Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Повідомлення про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади з пропозицією щодо долучення до її роботи осіб Про внесення змін до Комплексної програми розвитку сільського господарства та сільських територій Київської області на 2024-2027 роки До відома суб’єктів господарювання: затверджено комплексну програму «Конкурентоспроможна Київщина» на 2026–2027 роки Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України повідомляє про проведення низки електронних аукціонів Про недопущення самовільних рубок у захисних лісонасадженнях, що розташовані на землях залізничного транспорту «Архів Війни за Незалежність»: Державна архівна служба України запроваджує формування єдиного інтегрованого інформаційного простору Відкрито набір на 2 хвилю безкоштовної онлайн-акселераційної програми для українських жінок-підприємиць «Tech Driven Growth», яку реалізують Garage48 та ГО «Інша Жінка» за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) Повідомлення ТОВ "УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ" (45643658) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Про скликання сімдесят третьої сесії міської ради VІІІ скликання Увага! 03 березня 2026 року у КНП «ББЛІЛ» заплановано забір донорської крові До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Громадська організація «Зміст» проводить всеукраїнське соціологічне опитування, щоб детально вивчити умови життя в українських селах та селищах До уваги власників, балансоутримувачів та управителів багатоквартирних будинків! Податкова служба Київщини: онлайн-опитування щодо впливу енергетичних обмежень на діяльність бізнесу регіону Київський обласний Фонд пiдтримки iндивiдуального житлового будiвництва на селi інформує про пільгове довгострокове кредитування Графік роботи чергових кабінетів лікарів у вихідні Управління культури Бориспільської міської ради оголошує початок прийому заявок на участь у щорічному міському конкурсі читців імені Т. Г. Шевченка Про оголошений аукціон зі зниженням стартової ціни на 50% Запрошуємо взяти участь у тренінгах із розвитку підприємництва та ділових навичок, практичних аспектів підприємницької діяльності та стратегічного розвитку бізнесу У Бориспільській міській територіальній громаді буде розпочато процес перетворення комунальних підприємств відповідно до вимог чинного законодавства Дослідницька агенція Fama проводить опитування українських підприємців і підприємиць: долучайтеся! Оголошення ТОВ «АТК «ІВАНКІВ» про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля об'єкту «Реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с. Іванків Бориспільського району Київської області» Про скликання сімдесят другої сесії міської ради VІІІ скликання Держстат відновлює опитування щодо зайнятості та безробіття населення: для участі в обстеженні у Бориспільській МТГ відібрано 270 домогосподарств Шановні суб’єкти господарювання! Увага! На території Бориспільської міської територіальної громади тимчасово буде повністю відключено вуличне освітлення Увага! Тимчасове обмеження руху транспортних засобів у м. Бориспіль Про скликання сімдесят першої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання Держгеокадастр повідомляє про індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік Інформаційне повідомлення Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях про продаж об’єкта малої приватизації − об’єкта незавершеного будівництва «Зернопереробний комплекс», за адресою: Київська обл., Бориспільський (Переяслав - Хмельницький) р-н, с. Соснова, вул. Центральна, 34-а До 10 січня 2026 року триває прийом документів на отримання стипендії та премії за спортивні досягнення Повідомлення про намір КП «ВУКГ» здійснити зміну діючих тарифів на послуги з управління рідкими побутовими відходами з 1 лютого 2026 року Зимові канікули продовжено до 18 січня У КНП «ББЛІЛ» працює реабілітаційне відділення Бориспільська міська рада повідомляє про початок створення Комісії з розгляду питань щодо надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля ТОВ "ГРАД-2007" Оренда електросамокатів у зимовий період: за чи проти? До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Повідомлення про намір КПТМ «Бориспільтепломережа» здійснити коригування діючих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послугу з постачання теплової енергії для потреб населення, бюджетних установ, організацій та інших споживачів на опалювальний період 2025-2026 років «Різдво завдяки тобі»: збір для наших захисників та захисниць на передовій Нагадуємо про заборону салютів, феєрверків та петард Увага! Органи державної статистики розпочинають проведення обстеження бюджетів домогосподарств у Борисполі Повідомлення про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади з пропозицією щодо долучення до її роботи осіб До уваги суб’єктів підприємницької діяльності у сфері земельних відносин! Про скликання сімдесятої сесії міської ради VІІІ скликання До уваги сільськогосподарських товаровиробників: часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва Оголошення повторного конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади
logo diia

05 липня 2021 року № 483 «Про затвердження Бюджетного регламенту проходження бюджетного процесу в Бориспільській міській територіальній громаді»

05 черв. 2021

 

Відповідно до пунктів 6, 10 частини 1 статті 7 Бюджетного кодексу України,  статті 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», наказу Міністерства фінансів України від 31.05.2019 № 228 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо підготовки та затвердження Бюджетного регламенту проходження бюджетного процесу на місцевому рівні»  виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:

1. Затвердити Бюджетний регламент проходження бюджетного процесу в   Бориспільській міській територіальній громаді  (додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Матяш Т.О.

 

Міський голова                                                    Володимир БОРИСЕНКО

 

                 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення виконавчого комітету
міської ради
05.07.2021 №  483

Бюджетний регламент
 проходження бюджетного процесу в  Бориспільській міській територіальній громаді

I. Загальні положення

1. Бюджетний регламент проходження бюджетного процесу (далі – Бюджетний регламент) розроблено для впорядкування процедур щодо складання прогнозу, проєкту, розгляду, затвердження, виконання бюджету Бориспільської міської територіальної громади, (включаючи внесення змін до рішення про бюджет), звітування про його виконання, а також контролю за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу.
2. Під Бюджетним регламентом слід розуміти документ, який регулює порядок здійснення процедур на кожній стадії бюджетного процесу з урахуванням норм і положень бюджетного законодавства.
3. Бюджетний регламент затверджується для:
визначення основних організаційних засад проходження бюджетного процесу під час складання, розгляду, затвердження, виконання бюджету Бориспільської міської територіальної громади (далі - місцевий бюджет) та звітування про його виконання;
забезпечення координації та узгодженості дій між усіма учасниками бюджетного процесу;
забезпечення прозорості та публічності бюджетного процесу.
4. У Бюджетному регламенті врегульовуються дії усіх учасників бюджетного процесу на кожній його стадії, а саме:
складання прогнозу місцевого бюджету, проєкту місцевого бюджету та підготовки проєкту рішення про місцевий бюджет;
розгляду та схвалення виконавчим комітетом прогнозу місцевого бюджету та проєкту рішення про місцевий бюджет;
подання прогнозу місцевого бюджету та проєкту рішення про місцевий бюджет на розгляд Бориспільської міської ради (далі –міська рада);
розгляду міською радою рішення про місцевий бюджет;
затвердження  міською радою рішення про місцевий бюджет;
затвердження міською радою рішення про місцевий бюджет у разі несвоєчасного затвердження Державного бюджету;
організації та управління виконанням місцевого бюджету, в тому числі в частині затвердження розпису місцевого бюджету та забезпечення його збалансування, координації роботи з територіальними органами, що контролюють справляння надходжень до бюджету Бориспільської міської територіальної громади, а саме: Головне управління Державної податкової служби у Київській області, Бориспільське управління Державної казначейської служби  України  Київської області;
внесення змін до рішення про місцевий бюджет;
підготовки інформації про виконання місцевого бюджету, поданні річного звіту на розгляд та затвердження міській раді;
забезпечення доступності інформації про місцевий бюджет, зокрема публікації рішень про місцевий бюджет, квартальних звітів про виконання бюджету, та публічного представлення інформації про виконання місцевого бюджету з урахуванням вимог статті 28 Бюджетного кодексу України та Закону України "Про доступ до публічної інформації", а також визначення механізмів залучення громадськості до бюджетного процесу.

II. Складання прогнозу місцевого бюджету

  1. Для складання прогнозу місцевого бюджету необхідно здійснити такі заходи:
    1. Здійснення аналізу виконання місцевого бюджету у попередніх та поточному бюджетних періодах, виявлення тенденцій у виконанні дохідної та видаткової частин бюджету;
    2. Доведення до головних розпорядників бюджетних коштів організаційно-методологічних засад складання прогнозу місцевого бюджету, визначених фінансовим управлінням, та інструктивного листа щодо основних організаційних засад процесу підготовки пропозицій до прогнозу бюджету;
    3. Надання фінансовому управлінню основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку Бориспільської міської територіальної громади на середньостроковий період;
    4. Надання фінансовому управлінню інформації щодо чисельності населення;
    5. Підготовка та подання фінансовому управлінню разом з поясненнями (зокрема в частині фіскальних ризиків у майбутніх періодах) прогнозних обсягів доходів бюджету на середньостроковий період відповідно до типової форми прогнозу місцевого бюджету;
    6. Прогнозування обсягів доходів місцевого бюджету, визначення обсягів фінансування місцевого бюджету, повернення кредитів до місцевого бюджету та орієнтовних граничних показників видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету на середньостроковий період на підставі прогнозу економічного і соціального розвитку міста, аналізу виконання місцевого бюджету в попередніх та поточному бюджетних періодах;
    7. Підготовка та внесення змін до показників прогнозу місцевого бюджету на підставі інформації, визначеної відповідно до пункту 1.6;
    8. Розроблення та доведення до головних розпорядників бюджетних коштів інструкцій з підготовки пропозицій до прогнозу бюджету та орієнтовних граничних показників видатків та надання кредитів з місцевого бюджету на середньостроковий період;
    9. Надання фінансовому управлінню пропозицій до прогнозу місцевого бюджету;
    10. Здійснення аналізу поданих головними розпорядниками бюджетних коштів пропозицій до прогнозу місцевого бюджету на відповідність доведеним орієнтовним граничним показникам видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету і вимогам доведених інструкцій;
    11. Проведення погоджувальних нарад з головними розпорядниками бюджетних коштів щодо узгодження показників прогнозу місцевого бюджету;
    12. Доопрацювання прогнозу місцевого бюджету за результатами проведених погоджувальних нарад та інформації, отриманої від структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради;
    13. Подання прогнозу місцевого бюджету на схвалення до виконавчого комітету міської ради та після схвалення прогнозу на розгляд міської ради (постійної комісії з питань планування бюджету, економічної реформи).

 

2. Прогноз місцевого бюджету повинен містити такі показники:
2.1 Основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку Бориспільської міської територіальної громади;
2.2 Загальні показники доходів і фінансування місцевого бюджету, повернення кредитів до місцевого бюджету, загальні граничні показники видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету (з розподілом на загальний та спеціальний фонди);
2.3 Показники за основними видами доходів місцевого бюджету (з розподілом на загальний та спеціальний фонди);
2.4 Показники дефіциту (профіциту) місцевого бюджету, показники за основними джерелами фінансування місцевого бюджету (з розподілом на загальний та спеціальний фонди), а також показники місцевого боргу, гарантованого боргу і надання місцевих гарантій;
2.5 Граничні показники видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету головним розпорядникам бюджетних коштів (з розподілом на загальний та спеціальний фонди);
2.6 Обсяги капітальних вкладень у розрізі інвестиційних проєктів, визначені в межах загальних граничних показників видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету;
2.7 Інші показники і положення, необхідні для складання проєкту рішення про місцевий бюджет.

ІІІ. Складання, розгляд та затвердження проєкту місцевого бюджету

  1. Для складання, розгляду та затвердження проєкту місцевого бюджету необхідно здійснити такі заходи:
    1. Уточнення параметрів, з урахуванням яких здійснюється горизонтальне вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів (обсягів надходжень податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток, чисельність населення);
    2. Надання інформації щодо показників, з урахуванням яких здійснюються розрахунки обсягів міжбюджетних трансфертів;
    3. Доведення до головних розпорядників бюджетних коштів особливостей складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів та прогнозних обсягів міжбюджетних трансфертів на плановий рік, надісланих Мінфіном;
    4. Доведення до головних розпорядників бюджетних коштів: 

прогнозних обсягів міжбюджетних трансфертів, врахованих у проекті державного бюджету, схваленого Кабінетом Міністрів України; 
методики їх визначення;

    1. Доведення до головних розпорядників бюджетних коштів: 

інструкції з підготовки бюджетних запитів; 
граничних показників видатків місцевого бюджету та надання кредитів з місцевого бюджету; 
інструктивного листа щодо організаційних та інших вимог, яких зобов'язані дотримуватися всі розпорядники бюджетних коштів;

    1. Організація роботи з розробки бюджетних запитів;
    2. Подання бюджетних запитів фінансовому управлінню;
    3. Здійснення аналізу бюджетних запитів, отриманих від головних розпорядників бюджетних коштів, та прийняття рішення щодо включення їх до пропозиції проєкту місцевого бюджету;
    4. Доведення до головних розпорядників бюджетних коштів обсягів міжбюджетних трансфертів, врахованих у проєкті Державного бюджету, прийнятого Верховною Радою України у другому читанні;
    5. Вжиття заходів щодо залучення громадськості до процесу складання проєкту місцевого бюджету (проводяться обговорення та презентації  громадськості міста проєкту місцевого бюджету у визначені терміни);
    6. Підготовка проєкту про місцевий бюджет з додатками згідно з типовою формою, затвердженою відповідним наказом Мінфіну, і матеріалів, передбачених статтею 76 Бюджетного кодексу України, та його подання виконавчому комітету місцевої ради;
    7. Схвалення проєкту рішення міської ради про місцевий бюджет;
    8. Направлення схваленого проєкту рішення про місцевий бюджет до міської ради;
    9. Розміщення бюджетних запитів на офіційних сайтах або оприлюднення їх в інший спосіб;
    10. Оприлюднення проєкту рішення про місцевий бюджет, схваленого виконавчим комітетом міської ради;
    11. Доопрацювання проєкту рішення про місцевий бюджет з урахуванням показників обсягів міжбюджетних трансфертів, врахованих у проєкті Державного бюджету, прийнятому Верховною Радою України у другому читанні;
    12. Супровід розгляду проєкту рішення про місцевий бюджет на постійних комісіях та засіданні міської ради;
    13. Оприлюднення рішення про місцевий бюджет на плановий рік у газеті, що визначена міською радою.

2. Вихідні матеріали для складання проєкту місцевого бюджету:
2.1. Доведені Міністерством фінансів України особливості складання розрахунків до проєкту місцевого бюджету на наступний бюджетний період;
2.2. Доведені Міністерством фінансів України типові форми бюджетних запитів та інструкції щодо їх заповнення;
2.3. Доведені Міністерством фінансів України розрахунки прогнозованих обсягів міжбюджетних трансфертів, методика їх визначення, організаційно-методологічні вимоги та інші показники щодо складання прєкту місцевого бюджету, а також пропозиції щодо форми проєкту рішення про місцевий бюджет (типова форма рішення);
2.4. Доведені Кабінетом Міністрів України (визначені схваленим у другому читанні проєктом Закону про Державний бюджет України) показники міжбюджетних відносин (включаючи обсяги міжбюджетних трансфертів) і текстові статті, а також організаційно-методологічні вимоги щодо складання проєкту місцевого бюджету;
2.5. Доведені Кабінетом Міністрів України показники сум дотацій і субвенцій, вилучення коштів;
2.6. Матеріали, надані управліннями і відділами виконавчого комітету ради, її підрозділами, іншими установами, відповідальними за надходження до бюджету Бориспільської міської територіальної громади;
2.7. Бюджетні запити головних розпорядників коштів бюджету Бориспільської міської територіальної громади;
2.8. Результати громадських слухань та обговорень програми соціально-економічного розвитку та проєкту місцевого бюджету територіальної громади;
2.9. Результати зустрічей громад з депутатами міської ради та посадовими особами міської ради;
2.10 Пропозиції та рекомендації всіх учасників бюджетного процесу до проєкту бюджету Бориспільської міської територіальної громади;
2.11. Граничні обсяги, фактичні та прогнозні показники виконання надходжень до місцевого бюджету і програми соціально-економічного розвитку громади;
2.12. Попередній прогноз доходів і видатків місцевого бюджету на наступний рік.

3. Проєктом рішення про місцевий бюджет визначаються:
3.1. Загальні суми доходів, видатків та кредитування місцевого бюджету (з розподілом на загальний та спеціальний фонди);
3.2. Граничний обсяг річного дефіциту (профіциту) місцевого бюджету в наступному бюджетному періоді і місцевого боргу на кінець наступного бюджетного періоду; граничний обсяг надання місцевих гарантій, а також повноваження щодо надання таких гарантій з урахуванням положень статті 17 Бюджетного кодексу України;
3.3. Доходи місцевого бюджету за кодами класифікації доходів бюджету (у додатку до рішення);
3.4. Фінансування місцевого бюджету за бюджетною класифікацією  (у додатку до рішення);
3.5. Бюджетні призначення головним розпорядникам коштів місцевого бюджету за бюджетною класифікацією з обов'язковим виділенням видатків споживання (з них видатків на оплату праці, оплату комунальних послуг і енергоносіїв) та видатків розвитку (у додатках до рішення);
3.6. Повернення кредитів до місцевого бюджету та розподіл надання кредитів з місцевого бюджету (у додатку до рішення);
3.7. Міжбюджетні трансферти між  бюджетом Бориспільської міської територіальної громади та іншими місцевими бюджетами, державним бюджетом (у додатках до рішення);
3.8. Розмір оборотного залишку бюджетних коштів місцевого бюджету;
3.9. Додаткові положення, що регламентують процес виконання  бюджету Бориспільської міської територіальної громади;
3.10. Перелік захищених видатків місцевого бюджету, визначених на підставі статті 55 Бюджетного кодексу України;
3.11. Повноваження головних розпорядників коштів щодо виконання місцевого бюджету протягом бюджетного періоду;
3.12. Проєкт бюджету оприлюднюється на офіційному сайті міської ради.

4. Додаткові матеріали до проєкту рішення про місцевий бюджет:
4.1. Пояснювальна записка до проєкту рішення, яка повинна містити інформацію та розрахунки згідно зі статтею 76 Бюджетного кодексу України;
4.2. Інформація про хід виконання бюджету Бориспільської міської територіальної громади у у поточному бюджетному періоді;
4.3. Пояснення головних розпорядників бюджетних коштів до проєкту місцевого бюджету;
4.4. Інші матеріали, обсяг і форму яких визначає фінансове управління виконавчого комітету Бориспільської міської ради.

IV. Організація виконання місцевого бюджету

  1. Для організації виконання місцевого бюджету необхідно здійснити такі заходи:
    1. Погодження мережі розпорядника коштів місцевого бюджету (реєстру змін до мережі);
    2. Приведення обсягів міжбюджетних трансфертів у відповідність до закону про державний бюджет (якщо до 1 грудня року, що передує плановому, Верховною Радою України не прийнято закон про державний бюджет);
    3. Затвердження та направлення до Бориспільського управління Державної казначейської служби  України  Київської області, тимчасового розпису бюджету (до затвердження розпису бюджету). Доведення до головних розпорядників витягів із тимчасового розпису;
    4. Доведення до головних розпорядників лімітних довідок про бюджетні асигнування;
    5. Подання фінансовому управлінню уточнених проєктів зведених кошторисів та інших бюджетних документів, передбачених пунктом 30 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Уряду від 28.02.2002 № 228;
    6. Затвердження розпису бюджету. Подання розпису до  Бориспільського управління Державної казначейської служби  України  Київської області;
    7. Доведення до головних розпорядників коштів витягів із розпису бюджету;
    8. Затвердження за погодженням з фінансовим управлінням паспортів бюджетних програм;
    9. Зведення планових показників у грошовому виразі та планів по мережі, штатах і контингентах бюджетних установ, що фінансуються з бюджету Бориспільської міської територіальної громади;
    10. Подання фінансовому управлінню виконавчого комітету міської ради узагальнених результатів аналізу ефективності бюджетних програм;
    11. Перевірка правильності складання і затвердження кошторисів та планів використання бюджетних коштів установами і організаціями, які фінансуються з місцевого бюджету;
    12. Внесення змін до рішення міської ради про місцевий бюджет (з урахуванням вимог  статті 78 Бюджетного кодексу України);
    13. Внесення змін до розпису місцевого бюджету;
    14. Подання інформації про виконання місцевого бюджету щоквартально  на розгляд постійної комісії міської ради  з питань планування бюджету, економічної реформи;
    15. Оприлюднення інформації, визначеної статтею 28  Бюджетного кодексу України, з додержанням вимог законів України  «Про доступ до публічної інформації» та  «Про відкритість використання публічних коштів», зокрема:

рішення міської ради про внесення змін до рішення про бюджет Бориспільської міської територіальної громади; 
інформації про виконання місцевого бюджету.

2. Звітність про виконання місцевого бюджету визначається відповідно до вимог, встановлених Бюджетним кодексом України.
3. Бориспільське управління Державної казначейської служби  України  Київської області, складає та подає фінансовому управлінню звітність про виконання місцевих бюджетів за встановленими формами.
4. Органи, що контролюють справляння надходжень до бюджету, подають фінансовому управлінню виконавчого комітету не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, такі місячні звіти (у розрізі джерел доходів і форм власності):
 про фактичні надходження податків і зборів та інших доходів бюджету;
 про податковий борг;
 про суми надміру сплачених грошових зобов’язань платників податків та суми платежів, які сплачені та будуть нараховані в наступних звітних періодах;
 5. Річний звіт про виконання місцевого бюджету подається до міської ради виконавчим комітетом міської ради після його схвалення у двомісячний строк після завершення відповідного бюджетного періоду.

V Прикінцеві положення

1. Для забезпечення своєчасного складання прогнозу місцевого бюджету та проєкту місцевого бюджету фінансовому управлінню розробити відповідні Плани заходів, у яких визначати:
заходи з підготовки матеріалів для складання прогнозу місцевого бюджету / проєкту місцевого бюджету;
конкретні терміни подання матеріалів;
відповідальних за підготовку матеріалів;
інші питання з координації діяльності учасників бюджетного процесу під час складання прогнозу місцевого бюджету / проєкту місцевого бюджету.
Такі Плани заходів* вносити на затвердження виконавчого комітету щороку:
до 15 травня - щодо складання прогнозу місцевого бюджету  (але в будь-якому разі після схвалення Урядом України Бюджетної декларації);
до 01 вересня - щодо складання проєкту місцевого бюджету.
* зазначені терміни виконання заходів щодо складання прогнозу та проєкту місцевого бюджету можуть змінюватись..
Може затверджуватися один План заходів із складання прогнозу та проєкту місцевого бюджету до 15 травня поточного року (але в будь-якому разі після схвалення Урядом України Бюджетної декларації).

2. Для оперативного вирішення питань, пов'язаних із складанням прогнозу місцевого бюджету та проєкту місцевого бюджету, може створюватися робоча група з підготовки прогнозу та проєкту місцевого бюджету, склад якої доцільно затверджувати окремим рішенням/розпорядженням.