У зв’язку із військовою агресією російської федерації проти України, запровадженням в Україні воєнного стану, з метою вжиття необхідних заходів для оборони Бориспільської міської територіальної громади, запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 106 «Про затвердження Порядку та виконання Державних цільових програми», від 30.09.2015 № 775 «Про Порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій», від 19.08.2002 № 1200 «Про затвердження Порядку забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю», Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» , пп. 1 п. а) ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:
1. Схвалити проєкт цільової Програми розвитку цивільного захисту населення і територій Бориспільcької міської територіальної громади від надзвичайних ситуацій на 2024-2026 роки (далі – Програма), що додається.
2. Заступнику міського голови Гопанчуку Д.О. організувати в установленому порядку подання проєкту Програми на розгляд міській раді.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Гопанчука Д.О.
Секретар міської ради Владислав БАЙЧАС
СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого комітету
міської ради
11.12.2023 № 1047
Проєкт цільової Програми розвитку цивільного захисту населення
і територій Бориспільської міської територіальної громади
від надзвичайних ситуацій на 2024-2026 роки
1. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ
(загальна характеристика міської програми)
1. |
Ініціатор розроблення програми |
Виконавчий комітет Бориспільської міської ради |
|
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документу про ініціювання розроблення програми |
Доручення міського голови від 20.07.2023 № 5-1 |
|
3. |
Розробник програми |
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету міської ради |
|
4. |
Співрозробники програми |
- |
|
5. |
Головний розпорядник коштів |
Виконавчий комітет Бориспільської міської ради |
|
6. |
Відповідальний виконавець програми |
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету міської ради |
|
7. |
Співвиконавці програми |
КП «Виробниче управління комунального господарства», відділ обліку та звітності виконавчого комітету міської ради |
|
8. |
Термін реалізації програми |
2024-2026 роки |
|
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, |
5147,10 тис. грн. |
|
9.1 |
коштів місцевого бюджету |
5147,10 тис. грн. |
|
Кошти інших джерел незаборонені чинним законодавством |
_________ |
2. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ, НА РОЗВЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА
Оптимальним варіантом розв’язання проблеми цивільного захисту населення і території громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є реалізація державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій шляхом системного здійснення першочергових заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій з використанням ресурсів міських фінансових джерел, інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством. Програма являє собою узгоджений з ресурсами, виконавцями і термінами реалізації комплекс заходів, виконання яких передбачається з таким ступенем деталізації, який вважається доцільним з урахуванням пріоритетних напрямів розвитку і спрямованих на створення правових, фінансових, економічних, організаційно-господарських та інших умов розвитку системи цивільного захисту, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації. Актуальність проблеми забезпечення безпеки населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій природного характеру зумовлена тенденціями зростання шкоди територіям та населенню, що спричиняються небезпечними природними явищами: підтопленнями, ураганами, буревіями, сильними опадами, обледенінням. На виконання ст.19.п.2 Кодексу цивільного захисту України необхідно передбачати кошти на організацію робіт з ліквідації загрози та наслідків надзвичайних ситуацій на території громади, а також радіаційного, хімічного, біологічного, медичного захисту населення включаючи всебічне життєзабезпечення евакуйованого населення та постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій.
3. МЕТА ПРОГРАМИ
Основною метою програми є:
реалізація державної політики та забезпечення гарантованого Конституцією України права громадян у сфері захисту населення і територій Бориспільської об’єднаної територіальної громади від надзвичайних ситуацій та їх наслідків;
запобігання виникненню та створення передумов для своєчасної та успішної ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на об’єктах і території громади;
подальший розвиток місцевих сил цивільного захисту, забезпечення їх належного матеріально-технічного забезпечення та оснащення сучасним обладнанням;
створення та розвиток спеціалізованих та добровільних аварійно-рятувальних служб, служб, підрозділів і формувань цивільного захисту;
забезпечення захисту життя і здоров’я громадян від надзвичайних ситуацій та їх негативних наслідків при користуванні водними об’єктами населених пунктів;
забезпечення непрацюючого населення і особового складу аварійно-рятувальних служб, служб, підрозділів і формувань цивільного захисту засобами індивідуального захисту;
забезпечення працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю;
накопичення та зберігання місцевого та об’єктових матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків;
забезпечення оповіщення населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного або воєнного характеру;
послідовне зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня безпеки населення і захист території Бориспільської ОТГ від наслідків таких ситуацій, забезпечення захисту населення, навколишнього природного середовища і небезпечних об’єктів, об’єктів підвищеної небезпеки, об’єктів з масовим перебуванням людей та створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері цивільного захисту.
Для досягнення зазначеної мети передбачається вирішити відповідний комплекс завдань, напрямки реалізації яких є складовими відповідних заходів.
4. ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ
Програма розроблена метою забезпечення зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту населення i територій від надзвичайних ситуацій та їх наслідків, забезпечення пожежної безпеки, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 106 «Про затвердження Порядку та виконання Державних цільових програми», від 30.09.2015 № 775 «Про Порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій», від 19.08.2002 № 1200 «Про затвердження Порядку забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю», Кодексу цивільного захисту України, п. 22 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, а також прийняттям інших пов’язаних з ним законодавчих та нормативно-правових актів, потребують удосконалення та приведення у відповідність до законодавства організація і структура Бориспільської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області, її спеціалізованих служб та формувань, планування та впровадження основних заходів цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.
До міста Бориспіль приєдналися 18 населених пунктів (сіл) району, що потребує приведення до рівня сучасних вимог матеріально-технічне оснащення органів управління та сил цивільного захисту, придбання нової, заміни та модернізації техніки та спорядження, які необхідні для підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, створення нових спеціалізованих та добровільних аварійно-рятувальних служб, підрозділів та формувань, а також інших підрозділів, які залучаються до виконання завдань цивільного захисту.
Впродовж 2021 - 2023 років були здійснені заходи щодо накопичення місцевого та об’єктових матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.
Завдяки проведеній роботі та виділення коштів з місцевого бюджету вдалось досягнути показників накопичення матеріальних резервів 90,50 % від затвердженої номенклатури. Разом з тим, зазначена робота потребує продовження і завершення. Потребує також збільшення об’ємів накопичення матеріального резерву в зв’язку з об’єднанням громади.
На території Бориспільської ОТГ функціонують потенційно-небезпечні об’єкти (ПНО). Крім того, поряд з містом розташований найбільший міжнародний аеропорт України «Бориспіль», через населені пункти прокладено автомобільні шляхи (Київ – Харків, Київ –Черкаси, окружна дорога), та залізнична колія, по яких здійснюються перевезення небезпечних вантажів, у зимовий період можливі снігові замети, сильна ожеледь, що може призвести до зупинки руху пасажирського транспорту, порушення енергопостачання об’єктів господарювання, приватних будинків та житлових масивів, дестабілізації життєдіяльності. Внаслідок затяжних злив та при інтенсивному таненні снігів можливе підтоплення звичайного характеру територій населених пунктів ОТГ. Шквальні вітри, які виникають практично на всій території населених пунктів тривалістю від кількох годин до доби, а також короткочасні, але великої руйнівної сили. Можливі групові випадки небезпечних інфекційних хвороб, епідемічний спалах небезпечних інфекційних хвороб, отруєння людей в результаті споживання продуктів харчування, токсичними та іншими речовинами.
Населення Бориспільської ОТГ, учні та діти навчальних закладів, які проживають та навчаються у прогнозованих зонах забруднення небезпечними хімічними речовинами навколо залізничного шляху, у теперішній час засобами індивідуального захисту забезпечені не в повній мірі.
Гарантований державою захист громадян в захисних спорудах цивільного захисту на території населених пунктів на теперішній час у повному обсязі реалізований бути не може, через їх недостатність та занепад існуючого фонду захисних споруд. В 2024-2026 роках необхідно продовжити роботи по приведенню захисних спорудах цивільного захисту, які зареєстровані в Державному реєстрі і кількість яких збільшилась після створення громад, до вимог нормативних документів та готовності до роботи за призначенням.
На території населених пунктів знаходяться водойми і озера, на яких після розчистки, обстеження та обладнання сезонними рятувальними постами можлива організація місць масового відпочинку населення на водних об’єктах. Переважна більшість місць масового відпочинку мають стихійний характер, постійними або сезонними рятувальними постами не обладнані. Щорічно перед початком купального сезону необхідно проводити обстеження аварійно-водолазною рятувальною службою акваторії пляжів на озерах населених пунктів. Систематичні проби якості води на водних об’єктах санітарним нормам в основному не відповідають. Не дивлячись на постійну роз’яснювальну роботу в засобах масової інформації, попереджувальних знаках про небезпеку пов’язану з купанням у непристосованих для цього водоймах – кількість відпочиваючих людей залишається досить високою, особливо в спекотні періоди, що може призвести до захворювань, травмування та загибелі людей.
Таким чином, забезпечення техногенної безпеки, захист населення і території населених пунктів від надзвичайних ситуацій, а також при користуванні водними об’єктами, матеріальне забезпечення належного реагування на надзвичайні ситуації потребує прийняття Програми і виділення значних коштів з бюджетів усіх рівнів. Без належного фінансування зазначених заходів унеможливлюється організація цивільного захисту населення і територій Бориспільської ОТГ від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.
Оптимальним варіантом розв’язання проблеми захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є реалізація державної політики у сфері цивільного захисту шляхом здійснення першочергових заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій з використанням ресурсів громади та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
Забезпечення органами місцевого самоврядування ефективної реалізації державної політики у сфері цивільного захисту здійснюється шляхом виконання комплексу організаційних, управлінських та практичних заходів, зокрема:
здійснення захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій;
запобігання виникненню надзвичайних ситуацій;
реагування на надзвичайні ситуації та їх ліквідацію;
підготовка керівного складу, органів управління, сил цивільного захисту і населення до дій в умовах загрози та виникнення можливих надзвичайних ситуацій.
Зазначені заходи реалізуються шляхом:
оповіщення та інформування органів місцевого самоврядування та населення;
укриття людей у захисних спорудах цивільного захисту;
здійснення евакуаційних заходів;
інженерного захисту територій;
медичного захисту людей;
радіаційного і хімічного захисту людей та майна;
навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях;
моніторингу і прогнозування надзвичайних ситуацій;
забезпечення техногенної та пожежної безпеки;
реєстрації потенційно небезпечних об’єктів, об’єктів підвищеної небезпеки та потенційно небезпечних ділянок територій, ідентифікації та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки;
управління та координація діями суб’єктів, залучених до запобігання або ліквідації надзвичайних ситуацій;
організації життєзабезпечення постраждалого населення;
проведення аварійно-відновлювальних робіт;
відшкодування шкоди та надання допомоги особам, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації;
організації підготовки та інформаційного забезпечення у сфері цивільного захисту.
Завдання, напрямки діяльності і заходи наведено у додатку 1 до Програми.
Джерелами фінансування Програми є кошти місцевого бюджету, а також кошти підприємств, організацій та установ всіх форм власності, які не заборонені чинним законодавством, добровільні пожертвування фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об’єднань громадян, інші, незаборонені законодавством джерела. Фінансування Програми за рахунок коштів міського бюджету здійснюється в обсягах, передбачених рішеннями міської ради про міський бюджет на відповідний рік, виходячи з реальних можливостей міського бюджету та його пріоритетів, через фінансове управління виконавчого комітету міської ради.
Програму передбачається виконати в один етап, з 2024 по 2026 роки.
5. РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програм |
Етапи виконання програми |
Усього витрат на виконання програми |
||
|
2024 рік |
2025 рік |
2026 рік |
||
|
Обсяг ресурсів усього, у тому числі: |
1290,00 |
1677,00 |
2 180,10 |
5147,10 |
|
Місцевий бюджет |
1290,00 |
1677,00 |
2 180,10 |
5147,10 |
|
Інші джерела |
___ |
___ __________________ |
___ |
___ |
6. ПЕРЕЛІК ЗАВДАНЬ І ЗАХОДІВ ПРОГРАМИ
ТА РЕЗУЛЬТАТИВНІ ПОКАЗНИКИ
Перелік завдань і заходів програми та результативні показники наведені в додатку до Програми.
7. ІНДИКАТОРИ ПРОГРАМИ
|
№ з/п |
Назва індикатора |
Одиниця виміру |
Значення індикатора за роками |
||
|
2024 рік |
2025 рік |
2026 рік |
|||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
1. |
Кількість будівельних матеріали, засобів господарського призначення |
од |
2373 |
3000 |
3270 |
|
2. |
Кількість речового (інженерного) майна |
од |
150 |
200 |
250 |
|
3. |
Кількість майна для забезпечення спеціальних завдань |
од |
9 |
20 |
25 |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
4. |
Кількість запасів паливно-мастильних матеріалів |
л |
10050 |
10050 |
10050 |
|
5. |
Кількість запасів ЗІЗ для непрацюючого населення, яке потрапляє до зони можливого хімічного (радіаційного) забруднення, для навчально-освітніх закладів (протигази ГП-7, фільтруючі коробки) |
од |
- |
100 |
100 |
|
6. |
Кількість генераторів |
од |
- |
2 |
2 |
|
7. |
Кількість населення, яке укривається в ЗСЦЗ та найпростіших укриттів (тис.осіб) забезпечення майном ЗСЦЗ |
од |
30,00 |
50,00 |
50,00 |
|
8. |
Площа обстеження акваторії пляжів на озерах ОТГ та виготовлення документації |
м кв |
- |
1500 |
1500 |
|
9. |
Відсоток обстежених пляжів міста від їх загальної кількості |
% |
|
90 |
90
|
|
10. |
Кількість обладнання для оповіщення населення та постів радіаційної та хімічної розвідки |
од |
146 |
150 |
160 |
|
11. |
Відсоток працівників підприємств, установ та організацій, які охоплені заходами, навчанням в порівнянням з попереднім роком |
% |
100,00 |
- |
- |
8. КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ЗАХОДАМИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Координацію дій між виконавцями Програми, контроль за станом її виконання, визначення порядку взаємного інформування (із зазначенням конкретних строків), звітування тощо здійснює управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету міської ради.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету міської ради інформує міську раду про хід виконання Програми щорічно до 01 березня року, який слідує за звітним.
При необхідності коригування Програми до неї можуть бути внесені зміни.
_________________________________________
Перелік завдань і заходів програми та очікувані результати
|
Оперативна ціль Стратегії розвитку громади |
Завдання програми |
Заходи програми |
Термін виконання заходу |
Виконавці |
Джерела фінансування |
Обсяги фінансува ння за роками, тис. грн |
Очікуваний результат (результативні показники) |
|
||||||
|
Назва показника * |
2024 рік |
2025 рік |
2026рік |
|
||||||||||
|
1 |
3 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
|
|||
|
Захист від надзвичайних ситуацій |
1. Створення запасів матеріальних резервів для запобігання, ліквідації НС техногенного, природного і воєнного характеру:
|
1.1.Закупівля будівельних матеріалів, засоби господарського призначення |
2024-2026 |
Управління з питань НС та ЦЗН виконавчого комітету міської ради, відділ обліку та звітності виконавчого комітету міської ради, КП ВУКГ |
Місцевий бюджет |
Всього : 2024- 2025- 2026 –
|
Витрат: обсяг фінансових ресурсів, тис. грн. |
326,08
|
627,00 |
930,10
|
|
|||
|
Продукту: кількість закуплених товарів, од. |
2 532 |
3 000 |
3 000 |
|
||||||||||
|
Ефективності: середня вартість придбання одиниці товару, тис. грн. |
0,128 |
0,209 |
0,310 |
|
||||||||||
|
Якості :відсоток освоєння коштів, % |
100% |
100% |
100% |
|
||||||||||
|
|
2.Забезпечення працівників формувань та спеціалізованих служб ЦЗ засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки
|
2.1. Придбання засобів індивідуального захисту працівників, приладів контролю та спостереження за забрудненням-
|
2025-2026 |
Управління з питань НС та ЦЗН виконавчого комітету міської ради, відділ обліку та звітності виконавчого комітету міської ради, КП ВУКГ |
Місцевий бюджет
|
Всього:
2024 - -- 2025- 2026 –
|
Витрат: обсяг фінансових ресурсів, тис. грн. |
-
|
100,00 |
100,00
|
|
|||
|
Продукту: кількість придбання обладнання |
- |
100 |
100 |
|
||||||||||
|
Ефективності: середня вартість забезпечення одного працівника, тис. грн. |
- |
1,000 |
1,000 |
|
||||||||||
|
Якості :відсоток використання коштів, % |
- |
100% |
100% |
|
||||||||||
|
|
3. Організація оповіщення населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення та забезпечення її функціонування
|
3.1.Забезпечення,
|
2024-2026 |
Управління з питань НС та ЦЗН виконавчого комітету міської ради, відділ обліку та звітності виконавчого комітету міської ради, КП ВУКГ |
Місцевий бюджет |
Всього : 2024- 2025- 2026 –
|
Витрат: обсяг фінансових ресурсів, тис. грн. |
400,00 |
250,00 |
250,00 |
|
|||
|
Продукту: кількість закуплених товарів од. |
102 |
100 |
100 |
|
||||||||||
|
Ефективності: середня вартість придбання одиниці товару, тис. грн. |
0,0039 |
0,0025 |
0,0025 |
|
||||||||||
|
Якості :відсоток використання коштів, % |
100% |
100% |
100% |
|
||||||||||
|
|
4. Забезпечення захисту життя і здоров’я громадян від нещасних випадків при користуванні водними об’єктами населених пунктів громади. Очищення дна і територій водойм. Організація місць масового відпочинку населення на водних об’єктах громади |
4.1.Обстеження акваторії пляжів на озерах територіальної громади та виготовлення документації
|
2025-2026
|
Управління з питань НС та ЦЗН виконавчого комітету міської ради, відділ обліку та звітності виконавчого комітету міської ради
|
Місцевий бюджет
|
Всього : 2024----- 2025- 2026 –
|
Витрат: обсяг фінансових ресурсів, тис. грн. |
- |
100,00 |
100,00 |
|
|||
|
Продукту: кількість обстеженої екваторії, од. |
- |
20 |
20 |
|
||||||||||
|
Ефективності: середня |
-
|
5,000 |
5,000 |
|
||||||||||
|
Якості :відсоток використання коштів, % |
- |
100% |
100% |
|
||||||||||
|
|
5. Запаси матеріальних резервів для запобігання, ліквідації НС
|
5.1. Придбання паливно-мастильних матеріалів
|
2024-2026
|
Управління з питань НС та ЦЗН виконавчого комітету міської ради, відділ обліку та звітності виконавчого комітету міської ради, КП ВУКГ |
Місцевий бюджет
|
Всього: 2024- 2025- 2026 – |
Витрат: обсяг фінансових ресурсів, тис. грн. |
563,92 |
600,00 |
800,00 |
|
|||
|
Продукту: кількість закуплених паливо-мастильних матеріалів, л |
10050 |
10050 |
10050 |
|
||||||||||
|
Ефективності: |
0,0561
|
0,0597 |
0,0796 |
|
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
Якості :відсоток використання коштів, % |
100% |
100% |
100% |
|
||||
|
Разом по програмі: 5 147,10 |
1 290,00 |
1677,00 |
2180,10 |
|
||||||||||




















