Повідомлення про проведення установчих зборів об‘єднання співвласників багатоквартирних будинків №46, №48, №50 по вул. В. Гудзя (Лютнева) в м. Бориспіль Опитування для осіб з інвалідністю та роботодавців, які працевлаштовують осіб з інвалідністю Оголошення ТОВ «ГРАД-2007» про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: нове будівництво та експлуатація автозаправної станції з автогазозаправним пунктом за адресою: Київська область, місто Бориспіль, вулиця Шевченка, 102-В Фінансова підтримка на відкриття або перезапуск власної справи в рамках Програми підтримки економічної стійкості (ERP) Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області 30 червня 2026 року відбудеться Всеукраїнський День поля «Сортові ресурси та технологічні інновації» Про скликання сімдесят восьмої сесії міської ради VІІІ скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Оголошення про формування конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору незалежних членів наглядової ради Комунального некомерційного підприємства «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів на території Бориспільської міської територіальної громади з 2027 року Грантове фінансування для малого та середнього бізнесу, що постраждав від війни Рахункова палата проводить опитування громадян з метою виявлення найбільш актуальних проблем територіальних громад та врахування думки громадян Звіт ТОВ «УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ» з оцінки впливу на довкілля «Розробка (продовження розробки) Глибоцького родовища піску, придатного як пісок-компонент в’яжучого для щільних силікатних бетонів, а також для благоустрою, рекультивації та планування в Бориспільському районі Київської області» До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Про скликання сімдесят сьомої сесії міської ради VІІІ скликання КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" запрошує долучитися до донорського забору крові Виконавчий комітет Бориспільської міської ради повторно оголошує конкурс по відбору експертів – суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): земельна ділянка № 1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. ГО «Захист прав молоді та релігійних громад» запрошує до вишкільного табору «ЧИН ГЕРОЇВ» Інформування про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Опитування мешканців територіальних громад Київщини з метою визначення потреб маломобільних груп населення Онлайн-навчання та тренінги для соціальних працівників з питань надання кваліфікованої підтримки та допомоги дітям, які постраждали від онлайн-насильства, та їхнім сім’ям Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації фізичним особам за утримання корів Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування витрат на створення нових виробництв з переробки сільськогосподарської продукції або збільшення потужностей наявних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування вартості придбаного суб’єктами господарювання насіння нішевих технічних культур (льону, гірчиці, коріандру) Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання для надання часткового відшкодування вартості закуплених суб’єктами господарювання племінних кізочок, козематок, ярок та вівцематок Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації суб’єктам господарювання за приріст корів власного відтворення Увага! 14-15 травня 2026 року заплановані роботи по промивці та знезараженню резервуарів чистої води та мереж водопостачання у Борисполі Оголошення ТOB «ЖЕК-53» про підвищення тарифів по наданню послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з 01 червня 2026 року Щодо необхідності своєчасної сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє про наявність вакантних посад Про скликання сімдесят шостої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання З 4 по 17 травня 2026 року пройде Марафон кліматичної адаптації Щодо проведення заходів із взяття на військовий облік призовників юнаків 2009 року народження з 01 січня по 31 липня 2026 року Опитування ГО «Зміст» про вивчення рівня обізнаності, відповідності та готовності українських аграрних ОГС до вимог законодавства ЄС щодо організацій виробників Виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголошує конкурс по відбору експертів –суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): - земельна ділянка №1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. Повідомлення ТОВ "ЛНК"про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля: експлуатація існуючої комплексної інженерної споруди з системою збору біогазу не діючого полігону твердих побутових відходів (ТПВ) для виробництва електроенергії на території в районі с. Глибоке Бориспільського району Київської області, за межами населеного пункту Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області Запуск онлайн-курсу «Фінанси для бізнесу: люди, процеси, системи» Про скликання сімдесят п’ятої сесії міської ради VІІІ скликання Оголошено набір на участь в одноденному воркшопі «Відповідальне ведення бізнесу як передумова відновлення та євроінтеграції: інструменти для місцевих громадських організацій» Запуск безоплатного онлайн-курс із системного маркетингу З 01 травня 2026 року змінюється тариф послуги, що надає ТОВ «ЖЕК-53» Про скликання сімдесят четвертої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання «Майстерня власного бізнесу»: навчання та менторська підтримка для жінок, які планують започаткувати власну справу або відновлюють бізнес після вимушених змін Позачерговий прийом військовослужбовців у поліклінічному відділенні КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Бориспільське районне споживче товариство запрошує на передвеликодній ярмарок! Відкрито реєстрацію до Молодіжної ради 4-го скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
logo diia

24 лютого 2020 року № 121 «Про схвалення Програми щодо підтримки діяльності комунальних підприємств міста Борисполя на 2020 – 2021 роки»

24 лют. 2020

 

Для забезпечення стабільного функціонування комунальних підприємств міста Борисполя, відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2018 № 420 «Про затвердження переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес», статті 91 Бюджетного кодексу України, Господарського кодексу України, Кодексу України з процедур банкрутства, законів України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», «Про житлово-комунальні послуги», пп. 1 п. а) ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:

1. Схвалити Програму щодо підтримки діяльності комунальних підприємств міста Борисполя на 2020 – 2021 роки (далі – Програма), що додається.

2. Обсяг фінансування Програми складає 38 167,5 тис. грн, строки виконання - 2020-2021 років.

3. Головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради щорічно до 01 травня інформувати міську раду про хід виконання Програми.

4. Головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради подати в установленому порядку Програму на розгляд Бориспільської міської ради.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови Корнійчука М.П.

 

Міський голова                                                                  А.С.Федорчук

 

СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого комітету
міської ради
24.02.2020   №  121

Програма
щодо підтримки діяльності комунальних підприємств міста Борисполя
на 2020 – 2021 роки

Паспорт Програми


1.

Ініціатор розроблення програми

Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення програми

Закони України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», «Про житлово-комунальні послуги»

3.

Розробник програми

Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради

4.

Співрозробники програми

-

5.

Головний розпорядник коштів

Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради

6.

Відповідальний виконавець програми

Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради

7.

Учасники програми (співвиконавці)

Комунальні підприємства міста

8.

Термін реалізації програми

2020-2021 роки

9.

Етапи виконання програми (для довгострокових програм)

І етап – 2020 рік
ІІ етап – 2021 рік

10.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього,
у тому числі:

38 167,5 тис. грн

10.1.

Коштів місцевого бюджету

38 167,5 тис.грн

Кошти інших джерел

-

 

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Программа
Програма розроблена відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2018 № 420 «Про затвердження переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес»,  постанов Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», статті 71, 91 Бюджетного кодексу України, Господарського кодексу України, Кодексу України з процедур банкрутства, законів України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», «Про житлово-комунальні послуги», статті 15 Закону України «Про ціни і ціноутворення», пункту 22 частини 1 статті 26, 60, 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 143 Конституції України.
Програма розповсюджується на суб’єкти господарювання комунальної форми власності, які здійснюють господарську діяльність для задоволення потреб територіальної громади міста Бориспіль, засновником яких є Бориспільська міська рада.
Комунальні підприємства утворюються рішенням міської ради на базі відокремленої частини комунальної власності і входять до сфери його управління. Майно комунального підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за підприємством на праві господарського відання або передається до статутного капіталу.
Право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
При цьому передача майна територіальної громади підприємству на праві господарського відання не знімає з власника обов’язку щодо контролю за використанням та збереженням цього майна, оскільки діюче законодавство покладає на власника відповідальність за нього. Так, відповідно до статті 136 Господарського кодексу України власник майна, переданого на праві господарського відання, зобов’язаний здійснювати контроль за використанням та збереженням належного йому майна безпосередньо або через уповноважений ним орган.
Відповідно до статті 4 Кодексу України з процедур банкрутства:
Засновники (учасники, акціонери) боржника, власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, центральні органи виконавчої влади, органи Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень зобов’язані своєчасно вживати заходів для запобігання банкрутству боржника.
Засновники (учасники, акціонери) боржника, власники майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, кредитори боржника, інші особи в межах заходів щодо запобігання банкрутству боржника можуть надати боржнику фінансову допомогу в розмірі, достатньому для погашення грошових зобов’язань боржника перед кредиторами, у тому числі зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування і відновлення платоспроможності боржника (санація боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство).
Відповідно вищенаведеного, комунальні підприємства відповідають за своїми зобов’язаннями лише коштами, що перебувають у їх розпорядженні. У разі недостатності зазначених коштів, власник несе відповідальність за зобов’язаннями комунальних підприємств.
         У сучасних економічних умовах для забезпечення виконання власних статутних завдань комунальні підприємства нерідко потребують залучення додаткового фінансування, яке сприятиме стабілізації та покращенню їх фінансово-господарської діяльності, покращенню стану розрахунків, більш ефективному використанню майна територіальної громади міста, оновленню виробничих потужностей, технічної бази, забезпеченню повного і своєчасного внесення платежів до бюджету.
Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
На території міста здійснюють свою діяльність дев’яти комунальних підприємств, три з яких є виконавцями комунальних послуг:
         Комунальне підприємство теплових мереж «Бориспільтепломережа» -  з постачання теплової енергії;
         Комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Бориспільводоканал»  - з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення;
Комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» - з поводження з побутовими відходами по місту.
На даний час фінансовий стан комунальних підприємств є критичним через податкове навантаження, різке зростання цін на енергоносії та паливно-мастильні матеріали. Діючі тарифи на послуги зазначених підприємств не повністю забезпечують відшкодування витрат на їх надання, скорочуються обсяги наданих послуг в натуральних показниках, що надаються комунальними підприємствами. Ці фактори  зумовлюють встановлення економічно-обґрунтованих тарифів  та водночас роблять їх непідйомними для споживачів. Такий стан справ унеможливлює оновлення матеріальної бази підприємства за рахунок капітальних вкладень, якісних матеріалів, оновлення та капітальний ремонт мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення, по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період, що ускладнює роботу комунальних підприємств вцілому.
Вищенаведені чинники призвели до зменшення у підприємствах власних обігових коштів для забезпечення належного теплопостачання, водопостачання, водовідведення, надання послуг з поводження  з побутовими відходами, забезпечення благоустрою міста.
Дана Програма також поширюється на комунальні підприємства міста, які знаходяться у важкому фінансовому стані та мають заборгованість, що виникла внаслідок неповних розрахунків за надані послуги та економічно необґрунтованих тарифів.

3. Мета Програми
Метою цієї Програми є визначення комплексу організаційних та економічних заходів, спрямованих на підтримку діяльності та сприяння поліпшенню фінансового становища комунальних підприємств міста шляхом досягнення стабільної та беззбиткової діяльності комунальних підприємств, а також збереження комунального майна.

4. Шляхи і способи розв’язання проблеми, строк виконання Програми
4.1. Основними завданнями цієї Програми протягом 2020-2021 років є забезпечення стабільної діяльності та сприяння поліпшенню фінансового становища комунальних підприємств міста.
Вибір заходів, які будуть спрямовані на виконання даного завдання залежить від фінансового стану, яке утворилося на підприємстві.
4.2. Підтримка комунальних підприємств   здійснюється шляхом надання фінансової підтримки, відповідно до встановленого Порядку (додаток 1 до Програми), а саме:
1)  внесків до їх статутних капіталів з метою інвестування в необоротні активи;
2) відшкодування різниці в тарифі на оплату витрат, пов’язаних з наданням комунальних послуг;
3) надання фінансової допомоги підприємству на поворотній та безповоротній основі;
4) відшкодування відсотків за користування кредитами;
5) запобіганню їх банкрутству шляхом урегулювання процедурних питань та впровадження механізмів погашення заборгованості.
4.3. Фінансування Програми здійснюватиметься в межах асигнувань, передбачених міським бюджетом.
4.6. У ході реалізації заходів Програми можливі коригування, зміни, уточнення, доповнення, пов’язані з фактичним надходженням коштів на реалізацію розділів Програми, уточненням обсягів робіт виходячи з реальних можливостей бюджету.
4.7. Напрямки діяльності та заходи Програми (додаток 2 до Програми)

5. Очікуванні результати реалізації Програми
5.1. Реалізація Програми дасть змогу забезпечити:
5.1.1. Стале функціонування комунальних підприємств міста, збереження майна комунальної власності, яке знаходиться в господарському віданні комунальних підприємств міста.
5.1.2. Фінансову привабливість комунальних підприємств, як цілісного майнового комплексу на ринку.
5.1.3. Стабільну роботу комунальних підприємств відповідно до їх функціональних призначень щодо надання послуг мешканцям міста.
5.1.4. Беззбитковість підприємств комунального господарства, їх відповідальність за якість обслуговування споживачів.
5.2. Результативні показники Програми (додаток 3 до Програми)

6. Ресурсне забезпечення Програми


Обсяг коштів, які планується залучити на виконання Програми

Етапи виконання Програми

Усього витрат на виконання Програми, тис. грн

тис. грн

І
2020 рік

ІІ
2021 рік

Обсяг ресурсів усього, у тому числі:

30 027,5

8 140,0

38 167,5

За рахунок коштів бюджету міста Борисполя

30 027,5

8 140,0

38 167,5

7. Координація та контроль за ходом виконання Програми
7.1. Виконання заходів Програми організовує головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради.
7.2. Контроль за виконанням заходів Програми покладається на постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою та з питань планування бюджету, економічної реформи.
7.3. Головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради щорічно до 01 травня інформувати міську раду про хід виконання Програми.
________________________________

Додаток 1
до Програми
(пункт 4.2.)
Порядок
виділення та використання коштів з місцевого бюджету у формі фінансової підтримки комунальним  підприємствам                                                                      

  1. Вступ

 

1.1. Цей Порядок визначає механізм виділення та використання коштів з місцевого бюджету у формі фінансової підтримки комунальним підприємствам, у рамках Програми щодо підтримки діяльності комунальних підприємств міста Борисполя на 2020 – 2021 роки.   
1.2. Фінансова підтримка надається комунальним підприємствам для забезпечення належної реалізації його статутних завдань, посилення фінансово-бюджетної дисципліни, вжиття заходів для виробництва та надання якісних, безпечних, безперебійних послуг населенню в галузі комунального господарства та благоустрою міста,  з метою створення сприятливих умов для життєдіяльності населення міста Бориспіль і сприяння поліпшенню фінансово-господарської діяльності підприємства, відповідно до затвердженої міською радою програми.
1.3. Фінансова підтримка комунальним підприємствам здійснюється головним розпорядником за рахунок коштів місцевого бюджету в обсягах, передбачених рішенням міської  ради про міський бюджет на відповідний рік та за цією Програмою, в межах надходжень до місцевого бюджету.
1.4. Фінансова підтримка може виділятися  на покриття  витрат комунальних підприємств, які виникають в процесі господарської діяльності, напрямок якої відповідає меті і завданням цієї Програми та напрямкам діяльності комунального підприємства, що зазначені у статуті, у випадку  якщо такі витрати не покриваються доходами підприємства.
1.5. Не підлягають забезпеченню за рахунок коштів місцевого бюджету витрати комунальних підприємств на:
1.5.1. відрахування профспілковим організаціям для проведення культурно-масової і фізкультурної роботи;
1.5.2. сплату податку на прибуток, частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до бюджету, за оренду нежитлових приміщень, штрафних санкцій і пені;
1.5.3. надання спонсорської і благодійної допомоги;
1.5.4. інші непродуктивні витрати, які безпосередньо не пов’язані із основним напрямком діяльності підприємства, який передбачений Статутом підприємства та відповідає меті і завданням Програми.
1.6. Критеріями визначення отримувача для надання фінансової підтримки є наявність:
1.6.1. обґрунтування доцільності надання та розміру фінансової підтримки, у тому числі із фінансово-економічним розрахунком, поданого отримувачем фінансової підтримки;
1.6.2. фінансового плану комунального підприємства на поточний рік;
1.6.3. встановлених для відповідного комунального підприємства виконавчим комітетом міської ради цін/тарифів на комунальні послуги.
1.7. Контроль за цільовим використанням отриманих бюджетних коштів забезпечує керівник комунального підприємства. Про напрямки використання одержаної фінансової підтримки керівник підприємства щокварталу звітує головному розпоряднику коштів. Не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, підприємство надає головному розпоряднику коштів місцевого бюджету інформацію про використання одержаної фінансової підтримки згідно додатку 3 до Порядку.
1.8. Використання коштів з іншою метою, яка не відповідає заходам цієї Програми, є нецільовим використанням бюджетних коштів, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України.
1.9. Відповідно до статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність України» керівник комунального підприємства несе персональну відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності.
1.10. Закупівля товарів, робіт, послуг за рахунок коштів бюджету, передбачених на фінансову підтримку комунальним підприємствам здійснюється відповідно до чинного законодавства з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель. Попередня оплата таких товарів, робіт проводиться з врахуванням положень бюджетного законодавства.

  1. Здійснення внесків з місцевого бюджету до статутного капіталу комунальних підприємствам, їх надання та використання

 

2.1. Надання фінансової підтримки комунальним підприємствам, шляхом здійснення внесків до статутного капіталу за рахунок коштів місцевого бюджету здійснюється відповідно до статей 71, 91 Бюджетного кодексу України, статті 78 Господарського кодексу України, статей 60, 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 143 Конституції України.
2.2. Комунальне підприємство, що потребує отримання фінансової підтримки, шляхом здійснення внесків до їхнього статутного капіталу за рахунок коштів місцевого бюджету оформлює клопотання на ім’я міського голови з обґрунтуваннями та відповідними розрахунками.
2.3. Зазначена фінансова підтримка надається як капітальні  трансферти комунальним підприємствам із місцевого бюджету, як внесок до статутного капіталу комунального підприємства на поповнення фонду власних оборотних засобів.
2.4. Головний розпорядник, якому рішенням про бюджет міста встановлені бюджетні призначення на надання фінансової підтримки перераховує кошти на розрахунковий рахунок комунального підприємства, відкритий в установі банку, на підставі укладеного з ним договору про здійснення внесків до статутного капіталу (додаток 1 до Порядку).
2.5. Комунальні підприємства разом із інформацією про використання одержаної фінансової підтримки (додаток 3 до Порядку) завіренні копії підтвердних документів, а саме: акти виконаних робіт, видаткові накладні, договір та інші документи.
2.6. У разі невикористання підприємством в повному обсязі коштів на поповнення статутного капіталу кошти підлягають поверненню до місцевого бюджету протягом 30 (тридцяти) календарних днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання.
2.7. За не повернення коштів бюджету підприємство сплачує до місцевого бюджету пеню в розмірі подвійної ставки НБУ за кожен день неповернення вчасно коштів.

  1. Здійснення відшкодування різниці в тарифі на оплату витрат, пов’язаних з наданням комунальних послуг

 

3.1. Надання фінансової підтримки комунальним підприємствам для відшкодування різниці в тарифі на оплату витрат, пов’язаних з наданням комунальних послуг та втрат, які виникли протягом періоду розгляду розрахунків тарифів здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», постанови Кабінету міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», статей 60, 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 15 Закону України «Про ціни і ціноутворення», Закону України «Про житлово-комунальні послуги», статей 71, 91 Бюджетного кодексу України, Господарського кодексу України, Кодексу України з процедур банкрутства, статті 143 Конституції України.
3.2. Комунальне підприємство, що потребує отримання фінансової підтримки для відшкодування різниці в тарифі на оплату витрат, пов’язаних з наданням комунальних послуг та втрат, які виникли протягом періоду розгляду розрахунків тарифів за рахунок коштів місцевого бюджету оформлює клопотання на ім’я міського голови з обґрунтуваннями та відповідними розрахунками.
3.3. Видатки на відшкодування втрат виробників послуг, що пов’язані із дією цін/тарифів на комунальну послугу, які є нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, міська рада передбачає у міському бюджеті згідно з наданими виробником послуг прогнозними розрахунками на підставі рішення виконавчого комітету міської ради про погодження розрахунків про відшкодування витрат, що пов’язані з дією цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, нижчих від розміру фактичних витрат на їх виробництво або про відшкодування  втрат, які виникли протягом періоду розгляду розрахунків тарифів.
3.4. Головний розпорядник бюджетних коштів, якому рішенням про бюджет міста встановлені відповідні бюджетні призначення, укладає договір на відшкодування (додаток 2 до Порядку) з комунальним підприємством.
3.5. Перерахування коштів здійснюється на розрахунковий рахунок підприємства, відкритий в установі банку та використовуються ним виключно на оплату спожитих енергоносіїв (електроенергії, природного газу) або  придбання паливно-мастильних матеріалів.

  1. Здійснення надання іншої фінансової підтримки
    комунальним підприємствам

 

4.1. Надання іншої фінансової підтримки комунальним підприємствам, а саме:  надання фінансової допомоги підприємству на поворотній та безповоротній основі; відшкодування відсотків за користування кредитами; запобіганню їх банкрутству шляхом урегулювання процедурних питань та впровадження механізмів погашення заборгованості здійснюється, відповідно до статей 60, 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 71, 91 Бюджетного кодексу України, Кодексу України з процедур банкрутства, статті 143 Конституції України.
4.2. Визначення термінів:
4.2.1. Згідно підпункту 14.1.257 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України. Фінансова допомога - фінансова допомога, надана на безповоротній або поворотній основі.
Безповоротна фінансова допомога - це:
сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів;
сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості;
сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності;
основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).
Поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.
4.2.2. Головний розпорядник бюджетних коштів фінансової поворотної допомоги, надалі (Головний розпорядник) - виконавчий орган міської ради, якому рішенням про бюджет міста встановлені бюджетні призначення на надання поворотної фінансової допомоги.
4.2.3. Одержувач  фінансової допомоги, надалі (Одержувач) - комунальне підприємство.
         4.3. Умови та строк надання фінансової допомоги:
4.3.1. Фінансова допомога надається в національній валюті України у безготівковому порядку (платіжним дорученням) та в межах коштів, передбачених у міському бюджеті на відповідні цілі.
4.3.2. Фінансова допомога надається Одержувачу на безоплатній основі, тобто плата за користування грошовими коштами не стягується.
4.3.3. Фінансова допомога надається Одержувачу відповідно до плану використання бюджетних коштів та на основі договору між Головним розпорядником та Одержувачем на строк 365 днів з дати отримання.
4.3.4. Перерахування грошових коштів здійснюється Головним розпорядником на банківській розрахунковий рахунок Одержувача.
4.3.5. Фінансова допомога вважається наданою Одержувачу з моменту перерахування коштів на банківській розрахунковий рахунок Одержувача, що підтверджується випискою.
4.3.6. Фінансова допомога використовується для потреб Одержувача відповідно до напрямів господарської діяльності підприємства, визначених Статутом.
5. Порядок повернення поворотної фінансової допомоги
5.1. Поворотна фінансова допомога підлягає поверненню відповідно до Графіка повернення грошових коштів фінансової допомоги, що є додатком до договору, але не пізніше 365 днів з дати отримання.
5.2. Одержувач повертає грошові кошти на рахунок Головного розпорядника.
5.3. Інша фінансова допомога не підлягає поверненню та використовується на цілі передбачені в договорі та відповідно до чинного законодавства.
5.4. Одержувач має право достроково повернути отриману поворотну фінансову допомогу Позичальнику.
5.5. Одержувач зобов'язаний повернути поворотну фінансову допомогу до закінчення терміну, визначеного п.5.1.
5.6.  Сторони зобов'язані виконувати умови відповідно до цього порядку та укладеного договору.
6. Відповідальність сторін:
6.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання чи неналежне виконання своїх зобов'язань відповідно до чинного законодавства України.
6.2. Фінансова допомога, повернута несвоєчасно або не в повному обсязі,  стягується до бюджету відповідно до чинного законодавства України. За порушення строків повернення фінансової допомоги стягується пеня у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день прострочення.
7. Контроль за строками надання та повнотою повернення поворотної фінансової допомоги покладається на Головного розпорядника.

Додаток 1 до Порядку

ДОГОВІР
про здійснення фінансової підтримки

м.______________                                                         «___» _________20__ р.

Сторона-1:_____________________________________________________ ,
в особі ________________________________________________________ ,
що діє на підставі________________________________________________,
Сторона-2: _____________________________________________________,
в особі ________________________________________________________ ,
що діє на підставі_________________________________________________,  далі разом за текстом цього Договору — Сторони, уклали цей Договір про таке.

1. Предмет і мета Договору
1.1. Сторони за цим Договором зобов’язуються здійснити фінансову підтримку комунального підприємства ________________________ на виконання завдань, згідно з додатком до цього договору у розмірі _____________________________________________________________    грн.

2.  Обов’язки та права Сторони-1
2.1. Сторона-1 зобов’язується на виконання  предмету договору перерахувати Стороні-2 платіжним дорученням кошти на фінансову підптримку, згідно листа-заявки після надання Сороною-2 підтвердження проведення конкретних процедур закупівель згідно чинного законодавства.
2.2. Сторона-1 має право здійснювати контроль за діяльністю Сторони-2 в межах цього Договору.

3.  Обов’язки та права Сторони-2
3.1. Сторона-2 за цим Договором зобов’язується:
3.1.1. після підписання цього Договору протягом 20 (двадцяти) робочих днів приступити до виконання завдань договору, відповідно до чинного законодавства з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель;
3.1.2. передбачити попередню оплату на придбання товарів та виконання робіт з врахуванням положень бюджетного законодавства;
3.1.3. Щокварталу не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, надати  Стороні-1 інформацію про використання одержаної фінансової підтримки згідно додатку 3 до Порядку виділення та використання коштів з місцевого бюджету у формі фінансової підтримки комунальним  підприємствам.
3.1.4. Контроль за цільовим використанням отриманих бюджетних коштів забезпечує керівник комунального підприємства.

4. Внески Сторін
4.1.  Внесок Сторони-1 — грошові кошти, надані Стороні-2 у період дії цього Договору на цілі передбачені п. 1.1 цього договору.
4.3.  При зміні обсягів закупівлі робіт, товарів Сторони вносять відповідні зміни та доповнення до цього Договору.

5. Термін дії цього Договору
5.1.  Цей Договір починає діяти з моменту його підписання та діє до «__» __________20 _ р.
5.2.  Цей Договір може бути пролонгований (продовжений) Сторонами за взаємною згодою на визначений строк.

6. Відповідальність Сторін
6.1.    Сторони за цим Договором несуть таку відповідальність:
6.1.1. Сторона-1:  в межах затверджених бюджетних призначень на відповідний рік проводить фінансування.
6.1.2. Сторона-2: суму коштів за цим договором використовує виключно на цілі передбачені умовами п. 1.1.цього договору.
6.2.  За порушення умов цього Договору винна Сторона-2 повертає кошти Стороні-1, в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
6.3. В разі невикористання Стороною-2 в повному обсязі коштів на поповнення статутного капіталу кошти підлягають поверненню до місцевого бюджету протягом 30 (тридцяти) календарних днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання.
6.4. За не повернення коштів бюджету підприємство сплачує до місцевого бюджету пеню в розмірі подвійної ставки НБУ за кожен день неповернення вчасно або невикористання коштів.

7. Зміна умов цього Договору
7.1. Зміна Договору здійснюється шляхом зміни або доповнення його умов за ініціативою будь-якої Сторони на підставі додаткової угоди до Договору, яка є її невід'ємною частиною і має силу, якщо вона підписана уповноваженими на те особами Сторін.
7.2. Сторона-1 може розірвати Договір у разі відсутності коштів для фінансування;
7.3. відставання з вини ПІДРЯДНИКА від строків виконання робіт більш ніж на 1 місяць, що підтверджується двосторонніми актами.

8. Інші умови
8.1.  Цей Договір укладено у двох оригінальних примірниках, по одному для кожної зі Сторін.
8.2.  У випадках, не передбачених цим Договором, Сторони керуються чинним законодавством України.
8.3. Жодна сторона не має права передавати права та обов’язки за цим Договором іншій особі без отримання письмової згоди Сторін.
8.4 Підписуючи цей договір Сторони підтверджують, що їм зрозумілі усі терміни та висловлювання приведені в договорі,  та не потребують додаткового тлумачення.
8.5. У разі зміни рахунку, назви підприємства, юридичної адреси, телефону, керівника підприємства, повідомити про це Підрядника у тижневий строк для внесення змін до Договору.

9. Юридичні адреси та банківські реквізити Сторін:


Сторона 1

Сторона 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.

 

 

М.П.

 

 

Додаток 2 до Порядку

ДОГОВІР
на відшкодування

м. Бориспіль                                                  «___» ____________20___ року

___________________________________________________________, в особі ___________________________, що діє на підставі ___________________, надалі «Сторона 1» та ________________________________, в особі ____________________________, який діє на підставі ______________, надалі «Сторона 2», у подальшому «Сторони» уклали цей договір про наступне:

1 .Предмет договору.
1.1. Предметом договору є організація проведення відшкодування втрат, які виникли у підприємства - виробника комунальних послуг _____________________________, згідно ДК 021:2015 класифікаційного угрупування___________.
1.2. Відшкодування втрат здійснюється відповідно  ст. 91  Бюджетного кодексу  України, п.п. 23, 27 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», __________________________________________________________ у сумі _________ грн. (_______ грн. ____ коп.) з бюджету міста Бориспіль.
1.3. Відшкодування втрат поводиться відповідно до додатку, який є невід’ємною частиною цього договору.

2.Права і обов’язки сторін.
2.1. Сторона 1 зобов’язана відшкодувати втрати комунальному підприємству, які виникли протягом періоду ________________________.
2.2. Контроль за цільовим використанням переданих коштів покладається на Сторону 2

3. Права і обов’язки сторін.
3.1. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань, згідно з даним договором, Сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України.
3.2. Усі спори, що виникають з цього договору , або пов'язані із ним, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами.
3.3.Якщо відповідний спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку відповідно до чинного законодавства України.

 

4. Дія договору
4.1. Цей договір набирає чинності з моменту підписання Сторонами. Керуючись ст.631 Цивільного Кодексу України, Сторони домовилися, що умови цього договору застосовуються до відносин, які виникли до його укладання та діє до ______________.
4.2. Закінчення строку дії цього договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього договору.

5. Відповідальність і вирішення спорів
5.1. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором сторони несуть відповідальність згідно із чинним законодавством України.
5.2. Спори, які виникають за цим Договором або у зв'язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються в судовому порядку.

6. Зміна умов цього Договору
6.1. Зміни або доповнення до цього Договору допускаються за взаємною згодою сторін. Зміни та доповнення, що пропонуються внести, розглядаються протягом одного місяця з дати їх надання на розгляд іншою Стороною.
6.2. За ініціативою однієї зі сторін цей Договір може бути розірвано рішенням Господарського суду у випадках, передбачених чинним законодавством.
6.4. Реорганізація Сторін не визнається підставою для зміни або припинення чинності цього Договору і зберігає свою чинність.
6.5. Чинність цього Договору припиняється внаслідок: закінчення строку, на який його було укладено; достроково за взаємною згодою сторін або за рішенням суду; в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
6.6. Взаємовідносини сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.
6.7. Цей Договір укладено в 2-х (двох) примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу, по одному  для кожної зі Сторін.

7. Юридичні адреси та банківські реквізити Сторін:


Сторона 1

Сторона 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.

 

 

М.П.

 

 

 

Додаток 3 до Порядку

Інформацію
про використання одержаної фінансової підтримки
по _______________________________________________________________
(назва підприємства)
станом на  _______________________
(грн)


№ п/п

Найменування заходу програми

Уточнений план на рік

Профінансовано

Використано

Залишок невикористаних коштів на рахунку підприємства

Залишок асигнувань до кінця поточного року

Сума

Дата надходження коштів на рахунок підприємства

Сума

Дата оплати

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Разом

 

 

 

 

 

 

 

Керівник                                                       ___________________                                                                    _____________________
                                                                                   (підпис)                                                                                                                             (ініціали та прізвище)
Головний бухгалтер                                    ___________________                                                                    _____________________
                                                                                   (підпис)                                                                                                                             (ініціали та прізвище)

 

 

Додаток 2 до Програми
(пункт 4.7.)

Напрямки діяльності та заходи програми



з/п

Назва напрямку діяльності (пріоритетні завдання або проекти розвитку)

Перелік заходів програми

Термін вико-нання заходу

Вико-навці

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис.грн,
в тому числі:

Очікуваний
результат

2020

2021

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

Надання фінансової підтримки комунальному підприємству теплових мереж «Бориспільтепломережа»,

шляхом здійснення внесків до статутного капіталу за рахунок коштів місцевого бюджету (капітальні трансферти)

Забезпечення безперебійної роботи комунального підприємства  відповідно до його функціо-нальних призначень

1.1

 

Виготовлення проектно-кошторисної документації, експертиза та реконструкція теплових мереж від котельні по вул.Завокальна,5/1

2020

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

700,0

 

1.2.

 

Виготовлення проектно-кошторисної документації, експертиза та реконструкція теплових мереж від котельні по вул. Нижній Вал,1-а

2020

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

3 300,0

 

1.3.

 

Виготовлення проектно-кошторисної документації, експертиза та реконструкція теплових мереж від котельні по вул. Скіфська, 23-а

2020

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

1 300,0

 

 

 

1.4.

 

Виготовлення проектно-кошторисної документації, експертиза та реконструкція теплових мереж від котельні по вул. Сергія Оврашка, 13

2020

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

500,0

 

 

1.5.

 

Модернізація вузлів обліку через котли КВГ-6,5 на котельнях по вул.Глібова,3 та вул. Лермонтова, 1-г

2020

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

199,0

 

 

1.6.

 

Заміна клапанів запобіжних на котлах ТВГ-8 та ТВГ-4 на котельнях по вул. Володимира Момота,42-б та вул. Київський Шлях,39-б

2020

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

197,0

 

 

1.7.

 

Встановлення частотних перетворювачів на вентилятори та димососи на котельні по вул. Київський Шлях, 39-б та на мережному насосі  на котельні по вул. Митрополита Шептицького, 1-а

2020

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

195,0

 

 

1.8.

 

виготовлення проектно-кошторисної документації, експертиза на реконструкцію котельні по
вул. Глибоцька, 122-а

2020

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

300,0

 

 

2.

Надання фінансової підтримки комунальному підприємству водопровідно-каналізаційного господарства «Бориспільводоканал», шляхом здійснення внесків до статутного капіталу за рахунок коштів місцевого бюджету (капітальні трансферти)

Забезпечення безперебійної роботи комунального підприємства  відповідно до його функціональних призначень

 

2.1.

 

Виготовлення проектно-кошторисної документації, експертиза та реконструкція КНС та водопровідних і каналізаційних мереж житлового масиву по вул. Глибоцька та вул. Ясній

2020

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

6 274,1

 

 

2.2.

 

Виготовлення проектно-кошторисної документації, експертиза та будівництво автоматизованої системи диспетчерського управління водопровідно-каналізаційним господарством

2020-2021

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

4 000,0

8 140,0

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

2.3.

 

Придбання екскаватора-навантажувача

2020

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

2 800,0

 

 

3.

Надання фінансової підтримки комунальному підприємству «Виробниче управління комунального господарства», шляхом здійснення внесків до статутного капіталу за рахунок місцевого бюджету (капітальні трансферти)

Забезпечення безперебійної роботи комунального підприємства  відповідно до його функціо-нальних призначень

3.1.

 

Придбання шредеру подрібнювача

2020

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

3 492,0

 

4.

Надання фінансової підтримки комунальному підприємству теплових мереж «Бориспільтепломережа» (поточні трансферти)

забезпечення беззбиткової діяльності підприємства в частині надання послуг з постачання теплової енергії

4.1.

 

Відшкодування різниці в  тарифах у випадку невідповідності фактичної вартості послуг тарифам для населення, встановленим рішенням  виконавчого комітету міської ради

2020

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

70,4

 

4.2.

 

Надання фінансової допомоги підприємству на поворотній або безповоротній основі

2020

Головне управлі-ння ЖКГ

Кошти місцевого бюджету

6 600,0

 

 

Додаток 3 до Програми
(пункт 5.2.)
Результативні показники програми


з/п

Назва показника

Одиниця виміру

Вихідні дані на початок дії програми

Очікувані результати

Всього витрат на виконання програми

2020 рік

2021 рік

1

2

3

4

5

6

7

Завдання 1. Внески до статутного капіталу комунальних підприємств

І

Показники затрат

 

 

 

 

 

 

Обсяг видатків на внески до  статутних капіталів комунальних підприємств міста Борисполя

тис. грн

Плановий розрахунок

23 357,1

8 140,0

31 097,10

ІІ

Показники продукту

 

 

 

 

 

 

Кількість внесків до  статутних капіталів комунальних підприємств міста Борисполя

шт.

план заходів

12

1

 

ІІІ

Показники ефективності

 

 

 

 

 

 

Середній розмір внеску до статутного капіталу комунального підприємства міста

грн

Математичний розрахунок

1 946,43

8 140,0

 

ІV

Показники якості

 

 

 

 

 

 

співвідношення суми поповнення статутного капіталу до розміру статутного капіталу на початок року

%

Математичний розрахунок

3

3

 

Завдання 2. Надання фінансової підтримки комунальним підприємствам (поточні трансферти)

І

Показники затрат

 

 

 

 

 

 

Обсяг видатків

тис. грн

Плановий розрахунок

6 670,4

 

 

ІІ

Показники продукту

 

 

 

 

 

 

кількість підприємств, яким планується надати фінансову підтримку

од

розрахунок

1

 

 

ІІІ

Показники ефективності

 

 

 

 

 

 

середня сума трансферту на одне підприємство

грн

Математичний розрахунок

6 670,4

 

 

ІV

Показники якості

 

 

 

 

 

 

Відсоток наданої фінансової підтримки

%

Математичний розрахунок

100

 

 

_______________________________________________