З метою унормування статутних документів закладу, враховуючи пропозиції постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, сім'ї, молоді, спорту, у справах релігій, соціального захисту населення та охорони здоров'я, відповідно до Законів України «Про культуру», «Про музеї та музейну справу», пункту 2 частини 4 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Статут Бориспільського державного історичного музею Бориспільської міської ради Київської області у новій редакції (додається).
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, у справах релігії, соціального захисту населення та охорони здоров’я.
Секретар міської ради Владислав БАЙЧАС
16 лютого 2024 року
№ 3214-51-VIII
СТАТУТ
БОРИСПІЛЬСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЮ БОРИСПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
(НОВА РЕДАКЦІЯ)
м. Бориспіль – 2024 рік
Стаття 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Бориспільський державний історичний музей Бориспільської міської ради Київської області (далі – Музей) – комунальний заклад культури Бориспільської міської територіальної громади, утворений на базі Бориспільського історико-краєзнавчого музею відповідно до наказу Київського обласного управління культури від 14.10.1997 №78. Згідно з ним майнові права і обов’язки Бориспільського історико-краєзнавчого музею перейшли до Бориспільського державного історичного музею. Музей є правонаступником усіх майнових та немайнових прав Бориспільського державного історичного музею.
1.2. Засновником Музею є Бориспільська міська рада (далі – Засновник).
1.3. Музей безпосередньо підпорядкований Управлінню культури Бориспільської міської ради (далі – Орган управління), яке є виконавчим органом ради та представником власника – Бориспільської міської територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених радою, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про культуру», «Про музеї та музейну справу», «Про Національний архівний фонд і архівні установи», Цивільним та Господарським кодексами України та іншими законодавчими актами, що регулюють діяльність у галузі культури.
1.4. Статут Музею, доповнення та зміни до нього затверджуються Засновником. Зміни до Статуту реєструється відповідно до законодавства України.
1.5. Музей є юридичною особою, організаційно-правова форма – комунальний заклад.
1.6. Музей є неприбутковим, культурно-освітнім та науково-дослідним закладом, що здійснює охорону, музеєфікацію пам’яток, пов’язаних з історією Борисполя і громади, утворюється Засновником на базі відокремленої частини комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади.
1.7. У своїй діяльності Музей керується Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами, розпорядженнями, інструктивними та методичними матеріалами Міністерства культури та інформаційної політики України, рішеннями Бориспільської міської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та іншими документами, цим Статутом.
1.8. Органом управління як головним розпорядником бюджетних коштів затверджується штатний розпис Музею за штатним нормативом Міністерства культури та інформаційної політики України. Загальна штатна чисельність Музею затверджується Засновником.
1.9. Найменування Музею:
1.9.1. повне найменування:
1.9.1.1. українською мовою – Бориспільський державний історичний музей Бориспільської міської ради Київської області;
1.9.1.2. англійською мовою – Boryspil State Historical Museum of the Boryspil City Council of the Kyiv Region;
1.9.2. скорочене найменування:
1.9.2.1. українською мовою – БДІМ;
1.9.2.2. англійською мовою – Boryspil State Historical Museum.
1.10. Юридична адреса та місцезнаходження Закладу:
08301, Київська область, Бориспільський район, м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 89.
1.11. З метою виконання поставлених перед Музеєм завдань та для забезпечення найбільш сприятливих умов для їх реалізації, Засновник має право створювати різні структурні підрозділи. Структурними підрозділами можуть бути філії, відділи та сектори, які не є окремими юридичними особами.
1.12. Музей утворений та зареєстрований у порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації. Музей внесений контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Стаття 2. МЕТА І ВИДИ ОСНОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЮ
2.1. Метою діяльності Музею є:
Основною метою діяльності Музею є культурно-освітня, науково-дослідна, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, пам'ятко-охоронна робота, комплектування музейних зібрань.
2.2. Основними напрямами діяльності Музею є:
комплектування фондів Музею – музейного зібрання: виявлення, збирання, облік рухомих пам’яток археології, історії, інших об’єктів культурної спадщини;
зберігання та забезпечення охорони музейного зібрання, створення і додержання необхідних матеріально-технічних умов, проведення консерваційно-реставраційних робіт;
наукове вивчення рухомих пам’яток, які складають музейне зібрання, інших рухомих пам’яток Музейного фонду України, їх популяризація (проведення наукових досліджень, підготовка, публікація та видання каталогів, інших наукових праць, науково-популярних матеріалів, проведення конференцій та інших наукових заходів);
експозиційно-виставкова, інша культурно-освітня діяльність (створення та поновлення постійних і тимчасових експозицій, виставок, проведення екскурсій, лекцій тощо);
науково-методична допомога у створенні й організації роботи музеїв підприємств, шкіл, установ, створених на громадських засадах;
фондова, видавнича, пам’яткоохоронна робота, а також діяльність, пов’язана з науковою атрибуцією, експертизою, класифікацією, державною реєстрацією та усіма видами оцінки предметів, які можуть бути визначеними як культурні цінності, з метою включення до Музейного фонду України;
здійснення та виконання інших завдань, передбачених чинним законодавством України.
2.3. Музей зберігає згідно з чинним законодавством рухомі пам’ятки, матеріальної і духовної культури (музейну збірку), які належать до державної частини Музейного фонду України.
Відповідальність за створення належних умов для зберігання музейних цінностей, за їх повну схоронність, за стан обліку, наукову інвентаризацію, за забезпечення їх охорони у денний і нічний час, а також за протипожежний стан несе Директор Музею.
Відповідальність за збереження музейних предметів у фондах і експозиціях Музею, їх облік, зберігання, реставрацію і консервацію, координацію комплектування фондів, а також за здійснення контролю за їх пересуваннями несе головний зберігач фондів.
Стаття 3. ПРАВОВИЙ СТАТУС МУЗЕЮ
3.1. Музей є юридичною особою. Статус юридичної особи (права, обов’язки та відповідальність) Музей набуває з дня його державної реєстрації.
3.2. Засновник від імені та в інтересах громади здійснює повноваження з володіння, користування, розпорядження та управління Музеєм. Музей є бюджетним неприбутковим закладом.
3.3. Координацію та поточний контроль діяльності Музею здійснює Орган управління.
3.4. Музей здійснює свою діяльність відповідно до законодавства України та цього Статуту, має відокремлене майно, круглу печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, бланки, фінансується з місцевого бюджету через відділ централізованої бухгалтерії та господарського забезпечення Органу управління в межах асигнувань, передбачених на утримання Музею, а також може мати зареєстрований у встановленому порядку власний логотип, від свого імені набувати майнові і особисті немайнові права і мати обов’язки, бути відповідачем і позивачем у суді.
3.5. Музей несе відповідальність за своїми зобов'язаннями у межах належного йому майна відповідно до чинного законодавства. Музей не несе відповідальності за зобов’язаннями Засновника та держави, а держава та Засновник не несуть відповідальності за зобов’язаннями Музею.
3.6. Музей за погодженням із Засновником має право брати участь у професійних та громадських організаціях з метою координації своєї творчої, виробничої та іншої діяльності для вирішення спільних творчих, економічних і соціальних питань.
3.7. Музей має право надавати платні послуги відповідно переліку платних послуг, які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України.
3.8. Музей здійснює користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та несе відповідальність за дотримання норм їх охорони і раціонального використання згідно з чинним законодавством.
3.9. Музей має право:
самостійно обирати форми і методи організації культурно-освітньої, науково-дослідної та інших видів діяльності;
здійснювати наукове комплектування музейного фонду та організацію експедицій науковців, наукових відряджень;
систематично відшуковувати та збирати колекції та предмети музейного значення у фізичних та юридичних осіб тощо;
отримувати безкоштовно або за плату відповідно до чинного законодавства матеріали, необхідні для відтворення процесу історичного розвитку краю;
проводити обмін музейними експонатами з іншими українськими та закордонними музеями у встановленому порядку;
залучати для проведення власних заходів громадські організації культурного та історико-краєзнавчого спрямування та брати участь у заходах, що проводяться іншими організаціями та установами;
проводити роботи з формування та обліку музейних фондів у встановленому законодавством порядку;
виявляти та вивчати матеріали, які стосуються тематики діяльності Музею, що зберігаються в державних архівах, бібліотеках, фондах, інших музеях.
забезпечувати зберігання музейних фондів, збереження експонатів, їх вивчення, а також створює умови для їхнього широкого використання. 3 цією метою в Музеї проводиться комплекс заходів із обліку та збереження експонатів;
проводити комплекс заходів із сприяння збереженню та відтворенню самобутньої етнічної культури народу, поширенню серед населення естетичних та історичних знань;
встановлювати і підтримувати зв’язки з громадськими організаціями, творчими спілками та окремими особами з питань статутної діяльності Музею, брати участь у роботі асоціацій, громадських об'єднань;
здійснювати іншу культурно-освітню діяльність, не заборонену чинним законодавством;
створювати стаціонарні і пересувні виставки;
розробляти нові експозиції Музею, організовувати тематичні виставки;
впроваджувати нові сучасні музейні технології та технічні засоби;
оновлювати на основі нових даних історичних досліджень діючі
експозиції Музею;
за результатами своєї діяльності формувати архів із звітів, фото та відео фіксації проведених заходів і фото-, кіно-, відео-, аудіо- та інших матеріалів, які мають наукову чи культурну цінність, облікової документації на об'єкти культурної спадщини, методичних розробок екскурсій тощо;
готувати до друку наукові праці, монографії за тематикою Музею тощо;
здійснювати рекламу своєї діяльності через засоби масової інформації та соціальні мережі;
проводити спільні наукові досліджень на основі розробки і
реалізації міжнародних наукових програм;
здійснювати обмін музейною інформацією, виставками,
вивчати і застосовувати відповідно до чинного законодавства міжнародний досвід організації музейної справи;
одержувати в установленому порядку від органів місцевого самоврядування, а також від установ та організацій інформацію та матеріали, необхідні для виконання покладених на Музей завдань;
вносити до Органу управління пропозиції з питань удосконалення законодавства з питань музейної справи, основних напрямів діяльності;
створювати вчені, наглядові, методичні, музейно-педагогічні, художні та інші ради, залучаючи до їх діяльності фахівців різного профілю;
укладати договори та угоди, що не суперечать чинному законодавству України, з державними установами, громадськими, кооперативними та іншими підприємствами та організаціями, окремими громадянами та творчими колективами;
здійснювати розрахунки через відділ централізованої бухгалтерії та господарського забезпечення Органу управління за зобов’язаннями перед бюджетами всіх рівнів, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності;
здійснювати захист своїх прав та інтересів у відповідних державних установах та закладах;
залучати за необхідності інвесторів, інші підприємства, організації та окремих спеціалістів для виконання робіт;
отримувати наукову, методичну та технічну допомогу для проведення комплексу робіт, передбачених цим Статутом;
користуватися і розпоряджатися закріпленим за ним рухомим та нерухомим майном, фінансовими ресурсами та іншими цінностями, у тому числі інтелектуальними, у межах визначених чинним законодавством;
утримувати або орендувати рухоме та нерухоме майно, необхідне для здійснення діяльності;
вносити пропозиції Засновнику та Органу управління щодо внесення змін і доповнень до Статуту Музею;
Музей має право проводити у рамках культурно-просвітницького обміну мистецькі проєкти, міжнародні симпозіуми, науково-практичні конференції, концерти, фестивалі, виставки, вистави тощо. За погодженням з Органом управління встановлювати прямі зв’язки та укладати угоди з міжнародними організаціями, благодійними фондами, громадськими організаціями інших країн відповідно до чинного законодавства;
брати участь в установленому порядку в реалізації грантових проєктів міських, обласних, державних, міжнародних та інших цільових програм у сфері культури.
3.10. Музей зобов’язаний:
при визначенні стратегії діяльності та складанні планів роботи враховувати державну політику в сфері розвитку Музейної політики та пропозиції Засновника й Органу управління;
провадити діяльність відповідно до цього Статуту та реалізовувати визначені ним завдання;
забезпечувати цільове використання комунального майна;
створювати належні умови для покращення роботи працівників, додержуватися вимог чинного законодавства про працю, соціальне страхування, правил та норм охорони праці, техніки безпеки;
здійснювати заходи для поліпшення загальних підсумків роботи Музею;
забезпечувати здійснення робіт, виконання доручень Засновника та Органу управління в межах їх повноважень, надавати послуги згідно з предметом діяльності;
організовувати і контролювати роботу з організації підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників;
здійснювати заходи з поліпшення загальних підсумків роботи Музею;
здійснювати оперативну діяльність для матеріально-технічного забезпечення основних напрямів роботи;
виконувати інші функції, що випливають із покладених на Музей завдань.
3.11. Музей не підлягає приватизації.
3.12. Музейний фонд складається з державної частини, є національним багатством, що постійно зберігається на території України та закріплюється за Музеєм на праві оперативного управління.
3.13. Формування державної частини Музейного фонду України, її облік та збереження здійснюються відповідно до чинного законодавства.
Стаття 4. МАЙНО МУЗЕЮ
4.1. Майно Музею складають основні фонди (обладнання, технічні засоби й інше майно), оборотні та необоротні активи, а також інші цінності, вартість яких відображається у фінансових документах Закладу.
4.2. Майно, закріплене за Музеєм Засновником, підлягає обліку згідно з чинним законодавством. За погодженням з Органом управління Музей володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту. Відчуження, списання, передача в оренду, застава майна Музеєм здійснюється за погодженням із Органом управління та Засновником, яке оформляється відповідним рішенням.
4.3. Музей у встановленому порядку за згодою Засновника має право передавати, обмінювати, належне йому майно та інші матеріальні цінності, а також списувати їх з балансу.
4.4. Джерелами формування майна Музею є:
комунальне майно, передане Музею відповідно до рішень, розпоряджень та актів передачі;
капітальні вкладення, дотації, фінансова підтримка з бюджетів;
безоплатні або благодійні внески, пожертвування юридичних та фізичних осіб;
майно, придбане від інших суб’єктів господарювання, організацій, громадян у встановленому законодавством порядку;
бюджетні кошти;
інші джерела, які не заборонені чинним законодавством України.
4.5. Музей через відділ централізованої бухгалтерії та господарського забезпечення Органу управління здійснює бухгалтерський, оперативний облік та веде статистичну звітність згідно з чинним законодавством України.
4.6. Розширення, оновлення, реконструкція основних фондів здійснюється за рахунок бюджетних коштів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
4.7. Орган управління та відділ централізованої бухгалтерії та господарського забезпечення Органу управління у встановленому порядку несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність бухгалтерського обліку та статистичної звітності.
4.8. Майно Музею, що забезпечує його статутну діяльність, не може бути предметом застави.
4.9. Вилучення майна Музею може мати місце лише за погодженням із Органом управління та Засновником у випадках, передбачених чинним законодавством України.
4.10. Збитки, завдані внаслідок порушення майнових прав юридичними, фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства України.
Стаття 5. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ МУЗЕЮ
5.1. Музей згідно з планами роботи звітує та надає інформацію щодо своєї господарської діяльності в установленому порядку. Відділ централізованої бухгалтерії та господарського забезпечення Органу управління веде первинний бухгалтерський облік результатів роботи Музею, а також надає відповідно до вимог закону фінансову та статистичну звітність.
5.2. Джерелом надходження коштів є:
кошти з бюджету громади;
добровільні та благодійні внески юридичних і фізичних осіб, у тому числі з інших держав;
кошти від надання платних послуг, в тому числі від здачі приміщень, обладнання, інвентарю в тимчасове погодинне користування (оренду);
інші надходження, не заборонені чинним законодавством України.
Кошти, перераховані у п. 5.2., зараховуються на рахунки, відкриті у Державній казначейській службі України Київської області та використовуються відповідно до кошторису. Доходи (прибутки) Музею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Музею, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених даним Статутом. Заборонено розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників Музею (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів Органу управління та інших пов’язаних з ними осіб.
5.3. Документація Музею ведеться і зберігається відповідно до затвердженої інструкції діловодства, Закону України «Про Національний Архівний Фонд та архівні установи», а також правил роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств і організацій.
5.4. Кошти, одержані від додаткових джерел фінансування, не підлягають вилученню та використовуються згідно з окремим кошторисом.
5.5. Кошти, що надійшли з додаткових джерел фінансування, не зменшують обсягів бюджетного фінансування Музею.
5.6. Списання з балансу не повністю амортизованих основних фондів, а також прискорена амортизація основних фондів Музею можуть проводитися лише за згодою Засновника й Органу управління.
5.7. Інші особливості господарської та соціальної діяльності Музею визначаються законом.
Стаття 6. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ МУЗЕЄМ
6.1. Суб’єктами управління Музеєм є:
Бориспільська міська рада;
Орган управління;
Директор Музею.
6.2. Здійснюючи управління Музеєм, Засновник, в порядку і межах, визначених чинним законодавством:
приймає рішення про створення, припинення (злиття, приєднання, поділ, перетворення, ліквідацію) Музею;
затверджує Статут Музею та вносить зміни до нього;
вирішує питання відчуження основних фондів Музею;
погоджує умови і приймає рішення про приватизацію майна Музею;
вирішує питання списання окремо визначеного рухомого і нерухомого майна Музею;
приймає рішення про передачу під заставу майна Музею;
встановлює певні умови та обмеження здійснення Директором Музею своїх повноважень відповідно до чинного законодавства;
надає дозвіл на проведення орендарями реконструкцій, технічного переоснащення, поліпшення орендованих приміщень Музею;
забезпечує формування музейного зібрання, матеріальної бази;
створює умови для охорони музею, оснащення його засобами охоронної та пожежної сигналізації;
несе відповідальність за матеріально-технічне та фінансове забезпечення Музею;
здійснює інші повноваження щодо управління Музеєм.
6.3. Орган управління здійснює наступні функції:
створює конкурсну комісію для проведення конкурсного відбору на посаду створює конкурсну комісію для проведення конкурсного відбору на посаду Директора Закладу та затверджує Положення про порядок діяльності вказаної комісії;
за погодженням із міським головою призначає на посаду Директора Закладу на контрактній основі за результатами проведеного конкурсу згідно із Законом України «Про культуру» відповідно до рішення конкурсної комісії;
відсторонює від виконання обов’язків Директора Закладу у випадках, передбачених законодавством та контрактом;
вирішує питання притягнення Директора Закладу до дисциплінарної відповідальності;
у разі необхідності для вирішення питань оперативного управління Закладом може встановлювати певні умови та обмеження здійснення Директором, іншими керівниками й Органом управління Закладом їх повноважень;
здійснює контроль за ефективністю використання майна Музею;
забезпечує дотримання порядку списання майна Музею;
проводить інвентаризацію майна Музею;
узагальнює матеріали з відчуження, списання, передачі та придбання майна Музею;
здійснює інші повноваження, передбачені рішеннями Бориспільської міської ради та Положенням про Орган управління;
поточну координацію та контроль за виконанням функцій Музею здійснює керівник Органу управління.
6.5. Управління діяльністю Музею здійснює Директор.
Директором Музею може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.
Директор Музею:
забезпечує виконання рішень, нормативно-правових актів і доручень Суб’єктів управління Музею у межах їх компетенції та здійснює поточну і перспективну діяльність Музею;
призначає на роботу і звільняє з роботи працівників Закладу, визначає їх функціональні обов’язки;
несе персональну відповідальність за виконання покладених на Музей функцій, повноважень, завдань, визначених цим Статутом, контрактом, а також за дотримання Музеєм чинного законодавства України;
несе персональну відповідальність за дотримання фінансової дисципліни, ефективне використання та охорону майна, закріпленого за Музеєм;
діє від імені Музею, представляє його інтереси в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, у підприємствах, організаціях та установах, у відносинах з фізичними особами;
розпоряджається коштами і майном Музею відповідно до чинного законодавства, Порядку управління майном громади та цього Статуту;
видає у межах своєї компетенції накази та дає вказівки, обов’язкові для виконання всіма працівниками Музею, організовує і перевіряє їх виконання;
застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;
забезпечує охорону праці, дотримання законності та правопорядку;
контролює виконання планів роботи Музею;
здійснює інші віднесені до його компетенції функції щодо управління Музеєм, відповідає за провадження основних напрямів діяльності, за результати фінансово-господарської діяльності, стан і збереження будівель та іншого майна.
6.6. Інші права, обов’язки, а також умови оплати праці та матеріального забезпечення Директора Музею визначаються контрактом.
6.7. У разі звільнення Директора на час проведення конкурсу на заміщення вакантної посади його обов’язки виконує заступник згідно з чинним законодавством.
Стаття 7. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ МУЗЕЮ
7.1. Трудовий колектив Музею становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності згідно з трудовим договором (контрактом, угодою).
7.2. Трудовий колектив Музею формується на загальних засадах відповідно до вимог чинного законодавства України.
7.3. Повноваження трудового колективу:
розгляд і затвердження проєкту колективного договору;
розгляд і вирішення питання самоврядування трудового колективу згідно зі Статутом і чинним законодавством України;
участь у вирішенні питань, пов'язаних з матеріальним та моральним
стимулюванням продуктивної праці, заохоченням творчої і науково-дослідної діяльності, порушення клопотання про представлення працівників до державних нагород.
7.4. Відносини між адміністрацією Музею та трудовим колективом регулюються колективним договором.
7.5. Колективний договір укладається з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин зокрема:
зміни в організації виробництва і праці;
забезпечення продуктивної зайнятості;
нормування і оплати праці, встановлення форм, системи, розмірів заробітної плати та інших видів трудових виплат (доплат, надбавок, премій);
режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку;
умов і охорони праці;
організації оздоровлення і відпочинку працівників;
узгодження інтересів працівників, власників та уповноважених ними
органів;
передбачення додаткових порівняно з чинним законодавством і угодами
гарантій, соціально-побутових пільг.
7.6. Умови оплати праці працівників Музею визначаються з урахуванням соціальних гарантій оплати праці згідно з законодавствомУкраїни.
7.7. Загальні збори трудового колективу Музею:
розглядають і схвалюють проєкт колективного договору;
заслуховують інформацію про виконання сторонами колективного договору;
беруть участь у визначенні критеріїв матеріального стимулювання праці співробітників Музею;
беруть участь у вирішенні питань соціального розвитку Музею;
обирають комісію з трудових спорів відповідно до Кодексу законів про працю України;
щорічно заслуховують звіт директора Музею та оцінюють його діяльність;
розглядають інші питання діяльності Музею.
7.8. Правовий і соціальний захист професійних творчих працівників Закладу забезпечується Засновником відповідно до законодавства.
7.9. Працівники Музею мають право на:
діяльність відповідно до їх фаху та кваліфікації;
підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір програм і форм навчання, стажування, у тому числі за кордоном;
захист у судовому порядку права інтелектуальної власності на результати наукової діяльності в галузі музейної справи;
безкоштовне користування довідково-інформаційною, бібліотечною і архівною базами музеїв України та відвідування музейних закладів;
участь у науково-дослідній роботі музеїв, у конференціях,
семінарах, наукових читаннях;
допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі посадового окладу, грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання трудових обов'язків, а також матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та доплату за вислугу років у розмірах та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України;
вимогу до юридичних і фізичних осіб про припинення дій, що загрожують збереженню музейних предметів, музейних колекцій Музейного фонду України та предметів музейного значення.
Стаття 8. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЮ
8.1. Припинення діяльності Музею здійснюється шляхом його ліквідації або реорганізації (злиття, приєднання, поділ, виділу перетворення) за рішенням Засновника, а у випадках, передбачених чинним законодавством України, – за рішенням суду. У випадку реорганізації Музею його права й обов’язки переходять до правонаступників.
8.2. Ліквідація Музею здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Засновником.
8.3. Від моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління Музеєм. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Музею, складає ліквідаційний баланс Музею і подає його органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність і повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені в установленому законодавством порядку.
8.4. У разі реорганізації і ліквідації Музею працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
8.5. У разі реорганізації або ліквідації Музею порядок подальшого використання його музейних зібрань визначають Засновник і Орган управління за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері культури.
8.6. Передбачається передача активів Закладу одній або декільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).
8.7. Реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) Музею може відбуватися відповідно до чинного законодавства.
8.8. При ліквідації Музею документи постійного зберігання, які мають науково-історичне значення, документи з особового складу передаються на зберігання до архівних установ громади. Передача документів здійснюється за рахунок Музею відповідно до вимог архівних установ.
Стаття 9. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
9.1. З питань, неврегульованих Статутом, Музей керується чинним законодавством України.
9.2. Якщо одним з пунктів Статуту буде визнано недійсним, це не торкається решти його пунктів.
9.3. Якщо одним із пунктів Статуту у зв’язку із внесенням змін до законодавства стає таким, що йому суперечить, Засновник застосовує норми, передбачені новим законодавством, та зобов’язується внести відповідні зміни до Статуту.
9.4. Внесення змін і доповнень до Статуту здійснюється рішенням Засновника та реєструється у встановленому порядку.
9.5. Цей Статут складено у двох примірниках.
9.6. Контроль за діяльністю Музею та його відносин з виконавчими органами місцевого самоврядування здійснюється згідно з чинним законодавством України.
9.7. Ревізія фінансово-господарської діяльності Музею здійснюється згідно з чинним законодавством України.
____________________________________________




















