Розглянувши лист комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» від 14.12.2009 № 517, щодо пропозиції погодження збільшення тарифу на вивезення ТПВ з приватного сектору на підставі висновків Державної інспекції з контролю за цінами від 19.05.2008 № 322/1 відповідно до ст. 10 Закону України «Про ціни та ціноутворення», п. 2 ст.7, п.3 ст.31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.2 ст.28, пп.2 п.13 ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Бориспільської міської ради
ВИРІШИВ:
1. Затвердити тариф комунальному підприємству «Виробниче управління комунального господарства» на послуги з вивезення твердих побутових відходів згідно розрахунків витрат на їх надання споживачам:
1.1 Для населення, яке проживає в приватному секторі:
— вивезення ТПВ (з ПДВ) — 12 грн. в місяць з 1 садиби;
2. Рішення вводиться в дію з 01.04.2010
3. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету міської ради від 24.06.2008 № 591 «Про тарифи з вивезення побутових відхо дів та нечистот».
4. Головному управлінню житлово-комунального господарства забезпечити оприлюднення даного рішення у газеті «Трудова Слава» та на сайті Бориспільської міської Ради.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
Міський голова А.С.Федорчук
Аналіз впливу регуляторного акта проекту рішення виконавчого комітету Бориспільської міської ради «Про збільшення тарифу на послуги по вивезенню твердих побутових відходів від будинків приватного сектора з присадибною ділянкою»
Цей аналіз регуляторного впливу (далі - Аналіз) розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" від 11.09.03 №1160-ІУ та "Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту", затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04. № 308 та визначає правові та організаційні засади реалізації проекту рішення виконавчого комітету Бориспільської міської ради " Про збільшення тарифу на послуги по вивезенню сміття від будинків приватного сектора з присадибною ділянкою ".
1. Опис проблеми, яку передбачається розв'язати шляхом державного регулювання.
В місті Бориспіль КП «ВУКГ» було засновано в грудні 1988 року шляхом об’єднання комбінату комунальних підприємств та міського комунгоспу та було єдиним в сфері надання послуг по вивезенню твердих побутових відходів (надалі ТПВ).
Людей у Борисполі останнім часом побільшало. Дуже багато заробітчан, які з початком масової забудови міста потоком хлинули до нього. Вони — без прописки, а тому офіційно у Борисполі кількість населення менша, ніж насправді. В місті проживає 57,2 тисяч чоловік. Охоплено послугами по вивозу сміття Бориспільським КП « ВУКГ» близько 36 тисяч чоловік, які проживають в багатоповерхових будинках. Понад 21 тис. чоловік проживає в 10015 будинках приватного сектора. Охоплено послугами по вивезенню ТПВ з приватного сектора частково , середньорічна кількість становить 2954 садиб, де накопичується за рік 30,84 тис.м3. Так середня кількість вивезеного сміття з однієї садиби на рік 10.44м3, що становить 0,87м3 в місяць вартістю 17,73 грн. На сьогоднішній день плата за дану послугу становить 7 гривень з однієї садиби в місяць.
Утримання підрозділу та надання комунальних послуг відбувається за рахунок коштів, сплачених споживачами послуг - населенням, бюджетни- ми організаціями та установами, іншими сторонніми організаціями та під- приємствами міста.
Розрахунок вартості послуги здійснювався на підставі діючих нормативів, аналізу фактичних витрат попереднього року, цін на енергоносії, витратні матеріали, а також з врахуванням змін обсягів, змін використання матеріальних та трудових ресурсів, що відбудуться
внаслідок збільшення обсягів пов’язаних з розширенням обсягів обслуго вування, вводяться в експлуатацію нові будинки в місті, збільшуються кількість бажаючих отримувати послугу по вивезенню ТПВ з приватного сектору. Регулювання викликане необхідністю якісного надання послуг по вивезенню ТПВ та відшкодуванню собівартості послуг . Досягнення цієї мети можливе шляхом подальшого збільшення одиниць транспортного цеху КП «ВУКГ», підвищення якості обслуговування населення, основних засобів, покращення показників виробництва, можливістю утримання у належному стані механізмів та будівель.
З метою запобігання ситуації, коли діючі тарифи не відповідають рівню фактичних витрат на надання послуг за рахунок зміни обсягів надання послуг, витрат на амортизаційні відрахування, росту чисельності обслуговуючого персоналу та мінімальної заробітної плати з 1 січня 2010 року виникла потреба оперативного вирішення питання перегляду тарифу на вивезення ТПВ з приватного сектору. Як виявилося на практиці, зростання цін в країні на всі матеріали та послуги негативно впливає на фінансове становище підприємства і є загрозою для подальшого своєчасного надання якісних послуг.
В порівнянні з 2008 роком (рік розробки діючого базового тарифу, прийнятого з 1 липня 2008 року) вартість паливно-мастильних матеріалів зросла на 62,8%, вартість електроенергії на 60,7%, водопостачання , водовідведення на 24 %
Найменування | Ціни в діючому тарифі | Ціни на 01.01.2010 |
ПММ | 3,31 грн./л. | 5,27 грн/л |
Електроенергія | 0,51 грн. /1 кВт | 0,63 грн./кВт |
опалення | 371,4 Гкал. | 613,25 Гкал. |
водопостачання | 5,0 грн./м3 | 6,60 грн./м3 |
водовідведення | 2,60 грн./м3 | 3,25 грн./м3 |
На момент формування діючих тарифів мінімальна заробітна плата складала 650грн., в нові тарифи закладена мінімальна заробітна плата зі змінами, передбаченими Законом України «Про державний бюджет на 2009 рік» із застосуванням галузевої угоди та колективного договору. Середній показник мінімальної заробітної плати на 2009 рік становить 759 грн., тобто зростання становить 16,8%.
Суб'єкти, на яких проблема справляє негативний вплив.
Споживачі послуг - не будуть отримувати послуги з вивезення ТПВ в необхідному обсязі та належної якості;
Надавач послуг - не зможе утримувати виробництво в належному стані для безперебійного забезпечення споживачів якісними послугами в повному обсязі.
2. Цілі регулювання.
Основною ціллю даного регулювання є виконання у сфері послуг з вивезення побутових відходів Закону України від 24.06.2004 № 1875-ІУ “Про житлово - комунальні послуги" ( далі - Закон) та Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 № 1010 „ Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з звивезення побутових відходів".
Цілями регулювання є :
- надання якісних послуг, здатних задовольняти потреби споживача у
відповідності до законодавства; - дотримання встановлених стандартів, нормативів, норм, порядків та правил по кількості і якості зазначених комунальних послуг;
- забезпечення функціонування підприємства - виробника послуг на
умовах самофінансування; - утримання у належному стані засобів виробництва;
- дотримання та виконання нормативів трудового законодавства та
колективного договору; - забезпечення розвитку виробництва, підвищення надійності, якості технологічного процесу, впровадження енергозберігаючих заходів.
3. Альтернативи.
1. Встановлення нового тарифу на послуги з вивезення твердих побутових відходів з приватного сектору м. Бориспіль, які відповідають економічно обґрунтованим витратам на виробництво цих послуг.
2. Залишити без змін діючій тариф.
По першому варіанту:
- встановлення нових тарифів покращить стан надання послуг;
- 68% відшкодування економічно обґрунтованих витрат на виробництво послуг , що зменшить компенсації з місцевого бюджету .
По другому варіанту:
- фактичне зростання цін на виробничі матеріали, паливо-мастильні матеріали, додаткові обсяги обслуговування та збільшення кількості спо- живачів не дає можливості покривати витрати на надання послуг, що тягне погіршення якості послуг та стану виробництва;
- згідно Закону України „Про житлово-комунальні послуги" у місцевому бюджеті повинні бути закладені кошти на відшкодування різниці між діючими тарифами та економічно обґрунтованими витратами на виробництво зазначених послуг.
4.Відповідні заходи і механізм, якій пропонується застосувати для розв'язання проблеми.
Регулювання побудоване у відповідності до принципів регуляторної політики :
- підготовка пропозицій щодо зміни діючого тарифу на підставі висновків Державної інспекції з контролю за цінами від 19.05.2008 №322/1 наданих після всебічного аналізу діючого тарифу та врахування зростання цін на енергоносії, виробничі матеріали, послуги та ріст заробітної плати;
- узгодження з відповідними службами;
- прийняття рішення;
- інформування громадськості через засоби масової інформації щодо
запропонованої зміни тарифу на послуги з вивезення ТПВ з приватного сектору; - взаємодія з громадськістю, забезпечення прозорості запропонованого тарифу;
- врахування винесених з боку громадськості пропозицій та зауважень.
- Проект рішення виконавчого комітету Бориспільської міської ради "Про тариф на послугу з вивезення ТПВ з приватного сектору" встановлює тариф на послугу
населення яке проживає в приватному секторі
запропонований тариф з ПДВ
1.вивезення ТВП ___12 грн. в місяць з 1садиби.
5. Обґрунтування можливостей досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.
Можливість досягнення цілей ,передбачених згідно цього Аналізу, у разі прийняття зазначеного рішення є цілком реальною та обґрунтованою в
зв'язку з тим, що метою створення проекту зазначеного рішення є цілеспрямоване вирішення зазначених проблем. Це стає можливим завдяки затвердженню зазначеним рішенням виконавчого комітету Бориспільської міської ради :
- тариф на послугу з вивезення твердих побутових відходів з приватного сектору з присадибною ділянкою, які будуть відповідати цілям регулювання.
Розробка рішення здійснюється за принципами :
- законності;
- гласності ( відкритості, прозорості, загальнодоступності).
6. Очікувані результати прийняття рішення.
За результатами прийняття зазначеного рішення мають бути досягнуті цілі, які передбачені в р.2 цього Аналізу.
До негативних результатів впровадження рішення можна віднести підвищення тарифу на послуги з вивезення ТПВ з приватного сектору з присадибними ділянками
Позитивними результатами є можливість вирішення проблем, які зазначені вище.
Аналіз вигод та витрат обраного способу.
Найменування | Вигоди | Витрати |
Органи місцевого самоврядування | Відсутнє значне додаткове навантаження на місцевий бюджет (річна різниця між діючими на цей час економічно обґрунтованими витратами по висновках 2008 року та необхідних витратах в розмірі 52374,42 грн. ( з ПДВ). | Витрати пов'язані з розробкою та впровадженням регуляторного акту. |
| Різниця між собівартістю за висновками вивіз сміття від садиб |
|
Комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» | Забезпечення близько 70% відшкодування за тарифами економічно обґрунтованих витрат на надання послуг Утримання виробництва у належному стані; | При незмінних тарифах збиток по підприємству в цілому за 2010 рік становитиме 423387,12 грн. |
Споживачі | Отримання послуг належної якості в достатньому обсязі | Підвищення витрат на оплату послуг |
7. Строк дії рішення.
Строк дії цього регуляторного акта встановлюється на необмежений термін до прийняття нових тарифів.
8. Показники результативності регуляторного акта.
Результативність рішення буде проводитися за допомогою порівняння числових показників:
- - доходи, середній тариф;
- - витрати, собівартість;
- фінансовий результат; - сума коштів, сплачених до державних та місцевих бюджетів комунальним підприємством;
- кількість споживачів послуг (населення).
За прогнозом, результативність дії регуляторного акту в наступному:
- беззбиткова діяльність комунального підприємства по забезпеченню вивезення ТПВ з приватного сектора з присадибною ділянкою;
- реалізація плану поточних ремонтів за рахунок власних коштів,
- підвищення якості надання послуг та надійності виробничого обладнання.
Формування тарифів виконувалось з урахуванням витрат на здійснення поточних ремонтів та впровадження виробничо-технічних заходів,спрямованих на поліпшення обслуговування населення з вивезення ТПВ. Для впровадження вибрані тільки ті, які повністю або частково розв’язують проблеми споживачів і одночасно дозволяють покращити технічний виробничого обладнання.
Найважливіші технічні завдання підприємства полягають у скороченні виробничих витрат за рахунок:
- поліпшення завантаження транспортних засобів та регулювання режимів їх роботи.
- При отриманні прибутку обсяг запланованих робіт за власні кошти на 2010р. складатиме 24 тис. грн..
Однією з найболючіших проблем підприємства є відсутніх переробного заводу по переробці ТПВ.
У відповідності із Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності від 11.09.2003 № 1160-IV рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або
фізичних осіб з основних положень регуляторного акта визначається кількістю осіб, що:
- Ознайомляться з рішенням в офіційних засобах масової інформації за результатами оприлюднення;
- отримають регуляторний акт за запитами до органів місцевого самоврядування;
- отримають регуляторний акт або інформацію щодо основних його положень іншими шляхами.
9. Заходи, з допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності акта.
Оцінка ефективності регуляторного акту буде проведена за допомогою періодичного відстеження результативності регуляторного акта.
Результативність рішення буде відстежуватися за допомогою порівняння числових показників.
Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватись :
- за допомогою моніторингу цін;
- на підставі подання звіту по результатам виробничо-господарської діяльності КП „ВУКГ” до головного управління ЖКГ
На основі наданих звітів вказаним управлінням буде здійснюватись базо ве відстеження до набрання чинності цим регуляторним актом.
Повторне відстеження буде здійснено через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності.
Періодичні відстеження результативності регуляторного акта будуть здійснюватись раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заході повторного відстеження результативності цього акта.
Перший
заступник міського голови М.П.Корнійчук
Шукало В.І.





















