Заслухавши пропозиції постійної комісії міської ради з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 26 та п. 13 ст. 46 Закону України “Про місцеве самоврядування у Україні” міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Регламент міської ради VI скликання (додається).
2. Визнати таким, що втратило чинність рішення міської ради від 29 червня 2006 року № 13-ІІІ-V «Про регламент Бориспільської міської ради V скликання».
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації.
.
Міський голова А.С.Федорчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
від 23 листопада 2010 року
№ 73-2-VI
Регламент міської ради VI скликання
Розділ І
Загальні положення
Стаття 1. Міська рада
1. Бориспільська міська рада (далі – міська рада) є виборним представницьким органом місцевого самоврядування, що складається з депутатів і відповідно до закону представляє територіальну громаду міста та здійснює від її імені та в її інтересах функції та повноваження місцевого самоврядування.
2. Порядок діяльності міської ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад", іншими законодавчими актами України, цим регламентом та іншими рішеннями Бориспільської міської ради.
Стаття 2. Предмет регламенту
1. Регламент міської ради має силу нормативного акту.
2. Цим регламентом встановлюється порядок скликання сесій Бориспільської міської ради, підготовки і розгляду нею питань, проведення засідань, прийняття рішень міської ради, порядок формування та організації роботи постійних та інших комісій Бориспільської міської ради, порядок формування виконавчих органів міської ради, здійснення депутатської діяльності, обрання та затвердження посадових осіб та інші процедури, які випливають з повноважень міської ради, встановлених Конституцією та законами України.
3. Міська рада, у випадках процедурної необхідності розгляду питань, щодо яких цим Регламентом не встановлено конкретної процедури їх розгляду і вирішення, або в інших невідкладних випадках за рішенням не менш як від більшої половини складу міської ради може прийняти рішення про особливу процедуру розгляду питання на сесії міської ради.
Стаття 3. Мова роботи міської ради
1. Робота міської ради та її діловодство ведеться українською мовою.
2. У разі, коли промовець (громадянин іншої держави) не володіє українською мовою, він має право виступати іншою мовою. При цьому переклад українською або іншою, зрозумілою для депутатів мовою організовується виступаючим, а у разі, коли виступаючий запрошений на засідання радою - апаратом Бориспільської міської ради.
Стаття 4. Гласність в роботі міської ради
1. Засідання міської ради, постійних та тимчасових контрольних комісій є відкритими і гласними. У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.
2. Гласність роботи міської ради забезпечується:
- доведенням до відома громадськості інформації про план роботи міської ради;
- можливістю висвітлення її засідань засобами радіомовлення;
- публікацією звітів про роботу та рішень міської ради у газеті “Трудова слава”.
- можливістю громадянам спостерігати роботу міської ради.
3. На засіданнях міської ради можуть бути присутніми громадяни на визначених для них місцях і за попереднім записом, який веде секретар міської ради.
4. Заявки на запис подаються не пізніш як за добу до засідання. Кількість присутніх на засіданні громадян може бути обмежена секретарем міської ради, виходячи із наявності вільних місць в приміщенні, де відбувається засідання міської ради.
5. В залежності від актуальності або значності питання для територіальної громади, що розглядається на сесії та великої кількості бажаючих бути присутніми на цій сесії, приймається рішення про забезпечення проведення сесії відповідному для цього приміщенні. Таке рішення може прийняти міський голова та сама міська рада.
6. Місця для депутатів міської ради відводяться в залі засідань окремо від місць для інших осіб, присутніх на засіданні, і не можуть бути зайняті іншими особами. Під час засідання міської ради, особи (за винятком технічних працівників), які не є її депутатами, не повинні знаходитися в місці розміщення депутатів.
Стаття 5. Запрошені на засідання міської ради
1. На пленарні засідання сесії міської ради можуть запрошуватися гості та службові особи, керівники управлінь та відділів виконкому, керівники підприємств, установ, організацій, розташованих або зареєстрованих на території міста.
2. Міська рада та її постійні комісії можуть визнати за необхідне присутність на засіданні міської ради будь-якої посадової особи установ і організацій, розташованих на території міста Борисполя. або які знаходяться в адміністративно-господарському підпорядкуванні. Виклик на планерне засідання здійснюється міським головою безпосереднім зверненням до вказаних осіб, або через вищестоящих їх керівників. Присутність на засіданні міської ради викликаних таким чином осіб є обов'язковою.
3. Головуючий на засіданні повідомляє депутатів про осіб, присутніх на засіданні за офіційним запрошенням і за викликом.
4. Комісія міської ради може запросити посадових осіб та службовців органу місцевого самоврядування, експертів, фахівців на засідання Бориспільської міської ради, на яких розглядаються питання, що опрацьовуються цією комісією або стосуються предмету діяльності для розробки проектів рішень міської ради.
5. На вимогу міської ради та її посадових осіб керівники розташованих або зареєстрованих на території міста підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності зобов'язані прибути на засідання міської ради або її органів для подання інформації з питань, віднесених до відання міської ради та її органів, відповідей на запити депутатів.
6. Особи, присутні на засіданнях міської ради та її органів, повинні утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається на засіданні, і не порушувати порядок. У разі порушення порядку, їх після попередження головуючого, а у разі грубого порушення - негайно, за розпорядженням головуючого на засіданні, може бути випроваджено з приміщення, де відбуваються засідання.
Стаття 6. Встановлення державних символів
1. Державний прапор України на будинку міської ради встановлюється постійно.
2. На час пленарних засідань міської ради державний прапор встановлюється в залі, де проходить засідання.
Розділ II
Депутати, посадові особи й органи міської ради
Підрозділ 1
Депутати
Стаття 7. Діяльність депутатів
1. Обов’язки (діяльність) депутата під час сесії включають:
- участь у засіданнях міської ради;
- участь у засіданнях комісій міської ради, їх підкомісій та робочих чи підготовчих груп;
- виконання доручень міської ради та її органів;
- роботу в окрузі.
2. Діяльність депутата, зазначена в пунктах 2 - 4 частини першої цієї статті, здійснюється у період між пленарними засіданнями міської ради, за винятком випадків виконання невідкладних доручень міської ради.
3. Участь у засіданнях міської ради є підставою для відкладення депутатом усіх інших службових справ.
4. Депутат зобов'язаний перед початком роботи сесії або її пленарного засідання зареєструватися і бути присутнім на пленарних засіданнях сесії та засіданнях постійної комісії, до якої його обрано.
5. Депутат зобов'язаний брати участь в голосуванні за винятком випадків, коли приймається окреме рішення щодо нього персонально.
6. Відсутність депутата на пленарних засіданнях сесій ради, засіданнях постійних комісій допускається лише з поважних причин.
7. Поважною причиною відсутності депутата на пленарному засіданні сесії, на засіданні постійної комісії вважається тимчасова непрацездатність, відпустка, виконання доручень сесії, міського голови, секретаря міської ради, доручень постійних та інших комісій ради, виконання інших, передбачених законодавством, державних обов'язків, а також наявність дозволу ради для відсутності у зв'язку з виконанням невідкладних службових чи виробничих обов'язків та у разі виникнення непередбачених обставин.
8. Депутат, який не може взяти участь в одному чи кількох пленарних засіданнях, повинен письмово, із зазначенням причин, повідомити завчасно про це міського голову, секретаря ради, а про неможливість бути присутнім на засіданні постійної комісії - голову цієї ж комісії.
9. Дані про відсутність депутатів на сесіях ради, засіданнях постійних комісій без поважних та з невідомих причин періодично аналізуються для підготовки і прийняття відповідного рішення, яке доводиться до відома депутатів на сесіях ради.
10. У разі невиконання депутатом своїх обов'язків у раді та її органах, систематичного порушення ним встановленого порядку їх роботи, рада, за попередніми висновками визначених радою комісій, відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад" та в порядку, встановленому цим регламентом, може прийняти
рішення про:
- повідомлення виборців про ставлення депутата до виконання своїх обов'язків;
- звернення до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.
Стаття 8. Права депутата в раді
1. Депутат користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях міської ради та її комісій, до складу яких він входить. Кожний депутат у раді має один голос.
2. Депутат в порядку, визначеному регламентом, має право:
- обирати і бути обраним до органів міської ради;
- пропонувати питання для розгляду радою та її органами;
- вносити пропозиції і зауваження щодо порядку денного засідання Бориспільської міської ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті;
- вносити для розгляду проекти рішень, інших документів, що приймаються радою або її органами, поправки до них;
- висловлювати думку щодо персонального складу утворюваних радою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються радою;
- порушувати питання про недовіру міському голові, розпуск органів, утворених радою, їх керівникам, а також особам, яких обрано, призначено або затверджено радою та звільнення посадових осіб місцевого самоврядування;
- брати участь у дебатах, звертатися із запитами, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, з процедурних питань - головуючому на засіданні;
- вносити пропозиції про заслуховування па пленарному засіданні міської ради звіту чи інформації керівника будь-якого органу, підзвітного чи підконтрольного раді, а також з питань, що входять до компетенції міської ради, інших органів і посадових осіб, які діють на території міської ради;
- виступати з обгрунтуваннями своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки;
- оголошувати на засіданнях міської ради та її органів тексти звернень, заяв, резолюцій, петицій громадян чи їх об'єднань, якщо вони мають суспільне значення;
- знайомитися з будь-якими документами, які зберігаються у відповідних органах місцевого самоврядування, та робити виписки, копіювання цих документів;
- мати інші права, що випливають із законодавства України та рішень міської ради.
3. Депутат з обговорюваного на сесії міської ради питання може передати головуючому тексти свого не виголошеного виступу, пропозицій і зауважень для включення до протоколу засідання міської ради чи її органу, в якому він бере участь.
4. Депутат забезпечується інформацією про суспільно-політичні заходи, які проводяться у межах територіальної громади.
5. Депутату видається посвідчення депутата міської ради та нагрудний знак.
Підрозділ 2
Депутатські групи та фракції міської ради
Стаття 9. Добровільні об'єднання депутатів
1. Депутати міської ради мають право на об'єднання, відповідно до норм цього регламенту, у депутатські групи та фракції.
2. Депутати міської ради з метою більш ефективної діяльності в округах можуть добровільно об'єднуватися у депутатські групи за умови, якщо до складу кожної з них входить не менш як п'ять депутатів, виборчі округи яких межують між собою чи об'єднані спільними елементами міської інфраструктури.
3. Депутати міської ради, на основі єдності поглядів та/або партійного членства, можуть об'єднуватися в депутатські фракції за умови, якщо до їх складу входить не менше п'яти депутатів міської ради.
4. Порядок роботи депутатської групи/фракції, умови вступу депутата до них, його виходу чи виключення з них визначаються відповідною депутатською групою чи фракцією.
5. Депутат не може входити до складу більш як однієї зареєстрованої депутатської групи та фракції. До складу групи можуть входити депутати, що є представниками різних партій та позапартійні.
6. Реорганізація та формування нових депутатських груп можуть проводитися протягом повноважень міської ради.
Стаття 10 . Утворення депутатських груп та фракцій
1. Депутатські групи/фракції утворюються на засіданні депутатів, що виявили бажання створити групу/фракцію.
2. Рішення про утворення групи/фракції, обрання осіб, що уповноважені представляти групу/фракцію, оформляється протоколом, який підписують депутати-засновники групи/фракції.
Стаття 11. Реєстрація депутатських груп та фракцій
1. З метою реєстрації депутатської групи/фракції уповноважена особа від групи/фракції, подає секретареві міської ради подання /письмове повідомлення/ про утворення депутатської групи/фракції, в якому міститься назва групи/фракції, а також відомості про персональний склад, партійну належність депутатів-членів групи чи фракції, прізвища осіб, уповноважених представляти групу/фракцію.
2. Секретар міської ради оголошує на найближчому пленарному засіданні міської ради про утворення депутатської групи чи фракції та оголошує її склад.
3. З моменту оголошення депутатська група/фракція вважається зареєстрованою.
4. Інформаційні матеріали про депутатську групу/фракцію після її реєстрації поширюються серед депутатів: в тому ж порядку повідомляється про зміни в складі депутатських груп.
5. Про зміни в складі депутатської групи/фракції її уповноважений представник повідомляє /невідкладно/ письмово секретаря міської ради.
6. У разі, коли склад депутатської групи/фракції стає меншим від встановленого, вона після двотижневого терміну вважається розпущеною, про що секретар Бориспільської міської ради інформує депутатів на найближчому засіданні Бориспільської міської ради.
7. Розпуск (саморозпуск) депутатської групи/фракції не є підставою для перегляду персонального складу органів міської ради.
Стаття 12. Права депутатських груп та фракцій
1. Депутатські фракції мають право на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях міської ради.
2. Депутатські групи/фракції можуть попередньо обговорювати кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження радою із запрошенням цих осіб на засідання відповідної групи/фракції.
3. Депутатські групи/фракції мають право обов'язкового виступу представника з будь-якого питання, що розглядається радою.
4. Жодна депутатська група/фракція не має права виступати від імені територіальної громади.
5. Депутати і депутатські групи/фракції можуть вільно співпрацювати між собою шляхом утворення депутатських об'єднань і неформальних груп, які не підлягають реєстрації і не мають прав, встановлених цим регламентом.
6. Депутатські фракції мають право об'єднувати зусилля з іншими групами, фракціями для створення більшості в міської раді чи опозиції.
7. Депутатські групи/фракції проводять свої засідання відкрито і гласно. За рішенням депутатської групи може бути проведено закрите засідання.
8. Керівництво депутатської групи/фракції може в письмовій формі доручити виконання закріплених за представником групи цим регламентом функцій будь-кому з членів відповідної депутатської групи.
9. Міський голова забезпечує зареєстровані депутатські групи/фракції можливістю користуватися приміщенням, необхідним обладнанням тощо для здійснення ними передбачених законами і цим регламентом функцій.
10. За зверненням уповноваженого представника депутатської групи/фракції секретар Бориспільської міської ради поширює серед депутатів підготовлені нею матеріали про її діяльність як офіційні від депутатської групи.
Підрозділ 3
Посадові особи міської ради
Стаття 13. Міський голова
1. Міський голова є головною посадовою особою територіальної громади.
2. Повноваження міського голови починаються з моменту оголошення відповідною міською виборчою комісією на пленарному засіданні Бориспільської міської ради рішення про його обрання і закінчуються в момент вступу на цю посаду іншої обраної відповідно до закону особи, крім випадків дострокового припиненим його повноважень.
3. Повноваження міського голови визначаються чинним законодавством, цим регламентом, рішеннями міської ради і можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених чинним законодавством.
4. При здійсненні наданих повноважень міський голова є відповідальним перед радою, а з питань здійснення виконавчими органами міської ради повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
5. Міський голова очолює міську раду та її виконавчий комітет, головує на їх засіданнях, підписує їх рішення і протоколи.
6. Рішення міської ради протягом 5-денного терміну з моменту їх прийняття можуть бути зупинені міськими головою і внесені на повторний розгляд Бориспільської міської ради з обґрунтуванням зауважень до цих рішень.
7. Рада зобов'язана у 2-тижневий термін повторно розглянути свої рішення. Якщо міськрада на своєму пленарному засіданні відхилить зауваження міського голови і 2/3 від загального складу міської ради підтвердить початкове рішення, воно набирає чинності з цього моменту.
8. Міський голова своїм розпорядженням може зупинити дію рішення виконавчого комітету і внести його на розгляд міської ради.
9. Рішення виконавчого комітету міської ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів міської ради, може бути скасовано рішенням міської ради.
10. Міський голова не рідше ніж один раз у рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою міста на відкритій зустрічі з громадянами. За вимогою не менш половини депутатів міської ради міський голова зобов'язаний відзвітувати перед радою про роботу виконавчих органів міської ради у встановлений ними термін.
11. Рада більшістю голосів може зажадати позачергового звіту міського голови, якщо за це проголосувало понад половини від складу міської ради і від попереднього звіту пройшло не менше як три місяці.
Стаття 14. Секретар міської ради
1. Секретар міської ради обирається за пропозицією міського голови радою з числа її депутатів та працює в раді на постійній основі. Повноваження секретаря міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням Бориспільської міської ради.
2. Секретар міської ради:
1) у випадках, передбачених чинним законодавством та регламентом:
- скликає сесії міської ради;
- веде засідання міської ради;
- підписує протоколи сесії та її рішення.
2) організовує підготовку сесій міської ради, питань, що вносяться на розгляд міської ради;
3) повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії міської ради, питання, які передбачається внести на розгляд міської ради;
4) забезпечує своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням;
5) за дорученням міського голови координує та контролює діяльність постійних та інших комісій міської ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;
6) сприяє депутатам міської ради у здійсненні їх повноважень;
7) організовує за дорученням міської ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням референдумів і виборів до органів державної влади та місцевого самоврядування;
8) забезпечує зберігання у раді офіційних документів, пов'язаних з місцевим самоврядуванням територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;
9) вирішує за дорученням міського голови або міської ради інші питання, пов'язані з діяльністю міської ради та її органів, здійснює інші повноваження, що випливають із Закону України "Про місцеве самоврядування в Україна" та цього регламенту.
3. У разі дострокового припинення повноваження міського голови чи неможливості виконання ним своїх повноважень повноваження міського голови здійснює секретар міської ради.
Секретар міської ради тимчасово здійснює зазначені повноваження з моменту дострокового припинення повноважень міського голови і до моменту вступу на посаду новообраного міського голови відповідно до частини першої статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Секретар міської ради за пропозиціями відповідних комісій міської ради організовує планування роботи з підготовки проектів рішень міської ради і, враховуючи висновки профільних комісій про готовність проектів рішень та інших актів до розгляду, вносить відповідні пропозиції на розгляд міського голови.
Підрозділ 4
Постійні комісії міської ради
Стаття 15. Постійні комісії
1. Постійні комісії міської ради є її органами, що утворюються для попередньою розгляду та підготовки питань, які належать до її відання, а також здійснення контрольних повноважень щодо виконання рішень міської ради, діяльності виконавчих органів міської ради у сфері компетенції комісії.
2. Кількість членів комісії не може бути меншою п’яти депутатів міської ради. Повноваження постійних комісій міської ради, порядок їх створення та діяльності визначаються чинним законодавством, цим регламентом та положенням про постійні комісії міської ради.
3. Письмовий виклик або телефонограма депутатові для участі в засіданні комісії є підставою для звільнення депутата від виконання ним виробничих чи службових обов'язків.
4. Рішення про запрошення на засідання постійних та інших комісій посадових осіб чи окремих спеціалістів приймається як головою відповідної комісії, так і самою комісією.
5. Голови комісій, у разі неодноразової неявки депутата на засідання комісії, інформують про це постійну комісію з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень сесій, взаємодії із ЗМІ - можуть ставити питання про виведення його зі складу комісії.
Стаття 16. Утворення постійних комісій
1. Постійні комісії міської ради обираються з числа її депутатів на першій (другій) сесії міської ради нового скликання на термін її повноважень.
2. Робоча група, яка утворюється на першій сесії міської ради, розглядає запити депутатів та узагальнює і систематизує пропозиції щодо кількості комісій, їх назв та персонального складу і готує попередні проекти рішень міської ради.
3. Уточнення проекту рішення міської ради здійснюється після формування депутатських груп/фракцій та отримання пропозицій від їх керівників.
4. Рада приймає рішення про кількість та найменування постійних комісій, затверджує їх кількісний та персональний склад.
5. Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначається даним Регламентом і Положенням про постійні комісії, прийнятим більшістю депутатів від загального складу міської ради на пленарному засіданні.
6. Персональний склад комісії визначається бажаннями депутата, пропозиціями депутатських груп/фракцій та вимогами щодо мінімальної чисельності депутатів у комісії.
7. У разі необхідності може бути створено нові постійні комісії, скасовано або реорганізовано раніше створені, змінено їх кількісний склад, переобрано персональний склад, за умови дотримання норм цього регламенту.
8. Рада обирає постійні комісії у складі їх голів і членів.
9. У разі висунення двох чи більше кандидатур на посаду голови постійної комісії чи тимчасової комісії проводиться таємне голосування. Заступник голови та секретар обираються шляхом відкритого голосування на першому засіданні відповідної комісії.
10. Для обрання голів постійних та інших комісій міський голова подає кандидатури в порядку, передбаченому чинним законодавством та цим регламентом.
11. Голова обираються шляхом відкритого голосування на першому засіданні міської ради за пропозицією міського голови та депутатів від політичних партій, які увійшли до складу ради.
12. До складу постійних комісій міської ради не можуть бути обрані міський голова, секретар міської ради.
Підрозділ 5
Тимчасові контрольні комісії міської ради
Стаття 17. Тимчасова контрольна комісія міської ради
1. Рада може створювати тимчасові контрольні комісії міської ради для підготовки та попереднього розгляду, доопрацювання проектів рішень та інших документів міської ради з питань контролю за дотриманням конкретних рішень міської ради, а також інших конкретних питань, визначених радою, що належать до компетенції органів місцевого самоврядування міста.
2. Питання про створення тимчасової контрольної комісії включається окремим пунктом до порядку денного сесії міської ради за ініціативою міського голови або не менш як третиною депутатів від складу міської ради, якщо інше не встановлено цим регламентом.
3. Тимчасова контрольна комісія здійснює свою діяльність відповідно до порядку, встановленого для постійних комісій міської ради.
Стаття 18. Створення тимчасової контрольної комісії міської ради
1. Тимчасова контрольна комісія міської ради утворюється шляхом прийняття відповідного рішення, якщо за це проголосувало не менше 1/3 депутатів від загального складу ради.
2. Рішення міської ради про створення тимчасової спеціальної комісії повинно визначати:
- назву комісії;
- завдання комісії;
- кількісний склад комісії;
- обрано радою голову (співголів) комісії;
- персональний склад членів комісії;
- термін діяльності комісії (на заздалегідь визначений час або на час виконання певної роботи);
- додаткові права у межах чинного законодавства (якщо це необхідно), надані радою цій комісії;
- обсяг коштів (та їх джерела), попередньо виділених у розпорядження комісії для оплати робіт чи послуг, виконаних або наданих юридичними і фізичними особами, залученими комісією для виконання завдання;
- заходи щодо кадрового, матеріально-технічного, інформаційного, організаційного забезпечення роботи комісії.
3. Головою або членом тимчасової контрольної комісії міської ради не може бути депутат, щодо якого може мати місце конфлікт інтересів, а саме: комісія розглядає питання, що стосується діяльності депутата, пов'язаних з ним осіб в розумінні українського законодавства або юридичних осіб, до керівництва якими чи щодо власності над якими він або пов'язані
з ним особи мають безпосереднє відношення.
4. Тимчасова контрольна комісія обирається з числа депутатів міської ради, які дали на це згоду і які відповідають вимогам частини третьої цієї статті. У складі тимчасової контрольної комісії мають бути представлені за їх бажанням усі депутатські фракції міської ради.
5. Голосування щодо утворення та персонального складу кожної тимчасової контрольної комісії здійснюється окремо.
6. На підставі заяви депутата, який входить до складу тимчасової контрольної комісії, він може звільнятися секретарем міської ради від обов'язку бути присутнім на засіданнях постійної комісії міської ради, членом якої він є, і його відсутність з цієї причини не впливає на кворум у постійній комісії.
7. У разі необхідності на час роботи в тимчасовій контрольній комісії депутат може тимчасово звільнятись від виконання своїх обов'язків за основним місцем роботи з відповідною компенсацією, передбаченою законодавством за участь у роботі міської ради та її органах.
Стаття 19. Припинення тимчасової контрольної комісії
1. Тимчасова контрольна комісія у визначений радою термін подає раді звіт про виконану роботу, а також підготовлені нею проекти рішень міської ради та інші матеріали, які поширюються серед депутатів.
2. Після обговорення результатів роботи тимчасової контрольної комісії в постійних комісіях міської ради та на пленарному засіданні рада приймає щодо цих результатів остаточне рішення або доручає комісії продовжити роботу і визначає для цього новий термін.
3. Повноваження тимчасової контрольної комісії припиняються з прийняттям радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень міської ради, яка створила цю комісію.
Розділ ПІ
Сесії міської ради
Підрозділ 1.
Скликання, відкриття і закриття сесії
Стаття 20. Сесія міської ради
1.Міська рада проводить свою роботу сесійно.
2. Сесія (чергова і позачергова) - форма роботи міської ради як представницького органу, яка складається з пленарних засідань міської ради, а також засідань постійних комісій міської ради, що відбуваються тільки під час сесії.
3. Комісія міської ради або її робоча група може проводити своє засідання одночасно з пленарними засіданнями міської ради у тому разі, коли прийняття рішення, що вноситься на розгляд, визнано невідкладним, чи за дорученням міської ради, якщо в цей час пленарне засідання не пов'язане з прийняттям рішень, проведенням виборів, призначенням або затвердженням посадових осіб.
Стаття 21. Скликання сесії міської ради
1. Сесії, наступні після першої, скликаються міським головою відповідно до плану проведення сесій, затвердженого радою, з його ініціативи, а також у двотижневий термін, за пропозицією більшості членів виконавчого комітету міської ради або не менш як третини депутатів від загального складу міської ради. У цьому випадку сесію відкриває та веде міський голова.
2. При порушенні зазначених термінів скликання сесії або за дорученням міського голови сесію скликає, відкриває та веде секретар міської ради.
3. При відмові чи неможливості скликання сесії міським головою та секретарем міської ради сесія скликається:
- з ініціативи виконавчого комітету - постійною комісією міської ради;
- з ініціативи третини депутатів від загального складу міської ради - цими депутатами.
4. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини 3, подання за підписами не менше половини членів виконкому міської ради з поясненням причин скликання сесії міської ради, проектами порядку денного сесії міської ради та проектами необхідних рішень реєструється в загальному відділі виконавчого комітету міської ради та невідкладно подається голові постійної ко¬місії міської ради з питань регламенту, який зобов'язаний протягом не пізніше трьох днів віддати отримане подання та скликати засідання комісії, на якому розглянути дане подання та здійснити всі необхідні кроки щодо скликання сесії не пізніше, як за два тижні від дати подання.
Головує на сесії у цьому випадку голова комісії чи інший депутат, визначе¬ний комісією.
5. У випадку, передбаченому пунктом 2 частини 3, подання за підписами не менше третини депутатів від складу міської ради з поясненням причин скликання сесії міської ради, визначеною датою скликання сесії, проектами порядку денного сесії міської ради та проектами необхідних рішень реєструється у відділі з питань роботи ради. Відділ з питань роботи ради зобов'язаний протягом не пізніше трьох днів від моменту отримання подання повідомити усіх депутатів міської ради про скликання сесії за ініціативою групи депутатів. У цьому випадку сесію відкриває за дорученням групи депутатів, якими була скликана сесія, депутат, що входить до її складу, а веде сесію за рішенням міської ради один із депутатів міської ради.
6. Рішення про скликання чергової сесії повідомляється депутатам не пізніше як за 10 днів до сесії, у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії.
7. Інформація про місце і час проведення та про планований порядок денний засідань міської ради доводиться секретарем міської ради до відома кожного депутата, а також оприлюднюється через засоби масової інформації або іншим публічним способом.
Стаття 22. Відкриття та закриття сесії міської ради
1. Відкриття сесії міської ради оголошується головуючим на початку першого пленарного засідання.
2. Відкриваючи сесію, головуючий повідомляє номери сесії, скликання міської ради та оголошує підставу її скликання відповідно до цього регламенту.
3. Сесії міської ради відкриваються і проводяться, якщо на них присутня кількість депутатів, яка становить більшість від загального складу ради.
4. Перед закриттям пленарного засідання головуючий на засіданні уточнює час проведення наступного засідання міської ради. Питання, не розглянуті на поточному пленарному засіданні, підлягають розгляду на наступному пленарному засіданні у визначеній послідовності.
5. Закриття сесії оголошується головуючим на засіданні не раніше передостаннього четверга кварталу, після завершення розгляду усіх питань, що були включені до порядку денного.
6. Сесія не може бути закрита, якщо рада не визначилась щодо всіх питань порядку денного.
7. Постійні комісії міської ради можуть продовжувати роботу після закінчення сесії без прийняття комісіями офіційних рішень.
8. При відкритті сесії та після її закриття виконується Державний гімн України.
Підрозділ 2.
Робочі органи сесії міської ради
Стаття 23. Секретаріат сесії
1. Секретаріат сесії утворюється рішенням ради у складі 5 осіб.
2. Секретаріат сесії обирається на весь період повноважень міської ради відкритим голосуванням.
3. Секретаріат обирає голову і заступника голови, Протокол організаційних засідань доводиться до відома депутатів.
4. Обов’язки секретаріату сесії:
- контроль за реєстрацією депутатів та запрошених осіб перед початком роботи сесії і далі у разі потреби;
- ведення протоколу сесії, при необхідності запис виступів на магнітофонну стрічку;
- реєстрація записок з проханням на виступи з відміткою про точний час їх надходжень, формування списку депутатів, які бажають виступити, і передача його головуючому на сесії;
- реєстрація проектів рішень депутатів, заяв, повідомлень, пропозицій та прохань депутатів, постійних комісій, депутатських груп/фракцій та розповсюдження їх як офіційних документів сесії;
- облік виступаючих на сесії;
- контроль за регламентом роботи сесії.
Стаття 24. Лічильна комісія
1. Лічильно комісією є робочий орган сесії міської ради, що створюється для підрахунку голосів депутатів при голосуваннях.
2. Лічильні комісії формуються з числа депутатів міської ради. До складу комісії обов’язково входять голова та секретар комісії.
3. Лічильні комісії обираються радою процедурним рішенням за пропозицією головуючого. Лічильна комісія не може складатись тільки з членів однієї депутатської групи чи фракції. Підрахунок голосів при обранні першої лічильної комісії здійснюється головуючим.
4. Лічильна комісія обирає зі свого складу голову. Засідання лічильної комісії проводяться гласно і відкрито.
5. У роботі лічильної комісії не можуть брати участь депутати, кандидатури яких включені до бюлетенів для таємного голосування.
6. Рішення лічильної комісії приймається більшістю голосів членів комісії.
7. Після підрахунку голосів за результатами відкритого голосування голова лічильної комісії оголошує кількість депутатів, що голосували "за", "проти" чи "утримались", а також прийнято рішення чи ні.
8. Голосування проводиться бюлетенями.
9. Голова лічильної комісії перед голосуванням представляє депутатам форму бюлетеня, його зміст і роз'ясняє порядок його заповнення.
10. Лічильна комісія самостійно робить підрахунок голосів, оформлює відповідні протоколи й оголошує результати голосування на пленарному засіданні сесії міської ради.
11. Час, відведений на проведення голосування за допомогою бюлетенів, визначається за рішенням більшості депутатів, присутніх на пленарному засіданні сесії міської ради.
Стаття 25. Редакційна комісія
1. Редакційною комісією є робочий орган сесії міської ради, що створюється для доопрацювання окремих, найбільш важливих проектів рішень міської ради та редакційного уточнення рішень.
2. Редакційна комісія обирається радою процедурним рішенням за пропозицією головуючого з числа депутатів. В роботі редакційної комісії беруть участь автори проекту рішення.
3. Редакційна комісія оформляє остаточну редакцію прийнятого рішення. Цей примірник підписується уповноваженим членом комісії не пізніше наступного робочого дня після пленарного засідання.
Підрозділ 3.
Перша сесія міської ради нового скликання
Стаття 26. Скликання першої сесії
Першу сесію новообраної міської ради скликає міська виборча комісія не пізніше як через місяць після обрання міської ради у правомочному складі шляхом публічного оголошення в засобах масової інформації, іншими способами, що забезпечують публічність оголошення.
Стаття 27. Документи, що надаються депутату
1. Депутату не пізніше як за десять днів до першої сесії надсилається повідомлення про час та місце першого пленарного засідання:
2. Депутат не пізніш як за тиждень до початку сесії подає на ім'я новообраного міського голови:
а) назви комісій, в яких він згоден працювати:
б) прізвище депутата, який міг би представляти його в підготовчій депутатській групі.
Стаття 28. Підготовча група
1. Для підготовки першої сесії новообраної міської ради утворюється підготовча депутатська група.
2. Персональний склад підготовчої депутатської групи формується міським головою (новообраним) з числа представників політичних партій (блоків) пропорційно їх представництву в новообраній міській раді.
3. Підготовча депутатська група, на підставі пропозицій міського голови та депутатів міської ради готує:
1) проект порядку денного першої сесії міської ради нового скликання;
2) проект рішення про перелік постійних комісій та їх функції;
3) пропозиції щодо організації роботи першого пленарного засідання.
4. Перше засідання підготовчої депутатської групи міський голова скликає не пізніше як за шість днів до початку першої сесії міської ради нового скликання.
5. Група здійснює роботу на засадах, встановлених для тимчасових контрольних комісій міської ради, і припиняє свою діяльність із створенням постійних комісій.
Стаття 29. Порядок проведення першої сесії міської ради
Першу сесію міської ради відкриває і веде голова міської виборчої комісії: він інформує раду про підсумки виборів депутатів і міського голови, визнання їх повноважень.
Стаття 30. Порядок скликання і проведення наступних сесій міської ради
Наступні сесії міської ради скликаються міським головою.
Не пізніше, ніж на другій сесії ради обов'язково затверджуються:
- регламент міської ради;
- положення про постійні комісії міської ради.
Стаття 31. Особливості ведення першої сесії за не обрання міського голови
1. У разі, коли обрано правоспроможний склад міської ради, але не обрано міського голову, головує на сесії чинний міський голова попереднього скликання.
2. У цьому випадку рада обирає секретаря міської ради та голів постійних комісій міської ради.
3. Після обрання нового міського голови обрання посадових осіб Бориспільської міської ради здійснюється відповідно до цього регламенту.
Підрозділ 4.
Порядок денний сесії
Стаття 32. Формування проекту порядку денного сесії міської ради
1. Порядок денний сесії включає два розділи: перший - питання, які повністю підготовлені для розгляду на пленарних засіданнях сесії, другий - питання, що вносяться при затвердженні порядку денного і підготовку та доопрацювання яких при необхідності здійснюють постійні комісії та галузеві відділи виконавчого комітету міської ради відповідно до вимог Регламенту.
2. Проект порядку денного міської ради, не пізніше як за сім днів до дати проведення пленарного засідання міської ради, формує міський голова на основі:
- затвердженого радою перспективного плану роботи міської ради;
- пропозицій секретаря міської ради;
- пропозицій депутатів міської ради;
- пропозицій постійних комісій міської ради;
- пропозицій, поданих громадою в порядку місцевої ініціативи;
- пропозицій виконавчого комітету, його структурних підрозділів.
3. Не рідше одного разу в квартал до порядку денною вноситься питання про заслуховування інформації:
- про роботу виконавчою комітету;
- про виконання бюджету та рух коштів у позабюджетних фондах;
- про роботу постійних комісій та про виконання рішень міської ради;
- про виконання доручень виборців, що були включені радою в перелік доручень, що піддягають виконанню.
4. Пропозиція щодо кожною питання, яке пропонується включити до проекту порядку денного сесії, подається з проектом рішення, яке пропонується прийняти за цією пропозицією, підготовленим згідно з вимогами Регламенту.
5. Міська рада може окремим рішенням попередньої сесії визначити обов'язкові питання порядку денного наступної сесії міської ради.
6. До першого розділу переліку питань порядку денного сесії включаються інше і ті питання, проект рішень щодо яких підготовлені згідно з вимогами цього Регламенту і додержані терміни забезпечення депутатів відповідними матеріалами.
7. Проект порядку денного пленарного засідання міської ради з основних питань повідомляється депутатам не пізніше як за 3 дні до дати проведення пленарного засідання, а у виняткових випадках – не пізніше як за день до дати проведення пленарного засідання.
8. До проекту порядку денного позачергової сесії вносяться лише ті питання, розгляд яких визначено у пропозиціях про скликання позачергової сесії.
Стаття 33. Затвердження порядку денного
1. Проект порядку денного підлягає затвердженню на початку першого пленарного засідання сесії міської ради, для чого головуючий оголошує розгляд питання "Про порядок денний сесії міської ради" у такій послідовності:
- внесення та обговорення пропозицій про вилучення окремих питань з розгляду;
- внесення та обговорення пропозицій про можливість включення до проекту порядку денного додаткових питань, якщо вони підготовлені відповідно до вимог нього регламенту;
- голосування проекту порядку денного за основу - більшістю від присутніх на засіданні;
- вилучення окремих питань з розгляду - більшістю від присутніх на засіданні;
- включення додаткових питань до розгляду, якщо вони підготовлені відповідно до вимог цього регламенту - більшістю від присутніх на засіданні;
- затвердження порядку денного в цілому - більшістю від складу депутатів міської ради.
Наприкінці розгляду порядку денного пленарного засідання міської ради відводиться не більше однієї години на оголошення, заяви, пропозиції і таке інше.
2. При наявності пропозицій про внесення до проекту порядку денного додаткових питань (які погоджені з відповідною профільною постійною комісією і юридичним відділом виконавчого комітету), про внесення змін до порядку їх розміщення або депутатських запитів головуючий ставить проект порядку денного на голосування за "основу".
3. Після прийняття проекту порядку денного "за основу" головуючий ставить на голосування пропозиції, доповнення та зміни до проекту порядку денного, депутатські запити у порядку їх надходження на пленарному засіданні сесії міської ради. Після голосування по кожній пропозиції, доповненню, змінам, депутатському запиту, що надійшли, головуючий ставить проект порядку денного на голосування "в цілому". Якщо проект порядку денного "в цілому" не приймається, він ставиться на голосування "по пунктах". Порядок денний, сформований з прийнятих пунктів, вважається прийнятим «в цілому».
4. Якщо порядок денний не прийнятий "за основу", на голосування ставиться окремо кожен пункт порядку денного з доповненнями, змінами, що надійшли. Прийняті сесією Бориспільської міської ради пункти включаються до порядку денного сесії, і він вважається прийнятим "у цілому".
5. Порядок денний, до якого не надійшли доповнення чи зміни, ставиться на голосування "у цілому". Порядок денний не прийнятий "у цілому", ставиться на голосування "за основу", і надалі застосовується процедура голосування, передбачена даною статтею.
6. Питання ще не затвердженого в цілому порядку денного сесії міської ради можуть розглядатися в іншій, ніж передбачено проектом порядку денного, послідовності, за рішенням міської ради, яке приймається простою більшістю голосів.
7. Рішення про виключення питання із затвердженого в цілому порядку денного, чи перенесення його розгляду на наступну сесію, приймається не менш, як 2/3 депутатів від присутніх.
8. Рішення про перенесення розгляду питання на наступну сесію, приймається лише 1 раз щодо одною і того ж питання порядку денного.
9. Порядок денний сесії не може змінюватись після початку розгляду питань по суті.
10. Щодо пропозицій порядку денного, що були подані в порядку місцевої ініціативи, то вони вважаються включеними в порядок денний без голосування.
Стаття 34. Розгляд питань порядку денного
1. Питання затвердженого порядку денного сесії міської ради, як правило, розглядаються у тій черговості, у якій вони були затверджені.
2. В окремих випадках черговість розгляду питань може бути змінено за рішенням міської ради, прийнятим більшістю голосів від складу міської ради після обговорення за скороченою процедурою.
3. При цьому заслуховується виступ ініціатора такої пропозиції з її обґрунтуванням, опонента пропозиції, а також заслуховується виступ з нього питання секретаря міської ради і представника відповідної комісії.
4. Виключення питання із затвердженого порядку денного приймається радою більшістю голосів від загального складу міської ради.
5. Під час роботи сесії пропозиції про зміни її порядку денного можуть вноситись:
- міським головою;
- секретарем міської ради;
- постійною комісією;
- депутатською фракцією;
- шостою частиною від загального складу міської ради.
5. Для внесення до порядку денного сесії питань про відміну рішення міської ради, прийнятого на поточній сесії, внесення доповнень та поправок до нього, а також до регламенту необхідна більшість голосів депутатів від загального складу міської ради.
Підрозділ 5.
Підготовка питань на розгляд сесії
Стаття 35. Попередній розгляд проекту рішення
1. Включенню питання до проекту порядку денного та його винесенню на розгляд пленарного засідання міської ради для прийняття не процедурного рішення передує попередній розгляд цього проекту у постійних комісіях міської ради, до сфери повноважень яких належать ці питання, з обов’язковим погодженням та візуванням постійною комісією з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, взаємодії із засобами масової інформації щодо відповідності вказаного питання вимогам чинного законодавства України та розгляду на узгоджувальній раді з питань формування порядку денного пленарного засідання міської ради.
2. При прийнятті невідкладних рішень на вимогу міського голови за погодженням не менше двох третин зареєстрованих на засіданні депутатів, засідання відповідної комісії з розгляду ініційованого головою питання може бути проведене під час пленарного засідання.
3. Підготовку питань на розгляд сесії міської ради організовує секретар міської ради.
Порядок підготовки проектів рішень
1. Підготовка проектів рішень на розгляд міської ради здійснюється відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
2. Проекти рішень повинні бути оформлені відповідно до вимог цього Регламенту та Положення про постійні комісії.
3. Пропозиції щодо питань на розгляд міської ради можуть вноситися міським головою, постійними комісіями, депутатами, депутатськими групами/фракціями, виконавчим комітетом міської ради та іншими особами, встановленими частиною 12 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в наступному порядку:
3.1. Проект рішення готується відповідними відділами, службами та управліннями виконавчого комітету міської ради на підставі поданих документів протягом 2-х тижнів з дня їх отримання. Підготовлений проект рішення підписується його розробником (виконавцем).
3.2. Підготовлений виконавцем проект рішення на електронних носіях подається відділу забезпечення роботи міської ради для перевірки його на відповідність вимогам до проекту рішення, встановлені цим Регламентом. До проекту рішення додаються відповідні документи, пояснювальні записки, довідкові матеріали, а при розгляді питань за заявами громадян – акти обстежень або пропозиції депутата відповідного виборчого округу.
3.3. Після перевірки проекту рішення відділом забезпечення роботи міської ради він подається юридичному відділу для перевірки його на відповідність чинному законодавству України.
3.4. Проекти рішень, що стосуються земельних та будівельних питань, підлягає обов’язковому погодженню з управлінням містобудування та архітектури міської ради.
3.5. Проекти рішень, що стосуються коштів місцевого бюджету, обов’язково погоджуються фінансовим управлінням.
3.6. Підписаний виконавцем, відділом забезпечення роботи міської ради та юридичним відділами, а в окремих випадках – управлінням містобудування та архітектури міської ради та фінансовим управлінням, проект рішення подається для візування заступнику міського голови відповідно до розподілу обов’язків.
3.7. У разі, якщо хтось із осіб, вказаних у графі візування не погоджує проект рішення міської ради, то обов’язково пишуться зауваження, в якому вказується причина. Під час погодження проекту рішення міської ради зауваження викладаються на зворотній стороні останнього листа рішення під графою візування. Проект рішення міської ради із зауваженнями передається на Узгоджувальну раду для формування порядку денного сесії міської ради.
Стаття 36. Вимоги до проекту рішення міської ради
1. Проект рішення, що планується винести на розгляд міської ради, подається секретарю міської ради на паперових та електронних носіях.
2. До проекту рішення додається пояснювальна записка, в якій вказується:
- характеристика стану речей у ділянці, яку унормовує рішення;
- потреба і мета прийняття рішення;
- прогнозовані суспільні, економічні, фінансові та юридичні наслідки прийняття рішення;
- прогноз щодо можливого зменшення надходжень або збільшення видатків місцевого бюджету.
3. Друкований примірник проекту рішення повинен мати такі реквізити: - Державний герб України, розміщений в центрі бланку;
- назва установи (автора документа) – Бориспільська міська рада VІ скликання Київської області;
- назва виду документа – РІШЕННЯ;
- назва проекту рішення, розміщена в центрі бланку;
- текст проекту рішення;
- підпис посадової особи, яка підписує документ;
- місце створення документа, дата прийняття рішення та його реєстраційний номер;
- погодження рішень посадовими особами і постійними комісіями міської ради виводиться на зворотну сторону останнього листа проекту рішення міської ради;
- перелік осіб, якими погоджуються проекти рішень, за поданим нижче зразком:
Секретар міської ради ___________ /_________/
Голова постійної комісії
з питань регламенту ___________ /_________/
Голова постійної комісії (профільної)
Заступник міського голови ___________ /_________/
Начальник управління
містобудування та архітектури ___________ /__________/
Начальник фінансового
управління ___________/__________/
Начальник юридичного відділу ___________/__________/
Начальник організаційного відділу ___________ /__________/
Начальник управління (відділу)
- розробник ___________ /__________/
4. Проект рішення повинен мати обов'язкове посилання на нормативний акт, конкретну назву, не допускати вживання невстановлених скорочень.
5. Текст проекту рішення повинен складатися з таких частин:
- мотивуючої, в якій містяться посилання на Закон, інший нормативний акт або документ, обставини, якими викликана необхідність прийняття цього рішення;
- вирішальної, в якій конкретно і чітко формулюються доручення, рішення, виконавці поставленого завдання;
- заключної, в якій зазначено термін дії рішення та вказані посадова особа або постійна комісія міської ради, на яких покладається контроль за виконанням рішення;
- до проекту рішення додаються передбачені текстом додатки в оригіналі.
6. У разі потреби до проекту рішення додається пояснювальна записка, в якій вказується:
- характеристика стану речей у ділянці, яку унормовує рішення;
- потреба і мета прийняття рішення;
- прогнозовані суспільні, економічні, фінансові та юридичні наслідки
прийняття рішення;
- прогноз щодо можливого зменшення надходжень або збільшення видатків місцевого бюджету.
7. У разі внесення на розгляд сесії міської ради проекту регуляторного акта без аналізу регуляторного впливу відповідна постійна комісія міської ради приймає рішення про направлення проекту регуляторного акта на доопрацювання виконавчому комітету чи особі, яка внесла цей проект. 3а мотивованим поданням депутата міської ради, постійної комісії міської ради, відповідна постійна комісія міської ради може прийняти рішення про забезпечення підготовки експертного висновку щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта.
Стаття 37. Подання проектів рішень на розгляд постійних комісій та внесення їх на розгляд сесії міської ради
1. Проекти рішень, погоджені (завізовані) посадовими особами виконавчого комітету міської ради в порядку, передбаченому статтею 35 цього Регламенту, подаються секретарю міської ради для внесення їх на розгляд постійних комісій. Секретарем ради на контрольно-реєстраційних картках виконавця робиться відмітка про передачу проекту рішення на розгляд міської ради.
2. Секретар міської ради на підставі отриманих проектів рішень формує порядки денні засідання відповідних постійних комісій щодо розгляду підготовлених проектів рішень.
3. Постійна комісія міської ради проводить засідання за питаннями, які відносяться до компетенції відповідної комісії та за порядком денним, який сформований секретарем ради, з розгляду поданих проектів рішень.
4. Результатом розгляду постійними комісіями проектів рішень є винесення питання на розгляд сесії міської ради з відповідними пропозиціями та оформляється протоколом.
5. На підставі погоджених постійними комісіями міської ради проектів рішень формується порядок денний сесії міської ради.
6. Секретар міської ради відповідає за забезпечення депутатів необхідною кількістю копій проектів рішень не пізніше, як за п’ять днів до відповідного пленарного засідання.
7. Висновки і рекомендації комісій щодо проекту рішення подаються у письмовій формі. Обговорення кожного проекту рішення у постійних комісіях триває не більше двох тижнів.
8. Узагальнення зауважень і пропозицій до проекту рішення, вироблення остаточного його варіанту покладається на ініціаторів проекту і можуть бути додатково розглянуті на спільних засіданнях постійних комісій міської ради. Поправки до проектів рішень зводяться у порівняльну таблицю для розгляду на пленарному засіданні».
Підрозділ 6.
Пленарні засідання
Стаття 38. Встановлення правоспроможності (кворуму) засідання
1. Пленарне засідання є правоспроможним за умови участі у ньому більше половини від загального складу Бориспільської міської ради.
2. Участь депутатів визначається поіменною реєстрацією. Дані щодо реєстрації оголошуються головуючим на початку засідання.
3. У разі відсутності необхідної кількості депутатів головуючий може перенести початок пленарного засідання на годину для виклику відсутніх депутатів або переносить проведення засідання на інший, встановлений ним день, але не більше, ніж на два тижні.
Стаття 39. Депутатський запит
1. Депутатський запит - це заявлена попередньо або на пленарному засіданні міської ради вимога депутата до міського голови, секретаря міської ради, заступників міського голови, керівників виконавчих органів міської ради, а також до керівників розташованих на території міської ради підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності вирішити питання, дати офіційне роз'яснення або викласти позицію з питань, що мають суспільне значення і належать до відання міської ради.
2. Депутатський запит вноситься депутатом або групою депутатів у письмовій формі і подається секретареві міської ради не пізніше, як за дві години до пленарного засідання міської ради. Разом із запитом депутат може подати подання про бажання включити обговорення запиту на пленарному засіданні міської ради для прийняття відповідного рішення, проект якого додається до подання.
3. Депутатський запит, як правило, оголошується на пленарному засіданні і повинен містити коротку характеристику фактичного стану справи, що є предметом запиту, також проблеми, що виникають з цього стану та суть вимоги щодо дій особи, до якої звернено запит. Запити, щодо яких є подання, оголошуються в обов'язковому порядку.
4. Головуючий на засіданні міської ради інформує раду про депутатські запити, внесені і не оголошені на засіданні.
5. Запит, внесений письмово безпосередньо на пленарному засіданні, оголошується на сесії депутатом чи головуючим, у разі необхідності даються пояснення автором запиту і визначається порядок його розгляду.
6. Для розгляду депутатського запиту запрошуються на пленарне засідання посадові особи, до яких звернуто запит. Якщо є необхідність за результатами його обговорення приймається рішення або інформація береться до відома.
7. У разі необхідності, якщо рада визнає за потрібне, запит, відповідь та рішення за результатами розгляду запиту публікуються в газеті "Трудова слава".
8. Якщо запит оголошено на пленарному засіданні, на якому присутня особа, до якої звернено запит, вона може дати обґрунтовану відповідь на цьому ж засіданні. Якщо депутат чи рада не задоволені усною відповіддю особи на запит, відповідь готується відповідно до частини 7 цієї статті.
9. Орган або посадова особа, до яких звернуто запит, зобов'язані у 10-денний або інший встановлений радою термін надіслати відповідь на ім’я міського голови та депутата, який його вніс.
10. Відповідь на депутатський запит, зроблений в міжсесійний період, оголошується головуючим на пленарному засіданні і може бути обговорена, якщо на цьому наполягає депутат.
11. Депутатський запит, внесений в міжсесійний період, реєструється у загальному віджділі виконавчого комітету міської ради, передається на резолюцію міському голові для організації виконання та відповіді депутату.
Стаття 40. Депутатське запитання, пропозиції, звернення
1. Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми.
2. Запитання до керівних осіб міської ради, її виконавчих органів можуть бути поставлені депутатом усно під час його виступу на сесії міської ради, або подані письмово через секретаря міської ради.
3. Відповідь на депутатське запитання може бути оголошена на пленарному засіданні міської ради або дана депутатові особисто.
4. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення щодо нього не приймається.
5. Запитання, пропозиції та звернення депутатів, які висловлені або подані в письмовій формі на сесію, надсилаються згідно з протокольним дорученням виконавцям для вжиття заходів та відповіді депутатам в місячний термін, якщо інше не встановлено радою.
6. Рішення комісії щодо отриманих звернень та пропозицій в місячний строк направляється депутатові, повідомляється міському голові про хід їх розгляду.
7. Звернення депутатів до виконкому, подані в письмовій формі в міжсесійний період, реєструються в організаційному відділі виконкому і направляються міському голові для надання доручення виконавцям.
8. Не пізніше місячного терміну з дня надання доручення відповідальна посадова особа інформує депутата про вжиті заходи з приводу його звернення.
9. Щомісячно відповідні управління виконкому та секретар ради доводять до відома голів постійних комісій хід розгляду звернень депутатів.
Підрозділ 7.
Ведення пленарних засідань
Стаття 41. Головуючий на пленарному засіданні міської ради
1. Відкриває, веде і закриває пленарні засідання міської ради міський голова.
2. За відсутності міського голови або у випадках, передбачених цим регламентом, обов'язки головуючого виконує секретар міської ради - за посадою, голова постійної комісії міської ради з питань регламенту - коли сесія скликана цією комісією, або одноразово обраний депутатами головуючий на засіданні - у інших випадках, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та цим регламентом.
3. На час доповіді, співдоповіді або виступу у дебатах головуючого на засіданні, а також під час розгляду питання персонально щодо головуючого на засіданні ведення засідання доручається іншій особі.
Стаття 42. Повноваження головуючого
1. Головуючий на засіданні міської ради:
- відкриває, закриває та неупереджено веде засідання, оголошує перерви у засіданнях міської ради;
- виносить на обговорення проекти рішень міської ради, оголошує їх повну назву, ініціаторів внесення та наявність віз (погоджень);
- інформує про матеріали, що надійшли на адресу міської ради;
- організовує розгляд питань;
- повідомляє списки осіб, які записалися для виступу;
- надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;
- створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;
- ставить питання на голосування, оголошує його результати;
- забезпечує дотримання цього регламенту всіма присутніми на засіданні;
- робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити;
- вживає заходів до підтримання порядку на засіданні;
- має право виправляти фактологічні помилки, допущені у виступах на пленарному засіданні;
- здійснює інші повноваження, що випливають з цього регламенту.
2. Під час засідання міської ради головуючий на засіданні не коментує і не дає оцінок щодо промовців та їх виступів, за винятком випадків, зазначених в цьому регламенті.
3. Головуючий на засіданні може доручити іншим особам, зачитування письмових документів, пропозицій щодо обговорюваного питання.
4. З питань, підготовлених відповідною комісією міської ради, зачитування документів, пропозицій від комісії здійснюється визначеним комісією доповідачем.
Стаття 43. Розгляд процедурних пропозицій
1. У разі необхідності деякі питання, включені до порядку денною сесії, можуть розглядатися за окремо визначеною процедурою, прийнятою більшістю депутатів, присутніх па сесії.
2. Перед розглядом питання головуючий зобов'язаний вияснити чи немає у депутатів пропозицій щодо процедури його розгляду, а саме додаткових доповідей, повідомлень щодо цього питання.
3. Для визначення критеріїв організації і прогнозування ходу пленарного засідання та розгляду питань головуючий на засіданні на свій розсуд може оголосити проведення сигнального голосування з тієї чи іншої пропозиції, щоб з'ясувати кількість депутатів, які її не підтримують або заперечують проти неї.
4. Проведення сигнального голосування не виключає можливості прийняття рішення з того ж питання чи пропозиції згідно з регламентом.
Стаття 44. Оголошення початку розгляду питання порядку денного
1. Перехід до розгляду чергового питання порядку денного оголошується головуючим на засіданні.
2. Головуючий оголошує номер питання, що розглядається відповідно до порядку денного, повідомляє про назви і редакції проектів документів (в тому числі й альтернативних), які підлягають розгляду, та про прогнозований порядок розгляду питання відповідно до цього регламенту.
3. Головуючий може запропонувати об'єднати обговорення кількох пов'язаних між собою питань порядку денного засідання. Якщо з цього приводу виникають заперечення депутатів, відповідне процедурне рішення приймається радою без обговорення більшістю голосів від присутніх на засіданні.
4. Перед розглядом питання порядку денного головуючий може робити повідомлення раді, які вважає доцільними. У термінових випадках такі повідомлення він може робити і в ході засідання, але не перериваючи виступу промовця або процедуру голосування (за звичайних обставин). Такі повідомлення головуючий на засіданні може робити і тоді, коли пленарне засідання не можна відкрити через відсутність кворуму.
5. Після оголошення питання до розгляду головуючий надає слово доповідачеві з цього питання.
Підрозділ 8.
Порядок надання слова
Стаття 45. Регламент розгляду питання
1. Розгляд питання порядку денного включає як правило: доповідь, співдоповідь, запитання та відповіді доповідачеві, обговорення та заключне слово.
2. Для доповіді надається час тривалістю до 20 хвилин, співдоповіді - до 10 хвилин, запитання та відповіді доповідачеві – до 20 хвилин і заключного слова - 5 хвилин.
На одне запитання депутату надається до 2 хвилин, на відповідь – до 5 хвилин.
3. Головуючий може надати промовцю триваліший час, якщо ніхто з присутніх депутатів не заперечує. При наявності заперечень триваліший час може надаватися за прийнятим без обговорення процедурним рішенням.
4. Якщо виступ промовця був перерваний, наданий для виступу час продовжується на відповідний термін.
6. Розгляд питання порядку денного не може перериватися розглядом інших питань порядку денного.
Стаття 46. Загальний час на обговорення питання
1. Загальний час для обговорення питання на пленарному засіданні міської ради становить не більше як дві години.
2. Якщо у ході обговорення з'ясується, що визначеного часу недостатньо, то рада без обговорення може прийняти процедурне рішення про збільшення часу для обговорення або зняти питання з розгляду, як непідготовлене в порядку, встановленому регламентом для виключення питання з порядку денного.
Стаття 47. Надання слова
1. Заява про надання слова на пленарному засіданні з будь-якого питання порядку денного подається в письмовій формі головуючому після оголошення початку розгляду питання або з місця - підняттям депутатського посвідчення.
У заяві вказується назва депутатської групи, фракції чи постійної комісії, від якої уповноважений виступити депутат або те, що він виступає від себе особисто.
2. Запрошеним особам слово для виступу надається за рішенням сесії, якщо це не передбачено порядком денним.
3. Після доповіді та співдоповіді з обговорюваного питання головуючим оголошується список осіб, які записалися для виступу з питання, що розглядається.
4. При наданні слова для виступу в порядку встановленої черговості головуючий оголошує прізвище наступного виступаючого.
5. Міський голова та секретар міської ради мають право на виступ в позачерговому порядку.
6. Слово для виступу з порядку ведення, відповідей на запитання і роз'яснень та по мотивах голосування надасться головуючим позачергово і незалежно від результатів голосування.
7. Депутат та промовець повинен виступати тільки з того питання, з якого йому надано слово.
8. Депутат може виступати на пленарному засіданні з одного і того ж питання не більше двох разів, якщо немає згоди сесії на виняток із встановленої норми.
Депутат (крім міського голови, секретаря міської ради, голів постійних комісій міської ради, представника від фракції, доповідача) може виступити на засіданні міської ради з одного й того ж питання чи пропозиції, які будуть ставитися на голосування, тільки один раз, не рахуючи внесення поправок у ході засідання. Повторно слово депутату може надаватися тільки в разі необхідності процедурним рішенням міської ради, прийнятим без обговорення.
9. Позачергово, але не перериваючи промовця, головуючим на засіданні надається слово для довідки, відповіді на запитання, роз'яснень щодо:
- порядку ведення засідання міської ради;
- постановки відкладеного питання;
- постановки питання про неприйнятність;
- внесення поправки або заперечення щодо неї.
11. Окремі репліки чи виступи депутатів з місця, зроблені без надання слова головуючим є неприпустимими, до уваги не беруться та до протоколу і стенограми засідань не вносяться.
12. Депутату, який не зареєструвався, слово для будь-яких виступів, крім заяви, не надається.
13. Рішення про припинення виступів при обговоренні, а також виступів із запитаннями та пропозиціями приймається шляхом відкритого голосування. Виступи не можуть бути припинені, якщо на їх продовженні наполягає не менш однієї третини присутніх на пленарному засіданні депутатів.
14. Після прийняття сесією рішення про припинення виступів головуючий зобов'язаний впевнитись, що немає бажаючих для виступу по мотивах голосування або по порядку ведення сесії і лише тоді продовжувати роботу.
15. Промовець зобов'язаний дотримуватись загальновизнаних етичних норм, утримуватись від закликів до протиправних дій.
У випадку порушення депутатом цих вимог головуючий після одного попередження може позачергово поставити на сесії питання про позбавлення виступаючого слова, а сесія за поданням відповідної комісії може виступити з осудом поведінки депутата.
Стаття 48. Гарантоване право слова
1. Кожна з фракцій та постійних комісій мас гарантоване право на постановку запитання доповідачу, а також на виступ одного свого представника з питання порядку денного чи пропозиції, які мають ставитися на голосування.
2. Гарантоване право виступу належить, на його прохання, депутату, автору проекту рішення чи поправки, яка голосується, надається слово для виступу.
3. Головуючий надає слово для виступу з обговорюваного питання:
- голові бюджетної комісії міської ради та керівнику фінансового управління - з питань, то стосуються можливих змін надходжень чи видатків міського бюджету;
- особам, запрошеним на засідання для розгляду конкретного питання, якщо щодо цього є процедурне рішення міської ради.
4. Гарантоване право на доповідь та заключне слово належить представникові ініціативної групи, від якої було внесене на розгляд питання в порядку місцевої ініціативи.
Стаття 49. Відмова від виступу
1. Депутат у будь-який момент може відмовитися від свого виступу, передати своє право на виступ іншому депутатові або помінятися з ним чергою, повідомивши про це головуючого.
2. У разі відсутності депутата у момент надання йому слова вважається, що він відмовився від слова, якщо він не передав свого права на виступ іншому депутату.
Стаття 50. Вимоги до виступу
1. Доповіді та співдоповіді виголошуються з трибуни.
2. Якщо головуючий на засіданні не представив промовця під час надання йому слова, промовець представляється на початку виступу, а у разі виступу від депутатської групи чи комісії міської ради - зазначає і її назву.
3. Промовець повинен виступати тільки з того питання, з якого йому надано слово.
4. Доповідь, співдоповідь мають містити інформацію про суть проблеми, що розв'язується рішенням, яке обговорюється, зміст самого рішення та можливі позитивні та негативні наслідки від його вирішення.
5. Пропозиції щодо питання, яке розглядається або до проекту рішення, яке голосується мають бути чітко сформульованими і містити визначену позицію промовця щодо цього питання.
6. Запитання доповідачам і співдоповідачам ставляться письмово або усно. Запитання формулюються коротко і чітко. Головуючий на засіданні оголошує письмові запитання та надає слово для одного запитання депутату почергово на засадах рівності. Депутат, який поставив запитання, може уточнити та доповнити його, а також оголосити, чи задоволений він відпо-віддю. Тим, хто виступає в обговоренні, запитання не ставляться, за винятком уточнюючих запитань від головуючого на засіданні.
7. Якщо депутат вважає, що виступаючий або головуючий на засіданні неправильно тлумачать його слова або дії, він може у письмовій формі звернутися до головуючого з проханням надати йому слово для пояснень чи зауважень. Слово надається відразу після звернення.
Стаття 51. Оголошення голосування
1. Після закінчення обговорення головуючий повідомляє депутатів про перехід до голосування.
2. З цього моменту слово може надаватися тільки щодо процедурних питань способу чи порядку голосування і тільки до моменту проголошення головуючим фрази "ставиться на голосування...."
3. Голосування не відокремлюється в часі від оголошення головуючим на засіданні пропозицій, що ставляться на голосування.
4. Перед голосуванням головуючий на засіданні оголошує:
а) необхідну кількість голосів для прийняття рішення;
б) вид голосування (якщо з цього приводу є спеціальні вимоги регламенту або з цих питань від депутатів надійшли пропозиції).
Підрозділ 9.
Обговорення питань порядку денного
Стаття 52. Загальний порядок обговорення питання
1. Обговорення питання на засіданні міської ради включає:
- доповідь, запитання доповідачу і відповіді на них;
- співдоповіді, запитання співдоповідачам і відповіді на них (у разі необхідності);
- виступи депутатів з оголошенням та обґрунтуванням окремої думки, якщо вона є додатком до висновків чи пропозицій комісій, з приводу яких виступали доповідач і співдоповідачі, за умови, що окрема думка не була поширена серед депутатів разом з висновком відповідної комісії;
- виступ ініціатора внесення пропозиції;
- внесення й обговорення пропозиції, а також прийняття рішення щодо відкладених питань, та питань про неприйнятність, якщо такі є;
- виступи депутатів, що записувались для виступу;
- оголошення головуючим на засіданні про припинення обговорення та повідомлення про тих, що виступили і записалися на виступ;
- заключне слово доповідача;
- уточнення і оголошення головуючим на засіданні пропозицій, які надійшли щодо обговорюваного питання і будуть ставитися на голосування.
2. Якщо список охочих виступити вичерпано або якщо ніхто не подав заяву про надання слова, а також у разі закінчення визначеного для обговорення часу чи прийняття процедурного рішення про скорочення обговорення, головуючий на засіданні оголошує про припинення обговорення.
3. Розгляд і прийняття рішень ради і додатків до них включає обговорення і схвалення їх в основному, постатейно та в цілому, без обмеження кількості повторних розглядів.
4. Проект рішення, а при наявності кількох проектів з одного питання, ставиться на голосування кожен з них у порядку послідовності їх надходження для прийняття за основу одною з варіантів, подальшого розгляду питання і прийняття рішення.
5. При розгляді питання у разі прийняття проекту рішення за основу, рада доручає його доопрацювання одній із постійних комісій із залученням галузевих відділів, управлінь, служб виконкому з урахуванням результатів обговорення питання на пленарних засіданнях та засіданнях постійних комісій або створює для цього редакційну комісію для підготовки питання до повторного розгляду, про що приймається відповідне протокольне доручення.
6. Проект, прийнятий за основу, обговорюється в постійних комісіях ради, а також в інших, якщо це передбачено їхніми положеннями.
7. Прийняття проекту за основу не накладає ніяких обмежень на внесення, обговорення та голосування поправок та доповнень до них, внесених згідно з цим регламентом.
8. Поправки та доповнення до проектів рішень ради вносяться, як правило, в письмовій формі в постійну чи іншу комісію ради.
9. Після доопрацювання проект рішення, прийнятий за основу, виноситься на розгляд сесії відповідною комісією.
Стаття 53. Скорочена процедура
1. Рішення щодо поправок, з процедурних питань та інших прямо зазначених у регламенті питань приймаються радою після скороченого обговорення, яке включає:
- виступи ініціаторів з внесенням та обґрунтуванням пропозицій;
- виступ голови або представника профілюючої комісії, якщо приймається рішення щодо питання, яке і озвучувалося цією комісією;
- виступи депутатів на підтримку та проти прийняття пропозиції;
- уточнення та оголошення головуючим па засіданні пропозицій, які надійшли і будуть ставитися на голосування;
- виступи з мотивів голосування по одному представнику від кожної зареєстрованої фракції.
2. При застосуванні процедури скороченого обговорення головуючий на засіданні надає слово за усним або письмовим зверненням.
Стаття 54. Пропозиції, що можуть вноситися в ході обговорення
1. У ході обговорення на засіданні міської ради можуть, вноситися:
1) пропозиції щодо порядку ведення засідання та організації розгляду питання;
2) питання про неприйнятність та відкладення питання;
3) пропозиції щодо обговорюваного питання, які є наслідком розгляду цього питання на поточному пленарному засіданні та поправки до них;
4) пропозиції і поправки комісії, що визначена головною з цього питання;
5) пропозиції і поправки, внесені депутатськими фракціями та групами;
6) інші питання, пропозиції, поправки, можливість внесення яких на засіданні міської ради встановлена регламентом.
Стаття 55. Перерва перед голосуванням
1. Після обговорення питання порядку денного до початку голосування голова комісії чи керівник фракції може внести мотивовану пропозицію про перерву у засіданні для узгодження позицій щодо голосування.
2. Пленарні засідання сесій ради можуть припиняти свою роботу для забезпечення діяльності погоджувальних комісій не більше як на одну годину, та на вимогу групи депутатів, чисельністю більше однієї третини від загальної кількості обраних депутатів, або депутатської групи/фракції/, зареєстрованої у встановленому порядку - для проведення нарад з мотивів голосування тривалістю не більше 30 хвилин. У зв'язку з процедурним характером таких перерв їх тривалість входить у залік робочого часу.
3. Засідання міської ради переривається до 30 хвилин на вимогу голови постійної комісії або керівника депутатської групи чи фракції, якщо вказані особи вимагають зробити перерву для проведення консультацій або погодження позицій щодо питання, яке поставлено на обговорення або голосування. На вимогу вказаних осіб, головуючий зобов'язаний оголосити перерву і визначити час перерви, який в свою чергу не може бути менше п'яти хвилин.
Стаття 56. Неприйнятність питання до розгляду
1. У ході обговорення питань депутати та члени виконавчого комітету міської ради у будь-який час можуть порушити питання про їх неприйнятність за таких підстав:
1) їх невідповідності ратифікованим міжнародним договорам і угодам;
2) їх невідповідності Конституції або чинним законам, прийнятим рішенням міської ради;
3) їх прийняття не входить, до компетенції міської ради.
2. У разі порушення кількох питань про неприйнятність їх обговорення здійснюється одночасно і на голосування вони ставляться в порядку їх надходження.
3. Рішення про неприйнятність приймається більшістю від загального складу міської ради.
Стаття 57. Відкладення розгляду питання
1. До і під час обговорення питання порядку денного депутати можуть поставити стосовно нього відкладене питання, а саме: відкласти його розгляд чи прийняття остаточного рішення щодо нього до настання певних обставин чи здійснення певних дій.
2. Рішення щодо відкладених питань приймаються більшістю голосів від загального складу міської ради. За винятком випадків, визначених регламентом.
3. Проекти рішень, які включені до порядку денного, поправки та доповнення до них не обговорюються і не голосуються, якщо їх тексти не розповсюджені серед депутатів і не розглянуті на засіданнях постійних комісій.
Стаття 58. Розгляд пропозицій про неприйнятність та про відкладення
1. Розгляд і прийняття рішення про неприйнятність чи відкладення питання здійснюються відразу після їх внесення та обговорення за скороченою процедурою.
2. З'ясування, обговорення і прийняття рішення з цих питань передує голосуванню щодо тексту, до якого їх внесено.
3. У разі внесення кількох відкладених питань вони обговорюються одночасно.
Підрозділ 10.
Порядок голосування пропозицій
Стаття 59. Загальні вимоги щодо голосування пропозицій
1. На голосування ставляться всі пропозиції і поправки, що надійшли у письмовому вигляді і не були відкликані.
2. Якщо окрема думка депутата містить пропозиції щодо обговорюваного питання, головуючий на засіданні оголошує ці пропозиції і ставить їх на голосування також.
3. Головуючий на засіданні може відмовити ініціатору пропозиції чи поправки поставити на голосування запропонований текст, якщо текст сформульовано не чітко або не стосується обговорюваного питання, суперечить раніше прийнятим рішенням, повторює по суті відхилений радою текст. Процедурне рішення з цього приводу може прийматися радою без обговорення.
4. Відхилені радою пропозиції і поправки щодо вже прийнятого тексту при повторному їх внесенні (в ході розгляду того ж питання порядку денного) на голосування не ставляться, крім випадку, коли після скасування рішення щодо прийнятого тексту його розгляд починається знову.
Стаття 60. Голосування альтернативних пропозицій
1. У разі, коли дві або більше пропозицій, що стосуються одного й того ж питання, виключають одна одну (альтернативні пропозиції) рада, якщо вона не прийме іншого рішення, проводить голосування пропозицій у порядку їх внесення і виявляє з них ту, яка є прийнятою для подальшого розгляду за її суттю. Результатом вибору однієї з таких пропозицій є відхилення інших і решта на голосування не ставиться. Однією з альтернативних може бути прийняття проекту рішення у першому читанні і відправлення проекту на доопрацювання у комісіях міської ради.
2. Якщо до пропозиції, визнаної голосуванням прийнятною для подальшого розгляду не надійшло жодної поправки, вона вважається прийнятою в цілому: в інших випадках її подальше обговорення і голосування щодо неї здійснюються на загальних засадах без врахування голосування про її прийнятність для розгляду.
Стаття 61. Голосування поправок
1. Внесена до пропозиції поправка до рішення ставиться на голосування раніше, ніж сама пропозиція. Якщо внесена поправка має на меті відхилення пропозиції, то на голосування ставиться текст пропозиції.
2. Поправка до поправки ставиться на голосування раніше, ніж основна поправка. У поправку до поправки зміни і доповнення шляхом голосування не вносяться, а подаються у вигляді окремої пропозиції.
3. У разі внесення до пропозиції двох або більше поправок головуючий проводить голосування спочатку щодо поправки, яка найбільше змінює суть пропозиції, потім – щодо поправки., яка менше змінює суть пропозиції, після неї – щодо поправки доповнення і так далі, доки всі поправки не будуть проголосовані. Якщо ж результатом прийняття однієї поправки буде відхилення іншої альтернативної поправки, остання на голосування не ставиться.
4. Після голосування поправок до пропозиції на голосування в цілому ставиться пропозиція з внесеними до неї поправками.
Стаття 62. Оголошення суті голосування
1. Перед голосуванням головуючий зачитує тексти пропозиції чи поправки, що будуть ставитися на голосування, при цьому називається ініціатор внесення тексту.
2. Перед голосуванням кількох пропозицій або поправок, які виключають одна одну, головуючий на засіданні послідовно оголошує їх зміст і якщо немає зауважень до їх змісту проводить голосування щодо кожної поправки чи пропозиції окремо.
3. Після голосування всіх поправок проект рішення голосується в цілому.
4. Після закінчення голосування головуючий на засіданні оголошує його результати і прийняте рішення.
Підрозділ 11.
Прийняття рішень
Стаття 63.
1. На пленарних засіданнях рада може приймати нормативні акти у формі:
1) рішення міської ради, прийнятого у межах її компетенції, відповідно до вимог Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” для досягнення певної цілі, що спричинює певні юридичні наслідки;
2) доручення – рішення міської ради, що стосується органу чи посадової особи міської ради і містить зобов’язання або повноваження до одноразової дії, або сукупність певних дій протягом певного проміжку часу;
3) звернення – рішення міської ради, звернене до не підпорядкованих раді суб’єктів із закликом до певних дій та ініціатив;
4) заяви – рішення міської ради, що містить в собі виявлення позиції Бориспільської міської ради з певних питань;
5) процедурного рішення – рішення, прийняте радою з процедурних питань відповідно до цього регламенту.
2. Рішення міської ради приймається на її пленарному засіданні шляхом персонального голосування депутатів.
3. При встановленні результатів голосування до загального складу міської ради включається міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні міської ради і враховується його голос.
4. Після оголошення головуючим на засіданні початку голосування ніхто не може переривати голосування. З початку процедури голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.
5. У разі порушення процедури голосування або виникнення перешкод під час його проведення негайно проводиться повторне голосування без обговорення.
6. Якщо результат голосування викликає обґрунтовані сумніви, рада може прийняти процедурне рішення про пере голосування.
7. Рішення міської ради нормативно – правового характеру після їх прийняття у встановленому порядку і підписання підлягають оприлюдненню державною мовою в газеті “Трудова слава”.
8. Рішення міської ради можуть бути в окремих випадках офіційно оприлюднені через радіо.
9. Рішення міської ради, які не мають загального значення чи нормативного характеру, можуть не публікуватися. Ці рішення офіційно оприлюднюються шляхом надіслання відповідним державним органам та органам місцевого самоврядування і доведення їх до відома підприємств, установ, організацій та осіб, на яких поширюється їх чинність.
10. Неопубліковані рішення міської ради набирають чинності з моменту одержання їх державними органами або органами місцевого самоврядування, якщо міською радою не встановлено інший строк набрання ними чинності.
11. Рішення міської ради доводяться до відома населення.
12. На вимогу громадян у порядку, встановленому законами України, їм може бути видана копія відповідних рішень.
Стаття 64. Підписання прийнятих рішень
1. Рішення міської ради у п'ятиденний термін з моменту його прийняття підписується головуючим на засіданні міської ради.
2. Рішення міської ради протягом терміну визначеного частиною 1 цієї статті може бути зупинено міським і головою і внесено па повторний розгляд Бориспільської міської ради з обґрунтуванням зауважень для чого своїм розпорядженням міський голова має скликати пленарне засідання Бориспільської міської ради.
3. Рада зобов'язана у двотижневий термін з дня зупинення рішення повторно його розглянути.
4. Якщо міський голова у двотижневий термін не скликав пленарне засідання міської ради чи не вніс зупинене рішення на розгляд міської ради, а так само якщо рада відхилила зауваження міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами голосів від загального складу міської ради, воно набирає чинності не залежно від підписання його міським головою.
5. У випадку, коли міський голова не підписує прийняті радою в межах її компетенції рішення, рада може поставити питання про незабезпечення міським головою наданих йому повноважень.
Стаття 65. Процедурні питання
1. Рішення ради з процедурних питань приймаються при поданні пропозицій головуючому на сесії в усній або письмовій формі.
Перед голосуванням з процедурного питання головуючий оголошує всі пропозиції, що надійшли з цього питання.
2. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на засіданні міської ради, зокрема:
1) про перерву в засіданні, перенесення чи закриття засідання;
2) про проведення додаткової реєстрації;
3) про встановлення часових обмежень для виступів і дискусії в цілому;
4) про надання додаткового часу для виступу;
5) про зміну черговості виступів;
6) про надання слова запрошеним на засідання;
7) про передачу питання на розгляд відповідної комісії Бориспільської міської ради;
8) про визначення способу проведення голосування:
9) про форму бюлетеня для таємного голосування;
10) про перерахунок голосів;
11) про взяття інформації до відома:
12) про встановлення терміну відповіді на депутатський запит.
3. При виникненні сумніву, чи запропоноване до розгляду питання є процедурним, радою про це приймається процедурне рішення.
4. Процедурні рішення приймаються більшістю голосів депутатів, зареєстрованих на засіданні, якщо інше не передбачене цим регламентом.
Стаття 66. Порядок прийняття рішення
1. Рішення міської ради приймається відкритим голосуванням більшістю голосів "ЗА" від загального складу міської ради за винятком випадків, зазначених у регламенті.
2. Проект рішення або пропозиція, які не отримали необхідної більшості голосів на підтримку, вважаються відхиленими. Таке відхилення проекту рішення заноситься до протоколу пленарного засідання як рішення міської ради.
3. Депутат, що був відсутній під час голосування, не може подати свій голос після завершення голосування.
4. Прийняття рішень з процедурних та організаційних питань роботи міської ради, спрямованих на одноразове відхилення закріплених у регламенті положень, здійснюється двома третинами голосів депутатів від загального складу міської ради; такі рішення мають статус процедурних.
5. Рішення міської ради з будь-якого питання приймається після його обговорення. Рішення міської ради може прийматися без обговорення на пленарному засіданні, якщо жоден з депутатів не заперечує на пленарному засіданні проти цього.
6. По окремих рішеннях ради перед голосуванням може проводитися поіменна реєстрація депутатів.
Стаття 67. Відкрите голосування
1. Відкрите і голосування може бути поіменним.
2. Поіменне голосування проводиться за пропозицією будь-кого з депутатів, підтриманою не менш як третиною депутатів, зареєстрованих на засіданні.
3. Відкрите голосування проводиться підняттям рук за кожну альтернативу. Члени лічильної комісії проводять підрахунок голосів, голова лічильної комісії повідомляє результат голосування за кожну альтернативу.
4. Поіменне голосування проводиться шляхом зачитування головою лічильної комісії списку депутатів: кожен депутат при зачитуванні його прізвища оголошує своє рішення з варіантів, що ставляться на голосування.
5. Поіменне голосування проводиться за окремим списком із зазначенням прізвища, імені та по батькові депутата і граф для позначок "за", "проти", “утримався” навпроти кожного депутата.
6. Члени лічильної комісії проводять підрахунок голосів, голова лічильної комісії повідомляє результати голосування за кожен варіант, який заноситься до протоколу.
7. За процедурним рішенням, підтриманим понад третиною депутатів, зареєстрованих на засіданні, результати поіменного голосування можуть бути оприлюднені.
8. Результати поіменного голосування за рішенням ради можуть бути опубліковані в газеті “Трудова слава”.
Стаття 68. Таємне голосування
1. Таємне голосування проводиться за процедурним рішенням міської ради та у випадках, передбачених регламентом. При цьому депутат, що бере участь у голосуванні, відзначає у виданому йому бюлетені вибрані ним варіанти з тих. що виносяться на голосування.
2. Лічильна комісія встановлює і доводить до відома депутатів:
а) час і місце проведення голосування;
б) порядок заповнення бюлетеня;
в) критерії визнання бюлетеня недійсним;
г) порядок організації голосування.
3. Бюлетені для таємного голосування з питань, що поставлені на голосування, виготовляються організаційним відділом виконавчого комітету Бориспільської міської ради за формою, підготовленою лічильною комісією і затвердженою процедурним рішенням міської ради.
4. Під контролем лічильної комісії виготовляються бюлетені для проведення таємного голосування по кількості зареєстрованих перед проведенням голосування депутатів.
5. У бюлетені для таємного голосування по кількох кандидатурах чи проектах рішень надається перелік кандидатур і перелік проектів рішень відповідно по їх авторах зі словами "за" і "проти".
6. У бюлетені для таємного голосування по єдиному проекту або по єдиній кандидатурі мають бути слова "за" і "проти".
7. Місце і порядок проведення таємного голосування визначається лічильною комісією, про що вона повідомляє депутатів. Лічильна комісія перед початком голосування забезпечує всі необхідні умови для додержання таємниці голосування.
8. Бюлетені для таємного голосування видаються депутатам під розписку відповідно до списку зареєстрованих перед проведенням голосування депутатів по пред'явленню ними депутатських посвідчень.
9. Депутат заповнює бюлетень в окремо відведеному приміщенні чи частині приміщення; умови голосування повинні забезпечувати закритість процесу заповнення бюлетеня. Заповнені бюлетені опускаються у скриньку для таємного голосування.
10. Недійсними вважаються бюлетені невстановленого зразка, ті, в яких залишено дві і більше кандидатур па одну посаду, або не зроблено жодної позначки. Написи, прізвища, внесені в бюлетені від руки, при підрахунку голосів не враховуються.
11. Результати таємного голосування відповідно до протоколу лічильної комісії оголошує голова комісії. Протоколи лічильної комісії підписуються всіма її членами та затверджуються сесією.
Якщо у члена комісії є особлива думка з приводу результатів голосування, він може відмовитись від підписання протоколу з поданням на ім'я голови лічильної комісії змісту своєї особливої думки в письмовій формі для її оголошення разом з результатами голосування.
Стаття 69. Види голосування
Якщо в регламенті прямо не вказано вид голосування щодо розгляду певного питання, застосовується відкрите голосування за кількісним вибором варіанту відповіді: “за”, “проти”, “утримався”.
Підрозділ 12.
Спеціальні процедури прийняття рішень
Стаття 70. Обрання секретаря міської ради
1. Секретар міської ради обирається таємним голосуванням з числа депутатів Бориспільської міської ради.
2. Кандидатуру секретаря пропонує раді міський голова.
Стаття 71. Відкликання секретаря
1. Секретар міської ради може бути в будь-який час відкликаний радою.
2. Пропозиції про відкликання секретаря міської ради вносяться:
1) міським головою;
2) не менш як третиною депутатів від їх фактичної кількості.
3. Проект рішення міської ради про відкликання секретаря готує ініціатор подання, який і виступає з доповіддю про причини подання.
4. Секретар міської ради має право гарантованого виступу до 15 хвилин при обговоренні подання про його відкликання.
5. Голосування за відкликання секретаря здійснюється таємним голосуванням.
6. Рішення міської ради про відкликання секретаря повинно містити відомості про причини відкликання.
7. Якщо рішення про відкликання з посади секретаря міської ради не прийняте, наступний раз подання про відкликання може виноситися на голосування не раніше наступної сесії.
Стаття 72. Обрання голів постійних комісій
1. Кандидатури для обрання голів постійних комісій міської ради висуваються міським головою з урахуванням пропозицій депутатських фракцій пропорційно їх представництву та з урахуванням згоди кандидатів.
2. У разі внесення головою узгодженого з депутатськими фракціями списку голів постійних комісій, за процедурним рішенням міської ради, голосування здійснюється за списком у цілому, при цьому обговорення кандидатур на пленарному засіданні не проводиться.
3. Список для обрання голів постійних комісій міської ради повинен містити:
- назви всіх постійних комісій;
- прізвища, імена та по батькові кандидатів на посади голів відповідних комісій;
- дані про їх партійну належність;
- назви фракцій, які висунули відповідних кандидатів.
4. У разі, коли голосування за списко голів постійних комісій не привело до їх обрання, міський голова вносить кандидатури на посади голів комісій, яких обирають голосуванням по персональним кандидатурам.
5. Кожному кандидату на посаду голови постійної комісії надасться слово для виступу та відповідей на запитання.
6. У разі вибуття голови постійної комісії міської за поданням фракції, від якої висувався цей голова комісії, пропонує кандидатуру на цю посаду.
Стаття 73. Відкликання голови постійної комісії
1. Голова постійної комісії може бути в будь-який час відкликаний радою.
2. Пропозиції про відкликання голови постійної комісії міської ради вносяться:
1) міським головою;
2) за рішенням відповідної постійної комісії міської ради, прийнятим на її засіданні більшістю голосів членів цієї комісії (без врахування голосу самого голови постійної комісії);
3) не менш як третиною депутатів від їх фактичної кількості.
3. Якщо питання про відкликання порушено за рішенням постійної комісії, рада заслуховує доповідь з цього питання одною з членів комісії, визначеного нею.
4. Голова постійної комісії доповідає про свою діяльність на цій посаді та організацію і стан справ з питань, віднесених до його відання та відповідає на запитання депутатів.
5. Голосування за відкликання голови постійної комісії здійснюється таємним голосуванням, якщо не прийнято інше рішення відповідно до норм цього регламенту.
6. Рішення міської ради про відкликання голови постійної комісії повинно містити відомості про причини відкликання.
7. Якщо рішення про відкликання з посади голови постійної комісії не прийнято, наступного разу подання про відкликання може виноситися на голосування не раніше наступної сесії.
Стаття 74. Затвердження членів виконавчого комітету, заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючого справами Бориспільської міської ради
1. Для затвердження членів виконкому, заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючого справами міський голова подає кандидатури в порядку, передбаченому чинним законодавством.
2. Усі кандидатури міський голова вносить на розгляд сесії виключно на її пленарних засіданнях.
3. Вибори по внесених міським головою кандидатурах проводяться відкритим (поіменним) або таємним голосуванням, якщо законом не встановлено інше.
4. Рада приймає рішення про голосування щодо кожної кандидатури окремо чи списком.
5. Питання про звільнення із займаних посад заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючого справами, керівників утворених радою органів підлягає розгляду і обговоренню не раніше як через тиждень і не пізніше як через два тижні з моменту включення до порядку денного. Під час розгляду цього питання заступникам міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючого справами і керівникам вказаних органів повинно бути надане слово дня виступу.
Стаття 75. Відкликання з посад за власним бажанням
1. Будь-яка посадова особа, обрання чи призначення якої передбачено цим регламентом, у будь-який час може скласти свої повноваження за власним бажанням шляхом подання відповідної заяви на ім'я міського голови.
2. Рішення про задоволення заяви вважається прийнятим з моменту оголошення цієї заяви особою, що її подала на пленарному засіданні Бориспільської міської ради, при цьому голосування не проводиться.
3. В інших випадках, коли особа не може сама оголосити заяву на засіданні Бориспільської міської ради, голосування про відкликання особи з посади за її заявою є обов'язковим і може проводитися відкритим голосуванням, якщо з цього приводу прийнято процедурне рішення міської ради.
Стаття 76. Дострокове припинення повноважень міського голови
1. Повноваження міського голови вважаються достроково припиненими по праву, у разі:
1) його звернення з заявою до міської ради про складення ним повноважень голови;
2) припинення громадянства України;
3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
4) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошеним таким, що помер;
5) його смерті;
6) порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлених Законом.
2. Повноваження міського голови можуть бути достроково припинені у випадках:
1) коли він порушує Конституцію та/або Закони України, права і свободи громадян;
2) не забезпечує здійснення наданих йому повноважень;
3) повноваження міського голови з підстав, визначених п.п. 2-5 ч.І цієї статті, вважаються припиненими з моменту оголошення на пленарному засіданні Бориспільської міської ради юридичного акта, що підтверджує настання факту настання вказаної підстави. При цьому обговорення та голосування не проводиться;
4) з підстав, визначених п.І ч.І цієї статті повноваження міського голови вважаються припиненими з моменту проголошення ним на пленарному засіданні Бориспільської міської ради заяви про складення ним повноважень міського голови. До того ж обговорення та голосування не проводиться;
5) у випадку, коли з різних причин, міський голова не може особисто зачитати заяву на пленарному засіданні Бориспільської міської ради, рада може доручити постійній комісії з питань регламенту зустрітися з міським головою, з'ясувати суть справи та виступити з відповідною доповіддю на пленарному засіданні Бориспільської міської ради. У разі, якщо у комісії не виникає сумнівів щодо справді добровільності власноручного написання заяви міським головою, повноваження міського голови вважа¬ються припиненими з моменту оголошення доповіді постійної комісії;
6) у випадку настання підстав, визначених п.6) ч. 1 цієї статті, рада вправі зажадати від міського голови додаткових пояснень щодо порушення ним норми закону стосовно обмеження сумісності діяльності та доручити комісії з питань регламенту провести перевірку факту порушення міським головою цих вимог, або запропонувати міському голові протягом двох днів розв'язати це питання;
7) не пізніше, як за два дні від призначення перевірки по ч. 6 цієї статті постійна комісія міської ради з питань регламенту доповідає раді про наявність чи відсутність підстав, визначених п.6) ч. 1 цієї статті. За наявності таких підстав, повноваження міського голови вважаються припиненими з моменту проголошення доповіді постійної комісії.
Стаття 77. Особливості процедури дострокового припинення повноважень міського голови
1. Дострокове припинення повноважень міського голови з підстав, визначених ч.2. З статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування" (пп. 1-2) ч.2 етапі регламенту) здійснюється:
1) за рішенням міського референдуму у порядку, визначеному законодавством України;
2) за рішенням міської міської ради у порядку зазначеному цим регламентом.
2. Рішення про припинення повноваження міського голови може ініціюватися:
1) не менш як третиною депутатів від загального складу міської ради;
2) не менш як однією десятою частиною громадян, то мають право вибору міського голови (для прийняття рішення міської ради про проведення референдуму).
Пропозиція про включення до порядку денного пленарної сесії Бориспільської міської ради питання про дострокове припинення повноважень міського голови з підстав, визначених пп. 1-2 ч.2 статті цього регламенту подається в строки та порядку, визначеному цим регламентом і маг бути підтримана підписами не менш як третини депутатів міської ради або не менш як однією десятою громадян, мешканців міста, що мають право голосу на місцевих виборах.
До проекту рішення міської ради про дострокове припинення повноважень міського голови додаються: юридичні документи, що підтверджують настання підстав, визначених цим регламентом, обґрунтування необхідності дострокового припинення повноважень міського голови з інших підстав, якщо це ініціатива громадян міста.
Оформлення проекту рішення та підписні листи громадян мають відповідати нормам цього регламенту та законодавства про місцеві референдуми.
Після реєстрації подання про включення питання до порядку денного воно вважається таким, що включене в порядок денний чергової сесії і не підлягає додатковому затвердженню.
Після оголошення питання про дострокове припинення повноважень міського голови до розгляду, головування на сесії покладається на секретаря Бориспільської міської ради, а у випадку його відмови на іншою депутата, обраного радою проце¬дурним рішенням. Обговорення питання відбувається у такому порядку:
1) головуючий інформує депутатів про суть подання, зачитує проект рішення Бориспільської міської ради та юридичні документи, що підтверджують настання підстав, необхідних для дострокового припинення повноважень міського голови;
2) надається слово міському голові, який має право на спростування звинувачень, надання додаткових пояснень щодо питання, яке розглядається, загальний час виступу міського голови не може перевищувати 60 хвилин;
3) надається час для запитань депутатів та відповідей міського голови на них-до 60 хвилин;
4) обговорення з обов'язковим наданням слова усім бажаючим взяти участь у ньому депутатів.
Після обговорення, рада, більшістю від складу міської ради, має прийняти рішення про доручення постійній комісії з питань регламенту підготовки висновків щодо проекту рішення про дострокове припинення повноважень міського голови для внесення його на голосування, або створити тимчасову контрольну комісію для вивчення питання про дострокове припинення повноважень міського голови та підготовки проекту рішення.
Якщо ініціатива про припинення повноважень міського голови належала депутатам Бориспільської міської ради, але рішення не було проголосоване, ініціатива про припинення повноважень вважається відхиленою. Нова подібна ініціатива не може розглядатися раніше між після півроку від дня цього розгляду.
Постійна комісія міської ради з питань регламенту або тимчасова контрольна комісія надасть раді висновки щодо проекту рішення про припинення повноважень міського голови чи проект нового рішення, яке може містити такі варіанти рішення:
1) призначити місцевий референдум про припинення повноважень міського голови;
2) припинити повноваження міського голови та призначити вибори міського голови у строки передбачені виборчим законодавством.
У випадку прийняття рішення про призначення місцевою референдуму за ініціативою Бориспільської міської ради, міський голова має право на включення до бюлетеня питання про дострокове припинення повноважень міської міської ради.
Рішення про дострокове припинення повноваження міського голови вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше двох третин депутатів від загального складу міської ради.
У випадку дострокового припинення повноважень міського голови по праву чи за рішенням міської ради, міська рада призначає вибори міського голови, до обрання якого його повноваження виконують секретар міської ради відповідно до положень ст. 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Стаття 78. Дострокове припинення повноважень депутата міської ради
1. Дострокове припинення повноважень депутата міської міської ради здійснюється по праву, без прийняття рішення міською радою з моменту оголошення на пленарному засіданні міської ради міським головою, чи особою, що його в цей час замінює юридичних актів, що засвідчують підстави, передбачені пп. 1-7) частини І етапі 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".
2. У випадку наявності підстав, передбачених пп. 1-2) частини 2 статті 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" рішення приймається більшістю від складу міської ради за висновком постійної комісії з питань регламент) Бориспільської міської ради.
3. Дострокове припинення повноважень депутата може бути здійснено шляхом його відкликання відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".
Стаття 79. Дострокове припинення повноважень міської Бориспільської міської ради
1. Дострокове припинення повноважень міської міської ради може бути здійснено відповідно до закону за рішенням місцевого референдуму. Верховною Радою України через призначення дострокових виборів та власним рішенням згідно з цим регламентом.
2. Рішення про саморозпуск приймається радою більшістю 2/3 голосів від загального складу Бориспільської міської ради таємним голосуванням.
3. Підставою для проведення голосування про саморозпуск міської ради може бути подання, підписане більшістю депутатів від складу міської ради або ініціатива громадян, якщо її підписали більше ніж десять відсотків мешканців міста, що мають право голосу на місцевих виборах.
4. Підставою для саморозпуску міської ради може бути також негативні результати місцевого референдуму, ініційованою та призначеного радою з питання недовіри міському голові.
5. Рішення про саморозпуск міської ради підлягає оприлюдненню у встановленому цим регламентом порядку.
6. Після набуття чинності даною рішення рада не може проводити сесій.
7. Повноваження депутатів припиняються з обранням нового складу міської ради у правомочному складі.
Стаття 80. Розгляд проекту бюджету
1. Підготовка проекту бюджету є обов'язком виконавчого комітету міської ради, що здійснюється ним у співпраці з постійними комісіями міської ради.
2. Після затвердження звіту про виконання бюджету за попередній рік, на основі інформації про виконання поточного бюджету та прогнозів про соціально-економічний розвиток, рада приймає рішення про основні напрямки бюджетної політики на наступний рік.
Проект рішення виноситься на засідання міської ради міським головою за погодженням профілюючої постійної комісії з урахуванням пропозицій інших постійних комісій міської ради бюджету мас бути розроблений на основі рішення про основні напрямки бюджетної політики на наступний рік. Відхилення від неї повинні бути зазначені окремо і ґрунтовно вмотивовані.
3. Проект бюджету повинен бути розданий депутатам не пізніше як за тиждень до терміну закінчення розгляду проекту в постійних комісіях. Засідання постійних комісій відбуваються за участю представника фінансовою органу і керівників відповідних виконавчих органів міської ради. Постійні комісії передають свої поправки до проекту бюджету у
профілюючу постійну комісію.
4. Поправки можуть бути лише такого змісту:
1) скоротити статтю видатків (доходів);
2) виключити статтю видатків (доходів);
3) збільшити статтю видатків (доходів);
4) додати нову статтю видатків (доходів).
5. Якщо постійна комісія міської ради або депутат вносять пропозицію про збільшення видатків або скорочення доходів, вони зобов'язані запропонувати на ту ж саму суму, відповідно, збільшення доходів за рахунок інших джерел або скорочення видатків на іншу статтю. Постійні комісії і депутати подають до кожної поправки письмове обґрунтування. У разі недотримання цих вимог поправка не приймається до розгляду.
6. Протягом не більше тижня на засіданнях профілюючої постійної комісії розглядаються поправки, що надійшли у визначений термін. Про час цих засідань офіційно повідомляються інші постійні комісії.
7. Фінансове управління готує доповідь про бюджет, а профілююча постійна комісія міської ради готує співдоповідь про підтримані поправки і перелік відхилених поправок.
8. Після обговорення на голосування ставиться проект доручення щодо врахування у проекті бюджету висновків і пропозицій постійних комісій. Якщо проект такого доручення не підтримується, рада приймає рішення або про повернення проект) доручення на доопрацювання в постійні комісії, або про розгляд на пленарному засіданні всіх поправок, що надійшли в профілюючу постійну комісію з дотриманням вимог, зазначених в цій статті.
9. Виконавчий комітет міської ради протягом двох тижнів доопрацьовує проект бюджету відповідно до доручення міської ради і подає доопрацьований проект на затвердження.
10. Перед остаточним розглядом проекту бюджету на сесії міської ради бюджетна комісія міської ради, разом із виконавчим комітетом проводять громадські слухання з питань бюджету відповідно до норм міського статуту.
Підрозділ 13.
Оприлюднення рішень міської ради
Стаття 81. Набрання чинності рішень міської ради
1. Рішення міської ради набирають чинності через 10 днів з дня їх прийняття, якщо радою або чинним законодавством не встановлений більш пізніший термін введення їх у дію.
Підрозділ 14.
Дисципліна та етика пленарних засідань
Стаття 82. Дотримання регламенту виступів
1. На засіданні міської ради промовець не повинен вживати образливі висловлювання, непристойні та лайливі слова, закликати до незаконних і насильницьких дій. Головуючий на засіданні має право попередити промовця про непри¬пустимість таких висловлювань і закликів або припинити його виступ, а у разі повторного порушення - позбавити його права виступу на даному засіданні.
2. Якщо головуючий на засіданні звертається до промовця, останній повинен негайно зупинити свій виступ, інакше головуючий на засіданні може припинити його виступ.
3. Якщо промовець перевищує час відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, або виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий на засіданні після двох попереджень позбавляє його слова. Частина виступу промовця, виголошена після позбавлення його слова, не включається до запису та протоколу засідання.
4. Якщо депутат вважає, що промовець або головуючий на засіданні неправильно тлумачить його слова або дії, він може у письмовій формі звернутися до головуючого на засіданні з проханням надати йому слово для пояснень чи зауважень. За таким зверненням головуючий на засіданні надає депутату слово відразу або в кінці обговорення, але до голосування: в останньому випадку головуючий на засіданні відразу повідомляє депутатів про надходження такого звернення від депутата і про час, коли йому буде надано слово.
Стаття 83. Дотримання дисципліни в залі засідань
1. Під час засідання міської ради депутати не повинні заважати промовцям і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйманню виступу (вигуками, оплесками, вставанням тощо).
2. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання Бориспільської міської ради, головуючий на засіданні попереджає його персонально і закликає до порядку. Після повторного попередження протягом дня головуючий на засіданні за згодою більшості депутатів від їх фактичної кількості, визначеною без обговорення шляхом голосування, може запропонувати депутату залишити зал до кінця засідання. Якщо депутат відмовляється залишити зал, головуючий на засіданні припиняє засідання до виконання депутатом його вимоги. У таких випадках за висновком комісії, до компетенції якої входять питання депутатської етики, міська рада без обговорення може прийняти рішення про позбавлення депутата права брати участь у пленарних засіданнях (до трьох засідань).
Це рішення доводиться до відома виборців через місцеві засоби масової інформації.
3. Особи, що перебувають у залі, де проводиться сесія, перед початком її роботи повинні відключити дзвінки мобільних телефонів, крім міського голови.
4. У разі грубого порушення дисципліни або перешкод у проведенні засідання головуючий на засіданні може оголосити перерву або закрити засідання.
5. У разі оголошення перерви або закриття засідання у зв'язку з обставинами, зазначеними у ч. 1 цієї статті, рада збирається у наступний за розкладом пленарних засідань день, якщо інший термін не буде оголошений головуючим.
6. Якщо під час засідання депутат вчинить дії, то містять ознаки адміністративного правопорушення або злочину, обговорення зупиняється. Негайно за цим для оцінки такого факту головуючий та голови комісій проводять між собою консультації на окремому спеціальному засіданні.На засідання можуть бути запрошені фахівці або окремі депутати. Після зроблених висновків головуючий на засіданні повідомляє міську раду про факт, що відбувся та його оцінку.
У разі необхідності закриває засідання або оголошує перерву і негайно звертається до прокурора міста Бориспіль з пропозицією вжити відповідних заходів. Якщо зазначені дії вчинені до відкриття пленарного засідання, під час його перерви чи після закриття, головуючий на засіданні повідомляє міську раду про них після перерви або при відкритті найближчого засідання.
7. Головуючий не має права коментувати і давати оцінки виступам депутатів, якщо вони не порушили етичні норми.
8. Під час засідання міської ради присутні на ньому особи не повинні заважати промовцям і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйманню виступу (вигуками, оплесками, зауваженнями, репліками, вставанням, тощо).
9. Головуючий па засіданні продовжує час для виступу промовця на термін, на який його виступ було перервано, якщо тільки це не пов'язано з застосуванням до промовця заходів впливу, встановлених цим Регламентом.
10. Неетична поведінка депутатів та головуючого на засіданні є обов'язковим предметом розгляду на постійній комісії з питань регламенту. За результатами розгляду комісії міська рада приймає рішення на найближчій сесії. Таке питання вноситься в порядок денний без обговорення.
Стаття 84. Заміна головуючого
1. При переході до чергового питання порядку денного або наприкінці засідання депутат має право звернутися до головуючого на засіданні із зауваженнями і запитаннями щодо організації розгляду питань і ведення засідання, отримати відповідь на свої запитання і дати їм оцінку.
2. У разі грубого або систематичного порушення Регламенту головуючим на засіданні міська рада на пропозицію, внесену не менш як 1/3 депутатів від їх фактичної кількості, після скороченого обговорення може прийняти рішення про відсторонення його від ведення пленарних засідань на термін до двох пленарних засідань. Цей час використовується відстороненим від головування па засіданні для вивчення цього Регламенту. Зазначене питання може розглядатися Бориспільською міською радою і без завчасного включення його до порядку денного засідання та попередньої підготовки в її комісіях.
Стаття 85. Відсутність депутата на засіданнях міської ради
1. Відсутність депутата на засіданнях міської ради та її органів, до яких його обрано, допускається лише з поважних причин.
2. Підставою для відсутності депутата на засіданнях міської ради чи її органів, які проводяться згідно з розкладом засідань, є виконання депутатом у цей же час доручень Бориспільської міської ради або її органів, якщо про такі доручення ними було прийнято відповідні рішення. Про відсутність депутата з зазначених підстав раду повідомляє секретар міської ради.
3. За звичайних умов поважною причиною для відсутності депутата є його відпустка, відрядження за місцем основної роботи, тимчасове увільнення, у зв'язку з хворобою, доглядом за дитиною та іншими обставинами, коли згідно з законодавством працівник має право на тимчасову відпустку.
4. Якщо хтось із депутатів не може прибути вчасно на засідання, то про це він має повідомити головуючого не пізніше як за добу до початку пленарного засідання.
5. Не допускається залишати пленарне засідання міської ради без попереднього узгодження з головуючим.
Стаття 86. Санкції за порушення регламенту
1. Значне порушення депутатом даного регламенту і загально прийнятих норм моралі та етики може бути підставою для позбавлення радою його права брати участь у подальшій роботі засідання. Рішення дисциплінарного характеру приймається радою як процедурне. У випадку його прийняття винний має залишити зал.
2. Якщо він чинить опір і не підкоряється розпорядженню головуючого, то головуючий може припинити сесію на певний час і дати розпорядження, щоб закрити сесію.
3. Депутат міської ради, до якого рада вжила захід дисциплінарного впливу, може опротестувати рішення у письмовій формі, подавши письмовий протест голові міської ради. Рада на наступному своєму засіданні повертається до розгляду цього питання. Попередньо депутату надається право короткого виступу для відповідних пояснень. Означений депутат як зацікавлена сторона участі в голосуванні не приймає.
Рада може продовжити термін заборони на участь депутата в пленарних засіданнях Бориспільської міської ради на декілька сесійних днів. Протягом терміну дії цього рішення той, кому заборонено брати участь у пленарних засіданнях сесії, не позбавляється права на роботу в складі комісій міської ради.
Підрозділ 15.
Протокол та запис засідання
Стаття 87. Протокол засідання міської ради
1. Засідання міської ради протоколюється. Ведення робочого протоколу (стенограми) засідань здійснює секретаріат ради. Даний протокол засідання міської ради підписується головою та членами секретаріату.
2. У робочому протоколі засідання міської ради зазначаються: дата, час і місце проведення засідання, кількість присутніх на засіданні депутатів, винесені на розгляд питання порядку денного, прізвища головуючого на засіданні і промовців; при винесенні на голосування питання і пропозиції, спосіб їх вирішення: повні результати голосування і прийняті рішення.
3. Протокол пленарного засідання сесії міської ради оформляється в десятиденний термін і підписується головуючим па пленарному засіданні.
4. До протоколу засідання міської ради додатково включаються:
- дані про поіменну реєстрацію присутніх на засіданні депутатів;
- список депутатів, про яких відомо, що вони були відсутні на засіданні з поважних причин;
- результати поіменного голосування;
- повні результати голосування;
- тексти не виголошених виступів депутатів.
- окремі думки депутатів та їх груп щодо прийнятих радою рішень.
5. До протоколу засідання сесії додаються прийняті радою рішення, списки присутніх і відсутніх на засіданні депутатів і списки запрошених.
6. Рішення міської міської ради по процедурних питаннях відображаються в тексті протоколів засідання сесії.
7. За правильність записів у протоколі засідання сесії відповідає секретаріат сесії і головуючий на пленарному засіданні.
8. Відповідальність за своєчасне оформлення протоколів й інших матеріалів несе секретар міської ради.
9. Оригінали протоколів пленарних засідань протягом установленого терміну зберігаються у секретаря міської ради, а потім здаються в архів на постійне збереження.
10. Як допоміжний засіб фіксації виступів може використовуватись магнітофонний (аналоговий) запис. Після оформлення у встановленому порядку протоколу і стенограми пленарного засідання магнітофонний запис зберігається протягом одного року. Після закінчення терміну збереження проводиться розмагнічування запису комісією, яка складає відповідний акт, який затверджується секретарем міської ради.
Стаття 88. Запис засідання
1. Засідання міської ради можуть записуватись у повному обсязі на магнітну стрічку або інший електронний носій інформації.
2. За процедурним рішенням міської ради, запис окремих засідань може розшифровуватись та друкуватись на папері як додаток до протоколу засідання.
Стаття 89. Зберігання протоколів та записів
1. Запис і протокол засідання міської ради є офіційними документами, що підтверджують процес обговорення та прийняття рішення радою.
2. Протоколи засідань зберігаються протягом усього скликання міської ради у секретаря міської ради і передаються до архіву з початком роботи міської ради нового скликання.
3. Протокол закритого засідання зберігається у порядку встановленому для документів з обмеженим доступом.
4. Запис засідання зберігається у секретаря міської ради протягом одного року від дати його проведення і передається до архіву.
5. Депутати забезпечуються витягами з протоколу чи копіями з уривків запису за їх особистими заявами до секретаря міської ради.
6. Записи та протоколи засідань міської ради надаються депутатам міської ради для ознайомлення за їх зверненням.
8. Матеріали засідання надаються для ознайомлення за дорученням секретаря міської ради, відповідно до вимог законодавства України про інформацію.
Розділ IV
Контрольні функції Бориспільської міської ради
Стаття 90. Контрольні функції міської ради
1. Раз у квартал рада заслуховує звіт міського голови про виконання міського бюджету.
2. Раз в рік рада заслуховує звіт міського голови про соціально-економічну ситуацію у місті.
3. Рада може періодично заслуховувати звіт про виконання окремих своїх рішень.
Розділ V
Порядок прийняття Регламенту.
Внесення змін і доповнень до Регламенту
Стаття 91. Порядок прийняття регламенту. Внесення змін і доповнень до регламенту
1. Регламент міської міської ради, зміни і доповнення до нього затверджуються рішенням, прийнятим більшістю депутатів від загального складу міської міської ради.
2. Пропозиції про внесення змін і доповнень до Регламенту міської міської ради підлягають обов'язковому розгляду постійною комісією чи спеціально створеною міською радою робочою групою.





















