Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Повідомлення про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади з пропозицією щодо долучення до її роботи осіб Про внесення змін до Комплексної програми розвитку сільського господарства та сільських територій Київської області на 2024-2027 роки До відома суб’єктів господарювання: затверджено комплексну програму «Конкурентоспроможна Київщина» на 2026–2027 роки Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України повідомляє про проведення низки електронних аукціонів Про недопущення самовільних рубок у захисних лісонасадженнях, що розташовані на землях залізничного транспорту «Архів Війни за Незалежність»: Державна архівна служба України запроваджує формування єдиного інтегрованого інформаційного простору Відкрито набір на 2 хвилю безкоштовної онлайн-акселераційної програми для українських жінок-підприємиць «Tech Driven Growth», яку реалізують Garage48 та ГО «Інша Жінка» за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) Повідомлення ТОВ "УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ" (45643658) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Про скликання сімдесят третьої сесії міської ради VІІІ скликання Увага! 03 березня 2026 року у КНП «ББЛІЛ» заплановано забір донорської крові До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Громадська організація «Зміст» проводить всеукраїнське соціологічне опитування, щоб детально вивчити умови життя в українських селах та селищах До уваги власників, балансоутримувачів та управителів багатоквартирних будинків! Податкова служба Київщини: онлайн-опитування щодо впливу енергетичних обмежень на діяльність бізнесу регіону Київський обласний Фонд пiдтримки iндивiдуального житлового будiвництва на селi інформує про пільгове довгострокове кредитування Графік роботи чергових кабінетів лікарів у вихідні Управління культури Бориспільської міської ради оголошує початок прийому заявок на участь у щорічному міському конкурсі читців імені Т. Г. Шевченка Про оголошений аукціон зі зниженням стартової ціни на 50% Запрошуємо взяти участь у тренінгах із розвитку підприємництва та ділових навичок, практичних аспектів підприємницької діяльності та стратегічного розвитку бізнесу У Бориспільській міській територіальній громаді буде розпочато процес перетворення комунальних підприємств відповідно до вимог чинного законодавства Дослідницька агенція Fama проводить опитування українських підприємців і підприємиць: долучайтеся! Оголошення ТОВ «АТК «ІВАНКІВ» про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля об'єкту «Реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с. Іванків Бориспільського району Київської області» Про скликання сімдесят другої сесії міської ради VІІІ скликання Держстат відновлює опитування щодо зайнятості та безробіття населення: для участі в обстеженні у Бориспільській МТГ відібрано 270 домогосподарств Шановні суб’єкти господарювання! Увага! На території Бориспільської міської територіальної громади тимчасово буде повністю відключено вуличне освітлення Увага! Тимчасове обмеження руху транспортних засобів у м. Бориспіль Про скликання сімдесят першої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання Держгеокадастр повідомляє про індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік Інформаційне повідомлення Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях про продаж об’єкта малої приватизації − об’єкта незавершеного будівництва «Зернопереробний комплекс», за адресою: Київська обл., Бориспільський (Переяслав - Хмельницький) р-н, с. Соснова, вул. Центральна, 34-а До 10 січня 2026 року триває прийом документів на отримання стипендії та премії за спортивні досягнення Повідомлення про намір КП «ВУКГ» здійснити зміну діючих тарифів на послуги з управління рідкими побутовими відходами з 1 лютого 2026 року Зимові канікули продовжено до 18 січня У КНП «ББЛІЛ» працює реабілітаційне відділення Бориспільська міська рада повідомляє про початок створення Комісії з розгляду питань щодо надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля ТОВ "ГРАД-2007" Оренда електросамокатів у зимовий період: за чи проти? До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Повідомлення про намір КПТМ «Бориспільтепломережа» здійснити коригування діючих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послугу з постачання теплової енергії для потреб населення, бюджетних установ, організацій та інших споживачів на опалювальний період 2025-2026 років «Різдво завдяки тобі»: збір для наших захисників та захисниць на передовій Нагадуємо про заборону салютів, феєрверків та петард Увага! Органи державної статистики розпочинають проведення обстеження бюджетів домогосподарств у Борисполі Повідомлення про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади з пропозицією щодо долучення до її роботи осіб До уваги суб’єктів підприємницької діяльності у сфері земельних відносин! Про скликання сімдесятої сесії міської ради VІІІ скликання До уваги сільськогосподарських товаровиробників: часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва Оголошення повторного конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади
logo diia

06 листопада 2023 року № 875 «Про надання повноважень посадовим особам відділу інспекції з паркування виконавчого комітету Бориспільської міської ради»

06 лист. 2023

 

Втратило чинність відповідно до рішення виконавчого комітету від 10 травня 2024 року      № 513 «Про втрату чинності рішень виконавчого комітету»

З метою організації заходів з безпеки дорожнього руху, забезпечення притягнення до адміністративної відповідальності осіб, що порушують правила зупинки/стоянки та паркування, реалізації вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», відповідно до статті 219, пункту 2 частини 1 статті 255, статті 2791 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статті 6 Закону України «Про дорожній рух», пп. 71 пункту а) частини 1 статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Бориспільської міської ради ВИРІШИВ:

1. Наділити начальника та головних спеціалістів відділу інспекції з паркування виконавчого комітету Бориспільської міської ради повноваженнями на здійснення функцій інспекторів з паркування.

2. Уповноважити осіб, зазначених в пункті 1 цього рішення, у випадках, визначених законом:
2.1. Виносити постанови про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою, третьою та сьомою статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення та частинами першою, другою та восьмою статті 1521 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
2.2.  Розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою, третьою та сьомою статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (у частині порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів, зафіксованих в режимі фотозйомки (відеозапису), частинами першою, другою та восьмою статті 1521 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
2.3. Проводити тимчасове затримання транспортних засобів у випадках, передбачених статтею 2654 Кодексу України про адміністративні правопорушення та відповідно до Порядку тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 № 990.

3. Виконуючому обов’язки начальника відділу інспекції з паркування Дорожкіну В.К. надати пропозиції щодо матеріально-технічного забезпечення здійснення інспекторами з паркування покладених на них повноважень.

4. Визнати такими, що втратили чинність, рішення виконавчого комітету міської ради від 22 травня 2023 № 337 «Про надання повноважень посадовим особам відділу з контролю за благоустроєм виконавчого комітету Бориспільської міської ради», від 26 червня 2023 № 402 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Бориспільської міської ради від
22 травня 2023 року № 337 «Про надання повноважень посадовим особам відділу з контролю за благоустроєм виконавчого комітету Бориспільської міської ради».

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Горкуна В.В.

 

Заступник міського голови                                                    Віталій ГОРКУН

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення виконавчого комітету
міської ради
06.11.2023  № 875

ІНСТРУКЦІЯ
 з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою, третьою та сьомою статті 122
(в частині порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів), частинами першою, другою та восьмою статті 1521 Кодексу України
про адміністративні правопорушення

Зміст

І. Загальні положення 

2

ІІ. Підготовка інспектора з паркування до роботи

3

ІІІ. Дії інспектора впродовж робочої зміни

3

ІV. Правила спілкування інспектора з громадянами, представниками ЗМІ

7

V. Довідкові матеріали

7

І. Загальні положення
1.1. У своїй діяльності головний спеціаліст – інспектор з паркування (далі – інспектор) керується Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Правилами дорожнього руху, затвердженими відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 № 1306, Правилами паркування транспортних засобів, затвердженими відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 № 1342, Порядком тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання, затвердженим відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 № 990, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями виконавчого комітету Бориспільської міської ради, розпорядженнями міського голови.
1.2. Основні завдання інспектора:
здійснювати інспектування, виявлення та фіксація порушень правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів у режимі фотозйомки (відеозапису);
виносити постанови про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1, 3 та 7 статті 122, частинами 1, 2 та 8 статті 1521 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП);
розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1, 3 та 7 статті 122, частинами 1, 2 та 8 статті 1521 КУпАП та накладати адміністративні стягнення за порушення правил стоянки/зупинки та паркування транспортних засобів, зафіксовані у режимі фотозйомки (відеозапису);
проводити тимчасове затримання транспортних засобів у випадках, визначених законодавством;
перевіряти розміщення дорожніх знаків в місцях, не передбачених для зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів.
1.3. При порушенні правил дорожнього руху водіями транспортних засобів Збройних Сил України або інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної спеціальної служби транспорту – штраф як адміністративне стягнення, до них не застосовується. У цих випадках матеріали про правопорушення направляються відповідним органам для вирішення питання про притягнення винних до дисциплінарної відповідальності.

ІІ. Підготовка інспектора до роботи
2.1. Готуючись до виходу на робочу зміну, інспектор повинен бути вдягнений в охайний чистий одяг та взуття.
2.2. Виходячи на встановлений маршрут інспектування, інспектор повинен мати при собі планшет для фото-, відеофіксації, зберігання, відтворення і передачі порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів у режимі фотозйомки (відеозапису). На планшеті має бути встановлене спеціальне програмне забезпечення для фіксації правопорушення, формування повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності та постанови про накладення адміністративного стягнення. До планшету повинен бути приєднаний дротовим або бездротовим з’єднанням портативний мобільний принтер для друку повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності. Інспектор повинен мати посвідчення, вимірювальну рулетку, працюючу авторучку з чорнилами синього або чорного кольору, засоби службового мобільного зв’язку.
2.3. Інспектор повідомляє начальника відділу про початок робочого дня і прибуття на маршрут інспектування у визначений заздалегідь спосіб: повідомлення у месенджері, смс, тощо.

ІІІ. Дії інспектора впродовж робочого часу
3.1. Інспектор повинен дотримуватись визначеного керівництвом маршруту з проведення інспектування та фіксації у сфері порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів у режимі фотозйомки (відеозапису).
Перебуваючи на маршруті, інспектор повинен тримати у постійній готовності до застосування планшет, портативний мобільний принтер та засоби службового мобільного зв’язку.
3.2. З виходом на маршрут інспектор зобов’язаний провести обстеження території маршруту на предмет відповідності (наявності, відсутності) встановлених на маршруті дорожніх знаків (табличок), які зазначені в маршрутній картці. В разі виявлення невідповідності повідомити про це безпосереднього керівника.
3.3. Інспектор повинен чітко знати правила зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів, дотримуватись визначення цих порушень згідно з законодавством.
3.4. У разі виявлення порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів інспектор за допомогою планшету здійснює фіксацію правопорушення в режимі фотозйомки (відеозапису), який передбачає здійснення інспектором фото-, відеофіксації обставин порушення правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів, а саме: дати, часу і моменту; місця розташування транспортного засобу по відношенню до нерухомих об’єктів та/або географічних координат, інших ознак наявності складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною статтею КУпАП. При здійснені фотозйомки обов’язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів.
3.5. Інспектор повинен розуміти, що матеріали фотозйомки (відеозапису), які зроблені ним під час фіксації правопорушення, є основою доказової бази цього правопорушення, і можуть бути використані в суді в якості доказів у разі оскарження постанови інспектора про накладення адміністративного стягнення. Отже, фотографії (відеозапис) мають бути зроблені у спосіб та з ракурсів, які дають можливість однозначно визначити порушення. Недопустимо робити фотофіксацію транспортного засобу впритул або з невеликої (2-3 метри) відстані, на яких не видно, яким чином розташований транспортний засіб по відношенню до нерухомих об’єктів.
3.6. При фіксації правопорушень обов’язково мають бути проведені заміри відстані від пішохідного переходу, зупинки громадського транспорту, виїзду з прилеглих територій, розподільчої смуги, дорожніх знаків, тощо з використанням вимірювальної рулетки, яку теж потрібно фотографувати з відстані та впритул так, щоб були видні результати заміру відстані на рулетці.
3.7. Якщо транспортний засіб розміщено з порушенням правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів, але суттєво не перешкоджає дорожньому руху та не створює загрозу безпеці руху, інспектор повинен роздрукувати за допомогою мобільного принтеру повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності та розмістити його на лобовому склі транспортного засобу. Повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності має містити відомості, передбачені статтею 283 КУпАП, крім відомостей про особу, стосовно якої розглядається справа.
3.8. Відповідальну особу, зазначену у частині 1 статті 142 КУпАП, інспектор встановлює за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а також у разі необхідності – за даними інших реєстрів. Після встановлення відповідальної особи інспектор виносить постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про порушення правил зупинки/стоянки та/або паркування транспортних засобів, зафіксоване у режимі фотозйомки (відеозапису). Дана постанова може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
3.9. Винесена постанова про накладення адміністративного стягнення не пізніше наступного робочого дня з дня встановлення відповідальної особи, зазначеної у частині 1 статті 142 КУпАП, вноситься до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху. При цьому інспектор перевіряє, чи не були відповідні обставини зафіксовані раніше, а також чи не притягалася відповідальна особа до адміністративної відповідальності за це правопорушення іншою уповноваженою посадовою особою. Якщо відповідні відомості про зафіксоване правопорушення вже внесені до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху або відповідну особу вже притягнуто до адміністративної відповідальності за це правопорушення, постанова іншої уповноваженої посадової особи про притягнення до адміністративної відповідальності підлягає скасуванню.
3.10. Інспектор не має права брати готівку в рахунок оплати штрафів, накладених на місці вчинення правопорушення.
3.11. Тимчасове затримання транспортного засобу шляхом доставлення для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку здійснюється інспектором в разі вчинення водієм порушення, передбаченого частиною 1 статті 1521 КУпАП у випадках, коли розміщення транспортного засобу є таким, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, а також у разі вчинення порушення, передбаченого частиною 2 статті 1521 КУпАП (випадки розміщення транспортного засобу, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, визначені частиною 3 статті 2654 КУпАП).
3.18. Доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку здійснюється за допомогою спеціальних автомобілів-евакуаторів (далі - евакуатор), у тому числі тих, що належать підприємствам, установам та організаціям, які провадять діяльність, пов’язану із транспортуванням транспортних засобів, і з якими органами місцевого самоврядування укладено в установленому законодавством порядку договори.
Зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів здійснюється на спеціальних майданчиках чи стоянках Національної поліції, її територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів, а також підприємств, установ та організацій, з якими територіальними (у тому числі міжрегіональними) органами Національної поліції укладено договори про надання послуг із зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів.
3.19. Для доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку інспектор викликає евакуатор. Після прибуття евакуатора інспектор у присутності двох понятих і особи, яка виконує роботи з доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку, складає акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу (згідно з додатком) який підписують інспектор з паркування, особа, що виконує роботи з доставлення такого засобу на спеціальний майданчик чи стоянку, та два понятих. Один примірник акта надається відповідальній особі, зазначеній у частині 1 статті 142 КУпАП, або особі яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особі яка керувала транспортним засобом на момент учинення правопорушення. Другий примірник акта зберігається в матеріалах справи про адміністративне правопорушення.
3.20. У разі тимчасового затримання транспортного засобу місце розташування такого транспортного засобу повинне бути обов’язково зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).
3.21. У разі коли водій, що вчинив правопорушення, присутній під час тимчасового затримання транспортного засобу і порушення неможливо усунути на місці в максимально короткий строк, інспектор з паркування складає акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу і виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення, а якщо правопорушення може бути усунуте водієм у максимально короткий строк, інспектор з паркування не складає зазначений акт і не здійснює тимчасове затримання транспортного засобу, але виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення.
3.22. Строк затримання транспортного засобу обчислюється з моменту складення акта огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, а строк зберігання – з моменту доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку. Особа, яка керувала транспортним засобом на момент учинення правопорушення, або відповідальна особа, зазначена в частині 1 статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, або особа, яка ввезла затриманий транспортний засіб на територію України, мають право доступу до транспортного засобу, що перебуває на спеціальному майданчику чи стоянці, у присутності особи, відповідальної за зберігання такого транспортного засобу.
3.23. Повернення тимчасово затриманого транспортного засобу, який зберігається на спеціальному майданчику чи стоянці, відбувається невідкладно за зверненням відповідальної особи, зазначеної в частині 1 статті 142 КУпАП, або особи яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особи яка керувала транспортним засобом на момент учинення правопорушення. Умовами повернення зазначеним особам транспортного засобу є оплата вартості послуг з доставлення та/або зберігання транспортного засобу та сплата штрафу за вчинене правопорушення.
3.24. У разі заподіяння транспортному засобу шкоди під час його транспортування та/або зберігання на спеціальному майданчику чи стоянці, завдані збитки відшкодовуються за рахунок суб’єкта господарювання, що надає послуги з транспортування та/або зберігання транспортних засобів у разі їх тимчасового затримання, та/або відповідного страхового відшкодування, що здійснюється за правовідносинами обов’язкового страхування цивільної відповідальності зазначеного суб’єкта господарювання.
3.25. Спори, пов’язані із шкодою, що заподіяна тимчасово затриманому транспортному засобу під час його транспортування або зберігання на спеціальному майданчику чи стоянці, розв’язуються в установленому законодавством порядку.

IV. Правила спілкування інспектора з громадянами,
представниками ЗМІ
4.1. Інспектор повинен ставитись до громадян з повагою, свої вимоги та зауваження викладати в переконливій формі. При зверненні до громадянина інспектор має привітатися з ним, після чого назвати йому своє прізвище та пред’явити на його вимогу службове посвідчення. Якщо громадянин звертається до інспектора, він зобов’язаний уважно його вислухати та відреагувати у межах своєї компетенції. При розмові з громадянами інспектор повинен виявляти спокій, витримку та розсудливість. Він не повинен відповідати грубістю на грубість і у своїх діях керуватися особистими неприязними почуттями. На будь-які звинувачення чи образи він повинен відповідати максимально беземоційно і лаконічно, на кшталт «Я Вас розумію, але це моя робота і мій обов’язок».
4.2. У спілкуванні з громадянами недопустимі: зверхній тон, грубість, зарозумілість; іронічне або не ввічливе викладення зауважень; вирази або репліки, які ображають людську гідність; погрози, повчання і несправедливі докори; пред’явлення незаслужених звинувачень; погрозливі чи ображаючі жести або знаки, тощо.
4.3. У випадку виникнення конфліктної ситуації, отримання погроз або фізичного нападу з боку порушників чи будь-яких інших осіб, інспектор має витримувати безпечну дистанцію та вимагати це від агресивно налаштованого громадянина, а у випадку неможливості вгамувати нападника за допомогою слів – викликати поліцію.
4.4. Якщо до інспектора впродовж його робочої зміни за роз’ясненнями будь-яких загальних питань, пов’язаних з його роботою звертаються громадські активісти або представники ЗМІ, натомість щодо надання будь-яких коментарів та або інтерв’ю на відеокамеру, диктофон чи інший прилад, інспектор повинен коректно відповісти: «Вибачте, але я зараз займаюсь виконанням своїх службових обов’язків і не маю часу на спілкування. За всіма роз’ясненнями звертайтесь до відділу інспекції з паркування  виконавчого комітету Бориспільської міської ради». Будь-яке надання інформації та спілкування інспектора з представниками ЗМІ можливе лише за вказівкою керівництва.

V. Довідкові матеріали
5.1. Види порушень правил зупинки/стоянки та паркування транспортних засобів та штрафи:
Стаття 122 КУпАП. Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонений сигнал, регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху (в частині порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів у межах відповідного населеного пункту, зафіксованого в режимі фотозйомки (відеозапису).
-частина 1 – порушення правил зупинки, стоянки, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Правила дорожнього руху, затверджені відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306:
Зупинка – припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин або більше, якщо це необхідно для посадки (висадки) пасажирів чи завантаження (розвантаження) вантажу, виконання вимог цих Правил (надання переваги в русі, невиконання вимог регулювальника, сигналів світлофора тощо).
Стоянка – припинення руху транспортного засобу на час, більший ніж 5 хвилин, з причин не пов’язаних з необхідністю виконання вимог цих Правил, посадкою (висадкою) пасажирів, завантаження (розвантаження) вантажу.
Пункт 15.9 ПДР. Зупинка забороняється:
а) на залізничних переїздах;
в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях;
г) на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі;
ґ) на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної  проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальної смуги;
д) у місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився менше 3 м;
е) ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає – ближче 30 м від дорожнього знаку такої зупинки з обох боків;
є) ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, де це створить перешкоди технологічним транспортним засобам, що працюють;
ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;
з) у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки;
и) ближче 10 від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.
Пункт 15.10 ПДР. Стоянка забороняється:
а) у місцях, де заборонена зупинка;
б) на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками);
в) на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м;
г) ближче 50 м від залізничних переїздів;
ґ) поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше 100 м хоча б в одному напрямку руху;
д) у місцях, де транспортний засіб, що стоїть, зробить неможливим рух інших транспортних засобів або створить перешкоду для руху пішоходів;
е) ближче 5 м від контейнерних майданчиків та/або контейнерів для збирання побутових відходів, місце розміщення або облаштування яких відповідає вимогам законодавства;
є) на газонах.
Пункт 15.4 ПДР.
Транспортні засоби не дозволяється ставити на проїжджій частині в два і більше ряди. Велосипеди, мопеди і мотоцикли без бокового причепа дозволяється ставити на проїжджій частині не більше, ніж у два ряди.
Пункт 15.6 ПДР.
Стоянка всіх транспортних засобів у місцях, позначених дорожніми знаками 5.38, 5.39, встановленими з табличкою 7.6.1, дозволяється на проїзній частині вздовж тротуару, а встановленими з однією з табличок 7.6.2-7.6.5 - легкових автомобілів і мотоциклів тільки так, як показано на табличці.
-частина 3 – порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
-частина 7 – зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), а так само створення перешкод водіям транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), у зупинці або стоянці, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Примітка. Суб’єктом правопорушення в цій статті є особа, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення, а в разі вчинення передбачених частинами 1, 3 цієї статті правопорушень у разі порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів, якщо зазначене правопорушення зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), - відповідальна особа, зазначена у частині 1 статті 142 цього Кодексу, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України. У разі внесення змін до постанови про накладення адміністративного стягнення з підстав, встановлених абзацом 3 частини 1 статті 2793 цього Кодексу, суб’єктом цього правопорушення може бути особа, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення, зафіксованого в режимі фотозйомки (відеозапису).
Стаття 1521. Порушення правил паркування транспортних засобів та порушення правил обладнання майданчиків для платного паркування транспортних засобів:
-частина 1 – порушення правил паркування транспортних засобів, у тому числі неоплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування за кожну добу користування, - тягне за собою накладення штрафу в двадцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування тим майданчиком для платного паркування транспортних засобів, на якому знаходиться транспортний засіб у момент порушення.
-частина 2 – паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг (крім випадків, визначених частиною шостою цієї статті), або на місцях, не призначених для паркування відповідних транспортних засобів, - тягне за собою накладення штрафу в тридцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування тим майданчиком для платного паркування транспортних засобів, на якому знаходиться транспортний засіб у момент порушення.
-частина 8 – паркування транспортних засобів на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Примітка. Положення частини 1 цієї статті не застосовується у випадках, визначених частинами 6 та 7 статті 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» щодо місць для безоплатного паркування, а також до осіб, які відповідно до закону звільняються від сплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів.
Місцями, призначеними для паркування (у тому числі безоплатного паркування) транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування транспортних засобів, у тому числі біля житлових будинків (крім індивідуальних житлових будинків) та інших будівель, на тротуарах (із числа місць для зупинки та стоянки транспортних засобів), вважаються місця, позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою.
Місцями, призначеними для паркування (у тому числі безоплатного паркування) транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування транспортних засобів, у тому числі біля житлових будинків (крім індивідуальних житлових будинків) та інших будівель, на тротуарах (із числа місць для зупинки та стоянки транспортних засобів), вважаються місця, позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою.
Під неоплатою вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування слід розуміти неоплату вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування транспортних засобів більш як за 10 хвилин користування майданчиком для платного паркування транспортних засобів (крім майданчиків, обладнаних автоматичними в’їзними та виїзними терміналами, на яких оплата відбувається під час виїзду з майданчика).
Суб’єктом правопорушення, передбаченого частинами першою, другою та восьмою цієї статті, в разі фіксації зазначеного правопорушення в режимі фотозйомки (відеозапису) - відповідальна особа, зазначена у частині 1 статті 142 цього Кодексу, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України. У разі внесення змін до постанови про накладання адміністративного стягнення з підстав, встановлених абзацом третім частини 1 статті 2793 цього Кодексу, суб’єктом правопорушення може бути особа, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення, зафіксованого в режимі фотозйомки (відеозапису).
5.2. Розгляд справ про адміністративні правопорушення.
Стаття 142. Відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Адміністративну відповідальність за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) (за допомогою технічних засобів з функціями запису, зберігання, відтворення і передачі фото-, відеоінформації), несе відповідальна особа – фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, – належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.
У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України і такий транспортний засіб відповідно до законодавства не підлягає державній реєстрації в Україні, до адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), притягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України.
Відповідальна особа, зазначена у частині 1 цієї статті, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від відповідальності за адміністративні правопорушення за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), у випадках, передбачених статтею 2793 цього Кодексу.
Примітка. Режим фотозйомки (відеозапису) передбачає здійснення уповноваженою посадовою особою фото/відеофіксації обставин порушення правил зупинки, стоянки або паркування транспортних засобів, а саме: дати, часу (моменту), місця розташування транспортного засобу по відношенню до нерухомих об’єктів та/або географічних координат, інших ознак наявності складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною статтею Особливої частини цього Кодексу. При здійсненні фотозйомки обов’язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів, а в разі фіксації порушення, що полягає у неоплаті вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування в межах населеного пункту, в якому не впроваджена автоматизована система контролю оплати паркування, обов’язковою є наявність додаткового зображення (зображень), що фіксує відсутність документа про оплату послуг з користування майданчиком для платного паркування під лобовим склом транспортного засобу.
Порядок внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, держателем якого є Міністерство внутрішніх справ України, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Стаття 33 КУпАП. Загальні правила накладення стягнень за адміністративні правопорушення.
Стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Особливості накладення стягнення при розгляді справ без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 2791– 2798 цього Кодексу.
Стаття 213 КУпАП. Органи (посадові особи), уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення.
Справи про адміністративні правопорушення розглядаються: виконавчими комітетами (а в населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчими органами, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад та їх посадовими особами, уповноваженими на те КУпАП.
Стаття 219 КУпАП Виконавчі комітети (виконавчі органи) сільських, селищних, міських рад.
-частина 3: Від імені виконавчих комітетів (а у населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчих органів, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1, 3 та 7 статті 122, частинами 12 та 8 статті 1521 КУпАП, і накладати адміністративні стягнення мають право уповноважені виконавчим комітетом (виконавчим органом) сільської, селищної, міської ради посадові особи виконавчих органів сільської, селищної, міської ради – інспектори з паркування.
Стаття 247. Обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:
1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення;
2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку;
3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність;
4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони;
5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення;
6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність;
7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;
8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту;
9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.
Стаття 277 КУпАП. Строки розгляду справ про адміністративні правопорушення.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1, 3, та 7 статті 122 (в частині порушення правил зупинки, стоянки), частинами 1, 2 та 8 статті 1521 КУпАП, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), розглядаються уповноваженою особою невідкладно після виявлення правопорушення та отримання відомостей про суб’єкта цього правопорушення.
Стаття 279-2 КУпАП. Особливості розгляду справи про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), вчинене на транспортному засобі, зареєстрованому за межами України.
У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами України, інформація про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), вноситься уповноваженою посадовою особою до відповідних електронних реєстрів Міністерства внутрішніх справ України та Державної прикордонної служби України.
Відповідні органи (підрозділи) Державної прикордонної служби України за запитом інспекторів з паркування у письмовій або електронній формі (в тому числі за умови ідентифікації цих посадових осіб за допомогою електронного цифрового підпису) зобов’язані надавати відомості про особу, яка ввезла транспортний засіб на територію України, з обов’язковим дотриманням Закону України «Про захист персональних даних». Вручення особі, яка ввезла транспортний засіб на територію України, копії постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), покладається на органи Державної прикордонної служби України, а у разі якщо транспортний засіб ввезено на територію України громадянином (резидентом) України, розгляд відповідних справ та притягнення до адміністративної відповідальності зазначеної особи здійснюються у порядку, передбаченому статтями 2791, 291, 3001 цього Кодексу.
Відмова особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, від виконання постанови про накладення адміністративного стягнення або її оскарження є підставою для внесення відповідних відомостей про іноземців та осіб без громадянства до бази даних осіб, яким згідно із законодавством України не дозволяється в’їзд в Україну, що зберігаються до виконання або скасування зазначеної постанови.
Стаття 2793 КУпАП. Звільнення відповідальної особи, зазначеної у частині 1 статті 142 цього Кодексу, особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).
Відповідальна особа, зазначена у частині 1 статті 142 цього Кодексу, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), якщо протягом 20 календарних днів з дня вчинення відповідного правопорушення або з дня набрання постановою по справі про адміністративне правопорушення законної сили: ця особа надала документ, який підтверджує, що до моменту вчинення правопорушення транспортний засіб вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать її транспортному засобу; особа, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення зазначеного правопорушення, звернулася особисто до органу (посадової особи), уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення, із заявою про визнання зазначеного факту адміністративного правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності, а також надала документ (квитанцію) про сплату відповідного штрафу.
У випадках звільнення відповідальної особи, зазначеної у частині 1 статті 142 цього Кодексу, або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, від адміністративної відповідальності на підставі: абзацу 2 частини 1 цієї статті – винесена стосовно відповідальної особи, зазначеної у частині 1 статті 142 цього Кодексу, або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, постанова про притягнення до адміністративної відповідальності скасовується тим органом (посадовою особою), який її виніс; абзацу 3 частини 1 цієї статті – до винесеної постанови стосовно відповідальної особи, зазначеної у частині 1 статті 142 цього Кодексу, або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, вносяться зміни щодо визначення суб’єктом правопорушення особи, яка фактично керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення, зафіксованого в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису).
Стаття 283 КУпАП. Зміст постанови по справі про адміністративні правопорушення.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
Постанова повинна містити:
найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;
дату розгляду справи;
відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;
опис обставин, установлених під час розгляду справи;
зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;
прийняте у справі рішення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, крім даних, визначених частиною 2 цієї статті, повинна містити відомості про:
дату, час і місце вчинення адміністративного правопорушення;
транспортний засіб, який зафіксовано в момент вчинення правопорушення (марка, модель, номерний знак);
технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис (якщо такий запис здійснювався);
розмір штрафу та порядок його сплати;
правові наслідки невиконання адміністративного стягнення та порядок його оскарження;
відривну квитанцію із зазначенням реквізитів та можливих способів оплати адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення підписується посадовою особою, яка розглянула справу.
Стаття 288 КУпАП. Порядок оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Постанову інспектора з паркування про накладення адміністративного стягнення (частини 1, 3 та 7 статті 122, частини 1, 2 та 8  статті 1521 цього Кодексу) може бути оскаржено в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з урахуванням особливостей, визначених цим Кодексом
Стаття 289 КУпАП. Строк оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Скаргу на постанову у справі про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), може бути подано  протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Стаття 291. Набрання постановою адміністративного органу (посадової особи) у справі про адміністративне правопорушення законної сили.
Постанова по справі про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), набирає законної сили після її вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення, або під час її виконання у випадках, передбачених частиною 1 статті 3001 цього Кодексу.
Стаття 298. Обов’язковість постанови про накладення адміністративного стягнення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов’язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Стаття 299. Звернення постанови до виконання
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановлено цим Кодексом та іншими законами України.
При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Стаття 300. Порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення
Постанова про накладення адміністративного стягнення виконується уповноваженим на те органом у порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами України.
У разі винесення кількох постанов про накладення адміністративних стягнень щодо однієї особи кожна постанова виконується окремо.
Стаття 3001 КУпАП. Порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).
У разі сплати відповідальною особою, зазначеною у частині 1 статті 142 цього Кодексу, або громадянином (резидентом) України, який ввіз на територію України транспортний засіб, зареєстрований за межами України, 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), така постанова вважається виконаною. Постанова про накладення адміністративного стягнення за порушення зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), також вважається виконаною у разі сплати штрафу за повідомленням про притягнення до адміністративної відповідальності, залишеним уповноваженою посадовою особою на місці вчинення правопорушення на лобовому склі транспортного засобу, у тому числі шляхом сплати 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вчинення відповідного правопорушення.
У разі несплати штрафу особами, зазначеними у частині першій цієї статті, протягом 30 днів з дня набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сферах безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів така постанова підлягає примусовому виконанню.
У разі оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за правопорушення у сферах безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів перебіг строків, визначених цією статтею, зупиняється до розгляду скарги.
Стаття 303 КУпАП. Давність виконання постанов про накладення адміністративних стягнень.
Не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки. Законами України може бути встановлено й інші, більш тривалі строки для виконання постанов по справах про окремі види адміністративних правопорушень.
Стаття 304. Вирішення питань, зв’язаних з виконанням постанови.
Питання, зв’язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Стаття 305. Контроль за виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення.
Контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.
Стаття 307. Строки і порядок виконання постанови про накладення штрафу.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 3001, 3002 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі відсутності самостійного заробітку в осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративне правопорушення, штраф стягується з батьків або осіб, які їх замінюють.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
У разі несплати штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення документ, що підтверджує його сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
Стаття 308 КУпАП. Примусове виконання постанови про стягнення штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною 1 статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Стаття 310. Закінчення провадження по виконанню постанови про накладення штрафу
Постанова про накладення штрафу, за якою стягнення штрафу проведено повністю, з відміткою про виконання повертається органові (посадовій особі), який виніс постанову.
5.3. Дорожні знаки

 

 

3.34. «Зупинку заборонено». Забороняється зупинка і стоянка транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).
3.35. «Стоянку заборонено». Забороняється стоянка усіх транспортних засобів.
3.36. «Стоянку заборонено в непарні числа місяця».
3.37. «Стоянку заборонено в парні числа місяця».
Дія знаків 3.34-3.37 поширюється лише на той бік дороги, на якому вони встановлені.
У населених пунктах дорожні знаки 3.34-3.37 можна застосовувати з табличками 7.2.2 – 7.2.6, 7.4.1 – 7.4.7, 7.5.1 – 7..5.6, 7.18.
3.38. «Зона обмеженої стоянки». Визначає територію в населеному пункті, на якій тривалість стоянки обмежена незалежно від того, чи справляється за це плата. У нижній частині знаку можуть бути зазначені умови обмеження стоянки. У відповідних випадках на знакові або додаткових табличках 7.4.1 – 7.4.7, 7.19 зазначаються дні і час доби, протягом яких діє обмеження, а також його умови.
Забороняється стоянка в позначеній зоні тривалістю більше тієї, яка зазначена на табличках 7.4.1 – 7.4.7, 7.19.
3.39. «Кінець зони обмеженої стоянки».
3.1. «Рух заборонено». Забороняє рух усіх транспортних засобів у випадках, коли початок пішохідної зони позначено знаком 5.33 (пішохідна зона), дорога та (або) вулиця перебуває в аварійному стані і непридатна для руху транспортних засобів. У  такому випадку обов’язково додатково встановлюється знак 3.43 (небезпека).

 

 

5.4. Таблички до дорожніх знаків

          
7.2.2              7.2.3               7.2.4                             7.4.1                             7.4.2
Суботні, недільні               Робочі дні
та святкові дні

                     Зона дії                                                                       Час дії                  

                    
7.4.3                        7.4.4                          7.4.5                          7.4.6                            7.4.7
Дні тижня                                               Дні тижня і час доби, протягом яких діє знак

                                                                                 Час дії

            
7.5.1                7.5.2                        7.5.3                   7.5.4                   7.5.5                     7.5.6

Вид транспортного засобу


7.6.1                       7.6.2                        7.6.3                      7.6.4                       7.6.5

Спосіб поставлення транспортного засобу на стоянку

                                                
7.18                                                                                          7.19
Крім інвалідів                                                                        Обмеження тривалості стоянки

 

_______________________________________

 

 

 

Додаток
до Інструкції (п. 3.20)

АКТ
огляду та тимчасового затримання транспортного засобу


___________ 20__ року о ___ год. __ хв.  

 

________________
(місце складення акта)

Я, _______________________________________________________________________
(ПІБ інспектора з паркування, який приймає рішення про тимчасове затримання)
відповідно до _____________________________________________________________
та у присутності понятих:
1. _______________________________________________________________________;
(ПІБ понятого, місце проживання (перебування), контактний номер телефону)
2. _______________________________________________________________________,
(ПІБ понятого, місце проживання (перебування), контактний номер телефону)
здійснив огляд та тимчасове затримання транспортного засобу
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(тип, марка, номерний знак транспортного засобу)
шляхом його доставлення для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(місцезнаходження зберігання транспортного засобу)
Огляд та тимчасове затримання транспортного засобу здійснено у зв’язку з
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(зазначити підстави для тимчасового затримання транспортного засобу,
визначені статтею 2654 Кодексу України про адміністративні правопорушення)
Особа, яка керувала транспортним засобом на момент учинення порушення, відповідальна особа, зазначена в частині 1 статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України (у разі їх установлення)
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ПІБ та місце проживання (перебування)
Зовнішній вигляд транспортного засобу:
_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(зазначаються візуальні недоліки та пошкодження транспортного засобу, перелік деталей та агрегатів, яких не вистачає, стан лакофарбового покриття, наявність механічних пошкоджень), наявність вантажу,
інших речей та їх стан)

 

Транспортний засіб для його доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку прийняв ________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(найменування, місцезнаходження та номер телефону підприємства, установи або організації, які доставляють на спеціальний майданчик чи стоянку транспортний засіб, номерний знак евакуатора, посада, ПІБ та підпис особи, яка здійснюватиме доставлення транспортного засобу)

* Відстань переміщення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку становить ______ кілометрів.
Транспортний засіб на тимчасове зберігання прийняв __________________________
______________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(адреса місцезнаходження місця зберігання транспортного засобу, посада, ПІБ, підпис, номер телефону)

До акта додаються:
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

_______________
(підпис понятого)

 

_______________
(підпис понятого)

Підпис інспектора з паркування, який склав цей акт _____________________________

* Зазначається особою, яка здійснила доставлення транспортного засобу.