Рахункова палата проводить опитування громадян з метою виявлення найбільш актуальних проблем територіальних громад та врахування думки громадян Звіт ТОВ «УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ» з оцінки впливу на довкілля «Розробка (продовження розробки) Глибоцького родовища піску, придатного як пісок-компонент в’яжучого для щільних силікатних бетонів, а також для благоустрою, рекультивації та планування в Бориспільському районі Київської області» До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Про скликання сімдесят сьомої сесії міської ради VІІІ скликання КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" запрошує долучитися до донорського забору крові Виконавчий комітет Бориспільської міської ради повторно оголошує конкурс по відбору експертів – суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): земельна ділянка № 1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. ГО «Захист прав молоді та релігійних громад» запрошує до вишкільного табору «ЧИН ГЕРОЇВ» Інформування про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Опитування мешканців територіальних громад Київщини з метою визначення потреб маломобільних груп населення Онлайн-навчання та тренінги для соціальних працівників з питань надання кваліфікованої підтримки та допомоги дітям, які постраждали від онлайн-насильства, та їхнім сім’ям Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації фізичним особам за утримання корів Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування витрат на створення нових виробництв з переробки сільськогосподарської продукції або збільшення потужностей наявних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування вартості придбаного суб’єктами господарювання насіння нішевих технічних культур (льону, гірчиці, коріандру) Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання для надання часткового відшкодування вартості закуплених суб’єктами господарювання племінних кізочок, козематок, ярок та вівцематок Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації суб’єктам господарювання за приріст корів власного відтворення Увага! 14-15 травня 2026 року заплановані роботи по промивці та знезараженню резервуарів чистої води та мереж водопостачання у Борисполі Оголошення ТOB «ЖЕК-53» про підвищення тарифів по наданню послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з 01 червня 2026 року Щодо необхідності своєчасної сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє про наявність вакантних посад Про скликання сімдесят шостої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання З 4 по 17 травня 2026 року пройде Марафон кліматичної адаптації Щодо проведення заходів із взяття на військовий облік призовників юнаків 2009 року народження з 01 січня по 31 липня 2026 року Опитування ГО «Зміст» про вивчення рівня обізнаності, відповідності та готовності українських аграрних ОГС до вимог законодавства ЄС щодо організацій виробників Виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголошує конкурс по відбору експертів –суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): - земельна ділянка №1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. Повідомлення ТОВ "ЛНК"про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля: експлуатація існуючої комплексної інженерної споруди з системою збору біогазу не діючого полігону твердих побутових відходів (ТПВ) для виробництва електроенергії на території в районі с. Глибоке Бориспільського району Київської області, за межами населеного пункту Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області Запуск онлайн-курсу «Фінанси для бізнесу: люди, процеси, системи» Про скликання сімдесят п’ятої сесії міської ради VІІІ скликання Оголошено набір на участь в одноденному воркшопі «Відповідальне ведення бізнесу як передумова відновлення та євроінтеграції: інструменти для місцевих громадських організацій» Запуск безоплатного онлайн-курс із системного маркетингу З 01 травня 2026 року змінюється тариф послуги, що надає ТОВ «ЖЕК-53» Про скликання сімдесят четвертої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання «Майстерня власного бізнесу»: навчання та менторська підтримка для жінок, які планують започаткувати власну справу або відновлюють бізнес після вимушених змін Позачерговий прийом військовослужбовців у поліклінічному відділенні КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Бориспільське районне споживче товариство запрошує на передвеликодній ярмарок! Відкрито реєстрацію до Молодіжної ради 4-го скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Повідомлення про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади з пропозицією щодо долучення до її роботи осіб Збір Великоднього кошика для захисників і захисників України: долучайтеся! Про внесення змін до Комплексної програми розвитку сільського господарства та сільських територій Київської області на 2024-2027 роки До відома суб’єктів господарювання: затверджено комплексну програму «Конкурентоспроможна Київщина» на 2026–2027 роки Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України повідомляє про проведення низки електронних аукціонів Про недопущення самовільних рубок у захисних лісонасадженнях, що розташовані на землях залізничного транспорту «Архів Війни за Незалежність»: Державна архівна служба України запроваджує формування єдиного інтегрованого інформаційного простору Відкрито набір на 2 хвилю безкоштовної онлайн-акселераційної програми для українських жінок-підприємиць «Tech Driven Growth», яку реалізують Garage48 та ГО «Інша Жінка» за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) Повідомлення ТОВ "УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ" (45643658) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Про скликання сімдесят третьої сесії міської ради VІІІ скликання
logo diia

11 грудня 2017 року № 728 «Про схвалення Програми розвитку комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бориспільської міської ради Київської області на 2018 – 2020 роки»

11 груд. 2017

 

З метою підвищення якості та доступності надання медичної допомоги населенню міста Бориспіль, розширення мережі амбулаторій загальної практики сімейної медицини, оснащення їх необхідним медичним обладнанням, комп’ютерною технікою, автотранспортом, поліпшення умов праці медичних працівників комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бориспільської міської ради Київської області, відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», підпункту 1 пункту а) статті 27, підпункту 1 пункту 2 статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:

1. Схвалити Програму розвитку комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бориспільської міської ради Київської області на 2018-2020 роки (далі – Програма), що додається.

2. Заступнику міського голови Пасенко Л.В. в установленому порядку подати Програму на затвердження Бориспільською міською радою.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Пасенко Л.В.

 

Міський голова                                                                  А.С. Федорчук

 

СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого комітету
міської ради
11.12.2017 № 728

Програма
розвитку комунального некомерційного підприємства
«Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»
Бориспільської міської ради Київської області
на 2018-2020 роки

1. Паспорт Програми

1

Ініціатор розроблення програми

Виконавчий комітет Бориспільської міської ради

2

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу  виконавчої  влади про розроблення програми

 

3

Розробник програми

КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»

4

Співрозробник програми

Виконавчий комітет Бориспільської міської ради

5

Відповідальний виконавець програми

КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»

6

Учасники програми

КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»
Виконавчий комітет Бориспільської міської ради
Головне управління житлово-комунального господарства
Управління капітального будівництва

7

Термін реалізації програми

2018-2020 роки

7.1.

Етапи виконання програми (для довгострокових програм )

Заходи здійснюються в I етап

8

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)

Міський бюджет, кошти медичної субвенції, кошти юридичних та фізичних осіб, інші джерела фінансування не заборонені чинним законодавством

9

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього

 

74575,0 тис. грн

9.1

Кошти міського бюджету

51075,0 тис. грн

9.2.

Кошти інших джерел

23500,0 тис. грн

2. Визначення проблеми,
на розв'язання якої спрямована Програма

Первинна медико-санітарна допомога (ПМСД) визнана Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) найбільш важливим елементом національних систем охорони здоров’я (ОЗ). Однак існуючі диспропорції між ПМСД і спеціалізованою допомогою в країнах з низьким і середнім рівнем доходів залишаються джерелом неефективності й нерівності в охороні здоров’я населення.
Диспропорції в системі охорони здоров’я України призводять до переважного використання більш вартісної спеціалізованої допомоги, наслідком чого стає зниження якості медичних послуг при одночасному збільшенні суспільних витрат. Тому розвиток ПМСД є одним із ключових елементів у підвищенні ефективності національної системи ОЗ.
Актуальність Програми розвитку комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бориспільської міської ради Київської області на 2018–2020 роки (далі – Програма) продиктована необхідністю поліпшення якості надання та доступності медичної допомоги населенню м. Бориспіль, поліпшення матеріально- технічної бази та відкриття нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ), підвищення престижу праці медичних працівників первинної ланки з надання медичної допомоги, покращення їх соціального та економічного становища. Вона зумовлена, в першу чергу, необхідністю забезпечення первинної ланки медико-санітарної допомоги сімейними лікарями-лікарями загальної практики сімейної медицини, необхідністю поліпшення стану здоров’я населення шляхом забезпечення доступу до кваліфікованої первинної медико-санітарної допомоги, орієнтованої на інтегрований підхід до рішення медико-санітарних потреб окремих громадян, родин та громади в цілому.
Також актуальність значною мірою посилюється необхідністю виконання першочергових завдань, спрямованих на реалізацію політики децентралізації державного управління, які на галузевому рівні полягають в оптимізації мережі закладів охорони здоров?я з урахуванням територіальних потреб населення у медичній допомозі, доступність та ефективність якої залежить в першу чергу від організації надання ПМСД.
Треба усвідомити, що ефективність процесу модернізації та функціонування медичної галузі міста, вирішення завдань покладених на ПМСД можливе лише за умов дотримання основних принципів:
належність до національної системи ОЗ та первинність у контакті окремої особи чи родини з системою ОЗ країни;
максимальна наближеність до місця проживання та праці людини;
максимальна доступність (за рівнем, обсягом, технологіями та терміном надання допомоги);
відповідність професійної підготовки спеціалістів і матеріально-технічної бази її потребам;
стаціонарна допомога надається лише за умови неможливості вирішення проблем на рівні ПМСД;
забезпечення потреб особливо вразливих груп населення (жінок, дітей, осіб із шкідливими умовами праці);
регламентація обов’язків держави та громадськості щодо ПМСД відповідними нормативними документами.
У межах ПМСД саме загальна практика і сімейна медицина може забезпечити: доступні і прийнятні послуги для пацієнтів; справедливий розподіл ресурсів охорони здоров’я; інтегроване і координоване надання комплексних лікувальних, реабілітаційних, паліативних та профілактичних послуг; раціональне використання технологій і ресурсів наступних ланок охорони здоров’я, рентабельність ПМСД.
         Тому при розробці моделі ПМСД на місцевому рівні необхідно закласти всі необхідні елементи, навіть якщо на даному етапі відсутні можливості для їх реалізації. Створення умов і пошук ресурсів під конкретні завдання створеної моделі ПМСД (з усіма необхідними елементами) є основою її подальшого розвитку.
Одним з основних завдань органів місцевого самоврядування є створення умов для ефективного та доступного для всіх громадян медичного обслуговування, яке залежить не лише від матеріально-технічної бази, а й від забезпеченості кваліфікованими медичними кадрами. У більшості держав світу на частку первинної медико-санітарної допомоги припадає до 90% загального обсягу медичних послуг, а питома вага чисельності лікарів загальної практики-сімейних лікарів в м. Бориспіль та Бориспільському районі становить разом приблизно 50%.
Протягом останніх років ситуація з кадрами погіршується щорічно як по лікарях, так і по середньому медичному персоналу. Викликає занепокоєння зростання кількості медичних працівників пенсійного віку, а також те, що молоді спеціалісти не бажають йти на роботу у зв’язку з відсутністю житла, низькою заробітною платою та відсутністю доплат стимулюючого характеру.
Не застосовуються принципи комплексності та наступності у наданні медичної допомоги. Не приділяється достатня увага профілактиці захворювань та диспансеризації населення. Це призводить до несвоєчасного виявлення хвороб та їх ускладнень, а отже, до збільшення потреби населення у спеціалізованій та високоспеціалізованій медичній допомозі.
Таким чином, зміщення акцентів від лікування до профілактики захворювань і просування здорового способу життя, а також запровадження мультидисциплінарного підходу у забезпеченні здоров’я територіальної громади, робить концепцію громадського здоров’я невід’ємною складовою сучасної моделі ПМСД.
На сьогодні система охорони здоров’я міста Бориспіль, як і України в цілому, характеризується:
низьким рівнем тривалості життя людей;
від’ємним природним приростом населення;
низьким рівнем здоров’я мешканців;
зростанням та поширеністю інфекційної захворюваності;
недостатнім розвитком інституту сімейної медицини;
пріоритетністю розвитку вторинної медичної допомоги;
повною відсутністю взаємодії між первинною і вторинною ланками надання медичної допомоги, а також між екстреною та невідкладною медичною допомогою.
Ця Програма розроблена на виконання Закону України від 07.07.2011 року № 3611-VІ «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги», Закону України від 06.04.2017 № 2002-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я», наказу Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.2013 № 1150 «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та його підрозділів», рішення Бориспільської міської ради  від 16.11.2017 року № 2500-35-VII «Про створення комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бориспільської міської ради Київської області» та з метою подальшого розвитку сімейної медицини шляхом формування, збереження і зміцнення здоров’я людей в м. Бориспіль, раннього виявлення захворювань та їх ефективного лікування.
Враховуючи вище викладене, є нагальна потреба у створенні Програми розвитку комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бориспільської міської ради Київської області на 2018-2020 роки з розширеним спектром заходів, що стосуються покращення медичного обслуговування як дорослого, так і дитячого населення на первинному рівні, збереження здоров’я 60-ти тисячної громади м. Бориспіль, попередження захворюваності, зниження смертності та інвалідності.
Затвердження даної Програми дасть можливість реалізувати впровадження програмно-цільового методу фінансування та залучити додаткові кошти із міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством, для вирішення проблемних питань первинної медико-санітарної допомоги міста, наближення якісної первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини до населення міста Борисполя.

3. Визначення мети Програми

Метою програми є об’єднання зусиль органу місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, що здійснюють діяльність на території м. Бориспіль в напрямку підвищення стандартів життя, модернізації та зміцнення матеріально-технічної бази КНП «БМЦПМСД», створення нових та розширення існуючих мереж амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, оснащення необхідним медичним обладнанням, комп’ютерною технікою, яку можна буде підключити до державної електронної системи e-Health, автотранспортом, забезпечення житлом медичних працівників первинної ланки, що допоможе забезпечити населення м. Бориспіль якісними та своєчасними медичними послугами.

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми,
обсягів та джерел фінансування

Первинна медична допомога мешканцям м. Бориспіль, яких нараховується станом на 01.01.2017 року 61 613 тис., до цього часу надавалася центром первинної медико-санітарної допомоги районного підпорядкування, який також обслуговував мешканців Бориспільського району (52 440 тис. станом на 01.01.2017 року). Враховуючи недокомплектацію штатів центру згідно чинної нормативної бази, особливості фінансування цього комунального закладу, не розвинену мережу амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, громада м. Бориспіль не могла отримувати своєчасно та в повному обсязі первинну медичну допомогу згідно існуючого положення про ЦПМСД, про що свідчить значне додаткове навантаження на Бориспільську центральну районну лікарню (вторинна ланка). Ці проблеми накопичувалися з 2013 року і потребували невідкладного вирішення. Шляхом вирішення стало створення комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», яке потребує адекватного фінансування з місцевого бюджету.
Новостворений міський ЦПМСД забезпечить поліпшення стану здоров’я всіх верств населення, призведе до зниження рівня захворюваності, інвалідності, смертності, продовження активного довголіття і тривалості життя, а також буде сприяти:
організації медико-санітарної допомоги населенню, забезпеченню її високої якості та ефективності, пріоритетності розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини;
удосконаленню матеріально-технічної бази охорони здоров’я відповідно до європейських стандартів, запровадженню правових, економічних, управлінських механізмів, забезпечення конституційних прав громадян на охорону здоров’я;
залучанню засобів масової інформації, навчальних закладів та громадських організацій до більш широкого інформування населення з питань профілактики, раннього виявлення та ефективного лікування захворювань;
запровадженню ефективної системи багатоканального фінансування, збільшення бюджетних асигнувань на охорону здоров’я;
поліпшенню медичної допомоги вразливим верствам населення м. Борисполя;
забезпеченню населення ефективними, безпечними і якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення згідно державній програмі «Доступні ліки»;
підвищенню ефективності використання фінансових та матеріальних ресурсів охорони здоров’я;
створенню сучасної системи інформаційного забезпечення у сфері охорони здоров’я (e-Health);
удосконаленню інноваційної політики в сфері охорони здоров’я;
впровадженню системи персоніфікованого електронного реєстру громадян та сучасних інформаційних і телемедичних технологій в діяльності первинної медико-санітарної допомоги.
Фінансування програми здійснюється в межах видатків, затверджених в міському бюджеті, за рішеннями міської ради щодо виділення та спрямування коштів на виконання вказаної програми, навіть за умови поточного фінансування реалізації заходів із Держбюджету (програма державних фінансових медичних гарантій), а також з інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
Обсяг вказаних видатків визначається рішеннями Бориспільської міської рад про бюджет або про внесення змін до показників місцевого бюджету на відповідний рік.
Програма розрахована на реалізацію заходів протягом 3-х років з 2018 по 2020 роки.

5. Перелік  завдань Програми

Основними завданнями функціонування та розвитку первинної медико-санітарної допомоги населенню м. Бориспіль на 2018-2020 років є:
збереження і покращення здоров’я населення;
гарантована доступність і якість кваліфікованої медичної допомоги;
будівництво, реконструкція, проведення ремонту, оснащення обладнанням медичного та офісного призначення, комп’ютерною технікою, високошвидкісним Інтернетом та локальною мережею, засобами зв’язку і автотранспортом;
створення умов для заохочення медичного персоналу та випускників медичних освітніх закладів до проживання та професійної діяльності в м. Бориспіль;
удосконалення організації медичної допомоги, пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги;
підвищення рівня санітарної культури населення, формування здорового способу життя;
удосконалення механізмів фінансування закладів охорони здоров’я враховуючи сучасні тенденції та нові прийняті закони.

6. Результативні показники Програми

Виконання Програми дає змогу:
підвищити ефективність та якість надання медичної допомоги на первинній ланці з метою подолання несприятливих демографічних тенденцій;
збільшити питому вагу медичної допомоги, що надається:
а) лікарями загальної практики – сімейними лікарями – щороку на 7–10%;
б) на засадах сімейної медицини на рівні амбулаторно-поліклінічної допомоги – щороку на 5–7%;
сформувати систему надання населенню високоякісної медичної допомоги на засадах сімейної медицини;
створити умови для реалізації принципу організації та координації медичної допомоги між лікарями загальної практики-сімейної медицини (первинна ланка) із вузькими спеціалістами стаціонарних відділень лікарень вторинної та третинної ланки;
сприяти комплексній роботі та налагодженню взаємозв’язку між службами екстреної медичної та невідкладної допомоги;
забезпечення сучасною матеріально-технічною базою всіх закладів КНП «Бориспільський ЦПМСД» відповідно рекомендованих табелів оснащення та нормативів.

Показники

2018

2019

2020

Міський бюджет

Інші джерела

Міський бюджет

Інші джерела

Міський бюджет

Інші джерела

Завдання 1. Проведення капітальних та поточних ремонтів підрозділів КНП «Бориспільський ЦПМСД»

Затрат

 

 

 

 

 

 

Обсяг фінансування (тис. грн)

5600,0

-

1800,0

-

-

-

Продукту

 

 

 

 

 

 

Кількість приміщень, які потребують ремонту

4

-

3

-

-

-

Ефективність

 

 

 

 

 

 

Середня вартість ремонту

1400,0

-

600,0

-

-

-

Якості

 

 

 

 

 

 

Відсоток охоплених ремонтом приміщень,%

70,0

-

50,0

-

-

-

Завдання 2. Забезпечення інформаційними технологіями

Затрат

 

 

 

 

 

 

Обсяг фінансування (тис. грн)

800,0

-

290,0

-

-

-

Продукту

 

 

 

 

 

 

Кількість придбаної офісної техніки

40

-

6

-

-

-

Ефективність

 

 

 

 

 

 

Середня вартість одиниці офісної техніки

20,0

-

48,3

-

-

-

Якості

 

 

 

 

 

 

Відсоток створених робочих місць, %

100,0

-

100,0

-

-

-

Завдання 3. Придбання медичного обладнання

Затрат

 

 

 

 

 

 

Обсяг фінансування (тис. грн)

2000,0

-

500,0

-

500,0

-

Продукту

 

 

 

 

 

 

Кількість придбаного обладнання

100

-

50

-

50

-

Ефективність

 

 

 

 

 

 

Середня вартість одиниці медичного обладнання

20,0

-

10,0

-

10,0

-

Якості

 

 

 

 

 

 

Відсоток забезпечення працівників медичним обладнанням, %

100,0

-

100,0

-

100,0

-


7. Заходи Програми розвитку КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»
Бориспільської міської ради Київської області на 2018–2020 роки

№ п\п

Перелік заходів Програми

Відповідальні за виконання

Строки виконання заходу (роки)

Джерело фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування ,
(тис. грн)

Очікуваний результат

Всього

І етап:
2018 рік

ІІ етап:
2019 рік

ІІІ етап:
2020 рік

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

7.1.

Проведення капітальних та поточних ремонтів структурних підрозділів
КНП «Бориспільський ЦПМСД»

7.1.1.

Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги, м. Бориспіль, вул. Лютнева, 12 / Міська амбулаторія ЗПСМ №1
- Виготовлення проектно-кошторисної документації, експертиза та капітальний ремонт

КНП  «Бориспільський ЦПМСД», управління капітального будівництва, головне управління житлово-комунального господарства

2018

Міський бюджет / інші джерела

3000,0

3000,0

-

-

Створити нову амбулаторію за для покращення умов надання  первинної допомоги мешканцям
м. Бориспіль, а саме: своєчасність та доступність

7.1.2.

 Міська амбулаторія ЗПСМ №2,                       м. Бориспіль,  вул. Київський Шлях, 24
- Виготовлення проектно-кошторисної документації, експертиза та капітальний ремонт
- Поточний ремонт приміщень

КНП  «Бориспільський ЦПМСД», управління капітального будівництва, головне управління житлово-комунального господарства

2018-2019

Міський бюджет / інші джерела

3000,0

1500,0

1500,0

-

Створити нову амбулаторію за для покращення умов надання  первинної допомоги мешканцям
м. Бориспіль, а саме: своєчасність та доступність

7.1.3

Міська амбулаторія ЗПСМ №3,                  м. Бориспіль,  вул. Глибоцька, 81
- Капітальний ремонт приміщення

КНП  «Бориспільський ЦПМСД», управління капітального будівництва, головне управління житлово-комунального господарства

2018

Міський бюджет / інші джерела

1000,0

1000,0

-

-

Створити нову амбулаторію за для покращення умов надання  первинної допомоги мешканцям
м. Бориспіль, а саме: своєчасність та доступність

7.1.4.

Міська амбулаторія ЗПСМ №4,                       м. Бориспіль,  вул. Київський Шлях, 11
- Поточний ремонт приміщень

КНП «Бориспільський ЦПМСД», головне управління житлово-комунального господарства, виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

150,0

-

150,0

-

Збереження  в належному стані будівлі

7.1.5.

Міська амбулаторія ЗПСМ №5,                       м. Бориспіль,  вул. Гагаріна, 1
- Поточний ремонт приміщень

КНП «Бориспільський ЦПМСД», головне управління житлово-комунального господарства, виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

150,0

-

150,0

-

Збереження  в належному стані будівлі

7.1.6.

Пункт невідкладної медичної допомоги,                       м. Бориспіль,  вул. Чехова, 2
- Поточний ремонт приміщень

КНП «Бориспільський ЦПМСД», головне управління житлово-комунального господарства, виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

100,0

100,0

-

-

Збереження  в належному стані будівлі

7.2.

Розвиток інформаційних технологій. Офісна техніка

7.2.1.

Придбання комп’ютерних комплексів для забезпечення медичних працівників автоматизованими робочими місцями.

КНП БМР «Бориспільський міський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

600,0

400,0

200,0

-

Забезпечення населення кваліфікованим лікуванням та консультуванням шляхом запровадження телемедицини, створення єдиного інформаційного простору e-Health, покращення системи збору та обробки інформації.

7.2.2.

Придбання ліцензійних комп’ютерних програм та їх обслуговування.

КНП «Бориспільський міський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

210,0

210,0

-

-

Забезпечення населення кваліфікованим лікуванням та консультуванням шляхом запровадження телемедицини, створення єдиного інформаційного простору e-Health, покращення системи збору та обробки інформації

7.2.3.

Підключення до швидкісної мережі ІНТЕРНЕТ та до локальної мережі структурних закладів з придбанням відповідної апаратури

КНП  «Бориспільський міський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

100,0

100,0

-

-

Забезпечення населення кваліфікованим лікуванням та консультуванням шляхом запровадження телемедицини, створення єдиного інформаційного простору e-Health, покращення системи збору та обробки інформації.

7.2.4.

Багатофункціональний пристрій (БФП)

КНП  «Бориспільський міський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

100,0

50,0

50,0

-

Забезпечення населення кваліфікованим лікуванням та консультуванням шляхом запровадження телемедицини, створення єдиного інформаційного простору e-Health, покращення системи збору та обробки інформації.

7.2.5.

Телефон-факс

КНП  «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

20,0

10,0

10,0

-

Покращення комунікації

7.2.5.

Створення та підтримка офіційного сайту КНП «Бориспільський ЦПМСД»

КНП «Бориспільський ЦПМСД»

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

60,0

30,0

30,0

-

Комунікація та інформування населення

7.3.

Придбання медичного обладнання, інструментарію,
м’якого та твердого інвентарю (кушетки, стільці, столи)

7.3.1.

Придбання біохімічного аналізатора напівавтоматичного

КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

600,0

300,0

300,0

-

Забезпечення якісного, повного лабораторного обстеження населення

7.3.2.

Придбання гематологічного аналізатора та аналізатора сечі

КНП
«Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

1300,0

600,0

400,0

300,0

Забезпечення якісного, повного лабораторного обстеження населення

7.3.3.

Придбання медичного обладнання та  інструментарію для амбулаторій Центру відповідно до табеля оснащення.

КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

3000,0

2000,0

500,0

500,0

Забезпечення своєчасного надання прикріпленому населенню медичної допомоги, обслуговування невідкладних викликів.

7.3.4.

Передбачити кошти для забезпечення структурних підрозділів медикаментами , перев’язувальним матеріалом, виробами медичного призначення та інше, що фінансується згідно КЕКВ 2220 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали», в т.  ч
- лікарські засоби для надання невідкладної допомоги;
-витратні матеріали та вироби медичного призначення;
дезінфекційні засоби.:

КНП  «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

1500,0

500,0

500,0

500,0

Забезпечення своєчасного надання прикріпленому населенню медичної допомоги, обслуговування невідкладних викликів

7.3.6

Придбання офісних меблів

КНП  «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

500,0

400,0

100,0

-

Забезпечення робочих місць медичним працівникам центру та амбулаторій

7.3.7.

Холодильники однокамерні

КНП  «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

60,0

40,0

10,0

10,0

Зберігання лікарських засобів, тест-систем та вакцин

7.3.8.

- Сейф для збереження наркотичних засобів та прекурсорів
- Сейф для збереження документації

КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

70,0

70,0

-

-

Зберігання наркотичних засобів та прекурсорів, медичної документації

7.4.

Місцеві стимули

7.4.1.

Забезпечення житлом медичних працівників КНП «Бориспільський міський ЦПМСД» (придбання, ремонт квартир (будинків), побудова доступного житла), залучення до співпраці «Фонду сприяння будівництву та інвестиціям»

КНП  «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради, підприємства, організації

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

Згідно виділених коштів

Згідно виділених коштів

Згідно виділених коштів

Згідно виділених коштів

Мотивація медичних працівників до роботи

7.4.2.

Фінансування заробітної плати

КНП  «Бориспільський міський ЦПМСД»

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

33500,0

10000,0

11000,0

12500,0

Мотивація медичних працівників до роботи

7.5.

Кадрове забезпечення

7.5.1.

Проходження спеціалізації з сімейної медицини

КНП  «Бориспільський ЦПМСД»

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

300,0

100,0

120,0

80,0

Покращення якісного своєчасного кваліфікованого надання медичних послуг первинного рівня

7.5.2.

Підвищення професійної підготовки медичних працівників (курси підвищення кваліфікації, семінари, конференції)

КНП «Бориспільський ЦПМСД»

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

100,0

30,0

40,0

30,0

Покращення якісного своєчасного кваліфікованого надання медичних послуг первинного рівня

7.6.

Придбання автотранспорту

7.6.1.

Легковий автомобіль

КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради, підприємства, організації.

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

1500,0

500,0

500,0

500,0

Покращення комунікації між лікарями та пацієнтами, надання невідкладної допомоги

7.6.2.

Санітарний автотранспорт (машина невідкладної допомоги)

КНП  «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради, підприємства, організації

2018-2020
роки

Міський бюджет / інші джерела

1755,0

-

1755,0

-

Забезпечення вчасно транспортування пацієнтів на інші рівні надання медичної допомоги

7.7.

Оплата комунальних послуг

КНП  «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет/ інші джерела

16500

5000,0

5500,0

6000,0

Забезпечення безперебійного постачання тепла, води, світла

7.8.

Поточне утримання структурних підрозділів

КНП  «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради

2018-2020
роки

Міський бюджет/ інші джерела

3400,0

1000,0

1100,0

1300,0

Оплата охорони, вивезення сміття, придбання канцтоварів, паливно-мастильних матеріалів тощо

 

Всього за Програмою

 

 

 

74575,0

27940,0

24415,0

22220,0

 

 

8. Ресурсне забезпечення Програми

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми

Роки
виконання

Всього витрат виконання
програми
(тис. грн)

2018 рік

2019 рік

2020 рік

Обсяг ресурсів, усього,
(тис. грн) у тому числі:

27940,0

24415,0

22220,0

74575,0

Міський бюджет

27940,0

13415,0

9720,0

51075,0

Інші джерела (тис. грн)

-

11000,0

12500,0

23500,0

9. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Координацію та контроль за ходом  виконання Програми розвитку «Бориспільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги»  Бориспільської міської ради Київської області на 2018-2020 роки  здійснює Бориспільська міська рада та її виконавчий комітет,  КНП «Бориспільський ЦПМСД».
КНП «Бориспільський ЦПМСД» надавати міській раді звіт про хід виконання Програми до 01 березня наступного року за звітний період.

10. Прикінцеві положення

Програма визначає мету, завдання і шляхи розвитку первинної медико-санітарної допомоги громади міста Борисполя на 2018-2020 роки, враховуючи стратегічні завдання та прогнозовані обсяги фінансового забезпечення.
Програма має відкритий характер і може доповнюватись (змінюватись) в установленому чинним законодавством порядку в залежності від потреб поточного моменту (прийняття нових нормативних актів, затвердження та доповнення регіональних медичних програм, змінних фінансово-господарських можливостей громади).
Програма розрахована на 3 роки, має завдання, які направлені на виконання заходів Програми адаптованих до рівня потреб та можливостей міста, реалізація Програми буде здійснюватися шляхом співпраці медичних закладів первинного рівня та органів місцевого самоврядування у визначених напрямках діяльності.