Відповідно до ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення», ст. 26, ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та з метою ефективної співпраці органів виконавчої влади, роботодавців і профспілок, державної служби зайнятості щодо вжиття конкретних заходів, спрямованих на регулювання ринку праці, міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму зайнятості населення Бориспільської міської територіальної громади на 2021-2023 роки (далі – Програма), що додається.
2. Координацію робіт, пов’язаних із виконанням Програми, покласти на управління соціального захисту населення міської ради.
3. Управлінню соціального захисту населення міської ради разом із управліннями, відділами, службами виконавчого комітету міської ради, установами, організаціями, задіяними у виконанні Програми, забезпечити безумовне виконання Програми та щорічно до 1 березня року, наступного за звітним, інформувати міську раду про хід її виконання.
5. Визнати таким, що втратило чинність, рішення міської ради від 27.03.2018 № 2979-40-VIІ «Про затвердження Програми зайнятості населення міста Борисполя на 2018-2020 роки».
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію зпитань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, у справах релігії, соціального захисту населення та охорони здоров’я.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
___ березня 2021 року
№ _________________
Програма зайнятості населення Бориспільської міської територіальної громади на 2021-2023 роки
Програма зайнятості населення Бориспільської міської територіальної громади на 2021-2023 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Законів України «Про зайнятість населення», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про місцеве самоврядування в Україні».
І. Паспорт Програми
1. | Ініціатор розроблення програми | Управління соціального захисту населення міської ради |
2. | Дата, номер і назва розпорядчого документу про ініціювання розроблення програми |
|
3. | Розробник програми | Управління соціального захисту населення міської ради |
4. | Співрозробники програми | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості |
5. | Відповідальний виконавець програми | Управління соціального захисту населення міської ради |
6. | Учасники програми | Управління соціального захисту населення міської ради |
7. | Термін реалізації програми | 2021-2023 роки |
8. | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми | заходи Програми здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття |
ІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Основними показниками, які характеризують сферу зайнятості, залишається рівень зайнятості населення та рівень безробіття.
Кількість працездатного населення міста станом на 01.01.2021 становить 33480 осіб.
За статистичними даними кількість зайнятого населення в усіх сферах економічної діяльності по м. Бориспіль становить 18990 осіб, в тому числі, кількість працюючих пенсіонерів становить 5177 осіб (станом на 01.01.2021).
Кількість офіційно зайнятого населення становить 56,7 % від усього працездатного. Це пояснюється тим, що частина працездатного населення міста працює на підприємствах, зареєстрованих за межами м. Бориспіль.
Також слід зазначити, що не всі роботодавці укладають трудові відносини з найманими працівниками, особливо у сфері торгівлі та організації харчування.
Проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати на підприємствах міста залишається актуальною. Близько 30 % підприємств виплачують заробітну плату найманим працівникам на рівні законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.
Станом на 01.01.2021 на обліку в Бориспільській міськрайонній філії Київського обласного центру зайнятості перебуває 2043 особи з числа жителів м. Борисполя, що на 906 осіб більше в порівнянні з 01.01.2020. З них – 1146 осіб мають статус безробітного, що на 871 особу більше в порівнянні з 01.01.2020.
Рівень зареєстрованого безробіття в 2020 році склав 3,0% проти 0,2 % у 2019 році.
Основними причинами втрати роботи залишаються звільнення за власним бажанням та з економічних причин: у зв’язку з реорганізацією виробництва, скороченням чисельності або штату працівників підприємств, установ, організацій, а також неможливість знайти роботу після закінчення навчального закладу.
Окрім того, у 2020 році у зв’язку із запровадженням карантину, введеним Постановами КМУ від 11.03.2020 № 211, від 20.05.2020 № 392, від 22.07.2020 № 641, від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», значна кількість діючих суб’єктів господарювання, окрім об’єктів критичної інфраструктури, вимушена була обмежити чи призупинити господарську діяльність. Зміна умов господарювання стала причиною того, що роботодавці змушені були планувати звільнення працівників, зокрема через скорочення чисельності або штату працівників.
Відсутність взаємозв’язку між процесом професійного навчання, розвитком ринку праці й розвитком економіки призвели до зростання невідповідності між обсягами, кваліфікаційною структурою професійного навчання, кон’юнктурою ринку праці та потребою економіки в робітничих кадрах.
Основні фактори, які негативно впливають на стан ринку праці та зайнятості населення міста:
- нестача працівників традиційних робітничих професій і потреба в робітничих кадрах за професіями, що вимагають високого кваліфікаційного рівня;
- продовжує існувати «тіньова» зайнятість населення;
- низький рівень працевлаштування молоді.
ІІІ. Мета Програми
Метою Програми є координація зусиль та ефективна співпраця органів виконавчої влади, роботодавців і профспілок, міськрайонного центру зайнятості щодо вжиття конкретних заходів, спрямованих на забезпечення продуктивної зайнятості населення, підвищення якості та конкурентоспроможності робочої сили, зменшення обсягів тіньової зайнятості та посилення соціального захисту безробітних.
IV. Обґрунтування шляхів і способів розв'язання проблеми, строк виконання Програми
Програма зайнятості населення Бориспільської міської територіальної громади розроблена на три роки та визначає напрямки діяльності щодо питань ринку праці та поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення
Вирішення проблеми безробіття та інших проблем зайнятості, розширення сфери застосування праці буде здійснюватися завдяки впровадженню заходів Програми, представлених в додатку 1.
V. Результативні показники Програми
З метою вирішення проблемних питань у сфері зайнятості протягом 2021-2023 років передбачається підвищення ефективності та якості надання соціальних послуг, розвиток форм та методів роботи з незайнятим населенням, зокрема спрямованих на підвищення мотивації до праці в легальному секторі економіки, професійної якості робочої сили, її мобільності на ринку праці та оперативному працевлаштуванню за сприяння служби зайнятості, зменшення тривалості безробіття.
У 2021 році передбачається, що основне коло підприємств залишиться на рівні 2020 року, перш за все, за рахунок збереження та підтримки існуючих підприємств, недопущення скорочення чисельності організацій та підприємств міста, створення робочих місць.
Програмою зайнятості на 2021-2023 роки за рахунок усіх джерел фінансування передбачається створити у 2021 році 1100 робочих місць: юридичними особами – 440 робочих місць, фізичними особами- підприємцями – 660 робочих місць. Очікується створення переважної частини робочих місць на підприємствах міста у сфері будівництва (132 р.м.), торгівлі (264 р.м.), транспортні послуги (99 р.м.) та інших сфер послуг: інформаційні, програмне забезпечення, перукарські, стоматологічні, мобільне харчування, салони краси, фітнес-центри тощо (605 р.м.) за рахунок власних коштів суб’єктів господарювання.
Очікується, що в 2021 році середньомісячний розмір заробітної плати штатного працівника збільшиться, порівняно з 2020 роком на 5 відсотків та становитиме 14,5 тис. грн. За умови ефективної роботи підприємств різних форм власності та підвищення рівня мінімальної заробітної плати у 2021-2023 роках прогнозується щорічне зростання заробітної плати в межах 5 відсотків.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» одним із видів соціальних послуг є пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних та фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних.
Тому, прогнозується, що послугами служби зайнятості в 2021 році скористається 2200 незайнятих громадян (на 6,7 відсотків більше, ніж у 2020 році).
Очікується, що у 2021-2023 роках, при позитивних змінах у соціально-економічному розвитку міста, стабілізації роботи підприємств, збільшенні попиту на робочу силу, чисельність звернень незайнятого населення до служби зайнятості поступово зменшуватиметься в межах 13 відсотків щорічно.
Зокрема, чисельність громадян, працевлаштованих за сприянням служби зайнятості, становитиме - 480 осіб (на 7 відсотків більше, ніж у 2020 році). В 2021 році планується працевлаштувати за допомогою служби зайнятості 138 осіб з числа тих, хто перебуває на обліку, та 342 особи з числа зареєстрованих безробітних.
З метою здійснення активної політики зайнятості, розширення ділової активності незайнятого населення, підвищення його конкурентоспроможності на ринку праці передбачається в 2021 році залучити до участі у оплачуваних громадських роботах 14 осіб (у 2 рази більше, ніж у 2020 році).
У 2021 році службою зайнятості очікується залучити до професійного навчання 50 осіб з числа безробітних (у 2020 році - 35 осіб).
За прогнозними даними чисельність безробітного населення не збільшиться в порівнянні з 2020 роком, рівень безробіття зменшиться на 0,2 % та становитиме 2,8 %.
Очікується, що протягом 2021-2023 років будуть надаватись послуги з питань організації підприємницької діяльності та ведення власної справи.
У зв’язку з дією карантину, пов’язаного із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, Бориспільською міськрайонною філією Київського обласного центру зайнятості протягом 2021 року планується проведення інформаційних онлайн - вебінарів наступної тематики: «Особливості відвідування служби зайнятості під час карантину», «Сучасні інструменти професійної орієнтації», «Сучасні джерела пошуку роботи», «Підготовка резюме» та із загальних питань зайнятості населення.
Управлінням соціального захисту населення в 2021 році планується реєстрація 70 колективних договорів та змін до них. Очікується, що протягом 2021-2023 років стан укладання колективних договорів не зміниться.
Основні показники ринку праці, показники професійної підготовки та використання робочої сили, працевлаштування на нові робочі місця, надання соціальних послуг та показники сприяння зайнятості інвалідів представлені в додатку 2.
VI. Основні тенденції соціально-економічного розвитку Бориспільської міської територіальної громади та розвитку регіонального ринку праці
Основні прогнозні показники та перспективи економічного і соціального розвитку Бориспільської МТГ на 2021-2023 роки визначені з урахуванням оцінки реального стану економіки за підсумками 2018-2020 років.
За прогнозами у 2021-2023 роках продовжиться стабілізація економічної ситуації в місті, зростатимуть темпи росту як абсолютних, так і відносних економічних показників.
Основним пріоритетним напрямом розвитку підприємництва у 2021-2023 років залишиться, як і в попередні роки, забезпечення сприятливого клімату для здійснення господарської діяльності у громаді, удосконалення рівня відносин і співпраці підприємств і влади з метою забезпечення його потужного розвитку.
Перспективи розвитку міста пов’язані з закріпленням позитивних тенденцій останніх років, широкого використання цілого ряду можливостей. Місто має розвинену інфраструктуру, яка забезпечує активну життєдіяльність міста, розвинений транспорт і зв’язок, житлово-комунальне господарство, фінансово-кредитні установи. Впровадження інформаційних технологій та сучасного поштового обладнання дозволяє організувати надання послуг електронної пошти, здійснення банківських операцій, різних видів розрахунків та надання інформаційних послуг. Подальшому розвитку міста сприяють такі містоутворюючі фактори та ресурсні можливості:
близькість Борисполя до Києва та зручний автотранспортний зв’язок з ним;
вигідне географічне розташування міста на перетині великих транспортних коридорів, це автошлях Київ-Харків;
надійний транспортний зв’язок міста Борисполя з іншими містами (автошляхи, залізниця, аеропорт);
наявність у місті трудових ресурсів (високий професійний, освітній і культурний рівень жителів міста, наявність висококваліфікованих інженерів, робітників і службовців, відносна дешевизна робочої сили);
привабливість міста з точки зору престижності розташування біля столиці.
Розв’язання головних проблем соціально-економічного і культурного розвитку міста передбачає модернізацію виробництва, впровадження прогресивних технологічних процесів, збільшення обсягів випуску інноваційної продукції, освоєння випуску нових видів конкурентоспроможної продукції за рахунок залучення власних та іноземних інвестицій, сприятиме збереженню і створенню робочих місць, підвищенню кваліфікації кадрів.
Протягом 2021-2023 років забезпечуватиметься контроль за:
ефективним використанням робочої сили на підприємствах усіх форм власності;
обґрунтуванням вивільнення найманих працівників роботодавцями та дотриманням ними норм законодавства щодо правильності вивільнення працівників та їх соціального захисту;
дотриманням роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, особливо під час змін умов праці та надання відпусток без збереження заробітної плати;
дотриманням норм та реалізацією положень Генеральної і Галузевих угод в частині сприяння зайнятості населення;
легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками, детінізацією праці та заробітної плати.
Прогнозується подальше посилення соціального партнерства усіх гілок виконавчої влади, роботодавців та профспілкових організацій для виконання завдань по вирішенню питань зайнятості населення, спрямування зусиль на формування в суспільстві соціально-відповідального бізнесу та працевлаштування шляхом створення сучасних робочих місць, запровадження компонентів гідної праці, справедливої оплати, інших механізмів закріплення кадрів на підприємствах, зниження рівня безробіття.
Виконання завдань і заходів визначених Програмою зайнятості Бориспільської міської територіальної громади на 2021-2023 роки забезпечить поліпшення стану ринку праці і становище в сфері зайнятості, сприятиме виконанню планів і прогнозів соціально-економічного і культурного розвитку міста.
VII. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Організаційне і методичне супроводження та контроль за реалізацією Програми здійснюється управлінням соціального захисту населення міської ради та Бориспільською міськрайонною філією Київського обласного центру зайнятості.
Механізм контролю за виконанням Програми включає:
проведення кваліфікаційних моніторингових досліджень ринку праці міста, в тому числі створення робочих місць, оцінку фактичного стану ринку праці;
контроль за дотриманням чинного трудового законодавства;
інформування соціальних партнерів про стан справ у цій сфері;
підготовку практичних пропозицій та рекомендацій у межах Програми щодо регулювання зайнятості;
розгляд на засіданнях міської ради, засіданнях робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення питань щодо реалізації політики зайнятості населення.
Управлінню соціального захисту населення міської ради разом із управліннями, відділами, службами виконавчого комітету міської ради, установами, організаціями, задіяними у виконанні Програми, забезпечити безумовне виконання Програми та щорічно до 1 березня року, наступного за звітним, інформувати міську раду про хід її виконання.
________________________________________________
Додаток 1
до Програми
Напрями та заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення в Бориспільській міській територіальній громаді
Назва напрямку діяльності (пріоритетні завдання або проекти розвитку) | Перелік заходів програми | Термін виконання заходу | Виконавці | Обсяги та джерела фінансування | Очікуваний |
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
1.Розширення сфери застосування праці та стимулювання заінтересованості роботодавців у створенні нових робочих місць | 1.1.Забезпечити зростання обсягів та підвищення рівня зайнятості населення шляхом створення нових робочих місць | Протягом | Керівники підприємств та організацій міста | Не потребує фінансування | Зростання рівня зайнятості населення |
1.2.Забезпечення ефективного співробітництва органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, профспілок і роботодавців з метою недопущення зростання обсягів безробіття в період масового вивільнення працівників та забезпечення соціальних гарантій громадян | Протягом | Управління соціального захисту населення міської ради, відділ економічної та інвестиційної політики виконавчого комітету міської ради, Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості | Не потребує фінансування | Ефективне співробітництво органів виконавчої влади та місцевого самоврядування | |
1.3.Проводити моніторинг створення нових робочих місць на підприємствах міста | Протягом | Управління соціального захисту населення міської ради, відділ економічної та інвестиційної політики виконавчого комітету міської ради, Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості | Не потребує фінансування | Вивчення змін в організації виробництва та праці | |
1.4. З метою легалізації робочих місць проводити семінари з керівниками підприємств, установ та організацій, із запрошенням їх на засідання робочої групи при виконавчому комітеті міської ради з питань легалізації трудових відносин та проведення роз’яснювальної роботи щодо необхідності укладання колективних договорів | Протягом | Управління соціального захисту населення міської ради, | Не потребує фінансування | Запобігання проявам “тіньового” використання робочої сили та виплати заробітної плати. Зростання кількості укладання колективних договорів | |
1.5.На період карантинних обмежень. Надання допомоги по частковому безробіттю для суб’єктів малого, або середнього бізнесу та ФОПів, які є застрахованими особами. | Протягом | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості | В межах фінансових можливостей Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та кошів роботодавців | Надання допомоги по частковому безробіттю для суб’єктів малого, або середнього бізнесу та ФОПів | |
1.6.Сприяти створенню нових робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом надання заявникам-роботодавцям компенсацій, визначені Законом України «про зайнятість населення» | Протягом | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості Київське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (за згодою) | Не потребує фінансування | Працевлаштування осіб з інвалідністю | |
1.7.Сприяти працевлаштуванню безробітних на оплачувані громадські роботи та роботи тимчасового характеру | Протягом | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості | В межах фінансових можливостей Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та кошів роботодавців | Працевлаштування безробітних | |
1.8.Забезпечувати надання інформаційних та консультаційних послуг з питань підприємницької діяльності незайнятому населенню в рамках проведення інформаційно-консультаційних та профорієнтаційних заходів щодо можливостей започаткування та ведення власної справи | Протягом | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості | Не потребує фінансування | Започаткування та ведення власної справи особами з числа безробітних | |
2. Підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності економічно | 2.1.Забезпечити та розширити обсяги професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних (дистанційна форма) за направленням центрів зайнятості через систему навчальних закладів ДСЗ | Протягом | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості | Не потребує фінансування | Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних |
2.2.Організація видачі ваучерів особливим категоріям громадян для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями для пріоритетних видів економічної діяльності | Протягом | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості | В межах фінансових можливостей Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та кошів роботодавців | Видача ваучерів особливим категоріям громадян для підтримання їх конкурентоспроможності | |
2.3.У період дії карантину, пов’язаного із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19, впроваджено інформаційні онлайн - вебінари наступної тематики: «Особливості відвідування служби зайнятості під час карантину», «Сучасні інструменти професійної орієнтації» | Протягом | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості | Не потребує фінансування | Підвищення рівня зайнятості та професійної підготовки | |
2.4.Проводити профорієнтаційні заходи серед різних категорій населення та надавати профорієнтаційні послуги соціально незахищеним категоріям населення для підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці, у тому числі, із залученням спеціалістів зацікавлених організацій: | Протягом | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості | Не потребує фінансування | Підвищення конкурентоспроможності на ринку праці соціально незахищених категорій населення | |
2.5.Проведення економічних екскурсій для учнів закладів загальної середньої освіти із залученням роботодавців (екскурсії на підприємства, зустрічі з представниками трудових династій, профорієнтаційні уроки, лекції, семінари, презентації актуальних професій) | Протягом | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості, заклади загальної середньої освіти (за вимогою) | Не потребує фінансування | Професійна орієнтація учнівської молоді | |
3.Підвищення мобільності робочої сили на ринку праці та удосконалення регулювання трудової міграції | 3.1.Забезпечити інформування населення про можливі ризики для громадян, які вирішили працювати в інших країнах, зокрема: | Протягом | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості | Не потребує фінансування | Запобігання та уникненняможливих ризиків для громадян, які вирішили працювати в інших країнах |
3.2. З метою врегулювання внутрішньої трудової міграції продовжити проведення ярмарок вакансій, міні ярмарків, Днів відкритих дверей, презентацій роботодавців, широкого інформування населення про можливості працевлаштування в сусідніх районах (містах) та інших регіонах України | Протягом | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості, керівники підприємств та організацій міста | Не потребує фінансування | Інформування населення про можливості працевлаштування в сусідніх районах (містах) та інших регіонах України | |
4. Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці | 4.1.Сприяти працевлаштуванню молоді на перше робоче місце відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» | Протягом | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості | Не потребує фінансування | Працевлаштування молоді на перше робоче місце |
4.2.Надавати профорієнтаційні послуги соціально незахищеним категоріям незайнятого населення, які потребують додаткових гарантій працевлаштування, для | Протягом | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості | Не потребує фінансування | Підвищення конкурентоспроможності на ринку праці соціально незахищених категорій незайнятого населення, які потребують додаткових гарантій працевлаштування | |
4.3. Забезпечити безбар’єрний доступ осіб з обмеженими фізичними можливостями до центрів зайнятості та надання їм повного спектру ефективних соціальних послуг
| Протягом 2021-2023 років | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості | Не потребує фінансування | Безбар’єрний доступ осіб з обмеженими фізичними можливостями до центрів зайнятості | |
4.4.Сприяти зайнятості осіб, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці | Протягом 2021-2023 років | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості, керівники підприємств та організацій міста | Не потребує фінансування | Підвищення рівня зайнятості осіб, які потребують соціального захисту | |
4.5.Сприяти у отриманні направлень на забезпечення протезно-ортопедичними виробами дітей-інвалідів та інвалідів з урахуванням їх індивідуальних потреб, направлень на навчання у Всеукраїнський реабілітаційний центр с. Лютіж за професіями у відповідності до потреб економіки та ринку праці району
| Протягом 2021-2023 років | Управління соціального захисту населення міської ради | Не потребує фінансування | Отримання направлень на забезпечення протезно-ортопедичними виробами | |
4.6. Сприяти зайнятості внутрішньо переміщеним особам шляхом компенсації витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних даної категорії; компенсації витрат роботодавцю, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб; на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб, компенсації зареєстрованому безробітному з числа внутрішньо переміщених осіб фактичних транспортних витрат на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці місця працевлаштування; витрат для проходження за направленням центру зайнятості, попереднього медичного та наркологічного огляду відповідно до законодавства, якщо це необхідно для працевлаштування | Протягом 2021-2023 років | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості, керівники підприємств та організацій міста | Не потребує фінансування | Підвищення рівня зайнятості внутрішньо переміщених осіб. Компенсація витрат роботодавцю, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних | |
4.7.Сприяти зайнятості категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, а саме: учасникам бойових дій зазначені у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Компенсувати | Протягом 2021-2023 років | Бориспільська міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості, керівники підприємств та організацій міста | Не потребує фінансування | Підвищення рівня зайнятості категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, а саме: учасникаів бойових дій. |
Додаток 2
До Програми
Основні показники ринку праці, показники професійної підготовки та використання робочої сили, працевлаштування на нові робочі місця, надання соціальних послуг та показники сприяння зайнятості інвалідів
Назва показника | Найменування показника | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
1. Основні показники ринку праці | 1.1. Чисельність наявного населення, тис. осіб | 64,1 | 65,0 | 65,9 | 66,8 |
1.2. Чисельність населення працездатного віку (16-59 років), тис. осіб | 33,5 | 33,9 | 34,3 | 34,7 | |
1.3 Чисельність зайнятого населення віком 16 – 70 років (у середньому за період), тис. осіб – усього | 19,0 | 19,2 | 19,4 | 19,6 | |
з неї зайнятого населення працездатного віку (16-59 років), тис. осіб | 13,8 | 14,0 | 14,2 | 14,4 | |
1.4. Рівень зайнятості, у % до чисельності населення: віком 16 - 70 років | 29,6 | 29,9 | 30,2 | 30,5 | |
працездатного віку | 21,5 | 21,8 | 22,2 | 22,4 | |
1.5. Чисельність безробітного населення віком 16-70 років, визначена за методологією МОП (у середньому за період), осіб – усього | 1146 | 967 | 968 | 969 | |
працездатного віку | - | - | - | - | |
1.6. Рівень безробіття, визначений за методологією МОП, у % до чисельності економічно активного населення: | 3,0 | 2,8 | 2,5 | 2,0 | |
працездатного віку | - | - | - | - | |
| 1.7. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників, тис. грн | 13,8 | 14,5 | 15,2 | 16,0 |
| 1.8. Заборгованість з виплати заробітної плати | - | - | - | - |
2. Показники професійної підготовки
| 2.1. Кількість випускників навчальних закладів в місті, осіб – усього | 171 | 172 | 190 | 213 |
у тому числі: | 49 | 45 | 53 | 50 | |
випускників вищих навчальних закладів ІІІ − ІV рівнів акредитації, усього | |||||
випускників вищих навчальних закладів І − ІІ рівнів акредитації, усього | - | - | - | - | |
- випускників професійно-технічних навчальних закладів, усього осіб | 122 | 127 | 137 | 163 | |
2.2 Середньооблікова штатна чисельність працівників (без урахування найманих працівників малих підприємств та у фізичних осіб-підприємців), тис. осіб | 13,8 | 14,0 | 14,2 | 14,4 | |
2.3 Кількість працівників, які підвищили свою кваліфікацію, тис. осіб | - | - | - | - | |
| |||||
у % до середньооблікової штатної чисельності працівників | - | - | - | - | |
2.4 Кількість працівників, які пройшли професійну підготовку та перепідготовку, осіб | - | - | - | - | |
у % до середньооблікової штатної чисельності працівників | - | - | - | - | |
у тому числі: | - | - | - | - | |
за власні кошти | - | - | - | - | |
3. Працевлаштування на нові робочі місця | 3.1. Працевлаштування на нові робочі місця, осіб – усього | 999 | 1100 | 1150 | 1200 |
з них: | 399 | 440 | 460 | 480 | |
3.1.2 фізичними особами-підприємцями та іншими фізичними особами – платниками податку з доходів фізичних осіб (включаючи робочі місця для найманих працівників) | 600 | 660 | 690 | 720 | |
3.2. За видами економічної діяльності: |
|
|
|
| |
3.2.1 будівництво, виробництво будівельних металевих конструкцій | 120 | 132 | 138 | 143 | |
3.2.2 оптова та роздрібна торгівля | 240 | 264 | 276 | 287 | |
3.2.3 послуги мобільного харчування, діяльність ресторанів | 70 | 77 | 80 | 84 | |
3.2.4 допоміжне обслуговування транспорту | 20 | 22 | 23 | 24 | |
3.2.5 вантажний автомобільний транспорт, транспортні послуги | 90 | 99 | 103 | 108 | |
3.2.6 діяльність туристичних агенств | - | - | 4 | 6 | |
3.2.7 інші види послуг | 459 | 506 | 525 | 548 | |
3.3. Чисельність працівників, за яких роботодавцю надається компенсація фактичних витрат по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, осіб - усього | - | 2 | 4 | 6 | |
3.3.1 працівників у | - | - | - | - | |
за яких компенсовано: | - | - | - | - | |
100% суми нарахованого єдиного внеску, осіб | - | 2 | 4 | 6 | |
4. Надання соціальних послуг Державною службою зайнятості | 4.1. Чисельність осіб, що перебувають на обліку та отримують послуги протягом періоду | 2043 | 2200 | 1900 | 1300 |
4.2. Чисельність осіб, які мають статус безробітного | 1146 | 1150 | 1050 | 850 | |
4.3. Чисельність працевлаштованих осіб, всього | 450 | 480 | 500 | 510 | |
у тому числі, з числа тих, що перебувають на обліку | 123 | 138 | 148 | 153 | |
у тому числі, з числа зареєстрованих безробітних | 327 | 342 | 352 | 357 | |
4.4. Чисельність зареєстрованих безробітних, які проходитимуть професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації | 35 | 50 | 60 | 70 | |
4.5. Чисельність осіб, залучених до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру | 7 | 14 | 18 | 22 | |
з них зареєстрованих безробітних | 7 | 14 | 18 | 22 | |
4.6. Чисельність осіб, яким | - | 2 | 3 | 4 | |
з них організували власну справу | - | - | - | - | |
5. Показники сприяння зайнятості інвалідів (осіб) | 5.1. Кількість створених робочих місць за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів | - | - | - | - |
| 5.2. Чисельність інвалідів, що перебувають на обліку в Державній службі зайнятості України | 83 | 85 | 80 | 80 |
| 5.2.1. з них зареєстровані безробітні | 75 | 75 | 70 | 70 |
| 5.3. Чисельність інвалідів, працевлаштованих за сприяння Державної служби зайнятості України | 18 | 20 | 25 | 25 |
| 5.3.1. з них зареєстровані безробітні | 16 | 18 | 20 | 20 |
| 5.3.2. у тому числі отримувачі одноразово виплаченої допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності | - | - | -- | - |
| 5.4. Чисельність інвалідів, залучених до участі у громадських роботах | - | -- | - | - |
| 5.4.1. з них з числа зареєстрованих безробітних | - | - | - | - |
| 5.5. Чисельність інвалідів, які проходили професійне навчання – усього | 1 | 3 | 5 | 5 |
| зокрема за рахунок: |
|
|
|
|
| 5.5.1. коштів Фонду соціального захисту інвалідів | - | - | - | - |
| 5.5.2. коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття | 1 | 3 | 5 | 5 |
________________________________________________





















