З метою забезпечення стабільного функціонування комунальних підприємств Бориспільської міської територіальної громади, розглянувши пропозиції постійних комісій міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації, благоустрою та екології, з питань планування бюджету, економічної реформи, керуючись Указом Президента України від 24.02.2022 № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2018 № 420 «Про затвердження переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес», статті 91 Бюджетного кодексу України, Господарського кодексу України, Кодексу України з процедур банкрутства, Законів України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», «Про житлово-комунальні послуги», пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму фінансової підтримки, поповнення статутного капіталу комунальних підприємств Бориспільської міської територіальної громади на 2023 - 2024 роки (далі Програма), що додається.
2. Обсяг фінансування Програми складає 78 500,0 тис. грн, строк виконання: 2023 - 2024 роки.
3. Головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради щорічно до 01 травня інформувати міську раду про хід виконання Програми.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою.
Міський голова Володимир БОРИСЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
13 квітня 2023 року
№ 2513-37-VIII
Програма
фінансової підтримки комунальних підприємств, поповнення статутного капіталу Бориспільської міської територіальної громади
на 2023 - 2024 роки
Паспорт Програми
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
|
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документу про ініціювання розроблення програми |
- |
|
3. |
Розробник Програми |
Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
|
4. |
Співрозробники програми |
- |
|
5. |
Головний розпорядник коштів |
Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
|
6. |
Відповідальний виконавець Програми |
Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
|
7. |
Учасники Програми |
Комунальні підприємства Бориспільської міської територіальної громади |
|
8. |
Термін реалізації Програми |
2023-2024 роки |
|
9. |
Етапи виконання Програми |
І етап – 2023 рік |
|
10. |
Загальний обсяг фінансування Програми |
78 500,0 тис. грн. |
|
10.1 |
у тому числі |
|
|
коштів місцевого бюджету |
2023 рік - 57500,0 тис. грн. |
2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Програма розроблена відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2018 № 420 «Про затвердження переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес», постанов Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», статті 71, 91 Бюджетного кодексу України, Господарського кодексу України, Кодексу України з процедур банкрутства, законів України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», «Про житлово-комунальні послуги», статті 15 Закону України «Про ціни і ціноутворення», пункту 22 частини 1 статті 26, 60, 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 143 Конституції України.
Програма розповсюджується на суб’єкти господарювання комунальної форми власності, які здійснюють господарську діяльність для задоволення потреб територіальної громади, засновником яких є Бориспільська міська рада.
Комунальні підприємства утворюються рішенням міської ради на базі відокремленої частини комунальної власності і входять до сфери його управління. Майно комунального підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за підприємством на праві господарського відання або передається до статутного капіталу.
Право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
При цьому передача майна територіальної громади підприємству на праві господарського відання не знімає з власника обов’язку щодо контролю за використанням та збереженням цього майна, оскільки діюче законодавство покладає на власника відповідальність за нього. Так, відповідно до статті 136 Господарського кодексу України власник майна, переданого на праві господарського відання, зобов’язаний здійснювати контроль за використанням та збереженням належного йому майна безпосередньо або через уповноважений ним орган.
Відповідно до статті 4 Кодексу України з процедур банкрутства:
Засновники (учасники, акціонери) боржника, власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, центральні органи виконавчої влади, органи Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень зобов’язані своєчасно вживати заходів для запобігання банкрутству боржника.
Засновники (учасники, акціонери) боржника, власники майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, кредитори боржника, інші особи в межах заходів щодо запобігання банкрутству боржника можуть надати боржнику фінансову допомогу в розмірі, достатньому для погашення грошових зобов’язань боржника перед кредиторами, у тому числі зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування і відновлення платоспроможності боржника (санація боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство).
Відповідно вищенаведеного, комунальні підприємства відповідають за своїми зобов’язаннями лише коштами, що перебувають у їх розпорядженні. У разі недостатності зазначених коштів, власник несе відповідальність за зобов’язаннями комунальних підприємств.
У сучасних економічних умовах для забезпечення виконання власних статутних завдань комунальні підприємства нерідко потребують залучення додаткового фінансування, яке сприятиме стабілізації та покращенню їх фінансово-господарської діяльності, покращенню стану розрахунків, більш ефективному використанню майна територіальної громади, оновленню виробничих потужностей, технічної бази, забезпеченню повного і своєчасного внесення платежів до бюджету.
Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
На території Бориспільської міської територіальної громади здійснюють свою діяльність п’ять комунальних підприємств, що надають комунальні послуги та послуги з управління багатоквартирними житловими будинками, (та три комунальні підприємства перебувають в стадії реорганізації):
Комунальне підприємство теплових мереж «Бориспільтепломережа» - з постачання теплової енергії;
Комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Бориспільводоканал» - з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення;
Комунальне підприємство «Любарецьке комунальне господарство» - з постачання теплової енергії та з централізованого водопостачання;
Комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» - з поводження з побутовими відходами по громаді;
Комунальне підприємство «Керуюча компанія «МІЙ ДІМ – БОРИСПІЛЬ» - послуга з управління багатоквартирними житловими будинками.
На даний час фінансовий стан комунальних підприємств є критичним через податкове навантаження, різке зростання цін на енергоносії та паливно-мастильні матеріали. Діючі тарифи на послуги зазначених підприємств не повністю забезпечують відшкодування витрат на їх надання, скорочуються обсяги наданих послуг в натуральних показниках, що надаються комунальними підприємствами. Ці фактори зумовлюють встановлення економічно-обґрунтованих тарифів та водночас роблять їх непідйомними для споживачів. Такий стан справ унеможливлює оновлення матеріальної бази підприємства за рахунок капітальних вкладень, якісних матеріалів, оновлення та капітальний ремонт мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення, по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період, що ускладнює роботу комунальних підприємств вцілому.
Вищенаведені чинники призвели до зменшення у підприємствах власних обігових коштів для забезпечення належного теплопостачання, водопостачання, водовідведення, надання послуг з поводження з побутовими відходами, забезпечення благоустрою Бориспільської міської територіальної громади.
3. Мета Програми
Метою цієї Програми є визначення комплексу організаційних та економічних заходів, спрямованих на підтримку діяльності та сприяння поліпшенню фінансового становища комунальних підприємств Бориспільської міської територіальної громади шляхом досягнення стабільної та беззбиткової діяльності комунальних підприємств, а також збереження комунального майна.
4. Шляхи і способи розв’язання проблеми, строк виконання Програми
4.1. Основними завданнями цієї Програми протягом 2023-2024 років є забезпечення стабільної діяльності та сприяння поліпшенню фінансового становища комунальних підприємств громади.
Вибір заходів, які будуть спрямовані на виконання даного завдання залежить від фінансового стану, яке утворилося на підприємстві.
4.2. Підтримка комунальних підприємств здійснюється шляхом надання фінансової підтримки, відповідно до встановленого Порядку (додаток 1 до Програми), а саме:
1) внесків до їх статутних капіталів з метою інвестування в необоротні активи;
2) надання фінансової допомоги підприємству на поворотній та безповоротній основі;
3) відшкодування відсотків за користування кредитами;
4) запобіганню їх банкрутству шляхом урегулювання процедурних питань та впровадження механізмів погашення заборгованості.
4.3. Фінансування Програми здійснюватиметься виходячи з фінансових можливостей місцевого бюджету в межах передбачених асегнувань.
4.4. У ході реалізації заходів Програми можливі коригування, зміни, уточнення, доповнення, пов’язані з фактичним надходженням коштів на реалізацію розділів Програми, уточненням обсягів робіт виходячи з реальних можливостей бюджету.
4.5. Напрямки діяльності та заходи Програми (додаток 2 до Програми).
5. Очікуванні результати реалізації Програми
5.1. Реалізація Програми дасть змогу забезпечити:
5.1.1. Стале функціонування комунальних підприємств Бориспільської міської територіальної громади, збереження майна комунальної власності, яке знаходиться в господарському віданні комунальних підприємств громади.
5.1.2. Фінансову привабливість комунальних підприємств, як цілісного майнового комплексу на ринку.
5.1.3. Стабільну роботу комунальних підприємств відповідно до їх функціональних призначень щодо надання послуг мешканцям громади.
5.1.4. Беззбитковість підприємств комунального господарства, їх відповідальність за якість обслуговування споживачів.
5.2. Результативні показники Програми (додаток 3 до Програми)
6. Ресурсне забезпечення Програми
Обсяг коштів, які планується залучити на виконання Програми |
Етапи виконання Програми |
Усього витрат на виконання Програми, тис. грн |
|
|
тис. грн |
|||
|
І |
ІІ |
||
|
Обсяг ресурсів усього, у тому числі: |
57500,0 |
21000,0 |
78 500,0 |
|
за рахунок коштів місцевого бюджету |
57500,0 |
21000,0 |
78 500,0 |
7. Координація та контроль за ходом виконання Програми
7.1. Виконання заходів Програми організовує головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради.
7.2. Контроль за виконанням заходів Програми покладається на постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою та з питань планування бюджету, економічної реформи.
7.3. Головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради щорічно до 01 травня інформувати міську раду про хід виконання Програми.
Додаток 1
до Програми
(пункт 4.2.)
Порядок
виділення та використання коштів з місцевого бюджету у формі фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальним підприємствам, засновником яких є Бориспільська міська рада
- Вступ
1.1. Цей Порядок визначає механізм надання та використання коштів міського бюджету у вигляді фінансової підтримки комунальних підприємств, засновником яких є Бориспільська міська рада (далі - комунальні підприємства) у рамках Програми надання фінансової підтримки комунальним підприємствам Бориспільської міської ради на 2022-2024 роки (далі - Програма).
1.2. Фінансова підтримка комунальним підприємствам надається на безповоротній основі для забезпечення належної реалізації їх статутних завдань, посилення фінансово-бюджетної дисципліни, вжиття заходів для надання якісних, безпечних, безперебійних послуг населенню з метою створення сприятливих умов для життєдіяльності громади і сприяння поліпшенню фінансово-господарської діяльності зазначених підприємств відповідно до Програми.
1.3. Надання фінансової підтримки комунальним підприємствам здійснюється головним розпорядником бюджетних коштів, в особі Головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради (надалі – ГУ ЖКГ)
1.4. Фінансова підтримка комунальним підприємствам надається за рахунок загального фонду міського бюджету в обсягах, передбачених рішенням міської ради про міський бюджет на відповідний рік, або інших джерел, не заборонених чинним законодавством України, відповідно до фінансового плану, затвердженого в установленому порядку рішенням міської ради:
1.4.1. Фінансова підтримка надається за рахунок загального фонду як поточні трансферти комунальним підприємствам, які включені до мережі головного розпорядника бюджетних коштів як одержувачі бюджетних коштів та використовується відповідно до погодженого в установленому порядку плану використання бюджетних коштів.
1.4.2. Фінансова підтримка надається за відповідним до сфери діяльності кодом Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів (далі – ТПКВКМБ), за КЕКВ 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» шляхом перерахування коштів на рахунок підприємства, відкритий в органах державної казначейської служби України, відповідно до плану використання бюджетних коштів, затвердженого керівником підприємства за погодженням з розпорядником бюджетних коштів. Реєстрація бюджетних зобов’язань здійснюється органами державної казначейської служби України у порядку, встановленому законодавством.
1.4.3. На підставі листів з пропозиціями на виділення фінансової підтримки комунальних підприємств, ГУ ЖКГ, до повноважень якого належить галузь, у якій працює комунальне підприємство за погодженням з заступником міського голови до функціональних повноважень якого віднесено координацію роботи зазначеного структурного підрозділу, надає до фінансового управління виконавчого комітету Бориспільської міської ради пропозиції про внесення змін до бюджету.
1.5. Контроль за фінансуванням комунальних підприємств відповідно до Програми здійснює ГУ ЖКГ виконавчого комітету міської ради, до повноважень якого належить галузь, у якій працює комунальне підприємство та заступник міського голови до функціональних повноважень якого віднесено координацію роботи зазначеного структурного підрозділу.
1.6. Відповідальність за цільове та законне використання коштів, які були отримані відповідно до Порядку, та відповідність проведених видатків фінансовим планам, висновкам та планам використання бюджетних коштів комунальних підприємств несуть керівники комунальних підприємств.
1.7. Відповідно до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» керівник комунального підприємства несе персональну відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності.
1.8. Складання та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів здійснюється комунальним підприємством в установленому законодавством порядку.
1.9. Фінансова підтримка може виділятися на покриття витрат комунальних підприємств, які виникають в процесі господарської діяльності, напрямок якої відповідає меті і заходам цієї Програми та напрямкам діяльності комунального підприємства, що зазначені у статуті, у випадку якщо такі витрати не покриваються доходами підприємства. Виконання завдань Програми здійснюється за такими основними напрямами:
- забезпечення беззбиткового, безперебійного функціонування комунальних підприємств Бориспільської міської ради;
- адміністративні витрати в частині реалізації заходів Програми: своєчасна виплата заробітної плати працівникам та нарахування на заробітну плату, які задіяні в реалізації заходів, інші матеріальні витрати, послуги тощо;
- сплата податків;
- організація надання послуг.
1.10. Не підлягають забезпеченню за рахунок коштів місцевого бюджету витрати комунальних підприємств на:
1.10.1. відрахування профспілковим організаціям для проведення культурно-масової і фізкультурної роботи;
1.10.2. сплату податку на прибуток, частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до бюджету, за оренду нежитлових приміщень, штрафних санкцій і пені;
1.10.3. надання спонсорської і благодійної допомоги;
1.10.4. інші непродуктивні витрати, які безпосередньо не пов’язані із основним напрямком діяльності підприємства, який передбачений Статутом підприємства та відповідає меті і завданням Програми.
1.11. Критеріями визначення отримувача для надання фінансової підтримки є наявність:
1.11.1. обґрунтування доцільності надання та розміру фінансової підтримки, у тому числі із фінансово-економічним розрахунком, поданого отримувачем фінансової підтримки;
1.11.2. фінансового плану комунального підприємства на поточний рік;
1.11.3. встановлених для відповідного комунального підприємства виконавчим комітетом міської ради цін/тарифів на комунальні послуги.
1.12. Контроль за цільовим використанням отриманих бюджетних коштів забезпечує керівник комунального підприємства. Про напрямки використання одержаної фінансової підтримки керівник підприємства щокварталу звітує головному розпоряднику коштів. Не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, підприємство надає головному розпоряднику коштів місцевого бюджету інформацію про використання одержаної фінансової підтримки згідно додатку 2 до Порядку.
1.13. Використання коштів з іншою метою, яка не відповідає заходам цієї Програми, є нецільовим використанням бюджетних коштів, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України.
1.14. Відповідно до статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність України» керівник комунального підприємства несе персональну відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності.
1.15. Закупівля товарів, робіт, послуг за рахунок коштів бюджету, передбачених на фінансову підтримку комунальним підприємствам здійснюється відповідно до чинного законодавства з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель. Попередня оплата таких товарів, робіт проводиться з врахуванням положень бюджетного законодавства.
1.16. З метою виконання Програми, комунальними підприємствами надаються інші документи на вимогу ГУ ЖКГ виконавчого комітету міської ради.
- Здійснення внесків з місцевого бюджету до статутного капіталу комунальних підприємствам, їх надання та використання
2.1. Надання фінансової підтримки комунальним підприємствам, шляхом здійснення внесків до статутного капіталу за рахунок коштів місцевого бюджету здійснюється з метою інвестування в необоротні активи відповідно до статей 71, 91 Бюджетного кодексу України, статті 78 Господарського кодексу України, статей 60, 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 143 Конституції України.
2.2. Комунальне підприємство, що потребує отримання фінансової підтримки, шляхом здійснення внесків до їхнього статутного капіталу за рахунок коштів спеціального фонду бюджету розвитку оформлює клопотання з обґрунтуваннями та відповідними розрахунками.
2.3. Внески до статутних капіталів комунальних підприємств здійснюються за кодом ТПКВКМБ 7670 «Внески до статутного капіталу суб’єктів господарювання» за КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» із спеціального фонду міського бюджету (бюджету розвитку) на поповнення фонду власних основних засобів і нематеріальних активів, фонду власних оборотних засобів і засобів обігу та проведення інших витрат комунальних підприємств.
2.4. Головне управління житлово-комунального господарства, перераховує кошти на шляхом перерахування коштів на рахунок підприємства, відкритий в органах державної казначейської служби України/розрахунковий рахунок комунального підприємства, відкритий в установі банку, на підставі укладеного з ним договору про здійснення внесків до статутного капіталу (додаток 1 до Порядку).
2.5. Комунальні підприємства разом із інформацією про використання одержаної фінансової підтримки (додаток 2 до Порядку) завіренні копії підтвердних документів, а саме: акти виконаних робіт, видаткові накладні, договір та інші документи.
2.6. У разі невикористання підприємством в повному обсязі коштів на поповнення статутного капіталу кошти підлягають поверненню до місцевого бюджету не пізніше останнього дня поточного бюджетного року.
2.7. За несвоєчасне повернення коштів бюджету підприємство сплачує до місцевого бюджету пеню в розмірі подвійної ставки НБУ за кожен день неповернення вчасно коштів.
2.8. Керівники комунальних підприємств при отриманні фінансової підтримки у вигляді внесків до статутних капіталів підприємств вносять відповідні дані до бухгалтерського обліку та у 5-денний термін надають керівнику ГУ ЖКГ виконавчого комітету міської ради відповідну інформацію про поповнення статутного капіталу та внесення змін до Статуту комунального підприємства (з проєктами розпорядчих документів) та здійснюють реєстрацію таких змін у встановленому законодавством порядку у Державного реєстратора в місячний термін з моменту прийняття відповідного рішення.
- Здійснення надання іншої фінансової підтримки комунальним підприємствам
3.1. Надання іншої фінансової підтримки комунальним підприємствам, а саме: надання фінансової допомоги підприємству на поворотній та безповоротній основі; відшкодування відсотків за користування кредитами; запобіганню їх банкрутству шляхом урегулювання процедурних питань та впровадження механізмів погашення заборгованості здійснюється, відповідно до статей 60, 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 71, 91 Бюджетного кодексу України, Кодексу України з процедур банкрутства, статті 143 Конституції України.
3.2. Визначення термінів:
3.2.1. Згідно підпункту 14.1.257 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України. Фінансова допомога - фінансова допомога, надана на безповоротній або поворотній основі.
Безповоротна фінансова допомога - це:
сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів;
сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості;
сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності;
основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).
Поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.
3.2.2. Головний розпорядник бюджетних коштів (Головне управління житлового комунального господарства) фінансової поворотної допомоги, надалі (Головний розпорядник) - виконавчий орган міської ради, якому рішенням про місцевий бюджет встановлені бюджетні призначення на надання поворотної фінансової допомоги.
3.2.3. Одержувач фінансової допомоги, надалі (Одержувач) - комунальне підприємство.
3.3. Умови та строк надання фінансової допомоги:
3.3.1. Фінансова допомога надається в національній валюті України у безготівковому порядку (платіжним дорученням) та в межах коштів, передбачених у міському бюджеті на відповідні цілі.
3.3.2. Фінансова допомога надається Одержувачу на безоплатній основі, тобто плата за користування грошовими коштами не стягується.
3.3.3. Фінансова допомога надається Одержувачу відповідно до плану використання бюджетних коштів та на основі договору між Головним розпорядником та Одержувачем.
3.3.4. Перерахування грошових коштів здійснюється Головним разрядником на банківській розрахунковий рахунок Одержувача.
3.3.5. Фінансова допомога вважається наданою Одержувачу з моменту перерахування коштів на банківській розрахунковий рахунок Одержувача, що підтверджується випискою.
3.3.6. Фінансова допомога використовується для потреб Одержувача відповідно до напрямів господарської діяльності підприємства, визначених Статутом.
- Порядок повернення поворотної фінансової допомоги:
4.1. Поворотна фінансова допомога підлягає поверненню відповідно до Графіка повернення грошових коштів фінансової допомоги, що є додатком до договору, але не пізніше 365 днів з дати отримання.
4.2. Одержувач повертає грошові кошти на рахунок Головного розпорядника.
4.3. Інша фінансова допомога не підлягає поверненню та використовується на цілі передбачені в договорі та відповідно до чинного законодавства.
4.4. Одержувач має право достроково повернути отриману поворотну фінансову допомогу Позичальнику.
4.5. Одержувач зобов'язаний повернути поворотну фінансову допомогу до закінчення терміну, визначеного п.5.1.
4.6. Сторони зобов'язані виконувати умови відповідно до цього порядку та укладеного договору.
Відповідальність сторін:
5.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання чи неналежне виконання своїх зобов'язань відповідно до чинного законодавства України.
5.2. Фінансова допомога, повернута несвоєчасно або не в повному обсязі, стягується до бюджету відповідно до чинного законодавства України. За порушення строків повернення фінансової допомоги стягується пеня у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день прострочення.
- Контроль за строками
6.1. Контроль за строками надання та повнотою повернення поворотної фінансової допомоги покладається на Головного розпорядника.
Додаток 1 до Порядку
(пункт 2.4.)
ДОГОВІР
про здійснення фінансової підтримки
м.______________ «___» _________20__ р.
Сторона-1:_____________________________________________________ ,
в особі ________________________________________________________ ,
що діє на підставі________________________________________________,
Сторона-2: _____________________________________________________,
в особі ________________________________________________________ ,
що діє на підставі_________________________________________________, далі разом за текстом цього Договору — Сторони, уклали цей Договір про таке.
1. Предмет і мета Договору
1.1. Сторони за цим Договором зобов’язуються здійснити фінансову підтримку комунального підприємства ________________________ на виконання завдань, згідно з додатком до цього договору у розмірі _____________________________________________________________ грн.
2. Обов’язки та права Сторони-1
2.1. Сторона-1 зобов’язується на виконання предмету договору перерахувати Стороні-2 платіжним дорученням кошти на фінансову підтримку, згідно листа-заявки після надання Сороною-2 підтвердження проведення конкретних процедур закупівель згідно чинного законодавства.
2.2. Сторона-1 має право здійснювати контроль за діяльністю Сторони-2 в межах цього Договору.
3. Обов’язки та права Сторони-2
3.1. Сторона-2 за цим Договором зобов’язується:
3.1.1. після підписання цього Договору протягом 20 (двадцяти) робочих днів приступити до виконання завдань договору, відповідно до чинного законодавства з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель;
3.1.2. передбачити попередню оплату на придбання товарів та виконання робіт з врахуванням положень бюджетного законодавства;
3.1.3. Щокварталу не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, надати Стороні-1 інформацію про використання одержаної фінансової підтримки згідно додатку 2 до Порядку виділення та використання коштів з місцевого бюджету у формі фінансової підтримки комунальним підприємствам.
3.1.4. Контроль за цільовим використанням отриманих бюджетних коштів забезпечує керівник комунального підприємства.
4. Внески Сторін
4.1. Внесок Сторони-1 — грошові кошти, надані Стороні-2 у період дії цього Договору на цілі передбачені п. 1.1 цього договору.
4.3. При зміні обсягів закупівлі робіт, товарів Сторони вносять відповідні зміни та доповнення до цього Договору.
5. Термін дії цього Договору
5.1. Цей Договір починає діяти з моменту його підписання та діє до «__» __________20 _ р.
5.2. Цей Договір може бути пролонгований (продовжений) Сторонами за взаємною згодою на визначений строк.
6. Відповідальність Сторін
6.1. Сторони за цим Договором несуть таку відповідальність:
6.1.1. Сторона-1: в межах затверджених бюджетних призначень на відповідний рік проводить фінансування.
6.1.2. Сторона-2: суму коштів за цим договором використовує виключно на цілі передбачені умовами п. 1.1.цього договору.
6.2. За порушення умов цього Договору винна Сторона-2 повертає кошти Стороні-1, в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
6.3. В разі невикористання Стороною-2 в повному обсязі коштів на поповнення статутного капіталу кошти підлягають поверненню до місцевого бюджету протягом 30 (тридцяти) календарних днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання.
6.4. За не повернення коштів бюджету підприємство сплачує до місцевого бюджету пеню в розмірі подвійної ставки НБУ за кожен день неповернення вчасно або невикористання коштів.
7. Зміна умов цього Договору
7.1. Зміна Договору здійснюється шляхом зміни або доповнення його умов за ініціативою будь-якої Сторони на підставі додаткової угоди до Договору, яка є її невід'ємною частиною і має силу, якщо вона підписана уповноваженими на те особами Сторін.
7.2. Сторона-1 може розірвати Договір у разі відсутності коштів для фінансування.
8. Інші умови
8.1. Цей Договір укладено у двох оригінальних примірниках, по одному для кожної зі Сторін.
8.2. У випадках, не передбачених цим Договором, Сторони керуються чинним законодавством України.
8.3. Жодна сторона не має права передавати права та обов’язки за цим Договором іншій особі без отримання письмової згоди Сторін.
8.4 Підписуючи цей договір Сторони підтверджують, що їм зрозумілі усі терміни та висловлювання приведені в договорі, та не потребують додаткового тлумачення.
8.5. У разі зміни рахунку, назви підприємства, юридичної адреси, телефону, керівника підприємства, повідомити про це Підрядника у тижневий строк для внесення змін до Договору.
9. Юридичні адреси та банківські реквізити Сторін:
Сторона 1 |
Сторона 2 |
||||
|
|
|
||||
|
|
|
||||
|
|
|
||||
|
|
|
||||
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
М.П. |
|
|
Додаток 2 до Порядку
(пункт 2.5.)
Інформацію
про використання одержаної фінансової підтримки
по _______________________________________________________________
(назва підприємства)
станом на _______________________
(грн)
№ п/п |
Найменування заходу програми |
Уточнений план на рік |
Профінансовано |
Використано |
Залишок невикористаних коштів на рахунку підприємства |
Залишок асигнувань до кінця поточного року |
||
|
Сума |
Дата надходження коштів на рахунок підприємства |
Сума |
Дата оплати |
|||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Разом |
|
|
|
|
|
|
|
Керівник ___________________ _____________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
Головний бухгалтер ___________________ _____________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
Додаток 2
до Програми
(пункт 4.5.)
Напрямки діяльності та заходи програми
|
№ |
Назва напрямку діяльності (пріоритетні завдання або проекти розвитку) |
Перелік заходів програми |
Термін виконання заходу |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис.грн, |
Очікуваний |
|||
|
2023 |
2024 |
|||||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
||
|
1 |
1.1. Фінансова підтримка комунальних підприємств Бориспільської міської територіальної громади (надання поточних трансфертів підприємствам) тощо |
1.1.1. Фінансова підтримка комунальних підприємств Бориспільської міської територіальної громади |
2023-2024 |
Головне управління ЖКГ |
Кошти місцевого бюджету |
6000,0 |
5000,0 |
Забезпечення безперебійної роботи комунального підприємства відповідно до його функціональних призначень |
||
|
Всього по розділу І.: |
|
6000,0 |
5000,0 |
|
||||||
|
2 |
2.1. Здійснення внесків у статутний капітал комунальних підприємств, тощо |
2.1.1. Придбання генераторних установок та обладнання для них |
2023-2024 |
Головне управління ЖКГ |
Кошти місцевого бюджету |
3900,0 |
2000,0 |
|
||
|
2.1.2. Придбання лічильників води |
2023-2024 |
Головне управління ЖКГ |
Кошти місцевого бюджету |
2600,0 |
1000,0 |
|||||
|
2.1.3. Придбання обладнання і предметів для котелень |
2023-2024 |
Головне управління ЖКГ |
Кошти місцевого бюджету |
5000,0 |
3000,0 |
|||||
|
2.1.4. Придбання автомобільної техніки, обладнання, устаткування |
2023-2024 |
Головне управління ЖКГ |
Кошти місцевого бюджету |
40000,0 |
10000,0 |
|||||
|
Всього по розділу ІІ.: |
|
51500,0 |
16000,0 |
|
||||||
|
РАЗОМ ПО ПРОГРАМІ: |
|
57500,0 |
21000,0 |
|
||||||
Додаток 3 до Програми
(пункт 5.2.)
Результативні показники програми
|
№ |
Назва показника |
Одиниця виміру |
Вихідні дані на початок дії програми |
Очікувані результати |
Всього витрат на виконання програми |
|
||
|
2023 рік |
2024 рік |
|||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
Розділ 1. Фінансова підтримка комунальних підприємств Бориспільської міської територіальної громади (надання поточних трансфертів підприємствам) тощо |
||||||||
|
І |
Показники затрат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Обсяг видатків фінансової підтримка комунальних підприємств |
тис. грн |
Плановий розрахунок |
6000,0 |
5000,0 |
11000,00 |
|
|
|
ІІ |
Показники продукту |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
кількість підприємств, яким планується надати фінансову підтримку |
од |
розрахунок |
5 |
5 |
|
|
|
|
ІІІ |
Показники ефективності |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
середня сума трансферту на одне підприємство |
тис.грн |
Математичний розрахунок |
1200,0 |
1000,0 |
|
|
|
|
ІV |
Показники якості |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Відсоток наданої фінансової підтримки |
% |
Математичний розрахунок |
100 |
100 |
|
|
|
|
Розділ 2. Внески до статутного капіталу комунальних підприємств |
||||||||
|
І |
Показники затрат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Обсяг видатків на внески до статутних капіталів комунальних підприємств міста Борисполя |
тис. грн |
Плановий розрахунок |
51500,0 |
16000,0 |
67500,0 |
|
|
|
ІІ |
Показники продукту |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Кількість внесків до статутних капіталів комунальних підприємств міста Борисполя |
шт. |
план заходів |
4 |
4 |
|
|
|
|
ІІІ |
Показники ефективності |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Середній розмір внеску до статутного капіталу комунального підприємства міста |
тис.грн |
Математичний розрахунок |
12875,0 |
4000,0 |
|
|
|
|
ІV |
Показники якості |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Відсоток наданої фінансової підтримки |
% |
Математичний розрахунок |
100 |
100 |
|
|
|
_______________________________________________




















