Повідомлення про проведення установчих зборів об‘єднання співвласників багатоквартирних будинків №46, №48, №50 по вул. В. Гудзя (Лютнева) в м. Бориспіль Опитування для осіб з інвалідністю та роботодавців, які працевлаштовують осіб з інвалідністю Оголошення ТОВ «ГРАД-2007» про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: нове будівництво та експлуатація автозаправної станції з автогазозаправним пунктом за адресою: Київська область, місто Бориспіль, вулиця Шевченка, 102-В Фінансова підтримка на відкриття або перезапуск власної справи в рамках Програми підтримки економічної стійкості (ERP) Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області 30 червня 2026 року відбудеться Всеукраїнський День поля «Сортові ресурси та технологічні інновації» Про скликання сімдесят восьмої сесії міської ради VІІІ скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Оголошення про формування конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору незалежних членів наглядової ради Комунального некомерційного підприємства «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів на території Бориспільської міської територіальної громади з 2027 року Грантове фінансування для малого та середнього бізнесу, що постраждав від війни Рахункова палата проводить опитування громадян з метою виявлення найбільш актуальних проблем територіальних громад та врахування думки громадян Звіт ТОВ «УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ» з оцінки впливу на довкілля «Розробка (продовження розробки) Глибоцького родовища піску, придатного як пісок-компонент в’яжучого для щільних силікатних бетонів, а також для благоустрою, рекультивації та планування в Бориспільському районі Київської області» До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Про скликання сімдесят сьомої сесії міської ради VІІІ скликання КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" запрошує долучитися до донорського забору крові Виконавчий комітет Бориспільської міської ради повторно оголошує конкурс по відбору експертів – суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): земельна ділянка № 1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. ГО «Захист прав молоді та релігійних громад» запрошує до вишкільного табору «ЧИН ГЕРОЇВ» Інформування про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Опитування мешканців територіальних громад Київщини з метою визначення потреб маломобільних груп населення Онлайн-навчання та тренінги для соціальних працівників з питань надання кваліфікованої підтримки та допомоги дітям, які постраждали від онлайн-насильства, та їхнім сім’ям Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації фізичним особам за утримання корів Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування витрат на створення нових виробництв з переробки сільськогосподарської продукції або збільшення потужностей наявних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування вартості придбаного суб’єктами господарювання насіння нішевих технічних культур (льону, гірчиці, коріандру) Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання для надання часткового відшкодування вартості закуплених суб’єктами господарювання племінних кізочок, козематок, ярок та вівцематок Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації суб’єктам господарювання за приріст корів власного відтворення Увага! 14-15 травня 2026 року заплановані роботи по промивці та знезараженню резервуарів чистої води та мереж водопостачання у Борисполі Оголошення ТOB «ЖЕК-53» про підвищення тарифів по наданню послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з 01 червня 2026 року Щодо необхідності своєчасної сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє про наявність вакантних посад Про скликання сімдесят шостої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання З 4 по 17 травня 2026 року пройде Марафон кліматичної адаптації Щодо проведення заходів із взяття на військовий облік призовників юнаків 2009 року народження з 01 січня по 31 липня 2026 року Опитування ГО «Зміст» про вивчення рівня обізнаності, відповідності та готовності українських аграрних ОГС до вимог законодавства ЄС щодо організацій виробників Виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголошує конкурс по відбору експертів –суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): - земельна ділянка №1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. Повідомлення ТОВ "ЛНК"про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля: експлуатація існуючої комплексної інженерної споруди з системою збору біогазу не діючого полігону твердих побутових відходів (ТПВ) для виробництва електроенергії на території в районі с. Глибоке Бориспільського району Київської області, за межами населеного пункту Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області Запуск онлайн-курсу «Фінанси для бізнесу: люди, процеси, системи» Про скликання сімдесят п’ятої сесії міської ради VІІІ скликання Оголошено набір на участь в одноденному воркшопі «Відповідальне ведення бізнесу як передумова відновлення та євроінтеграції: інструменти для місцевих громадських організацій» Запуск безоплатного онлайн-курс із системного маркетингу З 01 травня 2026 року змінюється тариф послуги, що надає ТОВ «ЖЕК-53» Про скликання сімдесят четвертої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання «Майстерня власного бізнесу»: навчання та менторська підтримка для жінок, які планують започаткувати власну справу або відновлюють бізнес після вимушених змін Позачерговий прийом військовослужбовців у поліклінічному відділенні КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Бориспільське районне споживче товариство запрошує на передвеликодній ярмарок! Відкрито реєстрацію до Молодіжної ради 4-го скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
logo diia

Про затвердження Стратегії розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики в Бориспільській міській територіальній громаді, на період до 2030 року та операційного плану її реалізації у 2024-2025 роках

26 січ. 2024

 

Враховуючи пропозиції постійних комісій міської ради з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, у справах релігії, соціального захисту населення та охорони здоров’я, відповідно до статті 13 Закону України «Про систему громадського здоров’я», розпорядження Кабінету Міністрів України від 01 червня 2023 року № 562-р «Про схвалення Стратегії розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики, на період до 2030 року та затвердження операційного плану її реалізації у 2023-2025 роках», розпорядження Київської обласної військової адміністрації від 22.12.2023 №1448 «Про затвердження Стратегії розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики в Київській області, на період до 2030 року та затвердження операційного плану її реалізації у 2023-2025 роках», керуючись статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада ВИРІШИЛА:

1. Затвердити:
1.1. Стратегію розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики в Бориспільській міській територіальній громаді, на період до 2030 року, що додається.
1.2. Операційний план реалізації у 2024-2025 роках Стратегії розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики в Бориспільській міській територіальній громаді, на період до 2030 року (далі – Операційний план ), що додається.

2. Керівникам закладів охорони здоров’я, виконавчих органів Бориспільської міської ради, Бориспільської районної філії ДУ «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» забезпечити виконання Операційного плану, затвердженого цим рішенням.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, у справах релігії, соціального захисту населення та охорони здоров’я

 

Секретар міської ради                               Владислав БАЙЧАС

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
_____________________
№ __________________

 

Стратегія розвитку імунопрофілактики
та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики
в Бориспільській міській територіальній громаді, на період до 2030 року

  1. Загальна частина

На сьогодні інфекційні хвороби залишаються суттєвим медико-санітарним, соціальним та економічним навантаженням для України в цілому, в тому числі і для населення Бориспільської міської територіальної громади.
Імунопрофілактика визнана одним з найбільш дієвих та економічно ефективним засобом боротьби з інфекційними хворобами у сфері громадського здоров’я. Основними цілями імунопрофілактики є збереження здоров’я населення через зниження рівня захворюваності, смертності та інвалідності від інфекційних хвороб, протидія виникненню спалахів та епідемій, формування колективного імунітету та зниження витрат системи охорони здоров’я на лікування інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики.
За підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я (далі - ВООЗ), щороку, завдяки щепленням, у світі вдається зберегти життя від 2 до З мільйонів дітей та запобігти 1,5 мільйонам летальних випадків від інфекційних хвороб.
Імунізація є питанням національної безпеки та відіграє вирішальну роль у досягненні цілей сталого розвитку України на період до 2030 року, визначених Указом Президента України від 30 вересня 2019 року № 722/2019 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року».
Для забезпечення і підтримання епідеміологічного благополуччя у Бориспільській міській територіальній громаді щодо інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики, необхідно забезпечити рекомендований Міністерством охорони здоров’я України та Всесвітньою організацією охорони здоров’я обсяг охоплення населення профілактичними щепленнями. Загальні показники охоплення плановими щепленнями відповідно до Календаря профілактичних щеплень, у Бориспільській міській територіальній громаді є недостатніми, щоб забезпечувати епідеміологічне благополуччя. Виникають сприятливі передумови для виникнення епідемічних ускладнень та поширення спалахів небезпечних інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом імунопрофілактики (кір, краснуха, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт тощо).
Стратегія розроблена відповідно до таких нормативно-правових актів:
Конституції України;
Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»;
Закону України «Про систему громадського здоров’я»;
Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»;
Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз»;
Указу Президента України від 30 вересня 2019 року № 722/2019 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року»;
Указу Президента України від 02 червня 2021 року № 225/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 травня 2021 року «Про Стратегію людського розвитку»;
Указу Президента України від 18 серпня 2021 року № 369/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 року «Про стан національної системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою»;
Указу Президента України від 17 грудня 2021 року № 668/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 жовтня 2021 року «Про Стратегію біобезпеки та біологічного захисту»;
Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами- членами, з іншої сторони, ратифікованої Законом України від 16 вересня 2014 року № 1678-УІІ;
постанови Кабінету Міністрів України від 03 березня 2021 року № 179 «Про затвердження Національної економічної стратегії на період до 2030 року»;
розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 року №1671-р «Про схвалення Концепції розвитку електронної охорони здоров’я»;
розпорядження Кабінету Міністрів України від 01 червня 2023 року № 562-р «Про схвалення Стратегії розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики, на період до 2030 року та затвердження Операційного плану її реалізації у 2023-2025 роках»;
розпорядження Київської обласної державної (військової) адміністрації від 22.12.2023 № 1448 «Про затвердження Стратегії розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики в Київській області, на період до 2030 року та операційного плану її реалізації у 2023-2025 роках».

  1. Аналіз поточного стану імунопрофілактики в Бориспільській міській територіальній громаді, тенденції та обгрунтування необхідності розв’язання існуючих проблем

Загальні показники охоплення плановими щепленнями відповідно до Календаря профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 595 (далі - Календар профщеплень), в Бориспільській міській територіальній громаді є недостатніми для забезпечення епідемічного благополуччя.
Аналіз виконання обсягів профілактичних щеплень у громаді за 2023 рік свідчить, що кількісні показники охоплення профілактичними щепленнями є недостатніми і становлять у середньому від 53,3 % до 94,4 % (при рекомендованому показнику - 95 %), по Київській області відповідно від 40,5 % до 86,3 %.
Обсяги охоплення щепленнями від поліомієліту трьома дозами дітей у віці до 1 року (Поліо-3) виконано на 74,7 % (у Київській обл. – 86,3%, в Україні – 68,9%), ревакцинації у віці 18 міс. (Поліо-4) - на 81,3 % (у Київській обл. – 82,7%, в Україні – 66,7%), у віці 6 років (Поліо-5) - на 75,7 % (у Київській обл. – 76,9%, в Україні – 63,4%), у віці 14 років (Поліо-6) - на 68,5% (у Київській обл. – 74,4%, в Україні – 58,9%)
Недостатніми у громаді є обсяги охоплення щепленнями від кору, паротиту і краснухи дітей у віці 1 рік (КПК-1) - 87,9% (у Київській обл. – 85,3%, в Україні – 74,1%). Виконання обсягів ревакцинації від кору, паротиту і краснухи дітей у віці 6 років (КПК-2) становить 78,2% (у Київській обл. – 74,1%, в Україні – 69,1%).
Щепленнями від гепатиту В (ГепВЗ) в громаді охоплено 63,8 % дітей першого року життя (у Київській обл. – 78,4%, в Україні – 62,4%)
Профілактичні щеплення від туберкульозу (БЦЖ-1) отримали 66,1% новонароджених дітей (у Київській обл. – 72,8%, Україні – 71,0%).
Рівні охоплення щепленнями проти дифтерії, кашлюку та правця трьома дозами дітей у віці до року (АКДП-3) по Бориспільській громаді становлять 72,1% (у Київській обл. -83,5%, в Україні – 72,9%), ревакцинації дітей у 18 міс. (АКДП-4) - 83,1% (у Київській обл. -81,9%, в Україні – 71,9%).
Щепленнями від дифтерії та правцю діти 6-ти річного віку (АДП) охоплені на 86,06 % (у Київській обл. – 85,0%, в Україні – 68,2%), у 16 років (АДП-м) - на 68,3 % (у Київській обл. – 77,4%, в Україні – 68,8%).
Особливо низьким є рівень охоплення щепленнями від дифтерії та правцю дорослого населення, який становить у Київській обл. 40,6% (в Україні - 40,2%).
Внаслідок недостатнього охоплення щепленнями дітей протягом останніх років, у Бориспільській громаді та Київській області сформований значний неімунний прошарок дитячого населення, що є передумовою виникнення епідемічних ускладнень та спалахів вакцинокерованих інфекцій.
Викликом для системи охорони здоров’я стала пандемія захворюваності на СОVID-19, але завдяки проведеній значній роботі з продовження планової вакцинації вдалося у 2020 - 2023 роках зберегти показники охоплення щепленнями на тому самому рівні, що і в допандемічний період (2019 рік).
Запровадження нового механізму фінансування медичних послуг первинної ланки дало змогу здійснити фінансове стимулювання медичних працівників відповідно до кількості охоплених імунізацією пацієнтів, але у зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації проти України зазначене фінансування було призупинено.
З розвитком електронної системи охорони здоров’я, що включає електронні медичні записи про пацієнтів, зокрема щодо планової вакцинації, є можливості в майбутньому розширити аналітичну складову такої системи для якісного та своєчасного моніторингу стану охоплення щепленнями.
Система підготовки працівників у сфері охорони здоров’я з питань імунопрофілактики постійно вдосконалюється, зокрема шляхом забезпечення широкого доступу до освітньої програми та матеріалів на платформі державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» та за підтримки ВООЗ за системою дистанційної наставницької допомоги.
Завдяки активному запровадженню проведення комунікаційних кампаній щодо висвітлення питань важливості імунопрофілактики та заходів з імунізації, рівень громадської недовіри та масштаби поширення неправдивої інформації про вакцинацію, що призводить до відмови від вакцинації, хоч і зменшилися, але потребують проведення подальшої активної інформаційно-роз’яснювальної роботи.
Триває процес заміни та модернізації обладнання для забезпечення створення оптимальних умов зберігання та транспортування медичних імунобіологічних препаратів і температурного контролю за підтримки міжнародних партнерів на всіх рівнях (від регіонального до місцевого), який потребує подальшої реалізації.
Кризова ситуація, пов’язана із збройною агресією російської федерації проти України, підвищує ризик виникнення медико-біологічних надзвичайних ситуацій у сфері громадського здоров’я.
Одночасно з перебоями у наданні послуг з медичного обслуговування населення (медична послуга) у країні відбулося вимушене переміщення громадян, зокрема за межі країни. Міграція та місця з високою щільністю населення, можуть призвести до виникнення та поширення спалахів інфекційних захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації, зокрема кору, поліомієліту, дифтерії, що потребує вжиття своєчасних та ефективних заходів з профілактики.
Основними причинами виникнення проблем є:

  1. повномасштабна збройна агресія російської федерації проти України з 24 лютого 2022 року, яка негативно вплинула на фінансування системи охорони здоров’я. Реалізація багатьох запланованих заходів була відкладена для забезпечення ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, спричинених збройною агресією;
  2. зростання рівня захворюваності на СОVID-19 з лютого 2020 року призвело до значного навантаження на систему охорони здоров’я та перенаправлення всіх доступних ресурсів, включаючи людські та фінансові, на реагування на СОVID-19, зменшивши увагу до проведення планових профілактичних заходів, у тому числі до рутинної вакцинації;
  3. незавершена реформа системи громадського здоров’я з відсутністю чітко визначених ролей і обов’язків щодо нагляду, координації, планування, впровадження та звітування про втручання в громадське здоров’я на рівні області, району та громад;
  4. відсутність підходу «Здоров’я в усіх політиках» та «Єдине здоров’я», під час розробки та прийняття управлінських рішень на всіх рівнях.
  5. Поточні проблеми у сфері імунопрофілактики та захисту здоров’я населення у Бориспільській міській територіальній громаді, які потребують розв’язання

Основними проблемами у сфері імунопрофілактики та захисту здоров’я населення у Бориспільські міській територіальній громаді, які потребують розв’язання, є:

  1. недосконале планування:
  2. обмеженість застосування статистичних даних Державної служби статистики України для планування відповідних заходів з організації імунопрофілактики на національному, регіональному, місцевому рівнях, внаслідок збройної російської агресії проти України;
  3. необхідність планування рутинних профілактичних щеплень в межах новостворених адміністративно-територіальних одиниць при відсутності єдиних показників щодо чисельності та вікової структури проживаючого населення, а також з урахуванням масштабних міграційних процесів та тимчасових вимушених переміщень населення;
  4. відсутність регіональних, місцевих програм імунізації для вакцинації осіб з груп ризику вакцинами, що віднесені до рекомендованих (проти грипу, гепатиту А, гепатиту В (для дорослих), вітряної віспи, пневмококової інфекції, менінгококової інфекції тощо) та проблеми з їх фінансуванням.
  5.  кадрова проблема:
  6. недостатня спроможність системи громадського здоров’я та недостатня кількість фахівців з імунопрофілактики для управління програмою імунізації на регіональному та місцевому рівнях;
  7. недостатня кількість медичних працівників для організації та здійснення заходів з імунопрофілактики;
  8. неналежний рівень компетенцій персоналу на різних рівнях, як в частині якісного планування, так і в організації роботи на місцях, а також щодо використання інформаційно-аналітичних програм та систем (УкрВак, МеdDаtа та інші).
  9. низький попит на вакцинацію, недостатня обізнаність громадськості про її ризики та переваги:
  10. недовіра до системи охорони здоров’я та органів влади з боку населення;
  11. недостатнє висвітлення теми важливості вакцинопрофілактики в інформаційному просторі у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні;
  12. недостатня прихильність певної кількості населення до вакцинації внаслідок низької обізнаності з питань імунопрофілактики, в результаті розповсюдження серед громадськості міфів та неправдивої інформації;
  13. низький рівень поінформованості медичної спільноти про сучасні дані, засновані на доказах, щодо ефективності та безпеки вакцин, що призводить до необгрунтованих медичних протипоказань для вакцинації;
  14. відсутність нормативно-правового механізму залучення працівників освіти та сфери надання соціальних послуг до заходів з виконання програми імунізації, у тому числі щодо впливу на підвищення прихильності населення до вакцинації;
  15. перебої у постачанні окремих видів вакцин та недостатнє забезпечення ними закладів охорони здоров’я;
  16. неузгодженість норм законодавчих актів щодо обмеження допуску дітей, у яких відсутні відомості про обов’язкові профілактичні щеплення відповідно до Календаря профщеплень, до організованих дитячих колективів.
  17. безпека послуг з вакцинації та управління медичними відходами.
  18. відсутність комплексної системи моніторингу для забезпечення безперервного підвищення якості здійснення заходів з імунопрофілактики на кожному з рівнів - від регіонального до місцевого;
  19. відсутність ефективної системи управління ланцюгом постачання медичних імунобіологічних препаратів (МІБП) з вбудованими комплексними вимогами до забезпечення якості МІБП на кожному рівні;
  20. недостатня поінформованість медичних працівників щодо організації та впровадження безпечної утилізації небезпечних медичних відходів;
  21. відсутність налагодженого механізму управління та безпечної утилізації медичних відходів, що утворюються внаслідок проведення вакцинації населення;
  22. відсутність комплексного підходу до безпеки під час проведення заходів з вакцинації у процесі планування, моніторингу, постачання та управління відходами;
  23. використання в Календарі профщеплень оральної поліомієлітної вакцини без забезпечення високого рівня охоплення щепленнями, що створює ризики виникнення спалахів, викликаних циркулюючим вакциноспорідненим поліовірусом.
  24. Стратегічні цілі та напрями реалізації Стратегії

Стратегія має дві обмежені за часом цілі:

  1.  короткострокова мета на період 2024-2025 років: запобігання смертності та інвалідності серед населення від вакцинокерованих інфекційних хвороб, зменшення рівня захворюваності населення громади шляхом підвищення рівня доступності до якісних медичних імунобіологічних препаратів та послуг з вакцинації, у тому числі для найбільш уразливих груп населення і груп високого ризику;
  2. середньострокова і довгострокова мета на період з 2026 до 2030 року: поширення переваг імунізації на все населення Бориспільської міської територіальної громади для забезпечення захисту здоров’я та санітарно-епідеміологічного благополуччя, сприяння впровадженню підходу «Здоров’я в усіх політиках» і «Єдине здоров’я» як частини плану відновлення України для забезпечення захисту здоров’я населення.

Напрямами реалізації Стратегії є:

  1. прогнозування ризиків у сфері громадського здоров’я та забезпечення готовності до швидкого реагування на спалахи інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики, а також забезпечення надання послуг з імунізації під час надзвичайних ситуацій;
  2. забезпечення сталості надання послуг з імунізації, як важливої частини медичного обслуговування населення;
  3. надання можливості населенню своєчасно отримувати послуги з вакцинації, їх інтеграція з основними послугами системи охорони здоров’я;
  4. забезпечення надання усьому населенню можливостей отримувати протягом життя вакцини, які віднесені до рекомендованих щеплень;
  5. підтримка механізму надання виїзних послуг з імунізації у сільській місцевості, де відсутні кабінети щеплень;
  6. забезпечення на місцевому рівні якісної та ефективної системи моніторингу за охопленням вакцинацією населення незалежно від місця перебування, віку, соціально-економічного статусу чи тендерних відмінностей;
  7. забезпечення медичної спільноти сучасною достовірною інформацією з питань імунопрофілактики;
  8. формування у мешканців громади усвідомлення доцільності та безпечності вакцинації, підвищення соціального попиту на профілактичні щеплення згідно з Календарем профщеплень;
  9. підвищення довіри до медичних працівників та імунопрофілактики;
  10. забезпечення належної системи моніторингу та контролю за дотриманням оптимального температурного режиму «холодового ланцюга» під час зберігання і транспортування МІБП на місцевому рівні;
  11. оптимізація процесу епідеміологічного нагляду (спостереження) за інфекційними хворобами, що керуються засобами імунопрофілактики;
  12. покращення обізнаності медичних працівників щодо процедур виявлення, реєстрації повідомлення, систематичного обліку, звітності, розслідування причин протипоказань (відмов) від вакцинації, ведення моніторингу, обліку та звітності щодо несприятливих подій після імунізації (НППІ) тощо;
  13. залучення коштів місцевих бюджетів та з інших джерел, не заборонених чинним законодавством для фінансування заходів з імунізації населення;
  14. адаптація інноваційного світового досвіду щодо збільшення охоплення вакцинацією та безперешкодного доступу до послуг з вакцинації в усіх старостинських округах;
  15. розроблення та налагодження механізму управління та безпечної утилізації медичних відходів, що утворюються внаслідок проведення вакцинації населення;
  16. забезпечення комплексного підходу до безпеки під час проведення заходів з вакцинації у процесі планування, моніторингу, постачання та управління відходами;
  17. залучення працівників освіти та сфери надання соціальних послуг до заходів з виконання програм імунізації, у тому числі щодо впливу на підвищення прихильності населення до вакцинації.
  18. Завдання, спрямовані на досягнення цілей Стратегії

Для реалізації Стратегії передбачається:

  1. організація виконання затверджених на регіональному рівні нормативних документів щодо:

впровадження порядку оперативного реагування на надзвичайні ситуації (небезпечні події), пов’язані із спалахами інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики на всіх рівнях;
визначення механізму координації і зміцнення взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я, фізичних осіб-підприємців, які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики та зареєстрованих в Реєстрі суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), професійних об’єднань та представників громадянського суспільства, залучених до здійснення заходів з імунопрофілактики;
сприяння у веденні первинної облікової документації в ЕСОЗ закладами охорони здоров’я, незалежно від форми власності, відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

  1.  моніторинг і збір даних для прийняття рішень:

організація системи моніторингу та оцінки, планування і реалізації політики у сфері імунопрофілактики на місцевому рівні;
організація систем моніторингу та епідеміологічного нагляду (спостереження) за інфекційними хворобами, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики на місцевому рівні;
використання інформаційно-аналітичних програм та систем (УкрВак, МеdDаtа та інші) для управління заходами з імунопрофілактики на місцевому рівні;
запровадження заходів з імунопрофілактики з урахуванням результатів проведеного аналізу наслідків недостатнього рівня охоплення населення щепленнями;
підвищення якості даних про здійснення заходів імунопрофілактики на всіх рівнях;
сприяння у забезпеченні моніторингу та впровадження в практику стандартних процедур виявлення, реєстрації, повідомлення, обліку, звітності та розслідування випадків несприятливих подій після імунізації (НППІ) та встановлення згідно з рекомендованими міжнародними стандартами (Brighton Collaboration) причинно-наслідкового зв’язку між несприятливими подіями та медичними імунобіологічними препаратами, що застосовувалися.

  1.  надання послуг із:

охоплення імунізацією цільових груп населення, які не вакциновані в повному обсязі відповідно до Календаря профщеплень, шляхом залучення виконавчих органів Бориспільської міської ради, професійних, громадських об’єднань та організацій, які діють у напрямі адвокації та популяризації вакцинації серед населення;
впровадження та підтримка механізму надання виїзних послуг імунізації у сільській місцевості, де відсутні кабінети щеплень;
забезпечення доступу населення до якісних послуг з імунопрофілактики відповідно до Календаря профщеплень, у тому числі суб’єктами господарювання незалежно від форми власності з дотриманням вимог щодо безпеки імунізації;
фінансування заходів з імунопрофілактики за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

  1.  ланцюг постачання та управління МІБП:

використання затверджених оптимальних логістичних маршрутів транспортування МІБП від регіонального складу ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ» до субрегіональних складів та закладів охорони здоров’я, у тому числі суб’єктів господарювання різних форм власності, що надають послуги з імунізації;
забезпечення сучасним обладнанням для зберігання і транспортування МІБП, координація програмами імунізації щодо безперебійного отримання вакцин та забезпечення ними пунктів щеплень, що гарантуватиме кожному мешканцю громади високу якість вакцини та належні умови її зберігання;
визначення щорічних обсягів потреби закладів охорони здоров’я Бориспільської міської територіальної громади, у тому числі суб’єктів господарювання різних форм власності, що надають послуги з імунізації, у медичних імунобіологічних препаратах, які використовуються для проведення профілактичних щеплень, а також у МІБП, призначених для проведення екстреної профілактики та лікування інфекційних хвороб, що супроводжуються високим рівнем летальності (дифтерія, сказ, правець, ботулізм, малярія);
сприяння у запровадженні моніторингу та контролю дотримання оптимальних температурних режимів при зберіганні і транспортуванні медичних імунобіологічних препаратів від регіонального складу до закладів охорони здоров’я Бориспільської міської територіальної громади, у тому числі суб’єктів господарювання різних форм власності, що надають послуги з імунізації;
впровадження безпечної утилізації медичних відходів, які генерує програма імунізації на рівні закладів охорони здоров’я Бориспільської міської територіальної громади.

  1. кадрові ресурси та розвиток кадрового потенціалу:

проведення навчання медичних працівників з питань імунопрофілактики, у тому числі щодо безпеки вакцин та навичок кризового спілкування з тими особами, які мають сумніви стосовно проведення щеплень;
використання менторської підтримки з боку ДУ «Київський ОЦКГІХ МОЗ» для осіб, відповідальних за координацію заходів з імунопрофілактики на місцевому рівні;
спільно з Департаментом охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації організація безперервного професійного розвитку медичних кадрів, підвищення їх рівня знань і навичок щодо надання якісних послуг з імунізації, користування інформаційно-аналітичними програмами та системами (УкрВак, МеdDаtа та інші).
6) комунікація ризиків та залучення громади: впровадження в практику адвокаційної та кризової комунікації; удосконалення практики планування комунікаційної роботи; робота із зацікавленими сторонами; робота із засобами масової інформації та налагодження зв’язків, довіри, здобуття репутації;
вивчення та опрацювання результатів моніторингу громадської думки щодо імунопрофілактики;
забезпечення мешканців Бориспільської міської територіальної громади та закладів охорони здоров’я науково обґрунтованою, сучасною, достовірною інформацією про значущість і користь імунопрофілактики, у тому числі щодо ризиків, пов’язаних з інфекційними хворобами, порівняно з ризиками імунопрофілактики;
застосування різноманітних засобів поширення інформації з питань імунопрофілактики;
координація співробітництва та взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я, Бориспільської районної філії ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ» з громадськими організаціями, професійними об’єднаннями, спілками та представниками громадянського суспільства з питань виконання Стратегії розвитку імунопрофілактики;
формування у мешканців громади усвідомлення доцільності та безпечності імунопрофілактики, соціального попиту на профілактичні щеплення згідно з Календарем профщеплень;
підвищення довіри до медичних працівників та імунопрофілактики.

  1. Очікувані результати реалізації Стратегії

1. У короткостроковій перспективі до кінця 2025 року:
затвердження Стратегії розвитку імунопрофілактики та Операційного плану її реалізації;
зниження рівнів захворюваності та запобігання виникненню спалахів інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики (відсутність реєстрації випадків та спалахів захворювань на поліомієліт, дифтерію, кір, краснуху, паротит, кашлюк, правець, а також зниження рівня захворювання на генералізований туберкульоз та вірусний гепатит В серед дітей);
забезпечення належного зберігання МІБП у закладах охорони здоров’я, вдосконалення системи моніторингу та контролю за дотриманням оптимального температурного режиму «холодового ланцюга» та логістичних маршрутів транспортування МІБП від регіонального складу до закладів охорони здоров’я громади, у тому числі до суб’єктів господарювання різних форм власності, що надають послуги з імунізації;
забезпечення стабільно високого рівня охоплення вакцинацією трьома дозами вакцини проти дифтерії, правця та кашлюка на рівні не менш ніж 95 відсотків цільової групи населення;
досягнення стабільно високого рівня охоплення вакцинацією проти кору, паротиту та краснухи на рівні не менш ніж 95 відсотків цільової групи населення;
досягнення стабільно високого рівня охоплення вакцинацією трьома дозами вакцини проти поліомієліту на рівні не менш ніж 95 відсотків цільової групи населення;
забезпечення формування необхідних (у тому числі буферних - 25 відсотків річної потреби) запасів медичних імунобіологічних препаратів і медичних виробів, які використовуються для профілактичних щеплень, на всіх рівнях.
2. У середньостроковій і довгостроковій перспективі:
переривання передачі ендемічних вірусів кору та краснухи більше ніж на 12 місяців;
відсутність випадків передачі дикого та циркулюючого вакциноспорідненого вірусу поліомієліту;
забезпечення охоплення вакцинацією не менше ніж 80 відсотків цільових груп населення за віком, які пропустили планову імунізацію у попередні роки проти поліомієліту, дифтерії, правця, кору, краснухи та епідемічного паротиту, шляхом здійснення додаткових заходів з імунопрофілактики (турова імунізація, додаткова імунізація, національні дні імунізації або форсована планова імунізація);
охоплення вакцинацією першою дозою вакцини проти гепатиту В (у перші 24 години після народження) на рівні не менш ніж 95 відсотків цільової групи;
охоплення вакцинацією не менш ніж 80 відсотків цільової групи проти сезонного грипу (вагітні, медичні працівники та люди похилого віку);
охоплення ревакцинацією проти дифтерії та правця не менш ніж 80 відсотків дорослого населення;
забезпечення функціонування стійкої системи епідеміологічного нагляду (спостереження) за хворобами, яким можна запобігти завдяки заходам з імунопрофілактики;
впровадження в практику планування роботи із зацікавленими сторонами з питань комунікаційної кризи;
розвиток потенціалу медичних працівників для організації та виконання заходів з імунопрофілактики;
залучення працівників освіти та сфери надання соціальних послуг до заходів з виконання програми імунізації, у тому числі щодо впливу на підвищення прихильності населення до вакцинації.

7. Порядок проведення моніторингу, оцінки результатів реалізації Стратегії та звітування
Реалізація Стратегії забезпечується спільними діями Управління соціальної, ветеранської політики та охорони здоров’я міської ради (далі - УСВПОЗ), Управління освіти і науки Бориспільської міської ради, Бориспільської районної філії Державної установи «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», закладів охорони здоров’я Бориспільської міської територіальної громади у співпраці з Департаментом охорони здоров’я Київської обласної військової адміністрації, Державною установою «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», установами, організаціями, підприємствами, громадськими об’єднаннями, неурядовими організаціями, залученими до здійснення заходів з імунопрофілактики.
Організаційне забезпечення, моніторинг та оцінка результатів реалізації Стратегії проводяться в межах повноважень визначених установ і організацій за участі громадських об’єднань регіонального та місцевого рівнів, а також залучених на національному рівні міжнародних організацій.
З метою реалізації Стратегії розроблено відповідний Операційний план її реалізації на два роки, який містить чіткі і послідовні заходи щодо досягнення цілей та виконання завдань Стратегії та забезпечує щорічний аналіз його виконання та коригування на наступний рік.
Починаючи з 1 лютого 2024 року і надалі щороку УСВПОЗ міської ради надає Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної (військової) адміністрації узагальнену інформацію про виконання Стратегії та Операційного плану за попередній рік.
До підготовки щорічного звіту про стан реалізації Стратегії та Операційного плану залучаються відповідні фахівці закладів охорони здоров’я, експерти, організації громадянського суспільства, наукові установи тощо.
Фінансове забезпечення реалізації Стратегії здійснюється за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів у межах асигнувань, передбачених на відповідний рік, міжнародної технічної допомоги, благодійної та іншої безповоротної допомоги та інших джерел не заборонених чинним законодавством.
______________________________________________

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
_____________________
№ ___________________

ОПЕРАЦІЙНИЙ ПЛАН
реалізації у 2024-2025 роках Стратегії розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб,
яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики в Бориспільській міській територіальній громаді,
на період до 2030 року

Найменування заходу

Відповідальні за виконання

Строк виконання

Індикатор виконання

 

1

2

3

4

 

1. Визначення потреби закладів охорони здоров’я громади у вакцинах та витратних матеріалах для забезпечення програми імунізації відповідно до календаря профілактичних щеплень в Україні (далі — календар щеплень) на відповідний рік з урахуванням трирічного планування вакцин та змін до календаря щеплень, а також з урахуванням внутрішньо- і зовнішньоміграційних процесів

Заклади охорони здоров’я (ЗОЗ) Бориспільська районна філія ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)

2024-2025 роки

Підготовлено потребу ЗОЗ громади у вакцинах згідно із змінами до календаря щеплень

 

2. Виконання законодавства з питань імунопрофілактики з урахуванням внесення змін:
2.1.Впровадження внесених змін до календаря щеплень щодо зміни типу вакцин та складу, що використовуються в Україні відповідно до календаря щеплень:
відмова від використання оральної поліомієлітної вакцини та повний перехід на інактивовану поліомієлітну вакцину в усіх цільових групах;
використання сучасних комбінованих вакцин, до складу яких може входити інактивована поліомієлітна вакцина.
2.2.Впровадження оновленої форми первинної облікової документації №063/0 «Карта профілактичних щеплень», затвердженої наказом МОЗ від 10 січня 2006 року № 1

ЗОЗ

 

 

 

 

Бориспільська районна філія ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)
ЗОЗ

 

 

Бориспільська районна філія ДУ «Київський
ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)
ЗОЗ

 

 

 

І квартал 2024 р.

 

І квартал 2024 р.

 

І квартал 2024 р.

 

І квартал 2024 р.

Впроваджено в практику роботи з урахуванням внесених змін до відповідного нормативно- правового акта

 

 

 

 

Впроваджено в практику роботи з урахуванням внесених змін до відповідного нормативно-правового акта

2.3. Посилення співпраці та взаємодії між органами державної влади та місцевого самоврядування з професійними, громадськими організаціями та спілками, які діють у напрямі адвокації та популяризації вакцинації серед населення, розроблення і затвердження місцевих стратегій.
2.4. Забезпечення туберкуліном для проведення своєчасної діагностики та поширення туберкульозної інфекції

УСВПОЗ
ДОЗ КОДА (за згодою)
Бориспільська районна філія ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)
ЗОЗ
Громадські
об’єднання (за згодою)
УСВПОЗ
КНП «Бориспільський МЦПМСД»

 

 

І квартал 2024 р.

 

 

2024-2025 роки

Проведення комунікаційних заходів
Підвищення активності громадських об’єднань зростання прихильності населення до вакцинації

Виділені кошти з міського бюджету на закупівлю туберкуліну

 

3. Удосконалення системи моніторингу та оцінки заходів імунізації та досягнення високих рівнів охоплення профілактичними щепленнями:

УСВПОЗ
ЗОЗ

2024 - 2025 роки

Досягнення рівня охоплення профілактичними щепленнями на обласному рівні не менш як 95 відсотків цільових груп населення за віком відповідно до календаря щеплень

 

3.1. Впровадження індикаторів якості рівня охоплення вакцинацією цільових груп населення згідно з календарем щеплень за програмою державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення для надавачів первинної медичної допомоги і забезпечення контролю їх виконання.
3.2. Підвищення якості даних про здійснення заходів імунопрофілактики на регулярній основі на всіх рівнях.  3.3.Сприяння впровадженню регіональної програми імунізації для вакцинації груп ризику (проти грипу, пневмококової інфекції, менінгококової інфекції, вірусного гепатиту А та В, вітряної віспи, вірусу папіломи людини тощо), які віднесені до рекомендованих,  у межах бюджетних призначень.

ДОЗ КОДА (за згодою)
УСВПОЗ
ЗОЗ

 

 

ДОЗ КОДА (за згодою)
УСВПОЗ
ЗОЗ
КОДА (за згодою)
Фінансове управління виконавчого комітету міської ради
УСВПОЗ
ЗОЗ

І квартал 2024 р.

 

 

 

ІІ квартал 2024 р.

 

2024-2025 роки

Визначено відповідні індикатори

 

 

Запроваджено відповідний моніторинг якості даних

Одержання коштів на реалізацію регіональної програми

 

4. Забезпечення епідеміологічного нагляду (спостереження) за інфекційними хворобами, яким можна запобігти  шляхом проведення імунопрофілактики та оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій відповідно до чинного законодавства.
4.1. Удосконалення систем моніторингу та епідеміологічного нагляду (спостереження) за інфекційними хворобами, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики, зокрема проти тих інфекцій, вакцинація проти яких не включена до календаря щеплень за віком, відповідно до чинного законодавства.
4.2. Упровадження затвердженого на обласному рівні порядку готовності до надання послуг з імунізації в умовах надзвичайних ситуацій.

ДОЗ КОДА (за згодою)
УСВПОЗ
Бориспільська районна філія ДУ «Київський
ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)
ЗОЗ

 

ДОЗ КОДА (за згодою)
УСВПОЗ
Бориспільська районна філія ДУ «Київський
ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)
ЗОЗ

КОДА (за згодою),УСВПОЗ
Бориспільська районна філія ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)
ЗОЗ

2024-2025 роки

 

 

 

2024-2025 роки

 

 

 

 

2024-2025 роки

Організація виконання відповідних нормативно- правових актів

 

 

Організація виконання відповідних порядків епідеміологічного нагляду

 

Одержання затвердженого порядку та організація його виконання

 

5. Управління медичними імунобіологічними препаратами, дотримання оптимальних умов їх зберігання та транспортування
5.1. Контроль за станом холодового обладнання та термосумок для зберігання і транспортування медичних імунобіологічних препаратів для забезпечення «холодового ланцюга» такими, що відповідають рекомендаціям ВООЗ/ЮНІСЕФ та практикам зберігання/дистрибуції фармацевтичної продукції та його заміна у разі необхідності.
5.2. Забезпечення моніторингу та аналізу даних за плануванням профілактичних щеплень, прогнозами їх потреб, рухом вакцин та дотриманням умов «холодового ланцюга», залишками медичних імунобіологічних препаратів на субрегіональному рівні.

Бориспільська районна філія ДУ «Київський
ОЦКПХ МОЗ» (за згодою
ЗОЗ

УСВПОЗ
ЗОЗ

 

 

 

 

Бориспільська районна філія ДУ «Київський
ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)
ЗОЗ

 

 

2024-2025 роки

 

 

 

 

 

2024-2025 роки

 

 

Виконання рекомендацій ВООЗ/ЮНІСЕФ щодо утримання холодового обладнання

 

 

 

Організація виконання регіональної системи моніторингу

 

6. Запобігання та нагляд за несприятливими подіями після імунізації/туберкулінодіагностики в рамках здійснення фармаконагляду:
6.1.Впровадження затверджених методичних рекомендацій щодо визначення стандартного випадку несприятливих подій після імунізації/туберкулінодіагностики згідно з рекомендованими міжнародними стандартами (Brighton Collaboration) для диференціальної діагностики та встановлення причинно-наслідкового зв’язку між випадками несприятливих подій після імунізації/ туберкулінодіагностики та введенням вакцини

Бориспільська районна філія ДУ «Київський
ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)
ЗОЗ

Бориспільська районна філія ДУ «Київський
ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)
ЗОЗ

 

 

2024-2025 роки

 

ІІ квартал 2024 р.

 

Впроваджено відповідні накази

 

 

 

6.2. Упровадження змін до Порядку здійснення фармаконагляду, затвердженого наказом МОЗ від 27 грудня 2006 року № 898, в частині переліку несприятливих подій після імунізації/туберкулінодіагностики, щодо яких повинна бути заповнена та надана карта- повідомлення про несприятливу подію після імунізації/ туберкулінодіагностики, в частині звітування за картами епідеміологічного розслідування зареєстрованих випадків захворювання на інфекційні хвороби, що керуються засобами специфічної імунопрофілактики, вакцинованих, та порядку дій і розподілу обов’язків на обласному та районних рівнях в умовах реформування системи охорони здоров’я та в кризових ситуаціях, зокрема під час проведення кампаній імунізації.

Бориспільська районна філія ДУ «Київський
ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)
ЗОЗ

 

 

 

ІІ квартал 2024 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Забезпечено виконання відповідних наказів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.3. Інформування населення про можливість самостійного звернення щодо несприятливих подій після імунізації/туберкулінодіагностики та заповнення відповідної форми на офіційному веб- сайті державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» для її фіксації з метою посилення чутливості фармаконагляду.

Бориспільська районна філія ДУ «Київський
ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)
ЗОЗ

 

 

 

2024-2025 роки

 

 

 

 

 

Проведено відповідні заходи

 

 

 

 

 

7.Управління кадровими ресурсами:
7.1. Участь у проведенні навчання, тренінгів, семінарів з питань імунопрофілактики, які спрямовані на підвищення професійного рівня фахівців з питань імунізації, зокрема комунікації, та звітування про їх виконання.

Бориспільська районна філія ДУ «Київський
ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)
ДОЗ КОДА (за згодою)
ЗОЗ

 

2024-2025 роки

 

 

 

Проведено навчання, тренінги, семінари з питань імунопрофілактики

 

 

8.Здійснення комунікаційних заходів для підвищення прихильності та попиту населення до заходів імунопрофілактики

УСВПОЗ
Бориспільська районна філія ДУ «Київський
ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)
ЗОЗ

2024-2025 роки

 

 

Проведено комунікаційні заходи

 

 

9. Забезпечення перегляду запланованих заходів Операційного плану реалізації Стратегії розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики, на період до 2030 року в Бориспільській міській територіальній громаді на 2024-2025 роки

УСВПОЗ

2025 р.

У разі необхідності проведено перегляд запланованих заходів

 

10. Забезпечення інформування  Управління соціальної, ветеранської політики та охорони здоров’я міської ради про стан виконання Операційного плану за попередній рік для його узагальнення

Виконавчі органи Бориспільської міської ради ЗОЗ
Бориспільська районна філія ДУ «Київський
ОЦКПХ МОЗ» (за згодою)

щороку до 20 січня

Надання звітності для узагальнення

 

11. Забезпечення підготовки та подання Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації узагальненої інформації про стан виконання Операційного плану за попередній рік

УСВПОЗ

щороку до 01 лютого

Надання узагальненої звітності

 

_________________________________________________