З метою підвищення якості та доступності надання медичної допомоги населенню міста Бориспіль, розширення мережі амбулаторій загальної практики сімейної медицини, оснащення їх необхідним медичним обладнанням, комп’ютерною технікою, автотранспортом, поліпшення умов праці медичних працівників комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бориспільської міської ради Київської області, відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», підпункту 1 пункту а) статті 27, підпункту 1 пункту 2 статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:
1. Схвалити Програму розвитку комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бориспільської міської ради Київської області на 2018-2020 роки (далі – Програма), що додається.
2. Заступнику міського голови Пасенко Л.В. в установленому порядку подати Програму на затвердження Бориспільською міською радою.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Пасенко Л.В.
Міський голова А.С. Федорчук
СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого комітету
міської ради
11.12.2017 № 728
Програма
розвитку комунального некомерційного підприємства
«Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»
Бориспільської міської ради Київської області
на 2018-2020 роки
1. Паспорт Програми
|
1 |
Ініціатор розроблення програми |
Виконавчий комітет Бориспільської міської ради |
|
2 |
Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми |
|
|
3 |
Розробник програми |
КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» |
|
4 |
Співрозробник програми |
Виконавчий комітет Бориспільської міської ради |
|
5 |
Відповідальний виконавець програми |
КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» |
|
6 |
Учасники програми |
КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» |
|
7 |
Термін реалізації програми |
2018-2020 роки |
|
7.1. |
Етапи виконання програми (для довгострокових програм ) |
Заходи здійснюються в I етап |
|
8 |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм) |
Міський бюджет, кошти медичної субвенції, кошти юридичних та фізичних осіб, інші джерела фінансування не заборонені чинним законодавством |
|
9 |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього |
74575,0 тис. грн |
|
9.1 |
Кошти міського бюджету |
51075,0 тис. грн |
|
9.2. |
Кошти інших джерел |
23500,0 тис. грн |
2. Визначення проблеми,
на розв'язання якої спрямована Програма
Первинна медико-санітарна допомога (ПМСД) визнана Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) найбільш важливим елементом національних систем охорони здоров’я (ОЗ). Однак існуючі диспропорції між ПМСД і спеціалізованою допомогою в країнах з низьким і середнім рівнем доходів залишаються джерелом неефективності й нерівності в охороні здоров’я населення.
Диспропорції в системі охорони здоров’я України призводять до переважного використання більш вартісної спеціалізованої допомоги, наслідком чого стає зниження якості медичних послуг при одночасному збільшенні суспільних витрат. Тому розвиток ПМСД є одним із ключових елементів у підвищенні ефективності національної системи ОЗ.
Актуальність Програми розвитку комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бориспільської міської ради Київської області на 2018–2020 роки (далі – Програма) продиктована необхідністю поліпшення якості надання та доступності медичної допомоги населенню м. Бориспіль, поліпшення матеріально- технічної бази та відкриття нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ), підвищення престижу праці медичних працівників первинної ланки з надання медичної допомоги, покращення їх соціального та економічного становища. Вона зумовлена, в першу чергу, необхідністю забезпечення первинної ланки медико-санітарної допомоги сімейними лікарями-лікарями загальної практики сімейної медицини, необхідністю поліпшення стану здоров’я населення шляхом забезпечення доступу до кваліфікованої первинної медико-санітарної допомоги, орієнтованої на інтегрований підхід до рішення медико-санітарних потреб окремих громадян, родин та громади в цілому.
Також актуальність значною мірою посилюється необхідністю виконання першочергових завдань, спрямованих на реалізацію політики децентралізації державного управління, які на галузевому рівні полягають в оптимізації мережі закладів охорони здоров?я з урахуванням територіальних потреб населення у медичній допомозі, доступність та ефективність якої залежить в першу чергу від організації надання ПМСД.
Треба усвідомити, що ефективність процесу модернізації та функціонування медичної галузі міста, вирішення завдань покладених на ПМСД можливе лише за умов дотримання основних принципів:
належність до національної системи ОЗ та первинність у контакті окремої особи чи родини з системою ОЗ країни;
максимальна наближеність до місця проживання та праці людини;
максимальна доступність (за рівнем, обсягом, технологіями та терміном надання допомоги);
відповідність професійної підготовки спеціалістів і матеріально-технічної бази її потребам;
стаціонарна допомога надається лише за умови неможливості вирішення проблем на рівні ПМСД;
забезпечення потреб особливо вразливих груп населення (жінок, дітей, осіб із шкідливими умовами праці);
регламентація обов’язків держави та громадськості щодо ПМСД відповідними нормативними документами.
У межах ПМСД саме загальна практика і сімейна медицина може забезпечити: доступні і прийнятні послуги для пацієнтів; справедливий розподіл ресурсів охорони здоров’я; інтегроване і координоване надання комплексних лікувальних, реабілітаційних, паліативних та профілактичних послуг; раціональне використання технологій і ресурсів наступних ланок охорони здоров’я, рентабельність ПМСД.
Тому при розробці моделі ПМСД на місцевому рівні необхідно закласти всі необхідні елементи, навіть якщо на даному етапі відсутні можливості для їх реалізації. Створення умов і пошук ресурсів під конкретні завдання створеної моделі ПМСД (з усіма необхідними елементами) є основою її подальшого розвитку.
Одним з основних завдань органів місцевого самоврядування є створення умов для ефективного та доступного для всіх громадян медичного обслуговування, яке залежить не лише від матеріально-технічної бази, а й від забезпеченості кваліфікованими медичними кадрами. У більшості держав світу на частку первинної медико-санітарної допомоги припадає до 90% загального обсягу медичних послуг, а питома вага чисельності лікарів загальної практики-сімейних лікарів в м. Бориспіль та Бориспільському районі становить разом приблизно 50%.
Протягом останніх років ситуація з кадрами погіршується щорічно як по лікарях, так і по середньому медичному персоналу. Викликає занепокоєння зростання кількості медичних працівників пенсійного віку, а також те, що молоді спеціалісти не бажають йти на роботу у зв’язку з відсутністю житла, низькою заробітною платою та відсутністю доплат стимулюючого характеру.
Не застосовуються принципи комплексності та наступності у наданні медичної допомоги. Не приділяється достатня увага профілактиці захворювань та диспансеризації населення. Це призводить до несвоєчасного виявлення хвороб та їх ускладнень, а отже, до збільшення потреби населення у спеціалізованій та високоспеціалізованій медичній допомозі.
Таким чином, зміщення акцентів від лікування до профілактики захворювань і просування здорового способу життя, а також запровадження мультидисциплінарного підходу у забезпеченні здоров’я територіальної громади, робить концепцію громадського здоров’я невід’ємною складовою сучасної моделі ПМСД.
На сьогодні система охорони здоров’я міста Бориспіль, як і України в цілому, характеризується:
низьким рівнем тривалості життя людей;
від’ємним природним приростом населення;
низьким рівнем здоров’я мешканців;
зростанням та поширеністю інфекційної захворюваності;
недостатнім розвитком інституту сімейної медицини;
пріоритетністю розвитку вторинної медичної допомоги;
повною відсутністю взаємодії між первинною і вторинною ланками надання медичної допомоги, а також між екстреною та невідкладною медичною допомогою.
Ця Програма розроблена на виконання Закону України від 07.07.2011 року № 3611-VІ «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги», Закону України від 06.04.2017 № 2002-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я», наказу Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.2013 № 1150 «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та його підрозділів», рішення Бориспільської міської ради від 16.11.2017 року № 2500-35-VII «Про створення комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бориспільської міської ради Київської області» та з метою подальшого розвитку сімейної медицини шляхом формування, збереження і зміцнення здоров’я людей в м. Бориспіль, раннього виявлення захворювань та їх ефективного лікування.
Враховуючи вище викладене, є нагальна потреба у створенні Програми розвитку комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Бориспільської міської ради Київської області на 2018-2020 роки з розширеним спектром заходів, що стосуються покращення медичного обслуговування як дорослого, так і дитячого населення на первинному рівні, збереження здоров’я 60-ти тисячної громади м. Бориспіль, попередження захворюваності, зниження смертності та інвалідності.
Затвердження даної Програми дасть можливість реалізувати впровадження програмно-цільового методу фінансування та залучити додаткові кошти із міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством, для вирішення проблемних питань первинної медико-санітарної допомоги міста, наближення якісної первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини до населення міста Борисполя.
3. Визначення мети Програми
Метою програми є об’єднання зусиль органу місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, що здійснюють діяльність на території м. Бориспіль в напрямку підвищення стандартів життя, модернізації та зміцнення матеріально-технічної бази КНП «БМЦПМСД», створення нових та розширення існуючих мереж амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, оснащення необхідним медичним обладнанням, комп’ютерною технікою, яку можна буде підключити до державної електронної системи e-Health, автотранспортом, забезпечення житлом медичних працівників первинної ланки, що допоможе забезпечити населення м. Бориспіль якісними та своєчасними медичними послугами.
4. Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми,
обсягів та джерел фінансування
Первинна медична допомога мешканцям м. Бориспіль, яких нараховується станом на 01.01.2017 року 61 613 тис., до цього часу надавалася центром первинної медико-санітарної допомоги районного підпорядкування, який також обслуговував мешканців Бориспільського району (52 440 тис. станом на 01.01.2017 року). Враховуючи недокомплектацію штатів центру згідно чинної нормативної бази, особливості фінансування цього комунального закладу, не розвинену мережу амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, громада м. Бориспіль не могла отримувати своєчасно та в повному обсязі первинну медичну допомогу згідно існуючого положення про ЦПМСД, про що свідчить значне додаткове навантаження на Бориспільську центральну районну лікарню (вторинна ланка). Ці проблеми накопичувалися з 2013 року і потребували невідкладного вирішення. Шляхом вирішення стало створення комунального некомерційного підприємства «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», яке потребує адекватного фінансування з місцевого бюджету.
Новостворений міський ЦПМСД забезпечить поліпшення стану здоров’я всіх верств населення, призведе до зниження рівня захворюваності, інвалідності, смертності, продовження активного довголіття і тривалості життя, а також буде сприяти:
організації медико-санітарної допомоги населенню, забезпеченню її високої якості та ефективності, пріоритетності розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини;
удосконаленню матеріально-технічної бази охорони здоров’я відповідно до європейських стандартів, запровадженню правових, економічних, управлінських механізмів, забезпечення конституційних прав громадян на охорону здоров’я;
залучанню засобів масової інформації, навчальних закладів та громадських організацій до більш широкого інформування населення з питань профілактики, раннього виявлення та ефективного лікування захворювань;
запровадженню ефективної системи багатоканального фінансування, збільшення бюджетних асигнувань на охорону здоров’я;
поліпшенню медичної допомоги вразливим верствам населення м. Борисполя;
забезпеченню населення ефективними, безпечними і якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення згідно державній програмі «Доступні ліки»;
підвищенню ефективності використання фінансових та матеріальних ресурсів охорони здоров’я;
створенню сучасної системи інформаційного забезпечення у сфері охорони здоров’я (e-Health);
удосконаленню інноваційної політики в сфері охорони здоров’я;
впровадженню системи персоніфікованого електронного реєстру громадян та сучасних інформаційних і телемедичних технологій в діяльності первинної медико-санітарної допомоги.
Фінансування програми здійснюється в межах видатків, затверджених в міському бюджеті, за рішеннями міської ради щодо виділення та спрямування коштів на виконання вказаної програми, навіть за умови поточного фінансування реалізації заходів із Держбюджету (програма державних фінансових медичних гарантій), а також з інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
Обсяг вказаних видатків визначається рішеннями Бориспільської міської рад про бюджет або про внесення змін до показників місцевого бюджету на відповідний рік.
Програма розрахована на реалізацію заходів протягом 3-х років з 2018 по 2020 роки.
5. Перелік завдань Програми
Основними завданнями функціонування та розвитку первинної медико-санітарної допомоги населенню м. Бориспіль на 2018-2020 років є:
збереження і покращення здоров’я населення;
гарантована доступність і якість кваліфікованої медичної допомоги;
будівництво, реконструкція, проведення ремонту, оснащення обладнанням медичного та офісного призначення, комп’ютерною технікою, високошвидкісним Інтернетом та локальною мережею, засобами зв’язку і автотранспортом;
створення умов для заохочення медичного персоналу та випускників медичних освітніх закладів до проживання та професійної діяльності в м. Бориспіль;
удосконалення організації медичної допомоги, пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги;
підвищення рівня санітарної культури населення, формування здорового способу життя;
удосконалення механізмів фінансування закладів охорони здоров’я враховуючи сучасні тенденції та нові прийняті закони.
6. Результативні показники Програми
Виконання Програми дає змогу:
підвищити ефективність та якість надання медичної допомоги на первинній ланці з метою подолання несприятливих демографічних тенденцій;
збільшити питому вагу медичної допомоги, що надається:
а) лікарями загальної практики – сімейними лікарями – щороку на 7–10%;
б) на засадах сімейної медицини на рівні амбулаторно-поліклінічної допомоги – щороку на 5–7%;
сформувати систему надання населенню високоякісної медичної допомоги на засадах сімейної медицини;
створити умови для реалізації принципу організації та координації медичної допомоги між лікарями загальної практики-сімейної медицини (первинна ланка) із вузькими спеціалістами стаціонарних відділень лікарень вторинної та третинної ланки;
сприяти комплексній роботі та налагодженню взаємозв’язку між службами екстреної медичної та невідкладної допомоги;
забезпечення сучасною матеріально-технічною базою всіх закладів КНП «Бориспільський ЦПМСД» відповідно рекомендованих табелів оснащення та нормативів.
|
Показники |
2018 |
2019 |
2020 |
|||
|
Міський бюджет |
Інші джерела |
Міський бюджет |
Інші джерела |
Міський бюджет |
Інші джерела |
|
|
Завдання 1. Проведення капітальних та поточних ремонтів підрозділів КНП «Бориспільський ЦПМСД» |
||||||
|
Затрат |
|
|
|
|
|
|
|
Обсяг фінансування (тис. грн) |
5600,0 |
- |
1800,0 |
- |
- |
- |
|
Продукту |
|
|
|
|
|
|
|
Кількість приміщень, які потребують ремонту |
4 |
- |
3 |
- |
- |
- |
|
Ефективність |
|
|
|
|
|
|
|
Середня вартість ремонту |
1400,0 |
- |
600,0 |
- |
- |
- |
|
Якості |
|
|
|
|
|
|
|
Відсоток охоплених ремонтом приміщень,% |
70,0 |
- |
50,0 |
- |
- |
- |
|
Завдання 2. Забезпечення інформаційними технологіями |
||||||
|
Затрат |
|
|
|
|
|
|
|
Обсяг фінансування (тис. грн) |
800,0 |
- |
290,0 |
- |
- |
- |
|
Продукту |
|
|
|
|
|
|
|
Кількість придбаної офісної техніки |
40 |
- |
6 |
- |
- |
- |
|
Ефективність |
|
|
|
|
|
|
|
Середня вартість одиниці офісної техніки |
20,0 |
- |
48,3 |
- |
- |
- |
|
Якості |
|
|
|
|
|
|
|
Відсоток створених робочих місць, % |
100,0 |
- |
100,0 |
- |
- |
- |
|
Завдання 3. Придбання медичного обладнання |
||||||
|
Затрат |
|
|
|
|
|
|
|
Обсяг фінансування (тис. грн) |
2000,0 |
- |
500,0 |
- |
500,0 |
- |
|
Продукту |
|
|
|
|
|
|
|
Кількість придбаного обладнання |
100 |
- |
50 |
- |
50 |
- |
|
Ефективність |
|
|
|
|
|
|
|
Середня вартість одиниці медичного обладнання |
20,0 |
- |
10,0 |
- |
10,0 |
- |
|
Якості |
|
|
|
|
|
|
|
Відсоток забезпечення працівників медичним обладнанням, % |
100,0 |
- |
100,0 |
- |
100,0 |
- |
7. Заходи Програми розвитку КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»
Бориспільської міської ради Київської області на 2018–2020 роки
|
№ п\п |
Перелік заходів Програми |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання заходу (роки) |
Джерело фінансування |
Орієнтовні обсяги фінансування , |
Очікуваний результат |
|||||||||
|
Всього |
І етап: |
ІІ етап: |
ІІІ етап: |
||||||||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
||||||
|
7.1. |
Проведення капітальних та поточних ремонтів структурних підрозділів |
||||||||||||||
|
7.1.1. |
Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги, м. Бориспіль, вул. Лютнева, 12 / Міська амбулаторія ЗПСМ №1 |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», управління капітального будівництва, головне управління житлово-комунального господарства |
2018 |
Міський бюджет / інші джерела |
3000,0 |
3000,0 |
- |
- |
Створити нову амбулаторію за для покращення умов надання первинної допомоги мешканцям |
||||||
|
7.1.2. |
Міська амбулаторія ЗПСМ №2, м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 24 |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», управління капітального будівництва, головне управління житлово-комунального господарства |
2018-2019 |
Міський бюджет / інші джерела |
3000,0 |
1500,0 |
1500,0 |
- |
Створити нову амбулаторію за для покращення умов надання первинної допомоги мешканцям |
||||||
|
7.1.3 |
Міська амбулаторія ЗПСМ №3, м. Бориспіль, вул. Глибоцька, 81 |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», управління капітального будівництва, головне управління житлово-комунального господарства |
2018 |
Міський бюджет / інші джерела |
1000,0 |
1000,0 |
- |
- |
Створити нову амбулаторію за для покращення умов надання первинної допомоги мешканцям |
||||||
|
7.1.4. |
Міська амбулаторія ЗПСМ №4, м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 11 |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», головне управління житлово-комунального господарства, виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
150,0 |
- |
150,0 |
- |
Збереження в належному стані будівлі |
||||||
|
7.1.5. |
Міська амбулаторія ЗПСМ №5, м. Бориспіль, вул. Гагаріна, 1 |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», головне управління житлово-комунального господарства, виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
150,0 |
- |
150,0 |
- |
Збереження в належному стані будівлі |
||||||
|
7.1.6. |
Пункт невідкладної медичної допомоги, м. Бориспіль, вул. Чехова, 2 |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», головне управління житлово-комунального господарства, виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
100,0 |
100,0 |
- |
- |
Збереження в належному стані будівлі |
||||||
|
7.2. |
Розвиток інформаційних технологій. Офісна техніка |
||||||||||||||
|
7.2.1. |
Придбання комп’ютерних комплексів для забезпечення медичних працівників автоматизованими робочими місцями. |
КНП БМР «Бориспільський міський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
600,0 |
400,0 |
200,0 |
- |
Забезпечення населення кваліфікованим лікуванням та консультуванням шляхом запровадження телемедицини, створення єдиного інформаційного простору e-Health, покращення системи збору та обробки інформації. |
||||||
|
7.2.2. |
Придбання ліцензійних комп’ютерних програм та їх обслуговування. |
КНП «Бориспільський міський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
210,0 |
210,0 |
- |
- |
Забезпечення населення кваліфікованим лікуванням та консультуванням шляхом запровадження телемедицини, створення єдиного інформаційного простору e-Health, покращення системи збору та обробки інформації |
||||||
|
7.2.3. |
Підключення до швидкісної мережі ІНТЕРНЕТ та до локальної мережі структурних закладів з придбанням відповідної апаратури |
КНП «Бориспільський міський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
100,0 |
100,0 |
- |
- |
Забезпечення населення кваліфікованим лікуванням та консультуванням шляхом запровадження телемедицини, створення єдиного інформаційного простору e-Health, покращення системи збору та обробки інформації. |
||||||
|
7.2.4. |
Багатофункціональний пристрій (БФП) |
КНП «Бориспільський міський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
100,0 |
50,0 |
50,0 |
- |
Забезпечення населення кваліфікованим лікуванням та консультуванням шляхом запровадження телемедицини, створення єдиного інформаційного простору e-Health, покращення системи збору та обробки інформації. |
||||||
|
7.2.5. |
Телефон-факс |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
20,0 |
10,0 |
10,0 |
- |
Покращення комунікації |
||||||
|
7.2.5. |
Створення та підтримка офіційного сайту КНП «Бориспільський ЦПМСД» |
КНП «Бориспільський ЦПМСД» |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
60,0 |
30,0 |
30,0 |
- |
Комунікація та інформування населення |
||||||
|
7.3. |
Придбання медичного обладнання, інструментарію, |
||||||||||||||
|
7.3.1. |
Придбання біохімічного аналізатора напівавтоматичного |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
600,0 |
300,0 |
300,0 |
- |
Забезпечення якісного, повного лабораторного обстеження населення |
||||||
|
7.3.2. |
Придбання гематологічного аналізатора та аналізатора сечі |
КНП |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
1300,0 |
600,0 |
400,0 |
300,0 |
Забезпечення якісного, повного лабораторного обстеження населення |
||||||
|
7.3.3. |
Придбання медичного обладнання та інструментарію для амбулаторій Центру відповідно до табеля оснащення. |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
3000,0 |
2000,0 |
500,0 |
500,0 |
Забезпечення своєчасного надання прикріпленому населенню медичної допомоги, обслуговування невідкладних викликів. |
||||||
|
7.3.4. |
Передбачити кошти для забезпечення структурних підрозділів медикаментами , перев’язувальним матеріалом, виробами медичного призначення та інше, що фінансується згідно КЕКВ 2220 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали», в т. ч |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
1500,0 |
500,0 |
500,0 |
500,0 |
Забезпечення своєчасного надання прикріпленому населенню медичної допомоги, обслуговування невідкладних викликів |
||||||
|
7.3.6 |
Придбання офісних меблів |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
500,0 |
400,0 |
100,0 |
- |
Забезпечення робочих місць медичним працівникам центру та амбулаторій |
||||||
|
7.3.7. |
Холодильники однокамерні |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
60,0 |
40,0 |
10,0 |
10,0 |
Зберігання лікарських засобів, тест-систем та вакцин |
||||||
|
7.3.8. |
- Сейф для збереження наркотичних засобів та прекурсорів |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
70,0 |
70,0 |
- |
- |
Зберігання наркотичних засобів та прекурсорів, медичної документації |
||||||
|
7.4. |
Місцеві стимули |
||||||||||||||
|
7.4.1. |
Забезпечення житлом медичних працівників КНП «Бориспільський міський ЦПМСД» (придбання, ремонт квартир (будинків), побудова доступного житла), залучення до співпраці «Фонду сприяння будівництву та інвестиціям» |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради, підприємства, організації |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
Згідно виділених коштів |
Згідно виділених коштів |
Згідно виділених коштів |
Згідно виділених коштів |
Мотивація медичних працівників до роботи |
||||||
|
7.4.2. |
Фінансування заробітної плати |
КНП «Бориспільський міський ЦПМСД» |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
33500,0 |
10000,0 |
11000,0 |
12500,0 |
Мотивація медичних працівників до роботи |
||||||
|
7.5. |
Кадрове забезпечення |
||||||||||||||
|
7.5.1. |
Проходження спеціалізації з сімейної медицини |
КНП «Бориспільський ЦПМСД» |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
300,0 |
100,0 |
120,0 |
80,0 |
Покращення якісного своєчасного кваліфікованого надання медичних послуг первинного рівня |
||||||
|
7.5.2. |
Підвищення професійної підготовки медичних працівників (курси підвищення кваліфікації, семінари, конференції) |
КНП «Бориспільський ЦПМСД» |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
100,0 |
30,0 |
40,0 |
30,0 |
Покращення якісного своєчасного кваліфікованого надання медичних послуг первинного рівня |
||||||
|
7.6. |
Придбання автотранспорту |
||||||||||||||
|
7.6.1. |
Легковий автомобіль |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради, підприємства, організації. |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
1500,0 |
500,0 |
500,0 |
500,0 |
Покращення комунікації між лікарями та пацієнтами, надання невідкладної допомоги |
||||||
|
7.6.2. |
Санітарний автотранспорт (машина невідкладної допомоги) |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради, підприємства, організації |
2018-2020 |
Міський бюджет / інші джерела |
1755,0 |
- |
1755,0 |
- |
Забезпечення вчасно транспортування пацієнтів на інші рівні надання медичної допомоги |
||||||
|
7.7. |
Оплата комунальних послуг |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет/ інші джерела |
16500 |
5000,0 |
5500,0 |
6000,0 |
Забезпечення безперебійного постачання тепла, води, світла |
||||||
|
7.8. |
Поточне утримання структурних підрозділів |
КНП «Бориспільський ЦПМСД», виконавчий комітет міської ради |
2018-2020 |
Міський бюджет/ інші джерела |
3400,0 |
1000,0 |
1100,0 |
1300,0 |
Оплата охорони, вивезення сміття, придбання канцтоварів, паливно-мастильних матеріалів тощо |
||||||
|
|
Всього за Програмою |
|
|
|
74575,0 |
27940,0 |
24415,0 |
22220,0 |
|
||||||
8. Ресурсне забезпечення Програми
|
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми |
Роки |
Всього витрат виконання |
||
|
2018 рік |
2019 рік |
2020 рік |
||
|
Обсяг ресурсів, усього, |
27940,0 |
24415,0 |
22220,0 |
74575,0 |
|
Міський бюджет |
27940,0 |
13415,0 |
9720,0 |
51075,0 |
|
Інші джерела (тис. грн) |
- |
11000,0 |
12500,0 |
23500,0 |
9. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координацію та контроль за ходом виконання Програми розвитку «Бориспільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги» Бориспільської міської ради Київської області на 2018-2020 роки здійснює Бориспільська міська рада та її виконавчий комітет, КНП «Бориспільський ЦПМСД».
КНП «Бориспільський ЦПМСД» надавати міській раді звіт про хід виконання Програми до 01 березня наступного року за звітний період.
10. Прикінцеві положення
Програма визначає мету, завдання і шляхи розвитку первинної медико-санітарної допомоги громади міста Борисполя на 2018-2020 роки, враховуючи стратегічні завдання та прогнозовані обсяги фінансового забезпечення.
Програма має відкритий характер і може доповнюватись (змінюватись) в установленому чинним законодавством порядку в залежності від потреб поточного моменту (прийняття нових нормативних актів, затвердження та доповнення регіональних медичних програм, змінних фінансово-господарських можливостей громади).
Програма розрахована на 3 роки, має завдання, які направлені на виконання заходів Програми адаптованих до рівня потреб та можливостей міста, реалізація Програми буде здійснюватися шляхом співпраці медичних закладів первинного рівня та органів місцевого самоврядування у визначених напрямках діяльності.





















