Відповідно до статті 7 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», підпункту 1 пункту а) статті 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою удосконалення організації повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:
1. Схвалити Програму відпочинку та оздоровлення дітей Бориспільської міської територіальної громади на 2021 – 2023 роки (далі – Програма), що додається.
2. Управлінню освіти і науки міської ради подати в установленому порядку Програму на розгляд міської ради.
3. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету міської ради від 27.11.2017 № 707 «Про затвердження Програми відпочинку та оздоровлення дітей міста Борисполя на 2018-2022 роки».
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Пасенко Л.В.
Міський голова
СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого
комітету міської ради
_______________
№ _____________
Програма відпочинку та оздоровлення
дітей Бориспільської міської територіальної громади на 2021-2023 роки
ЗМІСТ
№ з/п | Розділ | Сторінка |
1. | Паспорт Програми | 3 |
2. | Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма | 4 |
3. | Мета Програми | 5 |
4. | Завдання Програми | 5 |
5. | Фінансове забезпечення Програми | 6 |
6. | Очікувані результати виконання Програми | 6 |
7. | Шляхи реалізації Програми | 12 |
8. | Координація та контроль за виконанням Програми | 22 |
1. ПАСПОРТ
Програми відпочинку та оздоровлення
дітей Бориспільської міської територіальної громади на 2021-2023 роки
Ініціатор розробки Програми | Управління освіти і науки Бориспільської міської ради |
Нормативно-правова база Програми | Конвенція ООН про права дитини |
Розробники Програми | Управління освіти і науки Бориспільської міської ради |
Учасники Програми | Бориспільська міська рада, управління освіти і науки Бориспільської міської ради, КНП «Бориспільський міський центр медико-санітарної допомоги», управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради, служба у справах дітей та сім’ї Бориспільської міської ради, управління культури Бориспільської міської ради, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, засоби масової інформації, громадські організації |
Відповідальний виконавець Програми | Управління освіти і науки Бориспільської міської ради |
Терміни реалізації Програми | 2021 – 2023 роки |
Ресурсне забезпечення Програми | Розробка та реалізація механізмів залучення додаткових фінансових та матеріальних ресурсів (цільових соціальних проектів, інвестицій, благодійних внесків тощо); підвищення ефективності використання бюджетних та позабюджетних коштів |
Орієнтовні обсяги фінансування: | 57157,9 тис. грн в межах державного фінансування |
2. Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямовано Програму
Конвенцією ООН про права дитини, ратифікованою Верховною Радою України, проголошено, що діти мають не тільки особливі потреби, а й громадські, політичні, соціальні, культурні та економічні права. Одним із найважливіших завдань нашої держави в забезпеченні соціального захисту дитинства є реалізація права кожної дитини на оздоровлення та відпочинок.
Важливим чинником, що також впливає на забезпечення дітей якісним оздоровленням та відпочинком, є належне і своєчасне фінансування за рахунок коштів державного, обласного, місцевого бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.
У результаті комплексу заходів, вжитих центральними, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, в 2020 році оздоровленням та відпочинком було охоплено 62 % дітей шкільного віку.
Разом з тим, упродовж останніх років у місті зберігається тенденція до погіршення стану здоров’я дітей, зумовлена негативними факторами соціально-економічного, екологічного та психоемоційного характеру. Вплив постійних діючих факторів ризику, в тому числі стресові перевантаження, зокрема у шкільному віці, призводить до порушення механізму саморегуляції фізіологічних функцій і сприяє розвитку у дітей хронічних захворювань.
На першому місці захворюваності – це органи дихання, на другому – кістковом’язова система, на третьому – хвороби очей, на четвертому – хвороби нервової системи, на п’ятому – хвороби ендокринної системи.
Залишається високим рівень інвалідності серед дітей, що є одним з найбільш несприятливих явищ у комплексі характеристик стану здоров’я та соціального благополуччя населення. Не вдається уникнути тенденції до зниження кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Програма відпочинку та оздоровлення дітей міста Борисполя на 2021-2023 роки (далі - Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Сімейного кодексу України, законів України «Про охорону дитинства», «Про оздоровлення та відпочинок дітей» та інших нормативно-правових актів.
Програма створена для забезпечення комплексу заходів щодо належних умов для організації якісного оздоровлення та відпочинку дітей міста, зокрема дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, (таких категорій дітей на сьогоднішній день збільшено).
Подальше завдання полягає у необхідності консолідації зусиль всіх зацікавлених органів, відомств, організацій щодо забезпечення поліпшення стану здоров'я дітей, реалізації права кожної дитини на оздоровлення та відпочинок шляхом запровадження комплексу заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, спрямованих на поліпшення та зміцнення стану здоров'я дітей та організацію змістовного відпочинку.
3. Мета Програми
3.1. Забезпечення рівності прав кожної дитини на оздоровлення та відпочинок.
3.2. Визнання пріоритетними у діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування заходів, спрямованих на зміцнення здоров’я дітей шляхом організації оздоровлення та відпочинку
3.3. Створення оптимальних умов для безпечного та ефективного перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
3.4. Створення умов для зміцнення фізичного та психічного стану здоров’я дітей шляхом належної організації оздоровлення та відпочинку.
3.5. Надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
3.6. Надання адресної допомоги з державного та міського бюджетів для оздоровлення та відпочинку дітей.
4. Завдання Програми
4.1. Збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами відпочинку та оздоровлення, перш за все дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
4.2. Збереження і розвиток мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;
4.3. Надання якісних послуг з організацій оздоровлення та відпочинку дітей.
4.4. Залучення коштів підприємств, устав та організацій, професійних спілок та фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, батьків інших джерел, не заборонених законодавством для оздоровлення та відпочинку дітей.
4.5. Зміцнення кадрового потенціалу педагогічних працівників, які супроводжують групи дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
4.6. Забезпечення своєчасне проведення тендерних процедур із оздоровлення та відпочинку дітей.
4.7. Сприяння організації в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку змістовного дозвілля: проведення культурно-масових, фізкультурно-спортивних заходів тощо.
4.8. Залучення молодіжних та дитячих громадських організацій до участі в патріотично-виховній, культурно-просвітницькій, спортивній та краєзнавчій роботі з дітьми в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
4.9. Поновлення банку даних дітей пільгових категорій, зокрема тих, які потребують оздоровлення та відпочинку.
5. Фінансове забезпечення Програми
Видатки, пов’язані з відпочинком та оздоровленням дітей, здійснюються за рахунок бюджетів усіх рівнів, коштів підприємств, установ, організацій, професійних спілок, фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, позабюджетних фондів, а також добровільних внесків юридичних і фізичних осіб, коштів батьків та інших джерел, не заборонених законодавством, згідно з таблицею 1.
Таблиця 1
№ | Обсяг коштів, які | Всього, витрати на програму | Роки | ||
2021 | 2022 | 2023 | |||
1. | Державний | - | - | - | - |
2. | Обласний | 3000,0 | 1000,0 | 1000,0 | 1000,0 |
3. | Міський | 4710,0 | 1430,0 | 1575,0 | 1705,0 |
4. | Інші джерела | 49447,9 | 15215,0 | 15415,0 | 18817,9 |
5. | Загальна сума коштів | 57157,9 | 17645,0 | 17990,0 | 21522,9 |
6. Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми дасть змогу:
6.1. Стабілізація відсотку дітей, які перебувають на диспансерному обліку, протягом наступних двох років, зменшенням на 2-3%.
6.2. Збереження мережі таборів з денним перебуванням та забезпечення роботи профільних відпочинкових змін.
6.3. Урізноманітнення та підвищення якості оздоровчих послуг, а саме:
забезпечити високий рівень фахової підготовки педагогічних працівників, які працюють з дітьми під час оздоровчої кампанії;
підвищення рівня науково-методичного та інформаційного забезпечення.
6.4. Збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення та відпочинку, згідно з таблицею 2:
Таблиця 2
№ з/п | Назва показника | Одиниця виміру | 2021 | 2022 |
2023 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
1. | Кількість дітей, охоплених оздоровленням та відпочинком | % | 70 | 71 | 72 |
2. | Кількість таборів з денним перебуванням | од. | 15 | 15 | 15 |
3. | Охоплення відпочинком та оздоровленням дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки: | ||||
діти-сироти та | % | 100 | 100 | 100 | |
діти-інваліди | % | 50 | 52 | 53 | |
діти осіб, визнаних учасниками бойових дій | % | 70 | 70 | 70 | |
діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО | % | 100 | 100 | 100 | |
діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту | % | 100 | 100 | 100 | |
діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на | % | 100 | 100 | 100 | |
| виробництві або під час виконання службових обов'язків |
|
|
|
|
діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи | % | 50 | 50 | 50 | |
діти з | % | 70 | 71 | 74 | |
дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф | % | 28 | 30 | 32 | |
діти, які перебувають на диспансерному обліку | % | 45 | 48 | 50 | |
рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сімʼї | % | 100 | 100 | 100 | |
діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи | % | 28 | 29 | 30 | |
діти, одному з батьків яких встановлено інвалідність І або ІІ групи | % | 40 | 45 | 50 | |
діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах | % | 100 | 100 | 100 | |
талановиті та обдаровані | % | 45 | 48 | 50 | |
|
|
|
|
| |
діти – учасники дитячих творчих колективів та спортивних команд | % | 40 | 45 | 50 | |
діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села | % | 45 | 48 | 50 |
6.5. Результативні показники завдань програми:
Показники | 2021 | 2022 рік | 2023 рік | ||||
міський бюджет | державний, | міський бюджет | державний, | міський бюджет | державний, | ||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | |
Завдання 1 Організація оздоровлення та забезпечення відпочинком дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки | |||||||
Затрат |
|
|
|
|
|
| |
Обсяги фінансування (тис.грн) | 1200,0 | 14865,0 | 1 300,0 | 15035,0 | 1400,0 | 18417,9 | |
Кількість дітей, | 6277 | 6277 | 6277 | 6277 | 6277 | 6277 | |
Продукту |
|
|
|
|
|
| |
кількість придбаних путівок на оздоровлення та відпочинок дітей (шт.) | 133 | 4152 | 136 | 4199 | 140 | 4205 | |
Ефективності |
|
|
|
|
|
| |
середня вартість однієї путівки на оздоровлення та відпочинок (грн) | 9000,0 | 3580,0 | 9500,0 | 3580,0 | 10000 | 4380 | |
Якості |
|
|
|
|
|
| |
відсоток дітей, яким надані путівки до загальної кількості дітей, що потребують оздоровлення та відпочинку(%) | 2,1 | 66,2 | 2,2 | 67 | 2,23 | 68 | |
Завдання 2 | |||||||
Затрат |
|
|
|
|
|
| |
Обсяги фінансування, | 210,0 | 350,0 | 250,0 | 380,0 | 280,0 | 400,0 | |
Продукту |
|
|
|
|
|
| |
Кількість дітей, | 404 | 583 | 454 | 584 | 483 | 588 | |
Ефективності |
|
|
|
|
|
| |
Середня вартість утримання однієї дитини, грн | 520 | 600 | 550 | 650 | 580 | 680 | |
Якості |
|
|
|
|
|
| |
Відсоток дітей, які відпочили у таборі у порівняні із минулим періодом, % | 100 | 100 | 112 | 100,2 | 106,4 | 100,7 |
7. Шляхи реалізації Програми
№ з/п | Зміст заходу | Термін виконання | Виконавець | Джерело фінансу вання | Орієнтовні обсяги фінансування, тис. грн. | ||
2021 | 2022 | 2023 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
1. | Утворити оперативний штаб з питань оздоровлення та відпочинку дітей Бориспільської міської територіальної громади та розробити Положення про порядок направлення дітей міста Борисполя до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку | До | Управління освіти і науки міської ради |
|
|
|
|
2. | Вжити заходів щодо належної підготовки до проведення оздоровчої кампанії | 2021-2023 | Управління освіти і науки міської ради, КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», служба у справах дітей та сім’ї міської ради, управління соціального захисту населення міської ради, управління культури міської ради |
|
|
|
|
3. | Забезпечити організацію оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки: |
2021-2023 | Управління освіти і науки міської ради, | Держав обласний міський інші джерела | -
1000,0 1200,0 14865,0 | -
1000,0 1300,0 15035,0 | -
1000,0 1400,0 18417,9 |
4. | Проводити наради, семінари та тренінги з питань підготовки до оздоровчої кампанії та підбиття підсумків її проведення. | 2021-2023 | Управління освіти і науки міської ради, Бориспільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень державної установи «Київський обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України», управління соціального захисту населення |
|
|
|
|
5. | Сприяти залученню підприємств, установ та організацій усіх форм власності, професійних спілок, благодійних організацій та фондів щодо надання фінансової і матеріальної допомоги в організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей соціально незахищених категорій | 2021-2023 | Управління освіти і науки міської ради, служба у справах дітей та сім’ї міської ради, управління соціального захисту населення міської ради, управління культури міської ради |
|
|
|
|
6. | Забезпечити розвиток мережі таборів з денним перебуванням на базі закладів загальної середньої освіти | 2021-2023 | Управління освіти і науки міської ради | міський | 15 | 15 | 15 |
7. | Організувати відпочинок дітей на базі закладів загальної середньої освіти в таборах з денним перебуванням | червень | Управління освіти і науки міської ради, відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Бориспільському районі | міський інші джерела | 210,0 350,0 | 250,0 380,0 | 280,0 400,0 |
8. | Сприяти організації роботи тематичних відпочинкових змін з метою творчого розвитку талановитих і обдарованих дітей, а також дітей, схильних до | 2021-2023 | Управління освіти і науки міської ради |
|
|
|
|
9. | Проводити у встановленому порядку комплексні перевірки готовності таборів з денним перебуванням до початку організації літнього відпочинку дітей | травень | Управління освіти і науки міської ради, відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Бориспільському районі |
|
|
|
|
10. | Забезпечити якісний підбір педагогічних та медичних працівників для роботи в усіх типах закладів оздоровлення та відпочинку | 2021-2023 | Управління освіти і науки міської ради, |
|
|
|
|
11. | Поновлювати банк даних дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки | 2021-2023 | Управління освіти і науки міської ради |
|
|
|
|
12. | Забезпечувати контроль за дотриманням вимог протипожежної безпеки, санітарно-епідеміологічного нагляду за підготовкою, відкриттям і функціонуванням таборів з денним перебуванням та підвищити відповідальність керівників, вихователів, обслуговуючого персоналу за охорону життя і здоров’я дітей. | 2021-2023 | Бориспільський районний відділ ГУ ДСНС України у Київській області, |
|
|
|
|
13. | Забезпечувати високий рівень безпеки та надійності транспортного обслуговування дітей під час перевезення їх до місць відпочинку та в зворотному напрямку, організовувати супроводження транспорту підрозділами ПП | 2021-2023 | Управління патрульної поліції міста Бориспіль, |
|
|
|
|
14. | Забезпечувати супровід груп дітей під час їх перевезення до місць оздоровлення та відпочинку, а також у зворотному напрямку з розрахунку: 1 супроводжуючий на 15 дітей та на кожну групу від 30 до 45 дітей додатково 1 медичний працівник | 2021-2023 | Управління освіти і науки міської ради, | міський | 20,0 | 25,0 | 25,0 |
15. | Розширювати співпрацю з міжнародними благодійними організаціями, фондами з питань оздоровлення та відпочинку дітей соціально незахищених категорій за кордоном | 2021-2023 | Управління освіти і науки міської ради, | - | - | - |
|
7. Координація та контроль за виконанням Програми
Координація та контроль за виконанням Програми покладається на управління освіти і науки Бориспільської міської ради.
Структурним підрозділам Бориспільської міської ради, КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», управлінню соціального захисту населення Бориспільської міської ради, службі у справах дітей та сім’ї Бориспільської міської ради, управлінню культури Бориспільської міської ради, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності забезпечити виконання заходів Програми та про виконану роботу інформувати управління освіти і науки Бориспільської міської ради щороку до 15 грудня впродовж строку дії Програми.
Управлінню освіти і науки міської ради щорічно до 01 лютого звітуватися про хід виконання Програми.
_____________________________________