Втратило чинність відповідно до рішення виконавчого комітету від 06 листопада 2023 року № 875 «Про надання повноважень посадовим особам відділу інспекції з паркування виконавчого комітету Бориспільської міської ради»
З метою організації заходів з безпеки дорожнього руху, забезпечення притягнення до адміністративної відповідальності осіб, що порушують правила зупинки/стоянки та паркування, здійснення тимчасового затримання транспортних засобів, реалізації вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», відповідно до статті 219, пункту 2 частини 1 статті 255, статті 2791 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статті 6 Закону України «Про дорожній рух», пп. 7-1 пункту а) частини 1 статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Бориспільської міської ради ВИРІШИВ:
1. Наділити заступника начальника та головних спеціалістів відділу з контролю за благоустроєм виконавчого комітету Бориспільської міської ради повноваженнями на здійснення функцій інспекторів з паркування.
2. Уповноважити осіб, зазначених в пункті 1 цього рішення, у випадках, визначених законом:
2.1. виносити постанови про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою і третьою статті 122, частинами першою і другою статті 1521 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
2.2. розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою і третьою статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (у частині порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), частинами першою і другою статті 1521 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
2.3. проводити тимчасове затримання транспортних засобів у випадках, передбачених статтею 2654 Кодексу України про адміністративні правопорушення та відповідно до Порядку тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2018 № 990;
2.4. Затвердити Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою і третьою статті 122 (в частині порушення правил зупинки/стоянки та транспортних засобів), частинами першою і другою статті 152-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (додається).
3. Відділу з контролю за благоустроєм виконавчого комітету розробити:
3.1. постанову про накладення адміністративного стягнення за порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
3.2. повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності.
4. З метою ефективного контролю за паркуванням транспортних засобів та забезпечення належного функціонування транспортної інфраструктури міста, інспекторам з паркування виконувати службові обов’язки в понаднормовий час, у вихідні та святкові дні. За виконану роботу у вказаний період здійснюється компенсація відповідно до чинного законодавства.
5. Виконання інспекторами з паркування посадових обов’язків у понаднормовий час, вихідні та святкові дні проводиться за письмовим наказом начальника відділу з контролю за благоустроєм.
6. Виконуючому обов’язки начальника відділу з контролю за благоустроєм виконавчого комітету Дорожкіну В.К. надати пропозиції щодо матеріально-технічного забезпечення здійснення інспекторами з паркування покладених на них повноважень.
7. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.
Заступник міського голови Віталій ГОРКУН
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення виконавчого комітету
міської ради
22.05.2023 № 337
ІНСТРУКЦІЯ
з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою і третьою статті 122 (в частині порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів),
частинами першою і другою статті 152-1
Кодексу України про адміністративні правопорушення
м. Бориспіль
Зміст
І. Загальні положення 5
ІІ. Підготовка інспектора з паркування до роботи 5
ІІІ. Дії інспектора впродовж робочої зміни 6
ІV. Правила спілкування інспектора з громадянами, активістами
та представниками ЗМІ 11
V. Довідкові матеріали 12
І. Загальні положення
1.1. У своїй діяльності головний спеціаліст – інспектор з паркування та благоустрою (далі – інспектор) керується Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Правилами дорожнього руху, затвердженими відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, Правилами паркування транспортних засобів, затвердженими відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1342, Порядком тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання, затвердженим відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2018 № 990, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями виконавчого комітету Бориспільської міської ради, розпорядженнями міського голови.
1.2. Основні завдання інспектора:
здійснювати інспектування, виявлення та фіксація порушень правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів у режимі фотозйомки (відеозапису);
виносити постанови про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1, 3 статті 122, частинами 1, 2 статті 1521 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1, 3 статті 122, частинами 1, 2 статті 1521 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення за порушення правил стоянки/зупинки та паркування транспортних засобів, зафіксовані у режимі фотозйомки (відеозапису);
проводити тимчасове затримання транспортних засобів у випадках, визначених законодавством;
перевіряти розміщення дорожніх знаків в місцях, не передбачених для зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів.
1.3. При порушенні правил дорожнього руху водіями транспортних засобів Збройних Сил України або інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної спеціальної служби транспорту – військовослужбовцями строкової служби, штраф як адміністративне стягнення, до них не застосовується. У цих випадках матеріали про правопорушення направляються відповідним органам для вирішення питання про притягнення винних до дисциплінарної відповідальності.
ІІ. Підготовка інспектора до роботи
2.1. Готуючись до виходу на робочу зміну, інспектор повинен бути вдягнений в охайний чистий одяг та взуття.
2.2. Виходячи на встановлений маршрут інспектування, інспектор повинен мати при собі планшет для фото-, відео- фіксації, зберігання, відтворення і передачі порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів у режимі фотозйомки (відеозапису).
На планшеті має бути встановлене спеціальне програмне забезпечення для фіксації правопорушення, формування повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності та постанови про накладення адміністративного стягнення.
До планшету повинен бути приєднаний дротовим або бездротовим з’єднанням портативний мобільний принтер для друку повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності.
Інспектор повинен мати посвідчення, вимірювальну рулетку, працюючу авторучку з чорнилами синього або чорного кольору, засоби службового мобільного зв’язку.
2.3. Інспектор повідомляє начальника відділу про початок робочого дня і прибуття на маршрут інспектування у визначений заздалегідь спосіб: повідомлення у месенджері, смс, тощо.
ІІІ. Дії інспектора впродовж робочого часу
3.1. Інспектор повинен дотримуватись визначеного керівництвом маршруту з проведення інспектування та фіксації у сфері порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів у режимі фотозйомки (відеозапису).
Перебуваючи на маршруті, інспектор повинен тримати у постійній готовності до застосування планшет, портативний мобільний принтер та засоби службового мобільного зв’язку.
З виходом на маршрут інспектор зобов’язаний провести обстеження території маршруту на предмет відповідності (наявності, відсутності) встановлених на маршруті дорожніх знаків (табличок), які зазначені в маршрутній картці. В разі виявлення невідповідності повідомити про це безпосереднього керівника.
3.2. Інспектор повинен чітко знати правила зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів, дотримуватись визначення цих порушень згідно з законодавством.
У разі виявлення порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів інспектор за допомогою планшету здійснює фіксацію правопорушення в режимі фотозйомки (відеозапису).
Режим фотозйомки (відеозапису) передбачає здійснення інспектором фото-, відеофіксації обставин порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів, а саме: дати, часу і моменту; місця розташування транспортного засобу по відношенню до нерухомих об’єктів та/або географічних координат, інших ознак наявності складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною статтею КУпАП. При здійснені фотозйомки обов’язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів.
3.3. Інспектор повинен розуміти, що матеріали фотозйомки (відеозапису), які зроблені ним під час фіксації правопорушення, є основою доказової бази цього правопорушення, і можуть бути використані в суді в якості доказів у разі оскарження постанови інспектора про накладення адміністративного стягнення. Отже, фотографії (відеозапис) мають бути зроблені у спосіб та з ракурсів, які дають можливість однозначно визначити порушення.
Недопустимо робити фотофіксацію транспортного засобу впритул або з невеликої (2-3 метри) відстані, на яких не видно, яким чином розташований транспортний засіб по відношенню до нерухомих об’єктів.
При фіксації правопорушень обов’язково мають бути проведені заміри відстані від пішохідного переходу, зупинки громадського транспорту, виїду з прилеглих територій, розподільчої смуги, дорожніх знаків, тощо з використанням вимірювальної рулетки, яку теж потрібно фотографувати з відстані та впритул так, щоб були видні результати заміру відстані на рулетці.
3.4. Якщо транспортний засіб розміщено з порушенням правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів, суттєво не перешкоджає дорожньому руху та не створює загрозу безпеці руху, інспектор повинен роздрукувати за допомогою мобільного принтеру повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності та розмістити його на лобовому склі транспортного засобу.
Повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності має містити відомості, передбачені статтею 283 КУпАП, крім відомостей про особу, стосовно якої розглядається справа.
Відповідно до статті 142 КУпАП адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) (за допомогою технічних засобів, що дають змогу здійснювати фотозйомку або відеозапис та функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесені відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.
У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України і такий транспортний засіб відповідно до законодавства не підлягає державній реєстрації в Україні, до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), притягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України.
Відповідальна особа, зазначена у частині першій цієї статті, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), у випадках, передбачених статтею 2793 цього Кодексу.
Відповідальну особу, зазначену у частині 1 статті 142 КУпАП, інспектор встановлює за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а також у разі необхідності – за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Після встановлення відповідальної особи інспектор виносить постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про порушення правил зупинки/стоянки та/або паркування транспортних засобів, зафіксоване у режимі фотозйомки (відеозапису).
Постанова про накладення адміністративного стягнення за порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису) може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Винесена постанова про накладення адміністративного стягнення не пізніше наступного робочого дня з дня встановлення відповідальної особи, зазначеної у частині 1 статті 142 КУпАП, вноситься до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.
Інспектор при внесенні до Реєстру адміністративних правопорушень сфері безпеки дорожнього руху інформації про зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів, а також винесеної постанови про накладення адміністративного стягнення за вчинення такого правопорушення перевіряє, чи не були відповідні обставини зафіксовані раніше, а також чи не притягалася відповідальна особа до адміністративної відповідальності за це правопорушення іншою уповноваженою посадовою особою. Якщо відповідні відомості про зафіксоване правопорушення вже внесені до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху або відповідну особу вже притягнуто до адміністративної відповідальності за це правопорушення, постанова іншої уповноваженої посадової особи про притягнення до адміністративної відповідальності підлягає скасуванню.
Винесена постанова з доказовою базою правопорушення надсилається власнику транспортного засобу протягом трьох днів із дня винесення постанови про адміністративне стягнення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення (далі - постанова) у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі або порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), набирає законної сили після її вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення.
Днем отримання постанови є дата, зазначена в поштовому повідомленні про вручення її відповідальній особі, зазначеній у частині 1 статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, або повнолітньому члену сім’ї такої особи.
У разі, якщо відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 142 цього Кодексу, відмовляється від отримання постанови, днем отримання постанови є день проставлення в поштовому повідомленні відмітки про відмову в її отриманні.
У разі невручення постанови адресату за зазначеною в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів адресою днем отримання постанови вважається день повернення поштового відправлення з позначкою про невручення до органу (підрозділу), уповноважена посадова особа якого винесла відповідну постанову.
Після набрання чинності постанова у тримісячний термін направляється до відповідного відділу Державної виконавчої служби для примусового її виконання.
Інспектор не має права брати готівку в рахунок оплати штрафів, накладених на місці вчинення правопорушення.
3.5. Тимчасове затримання транспортного засобу шляхом доставлення для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку здійснюється інспектором в разі вчинення водієм порушення, передбаченого частиною 1 статті 1521 КУпАП, у випадках, коли розміщення транспортного засобу є таким, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, а також у разі вчинення порушення, передбаченого частиною 2 статті 1521 КУпАП.
Випадки розміщення транспортного засобу, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, визначені частиною третьою статті 2654 КУпАП.
Доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку здійснюється за допомогою спеціальних автомобілів-евакуаторів (далі - евакуатор), у тому числі тих, що належать підприємствам, установам та організаціям, які провадять діяльність, пов’язану із транспортуванням транспортних засобів, і з якими органами місцевого самоврядування укладено в установленому законодавством порядку договори.
Зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів здійснюється на спеціальних майданчиках чи стоянках Національної поліції, її територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів, а також підприємств, установ та організацій, з якими територіальними (у тому числі міжрегіональними) органами Національної поліції укладено договори про надання послуг із зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів.
Для доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку інспектор викликає евакуатор.
Після прибуття евакуатора інспектор у присутності двох понятих і особи, яка виконує роботи з доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку, складає акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу (згідно з додатком).
Акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу підписують інспектор з паркування, особа, що виконує роботи з доставлення такого засобу на спеціальний майданчик чи стоянку, та два понятих.
Один примірник акта надається відповідальній особі, зазначеній у частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, або особі, яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особі, яка керувала транспортним засобом на момент учинення правопорушення.
Другий примірник акта зберігається в матеріалах справи про адміністративне правопорушення.
У разі тимчасового затримання транспортного засобу місце розташування такого транспортного засобу повинне бути обов’язково зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).
У разі коли водій, що вчинив правопорушення, присутній під час тимчасового затримання транспортного засобу і порушення неможливо усунути на місці в максимально короткий строк, інспектор з паркування складає акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу і виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення, а якщо правопорушення може бути усунуте водієм у максимально короткий строк, інспектор з паркування не складає зазначений акт і не здійснює тимчасове затримання транспортного засобу, але виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення.
Строк затримання транспортного засобу обчислюється з моменту складення акта огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, а строк зберігання – з моменту доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку.
Особа, яка керувала транспортним засобом на момент учинення правопорушення, або відповідальна особа, зазначена в частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, або особа, яка ввезла затриманий транспортний засіб на територію України, мають право доступу до транспортного засобу, що перебуває на спеціальному майданчику чи стоянці, у присутності особи, відповідальної за зберігання такого транспортного засобу.
Повернення тимчасово затриманого транспортного засобу, який зберігається на спеціальному майданчику чи стоянці, відбувається невідкладно за зверненням відповідальної особи, зазначеної в частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особи, яка керувала транспортним засобом на момент учинення правопорушення.
Умовами повернення зазначеним особам транспортного засобу є оплата вартості послуг з доставлення та/або зберігання транспортного засобу та сплата штрафу за вчинене правопорушення.
У разі заподіяння транспортному засобу шкоди під час його транспортування та/або зберігання на спеціальному майданчику чи стоянці завдані збитки відшкодовуються за рахунок суб’єкта господарювання, що надає послуги з транспортування та/або зберігання транспортних засобів у разі їх тимчасового затримання, та/або відповідного страхового відшкодування, що здійснюється за правовідносинами обов’язкового страхування цивільної відповідальності зазначеного суб’єкта господарювання.
Спори, пов’язані із шкодою, що заподіяна тимчасово затриманому транспортному засобу під час його транспортування або зберігання на спеціальному майданчику чи стоянці, розв’язуються в установленому законодавством порядку.
IV. Правила спілкування інспектора з громадянами,
активістами та представниками ЗМІ
4.1. Інспектор повинен ставитись до громадян з повагою, звертатись на «Ви», свої вимоги та зауваження викладати в переконливій формі.
При зверненні до громадянина інспектор має привітатися з ним, після чого назвати йому своє прізвище та пред’явити на його вимогу службове посвідчення.
Якщо громадянин звертається до інспектора, він зобов’язаний уважно його вислухати та відреагувати у межах своєї компетенції.
При розмові з громадянами інспектор повинен виявляти спокій, витримку та розсудливість. Він не повинен відповідати грубістю на грубість, і у своїх діях керуватися особистими неприязними почуттями. На будь-які звинувачення чи образи він повинен відповідати максимально беземоційно і лаконічно, на кшталт «Я Вас розумію, але це моя робота і мій обов’язок».
У спілкуванні з громадянами недопустимі:
зверхній тон, грубість, зарозумілість;
іронічне або не ввічливе викладення зауважень;
вирази або репліки, які ображають людську гідність;
погрози, повчання і несправедливі докори;
пред’явлення незаслужених звинувачень;
погрозливі чи ображаючі жести або знаки.
4.2. У випадку виникнення конфліктної ситуації, отримання погроз або фізичного нападу з боку порушників чи будь-яких інших осіб, інспектор має витримувати безпечну дистанцію та вимагати це від агресивно налаштованого громадянина, а у випадку неможливості вгамувати нападника за допомогою слів – викликати поліцію.
4.3. Якщо до інспектора впродовж його робочої зміни за роз’ясненнями будь-яких загальних питань, пов’язаних з його роботою звертаються громадські активісти або представники ЗМІ, натомість щодо надання будь-яких коментарів та або інтерв’ю на відеокамеру, диктофон чи інший прилад, інспектор повинен коректно відповісти: «Вибачте, але я зараз займаюсь виконанням своїх службових обов’язків і не маю часу на спілкування. За всіма роз’ясненнями звертайтесь до відділу з контролю за благоустроєм виконавчого комітету Бориспільської міської ради».
Будь-яке надання інформації та спілкування інспектора з представниками ЗМІ можливе лише за вказівкою керівництва.
V. Довідкові матеріали
5.1. Види порушень правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів та штрафи:
Стаття 122 КУпАП. Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонений сигнал, регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху.
Частина перша – порушення правил зупинки, стоянки – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн).
Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306:
Зупинка – припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин або більше, якщо це необхідно для посадки (висадки) пасажирів чи завантаження (розвантаження) вантажу, виконання вимог цих Правил (надання переваги в русі, невиконання вимог регулювальника, сигналів світлофора тощо).
Стоянка – припинення руху транспортного засобу на час, більший ніж 5 хвилин, з причин не пов’язаних з необхідністю виконання вимог цих Правил, посадкою (висадкою) пасажирів, завантаження (розвантаження) вантажу.
Пункт 15.9 ПДР. Зупинка забороняється:
а) на залізничних переїздах;
б) на трамвайних коліях;
в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях;
г) на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі;
ґ) на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальної смуги;
д) у місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився менше 3 м;
е) ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає – ближче 30 м від дорожнього знаку такої зупинки з обох боків;
є) ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, де це створить перешкоди технологічним транспортним засобам, що працюють;
ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;
з) у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки;
и) ближче 10 від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.
Пункт 15.10 ПДР. Стоянка забороняється:
а) у місцях, де заборонена зупинка;
б) на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками);
в) на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м;
г) ближче 50 м від залізничних переїздів;
ґ) поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше 100 м хоча б в одному напрямку руху;
д) у місцях, де транспортний засіб, що стоїть, зробить неможливим рух інших транспортних засобів або створить перешкоду для руху пішоходів;
е) ближче 5 м від контейнерних майданчиків та/або контейнерів для збирання побутових відходів, місце розміщення або облаштування яких відповідає вимогам законодавства;
є) на газонах.
Пункт 15.4 ПДР.
Транспортні засоби не дозволяється ставити на проїжджій частині в два і більше ряди. Велосипеди, мопеди і мотоцикли без бокового причепа дозволяється ставити на проїжджій частині не більше, ніж у два ряди.
Пункт 15.6 ПДР.
Стоянка всіх транспортних засобів у місцях, позначених дорожніми знаками 5.38, 5.39, встановленими з табличкою 7.6.1, дозволяється на проїзній частині вздовж тротуару, а встановленими з однією з табличок 7.6.2-7.6.5 - легкових автомобілів і мотоциклів тільки так, як показано на табличці.
5.2. Розгляд справ про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАП. Загальні правила накладення стягнень за адміністративні правопорушення.
Відповідальність за порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису) встановлюється статтями 2791 – 2794 КУпАП.
Стаття 213 КУпАП. Органи (посадові особи), уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення.
Справи про адміністративні правопорушення розглядаються:
- виконавчими комітетами (а в населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчими органами, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад та їх посадовими особами, уповноваженими на те КУпАП.
Стаття 219 КУпАП (ч. 3). Виконавчі комітети (виконавчі органи) сільських, селищних, міських рад.
Від імені виконавчих комітетів (а у населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчих органів, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1, 3 і 7 статті 122, частинами 1, 2 та 8 статті 1521 КУпАП, і накладати адміністративні стягнення мають право уповноважені виконавчим комітетом (виконавчим органом) сільської, селищної, міської ради посадові особи виконавчих органів сільської, селищної, міської ради – інспектори з паркування.
Стаття 277 КУпАП. Строки розгляду справ про адміністративні правопорушення.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1, 3, та 7 статті 122 (в частині порушення правил зупинки, стоянки), частинами 1, 2 та 8 статті 152-1 КУпАП, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), розглядаються головним спеціалістом – інспектором з паркування невідкладно після виявлення правопорушення та отримання відомостей про суб’єкта цього правопорушення.
Стаття 2791 КУпАП. Порядок розгляду справи про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).
У разі якщо адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовано в автоматичному режимі або якщо порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції або інспектор з паркування за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а також у разі необхідності – за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань встановлює відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 142 цього Кодексу.
За запитом посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції, інспекторів з паркування у письмовій або електронній формі (у тому числі за умови ідентифікації цих посадових осіб за допомогою електронного цифрового підпису) відповідні органи (підрозділи) Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України зобов’язані надавати відомості про належного користувача транспортного засобу, фізичну особу, керівника юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, особу, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи, з обов’язковим дотриманням Закону України «Про захист персональних даних».
Якщо адміністративне правопорушення, передбачене частинами 1, 3 статті 122 (в частині порушення правил зупинки, стоянки), частинами 1, 2 статті 1521 цього Кодексу, зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції або інспектор з паркування зобов’язані розмістити на лобовому склі транспортного засобу копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості дозволяють встановити відповідальну особу, зазначену у частині 1 статті 142 цього Кодексу, на місці вчинення правопорушення) або повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості не дозволяють встановити відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 142 цього Кодексу, на місці вчинення правопорушення).
Повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності має містити відомості, передбачені частинами 2-4 статті 283 цього Кодексу, крім відомостей про особу, стосовно якої розглядається справа. Повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності має містити також інформацію про порядок виконання адміністративного стягнення, у тому числі реквізити для сплати 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вчинення відповідного правопорушення, що вважатиметься виконанням адміністративного стягнення у повному обсязі.
Постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Інформація про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), та винесені постанови про накладення адміністративного стягнення не пізніше наступного робочого дня з дня встановлення відповідальної особи, зазначеної у частині першій статті 142 цього Кодексу, вноситься до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху. Посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції або інспектор з паркування при внесенні до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху інформації про зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, а також при винесенні постанови про накладення адміністративного стягнення за вчинення такого правопорушення перевіряє, чи не були відповідні обставини зафіксовані раніше, а також чи не притягалася відповідна особа до адміністративної відповідальності за це правопорушення іншою уповноваженою посадовою особою. Якщо відповідні відомості про зафіксоване правопорушення вже внесені до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху або відповідну особу вже притягнуто до адміністративної відповідальності за це правопорушення, постанова іншої уповноваженої посадової особи про притягнення до адміністративної відповідальності підлягає скасуванню.
Постанова про накладення адміністративного стягнення надсилається відповідальній особі, зазначеній у частині першій статті 142 цього Кодексу, протягом трьох днів з дня її винесення рекомендованим листом з повідомленням на адресу місця реєстрації (проживання) фізичної особи (місцезнаходження юридичної особи).
Днем отримання постанови є дата, зазначена в поштовому повідомленні про вручення її відповідальній особі, зазначеній у частині першій статті 142 цього Кодексу, або повнолітньому члену сім’ї такої особи.
У разі якщо відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 142 цього Кодексу, відмовляється від отримання постанови, днем отримання постанови є день проставлення в поштовому повідомленні відмітки про відмову в її отриманні.
У разі невручення постанови адресату за зазначеною в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів адресою днем отримання постанови вважається день повернення поштового відправлення з позначкою про невручення до органу (підрозділу), уповноважена посадова особа якого винесла відповідну постанову.
Стаття 2792 КУпАП. Особливості розгляду справи про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), вчинене на транспортному засобі, зареєстрованому за межами України.
У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами України, інформація про вчинене адміністративне правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, або порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), вноситься уповноваженою посадовою особою до відповідних електронних реєстрів Міністерства внутрішніх справ України та Державної прикордонної служби України.
Відповідні органи (підрозділи) Державної прикордонної служби України за запитом посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції, інспекторів з паркування у письмовій або електронній формі (в тому числі за умови ідентифікації цих посадових осіб за допомогою електронного цифрового підпису) зобов’язані надавати відомості про особу, яка ввезла транспортний засіб на територію України, з обов’язковим дотриманням Закону України «Про захист персональних даних».
Вручення особі, яка ввезла транспортний засіб на територію України, копії постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та/або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), покладається на органи Державної прикордонної служби України, а у разі якщо транспортний засіб ввезено на територію України громадянином (резидентом) України, розгляд відповідних справ та притягнення до адміністративної відповідальності зазначеної особи здійснюються у порядку, передбаченому статтями 2791, 291, 3001 цього Кодексу.
Відмова особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, від виконання постанови про накладення адміністративного стягнення або її оскарження є підставою для внесення відповідних відомостей про іноземців та осіб без громадянства до бази даних осіб, яким згідно із законодавством України не дозволяється в’їзд в Україну, що зберігаються до виконання або скасування зазначеної постанови.
Стаття 279-3 КУпАП. Звільнення відповідальної особи, зазначеної у частині першій статті 142 цього Кодексу, особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).
Відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 142 цього Кодексу, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), якщо протягом 20 календарних днів з дня вчинення відповідного правопорушення або з дня набрання постановою по справі про адміністративне правопорушення законної сили:
ця особа надала документ, який підтверджує, що до моменту вчинення правопорушення транспортний засіб вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать її транспортному засобу;
особа, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення зазначеного правопорушення, звернулася особисто до органу (посадової особи), уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення, із заявою про визнання зазначеного факту адміністративного правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності, а також надала документ (квитанцію) про сплату відповідного штрафу.
У випадках звільнення відповідальної особи, зазначеної у частині першій статті 142 цього Кодексу, або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, від адміністративної відповідальності на підставі:
абзацу 2 частини 1 цієї статті – винесена стосовно відповідальної особи, зазначеної у частині першій статті 142 цього Кодексу, або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, постанова про притягнення до адміністративної відповідальності скасовується тим органом (посадовою особою), який її виніс;
абзацу 3 частини 1 цієї статті – до винесеної постанови стосовно відповідальної особи, зазначеної у частині першій статті 142 цього Кодексу, або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, вносяться зміни щодо визначення суб’єктом правопорушення особи, яка фактично керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення, зафіксованого в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису).
Стаття 279-4 КУпАП. Інформування відповідальної особи, зазначеної у частині 1 статті 142 цього Кодексу, про правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).
За бажанням відповідальної особи, зазначеної у частині 1 статті 142 цього Кодексу, інформація про фіксування в автоматичному режимі або режимі фотозйомки (відеозапису) адміністративного правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, вчиненого на належному цій особі транспортному засобі, передається з використанням повідомлень рухомого (мобільного) зв’язку та/або електронної пошти.
Для отримання такої інформації відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 142 цього Кодексу, звертається безоплатно до уповноваженого органу (підрозділу) Міністерства внутрішніх справ України з відповідною заявою, в якій зазначає бажаний спосіб отримання інформації та абонентський номер засобу рухомого (мобільного) зв’язку та/або адресу електронної пошти.
На підставі заяви, поданої відповідальною особою, зазначеною у частині першій статті 142 цього Кодексу, уповноваженим органом (підрозділом) Міністерства внутрішніх справ України інформація про абонентський номер засобу рухомого (мобільного) зв’язку та/або адресу електронної пошти такої особи безоплатно вноситься до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.
Порядок безоплатного надання (у тому числі через мережу Інтернет) інформації про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), особам, за якими зареєстровано транспортні засоби, та/або безпосереднім користувачам цих транспортних засобів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Стаття 283 КУпАП. Зміст постанови по справі про адміністративні правопорушення.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова виконавчого органу сільської, селищної, міської ради по справі про адміністративне правопорушення приймається у формі рішення.
Постанова повинна містити:
найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;
дату розгляду справи;
відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;
опис обставин, установлених під час розгляду справи;
зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;
прийняте у справі рішення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, крім даних, визначених частиною 2 цієї статті, повинна містити відомості про:
дату, час і місце вчинення адміністративного правопорушення;
транспортний засіб, який зафіксовано в момент вчинення правопорушення (марка, модель, номерний знак);
технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис (якщо такий запис здійснювався);
розмір штрафу та порядок його сплати;
правові наслідки невиконання адміністративного стягнення та порядок його оскарження;
відривну квитанцію із зазначенням реквізитів та можливих способів оплати адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), крім даних, визначених частинами 2 і 3 цієї статті, повинна містити відомості про адресу веб-сайту в мережі Інтернет, на якому особа може ознайомитися із зображенням чи відеозаписом транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення, ідентифікатор для доступу до зазначеної інформації та порядок звільнення від адміністративної відповідальності.
Якщо при вирішенні питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення органами (посадовими особами), переліченими у пунктах 1-4 статті 213 цього Кодексу, одночасно вирішується питання про відшкодування винним майнової шкоди, то в постанові по справі зазначаються розмір шкоди, що підлягає стягненню, порядок і строк її відшкодування.
Постанова по справі повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.
Постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Постанова колегіального органу приймається простою більшістю голосів членів колегіального органу, присутніх на засіданні.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення підписується посадовою особою, яка розглянула справу, а постанова колегіального органу - головуючим на засіданні і секретарем цього органу.
У випадках, передбачених законодавством України, про захід стягнення робиться відповідний запис на протоколі про адміністративне правопорушення або постанова оформляється іншим установленим способом.
Стаття 288 КУпАП. Порядок оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено:
1) постанову адміністративної комісії - у виконавчий комітет (а у населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчі органи, що виконують їх повноваження) відповідної ради або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом;
2) рішення виконавчого комітету (а у населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчих органів, що виконують їх повноваження) сільської, селищної, міської ради - у відповідну раду або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом;
3) постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Постанову про одночасне накладення основного і додаткового адміністративних стягнень може бути оскаржено за вибором особи, щодо якої її винесено, чи потерпілого в порядку, встановленому для оскарження основного або додаткового стягнення;
4) постанову інспектора з паркування про накладення адміністративного стягнення (частини 1, 3 та 6 статті 122, частини 1, 2 та 8 статті 1521 цього Кодексу) – в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з урахуванням особливостей, визначених цим Кодексом.
Стаття 289 КУпАП. Строк оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, постанов у справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 1322 цього Кодексу, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом 10 днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Стаття 3001 КУпАП. Порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).
У разі сплати відповідальною особою, зазначеною у частині 1 статті 142 цього Кодексу, або громадянином (резидентом) України, який ввіз на територію України транспортний засіб, зареєстрований за межами України, 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), така постанова вважається виконаною. Постанова про накладення адміністративного стягнення за порушення зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), також вважається виконаною у разі сплати штрафу за повідомленням про притягнення до адміністративної відповідальності, залишеним уповноваженою посадовою особою на місці вчинення правопорушення на лобовому склі транспортного засобу, у тому числі шляхом сплати 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вчинення відповідного правопорушення.
У разі несплати штрафу особами, зазначеними у частині першій цієї статті, протягом 30 днів з дня набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сферах безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів така постанова підлягає примусовому виконанню.
У разі оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за правопорушення у сферах безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів перебіг строків, визначених цією статтею, зупиняється до розгляду скарги.
Стаття 303 КУпАП. Давність виконання постанов про накладення адміністративних стягнень.
Не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Законами України може бути встановлено й інші, більш тривалі строки для виконання постанов по справах про окремі види адміністративних правопорушень.
Стаття 308 КУпАП. Примусове виконання постанови про стягнення штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною 1 статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
3.34. «Зупинку заборонено». Забороняється зупинка і стоянка транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).
3.35. «Стоянку заборонено». Забороняється стоянка усіх транспортних засобів.
3.36. «Стоянку заборонено в непарні числа місяця».
3.37. «Стоянку заборонено в парні числа місяця».
Дія знаків 3.34-3.37 поширюється лише на той бік дороги, на якому вони встановлені.
У населених пунктах дорожні знаки 3.34-3.37 можна застосовувати з табличками 7.2.2 – 7.2.6, 7.4.1 – 7.4.7, 7.5.1 – 7..5.6, 7.18.
3.38. «Зона обмеженої стоянки». Визначає територію в населеному пункті, на якій тривалість стоянки обмежена незалежно від того, чи справляється за це плата. У нижній частині знаку можуть бути зазначені умови обмеження стоянки. У відповідних випадках на знакові або додаткових табличках 7.4.1 – 7.4.7, 7.19 зазначаються дні і час доби, протягом яких діє обмеження, а також його умови.
Забороняється стоянка в позначеній зоні тривалістю більше тієї, яка зазначена на табличках 7.4.1 – 7.4.7, 7.19.
3.39. «Кінець зони обмеженої стоянки».
3.1. «Рух заборонено». Забороняє рух усіх транспортних засобів у випадках, коли початок пішохідної зони позначено знаком 5.33 (пішохідна зона), дорога та (або) вулиця перебуває в аварійному стані і непридатна для руху транспортних засобів. У такому випадку обов’язково додатково встановлюється знак 3.43 (небезпека).
Додаток
до Інструкції
АКТ
огляду та тимчасового затримання транспортного засобу
___ ________ 20__ року о ___ год. __ хв. |
_________________________________________ |
Я, ______________________________________________________________________
(ПІБ інспектора з паркування, який приймає рішення про тимчасове затримання)
відповідно до _________________________________________________________________
та у присутності понятих :
1. _________________________________________________________________________;
(ПІБ понятого, місце проживання (перебування), контактний номер телефону)
2. _________________________________________________________________________,
(ПІБ понятого, місце проживання (перебування), контактний номер телефону)
здійснив огляд та тимчасове затримання транспортного засобу
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(тип, марка, номерний знак транспортного засобу)
шляхом його доставлення для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(місцезнаходження зберігання транспортного засобу)
Огляд та тимчасове затримання транспортного засобу здійснено у зв’язку з
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(зазначити підстави для тимчасового затримання транспортного засобу,
визначені статтею 2654 Кодексу України про адміністративні правопорушення)
Особа, яка керувала транспортним засобом на момент учинення порушення, відповідальна особа, зазначена в частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України (у разі їх установлення), ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(ПІБ та місце проживання (перебування)
Зовнішній вигляд транспортного засобу __________________________________________
________________________________________________________________________________
(зазначаються візуальні недоліки та пошкодження транспортного засобу,
перелік деталей та агрегатів, яких не вистачає, стан лакофарбового
покриття, наявність механічних пошкоджень), наявність вантажу, інших речей та їх стан)
Транспортний засіб для його доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку прийняв
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(найменування, місцезнаходження та номер телефону підприємства, установи або організації, які доставляють на спеціальний майданчик чи стоянку транспортний засіб, номерний знак евакуатора, посада, ПІБ та підпис особи, яка здійснюватиме доставлення транспортного засобу)
* Відстань переміщення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку становить ______ кілометрів.
Транспортний засіб на тимчасове зберігання прийняв _______________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(адреса місцезнаходження місця зберігання транспортного засобу,
посада, ПІБ, підпис, номер телефону)
До акта додаються ____________________________________________________________
|
____________________________ |
|
_____________________________ |
Підпис інспектора з паркування, який склав цей акт ________________________________
* Зазначається особою, яка здійснила доставлення транспортного засобу.





















