Відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», підпункту 1 пункту а) статті 27, підпункту 1 пункту 2 статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:
- Схвалити програму будівництва корпусу інтенсивного лікування по
вул. Котляревського, 1 в місті Борисполі Київської області на 2019-2021 роки (далі – Програма), що додається.
2. Заступнику міського голови Пасенко Л.В у встановленому порядку організувати подання Програми на затвердження міській раді.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Пасенко Л.В.
Міський голова А.С. Федорчук
СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого комітету
міської ради
24.06.2019 № 443
Програма
будівництва корпусу інтенсивного лікування
по вул. Котляревського, 1 в місті Борисполі Київської області
на 2019-2021 роки
1. Паспорт Програми
|
1. |
Назва |
Програма будівництва корпусу інтенсивного лікування по вул. Котляревського, 1 в місті Борисполі Київської області на 2019-2021 роки |
|
2. |
Ініціатор розроблення програми |
Виконавчий комітет Бориспільської міської ради |
|
3. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення програми |
|
|
4. |
Розробник програми |
Виконавчий комітет Бориспільської міської ради |
|
5. |
Відповідальний виконавець програми |
Управління капітального будівництва виконавчого комітету Бориспільської міської ради |
|
6. |
Учасники програми |
Бориспільська міська рада, виконавчий комітет Бориспільської міської ради, управління капітального будівництва Бориспільської міської ради |
|
7. |
Термін реалізації програми |
2019-2021 роки |
|
7.1. |
Етапи виконання програми |
Виконання програми здійснюється в І етап |
|
8. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм) |
бюджет м. Бориспіль, обласний бюджет Київської області, інші джерела не заборонені законодавством |
|
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього |
170 000,00 тис. грн |
|
9.1. |
Міський бюджет |
105 000,00 тис. грн |
|
9.2 |
Обласний бюджет |
50 000,00 тис. грн |
|
9.3 |
Інші джерела |
15 000,00 тис. грн |
2. Визначення проблеми,
на розв’язання якої спрямована Програма
Існують незаперечні докази, що здоров’я населення є одним з найважливіших чинників розвитку економіки будь-якої країни та добробуту населення. За останні півстоліття здатність медицини впливати на здоров’я населення збільшилася в декілька разів. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сучасна система охорони здоров’я повинна забезпечувати доступність медичних послуг для тих, хто їх найбільш потребує, характеризуватися високою якістю і безпечністю медичних послуг і давати максимально можливі результати для здоров’я на популяційному рівні. Система охорони здоров’я за умови її ефективної організації може забезпечити зменшення загальної смертності у віці до 75 років – на 23% у чоловіків та на 32% у жінок, а смертності від ішемічної хвороби серця на 40%. Але в Україні нинішня система охорони здоров’я практично не впливає на медико-демографічну ситуацію, яка визнана кризовою.
Стан здоров’я населення за сучасними уявленнями є одним з найважливіших критеріїв оцінки рівня соціально-культурного розвитку суспільства і якості життя, а інвестиції в охорону здоров'я слід розглядати як внесок у розвиток національної економіки та скорочення масштабів бідності. Крім того, охорону здоров‘я визначено як важливу область інвестицій для забезпечення загального економічного і соціального розвитку будь-якої країни.
На сучасному етапі розвитку системи охорони здоров’я якість медичної допомоги вважається основною цільовою функцією і водночас критерієм діяльності системи охорони здоров’я. Забезпечення якості при наданні медичної допомоги у більшості країн розглядається як основа національної політики в сфері охорони здоров’я.
Головним напрямом державної політики у сфері охорони здоров’я України є оновлення системи медичного обслуговування населення. Реформування системи охорони здоров’я відбувається на основі Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 1013-р. Нова модель системи повинна забезпечити справедливий і рівний доступ усіх членів суспільства до медичних послуг, які повинні бути економічними, ефективними, результативними, високої якості й яка б у кінцевому результаті поліпшила стан громадського здоров’я, підвищила задоволеність населення діяльністю системи охорони здоров’я та усунула невідповідності у розвитку галузі.
На місцевому рівні забезпечення державної політики в галузі охорони здоров’я покладається на органи місцевого самоврядування, які забезпечують розвиток первинної медичної допомоги на місцях, зокрема розвиток мережі закладів охорони здоров’я.
Відповідно до реформи в галузі охорони здоров’я для якісного надання первинної медико-санітарної допомоги жителям м. Бориспіль в 2017 році створене Комунальне некомерційне підприємство «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», який на сьогодні має в своєму складі 5 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Всі амбулаторії підключені до загальнодержавної електронної системи охорони здоров’я, забезпечені сучасним медичним обладнанням відповідно до Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які надають первинну медичну допомогу, затвердженого наказом МОЗ від 26.01.2018 №148.
Спеціалізовану амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу вторинного рівня населенню м.Бориспіль та Бориспільського району надає Комунальне некомерційне підприємство Бориспільської районної ради «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» (КНП БРР «ББЛІЛ»).
До складу КНП входить центральна районна лікарня з її структурними підрозділами: поліклініка для дорослого населення; жіноча консультація; стоматологічна поліклініка; стаціонар на 440 ліжок, до якого входять відділення: приймальне, терапевтичне, хірургічне, травматологічне, неврологічне, кардіологічне, гінекологічне, пологове, дитяче, інфекційне, фтизіатричне, інтенсивної терапії та анестезіології; клінічна лабораторія; функціональна діагностика; рентгенологічне відділення; кабінет ультразвукової діагностики; фізіотерапевтичне відділення; кабінет лікувальної фізкультури; паталогоанатомічне відділення; господарсько-технічна служба (пральня, харчоблок, гараж, централізована стерилізаційна).
Лікарня забезпечує надання медичної допомоги у стаціонарних умовах за такими лікарськими спеціальностями як анестезіологія, акушерство і гінекологія, неврологія, медицина невідкладних станів, ортопедія і травматологія, педіатрія, терапія, хірургія, кардіологія, інфекційні хвороби, нейрохірургія, отоларингологія, урологія, неонатологія.
В лікарні проводиться діагностика стану пацієнта за такими лікарськими спеціальностями: ендоскопія, клінічна лабораторна діагностика, клінічна біохімія, рентгенологія, функціональна діагностика – колоноскопія, ультразвукова діагностика.
В поліклінічному відділенні КНП «ББЛІЛ» дорослим пацієнтам і дітям надають амбулаторну допомогу вузькі спеціалісти: неврологи, окулісти, ендокринологи, хірурги, ортопеди, нарколог, психіатри, фтизіатри, дерматологи, отоларингологи, кардіологи, урологи, акушер – гінекологи.
У 2018 році здійснено 307568 відвідувань пацієнтами в поліклінічне відділення. В стаціонарних відділеннях лікарні проліковано 15165 пацієнтів.
Проведено 1 млн 217 тис 275 аналізів; 75 077 рентгенологічних обстежень; 28345 функціональних досліджень. Відпущено 127880 фізіотерапевтичних процедур. В пологовому відділенні народилося 999 діток.
Протягом останніх років збільшувались видатки на фінансування галузі охорони здоров’я, але з урахуванням інфляції, підвищення цін та тарифів більша частина коштів витрачалась на покриття поточних потреб лікарні.
КНП БРР «ББЛІЛ» має зношену матеріально-технічну базу, застаріле медичне обладнання, приміщення лікарні потребують капітального ремонту.
Головні проблеми, які необхідно вирішити:
1. Погіршення загального стану здоров’я населення.
2. Недостатній рівень матеріально-технічного забезпечення лікувально-профілактичних закладів необхідним лікувально-діагностичним обладнанням аппаратурою та розхідними матеріалами.
3. Незадовільний санітарно-технічний стан окремих будівель.
4. Низький рівень забезпеченості сучасними меблями, комп’ютерною технікою, сертифікованими програмними продуктами.
Крім того, враховуючи близькість міста Борисполя до столиці, стрімкий розвиток житлового будівництва в місті, з кожним роком зростає кількість міського населення. Так, в 2005 році в Борисполі проживало 55334 осіб, в 2017 – 61613 осіб, станом на 01.04.2019 – 62450 осіб, з них постійного населення 61837 осіб, внутрішньо переміщених осіб – 4754 особи.
Тому існує нагальна потреба у подальшій розбудові закладів охорони здоров’я вторинного рівня, створення сучасної матеріально-технічної бази, зокрема для забезпечення належного спеціалізованого лікування жителів міста в стаціонарних умовах.
3. Визначення мети програми
Програма будівництва корпусу інтенсивного лікування по вул.Котляревського,1 в місті Борисполі Київської області на 2019-2021 роки (далі — Програма) спрямована на реалізацію положень Конституції України та Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» щодо забезпечення доступної висококваліфікованої та якісної стаціонарної медичної допомоги кожному громадянинові міста Бориспіль, запровадження ефективних механізмів фінансування та управління у сфері охорони здоров’я, створення умов для формування здорового способу життя, а також створення сучасної матеріально-технічної бази лікувальних закладів.
Метою Програми є підвищення доступності, якості та ефективності надання вторинної медичної допомоги шляхом будівництва нового корпусу інтенсивного лікування та укомплектування його необхідним обладнанням відповідно до Рамкових вимог до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів, затверджених Міністерством охорони здоров’я України.
4. Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми,
обсягів та джерел фінансування
Спорудження нового корпусу інтенсивного лікування дозволить підвищити якість спеціалізованої медичної допомоги жителям міста Борисполя на вторинному рівні і, відповідно, забезпечить поліпшення загального стану здоров’я населення, призведе до зниження рівня захворюваності, інвалідності, смертності, продовження активного довголіття і тривалості життя.
Виконання Програми в частині укомплектування нового корпусу необхідним обладнанням відповідно до Рамкових вимог до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів буде сприяти:
підвищенню рівня матеріально-технічного забезпечення лікувально-профілактичних закладів міста сучасним лікувально-діагностичним обладнанням та апаратурою, розхідними матеріалами;
підвищенню рівня забезпеченості сучасними меблями, комп’ютерною технікою, сертифікованими програмними продуктами;
своєчасному виявлення серед населення міста і району хвороб на ранніх стадіях розвитку шляхом покращення профілактичної роботи та удосконалення лікувально-діагностичного процесу із застосуванням сучасного обладнання та апаратури;
підвищенню рівня збереження енергоресурсів;
створенню умов для забезпечення пожежної безпеки, екологічно та технологічно безпечних умов праці медичних працівників;
створенню комфортних умови для перебування пацієнтів в лікувальному закладі;
оптимізації організації системи надання медичної допомоги у місті Борисполі, покращенню якості та доступності медичної допомоги населенню.
Фінансування Програми здійснюється в межах видатків, затверджених в міському бюджеті, за рішеннями міської ради щодо виділення та спрямування коштів на виконання вказаної програми та з інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
Обсяг вказаних видатків визначається рішеннями Бориспільської міської рад про бюджет або про внесення змін до показників місцевого бюджету на відповідний рік.
Програма розрахована на реалізацію заходів протягом 3-х років з 2019 по 2021 роки.
Розрахунок коштів, необхідних для виконання заходів Програми
|
№ |
Зміст заходу |
Вартість |
Примітки |
|
1. |
Будівництво та оснащення корпусу інтенсивного лікування |
170 000,00 тис.грн |
Кошти міського та обласного бюджетів, інші джерела |
|
|
Загальна сума коштів |
170 000,00 тис.грн |
|
5. Перелік завдань Програми
Основними завданнями Програми є:
будівництво нового корпусу інтенсивного лікування на 120 ліжок;
забезпечення лікувального корпусу необхідним медичним та діагностичним обладнанням, виробами медичного призначення, меблями для облаштування закладу відповідно до Рамкових вимог до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів та наказу МОЗ від 02.03.2011 N 127 «Про затвердження примірних табелів оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення центральної районної (районної) та центральної міської (міської) лікарень»;
підвищення якості та доступності безоплатної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги жителям міста Борисполя та ефективного використання ресурсів шляхом впровадження сучасних передових методик діагностики та лікування найпоширеніших хвороб.
6. Результативні показники Програми
Виконання Програми дасть можливість:
побудувати новий корпус інтенсивного лікування на 120 ліжок;
створити 125 нових робочих місць;
забезпечити новий лікувальний корпус сучасною матеріально-технічною базою відповідно рекомендованих Рамкових вимог та табелів оснащення;
стабілізувати та досягти тенденції до зниження смертності від хронічних неінфекційних захворювань щороку на 0,5 відсотків;
стабілізувати та досягти тенденції до зниження смертності населення від серцево-судинних хвороб щороку на 1 відсоток;
покращити амбулаторні та стаціонарні умови для лікування населення;
підвищити ефективність та якість надання медичної допомоги на вторинній ланці з метою подолання несприятливих демографічних тенденцій.
|
Показники |
2019 |
2020 |
2021 |
|||
|
Міський бюджет |
Інші джерела (обласний бюджет, інші джерела фінансування, не заборонені законодавством) |
Міський бюджет |
Інші джерела (обласний бюджет, інші джерела фінансування, не заборонені законодавством) |
Міський бюджет |
Інші джерела (обласний бюджет, інші джерела фінансування, не заборонені законодавством) |
|
|
Завдання 1. Будівництво та оснащення корпусу інтенсивного лікування по вул. Котляревського, 1 в місті Борисполі Київської області |
||||||
|
Затрат |
|
|
|
|
|
|
|
Обсяг фінансування, тис. грн |
40000,00 |
- |
50000,00 |
50000,00 |
15000,00 |
15000,00 |
|
Продукту |
|
|
|
|
|
|
|
Загальна площа приміщень, які будуються, кв.м |
4900,00 |
- |
4900,00 |
4900,00 |
4900,00 |
4900,00 |
|
Ефективність |
|
|
|
|
|
|
|
Середня вартість одного квадратного метра будівництва, тис..грн |
34,49 |
- |
34,49 |
34,49 |
34,69 |
34,69 |
|
Якості |
|
|
|
|
|
|
|
Відсоток готовності будівництва, % |
23,53 |
- |
82,35 |
82,35 |
100,00 |
100,00 |
7. Заходи програми будівництва корпусу інтенсивного лікування по вул. Котляревського, 1 в місті Борисполі Київської області на 2019-2021 роки
|
№ п\п |
Перелік заходів Програми |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання заходу (роки) |
Джерело фінансування |
Орієнтовні обсяги фінансування, |
Очікуваний результат |
|||
|
Всього |
2019 рік |
2020 рік |
2021 рік |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
10 |
|
7.1. |
Будівництво та оснащення корпусу інтенсивного лікування по вул. Котляревського, 1 в місті Борисполі |
Управління капітального будівництва |
2019-2021 |
Міський бюджет / інші джерела |
170 000,00 |
40000,00 |
100000,00 |
30000,00 |
Спорудження нового корпусу інтенсивного лікування на 120 ліжок, оснащення його сучасним лікувально-діагностичним обладнанням, апаратурою, комп’ютерною технікою тощо для покращення умов надання вторинної медичної допомоги мешканцям |
8. Ресурсне забезпечення Програми
|
Обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання програми |
Етапи виконання програми (тис. грн) |
Усього витрат на виконання програми тис. грн |
||
|
2019 рік |
2020 рік |
2021 рік |
||
|
Обсяг ресурсів, усього, (тис.грн) |
40 000,00 |
100 000,00 |
30 000,00 |
170 000,00 |
|
міський бюджет |
40 000,0 |
50 000,00 |
15 000,00 |
105 000,00 |
|
обласний бюджет |
0,00 |
50 000,00 |
0,00 |
50 000,00 |
|
кошти небюджетних джерел |
0,00 |
0,00 |
15 000,00 |
15 000,00 |
9. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координація дій та контроль за виконанням Програми покладається на заступників Бориспільського міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
Управління капітального будівництва міської ради щороку до 01 квітня звітує про хід виконання Програми перед міською радою.
______________________________________________





















