівництвом ради, головою депутатської фракції (групи), до якої входить депутат, головою постійної комісії та самим депутатом.
3. Стаття 17 наступного підрозділу стає статтею 18, зміна нумерації інших статей Регламенту йде за порядком.
4. Підрозділ 2 «Робочі органи сесії міської ради» розділу ІІІ Регламенту доповнити статтею про погоджувальну комісію Ради: «Стаття 24. Погоджувальна комісія Ради
- Погоджувальна комісія рада представників депутатських груп і фракцій Ради (надалі – Погоджувальна рада) створюється як дорадчо-погоджувальний колегіальний орган для попереднього розгляду порядку денного сесії, пленарних засідань, підготовки організаційних питань роботи ради;
2. До складу Погоджувальної ради з правом ухвального голосу входять голова та секретар ради, голови постійних депутатських комісій, а також представники депутатських груп від кожної повної п’ятірки депутатів в складі груп та представники депутатських фракцій від кожної повної трійки депутатів в складі фракцій, але не менше ніж по одному представнику;
3. При визначенні кількості представників депутатської фракції у Погоджувальній Раді кожен депутат приймається з розрахунку чисельності депутатів фракції, незалежно від одночасного входження до складу депутатських груп. Депутат, що входить до складу кількох депутатських груп, враховується при визначенні кількості представників депутатської групи у Погоджувальній Раді лише від однієї депутатської групи за вибором депутата;
4. Головує на засіданнях Погоджувальної Ради голова, а у разі його відсутності – секретар Ради. У випадку відсутності голови та Секретаря Ради, головує на засіданні обраний Погоджувальною Радою її член. Рішення приймаються більшістю голосів від загального складу;
5. Погоджувальна Рада проводить свою роботу у формі засідань. Засідання Погоджувальної Ради є правомочним за умови присутності не менше половини її складу;
- Робота Погоджувальної комісії Ради здійснюється гласно, її засідання є відкритими. Протокол засідання Погоджувальної комісії повинен бути оформлений та оприлюднений на веб-сайті ради невідкладно, але не пізніше 5 робочих дів після засідання;
- Погоджувальна Рада:
- Розглядає пропозиції щодо проектів плану роботи, розкладу та порядку денного пленарних засідань сесії ради;
- Обговорює кандидатів на зняття з посади та обрання на посади голів постійних комісій;
- Вносить пропозиції щодо скликання позачергового пленарного засідання Ради та дати його проведення відповідно до цього Регламенту;
- Розглядає питання про вжиття заходів щодо забезпечення присутності депутатів на пленарних засіданнях;
- Розглядає інші пропозиції з організації роботи Ради відповідно до цього Регламенту.
7. Голова враховує рішення Погоджувальної Ради під час формування порядку денного пленарного засідання та при внесенні кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Радою.
8. Засідання Погоджувальної Ради відбуваються за потребою і протоколюються відділом секретаріату Ради. Засідання Погоджувальної комісії Ради скликаються головою, а у разі його відсутності – Секретарем Ради або за ініціативою представників не менш як двох депутатських фракцій (груп);
9. Протокол засідання Погоджувальної Ради складається аналогічно протоколу засідання постійної комісії Ради;
10. До протоколу засідання Погоджувальної Ради додаються не виголошені заяви учасників засідання, подані до Погоджувальної Ради у письмовій формі;
11. Головуючий на засіданні Погоджувальної Ради підписує протокол відповідного засідання.».
5. Стаття 23 «Лічильні комісії» стає статтею 25, зміна нумерації інших статей Регламенту йде за порядком.
6. Стаття 34 стає статтею 36, у пункті 3 статті 36 слова «частиною 12 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» замінити на «частиною 13 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Пункт 3.2. статті 36 викласти в наступній редакції: «3.2. До проекту рішення додаються відповідні документи, довідкові матеріали, а при розгляді питань за заявами громадян – акти обстежень або пропозиції депутата відповідного територіального виборчого округу».
Статтю 36 доповнити пунктом 3.3.: «3.3. До проекту рішення в обов’язковому порядку додається пояснювальна записка, в якій вказується:
- характеристика стану речей в галузі, яку врегульовує це рішення;
- потреба і мета прийняття рішення;
- прогнозовані суспільні, економічні, фінансові та юридичні наслідки прийняття рішення;
- механізм виконання рішення;
- порівняльна таблиця змін (у випадку, якщо проектом рішення пропонується внести зміни до існуючого рішення ради).
У випадку, якщо проектом рішення пропонується скасувати існуюче рішення ради або внести в нього зміни, до проекту рішення додається копія такого рішення Ради;
Подання пояснювальної записки не вимагається при поданні проектів рішень, що стосуються земельних питань. Авторам або доповідачам даних проектів рішень при розгляді даних питань на засіданні постійної комісії та сесії ради необхідно мати інформаційний матеріал.».
Зміна нумерації інших пунктів статті 36 йде за порядком.
Пункт 3.4. статті 36 викласти в наступній редакції: «3.4. Підготовлений виконавцем проект рішення на електронних носіях та в паперовому вигляді подається відділу забезпечення роботи міської ради та секретарю міської ради для перевірки його на відповідність вимогам до проекту рішення, що встановлені цим Регламентом».
7. Стаття 35 стає статтею 37, пункт 1 статті 37 виключити.
9. Стаття 36 стає статтею 38. У статті 38 пункт 7 стає пунктом 5, пункт 8 стає пунктом 6, пункт 5 старої редакції стає пунктом 7, пункт 6 старої редакції стає пунктом 8.
10. Пункт 8 статті 38 викласти в наступній редакції: «8. Секретар міської ради відповідає за забезпечення депутатів електронними варіантами проектів рішень, які направляються на електронні адреси депутатів не пізніше, як за п’ять днів до відповідного пленарного засідання. Відділ забезпечення роботи міської ради надсилає на електрону пошту депутатів разом із проектами рішень також і обгрунтовуючі матеріали (довідкові, інформаційні, експертні та інші додаткові матеріали, висновок юридичного відділу про відповідність проекту рішення чинному законодавству України, рекомендації профільних постійних комісій ради; висновки виконавчих органів ради (відділів, управлінь, департаментів, висновок пропозиції депутатів, постійних комісій, якщо такі надійшли тощо).
11. Статтю 38 доповнити пунктом 9: «9. Проекти рішень розміщують на окремій сторінці офіційного сайту ради, де обов’язково в табличній формі зазначаються:
- Дата реєстрації проекту рішення в Раді;
- Назва проекту рішення;
- Автор/и;
- Кінцева дата обговорення;
Проекти рішень розміщуються відповідно до дати надходження. Біля проектів рішень, які розміщені в базі менше ніж 20 днів виставляється позначка червоними літерами «Нове надходження».
12. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської радиз питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації.
Міський голова А.С.Федорчук