Відповідно до частини 4 статті 5 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», статті 25, частини 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада ВИРІШИЛА:
1. Визначити порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад згідно з додатком.
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації.
Міський голова А.С.Федорчук
Додаток
до рішення міської ради
30 вересня 2019 року
№ 4903-63-VІІ
Порядок проведення громадських обговорень
з питань добровільного об’єднання територіальних громад
1. Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад (далі – Порядок) визначає основні вимоги до його організації, проведення громадського обговорення та основні вимоги до його організації та розгляду узагальнених пропозицій (зауважень) під час розгляду питань про добровільне об’єднання територіальних громад відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
2. Метою цього Порядку є створення нормативно-правової бази для реалізації законного права мешканців територіальної громади міста Борисполя на участь в обговоренні ініціативи, перспектив, наслідків і прийнятті рішень з питання добровільного об’єднання територіальної громади міста Борисполя з суміжними територіальними громадами, взаємодії органів місцевого самоврядування, що враховує взаємні інтереси та виключає виникнення соціальних конфліктів.
3. Предметом громадського обговорення є пропозиції, заявлені відповідно до ст. 5 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 №157-VIII, про добровільне об’єднання територіальної громади міста Борисполя з суміжними територіальними громадами.
4. Реалізація цього Порядку направлена на вирішення наступних завдань:
інформування громадськості про ініціативи та пропозиції щодо добровільного об’єднання територіальної громади міста Борисполя з суміжними територіальними громадами;
з’ясування громадської думки з предмету та питань, що виносяться на громадське обговорення;
прийняття рішення з обговорюваного питання.
5. Участь у громадському обговоренні можуть брати фізичні особи, що є членами територіальної громади міста Борисполя, запрошені фахівці, представники суміжних територіальних громад та/або посадові особи їх органів самоврядування.
6. Громадське обговорення може проводитись у формі засідання громадської ради при виконавчому комітеті міської ради за участі депутатів міської ради, зустрічі з громадськістю та громадських слухань з необхідністю залучення якомога більшої кількості заінтересованих учасників та власних організаційних можливостей виконавчих органів міської ради.
7. Громадське обговорення передбачає:
7.1. Оприлюднення інформаційного повідомлення про проведення громадського обговорення з метою залучення представників громадськості до розгляду пропозицій щодо добровільного об’єднання територіальних громад під час прийняття відповідного рішення, вирішення часу та дати проведення громадського обговорення, місця проведення громадського обговорення.
7.2. Опрацювання організаторами громадського обговорення висловлених пропозицій (зауважень) щодо добровільного об’єднання територіальних громад та проведення аналізу поданих пропозицій (зауважень).
7.3. Узагальнення та оприлюднення результатів громадського обговорення.
8. Організатором проведення громадського обговорення є виконавчий комітет міської ради. Опрацювання та узагальнення його результатів забезпечується відділом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.
9. З метою проведення засідання громадської ради при виконавчому комітеті міської ради за участі депутатів міської ради, зустрічі з громадськістю та громадських слухань міський голова видає розпорядження, яке повинно містити питання, що виноситься на громадське обговорення, строк його проведення та імена відповідальних осіб.
10. Участь у заходах громадського обговорення є добровільною. До початку заходів особа, відповідальна за його проведення, проводить реєстрацію учасників.
11. У разі проведення громадського обговорення у формі громадського слухання захід є повноважним незалежно від кількості його учасників. Рішення громадського слухання приймаються шляхом рівного, особистого, вільного та відкритого голосування більшістю голосів присутніх.
12. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає та реєструються відповідальною особою. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.
13. Організатор громадського обговорення не зобов’язаний перевіряти достовірність інформації про фізичних або юридичних осіб, яка міститься у поданих ними відповідно до пункту 10 цього Порядку документах.
14. У ході проведення засідання громадської ради при виконавчому комітеті міської ради за участі депутатів міської ради, зустрічі з громадськістю та громадських слухань у рамках громадського обговорення ведеться протокол, у якому фіксуються всі пропозиції (зауваження). Головуючим у перелічених формах громадського обговорення може бути міський голова або його заступник, згідно з розподілом обов’язків, а у разі засідання громадської ради при виконавчому комітеті міської ради за участі депутатів міської ради – голова громадської ради або його заступник. Протокол підписується головуючим та особою, відповідальною за ведення протоколу.
15. У разі проведення громадського обговорення у формі громадського слухання головуючий та секретар громадських слухань обираються з числа учасників заходу. Головуючий керує ходом проведення громадського слухання, забезпечує додержання порядку та послідовності розгляду питань. Секретар здійснює підрахунок голосів та веде протокол громадського слухання.
16. Організатор громадського обговорення протягом 2 днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень) узагальнює їх та готує звіт, у якому зазначаються зміст питання, що виносилося на громадське обговорення, інформація про осіб, які взяли участь в обговоренні порушеного питання, а також узагальнений аналіз пропозицій (зауважень), що надійшли під час проведення громадського обговорення.
_______________________________