Заслухавши інформацію заступника міського голови Бистрої Л.Г. про хід виконання програми відпочинку та оздоровлення дітей Бориспільської міської територіальної громади на 2021-2023 роки, затвердженої відповідним рішенням міської ради від 23 лютого 2021 року № 155-6-VIII, за 2021 рік, враховуючи пропозиції постійних комісій міської ради з питань планування бюджету, економічної реформи та з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, у справах релігії, соціального захисту населення та охорони здоров'я, відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», п. 22 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про хід виконання програми відпочинку та оздоровлення дітей Бориспільської міської територіальної громади на 2021-2023 роки за 2021 рік взяти до відома (додається).
2. Вважати основні заходи з реалізації програми відпочинку та оздоровлення дітей Бориспільської міської територіальної громади на 2021-2023 роки в 2021 році виконаними.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, у справах релігії, соціального захисту населення та охорони здоров'я.
Міський голова Володимир БОРИСЕНКО
Додаток
до рішення міської ради
13 червня 2022 року
№ 1813-24-VIII
Інформація
про хід виконання програми відпочинку та оздоровлення
дітей Бориспільської міської територіальної громади
на 2021-2023 роки за 2021 рік
На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», програми відпочинку та оздоровлення дітей Бориспільської міської територіальної громади на 2021-2023 роки, затвердженої відповідним рішенням міської ради від 23.02.2021 № 155-6-VІІІ, Плану заходів щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей у 2021 році, затвердженого міським головою виконавчого комітету Бориспільської міської ради від 02.06.2021 № 238-1, рішення виконавчого комітету Бориспільської міської ради від 15.03.2021 № 134 «Про затвердження Порядку направлення дітей Бориспільської міської територіальної громади до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за кошти місцевого бюджету», розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 01.06.2021 № 338 «Про організацію і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році», наказу управління освіти і науки Бориспільської міської ради від 07.06.2021 № 360 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році», з метою забезпечення належної організації оздоровлення та відпочинку дітей Бориспільської міської територіальної громади управлінням освіти і науки в 2021 році була проведена оздоровча кампанія.
Хід оздоровчої кампанії детально розглядався на засіданнях оперативного штабу з питань реалізації Програми відпочинку та оздоровлення дітей Бориспільської міської територіальної громади.
З місцевого бюджету на організацію оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, було використано 1 419 860 грн, (151 дитина), із них:
1 173 060 грн (133 дітей) – на відпочинок у ПЗОВД «Прибережний» (смт Лазурне, Скадовського р-ну, Херсонської обл.), (таблиця 1);
226 800 грн (18 дітей) – на оздоровлення вихованців реабілітаційної установи змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів «Наш дім» (Таблиця 1);
20 000 грн – на організацію супроводу дітей.
На організацію таборів з денним перебуванням, які щороку функціонували на базі усіх закладів загальної середньої освіти, з місцевого бюджету також були виділені кошти - 210 000 грн. Однак, у зв’язку зі складною епідемічною ситуацією, відповідно до протоколу № 1 від 26.05.2021 засідання оперативного штабу з питань реалізації міської Програми відпочинку та оздоровлення дітей, з метою запобігання поширенню захворюваності на COVID-19 табори з денним перебуванням та мовні табори в літній період не функціонували.
Для порівняння: 2018 рік – 385 267 грн, 2019 рік – 460 313 грн, 2020 рік – 514 200 грн.
Таблиця 1
Кількість дітей,
які потребують особливої уваги та підтримки, охоплених відпочинком та оздоровленням у позаміських дитячих оздоровчих закладах за рахунок місцевого бюджету
|
Заклади |
Всього |
Діти, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій |
Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування |
Діти з інвалідністю |
Діти з малозабезпечених сімей |
Діти з багатодітних сімей |
Діти осіб, визнаних учасниками бойових дій |
Талановиті діти |
|
ЗОШ № 1 |
16 |
1 |
7 |
2 |
- |
5 |
1 |
- |
|
ЗОШ № 3 |
6 |
1 |
1 |
1 |
- |
3 |
- |
- |
|
Гімназія |
15 |
- |
2 |
3 |
- |
6 |
2 |
2 |
|
НВК |
6 |
2 |
- |
- |
- |
4 |
- |
- |
|
ЗОШ № 6 |
16 |
- |
1 |
- |
1 |
9 |
4 |
1 |
|
ЗОШ № 7 |
6 |
- |
- |
1 |
2 |
2 |
1 |
- |
|
ЗОШ № 8 |
14 |
- |
5 |
3 |
1 |
3 |
2 |
- |
|
Ліцей |
5 |
1 |
- |
3 |
- |
1 |
- |
- |
|
БАЛ |
5 |
- |
- |
1 |
- |
3 |
1 |
- |
|
Глибоцька ЗОШ |
5 |
1 |
- |
- |
4 |
- |
- |
- |
|
Іванівська ЗОШ |
6 |
- |
1 |
4 |
- |
1 |
- |
- |
|
Кучаківська ЗОШ |
5 |
- |
- |
- |
- |
5 |
- |
- |
|
Любарецька ЗОШ |
5 |
- |
1 |
- |
- |
2 |
2 |
- |
|
Рогозівська ЗОШ |
5 |
1 |
1 |
- |
- |
3 |
- |
- |
|
Сеньківська ЗОШ |
15 |
- |
6 |
2 |
- |
7 |
- |
- |
|
Інші заклади освіти |
3 |
1 |
1 |
- |
- |
- |
1 |
- |
|
РЦ «Наш дім» |
18 |
- |
- |
18 |
- |
- |
- |
- |
|
Всього: |
151 |
8 |
26 |
38 |
8 |
54 |
14 |
3 |
* у 2018 році – 51 дітей, у 2019 році – 54 дітей, у 2020 році – 60 дітей.
Протягом року Центром туризму та краєзнавства учнівської молоді (директор Рахуба Т.Г.). була здійснена належна організаційна робота: за рахунок батьківських коштів туристичними походами було охоплено 151 вихованців (таблиця 2).
Таблиця 2
Походи,
організовані Центром туризму та краєзнавства
учнівської молоді в 2021 році
|
№ |
Назва заходу |
Місце проведення |
Кількість вихованців |
|
Туристично лижний похід (січень) |
Івано-Франківська обл. |
16 |
|
|
Навчально-тренувальні збори (січень) |
Тернопільська обл. |
7 |
|
|
Навчально-тренувальні збори (березень) |
Полтавська обл. |
5 |
|
|
Навчально-тренувальні збори з водного туризму (квітень-травень) |
Івано-Франківська обл. |
12 |
|
|
Туристсько-краєзнавча подорож (червень) |
Тернопільська обл. |
7 |
|
|
Навчально-тренувальні збори з водного та пішохідного туризму (червень) |
Івано-Франківська обл. |
49 |
|
|
Туристсько-краєзнавчий похід І ступень (липень) |
Бориспільський р-н |
6 |
|
|
Туристсько-краєзнавчий похід ІІІ ступень (липень-серпень) |
Івано-Франківська обл. |
11 |
|
|
Туристсько-краєзнавчий похід |
Івано-Франківська обл. |
7 |
|
|
Туристсько-краєзнавчий похід |
Івано-Франківська обл. |
22 |
|
|
Туристсько-краєзнавчий похід |
Івано-Франківська обл. |
9 |
|
|
Всього вихованців, які взяли участь у походах: 151 |
|||
* у 2020 році – 118 дітей
Відповідно до плану роботи служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації управлінням освіти і науки за кошти обласного та державного бюджетів було направлено на оздоровлення 82 дітей, з них: 14 дітей – МДЦ «Артек» (Пуща-Водиця), 45 дітей – ДП «УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса), (із них 36 дітей Народного хореографічного ансамблю «Радість», що функціонує при Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт», отримали путівки для участі у фіналі ХV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!») , 10 дітей – ДЗОВ «Рассвєт» (смт Сергіївка, Одеська обл.), 2 дітей – ДЗОВ «Зоряний» (с. Карапиші, Миронівський р-н), 2 дітей – ДЗОВ «Чайка» (с. Чайки, Богуславський р-н), 9 дітей – дитячий табір «Соколята» (м. Хирів, Самбірського р-н, Львівської обл.) (таблиця 3).
Завдяки злагодженій роботі управління освіти і науки та усіх закладів загальної середньої освіти путівки згідно розподілу були 100% реалізовані.
Таблиця 3
Кількість дітей оздоровлених за кошти
обласного та державного бюджетів
|
Заклади |
Всього |
Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування |
Діти з інвалідністю |
Діти, які перебувають у складних життєвих обставинах |
Діти з багатодітних сімей |
Діти осіб, визнаних учасниками бойових дій |
Талановиті діти |
|
ЗОШ № 1 |
6 |
2 |
- |
- |
- |
1 |
3 |
|
ЗОШ № 3 |
1 |
- |
1 |
- |
- |
- |
|
|
Гімназія |
5 |
4 |
- |
- |
1 |
- |
- |
|
НВК |
4 |
3 |
1 |
- |
- |
- |
- |
|
ЗОШ № 6 |
7 |
1 |
1 |
- |
2 |
2 |
1 |
|
ЗОШ № 7 |
4 |
- |
- |
- |
1 |
3 |
- |
|
ЗОШ № 8 |
4 |
1 |
1 |
1 |
- |
1 |
- |
|
Ліцей |
2 |
- |
- |
- |
2 |
- |
- |
|
БАЛ |
2 |
- |
- |
-- |
- |
1 |
1 |
|
Глибоцька ЗОШ |
2 |
- |
- |
- |
2 |
- |
- |
|
Іванівська ЗОШ |
2 |
- |
- |
- |
- |
1 |
1 |
|
Кучаківська ЗОШ |
3 |
- |
1 |
1 |
1 |
- |
- |
|
Любарецька ЗОШ |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
Рогозівська ЗОШ |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
Сеньківська ЗОШ |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
БДЮТ |
36 |
|
|
|
|
|
36 |
|
Всього: |
82 |
11 |
5 |
2 |
13 |
9 |
42 |
*85 дітей – у 2018 році
*60 дітей – у 2019 році
*26 дітей – у 2020 році
Комунальним некомерційним підприємством «Бориспільський центр первинної медико-санітарної допомоги» було організоване оздоровлення для 40 дітей в санаторіях України (у 2018 році – 150 дітей, у 2019 році – 101 дитина, у 2020 році – 12 дітей).
Із метою узагальнення підсумків щодо проведення оздоровчої кампанії в літній період 2021 року в закладах загальної середньої освіти було проведено анкетування. За результатами анкетування та інших даних за рахунок різних джерел фінансування оздоровленням та відпочинком було охоплено 6527 дітей, що становить 64,5 % від загальної кількості дітей шкільного віку, із них: оздоровленням – 907 (9 %), відпочинком – 5620 (56 %), (для порівняння: у 2018 році оздоровленням та відпочинком було охоплено 5197 дітей (76 %); у 2019 році - 5378 дітей (78,4 %), у 2020 році оздоровленням та відпочинком було охоплено 4957 дітей (62.3 %).
Протягом 2021 року оздоровленням та відпочинком було охоплено 3890 дітей, які потребують особливої уваги та підтримки:
діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 70 (100 %);
діти-інваліди – 90 (57, 6 %);
діти з багатодітних та малозабезпечених сімей – 541 (71,9 %);
талановиті та обдаровані – 890 (80,9 %);
діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 147 (50, 5 %);
діти, які перебувають на диспансерному обліку – 1623 (54,1 %);
діти, один із батьків яких загинув у районні проведення АТО – 11 (100 %);
діти осіб, визнаних учасниками бойових дій – 326 (64 %);
діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи – 214 (57, 8 %);
діти, взяті на облік службою у справах дітей як такими, що перебувають у складних життєвих обставинах – 5 (100 %);
рідні діти батьків-вихователі, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу – 1 (100%).
Начальник управління освіти і науки Тетяна ПАВЛЕНКО





















