З метою врегулювання господарських відносин щодо використання об’єктів комунальної власності міста, вдосконалення організації договірно-майнових відносин, враховуючи пропозиції постійних комісій міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою та з питань планування бюджету, економічної реформи, відповідно до Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, п. 31 ст. 26, п. 4, 5 ст. 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про порядок передачі в оренду об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Борисполя, згідно з додатком 1.
2. Затвердити Методику розрахунку і порядок використання плати за оренду майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Борисполя згідно з додатком 2.
3. Затвердити Порядок проведення конкурсу на право оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя згідно з додатком 3.
4. Головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради:
4.1. У першому півріччі 2010 року переукласти договори оренди із суб’єктами підприємницької діяльності згідно типового договору оренди, додаток 1 до Положення. При укладені договору оренди врахувати попередній термін дії договору.
4.2. Договори оренди укладені та посвідчені нотаріально не переукладаються.
5. Дозволити бюджетним установам, закладам на об’єкти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста, самостійно, за погодженням з міським головою, укладати договори оренди (для проведення свят, семінарів, спортивних заходів, інших подій тощо) на термін до двох місяців.
6. Визнати такими, що втратили чинність, рішення міської ради від:
- 21.09.2006 № 464-5-V „Про порядок оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя”;
- 21.11.2006 № 757-07-V „Про внесення змін до рішення міської ради від 21.09.2006 № 464-5-V „Про порядок оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя”;
- 26.04.2007 № 1257-16- V „Про встановлення орендної ставки при укладені договору оренди на нежитлові приміщення комунальної власності для розміщення буфетів у загальноосвітніх школах міста Борисполя”;
- 31.05.2007 № 1362-18-V „Про внесення змін до рішення міської ради від 21.09.2006 № 464-5-V „Про порядок оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя”;
- 13.12.2007 № 2589-25-V „Про внесення змін до рішення міської ради від 21.09.2006 № 464-5-V „Про порядок оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя”;
- 29.12.2007 № 3014-26-V „Про внесення змін до рішення міської ради від 21.09.2006 № 464-5-V „Про порядок оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя”;
- 29.05.2008 № 3879-34-V „Про внесення змін у рішення міської ради від 21.09.2006 № 464-5-V „Про порядок оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя”.
7. Рішення набирає чинності з 01 січня 2010 року.
8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою.
Міський голова А.С.Федорчук
м. Бориспіль |
Додаток 1
до рішення міської ради
від ___________________
№____________
П О Л О Ж Е Н Н Я
про порядок передачі в оренду об’єктів комунальної власності
територіальної громади м. Борисполя
Положення про порядок передачі в оренду об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Борисполя (далі - Положення) регулює :
- організаційні заходи, пов’язані з передачею в оренду майна, що перебуває у комунальній власності міста;
- майнові відносини між орендодавцем та орендарями щодо використання майна комунальної власності міста.
1. Загальні положення
1.1. Положення визначає порядок та правила передачі в оренду об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Борисполя і є обов'язковими для виконання всіма суб’єктами підприємницької діяльності, підприємствами, установами та організаціями - Орендарями.
1.2. Положення розроблено відповідно до пункту 31, статі 26, пункту 4, 5 статі 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України „Про оренду державного та комунального майна”.
1.3. Орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, передане Орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
1.4. Відносини щодо оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя регулюються договором оренди, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами України.
2. Об'єкти оренди
2.1. Об'єктами оренди за цим Положенням є: цілісні майнові комплекси комунальних підприємств, нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення), рухоме та інше окреме, індивідуально визначене майно, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади м. Борисполя. Цілісним майновим комплексом є господарський об'єкт з наданою йому земельною ділянкою, на якій він розміщений з інженерними комунікаціями. У разі виділення із цілісного майнового комплексу структурного підрозділу підприємства складається розподільчий баланс .
3. Орендодавці
3.1. Від імені територіальної громади м. Борисполя повноваження Орендодавця здійснює головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради - щодо цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого, рухомого майна, мереж та іншого окремого, індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Борисполя (далі – Управління).
4. Орендарі
4.1. Орендарями можуть бути підприємства, установи, організації та підприємці - фізичні особи - громадяни України, юридичні та фізичні особи іноземних держав, міжнародні організації, фізичні особи з окремим правовим статусом (депутати, нотаріуси, адвокати та інші). Фізична особа, яка бажає укласти договір оренди комунального майна, з метою використання його для підприємницької діяльності, до укладення договору зобов’язана зареєструватись як суб'єкт підприємницької діяльності.
5. Порядок реєстрації і розгляду заяв про оренду
5.1. Заява встановленого зразка щодо оренди об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Борисполя подається до виконавчого комітету міської ради.
5.2. Після реєстрації та накладення резолюції, заява передається до головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради.
5.3. Управління організовує розгляд заяви на наступних, після дати звернення, засіданнях постійних комісій міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою та з питань планування бюджету, економічної реформи або інших профільних комісіях (за потребою).
5.4. Заява має містити такі дані:
- повна назва юридичної або фізичної особи (суб’єкта підприємницької діяльності);
- поштовий індекс, юридична та фактична адреса місцезнаходження;
- контактні телефони заявника;
- вид діяльності підприємства (підприємця), як суб’єкта підприємницької діяльності;
- дані про об’єкт оренди: балансоутримувач, адреса, площа, поверх, підвал/напівпідвал, мета використання;
- дата та підпис заявника, відбиток печатки (за наявності);
- копію документа, що посвідчує окремий правовий статус фізичної особи;
- погодження балансоутримувача;
- обґрунтування щодо певного виду діяльності.
5.4.1. Для заявників, які є юридичними особами:
- документи, що посвідчують повноваження керівника юридичної особи (наказ, рішення);
- копію свідоцтва про державну реєстрацію;
- копії установчих документів;
- копію свідоцтва, що підтверджує обрану систему оподаткування;
- копію ліцензії на здійснення окремого виду діяльності, якщо це передбачено законодавством (при необхідності);
- довідку про джерела фінансування для неприбуткових організацій.
5.4.2. Для заявників, які є фізичними особами (суб’єктами підприємницької діяльності):
- копію паспорта (стор. 1, 2, 11);
- копію ідентифікаційного кода;
- копію свідоцтва про реєстрацію фізичної особи, як суб'єкта підприємницької діяльності;
- копію свідоцтва, що підтверджує обрану систему оподаткування;
- копію документа, що посвідчує окремий правовий статус фізичної особи.
5.5. Термін розгляду заяв на оренду не повинен перевищувати 30 календарних днів з моменту реєстрації.
5.6. Заяви, які не розглядалися на постійних комісіях, не підлягають розгляду на сесії міської ради.
5.7. Проект рішення про надання приміщення в оренду готує Управління.
5.8. У разі неможливості вирішити питання позитивно, Управління надає заявнику відповідь про відмову в письмовій формі.
5.9. У разі оренди цілісних майнових комплексів перелік документів визначається додатково.
6. Порядок прийняття рішення про передачу об'єкта в оренду
6.1. Передача комунального майна територіальної громади м. Борисполя в оренду здійснюється на конкурсних засадах, крім продовження дії договору згідно чинного законодавства та майна, що передається в оренду:
- бюджетним установам (з урахуванням реальних потреб);
- громадським організаціям ветеранів, інвалідів;
- комунальним підприємствам м. Борисполя;
- центрам професійної, соціальної реабілітації інвалідів та центрам ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів;
- у разі погодинної оренди;
- в суборендне користування;
- та в інших випадках передбачених законом.
6.2. У разі надходження пропозицій щодо розміщення бюджетної установи, перевага надається бюджетній установі з урахуванням реальних потреб.
6.3. Передача в оренду об'єктів на конкурсних засадах здійснюється відповідно до „Порядку проведення конкурсу на право оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя”, затвердженого рішенням сесії міської ради, з урахуванням вимог цього Положення.
6.4. У разі надходження заяви про оренду цілісного майнового комплексу, його структурного підрозділу, нерухомого майна (будівель, споруд, нежилих приміщень), рухомого, мереж (частин нежитлових приміщень житлових будинків комунальної власності, які можуть бути використані під прокладення мережі кабельного телебачення та Інтернет) та іншого окремого, індивідуально визначеного майна комунальних підприємств проект рішення про передачу в оренду майна виноситься Управлінням на розгляд постійних депутатських комісії з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою та з питань планування бюджету, економічної реформи, яке потім виносить дане питання на засідання чергової сесії міської ради.
6.5. Якщо Орендар протягом 60 днів з моменту прийняття рішення про оренду не подав документи на укладання договору оренди, рішення стосовно погодження передачі в оренду або пролонгації вважається таким, що втратило чинність. Орендодавець не відшкодовує витрати Орендаря, що виникли в процесі підготовки документів, необхідних для укладання договору оренди.
7. Оцінка об’єкта оренди. Порядок укладання договору оренди. Орендна плата.
7.1. Оцінка об’єкта оренди здійснюється відповідно до Методики оцінки об’єктів оренди, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.95р. № 629 із змінами і доповненнями або до інших законодавчих документів.
7.2. Оцінка об’єкта оренди передує укладенню договору оренди об’єкта комунальної власності територіальної громади м. Борисполя та проводиться за рахунок особи (фізичної, юридичної), котра стала переможцем конкурсу чи подала заяву про оренду об’єктів комунальної власності.
7.3. Договір оренди індивідуально визначеного майна комунальної власності територіальної громади м. Борисполя укладається Управлінням на підставі рішення сесії міської ради або протоколу засідання конкурсної комісії, затвердженого рішенням сесії міської ради у разі наявності відповідноїдокументації на об’єкт оренди, незалежної оцінки або ціни, запропонованої учасником конкурсного засідання.
7.4. Договір оренди вважається укладеним з моменту досягнення домовленості з усіх істотних умов та підписання сторонами тексту договору.
7.5. Договір оренди повинен містити істотні та особливі умови, передбачені Законом України “Про оренду державного та комунального майна”. До договору оренди, який укладається за результатами конкурсу, включаються також зобов`язання переможця конкурсу, взяті на себе відповідно до умов конкурсу.
7.6. Умови договору оренди є чинними на весь строк дії договору. Збільшення цін, тарифів, ставок, затверджених виконавчим комітетом, сесією міської ради, є підставою для внесення змін на вимогу орендодавця до договору оренди щодо орендної плати.
7.7. Договір оренди укладається за згодою сторін терміном дії до трьох років, договори оренди, які укладаються на термін три і більше років, підлягають нотаріальному посвідченню, витрати, пов’язані з нотаріальним посвідченням, покладаються на орендаря.
7.8. Договір оренди, який підлягає нотаріальному посвідченню вважається укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.
7.9. Реорганізація Орендодавця або перехід права власності на орендоване Майно третім особам не є підставою для зміни умов чи розірвання Договору.
У разі зміни власника Майна, переданого в оренду, до нового власника переходять права і обов’язки за договором оренди. Сторони можуть встановити в договорі оренди, що в разі відчуження власником об’єкта договір оренди припиняється.
7.10. Орендна плата встановлюється в грошовій формі та розраховується відповідно до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна територіальної громади м. Борисполя, затвердженого рішеннями міської ради. Річна орендна плата та користування цілісним майновим комплексом підприємства, його структурним підрозділом не може перевищувати 10 % вартості орендованого майна. Розмір орендної ставки за користування комунальним майном, право на яке набувається на конкурсних засадах, визначається за результатами конкурсу, умовами конкурсу може бути передбачено більший розмір орендної плати. Сума орендної плати оподатковується податком на додану вартість.
7.11. Орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Строки внесення орендної плати визначаються у договорі.
7.12. Розмір орендної плати змінюється з врахуванням рівня інфляції та у випадках, прямо передбачених законодавством. Зміна розміру орендної плати з цих підстав не вважається односторонньою зміною умов договору.
7.13. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, якщо з незалежних від них обставин істотно змінився стан об’єкта оренди, а також в інших випадках, передбачених законодавством.
7.14. За несвоєчасне внесення орендної плати, орендар сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного Банку України на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожен день прострочення, включаючи дату оплати.
7.15. Передача об’єкта оренди здійснюється актом прийняття-передачі, що підписується Орендодавцем та Орендарем.
7.16. Спори, які виникають у ході укладення договору оренди, вирішуються відповідно до чинного законодавства.
7.17. Управління веде облік укладених договорів і в подальшому контролює їх виконання згідно з покладеними на Управління повноваженнями.
7.18. Об’єкт оренди повинен бути застрахований орендарем на користь орендодавця протягом першого місяця після укладення договору оренди. Оплата витрат на проведення страхування здійснюється орендарем.
7.19. До договору оренди майна додається:
7.19.1. акт прийому передачі об’єкта оренди;
7.19.2. розрахунок орендної плати;
7.19.3. звіт про незалежну оцінку вартості об’єкта;
7.19.4. витяг з рішення про затвердження протоколу конкурсної Комісії;
7.19.5. копія рішення сесії міської ради;
7.19.6. схема або поверховий план з зазначенням частини орендованої площі об’єкта (за наявності);
7.19.7. інші документи в залежності від об’єкта оренди.
8. Істотні умови договору
8.1. Істотними умовами договору оренди є:
8.1.1. об’єкт оренди (склад і вартість майна, визначена шляхом незалежної оцінки);
8.1.2. строк, на який укладається договір оренди;
8.1.3. орендна плата з врахуванням її індексації (визначена на конкурсних засадах для суб’єктів господарювання, або згідно з методикою для неприбуткових організацій, або пільгова встановлена рішенням сесії);
8.1.4. пропозиції переможця конкурсу;
8.1.5. порядок використання амортизаційних відрахувань;
8.1.6. відновлення орендованого майна та умови його повернення або відчуження;
8.1.7. виконання зобов’язань;
8.1.8. відповідальність сторін;
8.1.9. обов’язки сторін щодо забезпечення пожежної та санітарно-епідемічної безпеки орендованого майна;
8.1.10. забезпечення виконання зобов’язань – неустойка (штраф, пеня);
8.1.11. порядок здійснення орендодавцем контролю за станом об’єкта оренди;
8.1.12. страхування орендарем взятого ним в оренду майна;
8.1.13. умови суборенди.
8.2. За згодою сторін у договорі оренди можуть бути передбачені й інші умови.
8.3. Умови договору оренди зберігають свою силу на весь строк дії договору, а також у разі якщо після його укладення законодавством встановлено правила, які погіршують становище орендаря.
8.4. Реорганізація орендодавця не є підставою для зміни умов чи розірвання договору оренди.
9. Основні обов'язки орендаря
9.1. За договором оренди, орендар зобов'язаний використовувати об'єкт оренди за цільовим призначенням, відповідно до профілю виробничої діяльності підприємства, суб’єкта підприємницької діяльності.
9.2. Орендар зобов'язаний використовувати та зберігати орендоване майно відповідно до умов договору, запобігати його пошкодженню, псуванню.
9.3. Орендар зобов'язаний вносити орендну плату своєчасно і в повному обсязі.
9.4. Орендар зобов'язаний проводити ремонт орендованих основних засобів протягом дії договору оренди за рахунок власних коштів, якщо інше не передбачено договором оренди.
9.5. Орендар зобов'язаний виконувати інші вимоги встановлені договором оренди.
9.6. Орендар відшкодовує Орендодавцю вартість орендованого майна у разі відчуження цього майна або його знищення чи псування з вини Орендаря.
10. Поліпшення комунального майна. Використання амортизаційних відрахувань
10.1. Орендар може здійснювати поліпшення орендованого майна. Здійснення орендарем невід’ємних поліпшень орендованого майна проводиться з урахуванням вимог чинного законодавства, з дозволу головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету та згодою власника (міської ради) на підставі кошторису, погодженого з управлінням капітального будівництва виконавчого комітету міської ради.
10.2. Орендар вправі залишити за собою проведені ним поліпшення орендованого майна, здійснені за рахунок власних коштів, якщо вони можуть бути відокремлені від майна без заподіяння йому шкоди.
10.3. Якщо Орендар за рахунок власних коштів за згодою орендодавця провів поліпшення орендованого майна, яке неможливо відокремити від майна без заподіяння йому шкоди, орендодавець не зобов’язаний компенсувати йому зазначені кошти. Вартість поліпшень орендованого майна, зроблених орендарем без згоди орендодавця, компенсації не підлягає.
10.4. Амортизаційні відрахування на орендовані цілісні майнові комплекси комунальних підприємств, їх структурні підрозділи, будівлі та споруди нараховує та залишає у своєму розпорядженні балансоутримувач. Амортизаційні відрахування на орендовані приміщення, частини будівель і споруд та інше окреме індивідуально визначене майно нараховує та залишає у своєму розпорядженні комунальне підприємство, установа, організація, на балансі якого знаходиться це майно. Дані кошти використовуються за цілісним призначенням під контролем орендодавця.
10.5. Амортизаційні відрахування використовуються на відновлення орендованих основних фондів.
11. Внесення змін до договорів оренди. Порядок передачі в суборенду
11.1. Розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї з сторін, якщо з незалежних від них обставин істотно змінився стан об’єкта оренди, а також в інших випадках, встановлених законодавчими актами України. Зміни та доповнення до договору оренди, вносяться на підставі рішення сесії, шляхом укладення додаткових угод, які є невід’ємною частиною договору оренди у випадках:
11.1.1. відмови орендаря від частини орендованої площі;
11.1.2. зміни цільового використання об’єкта оренди;
11.1.3. надання додаткової площі для бюджетних установ, комунальних підприємств;
11.1.4. в інших випадках.
11.2. Зміни та доповнення до договорів оренди проводяться за згодою сторін у письмовій формі у вигляді додаткової угоди.
11.3. Надання об`єкта комунальної власності в суборенду без погодження з власником (міською радою) не дозволяється. Передача цілісних майнових комплексів у суборенду забороняється.
11.4. Питання щодо надання дозволу на передачу частини орендованого приміщення в суборендне користування вирішується та затверджується на сесії міської ради, без оголошення конкурсу.
11.5. У разі прийняття рішення міської ради укладається договір суборенди.
11.6. Надання орендарем майна в суборенду не звільняє його від виконання умов договору оренди.
11.7. Строк надання майна в суборенду не може перевищувати терміну дії договору оренди.
11.8. Плата за суборенду майна, яку отримує орендар, не повинна перевищувати орендної плати орендаря.
11.9. Для розгляду питання до Управління орендарем надаються:
- заява орендаря по основному договору;
- копія поверхового плану об’єкта оренди по основному договору із зазначенням орендованих приміщень та приміщень, які плануються передати в суборенду.
11.11. Заява має містити такі дані:
- повна назва юридичної або фізичної особи;
- поштовий індекс, юридичну та фактичну адресу місцезнаходження;
- контактні телефони заявника;
- вид діяльності підприємства (підприємця), як суб’єкта підприємницької діяльності;
- дані про об’єкт оренди;
- мета використання майна третьою особою;
- дата та підпис заявника, відбиток печатки (за наявності).
11.11.1. Для третьої сторони, яка є юридичною особою:
- копія свідоцтва про державну реєстрацію;
- копію свідоцтва, що підтверджує обрану систему оподаткування;
- довідку про джерела фінансування для неприбуткових організацій.
- копія довідки органу статистики про внесення особи на облік.
11.11.2. Для третьої сторони, яка є фізичною особою:
- копію паспорта (стор. 1, 2, 11) заявника;
- копія ідентифікаційного коду для фізичної особи;
- свідоцтво про реєстрацію фізичної особи, як суб’єкта підприємницької діяльності;
- копію свідоцтва, що підтверджує обрану систему оподаткування;
- копія документу, що посвідчує окремий правовий статус фізичної особи.
11.12. До договору суборенди застосовується положення про договір оренди.
12. Контроль за дотриманням прав та інтересів територіальної громади міста
при виконанні договорів оренди
12.1. Контроль за виконанням зобов’язань за договорами оренди об`єктів комунальної власності в інтересах територіальної громади міста покладається на головне управління житлово-комунального господарства та на постійну депутатську комісію з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою.
12.2. У разі невиконання або неналежного виконання орендарем зобов`язань за договором оренди об’єкта комунальної власності, орендодавець повинен оперативно вживати заходів щодо поновлення порушених прав та інтересів територіальної громади міста згідно з чинним законодавством.
12.3. У разі невиконання або неналежного виконання орендарем зобов’язань за договором оренди, головне управління житлово-комунального господарства вправі звернутися до господарського суду щодо погашення заборгованості з орендної плати або розірвання договору оренди.
13. Припинення договору оренди
13.1. Договір оренди може бути розірвано за згодою сторін. На вимогу орендодавця, договір оренди може бути достроково розірваний (за рішенням суду) з підстав:
- орендар використовує об'єкт оренди не за призначенням;
- передачі орендованого майна в суборенду, без погодження з власником (міською радою);
- орендар не виконує взятих на себе зобов’язань, зазначених в договорі оренди;
- не внесення орендної плати більше 3 місяців.
13.2. Договір оренди припиняється внаслідок:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- відчуження, приватизації об’єкта оренди;
- банкрутства орендаря;
- загибелі об'єкта оренди;
- ліквідації юридичної особи, яка була орендарем або орендодавцем.
13.3. Договір оренди може бути розірвано за погодженням сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонами своїх зобов’язань та з інших підстав, передбачених чинним законодавством.
13.4. У разі припинення договору оренди за обставин, зазначених вище, орендар зобов'язаний в 30- денний термін повернути об’єкт оренди головному управлінню житлово-комунального господарства за актом приймання-передавання.
13.5. Якщо орендар не виконує обов’язки щодо повернення об’єкта оренди, орендодавець має право вимагати від орендаря сплати неустойки у розмірі подвійної плати за користування об’єктом за час прострочення.
13.6. Якщо орендар допустив погіршення стану орендованого майна або його загибель, він повинен відшкодувати орендодавцеві збитки, якщо не доведе, що погіршення або загибель майна сталися не з його вини.
14. Продовження строку дії договору оренди
(Переукладання договорів оренди на новий термін)
14.1. Після закінчення терміну договору оренди орендар, який належним чином виконував свої обов'язки за договором, має переважне право, за інших рівних умов, на укладення договору оренди на новий термін, крім випадків, якщо орендоване майно необхідне для потреб його власника. У разі якщо власник має намір використовувати зазначене майно для власних потреб, він повинен письмово попередити про це орендаря не пізніше ніж за три місяці до закінчення терміну договору.
14.2. Орендар, який належно виконує свої обов’язки за договором оренди нерухомого майна, строк дії якого закінчується, має право на продовження договору оренди на новий строк, але не більше ніж на два роки. Орендар, який має намір скористатися таким правом, повинен повідомити про це орендодавця не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди нерухомого майна.
14.3. Орендодавець без додаткового погодження з органом управління має право самостійно приймати рішення про продовження терміну дії договори оренди за умови, що:
14.3.1. орендар належним чином виконує свої обов’язки за договором оренди комунального майна;
14.3.2. орендар не пізніше ніж за місяць до закінчення терміну договору повідомив орендаря про намір продовжити договір на новий термін;
14.3.3. за три місяці до закінчення терміну договору не отримано повідомлення від органу, уповноваженого управляти майном, що знаходиться в оренді, про неможливість продовження терміну дії договору оренди у зв’язку з наміром використовувати це майно для власних потреб.
14.3.4. та в інших випадках згідно чинного законодавства.
15. Заключні положення
15.1. У випадках, не передбачених цим Положенням, суб`єкти орендних відносин керуються чинним законодавством України.
Секретар міської ради І.І.Манько
Начальник ГУ ЖКГ В.І.Аврамчук
Додаток 1 до Положення
Договір оренди № _______
індивідуально визначеного (нерухомого, рухомого або іншого) майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Борисполя
місто Бориспіль _______________________________________
(число, місяць, рік - словами)
Ми, що нижче підписалися, _____________________________________________________,
(повна назва Орендодавця)
ідентифікаційний код ЄДРПОУ _______________, місцезнаходження якого: _________________ _________________________ (далі – Орендодавець) в особі _________________________________,
(адреса) (посада, прізвище, ім’я та по батькові)
що мешкає __________________________ та діє на підставі ________________________________,
(адреса) (назва документа, № наказу) з одного боку, та _____________________________________________________________________,
(повна назва особи Орендаря)
ідентифікаційний код ЄДРПОУ _______________, місцезнаходження якого: __________________,
(адреса)
(далі – Орендар), в особі ________________________________, що мешкає ___________________
(посада, прізвище, ім’я та по батькові) (адреса)
та діє на підставі ___________________________, з іншого боку, уклали цей Договір про наведене
(статут, довіреність тощо)
нижче:
1. Предмет Договору
1.1. Орендодавець передає, а Орендар приймає у строкове платне користування окреме індивідуально визначене майно комунальної власності територіальної громади м. Борисполя (далі – Майно), площею _______ кв. м, розміщене за адресою:
_________________________________________, на ___________________ поверсі (ах) _____________________________________(будинку, приміщення, будівлі) ___________________, що перебуває на балансі _____________________________________(далі –Балансоутримувач), вартість якого визначена згідно зі звітом про оцінку на „___”___________200_ року і становить за незалежною оцінкою _____________грн. (без ПДВ).
1.2. Майно передається в оренду з метою _______________________________.
1.3. Передача майна в оренду здійснюється за актом приймання-передавання, в якому зазначається стан майна, що орендується, та інші відомості за узгодженням сторін.
2. Умови передачі орендованого майна Орендарю
2.1. Право укладання Договору оренди індивідуально визначеного нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Борисполя надане рішенням міської ради від „___”___________200_ року № __________________ або конкурсною комісією від „___”___________200_ року, протокол засідання якої затверджено рішенням міської ради від „___”___________200_ року № __________________.
2.2. Орендар вступає у строкове платне користування Майном у термін, указаний у Договорі, але не раніше дати підписання Сторонами Договору (у разі оренди нерухомого майна на строк не менше ніж три роки – не раніше дати нотаріального посвідчення Договору) та акта приймання-передавання Майна.
2.3. Передача Майна в оренду не тягне за собою виникнення в Орендаря права власності на це Майно. Власником Майна залишається територіальна громада м. Борисполя, а Орендар користується ним протягом строку оренди.
2.4. Передача Майна в оренду здійснюється за вартістю, визначеною у звіті про незалежну оцінку _________________________________________.
2.5. Обов’язок щодо складання акта приймання-передавання покладається на Орендодавця.
3. Орендна плата
3.1. Орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Борисполя, затвердженої рішенням міської ради „___”____________________200_ року № __________________ , або за результатами конкурсу на право оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя і становить без ПДВ за перший базовий місяць оренди _______________________200__р. _____________________грн. (відповідно до розрахунку орендної плати, що додається до Договору).
3.2. Нарахування податку на додану вартість на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному законодавством.
3.3. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
3.4. У разі користування Майном протягом неповного календарного місяця (першого та/або останнього місяців оренди) добова орендна плата за дні користування визначається згідно з чинною Методикою розрахунку на основі орендної плати за відповідні місяці пропорційно дням користування.
3.5. Розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із Сторін у разі зміни Методики її розрахунку, істотної зміни стану об’єкта оренди з незалежних від Сторін причин та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
3.6. Орендна плата перераховується до головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету у розмірі 100 відсотків щомісяця, не пізніше 5 числа, наступного за звітним.
3.7. Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується на користь Орендодавця з урахуванням пені у розмірі подвійної облікової ставки Національного Банку України на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожен день прострочення, уключаючи день оплати.
3.8. Зайва сума орендної плати, що надійшла до Орендодавця, підлягає заліку в рахунок подальших платежів.
3.9. У разі припинення (розірвання) Договору оренди Орендар сплачує орендну плату до дня повернення Майна за актом приймання-передавання включно. Закінчення строку дії Договору оренди не звільняє Орендаря від обов’язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, ураховуючи штрафні санкції.
4. Використання амортизаційних відрахувань і відновлення орендованого Майна
4.1. Передбачені законодавством амортизаційні відрахування на орендоване Майно нараховуються його Балансоутримувачем і використовуються на повне відновлення орендованих основних фондів.
4.2. Поліпшення орендованого Майна, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, є власністю територіальної громади м. Борисполя.
5. Обов’язки Орендаря
Орендар зобов’язується:
5.1. Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього Договору.
5.2. Своєчасно й у повному обсязі сплачувати орендну плату.
5.3. Забезпечувати збереження орендованого Майна, запобігати його пошкодженню і псуванню, тримати Майно в порядку, передбаченому санітарними нормами та правилами пожежної безпеки, підтримувати орендоване Майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з врахуванням нормального фізичного зносу, здійснювати заходи протипожежної безпеки.
5.4. Забезпечити Орендодавцю і Балансоутримувачу доступ на об’єкт оренди з метою перевірки його стану і відповідності напряму використання за цільовим призначенням, визначеному цим Договором.
5.5. У разі виникнення загрози або настання надзвичайних ситуацій, пов’язаних з природною стихією: ураган, землетрус, великий снігопад, ожеледиця тощо, надавати своїх працівників для їх попередження та ліквідації наслідків.
5.6. За погодженням з Орендодавцем здійснювати за власний рахунок капітальний, поточний та інші види ремонтів орендованого Майна. Ця умова Договору не розглядається як дозвіл на здійснення поліпшення орендованого Майна і не тягне за собою зобов’язання Орендодавця щодо компенсації вартості поліпшень.
У разі, якщо Орендар подає заяву на погодження з Орендодавцем здійснення невід’ємних поліпшень орендованого Майна, він зобов’язаний надати висновок та проектно-кошторисну документацію на здійснення невід’ємних поліпшень.
5.7. Протягом місяця після укладання цього Договору застрахувати орендоване Майно не менше, ніж на його вартість за звітом про оцінку, на користь Орендодавця, який несе ризик випадкової загибелі чи пошкодження об’єкта оренди, у порядку, визначеному законодавством, і надати орендодавцю копії страхового полісу і платіжного доручення. Постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь строк оренди Майно було застрахованим.
5.8. На вимогу Орендодавця проводити звіряння взаєморозрахунків по орендних платежах і оформляти відповідні акти звіряння.
5.9. У разі припинення або розірвання Договору повернути Орендодавцеві орендоване Майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з врахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати Орендодавцеві збитки у разі погіршення стану або втрати (повної чи часткової) орендованого Майна з вини Орендаря.
5.10. Здійснювати витрати, пов’язані з утриманням орендованого Майна. Протягом 15 робочих днів після підписання цього Договору укласти з Балансоутримувачем орендованого Майна договір на відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого Майна та надання комунальних послуг Орендарю.
5.11. Нести відповідальність за дотримання правил експлуатації інженерних мереж, пожежної безпеки і санітарії в приміщеннях згідно із законодавством.
5.12. У разі зміни рахунку, назви підприємства, юридичної адреси, телефону, керівника підприємства, повідомити про це Орендодавця у тижневий строк.
6. Права Орендаря
Орендар має право:
6.1. Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього Договору.
6.2. За згодою Орендодавця здавати майно в суборенду. Суборендну плату в розмірі, що не перевищує орендної плати за об’єкт суборенди, отримує Орендар, а решта суборендної плати спрямовується до місцевого бюджету.
6.3. Виключно за письмовою згодою Орендодавця проводити заміну, реконструкцію, розширення, технічне переозброєння орендованого Майна, що зумовлює підвищення його вартості.
6.4. Орендар вправі залишити за собою проведені ним поліпшення орендованого майна, здійснені за рахунок власних коштів, якщо вони можуть бути відокремлені від майна без заподіяння йому шкоди.
6.5. Якщо Орендар за рахунок власних коштів за згодою Орендодавця провів поліпшення орендованого майна, яке неможливо відокремити від майна без заподіяння йому шкоди, Орендодавець не зобов’язаний компенсувати йому зазначені кошти.
6.6. Вартість поліпшення орендованого майна, зроблених Орендарем без згоди Орендодавця, компенсації не підлягає.
6.7. Інші права, що випливають з цього Договору, або передбачені чинним законодавством.
7. Обов’язки Орендодавця
Орендодавець зобов’язується:
7.1. Передати Орендарю в оренду Майно згідно з цим Договором за актом приймання-передавання майна, який підписується одночасно з цим Договором, а в разі оренди нерухомого Майна на строк не менше ніж три роки – після нотаріального посвідчення Договору.
7.2. Не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися Майном на умовах цього Договору.
7.3. У випадку реорганізації Орендаря до припинення чинності цього Договору переукласти цей Договір на таких самих умовах з одним із правонаступників, якщо останній згоден стати Орендарем.
7.4. Інформувати Орендаря щодо рішень власника, які стосуються Майна, що є об’єктом Договору.
7.5. Орендодавець не несе відповідальності за понесені Орендарем збитки внаслідок аварії інженерних комунікацій, що знаходяться в орендованих приміщеннях.
8. Права Орендодавця
Орендодавець має право:
8.1. Контролювати наявність, стан, напрями та ефективність використання Майна, переданого в оренду за цим Договором.
8.2. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання у разі погіршення стану орендованого Майна внаслідок невиконання або неналежного виконання умов цього Договору.
8.3. Здійснювати контроль за станом Майна шляхом візуального обстеження зі складанням акта обстеження.
8.4. Вимагати повного відшкодування збитків, завданих Майну Орендарем.
8.5. Інші права, що випливають з цього Договору, або передбачені чинним законодавством.
9. Відповідальність і вирішення спорів за Договором
9.1. За невиконання або неналежне виконання зобов’язань за цим Договором, Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
9.2. Орендодавець не відповідає за зобов’язаннями Орендаря. Орендар не відповідає за зобов’язаннями Орендодавця, якщо інше не передбачено цим Договором. Орендар відповідає за своїми зобов’язаннями і за зобов’язаннями, за якими він є правонаступником, виключно власним майном. Стягнення за цими зобов’язаннями не може бути звернене на орендоване Майно комунальної власності територіальної громади м. Борисполя.
9.3. Спори, які виникають за цим Договором або в зв’язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються у судовому порядку.
10. Строк чинності, умови зміни та припинення Договору
10.1. Цей Договір укладено строком на ________________________________, що діє з „___” _______________ 200_ року до „___” _____________ 20___року включно.
10.2. Умови цього Договору зберігають силу протягом усього строку цього Договору, у тому числі у випадках, коли після його укладання законодавством установлено правила, що погіршують становище Орендаря, а в частині зобов’язань Орендаря щодо орендної плати – до виконання зобов’язань.
10.3. Зміни до умов цього Договору або його розірвання допускаються за взаємної згоди Сторін. Зміни, що пропонуються внести, розглядаються протягом одного місяця з дати їх подання до розгляду іншою Стороною.
10.4. За тридцять календарних днів до закінчення терміну дії договору оренди Орендар зобов’язаний письмово повідомити Орендодавця про продовження користування об’єктом оренди, в іншому випадку договір не буде переукладено. Зазначені дії оформляються додатковим договором, який є невід’ємною частиною Договору оренди.
10.5. Реорганізація Орендодавця або перехід права власності на орендоване Майно третім особам не є підставою для зміни або припинення чинності цього Договору, і він зберігає свою чинність для нового власника орендованого Майна (його правонаступників), за винятком випадку відчуження, приватизації орендованого Майна Орендарем.
10.6. Чинність цього Договору припиняється внаслідок:
закінчення строку, на який його було укладено;
відчуження, приватизації орендованого майна Орендарем;
загибелі орендованого Майна;
достроково, за взаємною згодою сторін або за рішенням суду;
банкрутства Орендаря;
ліквідації Орендаря – юридичної особи;
у разі смерті Орендаря (якщо Орендарем є фізична особа).
10.7. У разі припинення або розірвання Договору, поліпшення орендованого Майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого Майна, не завдаючи йому шкоди, є власністю Орендаря, а невід’ємне поліпшення – власністю Орендодавця.
10.8. Вартість невід’ємних поліпшень орендованого Майна, здійснених Орендарем за згодою Орендодавця, після припинення дії Договору, не підлягає компенсації.
10.9. У разі припинення або розірвання цього Договору Майно протягом трьох робочих днів повертається Орендодавцю.
У разі, якщо Орендар затримав повернення Майна, він несе ризик його випадкового знищення або випадкового пошкодження.
10.10. Майно вважається поверненим Орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передавання. Обов’язок щодо складання акта приймання-передавання покладається на Орендаря.
10.11. Якщо Орендар не виконує обов’язку щодо повернення Майна, Орендодавець має право вимагати від Орендаря сплати неустойки у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за користування Майном за час прострочення.
10.12. Взаємовідносини сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.
10.13. Цей Договір укладено у двох примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу - по одному в Орендодавця і Орендаря.
11. Додаткові умови
11.1. Сторони не відповідають за неналежне виконання цього договору внаслідок дії обставин, що виникли не з їх вини, та роблять неможливим його виконання. Якщо будь-яка з обставин безпосередньо вплинула на виконання зобов’язань у термін, встановлений Договором, то цей термін відкладається на час дії цих обставин.
11.2. Усі виправлення за текстом цього Договору мають юридичну силу лише при взаємному їх посвідченні представниками сторін у кожному окремому випадку.
11.3. При внесенні змін до законодавства України щодо оренди державного, комунального майна, у Договір можуть бути внесені відповідні зміни.
12. Додатки
Додатки до цього Договору є його невід’ємною і складовою частиною. До цього Договору додаються:
розрахунок орендної плати;
звіт про оцінку майна, що передається в оренду;
акт приймання-передавання орендованого Майна;
витяг з Державного реєстру правочинів про державну реєстрацію Договору (у разі оренди нерухомого майна на строк, не менший ніж три роки) .
13. Платіжні та поштові реквізити Сторін:
Орендодавець Орендар
________________________________ ______________________________________
________________________________ ______________________________________
________________________________ ______________________________________
________________________________ ______________________________________
М.П. М.П.
Додаток 2
до рішення міської ради
від ___________________
№____________
Методика
розрахунку і порядок використання плати за оренду
майна, що перебуває у комунальній власності територіальної
громади м. Борисполя
- Методика розрахунку і порядок використання плати за оренду майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Борисполя (далі – Методика), визначає порядок розрахунку та використання плати за оренду цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого, рухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що є комунальною власністю територіальної громади, а також майна, що не увійшло до статутного фонду господарського товариства, створеного у процесі приватизації (корпоратизації) і належить територіальній громаді (далі – майно).
- Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між Орендодавцем та Орендарем.
- У разі визначення Орендаря на конкурсних засадах орендна плата, розрахована за цією Методикою, застосовується як стартова, а її розмір може бути збільшено за результатами такого визначення.
- До плати за оренду індивідуально визначеного майна не включаються витрати на утримання орендованого майна та плата за послуги, які орендарю зобов’язується надавати балансоутримувач, відповідно до укладених угод, а також плата за комунальні послуги та плата за землю. Ці витрати сплачуються орендарем окремо згідно зі встановленими розрахунками відповідними підприємствами, організаціями. Витрати на утримання нерухомого майна, зданого в оренду одночасно кільком підприємствам, організаціям, установам та утримання прибудинкової території розподіляються між ними залежно від наявної кількості, потужності, часу роботи електроприладів, систем тепло- і водопостачання та водовідведення і сплачуються згідно з рахунками за надані відповідні послуги, а в неподільній частині – пропорційно розміру займаної підприємствами, організаціями, установами загальної площі.
- Укладенню договору оренди передує оцінка вартості об’єкта оренди. Незалежна оцінка вартості об’єкта оренди повинна враховувати стан об’єкта, його місцезнаходження, забезпеченість інженерними мережами, наявність доріг, громадського транспорту та іншої інфраструктури.
- Орендна плата за цією Методикою розраховується у наступній послідовності: спочатку визначається розмір річної орендної плати. На основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за перший місяць оренди, який фіксується у договорі оренди. Відповідно до розміру орендної плати за перший місяць оренди, розраховується розмір орендної плати за наступні місяці оренди.
- У разі коли термін оренди менший чи більший за одну добу або за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності – на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.
- Річний розмір орендної плати за користування цілісним майновим комплексом, не може перевищувати 10 відсотків вартості орендованого майна, визначається за формулою:
- Розмір річної орендної плати у разі оренди окремого, індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) встановлюється за згодою сторін, але не менш як 10 відсотків вартості орендованого майна, визначеної шляхом проведення незалежної оцінки.
- У разі оренди нерухомого майна (крім оренди нерухомого майна фізичними та юридичними особами, зазначеними у пункті 14 цієї Методики) розмір річної орендної плати визначається за формулою:
- Якщо орендоване нежитлове приміщення є частиною будівлі (споруди), то оцінка вартості цього приміщення проводиться безпосередньо або опосередковано з урахуванням вартості будівлі (споруди) в цілому за формулою:
- Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладання договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою:
- Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць. У разі визначення орендаря на конкурсних засадах, умовами конкурсу може бути передбачено більший, ніж визначений цією Методикою, розмір орендної плати.
- Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна відділами виконавчого комітету, його структурними підрозділами, бюджетними установами, комунальними підприємствами м. Борисполя становить одну гривню в рік.
- Терміни внесення орендної плати встановлюються не пізніше 5 числа наступного місяця, за який проводиться оплата. Якщо 5 число випадає у святковий чи вихідний день, останнім днем оплати вважається наступний робочий день після святкового чи вихідного.
- Пеня та штрафні санкції щодо порушення термінів визначаються договором у відповідності до чинного законодавства.
- У разі здачі в оренду нерухомого майна одночасно кільком орендарям, орендна плата приміщень загального користування встановлюється пропорційно займаній площі кожним орендарем.
- Надходження коштів від оренди за нерухоме, рухоме та інше окреме, індивідуально визначене майно, балансоутримувачами якого є комунальні підприємства „Житлово-експлуатаційна контора № 1”, „Житлове ремонтно-експлуатаційне управління”, „Виробниче управління комунального господарства”, бюджетні організації, відділи, управління, служби виконавчого комітету Бориспільської міської ради акумулювати на рахунку, відкритому орендодавцем у ГУДКУ у Київській області, та перераховувати (за вирахуванням податку на додану вартість) за довідкою розподілу коштів, в такому порядку:
- 70 відсотків надходжень до загального фонду міського бюджету;
- 30 відсотків надходжень направляти у вигляді фінансової допомоги на рахунки балансоутримувачів для проведення капітального, поточного ремонту житлових будинків, закладів, установ, проведення благоустрою біля житлових будинків, закладів, установ, та інше.
Розмір плати за суборенду нерухомого, рухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна розраховується в порядку, встановленому цією Методикою для розрахунку розміру плати за оренду зазначеного майна.
Опл = Вз х Сор.ц.,
де Опл. – розмір річної орендної плати, грн.; Вз – вартість, визначена шляхом проведення незалежної оцінки; Сор.ц. – орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів підприємств спільної власності територіальної громади м. Борисполя, визначена з додатком 1 до Методики.
У разі визначення Орендаря на конкурсних засадах, умовами конкурсу може бути передбачено більший розмір орендної плати.
Опл = Вп х Сор,
де Вп - вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн.; Сор – орендна ставка, визначена згідно з додатком 2 до Методики.
Незалежна оцінка вартості об’єкта оренди повинна враховувати його місцезнаходження і забезпеченість інженерними мережами. Результати незалежної оцінки є чинними протягом 6 місяців від дня її проведення, якщо інший термін не передбачено у звіті з незалежної оцінки.
Вп = Вб : Пб х Пп,
де Вп – вартість орендованого приміщення, яке є частиною будівлі (споруди), грн.; Вб – вартість будівлі (споруди) в цілому (без вартості підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем), визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн.; Пп – площа орендованого приміщення, кв. м; Пб – площа будівлі (споруди) в цілому (без площі підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем), кв. м.
Опл.
Опл.міс. = 12 х Іп.р. х Ім,
де Опл – річна орендна плата, визначена за цією Методикою, грн.; Іп.р. – індекс інфляції за період з початку поточного року (у разі оренди нерухомого майна – з дати проведення незалежної оцінки) до дати укладання договору оренди або перегляду розміру орендної плати, Ім – індекс інфляції за перший місяць оренди.
У договорі оренди цілісного майнового комплексу, його структурного підрозділу, сплата орендних платежів має проводитися щоквартально в 5-ти денний термін від дати, встановленої для подання квартальних бухгалтерських звітів (балансів), а за ІУ квартал – в 10-денний термін від дати, встановленої для подання річного бухгалтерського звіту (балансу).
Суми орендної плати, помилково перераховані орендодавцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові в 5-денний термін від дня одержання його письмової заяви.
- 100 відсотків надходжень від оренди майна, розміщеного на території парку направляти у вигляді фінансової допомоги на рахунок комунального підприємства „Виробниче управління комунального господарства” для проведення благоустрою.
- 100 відсотків надходжень від оренди майна за адресою вул. Київський Шлях, 72 перераховувати до міського бюджету.
Орендна плата за майно, що передається в суборенду,
визначається з урахуванням частки вартості такого майна у загальній вартості орендованого майна у цінах, застосованих при визначенні розміру орендної плати,
і погоджується з орендодавцем.
- Часткове звільнення від орендної плати та надання пільг з орендної плати, а також зміна порядку використання плати за оренду майна для окремих категорій фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності чи юридичних осіб проводиться на підставі рішення міської ради.
- Орендарі, які здійснюють за згодою орендодавця реконструкцію або капітальний ремонт орендованого майна, визначеного проектно-кошторисною документацією на такі роботи, здійснюють орендну плату в розмірі, встановленому умовами договору оренди.
- порядковий номер учасника конкурсу;
- найменування та місцезнаходження (місце проживання) учасника конкурсу;
- прізвище, ім’я по-батькові фізичної особи або представника юридичної особи;
- дата поданої заяви;
- об’єкт, що пропонується до здачі в оренду за конкурсом;
- контактний телефон учасника конкурсу;
- підпис учасника конкурсу.
- Після ухвалення рішення про надання в оренду майна поза конкурсом, орендодавець укладає договір оренди.
- внесення змін до Положення про порядок передачі в оренду об’єктів комунальної власності територіальної громади міста;
- внесення змін до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста;
- внесення змін до Порядку проведення конкурсу на право укладення договору оренди майна комунальної власності територіальної громади міста.
Нарахування орендної плати за суборенду здійснюється орендарями. У разі, якщо плата за суборенду (у зв'язку зі зміною профілю використання приміщення на умовах суборенди), перевищує розмір орендної плати, різниця між ними перераховується до міського бюджету.
Секретар міської ради І.І.Манько
Начальник ГУ ЖКГ В.І.Аврамчук
Додаток 1 до Методики
ОРЕНДНІ СТАВКИ
за використання цілісних майнових комплексів підприємств
Про- позиції | ||
Цілісні майнові комплекси підприємств: |
|
|
торгівлі, з організації концертно-видовищної діяльності, випуску лотерейних білетів та проведення лотерей, лікеро-горілчаної та виноробної промисловості, радгоспів-заводів | 10 |
|
з організації виставкової діяльності, тютюнової промисловості, виробництва деревини та виробів з деревини, виробництва меблів, сільського господарства, кольорової металургії, ресторанів
| 9 |
|
харчової промисловості (крім лікеро-горілчаної та виноробної промисловості, радгоспів-заводів), електроенергетики, газової, хімічної і нафтохімічної промисловості, чорної металургії, зв'язку, швейної промисловості, ресторанного господарства (крім ресторанів), з виробництва транспортних засобів і устаткування та їх ремонту, виробництва електричного та електронного устаткування, виробництва машин та устаткування, призначеного для механічного, термічного оброблення матеріалів або здійснення інших операцій, з виробництва гумових та пластмасових виробів | 8 |
|
нафтогазодобувної промисловості, лісового господарства, рибного господарства, текстильної промисловості, целюлозно-паперової промисловості, переробки відходів, видобування неенергетичних матеріалів, з надання додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій | 7 |
|
морського, залізничного та автомобільного транспорту, побутового обслуговування, металообробки, освіти, науки та охорони здоров'я, легкої (крім швейної та текстильної) і паливної промисловості, з виробництва будівельних матеріалів | 6 |
|
Інші об'єкти |
Додаток 2 До Методики
№ п/п | Використання орендарем нерухомого майна | Пропозиції |
1 | Розміщення нічних клубів, казино, інших закладів грального та шоу-бізнесу | 100 |
2 | Розміщення пунктів продажу лотерейних білетів, пунктів обміну валюти | 20 |
3 | Розміщення: |
|
| фінансових установ, ломбардів, бірж, брокерських, дилерських, маклерських, рієлторських контор (агентств нерухомості), | 20 |
| банкоматів | 1000 грн. за розміщення одного банкомата |
| торговельних об’єктів з продажу ювелірних виробів, виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, антикваріату, зброї | 20 |
| операторів телекомунікацій, які надають послуги з рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернет | 20 |
| офісних приміщень | 20 |
| розміщення антен телекомунікаційного обладнання | 5000 грн. за розміщення однієї антени |
4 | Розміщення: |
|
| виробників реклами |
|
| салонів краси | 10 |
| саун, турецьких лазень, соляріїв, кабінетів масажу, тренажерних залів | 25 |
|
|
|
5 | Організація концертів та іншої видовищно-розважальної діяльності | 25 |
|
|
|
6 | Розміщення суб’єктів господарювання, що провадять туроператорську та турагентську діяльність, готелів | 20 |
|
|
|
7 | Розміщення суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з ремонту об’єктів нерухомості | 21 |
|
|
|
8 | Розміщення: |
|
| майстерень, що здійснюють технічне обслуговування та ремонт автомобілів | 20 |
| майстерень з ремонту ювелірних виробів | 20 |
| ресторанів, кафе, барів, які здійснюють продаж товарів підакцизної групи | 20 |
| приватних закладів охорони здоров’я | 5 |
| суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики | 5 |
| розміщення торговельних об’єктів з продажу окулярів, лінз, скелець | 15 |
| суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері права, бухгалтерського обліку та оподаткування | 5 |
|
|
|
|
|
|
9 | Здійснення підприємницької діяльності з надання юридичних консультацій, консалтингових та нотаріальних послуг | 20 |
10 | Розміщення: |
|
|
|
|
| торговельних об’єктів з продажу: |
|
| - непродовольчих товарів, | 15 |
| - алкогольних та тютюнових виробів | 15 |
| - промислових товарів, що були у використанні | 5 |
| - автотоварів | 15 |
| - відео- та аудіопродукції | 20 |
|
|
|
|
|
|
11 | Розміщення суб’єктів господарювання, діяльність яких спрямована на організацію та проведення занять різними видами спорту | 5 |
|
|
|
12 | Розміщення: |
|
| кафе, барів, закусочних, буфетів, кафетеріїв, що здійснюють продаж товарів підакцизної групи | 20 |
| ветеринарних лікарень (клінік), лабораторій ветеринарної медицини | 20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 | Розміщення: | 10 |
| складів |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 | Розміщення: | 10 |
| комп’ютерних клубів та інтернет-кафе |
|
| ветеринарних аптек |
|
| шкіл, курсів з навчання водіїв автомобілів |
|
|
|
|
|
|
|
15 | Розміщення торговельних автоматів, що відпускають продовольчі товари | 9 |
16 | Розміщення: | 10 |
| кафе, барів, закусочних, кафетеріїв, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи |
|
| аптек, що реалізують готові ліки |
|
| торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів, крім товарів підакцизної групи |
|
|
|
|
17 | Здійснення підприємницької діяльності з надання освітніх послуг | 5 |
18 | Розміщення: | 7 |
| торговельних об’єктів з продажу ортопедичних виробів |
|
| ксерокопіювальної техніки для надання населенню послуг із ксерокопіювання документів |
|
| фотоательє |
|
| торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів для пільгових категорій громадян: |
|
| - учасників Великої Вітчизняної війни |
|
| - учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС |
|
| - хворих на цукровий діабет |
|
|
|
|
19 | Розміщення: | 5 |
| їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи |
|
| хімчисток |
|
| майстерень з ремонту електропобутових товарів |
|
| торговельних об’єктів з продажу поліграфічної продукції та канцтоварів |
|
|
|
|
|
|
|
20 | Розміщення: | 5 |
| перукарень |
|
| майстерень з ремонту одягу |
|
| торговельних об’єктів з продажу книг, газет і журналів, виданих українською мовою |
|
| відділень банків на площі, що використовується для здійснення платежів за житлово-комунальні послуги |
|
| суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю непродовольчими товарами дитячого асортименту |
|
| суб’єктів господарювання, що здійснюють підприємницьку діяльність у сфері надання комунальних послуг |
|
| суб’єктів господарювання, що здійснюють поліграфічну діяльність, надають послуги з графічного дизайну, художнього оформлення |
|
|
|
|
|
|
|
21 | Розміщення: |
|
| їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи, у навчальних закладах | 3 |
| громадських вбиралень | 3 |
| майстерень з ремонту взуття | 5 |
| майстерень з ремонту годинників | 5 |
| видавництв друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції, що видаються українською мовою | 8 |
|
|
|
|
|
|
20 | Розміщення: | 3 |
| суб’єктів господарювання, що надають ритуальні послуги |
|
| майстерень художників, скульпторів, народних майстрів площею менш як 50 кв. метрів |
|
| суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю шкільним приладдям (в частині площ, які використовуються з цією метою) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 | Розміщення: | 5 |
| лазень, пралень загального користування |
|
| дитячих молочних кухонь |
|
| торговельних об’єктів з продажу продовольчих товарів для пільгових категорій громадян |
|
|
|
|
|
|
|
23 | Розміщення творчих спілок, громадських, партійних, релігійних та благодійних організацій, фондів на площі, що не використовуються для провадження підприємницької діяльності і становить: |
|
| не більш як 50 кв. метрів | 1 |
| понад 50 кв. метрів | 5 |
|
|
|
|
|
|
24 | Розміщення громадських організацій інвалідів, ветеранів Великої Вітчизняної війни, праці та прирівняних до них категорій, інвалідів, які постраждали від наслідків ЧАЕС на площі, що не використовуються для провадження підприємницької діяльності і становить: |
|
| не більш як 50 кв. метрів | 1 |
| понад 50 кв. метрів | 5 |
|
|
|
|
|
|
25 | Інше використання нерухомого майна | 10 |
|
|
|
26 | Орендну плату за використання нерухомого майна комунальної власності у мікрорайонах міста встановити з коефіцієнтами: |
|
| 1,0 – вулиці: Київський Шлях, Червоноармійська №№ 1-11, Шевченка №№ 1-20, Дзержинського |
|
| 0,9 – вулиці Нова-II, Головатого №№ 1-15, Соцмістечко, Бабкіна, Лютнева №№ 1-18 |
|
| 0,7 – мікрорайон радгоспу „Бориспільський” |
|
| 0,6 - мікрорайон вул. Приваклальна |
|
| 0,5 - мікрорайони „УМБ-17” та „Промінь” |
|
| Орендну плату за приміщення, розташовані в інших частинах міста, встановити з коефіцієнтом 0,8 |
|
|
|
|
|
|
|
Додаток 3
до рішення міської ради
від ___________________
№____________
Порядок проведення конкурсу на право оренди комунального майна
територіальної громади м. Борисполя
1. Загальні положення
1.1. Порядок проведення конкурсу на право оренди комунального майна територіальної громади м. Бориспіль (далі – Порядок) розроблено відповідно до частини сьомої статті 9 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”.
1.2. Конкурс на право оренди (далі - конкурс) проводиться щодо майна, яке є власністю територіальної громади м. Бориспіль і не перебуває у користуванні інших фізичних чи юридичних осіб.
1.3. Метою конкурсу на право оренди є встановлення прозорих і належним чином врегульованих процедур передачі комунального майна в оренду, економічно виправданих та обґрунтованих розмірів орендної плати та збільшення доходів від оренди майна, а також створення сприятливих умов для розвитку суб’єктів господарювання.
1.4. Конкурс проводить конкурсна комісія, утворена орендодавцем. Конкурс полягає у визначенні орендаря, який запропонував найбільшу орендну плату при забезпеченні виконання інших умов конкурсу.
1.5. Матеріально-технічне та організаційне забезпечення проведення конкурсу покладається на конкурсну комісію.
2. Оголошення конкурсу
2.1. Конкурс оголошується за ініціативою орендодавця або за наявності заяви про оренду від фізичної та юридичної особи за умови відсутності заяви від особи, яка відповідно до законодавства має право на отримання відповідного комунального майна в оренду поза конкурсом, якщо інше не передбачено законом.
2.2. У десятиденний строк після виникнення підстав для оголошення конкурсу орендодавець рекомендованим листом з повідомленням про вручення надсилає запит балансоутримувачу об’єкта оренди з метою отримання інформації та відповідних документів, які балансоутримувач направляє орендодавцю в п’ятиденний строк після отримання запиту:
2.2.1. довідку в довільній формі про наявність на балансі майна;
2.2.2. довідку про загальну площу об’єкта оренди із завіреним в установленому порядку планом за поверхами об’єкта оренди.
2.3. Оголошення про конкурс публікується в газеті „Трудова слава” або в інших засобах масової інформації, що розповсюджуються в м. Борисполі не пізніше ніж за 20 календарних днів до дати проведення конкурсу і повинно містити такі відомості:
2.3.1. інформація про об’єкт (назва, місцезнаходження, балансоутримувач, для нерухомого майна – технічна характеристика);
2.3.2. термін оренди;
2.3.3. початковий розмір орендної плати, визначений відповідно до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна територіальної громади м. Бориспіль: базовий місяць ____________, при використанні майна з метою ______________________________ та застосуванні орендної ставки ________%.
2.3.4. умови конкурсу;
2.3.5. дата, час і місце проведення конкурсу;
2.3.6. кінцевий термін прийняття пропозицій учасників конкурсу (заява про оренду і пропозицій до договору оренди, що відповідають вимогам конкурсу);
2.3.7. перелік матеріалів, які подають учасники конкурсу;
2.3.8. іншу інформацію.
3. Умови конкурсу
3.1. Умовами конкурсу є:
3.1.1. розмір орендної плати;
3.1.2. ефективне використання об’єкта оренди за цільовим призначенням;
3.1.3. дотримання вимог експлуатації об’єкта;
3.1.4. застава за участь у конкурсі у розмірі 1000 (тисяча) гривень;
3.1.5. інші умови.
3.2. Основним критерієм визначення переможця є максимальний розмір орендної плати при обов’язковому забезпеченні виконання інших умов конкурсу.
3.3. Стартова орендна плата визначається за Методикою розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Борисполя, затвердженою рішенням сесії міської ради. Остаточний розмір орендної плати визначається за результатами конкурсу.
3.4. Визначення ринкової вартості майна проводиться незалежним експертом.
3.5. Незалежна оцінка об’єкта оренди здійснюється відповідно до нормативних актів та чинних стандартів, юридичними, фізичними особами (суб’єктами оціночної діяльності) на замовлення орендодавця.
3.6. Результати незалежної оцінки є чинними протягом 6 місяців від дати її проведення, якщо менший термін не передбачено в звіті.
3.7. Для участі у конкурсі учасник конкурсу подає на розгляд конкурсної комісії такі матеріали:
3.7.1. заяву про участь у конкурсі на ім’я голови конкурсної комісії:
3.7.2. відомості про учасника конкурсу:
для учасників, які є юридичними особами:
- документи, що посвідчують повноваження представника юридичної особи;
- посвідчені нотаріусом копії установчих документів;
- звіт про фінансові результати учасника конкурсу з урахуванням дебіторської і кредиторської заборгованостей;
- довідку з ОДПІ про відсутність заборгованості з податків і зборів;
- відомості про банківський рахунок;
- письмові конкурсні пропозиції, з зазначенням відомостей про учасника, та запропонований учасником конкурсу розмір орендної плати в гривнях (для об’єктів нерухомого майна за 1 кв. м за місяць), умови використання об’єкта, інші зобов’язання стосовно експлуатації об’єкта його модернізацію тощо, подані в конверті, скріплені печаткою учасника конкурсу за наявності та/або за підписом заявника;
3.7.3. для учасників, які є фізичними особами:
- копію документа, що посвідчує особу учасника конкурсу, або належним чином оформлену довіреність, видану представнику фізичної особи;
- свідоцтво про реєстрацію фізичної особи як суб’єкта підприємницької діяльності;
- декларацію про доходи або завірену в установленому порядку копію звіту суб’єкта малого підприємництва – фізичної особи – платника єдиного податку;
- довідку з ОДПІ про відсутність заборгованості з податків і зборів;
- відомості про банківський рахунок (за наявності);
- письмові конкурсні пропозиції, з зазначенням відомостей про учасника, та запропонований учасником конкурсу розмір орендної плати в гривнях (для об’єктів нерухомого майна за 1 кв. м за місяць), умови використання об’єкта, інші зобов’язання стосовно експлуатації об’єкта його модернізацію тощо, подані в конверті, скріплені печаткою учасника конкурсу за наявності та/або за підписом заявника;
3.8. Учасники повідомляють про засоби зв’язку з ними.
3.9. Зобов’язання (пропозиції) щодо виконання умов конкурсу, гарантії щодо забезпечення сплати орендної плати, додаткові зобов’язання щодо експлуатації об’єкта (поліпшення стану орендованого майна).
3.10. Прийняття заяв на участь у конкурсі припиняється за добу до початку конкурсу.
3.11. Застава за участь у конкурсі, розмір якої складає 1000 (тисячу) гривень, вноситься на окремий розрахунковий рахунок головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради. Якщо переможець конкурсу відмовляється від укладання договору оренди, застава йому не повертається. Переможцю конкурсу застава не повертається, а кошти спрямовуються на виконання послуг з проведення благоустрою міста. Застава повертається учаснику конкурсу, який не став переможцем.
3.12. Відомості про учасників конкурсу заносяться до книги реєстрації, яку веде орендодавець, де зазначається:
4. Конкурсна комісія
4.1. До складу конкурсної комісії входять представники:
4.1.1. головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради;
4.1.2. юридичного відділу виконавчого комітету міської ради;
4.1.3. відділу економіки виконавчого комітету міської ради;
4.1.4. постійної комісії з питань житлово-комунального господарства міської ради;
4.1.5. комунального підприємства;
4.1.6. управління освіти і науки міської ради;
4.1.7. відділу культури виконавчого комітету міської ради.
4.1.8. постійної комісії з питань планування бюджету, економічної реформи.
4.2. Комісія утворюється в кількості від 7 до 9 осіб. Склад комісії затверджується на сесії міської ради.
4.3. Основними завданнями та функціями комісії є:
4.3.1. визначення умов та терміну проведення конкурсу;
4.3.2. розгляд матеріалів і пропозицій учасників конкурсу;
4.3.3. визначення переможця конкурсу;
4.3.4. складання протоколу засідання конкурсної комісії, який підписується всіма членами конкурсної комісії та затверджується сесією міської ради.
4.4. Комісія під час своєї діяльності має право звертатися за консультаціями до фахівців відділів, управлінь для отримання інформації, необхідної для виконання нею своїх повноважень; повідомляти голів постійних комісій міської ради про проведення засідань конкурсних комісій.
4.5. Керує діяльністю комісії й організовує її роботу голова комісії, який призначається з числа представників орендодавця. Голова комісії у межах своєї компетенції скликає засідання комісії, головує на засіданнях і організовує підготовку матеріалів на розгляд комісії.
4.6. Голова комісії має ухвальний голос, якщо при прийнятті рішення про визначення переможця конкурсу голоси членів комісії розділилися порівну.
4.7. Конкурс здійснюється в один етап, на якому визначається переможець згідно з умовами конкурсу та зобов’язаннями учасника конкурсу.
4.8. Засідання комісії є правомочним за умови участі у ньому не менше 2/3 усіх членів комісії.
4.9. Секретар комісії слідкує за діловодством в комісії, веде протокол засідання комісії,
приймає та реєструє заяви та конкурсні пропозиції із зазначенням дати надходження документів, правильності оформлення документів відповідно до вимог Положення та умов конкурсу.
4.10. При виявленні неналежного оформлення заявником документів, секретар робить відповідну відмітку в журналі реєстрації звернень та конкурсних пропозицій та інформує про це учасника конкурсу .
4.11. Після кінцевого терміну прийняття конкурсних пропозиції секретар передає заяви для розгляду голові комісії.
4.12. Заяви з резолюціями голови конкурсної комісії розглядаються комісією в день проведення конкурсу.
4.13. До дати проведення конкурсу конверти з пропозиціями зберігаються у секретаря конкурсної комісії. Конверти розкриваються на засіданні конкурсної комісії.
5. Процедура проведення конкурсу
5.1. Конкурс проводиться у термін визначений Положенням, але не раніше - 20 днів з дня оприлюднення оголошення конкурсу в засобах масової інформації та/або в мережі Інтернет.
5.2. Конкурс здійснюється в один етап, на якому визначається переможець згідно з умовами конкурсу та зобов’язаннями учасника конкурсу.
5.3. Конверти з конкурсними пропозиціями розкриваються на засіданні комісії в безпосередній присутності учасників конкурсу.
5.4. Пропозиції, подані в конвертах, не оформлені належним чином, або розкритих (розпечатаних) з неправильними даними про учасників конкурсу або при відсутності заяви не розглядаються і повертаються секретарем комісії заявнику.
5.5. До участі у конкурсі згідно з рішенням комісії допускаються претенденти, які виконали всі умови конкурсу.
5.6. Процедура проведення конкурсу є відкритою.
5.7. У разі надходження двох або більше пропозицій, які відповідають умовам конкурсу, переможець визначається комісією за критерієм найбільшої запропонованої орендної плати за перший/базовий місяць оренди. У разі надходження після оголошення конкурсу заяви про оренду від особи , яка відповідно до законодавства має право на отримання відповідного комунального майна в оренду поза конкурсом, комісія приймає протокольне рішення про укладення договору оренди із зазначеним заявником відповідно до законодавства. За наявності кількох пропозицій від таких осіб договір оренди укладається з особою, заява якої надійшла раніше.
5.8. У разі надходження однієї пропозиції, яка відповідає умовам конкурсу, конкурс проводиться, а з особою, яка її подала, укладається договір оренди після затвердження протоколу конкурсної комісії. У разі відсутності пропозицій, які б відповідали умовам конкурсу, конкурс уважається таким, що не відбувся.
5.9. Комісія приймає рішення про рекомендацію розглянути на сесії міської ради питання про надання дозволу на укладання договору оренди з переможцем конкурсу з обов’язковим виконанням конкурсних пропозицій.
5.10. На дату проведення конкурсу комісія проводить відкрите засідання за участю учасників конкурсу (їх уповноважених осіб). На засіданні можуть бути присутні представники засобів масової інформації та інші заінтересовані особи. На цьому засіданні уповноважені особи учасників конкурсу подають свої конкурсні пропозиції щодо розміру орендної плати за перший/базовий місяць оренди в запечатаних непрозорих конвертах.
5.11. Комісія стосовно кожного об’єкту конкурсу за результатами голосування також визначає учасника конкурсу, з яким може бути укладено договір оренди за наявності згоди останнього, у разі не укладання такого договору з переможцем конкурсу, про що зазначається у протоколі засідання комісії.
5.12. Основним критерієм визначення переможця конкурсу є найбільший розмір орендної плати у гривнях, при обов'язковому виконанні інших умов конкурсу.
5.13. Рішення Комісії може бути оскаржене у встановленому законом порядку.
5.14. У протоколі засідання комісії зазначаються:
- інформація про об'єкт оренди;
- відомості про претендентів;
- рішення про допущення претендентів до участі в конкурсі;
- конкурсні пропозиції і зобов'язання учасників;
- рішення про визначення переможця.
5.15. Після підписання протоколу та прийняття рішення сесії міської ради перелік переможців конкурсу публікується на сайті міської ради.
5.16. За результатами конкурсу сесія міської ради ухвалює рішення про надання дозволу на укладання договору оренди з переможцем конкурсу.
5.17. Орендодавець на підставі рішення сесії міської ради укладає договір оренди з переможцем конкурсу.
5.18. До умов договору оренди включаються орендна плата в розмірі, запропонованому переможцем конкурсу та інші зобов’язання переможця конкурсу, зазначені в конкурсних пропозиціях.
6. Порядок передачі в оренду комунального майна поза конкурсом
6.1. Майно територіальної громади м. Бориспіль передається в оренду поза конкурсом:
6.1.1. організаціям, які фінансуються з державного або місцевого бюджетів;
6.1.2. Пенсійному фонду України та його органам;
6.1.3. музеям;
6.1.4. комунальним підприємствам;
6.1.5. в разі погодинної оренди;
6.1.6. для суб’єктів підприємницької діяльності в суборендне користування;
6.1.7. органам місцевого самоврядування;
6.1.8. та в інших випадках передбачених законодавством.
6.2. Фізичними та юридичними особами, які мають право на укладання договору оренди комунального майна територіальної громади м. Бориспіль поза конкурсом, для підготовки питання до розгляду на сесію міської ради, до Управління надається:
6.2.1. заява, встановленого зразка;
6.2.2. копія свідоцтва про державну реєстрацію;
6.2.3. копія статуту або положення для юридичної особи;
6.2.4. документ, що посвідчує повноваження представника юридичної особи (наказ про призначення);
6.2.5. копія паспорта (стор. 1, 2, 11) представника юридичної особи;
6.2.6. копія паспорта (стор. 1, 2, 11), ідентифікаційного коду для фізичної особи;
6.2.7. копія документу, що посвідчує окремий правовий статус фізичної особи;
6.2.8. копія довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
6.2.9. копія форми № 4-ОПП.
6.3. Копії установчих документів, свідоцтва про державну реєстрацію надаються нотаріально засвідченими. Копії інших документів надаються засвідченими печаткою заявника.
6.4. Управління готує та направляє на розгляд комісій матеріали заявників про надання дозволу на передачу майна територіальної громади м. Бориспіль в оренду поза конкурсом.
6.5. Комісія попередньо розглядає та готує висновки до проекту рішення на сесію міської ради згідно наданих документів.
Секретар міської ради І.І.Манько
Начальник ГУ ЖКГ В.І.Аврамчук
Додаток 1
до Порядку проведення конкурсу
на право оренди комунального майна
територіальної громади м. Бориспіль
Голові комісії з проведення конкурсу
на право оренди комунального майна
територіальної громади м. Бориспіль
_________________________________
З А Я В А
на участь у конкурсі на право оренди комунального майна
територіальної громади м. Бориспіль
1. Об’єкт користування:
1.1. Назва об’єкта ___________________________________________________
1.2. Місцезнаходження об’єкта________________________________________
1.3. Балансоутримувач об’єкта ________________________________________
__________________________________________________________________
(повна назва підприємства, організації, установи – юридичної особи)
1.4. Технічна (економічна характеристика об’єкта) _______________________
2. Учасник конкурсу:
2.1. Юридична особа ________________________________________________
__________________________________________________________________
(повна назва)
Керівник __________________________________________________________
(прізвище, ім’я та по-батькові, контактний телефон)
Ідентифікаційний код _______________________________________________
Коли і ким здійснена державна реєстрація______________________________
__________________________________________________________________
2.2. Фізична особа __________________________________________________
(прізвище, ім’я та по-батькові, контактний телефон)
Громадянин (ка) ____________________________________________________
(повна офіційна назва держави або особи без громадянства – зазначити)
Паспорт серія _______ № ___________ дата видачі "____"______________р.
__________________________________________________________________
(назва органу, що видав паспорт)
З Порядком проведення конкурсу на право оренди комунального майна територіальної громади м. Бориспіль ознайомлений _____________________
(особистий підпис)
Документи, що додаються:
3.1. Копія платіжного доручення (або квитанції) про сплату за участь у конкурсі ______________________арк.
3.2. Зобов’язання (пропозиції) щодо використання об’єкта _________арк.
3.3. Інші документи згідно умов конкурсу _______________арк.
Всього: ____________арк.
Підпис учасника конкурсу ____________________
М.П.
Дата заповнення заяви:
"____"_____________________
Додаток 2
до Порядку проведення конкурсу
на право оренди комунального майна
територіальної громади м. Бориспіль
Голові комісії з проведення конкурсу
на право оренди комунального майна
територіальної громади м. Бориспіль
Зобов’язання
(пропозиції) щодо використання об’єкта
1. Назва об’єкта, його місцезнаходження _______________________________
__________________________________________________________________
2. Термін користування об’єктом _____________________________________
3. Призначення користування об’єктом ________________________________
_____________________________________________________________________________
4. Спосіб користування ______________________________________________
(оренда, пільгова оренда, безоплатне користування)
5. Пропонований відсоток розміру орендної плати (від незалежної оцінки об’єкта)___________________________________________________________
6. Перелік робіт, які зобов’язується виконати учасник конкурсу після отримання об’єкта, орієнтований перелік їх виконання ___________________
__________________________________________________________________
________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
7. Оцінка загальної вартості вищезазначених робіт ________________________________________________
8. Зобов’язання щодо:
- відновлення технічної документації на об’єкт __________________________
- утримання, впорядкування прилеглої території ________________________
- сплати за комунальні послуги, землю, інших платежів __________________
- інші додаткові зобов’язання (пропозиції) щодо використання об’єкта __________________________________________________________________
Підпис учасника конкурсу ___________________
М.П.
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту рішення Бориспільської міської ради
„Про порядок передачі в оренду комунального майна
територіальної громади м. Борисполя”
1. Визначення та аналізпроблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінка важливості цієї проблеми.
Відповідно до Законів України „Про оренду державного та комунального майна”, „Про місцеве самоврядування в Україні” передбачається врегулювати організаційні відносини, пов’язані з передачею в оренду майна, що перебуває в комунальній власності територіальної громади м. Борисполя, а саме:
Проблема, яку пропонується розв’язати, полягає у приведенні рішення міської ради у відповідність до чинного законодавства України з урахуванням внесених до нього змін та подальшим удосконаленням організації порядку оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста, його спрощення та забезпечення ефективного використання комунального майна.
2. Обґрунтування, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів і потребує державного регулювання.
Проблема є актуальною, оскільки діюче рішення міської ради від 21.09.2006 № 464-5-V „Про порядок оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя” (із змінами та доповненнями, внесеними від 21.11.2006 № 757-07-V, від 26.04.2007 № 1257-16-V, від 31.05.2007 № 1362-18-V, від 13.12.2007 № 2589-25-V, від 29.12.2007 № 3014-26-V, від 29.05.2008 № 3879-34-V) не в повному обсязі враховує вимоги чинного законодавства при укладанні договорів оренди об’єктів комунальної власності міста, продовження договорів, термін дії яких закінчився та розрахунку орендної плати, згідно затверджених ставок.
Так, відповідно до п.3 ст.17 Закону України „Про оренду державного та комунального майна” передбачено що після закінчення терміну договору орендар, який належним чином виконував свої обов’язки за договором, має переважне право, за інших рівних умов на укладення договору оренди на новий термін, крім випадків, якщо орендоване майно необхідно для потреб його власника. У разі якщо власник має намір використовувати зазначене майно для власних потреб, він повинен письмово попередити про це орендаря не пізніше ніж за три місяці до закінчення терміну договору.
У відповідності до п. 20 Наказу Фонду Державного Майна від 13.10.2004 № 2149 зі змінами та доповненнями зазначено що у разі надходження однієї пропозиції, яка відповідає умовам конкурсу, з особою, яка її подала, укладається договір оренди.
Впровадження регулювання організаційних відносин, пов’язаних з передачею в оренду майна, що перебуває у власності територіальної громади м. Борисполя, та майнові відносини між орендодавцями та орендарями шляхом прийняття вищезазначеного рішення Бориспільської міської ради надає можливість :
- упорядкувати процес передачі в оренду майна територіальної громади м. Борисполя шляхом проведення конкурсу;
- здійснювати належний контроль та облік передачі майна в оренду;
- встановити економічно обґрунтовані орендні ставки відповідно до чинного законодавства;
- ефективно використовувати вільні площі.
3. Обґрунтування, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою діючого регуляторного акта або внесення змін до нього.
Зазначена проблема не може бути розв’язана відповідно до рішення міської ради від 21.09.2006 № 464-5-V „Про порядок оренди комунального майна територіальної громади м. Борисполя” (із змінами та доповненнями, внесеними від 21.11.2006 № 757-07-V, від 26.04.2007 № 1257-16-V, від 31.05.2007 № 1362-18-V, від 13.12.2007 № 2589-25-V, від 29.12.2007 № 3014-26-V, від 29.05.2008 № 3879-34-V).
З метою приведення діючого рішення у відповідність до чинного законодавства України, подальшого вдосконалення організації договірно-майнових відносин щодо надання в оренду комунального майна, продовження договорів, термін дії яких закінчився, перегляду орендних ставок та внесення змін до Порядку проведення конкурсу на право оренди комунального майна міста, діючий регуляторний акт потребує внесення відповідних змін.
4. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, у тому числі здійснення розрахунку очікуваних витрат та вигод суб’єктів господарювання, громадян та держави внаслідок дії регуляторного акта.
З прийняттям запропонованого проекту рішення очікується удосконалення організації договірно-майнових відносин, перегляд орендних ставок та внесення змін до Порядку проведення конкурсу на право оренди комунального майна міста.
Так, у відповідності до запропонованого проекту рішення орендар, який належним чином виконував свої обов’язки за договором, має переважне право, за інших рівних умов на укладення договору оренди на новий термін, крім випадків, якщо орендоване майно необхідно для потреб його власника. А також проектом регуляторного акта передбачено перегляд орендних ставок за цільовим призначенням та внесення змін до Порядку проведення конкурсу на право оренди комунального майна міста.
Розрахунок очікуваних витрат та вигод
від впровадження запропонованого регуляторного акта
- Відмова від запропонованого регулювання, тобто залишення без змін існуючої ситуації.
- Впровадження запропонованого регуляторного акта.
- контроль за термінами виконання погоджувальних, дозвільних процедур;
- збереження комунального майна міста в цілому;
- ефективне його використання за цільовим призначенням відповідно до видів діяльності юридичних осіб, фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності, з урахуванням соціальних потреб міста;
- належне утримання об’єктів соціально-культурного призначення та їх відродження;
- відновлення експлуатаційного стану об’єкта, естетичне покращення міста.
Сфера впливу | Вигоди | Витрати |
Для територіальної громади міста | Забезпечення належного рівня та умов обслуговування населення, а також умов праці, що передбачає активізацію заходів щодо здійснення орендарями ремонтних робіт об’єктів , покращання естетичного вигляду міста | Витрати відсутні |
| Збільшення надходжень до міського бюджету за рахунок покращення контролю за справлянням орендної плати | Витрати відсутні |
Для суб’єктів підприємницької діяльності | Можливість отримати приміщення в оренду за інших рівних умов (проведення конкурсу). Захист власних інтересів та прав через договірні відносини. Продовження діючих договорів оренди без проведення конкурсу. | Витрати для органів місцевого самоврядування пов’язані з публікацією у пресі, виготовлення незалежної оцінки та ін.) |
Для органів місцевого самоврядування | Ефективне використання та збереження майна, що перебуває у власності територіальної громади міста. | Економічні витрати відсутні |
5. Визначення цілей державного регулювання.
Цілями цього регуляторного акта є прийняття рішення „Про порядок передачі в оренду комунального майна територіальної громади м. Борисполя” з внесеними змінами відповідно до діючого законодавства України, так, як зріс попит на оренду нерухомого майна, в зв’язку з чим можна визначити кращі умови та пропозиції щодо оренди.
6. Визначення та оцінка всіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей, у тому числі тих, які не передбачають безпосереднього державного регулювання господарських відносин.
Регулювання господарських відносин при прийнятті регуляторних актів передбачає необхідність розгляду можливих альтернатив, запропонованому регуляторному акту, тому до вивчення пропонуються наступні варіанти:
При застосуванні першої з альтернатив розрахунок орендної плати за користування комунальним майном має здійснюватися за Методикою затвердженою рішенням міської ради від 21.09.2006 № 464-5-V. Застосування даної альтернативи не дає можливості вирішити проблему, викликану необхідністю дотримання органом місцевого самоврядування вимог законодавства, зокрема в частині здійснення регуляторної діяльності.
У разі застосування запропонованого регуляторного акта, буде досягнуто визначеної мети, а саме забезпечено дотримання вимог Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Закону України „Про оренду державного та комунального майна”.
Крім того, прийняття запропонованого проекту регуляторного акта забезпечить можливість врегульовувати питання оренди по окремих видах цільового використання нерухомого майна, зокрема для провадження підприємницької діяльності у сфері надання побутових послуг, базових станцій мобільного зв’язку, торгівлі підакцизною групою товарів, інше.
Проаналізувавши обидва запропоновані варіанти, можна дійти висновку, що альтернативи регуляторному акту який пропонується до прийняття немає.
7. Аргументація щодо переваг обраного способу досягнення встановлених цілей.
Забезпечує принципи державної регуляторної політики, розв’язується проблема та досягаються поставлені цілі.
8. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначених проблем шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта.
Вказану проблему планується розв’язати шляхом прийняття рішення міської ради „Про порядок передачі в оренду комунального майна територіальної громади м. Борисполя”,яке розроблено відповідно до чинного законодавства України де чітко визначено:
- орендні ставки за цільовим призначенням;
- механізм укладення діючих договорів згідно типового договору оренди;
- перегляд діючих договорів, шляхом укладання додаткових угод.
9. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта.
З прийняттям цього регуляторного акта будуть збережені об’єкти комунальної власності шляхом виконання орендарями договірних зобов’язань та можливість вносити зміни у договори оренди в залежності від економічної ситуації в місті.
10. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей є можливим з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, громадян, держави.
Досягнення цим регуляторним актом встановлених цілей не впливає на витрати територіальної громади міста та в цілому сприяє веденню господарської діяльності юридичних осіб, фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності.
11. Обґрунтування щодо вигод, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та/або вигоди не можуть бути кількісно визначені.
Не всі вигоди, які виникли внаслідок дії регуляторного акта, можуть бути кількісно визначені. Серед них:
12. Оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджуватися та виконувати їх.
Впровадження та виконання вимог регуляторного акта не залежить від ресурсів органів влади, а суб’єкти господарювання, які звертаються щодо оренди об’єктів комунальної власності міста, мають впроваджувати і виконувати ці вимоги.
13. Оцінка ризику впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта.
У разі змін у чинному законодавстві, які можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, до нього будуть вноситись відповідні зміни та доповнення.
14. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта.
Запропонований проект регуляторного акта запроваджується на довгостроковий термін дії або до прийняття нових нормативних актів. У разі потреби вноситимуться зміни до нього за підсумками аналізу відстеження його результатів.
15. Визначення показників результативності регуляторного акта.
Показники результативності зазначеного регуляторного акта передбачається визначати за наступними критеріями:
1. Кількість звернень орендарів з неврегульованих питань орендних відносин.
2. Кількість заключених договорів оренди.
3. Загальна сума надходжень від оренди комунального майна, із них:
- до місцевого бюджету;
- балансоутримувачам.
16. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта у разі його прийняття.
Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися головним управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету на підставі оперативних звітних даних виходячи із зазначених показників результативності.
Базове відстеження результативності даного регуляторного акту буде проведено до набрання чинності регуляторного акта розробником цього проекту.
Повторне відстеження планується провести через рік після набуття чинності регуляторного акта, але не пізніше, ніж через 2 роки. За результатами буде можливо порівняти показники базового та повторного відстеження. У разі виявлення неврегульованих та проблематичних питань, вони будуть усунені шляхом внесення відповідних змін до регуляторного акта.
Періодичне відстеження планується проводити один раз на три роки, починаючи від дня закінчення заходів щодо повторного відстеження результативності, з метою дотримання чинного законодавства та діючих нормативно-правових актів у сфері орендно-договірних відносин.
Розробник проекту рішення міської ради – головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради (08300, м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 72, каб. № 405, тел. 6-18-28)
Перший заступник
міського голови М.П.Корнійчук




















