Заслухавши інформацію керуючої справами виконавчого комітету міської ради Передерей Л.Л., начальника управління освіти і науки м. Борисполя Чернойван Т.А. про представлення проекту „Місто якості. Через якість до міста європейського зразка” для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, розглянувши резолюцію І конференції від 16 травня 2008 року «Управління якістю: досвід та перспективи», враховуючи пропозиції постійних комісій міської ради з питань планування бюджету, економічної реформи, житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою, регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації, з питань освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту та у справах релігії відповідно до Указу Президента України «Про Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування», Постанови Кабінету міністрів від 18 січня 2003 року № 64 ”Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування”, рішення міської ради від 03.02.2009 № 5334-47-V «Про затвердження Політики якості та цілей у сфері якості виконавчого комітету міської ради на 2009 рік», рішення виконавчого комітету від 11.06.2008 № 526 «Про затвердження проекту «Бориспіль – місто якості», розпорядження міського голови від 18.11.2008 № 358 «Про затвердження робочої групи координаторів проекту «Бориспіль - місто якості» та пп. 22 ч.1 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити проект „Місто якості. Через якість до міста європейського зразка” (додається) та схвалити для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.
2. Начальникам структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради забезпечити виконання проекту „Місто якості. Через якість до міста європейського зразка”.
3. Фінансовому управлінню виконавчого комітету міської ради передбачити фінансування проекту „Місто якості. Через якість до міста європейського зразка ” з місцевого бюджету в сумі 125,2 тис.грн.
5.Керуючій справами виконавчого комітету міської ради Передерей Л.Л. інформувати про проведену роботу виконавчий комітет до 01.01.2010.
6.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань планування бюджету, економічної реформи, житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою, регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації, з питань освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту та у справах релігії.
Міський голова А.С. Федорчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
від 14 травня 2009 року
№ 5761-51-V
Проект «Бориспіль – місто якості»
1.Мета проекту
Створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку шляхом підвищення рівня економічної грамотності населення, постійного підвищення надання послу, сприяння залученню інвестицій.
2.Координатори проекту
Представники Громадської ради.
Представники громадської організації «Бориспільська агенція муніципальних ініціатив»
Рада підприємців.
Представники виконавчого комітету Бориспільської міської ради.
3.Партнери проекту
Громадські організації:
Центр підтримки розвитку (м. Луцьк)
Фундація «Молода демократія» (Польша)
Польсько-Український освітній центр (Польша)
Українська асоціація якості (м. Київ)
.
4.Завдання проекту
4.1.Підвищення рівня життя громади шляхом комплексного відновлення, ефективного використання та системного управління об’єктами місцевої інфраструктури.
4.2.Мотивація необхідності використання стандарту ISO 9001:2000, як одного із способів ефективного управління.
4.3.Формування та розвиток мережі інформаційно-довідкових центрів.
4.4.Формування та розвиток мережі самодостатніх організацій громади, зданих ініціювати та впроваджувати власні ініціативи у взаємодії з місцевими органами влади.
4.5.Покращення відповідних професійних навичок представників місцевих органів влади, комунальних установ, закладів освіти, культури, спорту та покращення знань представників вуличних, будинкових комітетів, з метою функціонування прозорої системи місцевого самоврядування, що сприятиме сталому економічному розвитку громади та ефективному наданню послуг.
4.6.Посилення здатності представників влади та громади у визначенні потреб і пріоритетів розвитку громади, методів управління та моніторингу діяльності.
4.7.Поширення в загальнонаціональному масштабі практичного досвіду громади в плануванні та ухваленні рішень за участю громадськості, підвищення соціальної активності та самоорганізації громади. Поширення досвіду необхідне для підтримки законодавчих та адміністративних змін, з метою забезпечення сталого розвитку громад України, фінансової децентралізації, зміцнення демократії.
5.Очікувані результати
5.1.Розвиток навичок самоорганізації, підтримка формування реєстрації, вуличних, будинкових, квартальних комітетів відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації громади».
5.2.Впровадження системи ефективного управління, моніторингу діяльності закладів освіти, культу, спорту, комунальних установ міста відповідно до норм стандарту ISO 9001:2000.
5.3.Залучення інвестицій шляхом участі у грантових конкурсах. Посилення здатності громади у сфері розроблення, управління та впровадження стратегії і проектів місцевого розвитку на основі принципів залучення громадськості, демократичного діалогу, партнерства, співпраці між громадою, владою та бізнесом.
5.4.Створення Центру європейського розвитку та забезпечення його функціонування для поширення досвіду місцевого розвитку.
5.5.Систематизація успішного досвіду та поширення серед усіх зацікавлених громад.
6.Основні заходи проекту
6.1.Презентація та обговорення проекту у комунальних установах, закладів освіти, культури, спорту та надання пропозицій.
6.2.Формування команди з управління проекту.
6.3.Навчання представників комунальних установ, закладів освіти, культури, спорту щодо застосування принципів управління якістю, уточнення стратегій та процедур реалізації проекту згідно з додатком.
6.4.Розроблення медія-стратегії проекту, проведення інформаційної компанії на національному та місцевому рівні (розміщення інформації на веб-сайті виконавчого комітету Бориспільської міської ради, видання періодичного інформаційного бюлетеня, використання інших засобів інформування про проект.
6.5.Підписання угод про партнерство між представниками влади, громади та бізнесу.
6.6.Самоорганізація та мобілізація громади шляхом проведення загальних зборів мешканців міста Борисполя і здійснення подальших заходів щодо виконання рішень загальних зборів.
6.7.Навчання активістів громади, зміцнення організаційної спроможності громади та сприяння створенню вуличних, будинкових та квартальних комітетів.
7.Методологія проекту
Для успішної реалізації проекту необхідно дотримуватись відповідних принципів.
7.1.Орієнтація на замовника. Працівники органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств міста, закладів освіти, культури та спорту повинні усвідомити залежність від свої замовників і тому повинні розуміти поточні та майбутні потреби, виконувати їхні вимоги і прагнути до перевищення їхніх очікувань.
7.2.Лідерство. Керівники органів місцевого самоврядування, комунальних установ, закладів освіти, культури та спорту повинні визначити стратегічну мету організації, встановити єдність мети і напрямків діяльності і організації. Керівництво повинно створювати і підтримувати внутрішнє середовище, в якому можливе повне залучення працівників до діяльності, яка спрямована на досягнення цілей організації.
7.3.Залучення працівників. Працівники комунальних установ міста, закладів освіти, культури і спорту становлять основу організацій, їхнє повне залучення дає змогу використовувати їхні здібності на користь організації
7.4.Процесний підхід. Керівництво організацій повинно усвідомити, що бажаного результату досягають ефективніше, коли діяльністю та пов’язаних з ними ресурсами управляють як процесом.
7.5.Системний підхід до управління. Установлення і розуміння взаємопов’язаних процесів та управління ними як системою сприяє організації результативніше та ефективніше досягти цілі.
7.6.Постійне поліпшення. Постійне поліпшення загальних показників діяльності організації слід вважати незмінною метою організації.
7.7.Прийняття рішень на підставі фактів. Ефективні рішення ґрунтуються на аналізі даних та інформації.
7.8.Взаємовигідні стосунки з постачальниками. Організація та її постачальники є взаємозалежними, і взаємовигідні стосунки підвищують здатність обох сторін створювати цінності.
Додаток до п. 6.3.
п.6.основних заходів проекту «Бориспіль – місто якості»
План заходів
щодо реалізації проекту «Бориспіль – місто якості»
ЗАХІД | МІСЯЦЬ РЕАЛІЗАЦІЇ | КІЛЬКІСТЬ ГОДИН | МЕТОДИКА | УЧАСНИКИ | ПРОДУКТ | Учасники проекту (комунальні підприємства, освітні заклади міста культури та спорту) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
7 |
1.Вступна презентація "Ознайомлення з планом реалізації проекту" | І Червень | 2 год. | Презентація | Управлінський персонал, до 50 осіб (Відповідальні: керуюча справами виконавчого комітету міської ради, працівники оргвідділу) | Відкоригований план реалізації проекту. Заповнений Перелік питань Вступного аудиту |
|
Про затвердження проекту
«Місто якості. Через якість до міста європейського зразка»
ст. 6 з 11
2.Вступний аудиту | І | 8 год. | Огляд і спостереження. Аудит на основі Переліку питань | Внутрішні аудитори виконавчого комітету та усі працівники установи (Відповідальні: працівники відділу кадрів) | Розпорядження міського голови про координаційну раду |
|
3.Підсумок вступного аудиту. | І | 2 год. | Нарада з найвищим керівництвом | Найвище керівництво (Відповідальні: працівники відділу кадрів) | Затверджений орієнтовний графік впровадження, визначення робочої групи, звіт про аудит |
|
4.Загальні засади створення процедур та інструкцій. Опрацювання проекту процедур управління документацією та протоколами | ІІ | 4 год. | Лекція/тренінг | Особи відповідальні за опрацюванням документів та контроль за документацією (Відповідальні: працівники загального кадрів) | Опрацьовані процедури управління документацією, управління протоколами. Реєстри документів СУЯ, протоколів СУЯ, заповнених протоколів |
|
5.Ідентифікація процесів та їх опис. Технологічні карти процесів | ІІІ | 3 год. | Тренінг, консультації | Уповноважені СУЯ установ (Відповідальні: працівники відділу по роботі із зверненнями громадян) | Визначені процеси: Інструкція управління процесами, контекстна діаграма, дочірні діаграми, дерево процесів, перелік критеріїв і показників оцінки процесів, технологічні картки |
|
6.Обслуговування замовника: Інформаційна карта, Електронне обслуговування замовника, Пункт обслуговування замовника «Інформаційно-довідковий центр», дослідження рівня задоволеності замовника | ІУ | 3 год. | Тренінг, консультації | Робоча група (Відповідальні: працівники відділу по роботі із зверненнями громадян) | Опрацювання Інформаційна картка щодо надання типової послуги, Інструкція обслуговування замовників, реєстр вимог до надання послуг, правила взаємодії із замовником. Інструкція дослідження рівня задоволеності, звіт за результатами дослідження, положення щодо діяльності інформаційно-довідкових центрів |
|
7.Управління людськими ресурсами. Система навчання і підвищення кваліфікації. Оцінка працівників. Набір працівників і опис компетенції. Етичний кодекс. | У | 3 год. | Тренінг, консультації | Робоча група, відповідальні особи за ведення кадрової роботи | Інструкція щодо навчання, анкетування щодо навчальних потреб. План навчання. Інструкція оцінки працівників. Інструкція відбору працівників. Етичний кодекс |
|
8.Політика якості та цілі якості | УІ | 3 год. | Тренінг, консультації | Робоча група (Відповідальні: працівники відділу кадрів) | Політика якості та цілі якості |
|
9.Внутрішня комунікація, планування | УІІ | 3 год. | Тренінг, консультації | Робоча група (Відповідальні: працівники оргвідділу) | Інструкція по внутрішній комунікації, Інструкція щодо планування послуги |
|
10.Контроль за невідповідною послугою | УІІ | 3 год. | Тренінг, консультації | Робоча група (Відповідальні: працівники юридичного відділу) | Опрацьована процедура |
|
11.Середовище праці, безпека та гігієна праці | УІІ | 1 год. | Тренінг, консультації | Робоча група, спеціалісти по охороні праці (Відповідальні: інспектор по охороні праці з управління праці та соціального захисту населення, працівники відділу з питань надзвичайних ситуацій) | Інструкції безпеки та гігієни праці, вимоги до робочих місць |
|
12.Зв’язки з постачальниками: договори, критерії постачань, дослідження якості постачань, огляди інфраструктур | УІІІ | 2 год. | Тренінг, консультації | Робоча група, бухгалтери (Відповідальні: працівники фінансово-господарського відділу, працівники відділу капітального будівництва) | Проаналізовані договори, опрацьовані критерії постачання, перелік постачальників товарів і послуг, Опис інфраструктури, огляди інфраструктур комунальних установ міста |
|
13.Партнерство. Опрацювання настанови з якості | УІІІ | 2 год. | Тренінг, консультації | Робоча група, редакційна колегія по опрацюванню настанови (Відповідальні : працівники відділів внутрішньої політики та підприємництва) | Підписання угоди про партнерські стосунки. Настанова з якості |
|
14.Внутрішній аудит | ІХ | 3 год. | Тренінг, консультації | Робоча група (Відповідальні : працівники відділу кадрів, внутрішні аудитори виконавчого комітету) | Опрацьована процедура, протоколи аудиту, звіт про аудит |
|
15.Корекційні та запобіжні дії – проведення та контроль за їх успішністю | Х | 2 год. | Нарада | Робоча група (Відповідальні : працівники відділу кадрів) | Протоколи відповідно до процедури проведення внутрішнього аудиту, |
|
16.Звернення про сертифікат до сертифікуючої інституції | Х |
| Заявка | Найвище керівництво установи (Відповідальні : працівники відділів кадрів та внутрішньої політики) | Лист |
|
17.Сертифікаційний аудит | ХІ |
| Аудит | Всі працівники установ | Протокол з аудиту |
|
18.Видання сертифікату. Аналіз реалізації проекту | ХІІ | 4 год. | Конференція | Учасники конференції (Відповідальні : працівники оргвідділу ) | Резолюція, сертифікат |
|





















