Рахункова палата проводить опитування громадян з метою виявлення найбільш актуальних проблем територіальних громад та врахування думки громадян Звіт ТОВ «УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ» з оцінки впливу на довкілля «Розробка (продовження розробки) Глибоцького родовища піску, придатного як пісок-компонент в’яжучого для щільних силікатних бетонів, а також для благоустрою, рекультивації та планування в Бориспільському районі Київської області» До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Про скликання сімдесят сьомої сесії міської ради VІІІ скликання КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" запрошує долучитися до донорського забору крові Виконавчий комітет Бориспільської міської ради повторно оголошує конкурс по відбору експертів – суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): земельна ділянка № 1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. ГО «Захист прав молоді та релігійних громад» запрошує до вишкільного табору «ЧИН ГЕРОЇВ» Інформування про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Опитування мешканців територіальних громад Київщини з метою визначення потреб маломобільних груп населення Онлайн-навчання та тренінги для соціальних працівників з питань надання кваліфікованої підтримки та допомоги дітям, які постраждали від онлайн-насильства, та їхнім сім’ям Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації фізичним особам за утримання корів Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування витрат на створення нових виробництв з переробки сільськогосподарської продукції або збільшення потужностей наявних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування вартості придбаного суб’єктами господарювання насіння нішевих технічних культур (льону, гірчиці, коріандру) Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання для надання часткового відшкодування вартості закуплених суб’єктами господарювання племінних кізочок, козематок, ярок та вівцематок Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації суб’єктам господарювання за приріст корів власного відтворення Увага! 14-15 травня 2026 року заплановані роботи по промивці та знезараженню резервуарів чистої води та мереж водопостачання у Борисполі Оголошення ТOB «ЖЕК-53» про підвищення тарифів по наданню послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з 01 червня 2026 року Щодо необхідності своєчасної сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє про наявність вакантних посад Про скликання сімдесят шостої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання З 4 по 17 травня 2026 року пройде Марафон кліматичної адаптації Щодо проведення заходів із взяття на військовий облік призовників юнаків 2009 року народження з 01 січня по 31 липня 2026 року Опитування ГО «Зміст» про вивчення рівня обізнаності, відповідності та готовності українських аграрних ОГС до вимог законодавства ЄС щодо організацій виробників Виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголошує конкурс по відбору експертів –суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): - земельна ділянка №1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. Повідомлення ТОВ "ЛНК"про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля: експлуатація існуючої комплексної інженерної споруди з системою збору біогазу не діючого полігону твердих побутових відходів (ТПВ) для виробництва електроенергії на території в районі с. Глибоке Бориспільського району Київської області, за межами населеного пункту Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області Запуск онлайн-курсу «Фінанси для бізнесу: люди, процеси, системи» Про скликання сімдесят п’ятої сесії міської ради VІІІ скликання Оголошено набір на участь в одноденному воркшопі «Відповідальне ведення бізнесу як передумова відновлення та євроінтеграції: інструменти для місцевих громадських організацій» Запуск безоплатного онлайн-курс із системного маркетингу З 01 травня 2026 року змінюється тариф послуги, що надає ТОВ «ЖЕК-53» Про скликання сімдесят четвертої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання «Майстерня власного бізнесу»: навчання та менторська підтримка для жінок, які планують започаткувати власну справу або відновлюють бізнес після вимушених змін Позачерговий прийом військовослужбовців у поліклінічному відділенні КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Бориспільське районне споживче товариство запрошує на передвеликодній ярмарок! Відкрито реєстрацію до Молодіжної ради 4-го скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Повідомлення про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади з пропозицією щодо долучення до її роботи осіб Збір Великоднього кошика для захисників і захисників України: долучайтеся! Про внесення змін до Комплексної програми розвитку сільського господарства та сільських територій Київської області на 2024-2027 роки До відома суб’єктів господарювання: затверджено комплексну програму «Конкурентоспроможна Київщина» на 2026–2027 роки Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України повідомляє про проведення низки електронних аукціонів Про недопущення самовільних рубок у захисних лісонасадженнях, що розташовані на землях залізничного транспорту «Архів Війни за Незалежність»: Державна архівна служба України запроваджує формування єдиного інтегрованого інформаційного простору Відкрито набір на 2 хвилю безкоштовної онлайн-акселераційної програми для українських жінок-підприємиць «Tech Driven Growth», яку реалізують Garage48 та ГО «Інша Жінка» за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) Повідомлення ТОВ "УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ" (45643658) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Про скликання сімдесят третьої сесії міської ради VІІІ скликання
logo diia

Від 23 грудня 2010 року № 199-3-VI «Про створення Міської централізованої бібліотечної системи Бориспільської міської ради»

23 груд. 2010

 

Враховуючи пропозиції постійних комісій міської ради з питань планування бюджету, економічної реформи та з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту та у справах релігії, відповідно до п. 30 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада ВИРІШИЛА:

       1.Створити  Міську централізовану бібліотечну систему Бориспільської міської ради на базі Централізованої бібліотечної системи відділу культури виконавчого комітету міської ради.

       2.Затвердити Статут Міської централізованої бібліотечної системи Бориспільської міської ради (додається).

       3.Затвердити організаційну структуру та штатну чисельність Міської централізованої бібліотечної системи Бориспільської міської ради (додається).

       4.Фінансовому управлінню виконавчого комітету міської ради забезпечити фінансування Міської централізованої бібліотечної системи Бориспільської міської ради в межах кошторисних призначень.

       5.Призначити відповідальною особою для здійснення державної реєстрації Міської централізованої бібліотечної системи Бориспільської міської ради директора Централізованої бібліотечної системи Красовську Тамару Василівну.

       6.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту та у справах релігії.

Міський голова                                                                                  А.С.Федорчук

                            

 

 

 

 

 

 

 

              ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення міської ради

від 23 грудня 2010 року
№ 199-3-VI

 

 

 

 

СТАТУТ

 

МІСЬКОЇ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ
БОРИСПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Бориспіль – 2010 рік

                                     Стаття 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

    1. Міська централізована бібліотечна система Бориспільської міської ради (далі – Заклад) – комунальний заклад культури, утворений на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади міста Борисполя, є комунальним закладом та входить до сфери управління виконавчого комітету міської ради.

Виконавчий комітет є виконавчим органом ради та представником власника - територіальної громади м. Борисполя  і виконує його функції у межах, визначених  радою, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про власність», «Про бібліотеки і бібліотечну справу», Цивільним та Господарським кодексами України, Основами законодавства України про культуру та іншими законодавчими актами.
1.2. Найменування Закладу:
повне – Міська централізована бібліотечна система Бориспільської міської ради;
скорочене – МЦБС.
1.3. У своїй діяльності Заклад керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами, розпорядженнями, інструктивними та методичними матеріалами Міністерства культури України, рішеннями Бориспільської міської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови  та іншими документами, цим Статутом.

Стаття 2. МЕТА І ЗАВДАННЯ ЗАКЛАДУ

                                       
2.1. Метою діяльності Закладу є:
- забезпечення громадянам рівних прав на бібліотечне обслуговування,  незалежно від їх статі, віку, національності, освіти,  соціального походження,   політичних і релігійних переконань,  місця проживання;
- здійснення своєї діяльності, виходячи з особистих, соціальних та інших потреб жителів міста в інформації, спілкуванні, забезпеченні своїх громадянських прав.
- забезпечення права жителів міста на вільний доступ до інформації, знань, залучення до цінностей національної та світової культури, науки та освіти, що зберігаються в Закладі.
2.2. Завдання Закладу:
- у відповідності з єдиним планом організовує бібліотечне обслуговування населення міста та організацій;
- здійснює інформаційно-індивідуальну та масову роботу, використовує для цього місцеве радіо, телебачення, пресу, інтернет-ресурси;
- проводить інформаційно-просвітницьку, культурно-масову роботу шляхом проведення круглих столів, конференцій, літературних віталень, творчих зустрічей тощо;
- формує, зберігає та надає в користування найбільш повне зібрання документів у межах своєї території, організовує взаємовикористання бібліотечних ресурсів, надає методичну допомогу бібліотекам різних видів;
- бере участь у розробленні та реалізації державних і регіональних програм у межах своєї компетенції та програм розвитку бібліотечної справи, створенні інформаційних мереж на основі єдиних стандартів обробки документів і обміну даних;
- сприяє централізованому комплектуванню і використанню бібліотечних фондів;
- організовує підготовку бібліотечних кадрів, підвищення їх кваліфікації;
- обслуговує населення міста через абонемент, читальний зал, внутрішньо системний обмін, може здійснювати дистанційне обслуговування засобами телекомунікацій;
- координує свою роботу з бібліотеками інших відомств, взаємодіє з іншими культурно-освітніми закладами, навчальними закладами міста.
Основна діяльність Закладу не має на меті одержання прибутку.
2.3. Предметом міжнародного співробітництва Закладу є:
- організація міжнародних конференцій,  симпозіумів,  конгресів та інших заходів;
- участь у роботі міжнародних організацій;
- документообмін.

Стаття 3. ПРАВОВИЙ СТАТУС ЗАКЛАДУ

3.1. Заклад є юридичною особою. Статус юридичної особи (права, обов’язки та відповідальність) Заклад набуває з дня його державної реєстрації.
3.2. Засновник від імені та в інтересах громади міста здійснює повноваження з володіння, користування, розпорядження та управління Закладом. Майно Закладу перебуває в комунальній власності і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Заклад є бюджетною неприбутковою установою і здійснює некомерційну господарську діяльність.
3.3. Координацію та поточний контроль діяльності Закладу здійснює відділ культури виконавчого комітету міської ради (далі – відділ культури).
3.4. Заклад здійснює свою діяльність відповідно до законодавства України та цього Статуту на основі права оперативного управління, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням, штампи, штемпель для книг, бланки, кошторис, фінансується з місцевого бюджету через централізовану бухгалтерію відділу культури в межах асигнувань, передбачених на утримання Закладу, може від свого імені набувати майнові і особисті немайнові права і мати обов 'язки, бути відповідачем і позивачем в суді.
3.5. Заклад несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна відповідно до чинного законодавства. Заклад не несе відповідальності за зобов'язаннями Засновника та держави, а держава та Засновник не несуть відповідальності за зобов'язаннями Закладу.
3.6. Заклад, за погодженням із Засновником, має право брати участь у професійних та громадських організаціях з метою координації своєї діяльності для вирішення спільних творчих, наукових і соціальних питань.
3.7. Відповідно до чинного законодавства та повноважень, визначених цим Статутом, Заклад має право надавати платні послуги, як додаткові джерела фінансування:
позачергове користування літературою підвищеного попиту під заставу, нічний абонемент, продовження терміну користування документами, резервування документів;
організація читальних комерційних залів букіністичної літератури та рідкісних видань;
користування каталогами і журналами мод;
складання бібліографічних списків для курсових, дипломних і наукових робіт, каталогів для особистих бібліотек та бібліотек підприємств, установ і організацій;
інформаційно-бібліотечне обслуговування підприємств, установ і організацій;
підготовка фактографічних, аналітичних довідок;
продаж організаціям і громадянам невикористаної літератури з резервних і обмінних фондів бібліотек;
користування міжбібліотечним абонементом (пересилання документів), дистанційний інтерактивних доступ до машинозчитувальних баз даних;
надання послуг в оформленні реєстраційних документів користувачів бібліотек.
3.8.  Заклад має право:
визначати зміст, напрями та форми своєї діяльності;
здійснювати некомерційну господарську діяльність;
встановлювати пільги для окремих категорій користувачів;
при наданні користувачам документів визначати розмір коштів, що передаються бібліотекам як виконання зобов’язань щодо повернення одержаних у користування документів, у випадках, передбачених правилами користування;
визначати види та розміри компенсації шкоди, заподіяної користувачами бібліотек, у тому числі пені за порушення термінів користування документами;
визначати умови використання бібліотечних фондів на основі договорів з юридичними та фізичними особами;
вилучати та реалізовувати документи із своїх фондів відповідно до нормативно – правових актів;
здійснювати співробітництво з бібліотеками інших відомств, різними підприємствами, установами та організаціями; укладати з ними договори творчої співпраці;
здійснювати іншу діяльність, спрямовану на виконання завдань Закладу, яка не суперечить чинному законодавству;
на захист створених ним баз даних, інших об’єктів інтелектуальної власності згідно із чинним законодавством України.
3.9. Заклад зобов’язаний:
своєю діяльністю забезпечити реалізацію прав громадян на інформаційно - бібліотечне обслуговування згідно чинного законодавства України;
обслуговувати користувачів згідно з правилами користування. Використання бібліотеками відомостей про користувачів бібліотек та їх інтереси з будь-якою метою, крім наукової, без їх згоди не допускається;
виконувати відповідні норми та правила, встановлені в галузі бібліотечної справи;
забезпечувати належне зберігання фонду Закладу, нести відповідальність за його облік;
не вилучати та реалізовувати документи, віднесені до цінних і рідкісних видань, унікальних документальних пам’яток, крім випадків, передбачених законодавством. При наявності таких документів, Заклад забезпечує їх належне зберігання і несе відповідальність за їх облік, включення до автоматизованих баз даних, а також державну реєстрацію;
зобов’язаний звітувати про свою діяльність перед Засновником та громадськістю міста;
- при визначенні стратегії діяльності та складанні планів роботи враховувати державну політику в сфері бібліотечної справи та пропозиції Засновника;
- через централізовану бухгалтерію відділу культури забезпечувати своєчасний бухгалтерський, оперативний облік та вести податкову і статистичну звітність згідно з чинним законодавством України;
- забезпечувати цільове використання комунального майна та коштів;
- створювати належні умови для високопродуктивної праці своїх працівників, додержуватися вимог чинного законодавства про працю, соціальне страхування, правил та норм охорони праці, техніки безпеки;
- забезпечувати здійснення робіт, виконання доручень Засновника та відділу культури в межах їх повноважень, надавати послуги згідно з предметом діяльності;
- здійснювати заходи для матеріальної заінтересованості працівників як результатами особистої праці, так і у загальних підсумках роботи Закладу.
- забезпечувати розгляд звернень громадян з питань, що належать до  компетенції Закладу, у разі потреби вживати заходів щодо усунення причин, що зумовили їх появу;
-  здійснювати оперативну діяльність для матеріально-технічного забезпечення основних напрямів роботи;
-  виконувати інші функції, що випливають із покладених на Заклад завдань.
3.10. Заклад не підлягає приватизації. Доцільність реорганізації чи ліквідації Закладу визначається Засновником за погодженням з управлінням культури і туризму Київської обласної державної адміністрації.
3.11. У разі виникнення потреби у вивільненні бібліотеками займаних приміщень переведення Закладу має відбуватися за умови надання рівноцінного приміщення у тому ж мікрорайоні, яке б відповідало усім вимогам щодо якісного обслуговування користувачів бібліотеки, зберігання бібліотечних фондів, гідним умовам праці бібліотечних працівників тощо.

Стаття 4. ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА І УПРАВЛІННЯ

4.1. Засновник Закладу - Бориспільська міська рада.
4.2. Загальне методичне керівництво Закладом та координацію його роботи здійснює відділ культури виконавчого комітету Бориспільської міської ради. Він здійснює контроль за діяльністю бібліотек, що є у комунальній власності, збереження ними бібліотечного фонду України.
4.3. Заклад об’єднує бібліотеки за адміністративно-територіальним принципом у єдине структурно-цілісне утворення для найбільш ефективного використання бібліотечних ресурсів міста. До складу входять:
центральна міська бібліотека;
міська дитяча бібліотека;
бібліотеки міста, що розташовані в межах міста на правах філій.
4.4. Головною бібліотекою Закладу є центральна міська бібліотека, яка має відповідні відділи, формує, зберігає і організує єдиний фонд документів, визначає його структуру та здійснює розподіл між бібліотеками-філіями і відділами центральної бібліотеки, надає у користування найбільш повне зібрання документів у межах своєї території,  організовує взаємовикористання бібліотечних ресурсів і надає методичну допомогу бібліотекам - філіям.

    • Заклад має єдиний штат працівників, єдиний бібліотечний фонд з централізованим комплектуванням, обробкою документів і центральним документосховищем, єдиний довідково-пошуковий апарат зі зведеними каталогами (алфавітним та систематичним).

4.6. Працівники Закладу періодично підлягають атестації, порядок проведення якої встановлюється центральним органом виконавчої влади у галузі бібліотечної справи.
4.7. Суб’єктами управління Закладом є:
Бориспільська міська рада;
Міський голова;
Відділ культури;
Директор Закладу.
4.8. Здійснюючи управління Закладом, Бориспільська міська рада, в порядку і межах, визначених чинним законодавством:
приймає рішення про створення, припинення (злиття, приєднання, поділ, перетворення, ліквідацію) Закладу;
затверджує Статут Закладу та вносить зміни до нього;
вирішує питання відчуження основних фондів Закладу;
погоджує умови і приймає рішення про приватизацію майна Закладу;
вирішує питання списання окремо визначеного рухомого і нерухомого майна Закладу;
приймає рішення про передачу під заставу майна Закладу;
встановлює певні умови та обмеження здійснення Директором Закладу їх повноважень відповідно до чинного законодавства;
надає дозвіл на проведення орендарями реконструкцій, технічного переоснащення, поліпшення орендованих приміщень Закладу;
здійснює інші повноваження щодо управління Закладом, передбаченні законодавством України, Порядком управління майном громади міста та рішеннями Бориспільської міської ради.
4.9. Міський голова:
призначає на посаду на контрактній основі та звільняє з посади Директора Закладу;
відсторонює від виконання обов’язків Директора Закладу у випадках, передбачених законодавством;
вирішує питання притягнення Директора Закладу до дисциплінарної відповідальності;
у разі необхідності для вирішення питань оперативного управління Закладом, може встановлювати певні умови та обмеження здійснення Директором та іншими керівниками і органами управління Закладом їх повноважень;
вирішує питання щодо визначення розміру премій та надбавок Директора Закладу;
погоджує структуру та штатний розпис, форми, системи оплати праці працівників Закладу.
4.10. Відділ культури здійснює наступні функції:
проводить згідно з Положенням атестацію художнього та артистичного  персоналу  Закладу;
встановлює форму надання звітності та здійснює її аналіз;
здійснює контроль за ефективністю використання майна Закладу;
забезпечує дотримання порядку списання майна Закладу;
проводить інвентаризацію майна Закладу;
здійснює контроль за дотриманням Статуту Закладу;
здійснює контроль за дотриманням умов контракту з Директором Закладу, має право готувати пропозиції щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності, продовження або розірвання контракту з Директором Закладу;
узагальнює матеріали по відчуженню, списанню, передачі та придбанню майна Закладу;
здійснює інші повноваження, передбачені рішеннями Бориспільської міської ради та Положенням відділу культури виконавчого комітету Бориспільської міської ради;
поточну координацію та контроль виконання  функцій здійснює начальник відділу культури виконавчого комітету Бориспільської міської ради.
4.11.Управління діяльністю Закладу здійснює Директор.
Директор Закладу:
забезпечує виконання рішень, нормативно-правових актів і доручень Суб’єктів управління Закладу в межах їх компетенції та здійснює поточну і перспективну діяльність Закладу;
встановлює працівникам розміри премій, винагород, надбавок і доплат відповідно до чинного законодавства;
несе персональну відповідальність за виконання покладених на Заклад функцій, повноважень, завдань, визначених цим Статутом, контрактом, а також за дотримання Закладом чинного законодавства України;
несе персональну відповідальність за формування та виконання кошторисних призначень, дотримання фінансової дисципліни, ефективне використання та охорону майна, закріпленого за Закладом;
діє від імені Закладу, представляє його інтереси в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, у підприємствах, організаціях та установах, у відносинах з фізичними особами;
розпоряджається коштами і майном Закладу відповідно до чинного законодавства, Порядку управління майном  громади міста та цього Статуту;
видає у межах своєї компетенції накази та дає вказівки, обов’язкові для виконання всіма працівниками Закладу, організовує і перевіряє їх виконання;
згідно з чинним законодавством та Порядком управління майном громади міста укладає угоди і контракти, видає довіреності, відкриває в установах банків рахунки, перерозподіляє у встановленому порядку фінанси за окремими статтями витрат;
подає на затвердження до міського голови структуру і штатний розпис Закладу;
призначає на роботу і звільняє з робот працівників Закладу, визначає їх функціональні обов’язки;
укладає угоди;
керує господарською та фінансовою діяльністю, персоналом, складає плани роботи, статистичні та текстові звіти;
застосовує до працівників заходи заохочення та заходи дисциплінарного впливу;
забезпечує охорону праці, дотримання законності та правопорядку;
забезпечує своєчасне виконання планів роботи, прийняття рішень, наказів, розпоряджень;
організовує роботу по забезпеченню Закладу висококваліфікованими кадрами;
затверджує розпорядок роботи Закладу;
здійснює інші віднесені до його компетенції функції щодо управлінням Закладом, відповідає за провадження бібліотечної діяльності, за результати фінансово-господарської діяльності, стан і збереження будівель та іншого майна.

    • Інші права, обов’язки, а також умови оплати праці та матеріального забезпечення  Директора Закладу визначаються контрактом.

4.13. У разі відсутності Директора його обов’язки виконує посадова особа призначена міським головою на термін не більше трьох місяців згідно з чинним законодавством.
4.14. Заклад очолює директор, який є одночасно і директором центральної міської бібліотеки.
4.15. При директорі створюється дорадчий орган (Рада при директору) для прийняття рішень основних напрямків роботи Закладу, до складу якого входять заступники, завідуючі відділами, методист. Засідання Ради при директору оформляється протоколами.
4.16. Завідувач міської дитячої бібліотеки є заступником директора по роботі з дітьми.

Стаття 5. МАЙНО ЗАКЛАДУ

5.1. Майно Закладу складають оборотні та необоротні активи, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Закладу.
5.2. Майно, закріплене за Закладом Засновником належить йому на праві оперативного управління, підлягає обліку згідно з чинним законодавством. Здійснюючи право оперативного управління, Заклад володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать  чинному законодавству та цьому Статуту. Відчуження основних засобів здійснюється за погодженням із Засновником, яке оформляється відповідним рішенням.
5.3. Заклад у встановленому порядку за згодою Засновника має право передавати, обмінювати, належне йому майно та інші матеріальні цінності, а також списувати їх з балансу.
5.4. Джерелами формування майна Закладу є:
комунальне майно, передане Закладу відповідно до рішень, розпоряджень та актів передачі;
капітальні вкладення, дотації, фінансова підтримка з бюджетів;
безоплатні або благодійні внески, пожертвування юридичних та фізичних осіб;
майно, придбане від інших суб’єктів господарювання, організацій, громадян у встановленому законодавством порядку;
бюджетні кошти.
інші джерела, які не заборонені чинним законодавством України.
5.5.  Додатковими джерелами фінансування Закладу є платні послуги, які можуть надаватися Закладом згідно з пунктом 3.7.
5.6. Заклад через централізовану бухгалтерію відділу культури здійснює бухгалтерський, оперативний облік та веде статистичну звітність згідно з чинним законодавством України.
5.7. Директор Закладу та головний бухгалтер централізованої бухгалтерії відділу культури у встановленому порядку несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність  бухгалтерського обліку та статистичної звітності.
5.8. Книжковий фонд, майно, обладнання бібліотек знаходиться на балансі Закладу.

Стаття 6. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ

6.1. Заклад, згідно з планами роботи, звітує  та  надає інформацію щодо своєї господарської діяльності в установленому порядку. Централізована бухгалтерія відділу культури веде первинний бухгалтерський облік результатів роботи Закладу, а також надає відповідно до вимог закону фінансову та статистичну  звітність.
6.2. Структура, гранична чисельність, фонд оплати праці, штатний розпис Закладу встановлюється за штатним нормативом Міністерства культури України, затверджується рішенням Бориспільської міської ради.
6.3. Документація Закладу ведеться і зберігається відповідно до затвердженої інструкції діловодства, Закону України «Про Національний Архівний Фонд та архівні установи», а також правил роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств і організацій.
6.4.Кошти, одержані від додаткових джерел фінансування, не підлягають вилученню та використовуються згідно окремого кошторису.
6.5. Кошти, що надійшли з додаткових джерел фінансування, не зменшують обсягів бюджетного фінансування Закладу.
6.6. Списання з балансу не повністю амортизованих основних фондів, а також прискорена амортизація основних фондів Закладу можуть проводитися  лише за згодою власника.
6.7. Інші особливості господарської та соціальної діяльності Закладу  визначаються законом.

Стаття 7. ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ
ЄДИНОГО БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ ЗАКЛАДУ

7.1. Єдиний бібліотечний фонд Закладу є універсальним і формується на різних носіях інформації.
7.2. Комплектування бібліотечних фондів здійснюється шляхом фінансування з місого бюджету, інших джерел фінансування, шляхом документообміну, отримання в дарунок, депонування та іншого безкоштовного одержання документів.
7.3.Облік, зберігання та використання бібліотечних фондів Закладу здійснюється відповідно до правил, затверджених спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в сфері культури, та встановлених стандартів, технічних умов, інших нормативних документів. Засновник зобов’язаний забезпечувати належні матеріально-технічні умови для зберігання та використання бібліотечних фондів.
7.4. Вилучення з бібліотечного фонду документів, у тому числі  зношених, тих, що втратили актуальність, наукову та виробничу цінність або які мають дефекти, дублетних здійснюється у порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в сфері культури. Вилучення документів з бібліотечних фондів за ідеологічними чи політичними ознаками недопустимо.
7.5. Користувачі Закладу мають доступ до єдиного бібліотечного фонду через центральну бібліотеку або зручну для них бібліотеку-філію.
7.6. Фонд центральної бібліотеки включає найбільш повний репертуар документів і баз даних. Наукова, спеціальна та особливо цінна література, що надходить у декількох або одному примірнику, найбільш важливі інформаційні та бібліографічні документи зберігаються у центральній бібліотеці.
7.7. Фонд бібліотек-філій формується з урахуванням інформаційних потреб і особливостей населення мікрорайонів.
7.8. Центральна міська бібліотека забезпечує централізоване комплектування та обробку фондів Закладу, оперативність надходження нових документів в усі структурні підрозділи, вивчення потреб користувачів та ступеню їхнього задоволення фондами; створює довідково-пошуковий апарат на фонд Закладу тощо.
7.9. Бібліотеки-філії забезпечують вивчення потреб користувачів своїх мікрорайонів, ступеню їхнього задоволення фондами бібліотеки-філії; створюють довідково-пошуковий апарат на фонд філії тощо.
7.10. Центральна міська бібліотека здійснює: сумарний та індивідуальний облік документів, що надходять до Закладу; бібліотеки-філії ведуть сумарний та індивідуальний облік свого фонду.
7.11.  Облік документів, що вибувають з єдиного бібліотечного фонду Закладу (складання акта, виключення з форм обліку, довідково-бібліографічного апарату) здійснює центральна міська бібліотека за поданням актів бібліотеками-філіями, зняття з балансового рахунку здійснюється бухгалтерією відділу культури.

Стаття 8. ПРАВА ТА ОБО’ЯЗКИ КОРИСТУВАЧІВ ЗАКЛАДУ

8.1. Доступ до документів та надання бібліотечних послуг користувачам Закладу здійснюється з додержанням вимог щодо забезпечення зберігання фондів Закладу, відповідно до правил користування бібліотеками Закладу та даного  Статуту.
8.2. Користувачі Закладу зобов’язані дотримуватись правил користування бібліотеками Закладу, замінювати втрачені або пошкоджені  документи, одержані з фондів Закладу, рівноцінними або відшкодовувати їх ринкову вартість у розмірах, встановлених правилами користування бібліотеками Закладу.

Стаття 9. ОРГАНІЗАЦІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

    1. Заклад обслуговує населення через абонементи, читальні зали, інформаційно-бібліографічну службу, може здійснювати дистанційне обслуговування засобами телекомунікацій.
    2. Користувачі Закладу мають доступ до єдиного бібліотечного фонду через центральну бібліотеку або зручну для них бібліотеку-філію.

 

Стаття 10. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ ЗАКЛАДУ

10.1. Трудовий колектив Закладу становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності згідно з трудовим договором (контрактом, угодою).
10.2. Трудовий колектив Закладу формується на загальних засадах відповідно до вимог чинного законодавства України.
10.3.    Повноваження трудового колективу:
розгляд і затвердження проекту колективного договору;
розгляд і вирішення питання самоврядування трудового колективу згідно зі Статутом і чинним законодавством України;
участь у вирішенні питань, пов'язаних з матеріальним та моральним
стимулюванням продуктивної праці, заохоченням творчої діяльності, порушують клопотання про представлення працівників до державних нагород.
10.4. Відносини між адміністрацією Закладу та трудовим колективом регулюються колективним договором.
10.5. Колективний договір укладається з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин зокрема:
зміни в організації виробництва і праці;
забезпечення продуктивної зайнятості;
нормування і оплати праці,  встановлення форм, системи, розмірів заробітної плати та інших видів трудових виплат (доплат, надбавок, премій);
режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку;
умов і охорони праці;
організації оздоровлення і відпочинку працівників;
узгодження інтересів працівників, власників та уповноважених ними
органів;
передбачення додаткових порівняно з чинним законодавством і угодами
гарантій, соціально-побутових пільг.
10.6. Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижча рівня, встановленого чинним законодавством України.
10.7. Умови оплати праці працівників Закладу визначаються з урахуванням соціальних гарантій оплати праці згідно з законодавством України.
10.8. Загальні збори трудового колективу Закладу:
розглядають і схвалюють проект колективного договору;
заслуховують інформацію про виконання сторонами колективного договору;
беруть участь у визначенні критеріїв матеріального стимулювання праці співробітників Закладу;
беруть участь у вирішенні питань соціального розвитку Закладу;
обирають комісію з трудових спорів відповідно до Кодексу законів про працю України;
щорічно заслуховують звіт директора Закладу та оцінюють його діяльність;
розглядають інші питання діяльності Закладу.

10.9. Правовий і соціальний захист працівників Закладу забезпечується Засновником відповідно до законодавства.

10.10. Працівники Закладу мають право на:

діяльність відповідно до їх фаху та кваліфікації;

підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір програм і форм навчання, стажування;

атестацію з метою одержання кваліфікаційної категорії, порядок проведення якої визначається чинним законодавством;

доплату за вислугу років у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

інші пільги згідно чинного законодавства.

 

Стаття 11. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ

11.1. Ліквідація та реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення) Закладу здійснюється за рішенням Засновника згідно з чинним законодавством.
12.2. Ліквідація Закладу здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Засновником.
13.3. Від моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління Закладом. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Закладу, складає ліквідаційний баланс Закладу і подає його органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність і повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені в установленому законодавством порядку.
13.4. У разі реорганізації і ліквідації Закладу працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
13.5. У разі реорганізації або ліквідації Закладу його активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації в галузі культури чи органу місцевого самоврядування і можуть бути використані ним виключно в цілях культурно-освітньої роботи.
13.6. При ліквідації Закладу документи постійного зберігання, які мають науково-історичне значення, документи з особового складу передаються на зберігання до архівних установ міста. Передача документів здійснюється за рахунок Закладу відповідно до вимог архівних установ.

Стаття 14. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

14.1. З питань не врегульованих Статутом, Заклад керується чинним законодавством України.
14.2. Якщо одним з пунктів Статуту буде визнано недійсним, це не торкається решти його пунктів.
14.3. Якщо одним із пунктів Статуту у зв’язку із внесенням змін до законодавства стає таким, що йому суперечить, Засновник застосовує норми передбачені новим законодавством та зобов’язується внести відповідні зміни до Статуту.
14.4. Внесення змін і доповнень до Статуту здійснюється рішенням Засновника та реєструються у встановленому порядку.
14.5. Цей Статут складено у двох примірниках.
14.6. Контроль за діяльністю Закладу та його відносин з виконавчими органами місцевого самоврядування здійснюється згідно з чинним законодавством України.
14.7. Ревізія фінансово-господарської діяльності Закладу здійснюється згідно з чинним законодавством України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          ЗАТВЕРДЖЕНО

від 23 грудня 2010 року
№ 199-3-VI

СТРУКТУРА ТА ШТАТНА ЧИСЕЛЬНІСТЬ
МІСЬКОЇ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ БОРИСПІЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

загальний фонд

№ п/п

Посада

кількість штатних

одиниць

 

 

 

1

Директор

1

2

Заступник директора

1

3

Завідувач відділом

1

4

Провідний бібліотекар

5

5

Бібліотекар І категорії

3

6

Бібліотекар ІІ категорії

4

7

Бібліотекар

4

8

Методист-художник

1

9

Комірник

1

10

Прибиральник

2,25

11

Гардеробник

0,5

12

Підсобний робітник

0,5

13

Системний адміністратор

1

 

Всього:

25,25