Враховуючи пропозицію міського голови Борисенка В.К. щодо структури виконавчих органів міської ради, з метою скорочення видатків на утримання виконавчих органів міської ради, оптимізації функцій та повноважень виконавчих органів міської ради, керуючись дорученням Бориспільського міського голови від 26.05.2021 № 4-1, Законами України «Про соціальні послуги», «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та пунктом 5 частини 1 статті 26, пунктом 6 частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада ВИРІШИЛА:
1. Змінити з 01 грудня 2022 року назву управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради на Управління соціальної політики та охорони здоров’я Бориспільської міської ради
2. Затвердити Положення про Управління соціальної політики та охорони здоров’я Бориспільської міської ради (додається).
3. Затвердити організаційну структуру та штатну чисельність Управління соціальної політики та охорони здоров’я Бориспільської міської ради (додається) та ввести її в дію з 01 грудня 2022 року.
4. З 01 грудня 2022 року визнати такими, що втратили чинність рішення міської ради від 04.07.2017 № 2022-27-VII «Про затвердження Положення управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради у новій редакції» та від 24.12.2020 № 61-3-VIII «Про затвердження організаційної структури і штатної чисельності управління соціального захисту населення міської ради з 01 січня 2021 року».
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, у справах релігії, соціального захисту населення та охорони здоров’я.
Міський голова Володимир БОРИСЕНКО
|
|
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я БОРИСПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
м. Бориспіль
2022
1. Загальні положення
1.1. Управління соціальної політики та охорони здоров’я Бориспільської міської ради є виконавчим органом Бориспільської міської ради, що в межах своїх та делегованих повноважень організовує виконання актів законодавства у сфері соціальної політики, охорони здоров’я, надання соціальних послуг та гуманітарної допомоги населенню.
1.2. Управління соціальної політики та охорони здоров’я Бориспільської міської ради є уповноваженим органом Бориспільської міської ради системи надання соціальних послуг, управління закладами соціального захисту та соціального забезпечення, охорони здоров’я Бориспільської міської територіальної громади.
1.3. Управління соціальної політики та охорони здоров’я Бориспільської міської ради підзвітне і підконтрольне Бориспільській міській раді, підпорядковується Бориспільському міському голові та заступнику Бориспільського міського голови з питань виконавчих органів відповідно до розподілу обов’язків.
1.4. Повна назва: Управління соціальної політики та охорони здоров’я Бориспільської міської ради.
1.5. Місцезнаходження: юридична адреса Управління соціальної політики та охорони здоров’я Бориспільської міської ради: 08301, Київська область, Бориспільський район, місто Бориспіль, вулиця Головатого, будинок 4.
1.6. Управління соціальної політики та охорони здоров’я Бориспільської міської ради (далі – Управління) є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в територіальних підрозділах Державної казначейської служби України, печатку з зображенням Державного Герба України і власним найменуванням, відповідні штампи та бланки.
Управління діє на підставі Положення, що затверджується Бориспільською міською радою.
1.7. Управління соціальної політики та охорони здоров’я є правонаступником майна, прав та обов’язків Управління соціального захисту населення Бориспільської міської ради.
1.8. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами профільних міністерств та департаментів Київської обласної державної адміністрації, рішеннями Бориспільської міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями Бориспільського міського голови, іншими нормативно-правовими документами в галузі соціальної політики та охорони здоров’я, цим Положенням.
2. Основні завдання Управління
2.1. Реалізація державної та місцевої політики у сфері соціальної політики, охорони здоров’я, надання соціальних послуг.
2.2. Забезпечення у межах повноважень дотримання встановлених законодавством України гарантій (допомог, пільг, компенсацій, житлових субсидій) щодо соціального захисту населення Бориспільської міської територіальної громади.
2.3. Забезпечення виконання актів законодавства в галузі охорони здоров’я, державних стандартів, критеріїв та вимог, спрямованих на додержання нормативів професійної діяльності в галузі охорони здоров’я, вимог Державних стандартів медичного обслуговування, медичних матеріалів і технологій, підвищення якості надання медичних послуг, збереження навколишнього природного середовища і санітарно-епідемічного благополуччя населення, у межах наданих повноважень. Нормативна і програмна підтримка закладів, установ, підприємств, організацій зазначеної сфери.
2.4. Здійснення управління, в межах повноважень, закладами охорони здоров’я, соціального захисту та соціального забезпечення, що знаходяться в комунальній власності Бориспільської міської територіальної громади, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення. Прогнозування розвитку мережі закладів охорони здоров’я для нормативного забезпечення населення медико-санітарною допомогою та мережі надавачів соціальних послуг комунального сектору.
2.5. Здійснення, в межах повноважень, заходів, спрямованих на запобігання інфекційних захворювань, епідемій та їх ліквідацію.
2.6. Координація діяльності закладів, установ, підприємств, організацій соціального захисту та соціального забезпечення, охорони здоров’я усіх форм власності, розташованих на території Бориспільської міської територіальної громади.
2.7. Забезпечення взаємодії закладів, установ, підприємств, організацій зазначених сфер з органами державної влади, місцевого самоврядування, профспілками та їхніми об’єднаннями, іншими недержавними і громадськими організаціями.
2.8. Організація та проведення конкурсів на зайняття вакантних посад керівників комунальних та комунальних некомерційних підприємств – закладів охорони здоров’я Бориспільської міської територіальної громади.
2.9. Створення у Бориспільській міській територіальній громаді ефективної, прозорої, інноваційної, конкурентної та доступної системи надання соціальних послуг.
2.10. Організація здійснення індивідуальної соціальної роботи відповідно до потреб і запитів громадян із забезпеченням сервісного підходу та дотримання принципу максимальної доступності.
2.11. Розроблення та реалізація місцевих цільових програм соціальної підтримки та розвитку соціальних послуг, галузі охорони здоров’я, фінансової підтримки населення на оплату медичних послуг та лікарських засобів.
2.12. Організація надання особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю реабілітаційних послуг, технічних та інших засобів реабілітації.
2.13. Сприяння здоровому та активному довголіттю.
2.14. Вирішення у встановленому законодавством порядку питань опіки та піклування фізичних осіб.
2.15. Здійснення заходів щодо організації надання гуманітарної допомоги та соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб.
3. Основні функції Управління відповідно до покладених на нього завдань та делегованих повноважень
3.1. Забезпечення виконання норм Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів профільних міністерств, Київської обласної державної адміністрації та забезпечує контроль за їх реалізацією.
3.2. Здійснює власні та делеговані повноваження щодо управління закладами соціального захисту та соціального забезпечення, охорони здоров’я Бориспільської міської територіальної громади як уповноважений орган управління Бориспільської міської ради.
3.3. Забезпечує підготовку цільових програм з питань соціального захисту та соціального забезпечення, охорони здоров’я, подання їх на затвердження Бориспільській міській раді, забезпечення їх виконання, подання раді звітів про хід і результати виконання цих програм.
3.4. Здійснює заходи по збереженню мережі закладів охорони здоров’я, надавачів соціальних послуг, розробки прогнозів її розвитку, врахування їх під час підготовки проектів програм соціально-економічного розвитку.
3.5. Вносить у встановленому порядку пропозиції по відкриттю, створенню, реорганізації і ліквідації закладів, установ і підприємств охорони здоров’я, соціального захисту та соціального забезпечення, що відносяться до комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади.
3.6. Вносить пропозиції щодо проекту місцевого бюджету.
3.7. Погоджує намір передачі в оренду (суборенду) приміщень, балансоутримувачами яких є підпорядковані Управлінню заклади, установи, підприємства, організації, а також приміщень, які перебувають в оренді цих закладів, установ, підприємств, організацій. Стаття 6 ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» передбачає погодження органом управління передачі в оренду майна. Пункт 20 постанови КМУ від 03.06.2020. № 483 «Деякі питання оренди державного та комунального майна», рішення міської ради від 28.01.2020 №5317/68/VII «Про визначення уповноважених органів управління при передачі в оренду комунального майна територіальної громади міста Бориспіль» (зі змінами).
3.8. Бере участь у підготовці проектів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень.
3.9. У встановленому законодавством порядку та відповідно до визначених термінів забезпечує підготовку необхідної інформації, документів, матеріалів та статистичної звітності у сфері соціальної політики та охорони здоров’я.
3.10. Сприяє здійсненню заходів щодо запобігання і протидії корупції.
3.11. Забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Управління.
3.12. Забезпечує збір та оприлюднення наборів даних по комунальних закладах охорони здоров’я, соціального захисту населення та соціального забезпечення Бориспільської міської територіальної громади на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на офіційному веб-сайті Бориспільської міської ради.
3.13. Бере участь у перевірках закладів, установ, підприємств, організацій сфери охорони здоров’я, соціального захисту та соціального забезпечення, що відносяться до комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади, у встановленому законом порядку.
3.14. Бере участь у консультативних, дорадчих органах Бориспільської міської ради, її виконавчого комітету.
3.15. Бере участь у підготовці у встановленому порядку пропозицій щодо кандидатур для призначення на посаду керівників закладів, установ, підприємств, соціального захисту населення та соціального забезпечення, що відносяться до комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади.
3.16. Забезпечує прийом, аналіз та оцінку звітів про роботу закладів, установ, підприємств, організацій сфери охорони здоров’я, соціального захисту населення та соціального обслуговування, що відносяться до комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади.
3.17. Організовує проведення конкурсу із визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для яких надається фінансова підтримка відповідно до чинного законодавства.
3.18. Здійснює повідомну реєстрацію, в установленому Законом порядку, колективних договорів і територіальних угод відповідного рівня.
3.19. Готує проекти рішень Бориспільської міської ради та її виконавчого комітету з питань соціальної політики, охорони здоров’я та надання соціальних послуг.
3.20. Є головним розпорядником бюджетних коштів в галузі охорони здоров’я, соціального захисту населення та соціального забезпечення.
3.21. Здійснює процедури закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів згідно з законодавством України.
3.22. Здійснює бухгалтерський облік у встановленому законодавством порядку.
3.23. Забезпечує розгляд звернень громадян у межах своєї компетенції, враховує позитивні пропозиції, вживає заходи до усунення недоліків у роботі.
3.24. Аналізує стан і тенденції соціального розвитку в межах адміністративно-територіальної одиниці та вживає заходи до усунення недоліків у роботі.
3.25. Організовує прийом документів для призначення усіх видів соціальної допомоги та забезпечує розгляд заяв і прийняття рішень відповідно до стандартів надання соціальних послуг.
3.26. Забезпечує організацію діловодства в Управлінні в порядку, встановленому законодавством.
3.27. Здійснює інші повноваження визначенні законодавством.
У сфері соціальної політики та надання соціальних послуг:
3.28. Визначає потреби населення Бориспільської міської територіальної громади у соціальних послугах, у тому числі із залученням надавачів соціальних послуг недержавного сектору, оприлюднює відповідні результати.
3.29. Забезпечує інформування населення про перелік соціальних послуг, їх зміст і порядок надання у формі, доступній для сприйняття особами з будь-яким видом порушення здоров’я.
3.30. Здійснює заходи для виявлення вразливих груп населення та осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
3.31. Забезпечує за результатами оцінювання потреб особи/сім’ї, надання базових соціальних послуг особам/сім’ям відповідно до їхніх потреб, вжиття заходів з надання інших соціальних послуг таким особам/сім’ям шляхом створення мережі надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору та/або залучення надавачів соціальних послуг недержавного сектору (шляхом соціального замовлення, державно-приватного партнерства, конкурсу соціальних проектів, соціальних програм тощо).
3.32. Розробляє та організовує виконання затверджених програм в частині забезпечення потреб осіб/сімей у соціальних послугах, розроблених за результатами визначення потреб населення Бориспільської міської територіальної громади у соціальних послугах.
3.33. Організовує забезпечення підвищення професійної компетентності/кваліфікації працівників надавачів соціальних послуг, утворених Бориспільською міською радою.
3.34. Здійснює координацію діяльності суб’єктів системи надання соціальних послуг на місцевому рівні.
3.35. Забезпечує взаємодію надавачів соціальних послуг та органів, установ, закладів, фізичних осіб - підприємців, які в межах своєї компетенції надають на території Бориспільської міської територіальної громади допомогу вразливим групам населення та особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, та/або здійснюють їх захист.
3.36. Забезпечує збір, аналіз та поширення відповідно до законодавства інформації щодо надання соціальних послуг, сприяння впровадженню кращого досвіду надання соціальних послуг.
3.37. Забезпечує ведення Реєстрів надавачів та отримувачів соціальних послуг на місцевому рівні.
3.38. Здійснює моніторинг надання соціальних послуг, оцінку їх якості у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення та оприлюднює відповідні результати.
3.39. Проводить моніторинг та аналіз ефективності проведення на місцевому рівні соціальної роботи із сім’ями/особами, надання їм соціальних послуг, спрямованих на запобігання потраплянню в складні життєві обставини, та прогнозування їхніх потреб у соціальній підтримці.
3.40. Здійснює контроль за цільовим використанням бюджетних коштів, спрямованих на фінансування соціальних послуг.
3.41. Забезпечує дотримання прав отримувачів соціальних послуг.
3.42. Вирішує інші питання щодо надання соціальних послуг відповідно до законодавства.
3.43. Вносить пропозиції щодо організації для малозабезпечених громадян похилого віку, осіб з інвалідністю будинків-інтернатів, побутового обслуговування, продажу товарів у спеціальних магазинах і відділах за соціально доступними цінами, а також безоплатного харчування.
3.44. Забезпечує оплату за рахунок коштів міського бюджету ритуальних послуг у зв'язку з похованням самотніх громадян, ветеранів війни та праці, а також інших категорій малозабезпечених громадян; надання допомоги на поховання громадян в інших випадках, передбачених законодавством;
3.45. Здійснює на підприємствах, в закладах, установах та організаціях, що перебувають у комунальній власності Бориспільської міської територіальної громади, та інших суб’єктів господарювання контроль за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством. Готує звернення до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, чи його територіального органу про порушення законодавства про працю та зайнятість населення.
3.46. Здійснює підготовку і подання на затвердження міської ради цільових місцевих програм поліпшення стану безпеки і умов праці та виробничого середовища, територіальних програм зайнятості та заходів щодо соціальної захищеності різних груп населення від безробіття, організовує їх виконання.
3.47. Забезпечує здійснення передбачених законодавством заходів щодо поліпшення матеріально-побутових умов осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, громадян, реабілітованих як жертви політичних репресій, військовослужбовців, а також військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, сімей, які втратили годувальника, багатодітних сімей, громадян похилого віку, які потребують обслуговування вдома, до влаштування в будинки осіб з інвалідністю і громадян похилого віку, які мають потребу в цьому.
3.48. Надання, відповідно до законодавства, соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
3.49. Надання відповідно до законодавства пільг і допомоги, пов'язаних з охороною материнства і дитинства.
3.50. Вирішує у встановленому законодавством порядку питання опіки і піклування. Готує подання органу опіки та піклування для встановлення судом опіки/піклування над фізичною особою відповідно у разі визнання її недієздатною/обмеження її цивільної дієздатності.
3.51. Надає відповідно до законодавства одноразову допомогу громадянам, які постраждали від стихійного лиха, у порядку встановленому законодавством.
3.52. Вирішує відповідно до законодавства питання про надання компенсацій та надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства.
3.53. Надання відповідно до законодавства з державного та місцевих бюджетів допомог, пільг, компенсацій, субсидій тощо.
3.54. Забезпечує, відповідно до законодавства, виплату щомісячної допомоги особам, які здійснюють догляд за самотніми громадянами, які за висновком медичних закладів потребують постійного стороннього догляду.
3.55. Організовує надання соціальних послуг бездомним особам та здійснює відповідно до закону заходи, спрямовані на запобігання бездомності осіб.
3.56. Приймає у встановленому порядку рішення про направлення до реабілітаційних установ осіб з інвалідністю, в тому числі дітей з інвалідністю, а також дітей віком до 2-х років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності. Координує роботу реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю місцевого рівня.
3.57. Забезпечує ведення централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ); Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб; Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП); Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій; Єдиної інформаційної системи соціального захисту (ЄІССЗ), Інтегрованої інформаційної системи «Соціальна громада», інших інформаційних систем та ресурсів, визначених профільних міністерств, підтримує єдине інформаційне і телекомунікаційне середовище у складі інфраструктури міністерств та власний сегмент локальної мережі.
У сфері охорони здоров’я:
3.58. Забезпечує у межах наданих повноважень доступність і безоплатність медичного обслуговування населення Бориспільської міської територіальної громади на первинному та вторинному (спеціалізованому) рівнях відповідно до фінансового ресурсу.
3.59. Забезпечує відповідно до закону розвиток і вдосконалення мережі лікувальних закладів усіх форм власності.
3.60. Організовує забезпечення відповідно до законодавства пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення.
3.61. Вносить пропозиції до відповідних органів про ліцензування індивідуальної підприємницької діяльності у сфері охорони здоров'я.
3.62. Забезпечує вивчення стану здоров’я населення, сприяння реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я та інших заходів щодо запобігання і зниження захворюваності та втрати працездатності, а також збільшення тривалості життя людей.
3.63. Здійснює аналіз стану охорони здоров’я в Бориспільській міській територіальній громаді, визначає тенденції і перспективи розвитку сфери охорони здоров’я, готує за необхідності аналітичні матеріали про стан та розвиток сфери охорони здоров’я.
3.64. Сприяє здійсненню заходів з підтримання належного санітарного та епідемічного стану, організації пропаганди наукових медичних і гігієнічних знань серед населення.
3.65. Сприяє реалізації права громадян на участь в управлінні охороною здоров’я шляхом проведення відповідної громадської експертизи, налагодження діяльності громадських консультативних або наглядових рад, громадських організацій працівників охорони здоров’я та інших об’єднань громадян.
3.66. Сприяє у підготовці до державної акредитації комунальних закладів охорони здоров’я.
3.67. Організовує здійснення медико-санітарного забезпечення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
3.68. Проводить організаційну роботу з питань пропаганди здорового способу життя, попередження шкідливих звичок та недопущення розповсюдження соціально небезпечних хвороб (туберкульоз, ВІЛ/СНІД, наркозалежність, гепатити).
3.69. Здійснює інші повноваження визначенні законодавством.
З питань гуманітарної допомоги населенню та соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб:
3.70. Організовує надання гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб за кошти джерел, не заборонених законодавством.
3.71. Співпрацює з волонтерськими організаціями в частині забезпечення базових потреб у житлі, продуктах харчування, засобах гігієни тощо внутрішньо переміщених осіб.
3.72. Інформує міську раду про можливі місця і умови для тимчасового проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб, про стан інфраструктури, довкілля у таких місцях. Частина дев’ята статті 11 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
3.73. Забезпечує надання медичної допомоги в комунальних закладах охорони здоров’я з урахуванням відомостей про внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово проживають (перебувають) у Бориспільській міській територіальній громаді.
3.74. Здійснює заходи із соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб до життя в Бориспільській міській територіальній громаді, зокрема, із використанням інструментів місцевої демократії.
3.75. Створює умови для використання потенціалу внутрішньо переміщених осіб (їх знань, умінь, навичок тощо) на ринку праці для потреб розвитку громади.
3.76. Надає внутрішньо переміщеним особам правові, консультативні, інформаційні та інші види послуг.
3.77. Забезпечує на місцевому рівні реалізацію міжнародних проектів із соціальних питань.
3.78. Здійснює інші повноваження, покладені на Управління, відповідно до чинного законодавства.
4. Права Управління
4.1. Отримувати від виконавчих органів Бориспільської міської ради, закладів, установ, підприємств, організацій незалежно від форм власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Управління завдань.
4.2. У разі необхідності, за погодженням із керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету Бориспільської міської ради, закладів, установ, підприємств, організацій, залучати працівників для розгляду питань, що належать до компетенції Управління.
4.3. Скликати в установленому порядку конференції, проводити наради, семінари з питань, що належать до компетенції Управління.
4.4. Вносити органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування пропозиції щодо фінансової підтримки закладів охорони здоров’я та фінансування закладів соціального захисту населення та соціального забезпечення, брати безпосередню участь у формуванні бюджету соціальної сфери та охорони здоров’я громади.
4.5. Залучати до розроблення міських програм, що належать до компетенції Управління, працівників медичної та соціальної сфер, інших спеціалістів.
4.6. Отримувати на запити відомості, необхідні для призначення допомог, субсидій, пільг та компенсацій.
4.7. Проводити електронні звірки інформації від організацій – надавачів послуг щодо витрат, пов’язаних з наданням пільг окремим категоріям громадян, з відомостями, що містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.
4.8. Бути учасником цивільного, господарського, адміністративного, кримінального процесу в судах України всіх інстанцій, користуватись усіма правами та обов’язками гарантованими чинним законодавством України.
4.9. Укладати трудові, цивільні та господарські договори, вчиняти будь-які інші правочини в межах наданих повноважень згідно законодавства України.
4.10. Ініціювати питання щодо проведення службового розслідування.
4.11. Користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв’язку та іншими технічними засобами.
4.12. Реалізовувати інші права та функції Управління, що визначені чинним законодавством.
5. Керівництво роботою Управління
5.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України та звільняється з посади – Бориспільським міським головою.
5.2. На час відсутності начальника, виконання його обов’язків покладається на заступника начальника Управління або іншу посадову особу Управління на підставі розпорядження Бориспільського міського голови.
5.3. На посаду начальника Управління призначається особа з вищою освітою за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста, стажем керівної роботи в органах місцевого самоврядування або виконавчих органах державної влади не менше 2 років та вільно володіє державною мовою.
5.4. Начальник Управління:
5.4.1. Здійснює керівництво діяльністю Управління, забезпечує виконання покладених на Управління завдань.
5.4.2. Несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на Управління завдань, реалізацію його повноважень, дотримання трудової дисципліни, норм етики поведінки посадової особи місцевого самоврядування.
5.4.3. Забезпечує виконання плану роботи Бориспільської міської ради та виконавчого комітету з питань, що стосуються Управління, доручень Бориспільського міського голови, плану роботи Управління.
5.4.4. Видає в межах своєї компетенції накази та контролює їх виконання. Накази начальника Управління, видані з порушенням законодавства або з перевищенням повноважень, можуть бути скасовані Бориспільським міським головою або оскаржені в судовому порядку.
5.4.5. Затверджує положення про структурні підрозділи Управління, посадові інструкції працівників Управління.
5.4.6. Затверджує кошториси, штатні розписи, закладів соціального захисту населення та соціального забезпечення.
5.4.7. Подає на затвердження Бориспільського міського голови проект кошторису доходів і видатків, вносить пропозиції щодо граничної чисельності та фонду оплати праці працівників Управління.
5.4.8. Розпоряджається бюджетними коштами у межах затвердженого кошторису. Забезпечує ефективне і цільове використання бюджетних коштів.
5.4.9. Відкриває рахунки в установах Державного казначейства та банках України, має право першого підпису документів.
5.4.10. Здійснює організацію проведення конкурсів на посади посадових осіб місцевого самоврядування Управління. Призначає на посади та звільняє з посад у порядку, передбаченому законодавством про службу в органах місцевого самоврядування, посадових осіб місцевого самоврядування Управління в тому числі на посаду заступників начальника Управління, видає накази про їх заохочення (крім заступників начальника Управління) та притягнення до дисциплінарної відповідальності.
5.4.11 Вносить клопотання Бориспільському міському голові про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування Управління, в тому числі заступникам начальника Управління.
5.4.12. Призначає на посади та звільняє з посад у порядку, передбаченому законодавством про працю, працівників Управління, які не є посадовими особами місцевого самоврядування, ініціює проведення службового розслідування, видає накази про заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності,
5.4.13. Бере участь у координації процесу розробки проектів комплексних регіональних, місцевих програм (розділів програм), аналітичних матеріалів, планових показників, комплексних заходів, пропозицій тощо.
5.4.14. Забезпечує співробітництво з іншими виконавчими органами міської ради та виконавчим комітетом міської ради, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, представницькими органами, а також з закладами, установами, підприємствами, організаціями, об’єднаннями громадян.
5.4.15. Забезпечує підготовку матеріалів, що належать до компетенції Управління, на розгляд Бориспільсокої міської ради, її виконавчого комітету та міського голови, візує проекти рішень Бориспільсокої міської ради, її виконавчого комітету з питань компетенції Управління.
5.4.16. Аналізує результати роботи працівників Управління, вживає заходів щодо підвищення її ефективності.
5.4.17. Забезпечує систематичне підвищення кваліфікації працівників, контролює стан трудової та виконавчої дисципліни в Управлінні.
5.4.18. Забезпечує роботу з ведення діловодства та збереження документів в Управлінні.
5.4.19. Забезпечує дотримання працівниками Управління трудового законодавства та законодавства України з питань проходження служби в органах місцевого самоврядування, правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни.
5.4.20. Здійснює особистий прийом громадян з питань, що належать до компетенції Управління, та вживає заходів щодо своєчасного розгляду депутатських запитів, заяв, звернень та скарг громадян, закладів, установ, підприємств, організацій з питань, віднесених до повноважень Управління.
5.4.21. Представляє Управління без доручення у відносинах з органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами, установами, підприємствами, організаціями та в судах всіх юрисдикцій.
5.4.22. Укладає цивільні, господарські договори, спрямовані на виконання повноважень Управління.
5.4.23. Забезпечує ефективне і цільове використання відповідних бюджетних коштів.
5.4.24. Інформує Бориспільського міського голову та заступника міського голови відповідно до розподілу функціональних обов’язків про стан виконання завдань та функцій, покладених на Управління.
5.4.25. У межах компетенції безпосередньо розробляє та здійснює експертизу нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування.
5.4.26. Забезпечує своєчасне опрацювання запитів на публічну інформацію з питань, віднесених до повноважень Управління, та надає відповіді на такі запити в порядку та строки визначені Законом України «Про доступ до публічної інформації».
5.4.27. Проводить наради працівників Управління, керівників закладів охорони здоров’я, соціального захисту населення та соціального обслуговування.
5.4.28. Бере участь у сесіях міської ради, засіданнях виконавчого комітету, нарадах, семінарах.
5.4.29. Підписує колективний договорів між адміністрацією та трудовим колективом Управління.
5.4.30. Забезпечує виконання доручень Бориспільського міського голови, заступників Бориспільського міського голови з питань діяльності з виконавчих органів Бориспільської міської ради.
5.4.31. Звітує про хід виконання програм.
5.4.32. Виконує інші обов’язки, передбачені нормативно-правовими актами, цим Положенням та покладені на керівника рішеннями Бориспільської міської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями Бориспільського міського голови.
6. Фінансова та некомерційна господарська діяльність
6.1. Фінансова та некомерційна господарська діяльність Управління здійснюється відповідно до законодавства та цього Положення.
6.2. Управління є неприбутковою бюджетною установою, що утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність неприбуткових організацій.
6.3. Фінансова та некомерційна господарська діяльність Управління здійснюється на основі його кошторису.
6.4. Бухгалтерський облік Управління здійснюється його структурним підрозділом.
6.5. Управління утримується за рахунок коштів місцевого бюджету. Фінансування Управління може здійснюватися також за рахунок додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством.
Кошти, отримані Управлінням з додаткових джерел фінансування, використовуються на провадження діяльності, передбаченої цим Положенням.
6.6. Доходи (прибутки) Управління або їх частини не підлягають розподілу серед засновників, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску) та інших пов’язаних з ними осіб. Доходи (прибутки) Управління використовуються виключно для фінансування видатків на утримання організації, реалізації мети (цілей) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.
6.7. Нерухоме майно Управління є комунальною власністю та належить йому на правах оперативного управління.
6.8. Структура Управління, штатна чисельність його працівників затверджується Бориспільською міською радою, враховуючи поданння начальника Управління.
6.9. Начальник Управління, заступники начальника, начальники відділів, секторів, головні спеціалісти є посадовими особами місцевого самоврядування.
6.10. Фонд оплати праці та видатки на утримання працівників Управління визначає Бориспільська міська рада.
Штатний розпис Управління затверджує Бориспільський міський голова.
6.11. Працівники Управління призначаються на посаду та звільняються з посади начальником Управління. Працівники Управління, які є посадовими особами місцевого самоврядування, призначаються та звільняються із займаної посади начальником Управління з дотриманням вимог Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
6.12. Службові обов’язки працівників визначаються посадовими інструкціями, що затверджуються начальником Управління.
6.13. Працівники Управління несуть відповідальність за неякісне або несвоєчасне виконання завдань та посадових обов’язків, бездіяльність або невикористання наданих їм прав, порушення норм етики поведінки посадових осіб органів місцевого самоврядування та обмежень пов’язаних з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та її проходження.
6.14. За порушення трудової дисципліни та внутрішнього трудового розпорядку працівники Управління можуть бути притягнуті до відповідальності згідно чинного законодавства.
6.15. Організація роботи Управління здійснюється відповідно до плану. Управління організовує свою діяльність з урахуванням вимог законодавства України про боротьбу з корупцією.
6.16. Діловодство Управління ведеться згідно з номенклатурою справ.
7. Створення, реорганізація та ліквідація
7.1. Управління утворюється Бориспільською міською радою відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у порядку, встановленому чинним законодавством.
7.2. Ліквідація та реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення) Управління здійснюється відповідно до чинного законодавства.
7.3. У разі припинення функціонування Управління (у разі ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) його активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету, якщо інше не передбачено законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.
_______________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради (п. 3)
02 вересня 2022 року
№ 1985-27-VIII
Організаційна структура та штатна чисельність
Управління соціальної політики та охорони здоров’я
Бориспільської міської ради
|
№№ |
Назва структурного підрозділу та посади |
Кількість одиниць |
|
|
1 |
2 |
3 |
|
|
1 |
Начальник управління |
1 |
|
|
2 |
Заступник начальника |
1 |
|
|
|
Разом: |
2 |
|
|
Відділ охорони здоров’я |
|||
|
3 |
Начальник відділу |
1 |
|
|
4 |
Головний спеціаліст |
2 |
|
|
|
|
3 |
|
|
Відділ надання соціальних послуг та комунікацій |
|||
|
5 |
Начальник відділу |
1 |
|
|
6 |
Головний спеціаліст |
13 |
|
|
|
Разом: |
14 |
|
|
Відділ державних соціальних допомог, компенсаційних виплат та іншої соціальної підтримки |
|||
|
7 |
Начальник відділу |
1 |
|
|
8 |
Головний спеціаліст |
11 |
|
|
|
Разом: |
12 |
|
|
Відділ правового забезпечення, управління персоналом та охорони праці |
|||
|
9 |
Начальник відділу |
1 |
|
|
10 |
Головний спеціаліст |
7 |
|
|
|
Разом: |
8 |
|
|
Відділ адміністрування програм надання соціальних послуг та пільгових виплат |
|||
|
11 |
Начальник відділу |
1 |
|
|
12 |
Головний спеціаліст |
3 |
|
|
|
Разом: |
4 |
|
|
Відділ фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку |
|||
|
13 |
Начальник відділу - головний бухгалтер |
1 |
|
|
14 |
Заступник начальника відділу |
1 |
|
|
15 |
Головний спеціаліст |
3 |
|
|
|
Разом: |
5 |
|
|
Відділ цифрового розвитку та інформаційних технологій |
|||
|
16 |
Начальник відділу |
1 |
|
|
17 |
Головний спеціаліст |
1 |
|
|
18 |
Головний спеціаліст |
1 |
|
|
|
Разом: |
3 |
|
|
Відділ з питань надання гуманітарної допомоги та інтеграції внутрішньо переміщених осіб |
|||
|
19 |
Начальник відділу |
1 |
|
|
20 |
Головний спеціаліст |
4 |
|
|
|
Разом: |
5 |
|
|
Сектор господарсько-технічного забезпечення |
|||
|
21 |
Завідувач господарства |
1 |
|
|
22 |
Прибиральник службових приміщень |
1 |
|
|
|
Разом: |
2 |
|
|
|
Всього: |
58 |
|
______________________________





















