З метою підтримки громадських формувань з охорони громадського порядку на виконання ними завдань по забезпеченню громадського порядку і громадської безпеки, запобігання правопорушенням і протидії злочинності на території Бориспільcької міської територіальної громади, відповідно до Закону України від 22.06.2000 № 1835-III «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону», пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити цільову програму підтримки громадських формувань з охорони громадського порядку на 2022-2024 роки (далі – Програма), що додається.
2. Обсяг фінансування Програми складає 781,30 тис. грн, термін виконання: 2022 – 2024 роки.
3. Виконавчий комітет міської ради визначити головним розпорядником коштів.
4. Координацію робіт, пов’язаних із виконанням Програми покласти на відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населенням виконавчого комітету міської ради.
5. Відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету міської ради щорічно до 01 березня інформувати міську раду про хід виконання Програми.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації.
Міський голова Володимир БОРИСЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
24 грудня 2021 року
№ 1401-16-VIII
Цільова програма підтримки громадських формувань з охорони громадського порядку на 2022-2024 роки
1. Паспорт Програми
(загальна характеристика міської програми)
|
1. |
Ініціатор розроблення програми |
Виконавчий комітет Бориспільської міської ради |
|
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документу про ініціювання розроблення програми |
Доручення міського голови від 16 грудня 2021 року № 25-1, закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( зі змінами і доповненнями) |
|
3. |
Розробник програми |
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету міської ради |
|
4. |
Співрозробники програми |
Відділ економічної та інвестиційної політики, ГФ «Сектор Безпеки» |
|
5. |
Головний розпорядник коштів |
Виконавчий комітет Бориспільської міської ради |
|
6. |
Відповідальний виконавець програми |
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету міської ради, ГФ «Сектор Безпеки» |
|
7. |
Учасники програми (співвиконавець) |
Відділ обліку та звітності виконавчого комітету міської ради, управління освіти і науки міської ради, служба у справах дітей та сім’ї виконавчого комітету міської ради, Бориспільське районне управління поліції ГУ Національної поліції в Київській області, Батальйон патрульної поліції в місті Бориспіль Управління патрульної поліції в Київській області, громадські формування з охорони громадського порядку |
|
8. |
Термін реалізації програми |
2022-2024 роки |
|
9. |
Етапи виконання програми (для довгострокових програм) |
Програма виконується в один етап |
|
10. |
Перелік бюджетів, які беруть участь у фінансуванні Програми |
Місцевий бюджет, інші джерела, не заборонені законодавством |
|
11. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, у тому числі: |
781,30 тис. грн |
|
11.1. |
коштів місцевого бюджету |
781,30 тис. грн |
2. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
Цільова Програма підтримки громадських формувань з охорони громадського порядку на 2022 - 2024 роки (далі – Програма) розроблена у відповідності до Закону України від 22.06.2000 року № 1835-III “Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону”.
Відповідно до положень ст. 19 Закону України від 22.06.2000р. № 1835-III «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації мають право вирішувати питання щодо забезпечення діяльності громадських формувань.
Положеннями ст. 18 цього Закону передбачено, що за активну участь у забезпеченні охорони громадського порядку члени громадського формування з охорони громадського порядку заохочуються органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування шляхом оголошення подяки або видачі цінного подарунка чи грошової винагороди.
Цільова Програма підтримки громадських формувань з охорони громадського порядку на 2022 - 2024 роки (далі – Програма) розроблена з урахуванням результатів реалізації Програми підтримки громадських формувань з охорони громадського порядку міста Бориспіль на 2016 - 2018 роки та Програми підтримки громадських формувань з охорони громадського порядку міста Бориспіль на 2019 – 2021 роки
Діяльність Громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Сектор Безпеки» протягом 2015-2021 років окреслила ряд факторів, що мають суттєвий вплив на загальний стан громадського порядку та дотримання тиші в нічний час в Бориспільcькій міській територіальній громаді. Серед таких факторів основними є:
вживання спиртних напоїв в громадських місцях;
діяльність ігрових закладів у нічний час;
недостатня ефективність роботи виконавчої служби у частині застосування такого адміністративного впливу, як громадські роботи;
необізнаність населення щодо реформених змін у діяльності органів Національної поліції України.
За статистикою, напрацьованою ГФ «Сектор Безпеки», понад 80% правопорушень скоєних на території міської територіальної громади, пов’язані зі вживанням спиртних напоїв, а саме:
ст. 178 КУпАП – вживання спиртних, алкогольних напоїв та пива (крім безалкогольного) в громадських місцях;
ст. 130 КУпАП – керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції;
ст. 185 ККУ – крадіжки;
ст. 186 ККУ – грабежі;
ст. 187 ККУ – розбої;
ст. 173 КУпАП – хуліганство;
ст. 173-2 КУпАП – вчинення насильства в сім'ї або невиконання захисного припису;
ст. 166. ККУ – злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування
Визначальним чинником масовості скоєння вищезазначених правопорушень є недостатня увага щодо порушників ст. 178 КУпАП з боку правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування, відсутність роботи щодо інформування населення про небезпечність даного порушення громадського порядку. Основними наслідками порушення ст. 178 КУпАП є:
засмічення території міської територіальної громади пляшками з під алкоголю та продуктів харчування. Псування елементів благоустрою;
створення негативного прикладу для молоді. У підростаючого покоління формується думка, що гарний відпочинок дорослої людини пов’язаний лише зі вживанням спиртних та алкогольних напоїв;
відкрита демонстрація неповаги до Законів України. Саме цей фактор лежить в основі інших, більш тяжких злочинів – не притягнення до відповідальності за дрібні порушення створює відчуття безкарності та продукує думку про неспроможність правоохоронних органів виконувати покладені на них функції.
Ще одним важливим фактором впливу на загальний стан громадського порядку в місті є антитерористична операція та операція об’єднаних сил на сході країни. Тисячі біженців, внутрішньо переміщених осіб, частина з яких обирає місцем проживання Бориспіль, створюють додаткове навантаження на органи місцевого самоврядування та Національної поліції. А недостатня ефективність державних програм з реабілітації ветеранів війни призводить до того, що до скоєння правопорушень долучаються й учасники бойових дій.
3. Визначення мети Програми
Метою програми є підтримка громадських формувань з охорони громадського порядку на виконання ними завдань по забезпеченню громадського порядку і громадської безпеки, запобіганню адміністративним правопорушенням і злочинам, запобіганню виникнення та існування умов, що сприяють вчиненню правопорушень, забезпеченні захисту конституційних прав та свобод людини, створення належних умов проведення ефективної правової і виховної роботи серед населення, охорони громадського порядку і громадської безпеки разом з працівниками внутрішніх справ, запобіганні і протидії злочинності та правопорушенням на території Бориспільcької міської територіальної громади.
Діяльність Громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Сектор Безпеки» спрямована на наступні визначальні сфери:
боротьба з порушенням ст. 178 КУпАП, як таким, що є засадничим фактором скоєння більш тяжких злочинів;
залучення учасників бойових дій (ветеранів АТО/ООС) до діяльності Громадського формування з метою підвищення ролі ветеранського руху в житті суспільства та реалізації державних програм психологічної реабілітації ветеранів.
Програма спрямована на підвищення ефективності реалізації узгоджених органами місцевого самоврядування (Бориспільська міська рада, виконавчий комітет Бориспільської міської ради) превентивних та профілактичних заходів Бориспільського РУП ГУНП в Київській області та Батальйону патрульної поліції в місті Бориспіль Управління патрульної поліції в Київській області щодо забезпечення безпеки громадян, усунення причин і умов, що зумовили вчинення правопорушень, захисту прав і законних інтересів фізичних і юридичних осіб шляхом фінансування з міського бюджету окремих напрямів і заходів, які впливають на стан правопорядку в місті та потребують матеріально-технічного забезпечення.
4. Перелік завдань, заходів Програми та результативні показники
У рамках виконання Програми передбачається вирішити наступні завдання та здійснити заходи за такими основними напрямами:
надання підтримки громадським формуванням у забезпеченні ним громадського порядку і громадської безпеки, запобігання адміністративним проступкам і злочинам на території Бориспільcької міської територіальної громади;
сприяння органам внутрішніх справ у виявленні і розкритті злочинів, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів держави, громадян від злочинних посягань;
участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьби з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх;
стабілізація криміногенної ситуації на території Бориспільcької міської територіальної громади та створення умов атмосфери суспільної нетерпимості до злочинності;
залучення до охорони громадського порядку та громадської безпеки демобілізованих військовослужбовців з числа демобілізованих військовослужбовців з числа учасників АТО/ООС;
підвищення рівня фахової підготовки та соціального захисту членів громадських формувань з охорони громадського порядку, що здійснюють практичні заходи щодо патріотичного виховання та виконання мети Програми;
проведення заходів щодо інформування населення про наслідки порушень ст. 178 КУпАП зокрема та порушень громадського порядку загалом;
проведення заходів зі залученням учнів шкіл Бориспільcької міської територіальної громади до семінарів, лекцій з метою профілактики вживання алкогольних напоїв, тютютнопаління та вживання наркотичних речовин;
проведення зустрічей з молоддю з метою військово-патріотичного виховання та залучення до спорту.
5. Напрями діяльності та заходи Програми
|
№ |
Назва |
Перелік |
Строк |
Виконавці |
Джере |
Орієнтовні |
Очікуваний результат |
||||
|
2022 |
2023 |
2024 |
|||||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
||
|
5.1 |
Патрулювання територіальної громади |
Нічне патрулювання, реагування на звернення громадян у денний час, проведення рейдів (витрати на придбання паливно-мастильних матеріалів) |
Постійно |
Громад |
Місце вий бюджет |
110,0 |
121,0 |
126,5 |
1. Зменшення випадків порушення громадського порядку |
||
|
5.2 |
Сприяння правоохоронним органам |
1. Спільне відпрацювання розважальних заходів з метою запобігання продажу алкогольних напоїв та тютюну неповнолітнім особам; боротьби з продажом наркотичних речовин |
Постійно |
Громад |
Не потребує фінансування |
|
|
|
1. Зменшення випадків виготовлення, продажу та вживання наркотичних речовин та контрафактного алкоголю серед населення загалом та молоді зокрема. |
||
|
5.3 |
Сприяння роботі органам місцевого самоврядування |
1. Сприяння роботі відділу з контролю за благоустроєм міста – спільне відпрацювання точок стихійної торгівлі, забезпечення громадського порядку під час демонтажу самовільно встановлених споруд, тощо. |
Постійно |
Громад |
Не потребує фінансування |
|
|
|
1. Підвищення рівня співробітництва населення та органів місцевого самоврядування. |
||
|
5.4 |
Робота з дітьми |
1. Проведення екскурсій та семінарів для учнів місцевих навчальних закладів. |
Постійно |
Громад |
Не потребує фінансування |
|
|
|
1. Підвищення рівня обізнаності неповнолітніх дітей у питання громадського порядку та відповідальності за його порушення. |
||
|
5.5 |
Сприяння роботі районному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки |
1. Допомога у розшуку осіб, що ухиляються від проходження військової служби. |
Постійно |
Громад |
Не потребує фінансування |
|
|
|
1. Підвищення ефективності роботи районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки |
||
|
5.6 |
Забезпечення функціонування громадського формування |
1. Комунальні послуги |
Постійно |
Громад |
Місце |
130,0 |
143,5 |
150,3 |
1. Підвищення ефективності діяльності громадського формування |
||
6. Очікувані результати виконання Програми
6.1. У ході реалізації Програми очікується:
покращення правопорядку в місті, захисту конституційних прав і свобод громадян;
надання допомоги органам внутрішніх справ у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, запобігання адміністративним правопорушенням;
зменшення кількості правопорушень які скоїли неповнолітні;
обмежування відвідування неповнолітніми у нічний час ігрових залів, комп'ютерних клубів, дискотек та інших закладів;
надання невідкладної допомоги особам, які потерпіли від нещасних випадків;
підвищення рівня правової освіти населення, правового та патріотичного виховання молоді;
запобігання широкій криміналізації населення Бориспільcької міської територіальної громади.
6.2. Кількісні та якісні показники,
які характеризують результати виконання Програми
|
№ |
Показники |
Од. |
Джерело |
Міський бюджет |
||
|
2022 |
2023 |
2024 |
||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
1. |
Затрат |
|
|
240,0 |
264,5 |
276,8 |
|
1.1. |
Обсяг фінансування програми |
тис. грн. |
|
240,0 |
264,5 |
276,8 |
|
2. |
Продукту |
|
|
|
|
|
|
2.1. |
Кількість проведення рейдів та патрулювань |
од. |
програма, розрахунок |
365 |
365 |
366 |
|
2.2. |
Кількість членів громадських організацій |
осіб |
дані громадського формування |
75 |
75 |
75 |
|
2.3. |
Кількість осіб, яким вручені адмінпротоколи за участі громадських формувань |
осіб |
аналітичні данні |
2000 |
2500 |
2700 |
|
3. |
Ефективність |
|
|
|
|
|
|
3.1 |
Середня кількість проведених рейдів та патрулювань на одного члена громадського формування |
од. |
дані громадського формування |
52 |
52 |
52 |
|
3.2 |
Середня вартість одного літру пального |
грн. |
розрахунок |
30 |
30 |
30 |
|
4. |
Якості |
|
|
|
|
|
|
4.1. |
Відсоток вручених адмінпротоколів за участі громадських формувань до загальної кількості вручених адмінпротоколів |
відс. |
дані громадського формування |
40 |
40 |
40 |
|
4.2 |
Відсоток мешканців охоплених роботою формувань до загальної кількості мешканців громади |
відс. |
розрахунок виконавчого комітету Бориспільської міської ради |
30 |
30 |
30 |
|
4.3 |
Відсоток витраченого пального придбаного за рахунок бюджетних коштів до загальних коштів витрачених на пальне |
відс. |
розрахунок виконавчого комітету Бориспільської міської ради |
100 |
100 |
100 |
7. Фінансове забезпечення Програми
Фінансування заходів програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших, не заборонених законом, джерел.
Одержувачами коштів передбачених даною Програмою, можуть бути виключно міські громадські формування, які зареєстровані відповідно до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», активно приймають участь у сфері охорони громадського порядку, патріотичному вихованні молоді та населення Бориспільcької міської територіальної громади і не перебувають у стадії ліквідації.
Порядок виділення та контролю за використанням коштів міського бюджету, передбачених даною програмою, затверджується рішенням Бориспільської міської ради.
9. Ресурсне забезпечення цільової Програми підтримки громадських формувань з охорони громадського порядку на 2022-2024 роки
тис. гривень
Обсяг коштів. які пропонуються залучити на виконання Програми |
Роки |
Усього витрат на виконання Програми |
||
|
2022 |
2023 |
2024 |
||
|
Обсяг ресурсів, усього, (тис.грн) утому числі: |
240,00 |
264,50 |
276,80 |
781,30 |
|
бюджет Бориспільcької міської територіальної громади (тис.грн) |
240,00 |
264,50 |
276,80 |
781,30 |
10. Координація та контроль за ходом виконання програми
Координацію дій між виконавцями Програми, контроль за станом її виконання, визначення порядку взаємного інформування (із зазначенням конкретних строків), звітування тощо здійснює відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету міської ради
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету міської ради інформує міську раду про хід виконання Програми щорічно до 01 березня року, що слідує за звітним.
При необхідності коригування Програми до неї можуть бути внесені зміни.
_____________________________




















