Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Повідомлення про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади з пропозицією щодо долучення до її роботи осіб Про внесення змін до Комплексної програми розвитку сільського господарства та сільських територій Київської області на 2024-2027 роки До відома суб’єктів господарювання: затверджено комплексну програму «Конкурентоспроможна Київщина» на 2026–2027 роки Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України повідомляє про проведення низки електронних аукціонів Про недопущення самовільних рубок у захисних лісонасадженнях, що розташовані на землях залізничного транспорту «Архів Війни за Незалежність»: Державна архівна служба України запроваджує формування єдиного інтегрованого інформаційного простору Відкрито набір на 2 хвилю безкоштовної онлайн-акселераційної програми для українських жінок-підприємиць «Tech Driven Growth», яку реалізують Garage48 та ГО «Інша Жінка» за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) Повідомлення ТОВ "УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ" (45643658) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Про скликання сімдесят третьої сесії міської ради VІІІ скликання Увага! 03 березня 2026 року у КНП «ББЛІЛ» заплановано забір донорської крові До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Громадська організація «Зміст» проводить всеукраїнське соціологічне опитування, щоб детально вивчити умови життя в українських селах та селищах До уваги власників, балансоутримувачів та управителів багатоквартирних будинків! Податкова служба Київщини: онлайн-опитування щодо впливу енергетичних обмежень на діяльність бізнесу регіону Київський обласний Фонд пiдтримки iндивiдуального житлового будiвництва на селi інформує про пільгове довгострокове кредитування Графік роботи чергових кабінетів лікарів у вихідні Управління культури Бориспільської міської ради оголошує початок прийому заявок на участь у щорічному міському конкурсі читців імені Т. Г. Шевченка Про оголошений аукціон зі зниженням стартової ціни на 50% Запрошуємо взяти участь у тренінгах із розвитку підприємництва та ділових навичок, практичних аспектів підприємницької діяльності та стратегічного розвитку бізнесу У Бориспільській міській територіальній громаді буде розпочато процес перетворення комунальних підприємств відповідно до вимог чинного законодавства Дослідницька агенція Fama проводить опитування українських підприємців і підприємиць: долучайтеся! Оголошення ТОВ «АТК «ІВАНКІВ» про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля об'єкту «Реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с. Іванків Бориспільського району Київської області» Про скликання сімдесят другої сесії міської ради VІІІ скликання Держстат відновлює опитування щодо зайнятості та безробіття населення: для участі в обстеженні у Бориспільській МТГ відібрано 270 домогосподарств Шановні суб’єкти господарювання! Увага! На території Бориспільської міської територіальної громади тимчасово буде повністю відключено вуличне освітлення Увага! Тимчасове обмеження руху транспортних засобів у м. Бориспіль Про скликання сімдесят першої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання Держгеокадастр повідомляє про індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік Інформаційне повідомлення Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях про продаж об’єкта малої приватизації − об’єкта незавершеного будівництва «Зернопереробний комплекс», за адресою: Київська обл., Бориспільський (Переяслав - Хмельницький) р-н, с. Соснова, вул. Центральна, 34-а До 10 січня 2026 року триває прийом документів на отримання стипендії та премії за спортивні досягнення Повідомлення про намір КП «ВУКГ» здійснити зміну діючих тарифів на послуги з управління рідкими побутовими відходами з 1 лютого 2026 року Зимові канікули продовжено до 18 січня У КНП «ББЛІЛ» працює реабілітаційне відділення Бориспільська міська рада повідомляє про початок створення Комісії з розгляду питань щодо надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля ТОВ "ГРАД-2007" Оренда електросамокатів у зимовий період: за чи проти? До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Повідомлення про намір КПТМ «Бориспільтепломережа» здійснити коригування діючих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послугу з постачання теплової енергії для потреб населення, бюджетних установ, організацій та інших споживачів на опалювальний період 2025-2026 років «Різдво завдяки тобі»: збір для наших захисників та захисниць на передовій Нагадуємо про заборону салютів, феєрверків та петард Увага! Органи державної статистики розпочинають проведення обстеження бюджетів домогосподарств у Борисполі Повідомлення про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади з пропозицією щодо долучення до її роботи осіб До уваги суб’єктів підприємницької діяльності у сфері земельних відносин! Про скликання сімдесятої сесії міської ради VІІІ скликання До уваги сільськогосподарських товаровиробників: часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва Оголошення повторного конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади
logo diia

Про схвалення Програми з відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Бориспільської міської територіальної громади на 2023–2024 роки

13 січ. 2023

 

Керуючись Програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ», затвердженої рішенням Наглядової ради державної установи «Фонд енергоефективності» від 16 серпня 2019 року, Законом України «Про Фонд енергоефективності», статті 91 Бюджетного кодексу України, пп. 1 п. а) ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:

1. Схвалити Програму з відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Бориспільської міської територіальної громади на 2023–2024 роки (надалі - Програма), що додається.

2. Заступнику міського голови Горкуну В.В. в установленому порядку організувати подання Програми на розгляд міській раді.

3. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

 

Заступник міського голови                                                    Віталій ГОРКУН

 

СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого комітету
міської ради
__________________________

Програма з відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Бориспільської міської територіальної громади
на 2023–2024 роки

Паспорт Програми

1.

Ініціатор розроблення Програми

Виконавчий комітет Бориспільської міської територіальної громади

2.

Дата. Номер і назва розпорядчого документу про ініціювання розроблення програми

Доручення Бориспільського міського голови від 01.11.2022 року № 9-1

3.

Розробник Програми

Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради

4.

Співрозробник Програми

-

5.

Головний розпорядник бюджетних коштів

Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради

6.

Відповідальний виконавець програми

Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради

7.

Учасники Програми

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків Бориспільської міської територіальної громади - Бенефіціари Грантового договору, укладеного ОСББ (Бенефіціаром) у відповідності до вимог Програми «ЕНЕРГОДІМ» з Фондом енергоефективності

8.

Терміни реалізації Програми

2023 -2024 роки

9.

Етапи виконання програм

І етап – 2023 рік
ІІ етап – 2024 рік.

10.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього

 

3 500 000,00 грн

10.1.

у тому числі:
кошів місцевого бюджету

2023 рік – 1500 000,00 грн.
2024 рік – 2000 000,0 грн.

  1. Мета Програми

 

Фізична та моральна застарілість конструкцій та внутрішніх систем житлових будівель є головною причиною зниження якості комунальних послуг, погіршення комфортності, надійності і безпечності умов проживання мешканців населених пунктів країни.
Застарілі організаційні принципи управління житлово-комунальним сектором призводять до значних економічно не обґрунтованих витрат як  із бюджетів громад, так і власних коштів мешканців.
Відсутність системних перетворень у житлово-комунальній сфері, недостатнє фінансування запланованих заходів з обліку використання енергоресурсів, утримання та ремонту житлового фонду, його реконструкції і модернізації призводять до незадовільного стану житла.
Удосконалення управління та збереження житлового фонду, його модернізація та заходи з енергозбереження є ключовими у діяльності міської влади.
Процес оновлення та модернізації житлового фонду Бориспільської міської територіальної громади, серед іншого, ускладнюється недостатністю обсягів фінансування, що унеможливлює якісне реформування житлового господарства, не дає можливості підвищити до бажаного рівня комфортність, надійність і безпечність умов проживання.
Об’єктивно: найбільш зацікавлені в оновленні житлових будинків саме мешканці цих багатоквартирних будинків. Однак, більшість мешканців не бажають брати відповідальність за спільне володіння фізично зношеним та морально застарілим інженерним обладнанням будинків, посилаючись, зокрема, на брак коштів та відсутність доступного і зрозумілого механізму фінансування робіт з модернізації застарілого житлового фонду. Вони продовжують очікувати, що кошти на поліпшення соціально-побутових умов виділятимуться з міського бюджету.
Усі, хто працюють над реформуванням житлово-комунального господарства, розуміють, що така довгоочікувана реформа можлива лише за умови активної участі у цій справі об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі – ОСББ) як нової організаційної форми утримання житла, що відповідає реаліям сьогодення.
Станом на 01 січня 2022 року на території Бориспільської міської територіальної громади налічується 346  багатоквартирних житлових будинків, з яких 41 утримуються  ОСББ.
Стрімке зростання вартості енергоносіїв змушує ОСББ впроваджувати енергоефективні заходи у будинках з метою зменшення витрат на паливно-енергетичні ресурси.
Допомога із місцевого бюджету необхідна у впровадженні заходів енергозбереження, реалізації завдань економії паливно-енергетичних ресурсів, першочергових заходів капітального ремонту, участі ОСББ у впровадженні проектів за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів на умовах співфінансування.
Досвід європейських країн свідчить, що залучення держави, бізнесу та громадян до цієї проблеми сприяє ефективному її розв’язанню.
Гостра та невідкладна потреба в здійсненні енергоефективної модернізації житлового фонду Бориспільської міської територіальної громади вимагає створення на рівні місцевого самоврядування власних спеціалізованих джерел та широкого залучення додаткових джерел фінансування капітальних вкладень, залучаючи ОСББ та кредитно-фінансові установи до процесів фінансування та управління впровадженням енергоефективних заходів та заходів з модернізації.
Метою Програми з відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Бориспільської міської територіальної громади  на 2023-2024 роки «ЕНЕРГОДІМ» (далі − Програма) є:
1.1. Відшкодування частини витрат (вартості робіт (послуг), обладнання та матеріалів) понесених об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (далі – ОСББ) на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції та модернізації з підвищенням енергоефективності багатоквартирних будинків, поліпшення комфорту проживання  мешканців міста.
1.2. Стимулювання залучення інвестицій приватних власників для проведення заходів з модернізації багатоповерхівок.
1.3. Створення та запуск інституційного механізму стимулювання довгострокових і сталих джерел комерційного фінансування заходів з енергозбереження, реконструкції та модернізації багатоквартирних будинків.

  1. Опис та завдання Програми

 

2.1. Житлово-комунальне господарство є одним із найбільших і, в той же час, найменш ощадливим споживачем енергетичних і водних ресурсів серед інших галузей господарства міста.
2.2. Основною складовою низької енергетичної ефективності інженерних мереж і систем є високий рівень питомих витрат теплової енергії та водопостачання у споживачів комунальних послуг, якими  є мешканці  житлових будівель.
2.3. Кінцева мета енерго-ресурсноощадної політики у житлово-комунальному господарстві − скорочення витрат на утримання та експлуатацію житлових будівель. За оцінками як вітчизняних, так і закордонних експертів, потенціал економії електроенергії у будинках і спорудах дорівнює 50 - 65%, а теплової енергії − близько 50%.
2.4. Фізичне та моральне старіння конструкцій та внутрішніх систем житлових будівель стало головною причиною зниження якості комунальних послуг, погіршення комфортності, надійності і безпечності умов проживання мешканців міста.
2.5. З іншого боку, поганий фізичний стан внутрішньо-будинкових систем, низькі теплозахисні властивості огороджувальних конструкцій та відсутність у споживачів технічної можливості для керування споживанням теплової енергії призводять до невиправдано високого обсягу споживання енергоресурсів.
2.6. Перед Бориспільською міської територіальною громадою у діяльності з оновлення та модернізації житлового фонду постійно постає проблема недостатності обсягів фінансування і зумовленої цим неможливості розширити процес реформування житлового господарства міста, підвищити комфортність, надійність і безпечність умов проживання населення. Гострота і складність вказаної проблеми спричиняються низкою факторів, а саме:
2.6.1. Потреби у коштах для модернізації житлового фонду, підвищення комфортності умов проживання; продовження терміну експлуатації конструкцій та інженерних мереж житлових будівель є настільки значними і терміновими, що покрити їх виключно за рахунок міського бюджету не вдається.
2.6.2. Бориспільська міська територіальна громада не має на сьогодні у своєму розпорядженні фондів спеціального призначення, які повинні були акумулюватися з часу введення будинків в експлуатацію, а механізм, який би дозволив на постійній основі акумулювати доступні на сьогодні кошти, відсутній.
2.6.3. Об'єктивно найбільш зацікавлені в оновленні житлових будинків мешканці цих будинків – практично не приймають участі у фінансуванні капітальних вкладень, спрямованих на модернізацію конструкцій і мереж спільної сумісної власності співвласників багатоквартирних будинків та продовжують очікувати, що кошти виділять з міського бюджету або Державного бюджету України.
2.6.4. Процес створення ефективного власника через створення ОСББ у житловому багатоквартирному фонді громади значною мірою гальмується внаслідок небажання співвласників багатоквартирних будинків приймати на себе відповідальність за спільне володіння фізично зношеним та морально застарілим інженерним обладнанням будинків та відсутність довгострокового, стійкого і зрозумілого механізму фінансування робіт з модернізації застарілого житлового фонду.
2.7. Таким чином, гостра та невідкладна потреба у здійсненні енергоефективної модернізації житлового фонду Бориспільської міської територіальної громади вимагає створення на рівні місцевого самоврядування власних спеціалізованих джерел та широкого залучення додаткових джерел фінансування капітальних вкладень, залучаючи ОСББ та комерційні фінансові установи до процесів з фінансування та управління впровадженням енергоефективних заходів та заходів з модернізації.
2.8. Необхідно розробити та забезпечити місцевою нормативною базою фінансово-кредитну систему забезпечення капітальних вкладень у реконструкцію житлового фонду громади, спрямовану на залучення довгострокових кредитних ресурсів, коштів місцевого бюджету, коштів населення та інших фінансових джерел.
2.9. Необхідно вирішувати завдання стимулювання активності і відповідальності співвласників багатоквартирного будинку у напрямку поліпшення стану їхньої  спільної сумісної власності у будинку.

3. Інноваційна складова Програми

3.1. Завдання Програми планується вирішити інноваційним способом, який полягає у створенні нової системи, спеціально призначеної для потреб довгострокового фінансування капітальних вкладень в енергоефективну модернізацію житлового фонду Бориспільської міської територіальної громади з використанням коштів різних фінансових джерел та із залученням кредитних фінансових ресурсів.
3.2. У процесі реалізації Програми буде запроваджений механізм відшкодування частини витрат на енергомодернізацію багатоквартирних будинків та залучення коштів співвласників будинків у систему довгострокового фінансування капітальних вкладень. Залучення коштів населення буде започатковане за рахунок використання фінансових ресурсів, які виникають у вигляді економічних вигод від впровадження енергоефективних заходів, обліку та регулювання споживання енергоносіїв.
3.3. Новим підходом до вирішення проблем управління житловим фондом буде залучення ОСББ відповідно до Програми у процес запозичення і управління коштами, спеціально призначеними для фінансування капітальних вкладень в енергоефективне оновлення житлового фонду громади.
3.4. Важливим є те, що у процесі реалізації Програми виключно співвласники багатоквартирного будинку самостійно прийматимуть рішення щодо витрат та залучення кредитних коштів для впровадження заходів з енергозбереження у будинку, отримуючи при цьому допомогу з міського бюджету.
3.5. Відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності»  було розроблено Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» (далі – Програма «ЕНЕРГОДІМ»), затверджену Наглядовою радою державної установи «Фонд енергоефективності» (далі – Фонд). Цією Програмою «ЕНЕРГОДІМ» визначаються умови та порядок надання державною установою «Фонд енергоефективності» грантів для часткового відшкодування витрат (вартості робіт, послуг, обладнання та матеріалів), пов'язаних із здійсненням комплексної термореновації будинків ОСББ, відповідно до визначених пакетів заходів (Пакет заходів «А» Легкий, Пакет заходів «Б» Комплексний).
3.6. Програмою для ОСББ, які беруть участь у Програмі «ЕНЕРГОДІМ», передбачено набуття ОСББ статусу учасника цієї цільової програми та права претендувати на відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи в співфінансуванні разом з Фондом виключно за фактом наявності у ОСББ письмового підтвердження від Фонду схвалення Заявки № 1 до Програми «ЕНЕРГОДІМ» на Участь та намірів надати часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності, також за умови дотримання вимог щодо мінімальних внесків ОСББ  (підтверджується випискою з банківського рахунку ОСББ, відкритого у банку-партнері Фонду про наявність суми, яка дорівнює або більша розміру власної частки -10% від суми прийнятих заходів).

4. Заплановані дії та заходи для реалізації Програми

4.1. Для успішної реалізації Програми мають бути застосовані такі процеси:
4.1.1. Популяризація Програми серед мешканців громади, у першу чергу серед ОСББ, через засоби масової інформації, «круглі столи», друковані інформаційно-рекламні матеріали.
4.1.2. Залучення до розробки бізнес-планів, техніко-економічного та фінансового забезпечення енергоефективної модернізації житлового фонду всіх зацікавлених сторін, зокрема, виконавчих органів місцевого самоврядування, ОСББ, фінансово-кредитних установ, міжнародних організацій та фінансових установ.
4.1.3. Залучення у процесі реалізації Програми всіх доступних джерел фінансування – коштів мешканців, коштів міського бюджету м. Бориспіль, коштів міжнародних фінансових установ і організацій, коштів донорських організацій.
4.1.4. Організаційна підтримка та допомога керівникам ОСББ у процесі розробки фінансово-економічного обґрунтування доцільності залучення кредитних коштів та участі в Програмі «ЕНЕРГОДІМ» державної установи «Фонд енергоефективності» для впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції та модернізації багатоквартирних будинків у Бориспільській територіальній громаді, у результаті реалізації якої мешканці отримають зниження видатків на оплату за спожиті житлово-комунальні послуги завдяки енергозбереженню, обліку і керуванню споживанням.
4.1.5. Відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Бориспільської міської територіальної громади (додаток 1 до Програми).

5. Механізм реалізації Програми

5.1. Умови та механізм надання фінансової допомоги населенню на впровадження енергоефективних заходів в житлових будинках шляхом їх здешевлення за рахунок бюджетів різних рівнів за цією Програмою забезпечують:
- прозорість умов отримання та повернення кредитів;
- сприятливі фінансово-економічні умови кредитування;
- контроль за цільовим використанням ресурсів з боку відповідних органів місцевого самоврядування та державною установою «Фонд енергоефективності».
Суть механізму Програми полягає у тому, що з міського бюджету м. Бориспіль  учасникам Програми частково відшкодовується частина витрат на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку.
5.2. Часткове відшкодування витрат ОСББ на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку проводиться шляхом перерахування на рахунок ОСББ 20% вартості робіт (послуг), обладнання та матеріалів, перелік яких наведено в Додатку 2 до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ», затвердженої рішенням Наглядової ради ДУ «Фонд енергоефективності» 16 серпня 2019 року (зі змінами).
Для ОСББ, чиї Заявки на участь були в числі перших 500, схвалених Фондом енергоефективності, та які отримують 20%  додаткової компенсації за рахунок Гранту Фонду  енергоефективності, часткове відшкодування за Програмою здійснюється у розмірі 20 % вартості робіт (послуг), обладнання та матеріалів, і лише в разі  обрання ОСББ Пакету заходів «Б» Комплексний.
Відшкодування проводиться за умови наявності у головного розпорядника коштів для фінансування виплати.
5.3. Учасниками цієї Програми можуть бути визнані ОСББ – Бенефіціари Грантового договору, укладеного ОСББ (Бенефіціаром) у відповідності до вимог Програми «ЕНЕРГОДІМ» з Фондом енергоефективності, за умови їх звернення із відповідною заявою до головного розпорядника коштів, на етапі виконання робіт підрядними організаціями (в тому числі комунальними підприємствами громади) з впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирному будинку.
5.4. Для визнання ОСББ Учасником цієї Програми разом із заявою голова правління ОСББ, або інша уповноважена на це загальними зборами ОСББ особа, подає головному розпоряднику коштів визначений перелік документів (додаток 2 до Програми) .
Після визнання заявника Учасником Програми між ним та головним розпорядником коштів укладається Договір, умови якого визначені (додаток 3 до Програми).
5.5. Часткове відшкодування витрат ОСББ на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку здійснюється головним розпорядником коштів на рахунок ОСББ, відкритий у кредитно-фінансовій установі, яка є банком-партнером Фонду енергоефективності, після здійснення Фондом заходів щодо контролю якості реалізації та верифікації проекту з енергоефективності, передбачені чинним законодавством України, Програмою та Грантовим договором та схвалення Фондом заявки № 4 до Програми «ЕНЕРГОДІМ»  ОСББ (Бенефіціара) на верифікацію.
Відшкодування може виплачуватися частинами відповідно до покрокової верифікації після схвалення Фондом кожної окремої заявки № 4 до Програми «ЕНЕРГОДІМ» ОСББ (Бенефіціара) на верифікацію.
5.6. Підставою для проведення часткового відшкодування витрат ОСББ на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку є звернення Учасника Програми, з яким укладено Договір, до головного розпорядника коштів із заявою про закінчення виконання робіт (частини робіт) та надання ним визначеного переліку документів (додаток 3 до Програми).
5.7. Для оцінки ефекту від впровадження енергозберігаючих заходів ОСББ за власний рахунок може провести оновлення Сертифікату енергетичної ефективності будівлі.
5.8. Результати роботи цієї Програми висвітлюються для мешканців міста у вигляді соціальної реклами та/або засоби масової інформації.

6. Результативні показники програми
6.1. Формування та апробація механізму залучення співвласників багатоквартирних будинків, ОСББ коштів на фінансування заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоповерхівок.
6.2. Створення та подальший розвиток спеціалізованих нових джерел фінансування та забезпечення інвестицій в енергоефективне оновлення житлового фонду міста.
6.3. Поліпшення енергоефективності конструкцій і внутрішньо-будинкових систем теплопостачання та гарячого водопостачання житлових будівель, підвищення комфортності проживання у них.
6.4. Створення сприятливих умов для розвитку суспільних відносин та довіри між міською владою, кредитно-фінансовими установами та мешканцями міста.

7. Ресурсне забезпечення Програми

7.1. Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок міського бюджету Бориспільської міської територіальної громади (20%) та кредитних коштів мешканців ОСББ: компенсаційні кошти Гранту Фонду енергоефективності (70%) та власних (кредитних) коштів (10%).
7.2. Обсяги та джерела фінансування Програми наведені у таблиці 1.
Таблиця 1
Обсяги та джерела фінансування Програми


Обсяг коштів, які планується залучити на виконання Програми

тис. грн.

І
2023 рік

ІІ
2024 рік

Усього витрат на виконання Програми

1

2

3

4

Обсяг ресурсів усього, у тому числі:

1500,0

2000,0

3500,00

За рахунок коштів бюджету

1500,0

2000,0

3500,00

8. Цільовий сегмент
8.1. Скористатися Програмою можуть співвласники багатоквартирних житлових будинків, у яких створено ОСББ, та які за допомогою державних та місцевих програм підтримки впроваджують заходи з енергозбереження, реконструкції та модернізації багатоквартирних будинків.

9. Керівництво Програмою
9.1. Координатором Програми є головне управління житлово-комунального господарства Бориспільської міської ради.

 

Додаток 1 до Програми (4.1.5.)

 

Напрямки діяльності та заходи програми

№ з/п

Назва напрямку діяльності (пріоритетні завдання або проекти розвитку)

Перелік заходів програми

Термін виконання заходу

Виконавці

Джерела фінансу-вання

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис.грн,

Очікуваний результат

в тому числі:

2023

2024

1

2

3

4

5

6

7

8

10

1.

Відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

1.1.Відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

2023-2024

ГУ ЖКГ

Місцевий бюджет

1500,0

2000,0

Зменшення обсягів споживання енергії, скорочення викидів СО2, економія коштів мешканців будинків на оплату комунальних послуг

 

__________________________________________________________________________________________________________

 

 

Додаток 2 до Програми
(пункт 5.4.)

 

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ,
які додаються до заяви про визнання ОСББ учасником Програми з відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) м. Бориспіль на 2023–2024 роки («Енергоефективний дім»)

1. Копія Статуту ОСББ.
2. Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
3. Копія протоколу (витягу з протоколу) про обрання голови правління ОСББ.
4. Копія паспорта голови правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку або іншої уповноваженої особи, обраної для представництва інтересів Заявника.
5. Копія рішення відповідних органів управління ОСББ (загальних зборів ОСББ, правління тощо) про намір проведення енергоефективних заходів.
6. Копія повідомлення Фонду енергоефективності про підтвердження намірів надати часткове відшкодування вартості Заходів з енергоефективності, зазначених у Заявці № 1 до Програми «ЕНЕРГОДІМ» (Заявці на участь).
7. Копія кошторисної документації на виконання робіт з впровадження енергоефективних заходів, яка була погоджена Фондом енергоефективності.
8. Довідка про відкритий банком-партнером Фонду енергоефективності рахунок ОСББ.
9. Довідка-виписка з банківського рахунку ОСББ, відкритого у банку-партнері Фонду про наявність суми, яка дорівнює або більша розміру власної частки (10%) від суми прийнятих заходів.

 

 

 

Додаток 3 до Програми
(п. 5.4.)

Примірний ДОГОВІР № _________

про часткове відшкодування витрат ОСББ на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку
«___» _______________ 20__р.                                               м. Бориспіль

Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету  Бориспільської  міської ради (далі – Розпорядник коштів), в особі, ___________________ який діє на підставі____________________ з однієї сторони та _____________________(далі – ОСББ), в особі, ___________________ який діє на підставі_______________ з іншої сторони (далі – Сторони), уклали цей договір про наступне:

Предмет договору
Предметом цього договору є часткове відшкодування за рахунок коштів місцевого бюджету витрат ОСББ на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку за адресою_____________________________________________, передбачене Програмою з відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на 2023 - 2024 роки.

Порядок здійснення відшкодування
Розпорядник коштів  здійснює часткове відшкодування витрат ОСББ на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку шляхом перерахування на рахунок ОСББ частини вартості робіт (послуг), обладнання та матеріалів, перелік яких наведено в Додатку 2 до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» (далі – Програма «ЕНЕРГОДІМ»), затвердженої рішенням Наглядової ради ДУ «Фонд енергоефективності» 16 серпня 2019 року (зі змінами).
Часткове відшкодування витрат ОСББ на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку здійснюється головним розпорядником коштів на рахунок ОСББ, відкритий у кредитно-фінансовій установі, яка є банком-партнером Фонду енергоефективності (далі – Фонд), після здійснення Фондом заходів щодо контролю якості реалізації та верифікації проекту з енергоефективності, передбачені чинним законодавством України, Програмою «ЕНЕРГОДІМ» та Грантовим договором та схвалення Фондом заявки № 4 до Програми «ЕНЕРГОДІМ» ОСББ (Бенефіціара) на верифікацію.
Відшкодування може виплачуватися головним розпорядником частинами відповідно до покрокової верифікації та після схвалення Фондом кожної окремої заявки № 4 до Програми «ЕНЕРГОДІМ»  ОСББ (Бенефіціара) на верифікацію.
Підставою для проведення головним розпорядником часткового відшкодування витрат ОСББ на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку є звернення ОСББ до головного розпорядника коштів із заявою про закінчення виконання робіт (частини робіт) та надання ним переліку документів, передбачених Зразком  3 розділу 10 до  Програми «Енергоефективний дім».

Розмір відшкодування
Часткове відшкодування витрат ОСББ на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку здійснюється головним розпорядником у обсязі ________________ грн. (сума прописом), що складає 20 % вартості робіт (послуг), обладнання та матеріалів, відображених у кошторисній документації на виконаних будівельних робіт.
Остаточна сума відшкодування визначається на підставі копій актів виконаних робіт та інших документів, поданих ОСББ Розпоряднику коштів згідно вимог додатку 3 Програми.
Відшкодування проводиться шляхом перерахування коштів на рахунок ОСББ, відкритий у банку-партнері Фонду, протягом 10 банківських днів після надання  Розпоряднику коштів повного пакету документів, передбачених додатком 3 Програми.

Права та обов’язки сторін
ОСББ зобов’язане:
Після закінчення виконання робіт з впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирному будинку та схвалення Фондом заявки № 4 до Програми «ЕНЕРГОДІМ»  ОСББ (Бенефіціара) на верифікацію (в тому числі покрокову) надати Розпоряднику коштів повний пакет документів, передбачених додатком 3 Програми.
Головний розпорядник зобов’язаний:
4.2.1. За умови виконання ОСББ всіх зобов’язань за Грантовим Договором, укладеним з державною установою «Фонд енергоефективності», та цим Договором здійснити відшкодування частини витрат ОСББ на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку у розмірі та порядку передбаченому цим Договором.
4.2.2. Прийняти від ОСББ та розглянути  заявку та документи, подані ним у якості підтвердження  закінчення виконання робіт з впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирному будинку та передбачених Додатком 3 Програми.
4.2.3. Визначити остаточну суму часткового відшкодування витрат ОСББ на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку.
ОСББ має право:
4.3.1.  Отримати відшкодування частини витрат на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку у розмірі та порядку, передбаченому цим Договором, у разі дотримання ним усіх вимог Програми та цього Договору.
4.3.2. Ініціювати внесення змін до цього Договору шляхом направлення на ім’я Розпорядника коштів відповідної пропозиції.
Головний розпорядник має право:
4.4.1. Здійснювати перевірку ходу виконання робіт з впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирному житловому будинку протягом дії цього Договору.
4.4.2. Відмовити у відшкодуванні частини витрат ОСББ на здійснення  енергоефективних заходів у багатоквартирному житловому будинку у разі недотримання ОСББ вимог Програми та цього Договору.
4.4.3. Зменшити розмір відшкодування частини витрат ОСББ на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку у разі відсутності обґрунтованого підтвердження факту понесення таких витрат.
4.4.4. Ініціювати внесення змін до цього Договору шляхом направлення на ім’я ОСББ відповідної пропозиції.

5. Відповідальність сторін
5.1  Порушенням Договору є його невиконання або неналежне виконання.
5.2. У разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України, та цим Договором.

6. Обставини непереборної сили
6.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання зобов’язань за цим Договором в разі виникнення обставин непереборної сили, які не існували під час укладання Договору та виникли поза волею Сторін (аварія, катастрофа, стихійне лихо, епідемія, епізоотія, війна тощо).
6.2. Сторона, що не може виконувати зобов’язання за цим Договором унаслідок дії обставин непереборної сили, повинна не пізніше ніж протягом 3 днів з моменту їх виникнення, повідомити про це іншу Сторону у письмовій формі.
6.3. Доказом виникнення обставин непереборної сили та строку їх дії є відповідні документи, які видаються уповноваженими органами.
6.4. У разі коли строк дії обставин непереборної сили продовжується більше ніж 10 днів, кожна зі Сторін в установленому порядку має право розірвати цей Договір.

7. Вирішення спорів
7.1. У випадку виникнення спорів або розбіжностей Сторони зобов’язуються вирішувати їх шляхом взаємних переговорів та консультацій.
7.2. У разі недосягнення Сторонами згоди, спори (розбіжності) вирішуються в судовому порядку.

8. Строк дії договору
8.1. Цей Договір набирає чинності з моменту його підписання і скріплення печатками (за їх наявності) Сторін і діє до «__» _______202 ___ року.
8.2. Цей Договір укладається у 3 (трьох)  примірниках, що мають однакову юридичну силу.

9. Інші умови
9.1. Закінчення строку цього Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час його дії;
9.2. Якщо інше прямо не передбачено цим Договором зміни у цей Договір  вносяться тільки за письмовою згодою Сторін, оформлюються додатковою угодою до цього Договору та набирають чинності з моменту належного оформлення, якщо інше не вказується в додатковій угоді;
9.3. Договір може бути достроково припинено за погодженням сторін. Договір може бути розірваний Замовником з підстав, передбачених даним Договором.
9.4. Сторони надають згоду на обробку та зберігання своїх персональних даних або персональних даних своїх представників згідно Закону України “Про захист персональних даних”.

10. Місцезнаходження та реквізити сторін

 

Розпорядник 

 

 

                                          ОСББ

 

Додаток 4 до Програми
(п. 5.6.)

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ,
які додаються до заяви про закінчення виконання робіт (частини робіт) та виплату Учаснику Програми часткового відшкодування витрат ОСББ на здійснення заходів з енергоефективності у багатоквартирному житловому будинку

Копії актів приймання виконаних будівельних робіт, складених за формою № КБ-2в, та копія довідки про вартість виконаних будівельних робіт і витрати, складеної за формою № КБ-3. Акти приймання виконаних будівельних робіт, складені за формою № КБ-2в та КБ-3, мають містити підпис та печатку (за наявності)  особи, що здійснює технічний нагляд. Копії актів прийому-передачі матеріалів/обладнання або копія видаткових накладних на придбання товарів (у разі використання матеріалів Бенефіціара).

Копія повідомлення Фонду енергоефективності про схвалення Заявки № 4 до Програми «ЕНЕРГОДІМ»  та підтвердження намірів надати часткове відшкодування вартості Заходів з енергоефективності, зазначених у Заявці № 4 до Програми «ЕНЕРГОДІМ»  (Заявці на Верифікацію).

_______________________________________________

 

 

Додаток 4 до Програми
(розділ 6)

6.  Результативні показники Програми

 

Показники

2023

2024

Міський бюджет

Міський бюджет

1

2

3

Затрат

 

 

Обсяг фінансування (тис. грн)

1500,0

2000,0

Продукту

 

 

Кількість  ОСББ, яким планується відшкодувати частину витрат на енергоефективні заходи, од.

2

2

Ефективність

 

 

Середня вартість розміру відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи, тис. грн

750,0

1000.0

Якості

 

 

питома вага кількості ОСББ, яким планується
відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи, до кількості звернень від ОСББ, %

100,0 

 

100,0

_______________________________________________