Відповідно до статті 751 Бюджетного ко
дексу України, підпункту 1 пункту а) статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року № 548 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2022-2024 роки», лист Міністерства фінансів України від 09.06.2021 № 05110-14-6/18181 «Про прогнози місцевих бюджетів на 2022-2024 роки», виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:
1. Схвалити прогноз бюджету Бориспільської міської територіальної громади на 2022 – 2024 роки (додається).
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
Міський голова Володимир БОРИСЕНКО
СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого
комітету міської ради
_______________№ ______
Прогноз
бюджету Бориспільської міської територіальної
громади на 2022–2024 роки
Цей Прогноз визначає основні напрями дій на середньостроковий період, які сприятимуть досягненню довгострокових стратегічних цілей.
Метою середньострокового бюджетного прогнозування є створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями розвитку територіальної громади та можливостями міського бюджету у середньостроковій перспективі.
Головною метою для територіальної громади на середньостроковий період є забезпечення відновлення та економічного зростання на основі здійснення модернізації економіки Бориспільської міської територіальної громади та підвищення її конкурентоспроможності.
ПРОГНОЗНІ ПОКАЗНИКИ
економічного і соціального розвитку Бориспільської міської територіальної громади
у 2022-2024 роках
№ | Назва показника | Одиниця виміру | 2022 рік | 2023 рік | 2024 рік |
1. | Чисельність наявного населення | тис.осіб | 86,3 | 86,9 | 87,6 |
2. | Загальний приріст населення | осіб | 600 | 650 | 700 |
3. | Індекс промислового виробництва, у порівняних цінах | % | 106,2 | 105,3 | 105,0 |
4. | Обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах підприємств | млн грн | 2920,1 | 3212,1 | 3533,3 |
5. | Кількість малих (враховуючи ФОП), зареєстрованих як платники податків | од. | 1045 | 1055 | 1070 |
6. | Обсяг прямих іноземних інвестицій, наростаючим підсумком | млн дол. США | 48,5 | 49,0 | 49,5 |
7. | Кількість створених робочих місць | Од. | 1050 | 1150 | 1200 |
8. | Обсяг експорту товарів | млн дол. США | 76,2 | 80,0 | 84,0 |
9. | Обсяг імпорту товарів | млн дол. США | 197,0 | 203,0 | 208,0 |
10. | Обсяг прийнятого в експлуатацію житла | тис.кв.м | 90,0 | 92,0 | 95,0 |
11. | Середньомісячна заробітна плата працівників | грн | 14 000,0 | 14 200,0 | 14 500,0 |
12. | Рівень безробіття населення, визначеного за методологією МОП, у віці 15-70 років, у % до економічно активного населення відповідної вікової групи | % | 3 | 2,9 | 2,8 |
Для досягнення цієї мети політика міської влади, як і державна, спрямовуватиметься на проведення комплексних реформ у всіх сферах життєдіяльності із одночасним забезпеченням на належному рівні соціальної підтримки населення.
У бюджетній сфері основним завданням залишатиметься забезпечення макроекономічної стабільності, збалансованості та стійкості бюджетної системи.
Податково-бюджетна політика на середньостроковий період здійснюватиметься на основі положень Бюджетного кодексу України та Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями, які передбачатимуть поступове зниження податкового навантаження на суб’єктів господарювання, децентралізацію бюджетних ресурсів, підвищення ефективності використання бюджетних коштів, відповідальності всіх учасників бюджетного процесу тощо.
Прогноз міського бюджету ґрунтується на прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку та державних соціальних стандартах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року № 548 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2022-2024 роки»:
Показники | 2022 рік | 2023 рік | 2024 рік |
Розмір мінімальної заробітної плати: |
|
|
|
з 1 січня року (гривні) | 6500 | 7176 | 7665 |
ріст до попереднього року (відсоток) | 3,1 | 7,1 | 6,8 |
Розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки: |
|
|
|
з 1 січня року (гривні) | 2893 | 3193 | 3411 |
ріст до попереднього року (відсоток) | 3,1 | 7,1 | 6,8 |
Прожитковий мінімум становитиме:
Показники | 2022 рік | 2023 рік | 2024 рік |
В розрахунку на одну особу: |
|
|
|
- з 1 січня року (гривні) | 2393 | 2589 | 2778 |
- з 1 липня року (гривні) | 2508 | 2713 | 2911 |
- з 1 грудня року (гривні) | 2589 | 2778 | 2972 |
Для основних соціальних і демографічних груп населення: |
|
|
|
дітей віком до 6 років: |
|
|
|
- з 1 січня року (гривні) | 2100 | 2272 | 2438 |
- з 1 липня року (гривні) | 2201 | 2381 | 2555 |
- з 1 грудня року (гривні) | 2272 | 2438 | 2609 |
дітей віком від 6 до 18 років: |
|
|
|
- з 1 січня року (гривні) | 2618 | 2833 | 3040 |
- з 1 липня року (гривні) | 2744 | 2969 | 3186 |
- з 1 грудня року (гривні) | 2833 | 3040 | 3253 |
працездатних осіб: |
|
|
|
- з 1 січня року (гривні) | 2481 | 2684 | 2880 |
- з 1 липня року (гривні) | 2600 | 2813 | 3018 |
- з 1 грудня року (гривні) | 2684 | 2880 | 3082 |
осіб, які втратили працездатність: |
|
|
|
- з 1 січня року (гривні) | 1934 | 2093 | 2246 |
- з 1 липня року (гривні) | 2027 | 2193 | 2354 |
- з 1 грудня року (гривні) | 2093 | 2246 | 2403 |
Індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року): на 2022 рік – 106,2%, 2023 рік – 105,3 %, 2024 рік – 105, %.
Індекс цін виробників (грудень до грудня попереднього року): на 2022 рік – 107,8%, 2023 рік – 106,2 %, 2024 рік – 105,7 %.
Прогноз бюджету Бориспільської міської територіальної громади спрямований на реалізацію цілей державної політики у всіх сферах, забезпечення пріоритетних напрямків розвитку територіальної громади та виконання завдань міських цільових галузевих програм, що забезпечують вирішення нагальних проблем членів територіальної громади.
Основні індикативні прогнозні показники бюджету
Бориспільської міської територіальної громади на 2021-2024 роки
грн
Показник | 2021 рік (затверджено ) | 2022 рік | 2023 рік | 2024 рік |
Загальний фонд |
|
| ||
Доходи (з трансфертами) | 911 540 065 | 980 444 800 | 1 023 215 000 | 1 063 155 700 |
Видатки (з трансфертами) | 843 765 800 | 912 049 100 | 969 074 500 | 1 025 251 600 |
Кредитування усього, у тому числі: | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
надання кредитів з бюджету | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
повернення кредитів з бюджету | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Фінансування дефіцит«-»/профіцит «+» | 67 774 265 | 68 395 700 | 54 140 500 | 37 904 100 |
Спеціальний фонд |
|
|
| |
Доходи (з трансфертами) | 40 746 638 | 25 680 000 | 26 255 000 | 27 070 000 |
Видатки (з трансфертами) | 109 020 903 | 94 575 700 | 80 895 500 | 65 474 100 |
Кредитування усього, у тому числі: | -500 000,0 | -500 000,0 | -500 000,0 | -500 000,0 |
надання кредитів з бюджету | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
повернення кредитів з бюджету | -500 000,0 | -500 000,0 | -500 000,0 | -500 000,0 |
Фінансування (дефіцит«-»/профіцит «+» | -67 774 265 | -68 395 700 | -54 140 500 | -37 904 100 |
Разом |
|
| ||
Доходи (з трансфертами) | 952 286 703 | 1 006 124 800 | 1 049 470 000 | 1 090 225 700 |
Видатки (з трансфертами) | 952 786 703 | 1 006 624 800 | 1 049 970 000 | 1 090 725 700 |
Кредитування усього, у тому числі: | -500 000,0 | -500 000,0 | -500 000,0 | -500 000,0 |
надання кредитів з бюджету | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
повернення кредитів з бюджету | -500 000,0 | -500 000,0 | -500 000,0 | -500 000,0 |
Фінансування (дефіцит«-»/профіцит «+» | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Міжбюджетні відносини
У сфері взаємовідносин державного та обласного бюджетів з міським бюджетом Бориспільської територіальної громади у середньостроковому періоді відповідно до положень Бюджетного кодексу України зі змінами і доповненнями передбачається подальше розширення ресурсної бази місцевих бюджетів, зміцнення їх фінансової незалежності та удосконалення міжбюджетних відносин у напрямі підвищення самодостатності місцевих бюджетів.
Бюджетна політика у середньостроковій перспективі буде спрямована на реформування міжбюджетних відносин та забезпечення сталого соціально-економічного розвитку територіальної громади шляхом покращення якості послуг, що надаються за рахунок місцевого бюджету, та підвищення частки інвестиційних видатків на впровадження проектів та поліпшення матеріально-технічної бази бюджетної сфери.
Досягнення цілей передбачає вирішення у середньостроковій перспективі таких завдань:
зміцнення фінансової основи місцевого бюджету шляхом:
розширення джерел надходжень доходів;
вчасного адміністрування податків.
У цілому, на період до 2024 року, реформування міжбюджетних взаємовідносин з метою децентралізації бюджетних ресурсів у бік зростання самодостатності місцевого бюджету дасть змогу міській раді проводити ефективнішу політику розвитку, що сприятиме поліпшенню умов проживання населення та інфраструктури територіальної громади.
Дохідна частина місцевого бюджету
Прогноз доходів місцевого бюджету розроблено на підставі основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку територіальної громади на 2022–2024 роки з урахуванням основних напрямів реформування податкової системи, визначених у Податковому кодексі України зі змінами і доповненнями.
Подальша консолідація податкового законодавства у Податковому кодексі України дасть можливість уникнути безсистемного внесення змін до податкового законодавства, забезпечить його стабільність, сприятиме інвестиційно-інноваційному розвитку економіки, зниженню податкового навантаження на платників податків, системності надання податкових пільг, збільшенню надходжень до бюджету за рахунок розширення бази оподаткування та поліпшення адміністрування.
За аналітичними даними основним джерелом доходів загального фонду бюджету територіальної громади (біля 60 %) є податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати, податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород одержаних військовослужбовцями та інших виплат.
Фактори впливу на збільшення надходжень платежів до бюджету територіальної громади:
- збільшення кількості робочих місць;
- своєчасна виплата заробітної плати;
- сприятливий клімат для іноземних інвестицій в економіку територіальної громади;
- проведення заходів детінізації відносин у сфері зайнятості населення, легалізації трудових відносин та виплати заробітної плати, дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо мінімального розміру заробітної плати;
- своєчасне погашення податкових зобов’язань перед бюджетом;
- збільшення власних надходжень бюджетних установ.
Прогноз показників бюджету Бориспільської міської територіальної громади на 2022 – 2024 роки за основними джерелами доходів у розрізі фондів наведено у додатку 1 до цього прогнозу.
Видаткова частина місцевого бюджету
Бюджетна політика на період до 2024 року спрямовуватиметься на проведення структурних реформ у бюджетній сфері та економіці, зокрема, у медицині, освіті, житлово-комунальному господарстві, а також на забезпечення гідних умов життєдіяльності для кожного громадянина.
Прогнозні показники видатків місцевого бюджету на 2022-2024 роки за програмним призначенням наведено у додатку 2 до цього прогнозу.
При цьому ключовим завданням бюджетної політики залишатиметься забезпечення макроекономічної стабільності, стійкості та збалансованості бюджетної системи.
Фінансування бюджетних видатків на період до 2024 року здійснюватиметься в рамках жорсткої економії бюджетних коштів. У цих умовах визначальним стане підвищення ефективності видатків, що відбуватиметься на основі їх пріоритетності та оцінки ступеня досягнення очікуваних результатів.
У середньостроковому періоді бюджетна система України функціонуватиме на засадах Бюджетного кодексу України зі змінами і доповненнями, положення якого, зокрема врегульовують питання запровадження механізму середньострокового бюджетного прогнозування, посилення взаємозв’язку економічної, бюджетної, податкової та грошово-кредитної політики, підвищення відповідальності учасників бюджетного процесу.
Для підвищення рівня та ефективності використання бюджетних коштів у 2022-2024 роках передбачається:
удосконалення нормативно-правової та методологічної бази з урахуванням результатів запровадження ПЦМ на рівні місцевих бюджетів;
моніторинг виконання бюджетних програм місцевих бюджетів, проведення оцінки ефективності та результативності їх виконання;
внесення змін до програмного забезпечення в частині планування та обслуговування місцевих бюджетів за ПЦМ;
Розробка методологічних засад планування місцевих бюджетів на середньострокову перспективу полягатиме у оцінці ефективності виконання бюджетних програм за попередній бюджетний період, перегляді та оцінці законодавства, що надає підстави для здійснення витрат з місцевого бюджету, формуванні переліку бюджетних програм на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.
За видами діяльності головними завданнями бюджетної політики будуть такі.
Освіта
Пріоритетним завданням галузі буде забезпечення доступної високоякісної освіти, яка забезпечує повноцінний розвиток кожної дитини і її успішну інтеграцію в українське суспільство та європейську інтеграцію.
Основними напрямами політики протягом 2022-2024 років є:
оптимізація мережі навчальних закладів з урахуванням демографічних і економічних реалій;
створення умов для переходу фінансування навчальних закладів від принципу утримання до принципу формування їх видатків, виходячи з кількості учнів та стандарту вартості навчання одного учня;
запровадження національної системи оцінювання якості освіти;
підвищення рівня забезпеченості загальноосвітніх шкіл сучасними засобами навчання (кабінети біології, фізики, хімії) та комп’ютерною технікою нового зразка.
Охорона здоров’я
Пріоритетами розвитку галузі є забезпечення населення високоякісними і доступними медичними послугами, профілактика та раннє виявлення захворювань, створення сприятливих умов життєдіяльності людини, для чого передбачається здійснити наступні заходи:
– створення умов для переходу в перспективі до загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування;
– удосконалення механізмів управління та фінансування охорони здоров’я, системи кадрового забезпечення галузі, системи управління якістю медичної допомоги та системи моніторингу індикаторів якості;
формування системи моніторингу задоволеності пацієнтів якістю медичного обслуговування;
– здійснення переходу до розподілу коштів у галузі охорони здоров’я за принципом оплати надання послуг, а не за принципом утримання медичних закладів;
– забезпечення виконання державних і місцевих програм, спрямованих на поліпшення показників здоров’я населення, стабілізацію ситуації із серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, цукровий діабет тощо;
- удосконалення процесу управління на основі подальшого розвитку інформаційного середовища системи охорони здоров’я.
Основні результати, яких планується досягти:
підвищення рівня медичного обслуговування населення;
запровадження нових підходів до організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового забезпечення;
подальший розвиток системи медичного обслуговування населення та реформування системи охорони здоров’я;
зниження рівнів загальної захворюваності населення.
Соціальний захист та соціальне забезпечення
Посилення адресної соціальної підтримки для підвищення ефективності використання бюджетних коштів та їх спрямування соціально вразливим верствам населення.
У середньостроковій перспективі передбачається:
здійснення структуризації системи надання пільг (з урахуванням рівня доходів всіх одержувачів пільг), компенсацій та державної допомоги відповідно до вимог законодавства;
підвищення охоплення адресною соціальною допомогою незахищених верств населення;
перехід до принципу адресності для всіх видів соціальної підтримки, за винятком допомоги у разі народження дитини, інвалідам з дитинства й дітям-інвалідам, а також пільг особам, які мають виняткові заслуги перед Батьківщиною згідно діючого законодавства.
Культура та мистецтво
Головними пріоритетами галузі будуть збереження, відтворення та примноження духовних і культурних здобутків українського народу.
Протягом 2022-2024 років передбачається здійснити:
удосконалення механізму надання фінансової підтримки закладам культури;
упорядкування кількості установ культури та їх штатної чисельності;
запровадження системи державних стандартів щодо надання культурних послуг населенню;
забезпечення підвищення фахового та освітнього рівня працівників культури і мистецтв.
Фізична культура і спорт
Головними пріоритетами галузі будуть всебічне фізичне виховання та становлення здорової нації.
Протягом 2022-2024 років передбачається здійснити:
створення умов для залучення широких верств населення до масового спорту, удосконалення механізму утворення та утримання мережі сучасних спортивних споруд;
створення стимулів для здорового способу життя й здорових умов праці шляхом розвитку інфраструктури для занять масовим спортом та активного відпочинку.
Житлово-комунальне господарство
Пріоритетними завданнями реформування житлово-комунального господарства у прогнозному періоді буде надання населенню якісних житлово-комунальних послуг, розвиток ринку послуг з ремонту та обслуговування житлового фонду на основі співфінансування.
Будівництво
Напрями видатків на інвестиційні проекти (програми) у 2022 – 2024 роках, визначені стратегією соціально-економічного розвитку міської територіальної громади та міськими (цільовими) програмами, передбачають продовження реалізації інвестиційних проектів, які були розпочаті в минулі роки, що надасть можливість поетапно завершити та ввести в експлуатацію об’єкти;
У прогнозний період буде продовжено реалізацію інвестиційних проектів будівництва (реконструкції) об’єктів соціально-культурної сфери, житлово-комунального господарства, які були розпочаті в минулі роки.
Дорожньо-транспортне господарство
Пріоритетами розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури у прогнозному періоді є поліпшення наявних та побудова нових об’єктів для потреб економічного розвитку й підвищення якості життя громадян.
Передбачається здійснити такі заходи:
– будівництво, реконструкція, ремонт й утримання автомобільних доріг місцевого значення, що знаходяться в комунальній власності міської територіальної громади;
– розробка довгострокових програм, перспективних планів утримання та розвитку дорожнього господарства;
– розширення джерел фінансування Дорожнього фонду, у тому числі за рахунок залучення приватних інвестицій на умовах державно-приватного партнерства;
– прискорення розвитку транспортної інфраструктури Бориспільської міської територіальної громади, що є каталізатором економічного зростання;
– створення конкурентного середовища у сфері дорожнього господарства.
Охорона навколишнього природного середовища
Пріоритетними завданнями діяльності у сфері охорони навколишнього природного середовища є забезпечення охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів;
передбачається здійснити заходи щодо забезпечення охорони та раціонального використання наявних в територіальній громаді природних ресурсів, мінімізації шкідливого впливу на довкілля небезпечних відходів;
за рахунок екологічного податку та грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в результаті господарської та іншої діяльності, та інших надходжень до міського бюджету згідно з чинним законодавством у 2022-2024 роках здійснюватимуться заходи, направлені на охорону та раціональне використання природних ресурсів, утилізацію відходів, збереження природно-заповідного фонду, мінімізацію шкідливого впливу на довкілля небезпечних відходів та іншу діяльність у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Конкретні показники обсягу видатків на 2022-2024 роки будуть уточнюватись залежно від реальних можливостей бюджету на відповідні роки.
Додаток 1
до прогнозу бюджету Бориспільської міської територіальної громади
на 2022-2024 роки
Доходи бюджету Бориспільської міської територіальної
громади на 2021-2024 роки
грн |
| |||||
| Показник | 2021 рік (затверджено) | 2022 рік (прогноз) | 2023 рік (прогноз) | 2024 рік (прогноз) | |
| Загальний обсяг доходів, усього | 952 286 703 | 1 006 124 800 | 1 049 470 000 | 1 090 225 700 | |
| Офіційні трансферти, усього | 224 823 003 | 224 174 800 | 247 545 000 | 267 785 700 | |
| дотації місцевим бюджетам | 7 407 400 | 9 107 000 | 10 807 000 | 12 507 000 | |
| освітня субвенція | 184 518 400 | 201 377 800 | 220 558 000 | 235 608 700 | |
| субвенція на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції |
1 650 333 |
2 050 000 |
2 450 000 |
2 850 000 | |
| субвенція на надання державної підтримки особам з особливими освітніми субвенціями |
1 552 332 |
1 640 000 |
1 730 000 |
1 820 000 | |
| субвенція на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я | 2 914 800 | 0 | 0 | 0 | |
| інші субвенції з місцевого бюджету | 26 779 738 | 10 000 000 | 12 000 000 | 15 000 000 | |
| податкові надходження, усього | 690 485 000 | 741 850 000 | 760 965 000 | 780 080 000 | |
| податок та збір на доходи фізичних осіб | 426 983 000 | 450 200 000 | 460 700 000 | 470 500 000 | |
| акцизний податок з вироблених в Україні та ввезених на митну територію України підакцизних товарів (пальне) |
60 000 000 |
60 500 000 |
61 000 000 |
61 500 000 | |
| акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів |
28 275 000 |
29 300 000 |
30 100 000 |
31 000 000 | |
| місцеві податки та збори | 174 620 000 | 200 300 000 | 207 600 000 | 215 500 000 | |
| екологічний податок | 535 000 | 550 000 | 565 000 | 580 000 | |
| неподаткові надходження, усього | 34 718 700 | 37 460 000 | 38 160 000 | 39 460 000 | |
частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об |
400 000 |
400 000 |
400 000 |
400 000 |
плата за надання інших адміністративних послуг |
6 500 000 |
6 900 000 |
7 000 000 |
7 100 000 |
надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває у комунальній власності |
6 500 000 |
6 800 000 |
7 000 000 |
7 500 000 |
державне мито | 360 000 | 400 000 | 400 00 | 400 000 |
надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту |
1 000 000 |
1 000 000 |
0 |
0 |
власні надходження бюджетних установ | 19 178 700 | 21 500 000 | 22 900 000 | 23 600 000 |
Інші доходи | 2 260 000 | 2 640 000 | 2 800 000 | 2 900 000 |
Додаток 2
до прогнозу бюджету Бориспільської міської територіальної громади
на 2022-2024 роки
Видатки та надання кредитів бюджету Бориспільської міської територіальної громади за функціональною ознакою на 2022- 2024 роки
грн
КТПКВК МБ | Показники | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
затверджено | прогноз | прогноз | прогноз | ||
| 1 | 3 | 4 | 5 | 6 |
| Загальний фонд |
|
|
|
|
0100 | Державне управління | 132 176 917,0 | 141 429 300,0 | 147 915 100,0 | 155 310 000,0 |
1000 | Освіта | 492 861 400,0 | 527 361 600,0 | 555 405 300,0 | 583 175 600,0 |
2000 | Охорона здоров’я | 29 984 300,0 | 34 083 200,0 | 36 008 200,0 | 37 808 700,0 |
3000 | Соціальний захист, соціальне забезпечення | 38 185 700,0 | 42 858 700,0 | 45 310 200,0 | 47 608 800,0 |
4000 | Культура і мистецтво | 26 573 900,0 | 29 434 000,0 | 33 840 100,0 | 35 540 500,0 |
5000 | Фізична культура і спорт | 18 856 500,0 | 21 176 400,0 | 22 387 000,0 | 23 670 300,0 |
6000 | Житлово-комунальне господарство | 52 389 025,0 | 55 056 200,0 | 57 819 600,0 | 60 984 700,0 |
7000 | Економічна діяльність | 4 159 358,0 | 5 450 500,0 | 5 917 500,0 | 6 250 300,0 |
8000 | Інша діяльність | 3 591 700,0 | 4 343 100,0 | 5 073 700,0 | 5 327 200,0 |
8700 | Резервний фонд | 4 200 000,0 | 4 500 000,0 | 4 700 000,0 | 5 000 000,0 |
9000 | Міжбюджетні трансферти | 40 787 000,0 | 46 356 100 | 54 697 800,0 | 64 575 500,0 |
| Кредитування | - | - | - | - |
| Всього видатків ЗФ | 843 765 800,0 | 912 049 100,0 | 969 074 500,0 | 1 025 251 600,0 |
| Спеціальний фонд |
|
|
|
|
0100 | Державне управління | 1 646 296,0 | 1 300 500,0 | 500 000,0 | 500 000,0 |
1000 | Освіта | 19 452 747,0 | 21 214 400,0 | 23 380 000,0 | 25 150 000,0 |
2000 | Охорона здоров’я | 1 316 961,0 | 2 430 000,0 | 3 500 000,0 | 3 700 000,0 |
3000 | Соціальний захист, соціальне забезпечення | 35 500,0 | 38 500,0 | 42 000,0 | 45 500,0 |
4000 | Культура і мистецтво | 383 000,0 | 440 100,0 | 480 600 ,0 | 525 000,0 |
5000 | Фізична культура і спорт | 1 520 000,0 | 1 730 000,0 | 1 990 000,0 | 2 260 000,0 |
6000 | Житлово-комунальне господарство | 3 933 834,0 | 4 250 000,0 |
4 985 000.0 | 5 300 000,0 |
7000 | Економічна діяльність | 65 273 863,0 | 52 622 200,0 | 37 452 900,0 | 22 413 600,0 |
8000 | Інша діяльність | 1 946 427,0 | 550 000,0 | 565 000,0 | 580 000,0 |
9000 | Міжбюджетні трансферти | 13 512 275,0 | 10 000 000,0 | 8 000 000,0 | 5 000 000,0 |
| Кредитування | -500 000,0 | -500 000,0 | -500 000,0 | -500 000,0 |
| Надання кредиту | - | - | - | - |
| Повернення кредиту | -500 000,0 | -500 000,0 | -500 000,0 | -500 000,0 |
| Всього видатків СФ | 109 020 903,0 | 94 575 700,0 | 80 895 500,0 | 65 474 100,0 |
| РАЗОМ | 952 786 703,0 | 1 006 624 800,0 | 1 049 970 000,0 | 1 090 725 700 |
Фінансування бюджету
На стадії планування та в ході внесення змін до міського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України в бюджеті Бориспільської міської територіальної громади можуть виникати:
дефіцит за загальним фондом у разі використання вільного залишку бюджетних коштів;
профіцит за загальним фондом у разі спрямування до бюджету розвитку коштів із загального фонду бюджету;
дефіцит за спеціальним фондом у разі залучення до бюджету розвитку коштів із запозичень, коштів із загального фонду бюджету, а також у разі використання залишків коштів спеціального фонду бюджету Бориспільської міської територіальної громади, крім власних надходжень бюджетних установ.
Виконання інвестиційних проектів
Реалізація інвестиційних проектів здійснюватиметься у пріоритетних сферах, зокрема у сфері житлово-комунального господарства, соціально-культурній сфері, сфері охорони навколишнього природного середовища, транспортній сфері, сфері надання органами влади послуг населенню.





















