Повідомлення про проведення установчих зборів об‘єднання співвласників багатоквартирних будинків №46, №48, №50 по вул. В. Гудзя (Лютнева) в м. Бориспіль Опитування для осіб з інвалідністю та роботодавців, які працевлаштовують осіб з інвалідністю Оголошення ТОВ «ГРАД-2007» про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: нове будівництво та експлуатація автозаправної станції з автогазозаправним пунктом за адресою: Київська область, місто Бориспіль, вулиця Шевченка, 102-В Фінансова підтримка на відкриття або перезапуск власної справи в рамках Програми підтримки економічної стійкості (ERP) Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області 30 червня 2026 року відбудеться Всеукраїнський День поля «Сортові ресурси та технологічні інновації» Про скликання сімдесят восьмої сесії міської ради VІІІ скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Оголошення про формування конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору незалежних членів наглядової ради Комунального некомерційного підприємства «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів на території Бориспільської міської територіальної громади з 2027 року Грантове фінансування для малого та середнього бізнесу, що постраждав від війни Рахункова палата проводить опитування громадян з метою виявлення найбільш актуальних проблем територіальних громад та врахування думки громадян Звіт ТОВ «УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ» з оцінки впливу на довкілля «Розробка (продовження розробки) Глибоцького родовища піску, придатного як пісок-компонент в’яжучого для щільних силікатних бетонів, а також для благоустрою, рекультивації та планування в Бориспільському районі Київської області» До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Про скликання сімдесят сьомої сесії міської ради VІІІ скликання КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" запрошує долучитися до донорського забору крові Виконавчий комітет Бориспільської міської ради повторно оголошує конкурс по відбору експертів – суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): земельна ділянка № 1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. ГО «Захист прав молоді та релігійних громад» запрошує до вишкільного табору «ЧИН ГЕРОЇВ» Інформування про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Опитування мешканців територіальних громад Київщини з метою визначення потреб маломобільних груп населення Онлайн-навчання та тренінги для соціальних працівників з питань надання кваліфікованої підтримки та допомоги дітям, які постраждали від онлайн-насильства, та їхнім сім’ям Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації фізичним особам за утримання корів Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування витрат на створення нових виробництв з переробки сільськогосподарської продукції або збільшення потужностей наявних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування вартості придбаного суб’єктами господарювання насіння нішевих технічних культур (льону, гірчиці, коріандру) Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання для надання часткового відшкодування вартості закуплених суб’єктами господарювання племінних кізочок, козематок, ярок та вівцематок Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації суб’єктам господарювання за приріст корів власного відтворення Увага! 14-15 травня 2026 року заплановані роботи по промивці та знезараженню резервуарів чистої води та мереж водопостачання у Борисполі Оголошення ТOB «ЖЕК-53» про підвищення тарифів по наданню послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з 01 червня 2026 року Щодо необхідності своєчасної сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє про наявність вакантних посад Про скликання сімдесят шостої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання З 4 по 17 травня 2026 року пройде Марафон кліматичної адаптації Щодо проведення заходів із взяття на військовий облік призовників юнаків 2009 року народження з 01 січня по 31 липня 2026 року Опитування ГО «Зміст» про вивчення рівня обізнаності, відповідності та готовності українських аграрних ОГС до вимог законодавства ЄС щодо організацій виробників Виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголошує конкурс по відбору експертів –суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): - земельна ділянка №1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. Повідомлення ТОВ "ЛНК"про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля: експлуатація існуючої комплексної інженерної споруди з системою збору біогазу не діючого полігону твердих побутових відходів (ТПВ) для виробництва електроенергії на території в районі с. Глибоке Бориспільського району Київської області, за межами населеного пункту Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області Запуск онлайн-курсу «Фінанси для бізнесу: люди, процеси, системи» Про скликання сімдесят п’ятої сесії міської ради VІІІ скликання Оголошено набір на участь в одноденному воркшопі «Відповідальне ведення бізнесу як передумова відновлення та євроінтеграції: інструменти для місцевих громадських організацій» Запуск безоплатного онлайн-курс із системного маркетингу З 01 травня 2026 року змінюється тариф послуги, що надає ТОВ «ЖЕК-53» Про скликання сімдесят четвертої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання «Майстерня власного бізнесу»: навчання та менторська підтримка для жінок, які планують започаткувати власну справу або відновлюють бізнес після вимушених змін Позачерговий прийом військовослужбовців у поліклінічному відділенні КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Бориспільське районне споживче товариство запрошує на передвеликодній ярмарок! Відкрито реєстрацію до Молодіжної ради 4-го скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
logo diia

Про схвалення прогнозу бюджету Бориспільської міської територіальної громади на 2022 - 2024 роки

16 черв. 2021

 

Відповідно до статті 751 Бюджетного ко

дексу України, підпункту 1 пункту а) статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року № 548 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2022-2024 роки», лист Міністерства фінансів України від 09.06.2021 № 05110-14-6/18181 «Про прогнози місцевих бюджетів на 2022-2024 роки», виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:

1. Схвалити прогноз бюджету Бориспільської міської територіальної громади на 2022 – 2024 роки (додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови відповідно до розподілу обов’язків.

 

Міський голова                                           Володимир БОРИСЕНКО

 

 

СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого
комітету міської ради
_______________№ ______

Прогноз
бюджету Бориспільської міської територіальної
громади на 2022–2024 роки

Цей Прогноз визначає основні напрями дій на середньостроковий період, які сприятимуть досягненню довгострокових стратегічних цілей.
Метою середньострокового бюджетного прогнозування є створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями розвитку територіальної громади та можливостями міського бюджету у середньостроковій перспективі.
Головною метою для територіальної громади на середньостроковий період є забезпечення відновлення та економічного зростання на основі здійснення модернізації економіки Бориспільської міської територіальної громади та підвищення її конкурентоспроможності.

ПРОГНОЗНІ ПОКАЗНИКИ
економічного і соціального розвитку Бориспільської міської територіальної громади
у 2022-2024 роках


з/п

Назва показника

Одиниця виміру

2022 рік

2023 рік

2024 рік

1.

Чисельність наявного населення

тис.осіб

86,3

86,9

87,6

2.

Загальний приріст населення

осіб

600

650

700

3.

Індекс промислового виробництва, у порівняних цінах

%

106,2

105,3

105,0

4.

Обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах підприємств

млн грн

2920,1

3212,1

    3533,3

5.

Кількість малих (враховуючи ФОП), зареєстрованих як платники податків

од.

1045

1055

1070

6.

Обсяг прямих іноземних інвестицій, наростаючим підсумком

млн дол. США

48,5

49,0

49,5

7.

Кількість створених робочих місць

Од.

1050

1150

1200

8.

Обсяг експорту товарів

млн дол. США

76,2

80,0

84,0

9.

Обсяг імпорту товарів

млн дол. США

197,0

203,0

208,0

10.

Обсяг прийнятого в експлуатацію житла

тис.кв.м

90,0

92,0

95,0

 

11.

Середньомісячна заробітна плата працівників  

грн

14 000,0

14 200,0

14 500,0

12.

Рівень безробіття населення, визначеного за методологією МОП, у віці 15-70 років, у % до економічно активного населення відповідної вікової групи

%

3

2,9

2,8

 

Для досягнення цієї мети політика міської влади, як і державна, спрямовуватиметься на проведення комплексних реформ у всіх сферах життєдіяльності із одночасним забезпеченням на належному рівні соціальної підтримки населення.
У бюджетній сфері основним завданням залишатиметься забезпечення макроекономічної стабільності, збалансованості та стійкості бюджетної системи.
Податково-бюджетна політика на середньостроковий період здійснюватиметься на основі положень Бюджетного кодексу України та Податкового кодексу України зі змінами і доповненнями, які передбачатимуть поступове зниження податкового навантаження на суб’єктів господарювання, децентралізацію бюджетних ресурсів, підвищення ефективності використання бюджетних коштів, відповідальності всіх учасників бюджетного процесу тощо.
Прогноз міського бюджету ґрунтується на прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку та державних соціальних стандартах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року    № 548 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2022-2024 роки»: 


Показники

2022 рік

2023 рік

2024 рік

Розмір мінімальної заробітної плати:

 

 

 

з 1 січня року (гривні)
з 1 жовтня року

6500
6700

7176

7665

ріст до попереднього року (відсоток)

3,1

7,1

6,8

Розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки:

 

 

 

з 1 січня року (гривні)
з 1 жовтня року

2893
2982

3193

3411

ріст до попереднього року (відсоток)

3,1

7,1

6,8

Прожитковий мінімум становитиме:

Показники

2022 рік

2023 рік

2024 рік

В розрахунку на одну особу:

 

 

 

- з 1 січня року (гривні)

2393

2589

2778

- з 1 липня року (гривні)

2508

2713

2911

- з 1 грудня року (гривні)

2589

2778

2972

Для основних соціальних і демографічних груп населення:

 

 

 

дітей віком до 6 років:

 

 

 

- з 1 січня року (гривні)

2100

2272

2438

- з 1 липня року (гривні)

2201

2381

2555

- з 1 грудня року (гривні)

2272

2438

2609

дітей віком від 6 до 18 років:

 

 

 

- з 1 січня року (гривні)

2618

2833

3040

- з 1 липня року (гривні)

2744

2969

3186

- з 1 грудня року (гривні)

2833

3040

3253

працездатних осіб:

 

 

 

- з 1 січня року (гривні)

2481

2684

2880

- з 1 липня року (гривні)

2600

2813

3018

- з 1 грудня року (гривні)

2684

2880

3082

осіб, які втратили працездатність:

 

 

 

- з 1 січня року (гривні)

1934

2093

2246

- з 1 липня року (гривні)

2027

2193

2354

- з 1 грудня року (гривні)

2093

2246

2403

Індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року): на 2022 рік – 106,2%, 2023 рік – 105,3 %, 2024 рік – 105, %.
Індекс цін виробників (грудень до грудня попереднього року): на 2022 рік – 107,8%, 2023 рік – 106,2 %, 2024 рік – 105,7 %.

Прогноз  бюджету Бориспільської міської територіальної громади спрямований на реалізацію цілей державної політики у всіх сферах, забезпечення пріоритетних напрямків розвитку територіальної громади та виконання завдань міських цільових галузевих програм, що забезпечують вирішення нагальних проблем членів територіальної громади.

 

Основні індикативні прогнозні показники бюджету
Бориспільської міської територіальної громади на 2021-2024 роки

                                                                                                                 грн


Показник

2021 рік (затверджено )

 2022 рік                       

2023 рік

2024 рік

Загальний фонд

 

   

 

Доходи (з трансфертами)

911 540 065

980 444 800

1 023 215 000

1 063 155 700

Видатки (з трансфертами)

843 765 800

912 049 100

969 074 500

1 025 251 600

Кредитування усього,            у тому числі:

0,0

0,0

0,0

0,0

надання кредитів з бюджету

0,0

0,0

0,0

0,0

повернення кредитів з бюджету

0,0

0,0

0,0

0,0

Фінансування           дефіцит«-»/профіцит «+»

67 774 265

68 395 700

54 140 500

37 904 100

Спеціальний фонд

 

 

 

 

Доходи (з трансфертами)

40 746 638

25 680 000

26 255 000

27 070 000

Видатки (з трансфертами)

109 020 903

94 575 700

80 895 500

65 474 100

Кредитування усього, у тому числі:

-500 000,0

-500 000,0

-500 000,0

-500 000,0

надання кредитів з бюджету

0,0

0,0

0,0

0,0

повернення кредитів з бюджету

-500 000,0

-500 000,0

-500 000,0

-500 000,0

Фінансування           (дефіцит«-»/профіцит «+»

-67 774 265

-68 395 700

-54 140 500

-37 904 100

Разом

 

   

 

Доходи (з трансфертами)

952 286 703

1 006 124 800

1 049 470 000

1 090 225 700

Видатки (з трансфертами)

952 786 703

 1 006 624 800

1 049 970 000

1 090 725 700

Кредитування усього,               у тому числі:

-500 000,0

-500 000,0

-500 000,0

-500 000,0

надання кредитів з бюджету

0,0

0,0

0,0

0,0

повернення кредитів з бюджету

-500 000,0

-500 000,0

-500 000,0

-500 000,0

Фінансування           (дефіцит«-»/профіцит «+»

0,0

0,0

0,0

0,0

Міжбюджетні відносини

У сфері взаємовідносин державного та обласного бюджетів з міським бюджетом Бориспільської територіальної громади у середньостроковому періоді відповідно до положень Бюджетного кодексу України зі змінами і доповненнями передбачається подальше розширення ресурсної бази місцевих бюджетів, зміцнення їх фінансової незалежності та удосконалення міжбюджетних відносин у напрямі підвищення самодостатності місцевих бюджетів.
Бюджетна політика у середньостроковій перспективі буде спрямована на реформування міжбюджетних відносин та забезпечення сталого соціально-економічного розвитку територіальної громади шляхом покращення якості послуг, що надаються за рахунок місцевого бюджету, та підвищення частки інвестиційних видатків на впровадження проектів та поліпшення матеріально-технічної бази бюджетної сфери.
Досягнення цілей передбачає вирішення у середньостроковій перспективі таких завдань:
зміцнення фінансової основи місцевого бюджету шляхом:
розширення джерел надходжень доходів;
вчасного адміністрування податків.
У цілому, на період до 2024 року, реформування міжбюджетних взаємовідносин з метою децентралізації бюджетних ресурсів у бік зростання самодостатності місцевого бюджету дасть змогу міській раді проводити ефективнішу політику розвитку, що сприятиме поліпшенню умов проживання населення та інфраструктури територіальної громади.

Дохідна частина місцевого бюджету

Прогноз доходів місцевого бюджету розроблено на підставі основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку територіальної громади на 2022–2024 роки з урахуванням основних напрямів реформування податкової системи, визначених у Податковому кодексі України зі змінами і доповненнями.
Подальша консолідація податкового законодавства у Податковому кодексі України дасть можливість уникнути безсистемного внесення змін до податкового законодавства, забезпечить його стабільність, сприятиме інвестиційно-інноваційному розвитку економіки, зниженню податкового навантаження на платників податків, системності надання податкових пільг, збільшенню надходжень до бюджету за рахунок розширення бази оподаткування та поліпшення адміністрування.
За аналітичними даними основним джерелом доходів загального фонду бюджету територіальної громади (біля 60 %) є податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати, податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород одержаних військовослужбовцями та інших виплат.
Фактори впливу на збільшення надходжень платежів до бюджету територіальної громади:

- збільшення кількості робочих місць;
- своєчасна виплата заробітної плати;
- сприятливий клімат для іноземних інвестицій в економіку територіальної громади;
- проведення заходів детінізації відносин у сфері зайнятості населення, легалізації трудових відносин та виплати заробітної плати, дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо мінімального розміру заробітної плати;
- своєчасне погашення податкових зобов’язань перед бюджетом;
       - збільшення власних надходжень бюджетних установ.
Прогноз показників бюджету Бориспільської міської територіальної громади на 2022 – 2024 роки за основними джерелами доходів у розрізі фондів наведено у додатку 1 до цього прогнозу.

Видаткова частина місцевого бюджету

Бюджетна політика на період до 2024 року спрямовуватиметься на  проведення структурних реформ у бюджетній сфері та економіці, зокрема, у медицині, освіті, житлово-комунальному господарстві, а також на забезпечення гідних умов життєдіяльності для кожного громадянина.
Прогнозні показники видатків місцевого бюджету на 2022-2024 роки за програмним призначенням наведено у додатку 2 до цього прогнозу.
При цьому ключовим завданням бюджетної політики залишатиметься забезпечення макроекономічної стабільності, стійкості та збалансованості бюджетної системи.
Фінансування бюджетних видатків на період до 2024 року здійснюватиметься в рамках жорсткої економії бюджетних коштів. У цих умовах визначальним стане підвищення ефективності видатків, що відбуватиметься на основі їх пріоритетності та оцінки ступеня досягнення очікуваних результатів.
У середньостроковому періоді бюджетна система України функціонуватиме на засадах Бюджетного кодексу України зі змінами і доповненнями, положення якого, зокрема врегульовують питання запровадження механізму середньострокового бюджетного прогнозування, посилення взаємозв’язку економічної, бюджетної, податкової та грошово-кредитної політики, підвищення відповідальності учасників бюджетного процесу.
Для підвищення рівня та ефективності використання бюджетних коштів у 2022-2024 роках передбачається:
удосконалення нормативно-правової та методологічної бази з урахуванням результатів запровадження ПЦМ на рівні місцевих бюджетів;
моніторинг виконання бюджетних програм місцевих бюджетів, проведення оцінки ефективності та результативності їх виконання;
внесення змін до програмного забезпечення в частині планування та обслуговування місцевих бюджетів за ПЦМ;
Розробка методологічних засад планування місцевих бюджетів на середньострокову перспективу полягатиме у оцінці ефективності виконання бюджетних програм за попередній бюджетний період, перегляді та оцінці законодавства, що надає підстави для здійснення витрат з місцевого бюджету, формуванні переліку бюджетних програм на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.
За видами діяльності головними завданнями бюджетної політики будуть такі.

Освіта

Пріоритетним завданням галузі буде забезпечення доступної високоякісної освіти, яка забезпечує повноцінний розвиток кожної дитини і її успішну інтеграцію в українське суспільство та європейську інтеграцію.
Основними напрямами політики протягом 2022-2024 років є:
оптимізація мережі навчальних закладів з урахуванням демографічних і економічних реалій;
створення умов для переходу фінансування навчальних закладів від принципу утримання до принципу формування їх видатків, виходячи з кількості учнів та стандарту вартості навчання одного учня;
запровадження національної системи оцінювання якості освіти;
підвищення рівня забезпеченості загальноосвітніх шкіл сучасними засобами навчання (кабінети біології, фізики, хімії) та комп’ютерною технікою нового зразка.

Охорона здоров’я

    Пріоритетами розвитку галузі є забезпечення населення високоякісними і доступними медичними послугами, профілактика та раннє виявлення захворювань, створення сприятливих умов життєдіяльності людини, для чого передбачається здійснити наступні заходи:
– створення умов для переходу в перспективі до загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування;
– удосконалення механізмів управління та фінансування охорони здоров’я, системи кадрового забезпечення галузі, системи управління якістю медичної допомоги та системи моніторингу індикаторів якості;
формування системи моніторингу задоволеності пацієнтів якістю медичного обслуговування;
– здійснення переходу до розподілу коштів у галузі охорони здоров’я за принципом оплати надання послуг, а не за принципом утримання медичних закладів;
– забезпечення виконання державних і місцевих програм, спрямованих на поліпшення показників здоров’я населення, стабілізацію ситуації із серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, цукровий діабет тощо;

  • удосконалення процесу управління на основі подальшого розвитку інформаційного середовища системи охорони здоров’я.

Основні результати, яких планується досягти:
підвищення рівня медичного обслуговування населення;
запровадження нових підходів до організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового забезпечення;
подальший розвиток системи медичного обслуговування населення та реформування системи охорони здоров’я;
зниження рівнів загальної захворюваності населення.

Соціальний захист та соціальне забезпечення

Посилення адресної соціальної підтримки для підвищення ефективності використання бюджетних коштів та їх спрямування соціально вразливим верствам населення.
У середньостроковій перспективі передбачається:
здійснення структуризації системи надання пільг (з урахуванням рівня доходів всіх одержувачів пільг), компенсацій та державної допомоги відповідно до вимог законодавства;
підвищення охоплення адресною соціальною допомогою незахищених верств населення;
перехід до принципу адресності для всіх видів соціальної підтримки, за винятком допомоги у разі народження дитини, інвалідам з дитинства й дітям-інвалідам, а також пільг особам, які мають виняткові заслуги перед Батьківщиною згідно діючого законодавства.

Культура та мистецтво

           Головними пріоритетами галузі будуть збереження, відтворення та примноження духовних і культурних здобутків українського народу.
Протягом 2022-2024 років передбачається здійснити:
удосконалення механізму надання фінансової підтримки закладам культури;
упорядкування кількості установ культури та їх штатної чисельності;
запровадження системи державних стандартів щодо надання культурних послуг населенню;
забезпечення підвищення фахового та освітнього рівня працівників культури і мистецтв.

 

Фізична культура і спорт

Головними пріоритетами галузі будуть всебічне фізичне виховання та становлення здорової нації.
Протягом 2022-2024 років передбачається здійснити:
створення умов для залучення широких верств населення до масового спорту, удосконалення механізму утворення та утримання мережі сучасних спортивних споруд;
створення стимулів для здорового способу життя й здорових умов праці шляхом розвитку інфраструктури для занять масовим спортом та активного відпочинку.

Житлово-комунальне господарство

Пріоритетними завданнями реформування житлово-комунального господарства у прогнозному періоді буде надання населенню якісних житлово-комунальних послуг, розвиток ринку послуг з ремонту та обслуговування житлового фонду на основі співфінансування.

Будівництво
          
Напрями видатків на інвестиційні проекти (програми) у 2022 – 2024 роках, визначені стратегією соціально-економічного розвитку міської територіальної громади та міськими (цільовими) програмами, передбачають продовження реалізації інвестиційних проектів, які були розпочаті в минулі роки, що надасть можливість поетапно завершити та ввести в експлуатацію об’єкти;
У прогнозний період буде продовжено реалізацію інвестиційних проектів будівництва (реконструкції) об’єктів соціально-культурної сфери, житлово-комунального господарства, які були розпочаті в минулі роки.

Дорожньо-транспортне господарство

          Пріоритетами розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури у прогнозному періоді є поліпшення наявних та побудова нових об’єктів для потреб економічного розвитку й підвищення якості життя громадян.
Передбачається здійснити такі заходи:
– будівництво, реконструкція, ремонт й утримання автомобільних доріг місцевого значення, що знаходяться в комунальній власності міської територіальної громади;
– розробка довгострокових програм, перспективних планів утримання та розвитку дорожнього господарства;
– розширення джерел фінансування Дорожнього фонду, у тому числі за рахунок залучення приватних інвестицій на умовах державно-приватного партнерства;                                                                                                        
– прискорення розвитку транспортної інфраструктури Бориспільської міської територіальної громади, що є каталізатором економічного зростання;
–   створення конкурентного середовища у сфері дорожнього господарства.

Охорона навколишнього природного середовища

Пріоритетними завданнями діяльності у сфері охорони навколишнього природного середовища є забезпечення охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів;
передбачається здійснити заходи щодо забезпечення охорони та раціонального використання наявних в територіальній громаді природних ресурсів,  мінімізації шкідливого впливу на довкілля небезпечних відходів;
за рахунок екологічного податку та грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в результаті господарської та іншої діяльності, та інших надходжень до міського бюджету згідно з чинним законодавством у 2022-2024 роках здійснюватимуться заходи, направлені на охорону та раціональне використання природних ресурсів, утилізацію відходів, збереження природно-заповідного фонду, мінімізацію шкідливого впливу на довкілля небезпечних відходів та іншу діяльність у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Конкретні показники обсягу видатків на 2022-2024 роки будуть уточнюватись залежно від реальних можливостей бюджету на відповідні роки.                 

 

 

                                                            Додаток 1
до прогнозу бюджету Бориспільської міської територіальної громади
на 2022-2024 роки

Доходи бюджету Бориспільської міської територіальної
громади на 2021-2024 роки


грн

 

 

Показник

2021 рік    (затверджено)

 2022 рік  (прогноз)                      

2023 рік (прогноз)

2024 рік (прогноз)

 

Загальний обсяг доходів, усього
у тому числі:

952 286 703

1 006 124 800

1 049 470 000

1 090 225 700

 

Офіційні трансферти, усього
з них:

224 823 003

224 174 800

247 545 000

267 785 700

 

дотації місцевим бюджетам

7 407 400

9 107 000

10 807 000

12 507 000

 

освітня субвенція

184 518 400

201 377 800

220 558 000

235 608 700

 

субвенція на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції

 

1 650 333

 

2 050 000

 

2 450 000

 

2 850 000

 

субвенція на надання державної підтримки особам з особливими освітніми субвенціями

 

1 552 332

 

1 640 000

 

1 730 000

 

1 820 000

 

субвенція на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я

2 914 800

0

0

0

 

інші субвенції з місцевого бюджету

26 779 738

10 000 000

12 000 000

15 000 000

 

податкові надходження, усього
з них:

690 485 000

741 850 000

760 965 000

780 080 000

 

податок та збір на доходи фізичних осіб

426 983 000

450 200 000

460 700 000

470 500 000

 

акцизний податок з вироблених в Україні та ввезених на митну територію України підакцизних товарів (пальне)

 

60 000 000

 

60 500 000

 

61 000 000

 

61 500 000

 

акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів

 

28 275 000

 

29 300 000

 

30 100 000

 

31 000 000

 

місцеві податки та збори

174 620 000

200 300 000

207 600 000

215 500 000

 

екологічний податок

535 000

550 000

565 000

580 000

 

неподаткові надходження, усього
з них:

34 718 700

37 460 000

38 160 000

39 460 000

частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об
’єднань, що вилучається до бюджету

 

400 000

 

400 000

 

400 000

 

400 000

плата за надання інших адміністративних послуг

 

6 500 000

 

6 900 000

 

7 000 000

 

7 100 000

надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває у комунальній власності

 

6 500 000

 

6 800 000

 

7 000 000

 

7 500 000

державне мито

360 000

400 000

400 00

400 000

надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту

 

1  000 000

 

1 000 000

 

0

 

 0

власні надходження бюджетних установ

19 178 700

21 500 000

22 900 000

 23 600 000

Інші доходи

2 260 000

2 640 000

2 800 000

2 900 000

                                                                             

 

 

                                                                                                                               
Додаток 2
до прогнозу бюджету Бориспільської міської територіальної громади
на 2022-2024 роки

Видатки та надання кредитів бюджету Бориспільської міської територіальної громади за функціональною ознакою на 2022- 2024 роки
                                                                                                                          грн

 

 

КТПКВК МБ

Показники

2021

2022

2023

2024

затверджено

прогноз

      прогноз

прогноз

 

1

3

4

5

6

 

Загальний фонд

 

 

 

 

0100

Державне управління

132 176 917,0

141 429 300,0

147 915 100,0

155 310 000,0

1000

Освіта

492 861 400,0

527 361 600,0

555 405 300,0

583 175 600,0

2000

Охорона здоров’я

29 984 300,0

34 083 200,0

36 008 200,0

37 808 700,0

3000

Соціальний захист, соціальне забезпечення

38 185 700,0

42 858 700,0

45 310 200,0

47 608 800,0

4000

Культура і мистецтво

26 573 900,0

29 434 000,0

33 840 100,0

35 540 500,0

5000

Фізична культура і спорт

18 856 500,0

21 176 400,0

22 387 000,0

23 670 300,0

6000

Житлово-комунальне господарство

52 389 025,0

55 056 200,0

57 819 600,0

60 984 700,0

7000

Економічна діяльність

4 159 358,0

5 450 500,0

 5 917 500,0

6 250 300,0

8000

Інша діяльність

3 591 700,0

4 343 100,0

5 073 700,0

5 327 200,0

8700

Резервний фонд

4 200 000,0

4 500 000,0

4 700 000,0

5 000 000,0

9000

Міжбюджетні трансферти

40 787 000,0

46 356 100

54 697 800,0

64 575 500,0

 

Кредитування

-

-

-

-

 

Всього видатків ЗФ

843 765 800,0

912 049 100,0

969 074 500,0

1 025 251 600,0

 

Спеціальний фонд

 

 

 

 

0100

Державне управління

1 646 296,0

1 300 500,0

500 000,0

500 000,0

1000

Освіта

19 452 747,0

21 214 400,0

23 380 000,0

25 150 000,0

2000

Охорона здоров’я

1 316 961,0

2 430 000,0

3 500 000,0

3 700 000,0

3000

Соціальний захист, соціальне забезпечення

35 500,0

38 500,0

42 000,0

45 500,0

4000

Культура і мистецтво

383 000,0

440 100,0

480 600 ,0

525 000,0

5000

Фізична культура і спорт

1 520 000,0

 1 730 000,0

1 990 000,0

2 260 000,0

6000

Житлово-комунальне господарство

3 933 834,0

4 250 000,0

 

4 985 000.0

5 300 000,0

7000

Економічна діяльність

65 273 863,0

52 622 200,0

37 452 900,0

22 413 600,0

8000

Інша діяльність

1 946 427,0

550 000,0

565 000,0

580 000,0

9000

Міжбюджетні трансферти

13 512 275,0

10 000 000,0

8 000 000,0

5 000 000,0

 

Кредитування

-500 000,0

-500 000,0

-500 000,0

-500 000,0

 

Надання кредиту

-

-

-

-

 

Повернення кредиту

-500 000,0

-500 000,0

 -500 000,0

-500 000,0

 

Всього видатків СФ

109 020 903,0

94 575 700,0

80 895 500,0

65 474 100,0

 

РАЗОМ

952 786 703,0

1 006 624 800,0

1 049 970 000,0

090 725 700

 

Фінансування бюджету
На стадії планування та в ході внесення змін до міського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України в  бюджеті Бориспільської міської територіальної громади можуть виникати:
дефіцит за загальним фондом у разі використання вільного залишку бюджетних коштів;
профіцит за загальним фондом у разі спрямування до бюджету розвитку коштів із загального фонду бюджету;
дефіцит за спеціальним фондом у разі залучення до бюджету розвитку коштів із запозичень, коштів із загального фонду бюджету, а також у разі використання залишків коштів спеціального фонду бюджету Бориспільської міської територіальної громади, крім власних надходжень бюджетних установ.

Виконання інвестиційних проектів
Реалізація інвестиційних проектів здійснюватиметься у пріоритетних сферах, зокрема у сфері житлово-комунального господарства, соціально-культурній сфері, сфері охорони навколишнього природного середовища, транспортній сфері,  сфері надання органами влади послуг населенню.