Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області 30 червня 2026 року відбудеться Всеукраїнський День поля «Сортові ресурси та технологічні інновації» Про скликання сімдесят восьмої сесії міської ради VІІІ скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Оголошення про формування конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору незалежних членів наглядової ради Комунального некомерційного підприємства «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів на території Бориспільської міської територіальної громади з 2027 року Грантове фінансування для малого та середнього бізнесу, що постраждав від війни Рахункова палата проводить опитування громадян з метою виявлення найбільш актуальних проблем територіальних громад та врахування думки громадян Звіт ТОВ «УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ» з оцінки впливу на довкілля «Розробка (продовження розробки) Глибоцького родовища піску, придатного як пісок-компонент в’яжучого для щільних силікатних бетонів, а також для благоустрою, рекультивації та планування в Бориспільському районі Київської області» До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Про скликання сімдесят сьомої сесії міської ради VІІІ скликання КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" запрошує долучитися до донорського забору крові Виконавчий комітет Бориспільської міської ради повторно оголошує конкурс по відбору експертів – суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): земельна ділянка № 1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. ГО «Захист прав молоді та релігійних громад» запрошує до вишкільного табору «ЧИН ГЕРОЇВ» Інформування про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Опитування мешканців територіальних громад Київщини з метою визначення потреб маломобільних груп населення Онлайн-навчання та тренінги для соціальних працівників з питань надання кваліфікованої підтримки та допомоги дітям, які постраждали від онлайн-насильства, та їхнім сім’ям Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації фізичним особам за утримання корів Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування витрат на створення нових виробництв з переробки сільськогосподарської продукції або збільшення потужностей наявних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування вартості придбаного суб’єктами господарювання насіння нішевих технічних культур (льону, гірчиці, коріандру) Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання для надання часткового відшкодування вартості закуплених суб’єктами господарювання племінних кізочок, козематок, ярок та вівцематок Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації суб’єктам господарювання за приріст корів власного відтворення Увага! 14-15 травня 2026 року заплановані роботи по промивці та знезараженню резервуарів чистої води та мереж водопостачання у Борисполі Оголошення ТOB «ЖЕК-53» про підвищення тарифів по наданню послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з 01 червня 2026 року Щодо необхідності своєчасної сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє про наявність вакантних посад Про скликання сімдесят шостої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання З 4 по 17 травня 2026 року пройде Марафон кліматичної адаптації Щодо проведення заходів із взяття на військовий облік призовників юнаків 2009 року народження з 01 січня по 31 липня 2026 року Опитування ГО «Зміст» про вивчення рівня обізнаності, відповідності та готовності українських аграрних ОГС до вимог законодавства ЄС щодо організацій виробників Виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголошує конкурс по відбору експертів –суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): - земельна ділянка №1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. Повідомлення ТОВ "ЛНК"про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля: експлуатація існуючої комплексної інженерної споруди з системою збору біогазу не діючого полігону твердих побутових відходів (ТПВ) для виробництва електроенергії на території в районі с. Глибоке Бориспільського району Київської області, за межами населеного пункту Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області Запуск онлайн-курсу «Фінанси для бізнесу: люди, процеси, системи» Про скликання сімдесят п’ятої сесії міської ради VІІІ скликання Оголошено набір на участь в одноденному воркшопі «Відповідальне ведення бізнесу як передумова відновлення та євроінтеграції: інструменти для місцевих громадських організацій» Запуск безоплатного онлайн-курс із системного маркетингу З 01 травня 2026 року змінюється тариф послуги, що надає ТОВ «ЖЕК-53» Про скликання сімдесят четвертої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання «Майстерня власного бізнесу»: навчання та менторська підтримка для жінок, які планують започаткувати власну справу або відновлюють бізнес після вимушених змін Позачерговий прийом військовослужбовців у поліклінічному відділенні КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Бориспільське районне споживче товариство запрошує на передвеликодній ярмарок! Відкрито реєстрацію до Молодіжної ради 4-го скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Повідомлення про утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Бориспільської міської територіальної громади з пропозицією щодо долучення до її роботи осіб Збір Великоднього кошика для захисників і захисників України: долучайтеся! Про внесення змін до Комплексної програми розвитку сільського господарства та сільських територій Київської області на 2024-2027 роки До відома суб’єктів господарювання: затверджено комплексну програму «Конкурентоспроможна Київщина» на 2026–2027 роки
logo diia

09 вересня 2024 року № 881 «Про внесення змін до Плану реагування на надзвичайні ситуації Бориспільської міської субланки Бориспільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області»

09 вер. 2024

 

Відповідно до пункту 28 Положення про єдину державну систему цивільного захисту, затвердженого відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 09 січня 2014 року № 11, постанови Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2017 року № 626 «Про затвердження Порядку розроблення планів діяльності єдиної державної системи цивільного захисту», пункту 4 частини другої статті 19, статті 130 Кодексу цивільного захисту України, підпункту 2 пункту б) частини 1 статті 38, статті 36-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та з метою удосконалення плану реагування на надзвичайні ситуації виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:

1. Внести зміни до Плану реагування на надзвичайні ситуації Бориспільської міської субланки Бориспільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області затвердженого відповідним рішенням голови Бориспільської міської ради від 18 березня 2024 № 265, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Гопанчука Д.О.

Секретар міської ради                                         Владислав БАЙЧАС

Додаток до
рішення виконавчого комітету
міської ради
09.09.2024 № 881

 

ПЛАН
реагування на надзвичайні ситуації
Бориспільської міської субланки
Бориспільської районної ланки
територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області

м. Бориспіль
2024

З М І С Т
Перелік умовних позначень, символів одиниць, скорочень і термінів
Загальні положення
Розділ І. Перелік НС, ризик виникнення яких за результатами моніторингу найбільш імовірний для Бориспільської МТГ.

  •  НС техногенного характеру
  •  НС природного характеру
  •  НС соціального характеру

Розділ II. Інформування та оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації
Розділ III. Переведення органів управління та сил цивільного захисту в режим підвищеної готовності та режим надзвичайної ситуації
Розділ IV. Дії органів управління та сил цивільного захисту в режимі підвищеної готовності та режимі надзвичайної ситуації

  • Дії органів управління та сил цивільного захисту в режимі підвищеної готовності
  • Дії органів управління та сил цивільного захисту в режимі надзвичайної ситуації
  • Дії органів управління та сил цивільного захисту в режимі надзвичайного стану

Розділ  V. Управління під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації
Розділ VI. Залучення сил цивільного захисту і проведення аварійно- рятувальних та інших невідкладних робіт
Розділ  VII. Організація взаємодії
Розділ  VIII. Організація основних видів забезпечення під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт і ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

  •  Розвідка
  •  Інженерне забезпечення
  •  Радіаційне, хімічне та біологічне забезпечення
  •  Гідрометеорологічне забезпечення
  •  Матеріально-технічне забезпечення
  •  Транспортне забезпечення
  •  Медичне забезпечення
  • Інформаційне забезпечення охорона громадського (публічного) порядку
  •  Охорона публічного (громадського) порядку
  •  Інші види забезпечення

Перелік умовних позначень, символів,
одиниць, скорочень і термінів
НС – надзвичайна ситуація;
ВКБМР –Виконавчий комітет Бориспільської міської ради;
План реагування на НС – план реагування на надзвичайні ситуації Бориспільської міської субланки Бориспільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту;
Бориспільське РУ ГУ ДСНС України у Київській області – Бориспільське районне управління Головного управління ДСНС України у Київській області;
ДПРЧ – Державна пожежно-рятувальна частина;
ГДК – гранично допустима концентрація;
«С» – ситуація;
«Ч» – час виникнення загрози надзвичайної ситуації або виникнення надзвичайної ситуації;
Комісія ТЕБ та НС – Бориспільська міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;
Бориспільське РУП ГУ НП в Київській області – Бориспільське районне управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області;
МТГ – Міська територіальна громада.

Загальні положення
План реагування на надзвичайні ситуації Бориспільської МТГ (далі – План) розроблено відповідно до Кодексу цивільного захисту України та Порядку розроблення планів діяльності єдиної державної системи цивільного захисту затвердженого відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року № 626.
План розроблено з метою упорядкування та координації дій Виконавчого комітету Бориспільської міської ради, органів управління та сил цивільного захисту, суб’єктів господарювання, спрямованих на ліквідацію наслідків та надання допомоги постраждалим, у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій та визначає організацію управління реагуванням на надзвичайні ситуації, порядок дій і взаємодії, а також організацію основних видів забезпечення органів управління та сил цивільного захисту, що залучатимуться до реагування у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, переведення органів управління та сил цивільного захисту у режим підвищеної готовності, режим надзвичайної ситуації.
План реагування на НС визначає порядок функціонування суб’єктів забезпечення цивільного захисту у режимах функціонування підвищеної готовності та надзвичайної ситуації.
Мета плану реагування полягає у створенні системи планових документів, які визначають зміст та взаємоузгоджений порядок дій суб’єктів забезпечення цивільного захисту Бориспільської МТГ, спрямованих на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та матеріальних цінностей від НС шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалому населенню.
План реалізується шляхом:

  • інформування та оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації;
  • переведення органів управління та сил цивільного захисту в режим підвищеної готовності та режим надзвичайної ситуації;
  • дії органів управління та сил цивільного захисту в режимі підвищеної готовності та режимі надзвичайної ситуації;
  • управління під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
  • залучення сил цивільного захисту і проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт;
  • взаємодії органів управління та сил цивільного захисту;
  • організації основних видів забезпечення під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт і ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

План вводиться в дію за рішенням голови Бориспільської міської ради у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій місцевого рівня згідно з Порядком класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 368.
Основні завдання суб’єктів забезпечення цивільного захисту Бориспільської МТГ щодо реагування на НС.
Цивільний захист забезпечується з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про основи національної безпеки України», суб’єктами, уповноваженими захищати населення, території, навколишнє природне середовище і майно, згідно з вимогами Кодексу цивільного захисту у мирний час, а також в особливий період – у межах реалізації заходів держави щодо оборони України.
Координацію діяльності органів виконавчої влади у сфері цивільного захисту у межах своїх повноважень здійснюють:

  • Рада національної безпеки і оборони України;
  • Кабінет Міністрів України.

Для координації діяльності Виконавчого комітету Бориспільської міської ради, підприємств, установ та організацій ОТГ пов’язаної з забезпеченням техногенно-екологічної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій і реагування на них функціонує Бориспільська міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Усі роботи щодо порядку проведення заходів по запобіганню виникненню або ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру (аварій, катастроф, пожеж, вибухів, загрози вибухів, аварій з викидом хімічно-небезпечних речовин, метеорологічних небезпечних явищ, інфекційних захворювань людей тощо) починаються зі збору комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на місці події із залученням представників служб Бориспільської міської субланки Бориспільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.
Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ВКБМР, здійснюють свою діяльність відповідно до затвердженого установленому порядку положення.
Порядок введення плану реагування на НС в дію.

  • Підставою для тимчасового введення в місті або в межах конкретної його території режиму підвищеної готовності є загроза виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня.
  • Підставою для тимчасового введення в місті або в межах конкретної його території режиму надзвичайної ситуації є виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня.
  • Режим підвищеної готовності та режим надзвичайної ситуації в місті або в межах конкретної його території вводяться розпорядженням голови Бориспільської міської ради.
  • План реагування на надзвичайні ситуації Бориспільської міської субланки Бориспільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту при введенні в районі або в межах його території режиму підвищеної готовності та надзвичайної ситуації.
  • Режим підвищеної готовності - при істотному погіршенні виробничо-промислової, радіаційної, хімічної, біологічної (бактеріологічної), сейсмічної, гідрогеологічної і гідрометеорологічної обстановки (з одержанням прогнозованої інформації щодо можливості виникнення надзвичайної ситуації). Заходи режиму підвищеної готовності:
  • заходи, що визначені для режиму повсякденного функціонування;
  • формування оперативної групи (груп) для виявлення причин погіршення обстановки безпосередньо в районі можливого виникнення надзвичайної ситуації, підготовка пропозицій щодо її нормалізації;
  • посилення спостереження та контролю за станом довкілля, обстановкою на території громади, прогнозування масштабів можливої надзвичайної ситуації;
  • розроблення комплексних заходів щодо захисту населення та територій, забезпечення стійкого функціонування об’єктів господарювання;
  • приведення у стан підвищеної готовності наявних сил і засобів, уточнення планів їх дій і переміщення (у разі необхідності) в район можливого виникнення надзвичайної ситуації;
  • проведення заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на території громади;
  • запровадження цілодобового чергування керівного складу цивільного захисту на пункті управління керівника ЦЗ громади;
  • інформування вищих органів управління про хід виконання запланованих заходів.
  • Режим надзвичайної ситуації - при реальній загрозі виникнення надзвичайних ситуацій і реагуванні на них. Заходи режиму надзвичайної ситуації:
  • залучення представників служб Бориспільської міської субланки Бориспільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту;
  • організація захисту населення і територій міської громади;
  • переміщення оперативної групи (груп) в район виникнення надзвичайної ситуації;
  • організація робіт щодо локалізації надзвичайної ситуації та ліквідації її наслідків;
  • визначення межі території, на якій виникла надзвичайна ситуація;
  • організація робіт, спрямованих на забезпечення сталого функціонування об’єктів господарювання;
  • здійснення постійного контролю за станом довкілля, що зазнало впливу наслідків надзвичайної ситуації, обстановкою на аварійному об'єкті і прилеглій до нього території;
  • інформування вищих органів управління щодо попереднього рівня надзвичайної ситуації та вжитих заходів, оповіщення працівників та надання їм необхідних рекомендацій щодо дій в умовах, які склалися.

РОЗДІЛ І
Перелік НС, ризик виникнення яких за результатами моніторингу найбільш імовірний для Бориспільської міської територіальної громади
Виходячи з аналізу ризиків різного характеру, та відповідно до Національного класифікатора України затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457 «Про затвердження та скасування національних класифікаторів», на території Бориспільської МТГ, можуть виникнути наступні надзвичайні ситуації техногенного, природного, соціального характеру:
Код 10130 – НС унаслідок аварії на залізничному транспорті з тяжкими наслідками (катастрофи).
Код 10150 – НС унаслідок авіаційних аварій і катастроф.
Код 10160 – НС унаслідок аварій автомобільного транспорту.
Код 10182 – НС унаслідок аварії на міському пасажирському транспорті, іншому.
Код 10200 – НС унаслідок пожеж, вибухів.
Код 10210 – НС унаслідок пожеж, вибухів у будівлях і спорудах.
Код 10600 – НС унаслідок раптового руйнування будівель і споруд.
Код 10700 – НС унаслідок аварій в електроенергетичних системах.
Код 10800 – НС унаслідок аварій у системах життєзабезпеченнях.
Код 10820 – НС унаслідок аварій теплових мережах (системах гарячого водопостачання) холодної пори року.
Код 10840 – НС у наслідок аварії на газопроводі систем газопостачання та газифікації.
Код 20000 - НС природного характеру.
Код 203011 – НС пов’язана з сильною зливою (кількість опадів 30 мм і більше, тривалістю 1 год і менше).
Код 20312 – НС пов’язана з крупним градом (діаметром 20мм і більше).
Код 20313 – НС пов’язана з дуже сильним снігопадом (кількість опадів 20 мм і більше, тривалістю 12 год і менше).
Код 20320 – метеорологічні НС температурні.
Код 20331 – НС пов’язана з сильним вітром (швидкістю 25 м/с і більше, охоплюючи шквали і смерчі).
Код 20336 – НС пов’язана з сильною хуртовиною (за швидкістю вітру 15 м/с і більше, тривалістю 20 год і більше).
Код 20700 - медико-біологічні НС.
Код 20720 - НС, пов'язані з отруєнням людей.
Код 20730 -НС, пов'язані з інфекційними захворюваннями сільськогосподарських тварин
Код 20760 - НС, пов'язана з ураженням сільськогосподарських рослин хворобами та шкідниками.
Код 40000- НС воєнного характеру.

РОЗДІЛ ІІ
Інформування та оповіщення про загрозу виникнення
або виникнення надзвичайної ситуації

  • Інформація про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації, її можливі наслідки подається до відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Виконавчого комітету Бориспільської міської ради від:
  • диспетчерських служб міської територіальної громади, підприємств, установ та організацій;
  • Працівник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Виконавчого комітету Бориспільської міської ради у разі отримання повідомлення про виникнення некласифікованої події, загрозу або виникнення надзвичайної ситуації:
  • негайно доповідає керівнику свого підрозділу та інформує старшого чергової зміни центру управління в надзвичайних ситуаціях Бориспільського РУ ГУ ДСНС у Київській області;
  • у найкоротший термін після отримання повідомлення готує письмову доповідь та визначеними засобами надсилає її до приймальні секретаря міської ради;
  • надалі діє відповідно до вказівок свого керівника та вимог інструкцій.
  •  Керівник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Виконавчого комітету Бориспільської міської ради та керівник Бориспільського РУ ГУ ДСНС у Київській області в разі отримання повідомлення про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації негайно телефоном інформують голову міської ради (заступників голови) та надають пропозиції щодо необхідності встановлення режиму функціонування органів управління та сил Бориспільської міської субланки Бориспільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (підвищеної готовності або надзвичайної ситуації), а також введення в дію відповідних планів і залучення сил цивільного захисту.

Оповіщення органів управління та сил цивільного захисту про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації здійснюється працівниками відділом НС та ЦЗН телефоном – для інформування осіб керівного складу, координаційних органів Бориспільської міської субланки Бориспільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту. Оповіщення підприємств, установ, організацій та населення здійснюється через місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення або в телефонному режимі. Оперативне оповіщення населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій та інформування щодо порядку їх дій у разі виникнення надзвичайної ситуації здійснюється без використання централізованої системи оповіщення, шляхом залученням:

  • мобільних груп оповіщення (група осіб, що курсує по заздалегідь визначених маршрутах на автомобільному транспорті, яка оснащена стаціонарними, або переносними гучномовцями);
  • місцевих засобів масової інформації (друкованих видань, медійних (інформаційних) засобів в місцях масового скупчення людей, інтернет та мобільні мережі, тощо).

   Рішення про оповіщення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації приймає голова міської ради, або особа що виконує його обов’язки, на підставі:

  •  повідомлення про фактичну обстановку, що склалася у зоні можливого виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій;
  • результатів аналізу прогнозованих даних, стану небезпеки                          природно-техногенного характеру у регіоні, що вимагають негайного проведення заходів для захисту населення і територій;
  • пропозицій керівників об’єктів, на території яких існує загроза виникнення або виникла надзвичайна ситуація.

У разі виникнення прямої загрози життю та здоров'ю населення, що потрапляє до зони дії чинників ураження надзвичайної ситуації, рішення про проведення оповіщення приймає відділ з питань НС та ЦЗН.

РОЗДІЛ III
Переведення органів управління та сил цивільного захисту
в режим підвищеної готовності та режим надзвичайної ситуації

  • Режим підвищеної готовності встановлюється тимчасово у разі загрози виникнення надзвичайної ситуації залежно від прогнозованих наслідків і можливого рівня надзвичайної ситуації.
  • Режим надзвичайної ситуації встановлюється тимчасово у разі виникнення надзвичайної ситуації.

РОЗДІЛ IV
Дії органів управління та сил цивільного захисту
в режимі підвищеної готовності та режимі надзвичайної ситуації
У режимі підвищеної готовності:
Керівник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Виконавчого комітету Бориспільської міської ради в телефонному режимі та через інші засоби оповіщення і зв’язку:

  • доводить розпорядження голови Бориспільської міської ради щодо переведення в режим функціонування Бориспільської міської субланки Бориспільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту до визначених у ньому відповідальних виконавців;
  • організовує оповіщення членів Бориспільської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі – міська комісія з питань ТЕБ та НС).
  • Міська комісія з питань ТЕБ та НС:
  • здійснює заходи щодо активізації роботи з проведення спостереження та контролю за станом навколишнього природного середовища, перебігом епідемій і спалахами інфекційних захворювань, масовими харчовими отруєннями населення, обстановкою на потенційно небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях, прогнозування можливості виникнення надзвичайної ситуації та її масштабів;
  • організовує розроблення плану комплексних заходів щодо захисту населення і територій у разі виникнення надзвичайної ситуації, забезпечення сталого функціонування господарських об’єктів;
  • забезпечує координацію заходів щодо запобігання виникненню надзвичайної ситуації місцевого рівня;
  • готує пропозиції щодо визначення джерел і порядку фінансування заходів реагування на надзвичайну ситуацію;
  • координує заходи щодо створення резерву засобів індивідуального захисту та матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, визначає обсяги і порядок використання таких резервів;
  • Керівник  відділу з питань НС та ЦЗН та керівник Бориспільського РУ ГУ ДСНС України у Київській області:
  • організовують роботу щодо аналізу інформації про розвиток подій і попередньої оцінки оперативної обстановки;
  • готують та надають голові міської ради, доповіді про оперативну обстановку на території Бориспільської МТГ та проекти відповідних рішень, організаційних, інформаційних, плануючих і розпорядчих документів;
  • здійснюють доведення прийнятих рішень (розпоряджень, вказівок) до виконавців та організують контроль за їх виконанням;
  • організують взаємодію між оперативними групами та силами цивільного захисту, залученими до виконання заходів із запобігання виникненню надзвичайної ситуації, координують їх дії.
  • Відділ з питань НС та ЦЗН здійснює:
  • збір інформації про розвиток події, її аналіз і попередню оцінку оперативної обстановки;
  • підготовку та надання пропозицій (розгорнутої доповіді про оперативну обстановку на території Бориспільської МТГ) голові міської ради та голові комісії з питань евакуації для прийняття відповідних рішень;
  • оформлення відповідних рішень голови міської ради, розробку проєктів організаційних, плануючих та розпорядчих документів (наказів, розпоряджень, доручень, планів, протоколів), облік та контроль за виконанням рішень (розпоряджень, вказівок), відповідних координуючих органів;
  • доведення розпоряджень, доручень та вказівок до виконавців;
  • координацію роботи оперативних груп;
  • організацію взаємодії між органами управління галузевих та міських спеціалізованих служб ЦЗ та іншими силами ЦЗ;
  • підготовку донесень і доповідей (зведень) про оперативну обстановку у відповідні органи управління;
  • ведення облікової та звітної документації.

У режимі надзвичайної ситуації голова міської ради:

  • призначає керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
  • дає розпорядження на проведення збору керівного складу цивільного захисту міста та місцеві комісії з питань ТЕБ та НС;
  • дає розпорядження на проведення оповіщення населення міста про фактичну обстановку, яка склалася, і надання рекомендацій щодо порядку дій у надзвичайній ситуації (у разі необхідності);
  • переводить органи управління і сили цивільного захисту міста до функціонування в режимі надзвичайної ситуації;
  • дає розпорядження голові міської комісії з питань евакуації на проведення евакуації населення із зони надзвичайної ситуації, його розміщення і життєзабезпечення (у разі необхідності);
  • дає розпорядження керівникам служб цивільного захисту, структурних підрозділів Виконавчого комітету Бориспільської міської ради та інших органів управління територіальної підсистеми на:

формування і направлення в зону надзвичайної ситуації оперативних груп для проведення розвідки, підготовки пропозицій щодо її нормалізації, організації роботи підпорядкованих сил;
приведення у готовність та залучення до дій за призначенням необхідної кількості сил і засобів, проведення заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
забезпечення сталого функціонування об’єктів економіки та об’єктів першочергового життєзабезпечення постраждалого населення;
здійснення заходів щодо життєзабезпечення та соціального захисту постраждалого населення, проведення гуманітарних акцій;
приймає рішення (за поданням міської комісії з питань ТЕБ та НС) щодо виділення матеріальних цінностей з міського матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
доповідає голові Бориспільської районної державної адміністрації Київської області (Бориспільської районної військової адміністрації Київської області) про обстановку, що склалася в місті, про прийняті рішення, за необхідності звертається з проханням про позичання чи розбронювання матеріальних цінностей районного резерву, про виділення коштів з резервного фонду бюджету;
проводить брифінги для преси щодо обстановки, яка склалася;
здійснює контроль за проведенням визначених заходів.

  • Заступник міського голови:

доповідає голові міської ради про стан виробничо-промислової, радіаційної, хімічної, біологічної, сейсмічної, гідрогеологічної і гідрометеорологічної обстановки;
за дорученням голови міської ради або своїм рішенням дає розпорядження на проведення збору членів Бориспільської міської комісії з питань ТЕБ та НС і проводить засідання;
організовує взаємодію з органами управління щодо залучення сил і засобів до проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
координує дії підприємств, установ, організацій щодо:
забезпечення сталого функціонування об’єктів економіки та об’єктів першочергового життєзабезпечення постраждалого населення;
здійснення заходів щодо життєзабезпечення і соціального захисту постраждалого населення.
доповідає голові міської ради про прийняті рішення, хід відновних робіт, стан функціонування об’єктів економіки та об’єктів першочергового життєзабезпечення постраждалого населення, здійснення заходів щодо життєзабезпечення і соціального захисту постраждалого населення, надає інформацію про порядок виконання робіт у подальшому та проблемні питання, розв’язання яких потребує його рішення;
здійснює контроль за проведенням визначених заходів.

  • Керівник відділу з питань НС та ЦЗН в телефонному режимі та інші засоби оповіщення і зв’язку проводить оповіщення членів міської комісії з питань ТЕБ та НС, а у разі потреби – членів міської комісії з питань евакуації.
  • Бориспільська міської комісія з питань ТЕБ та НС:

забезпечує координацію, організацію робіт та взаємодію органів управління, сил та засобів Бориспільської міської субланки Бориспільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, а також громадських організацій щодо надання допомоги населенню, що постраждало внаслідок виникнення надзвичайної ситуації;
організовує роботу з локалізації або ліквідації наслідків надзвичайної ситуації місцевого рівня;
залучає до виконання робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації необхідні рятувальні, транспортні, будівельні, медичні та інші підприємства, установи, організації з використанням наявних матеріально-технічних, продовольчих та інших ресурсів і запасів;
вживає заходи, необхідні для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у небезпечних районах;
забезпечує здійснення заходів щодо соціального захисту населення, що постраждало внаслідок виникнення надзвичайної ситуації;
встановлює межі зони, на якій виникла надзвичайна ситуація, та організовує визначення розміру шкоди, заподіяної суб’єктам господарювання і населенню внаслідок виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня;
організовує здійснення постійного контролю за станом навколишнього природного середовища на території, що зазнала впливу надзвичайної ситуації, обстановкою на аварійних об’єктах і прилеглих до них територіях;
приймає рішення щодо попередньої класифікації надзвичайної ситуації за видом, класифікаційними ознаками та рівнем, забезпечує своєчасне подання до Бориспільського РУ ГУ ДСНС зазначених матеріалів;
вивчає обставини, що склалися, та подає органу, який її утворив, інформацію про вжиті заходи, причини виникнення та результати ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також пропозиції щодо подальших дій із запобігання її розвитку.

  • Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації:

виїжджає на місце виникнення надзвичайної ситуації та здійснює безпосереднє керівництво організацією та проведенням робіт у зоні надзвичайної ситуації;
визначає фактичне місце розташування штабу НС за адресою: вулиця Київський шлях, 72, м. Бориспіль, Київської області, каб. 305, 3 поверх;
утворює штаб, призначає начальника штабу та організовує його роботу, дає розпорядження щодо проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт;
уточнює завдання суб’єктам, задіяним до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
організовує зв’язок з мобільними оперативними групами, утвореними в органах виконавчої влади, які залучаються до реагування на надзвичайну ситуацію;
організовує через штаб виконання таких заходів:
визначення зони ураження надзвичайної ситуації, кількості і місць перебування в ній людей, організовує їх рятування та надання медичної допомоги;
збирання даних про обстановку в зоні надзвичайної ситуації, їх аналіз та узагальнення;
визначення головного напряму ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, прийняття рішення щодо проведення аварійно-рятувальних робіт, захисту населення і території від наслідків надзвичайної ситуації та забезпечення життєдіяльності постраждалих;
розроблення оперативних планів заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, зосередження в районі надзвичайної ситуації необхідних сил і технічних засобів та своєчасне введення їх у дію;
визначення кількості і складу аварійно-рятувальних формувань, необхідних для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, порядку і строків їх залучення згідно з планами реагування на надзвичайні ситуації і планами взаємодії;
організація взаємодії аварійно-рятувальних служб та формувань, залучених до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, з метою ефективного використання їх потенціалу;
керівництво аварійно-рятувальними та іншими невідкладними роботами;
ведення обліку робіт, що були проведені аварійно-рятувальними службами та формуваннями під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
ведення обліку загиблих та постраждалих унаслідок надзвичайної ситуації;
інформування населення про наслідки та прогноз розвитку надзвичайної ситуації, хід її ліквідації та правила поведінки в зоні надзвичайної ситуації;
проведення евакуаційних заходів, крім загальної або часткової евакуації населення;
зупинення діяльності об’єктів, що розташовані в зоні надзвичайної ситуації, незалежно від форми власності і підпорядкування, введення обмеженого доступу на територію цієї зони;
залучення в установленому порядку до проведення робіт аварійно-рятувальних формувань, громадських організацій та окремих громадян за їх згодою, необхідних транспортних та інших технічних засобів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, які перебувають у зоні надзвичайної ситуації;
зупинення аварійно-рятувальних робіт у разі підвищення рівня загрози життю рятувальників та інших осіб, які беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
організовує взаємодію органів управління і сил цивільного захисту, що залучаються до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
організовує з метою першочергового життєзабезпечення постраждалих та оперативної ліквідації наслідків надзвичайної ситуації контроль за виконанням усіх видів забезпечення під час дій у зоні надзвичайної ситуації;
організовує забезпечення, контроль та координацію робіт, пов’язаних із здійсненням заходів безпеки під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
Керівник відділу з питань НС та ЦЗН:
здійснює збір інформації про виникнення і розвиток події, проводить її аналіз та здійснює попередню оцінку оперативної обстановки;
готує розгорнуту доповідь про оперативну обстановку (виробничо-промислову, радіаційну, хімічну, біологічну, сейсмічну, гідрогеологічну, гідрометеорологічну) обстановку на території Бориспільської МТГ та надає її голові міської ради та голові комісії з питань евакуації для прийняття відповідних рішень;
забезпечує оформлення відповідних рішень голови міської ради, розробляє проекти розпорядчих, організаційних, плануючих та інформаційних документів (розпоряджень, доручень, планів, протоколів тощо), доведення їх до виконавців, організовує контроль за їх виконанням;
організовує оповіщення та інформування населення про виникнення надзвичайної ситуації, хід її ліквідації та надає рекомендації щодо правил поведінки в осередках ураження (у разі необхідності);
забезпечує підготовку та надання відділу інформаційної діяльності та зв’язку  з громадкістю інформаційно-довідкових матеріалів для підготовки та забезпечення інформування населення про виникнення надзвичайної ситуації, хід її ліквідації, надання рекомендацій щодо правил поведінки в осередках ураження;
готує проєкт розпорядження голови міської ради на виділення матеріальних цінностей з матеріального резерву;
координує взаємодію оперативних груп та організовує роботу місцевої комісії з питань ТЕБ та НС та місцевої евакуаційної комісії;
готує донесення відповідним органам управління і доповіді про хід ліквідації надзвичайної ситуації та про оперативну обстановку;
забезпечує організацію взаємодії та взаємного інформування з органами управління та силами, залученими до виконання відновних робіт;
інформує відділу інформаційної діяльності та зв’язку  з громадкістю про хід відновних робіт.
Виконавчий комітет Бориспільської міської ради, підприємства, установи, організації:
організують життєзабезпечення населення в зоні надзвичайної ситуації, на маршрутах евакуації та в місцях розміщення евакуйованого населення, за встановленими нормами і нормативами, включаючи забезпечення водою, продуктами харчування, предметами першої необхідності, місцем для тимчасового проживання, медичними виробами, лікарськими засобами та комунально-побутовими послугами, а також транспортне та інформаційне забезпечення;
забезпечують стале функціонування об'єктів економіки та життєзабезпечення і надання послуг населенню;
організовують постійний контроль за станом довкілля на території, що зазнала впливу наслідків надзвичайної ситуації, обстановкою на аварійних об'єктах і прилеглій до них території через державну систему моніторингу довкілля;
готують інформацію до вищих органів влади щодо рівня надзвичайної ситуації та вжитих заходів, пов'язаних із реагуванням на цю ситуацію;
організовують оповіщення населення та надання йому необхідних рекомендацій щодо поведінки в умовах, які склалися.
Спеціальна комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного та характеру місцевого рівня (у разі створення):
координує діяльність підприємств, установ та організацій, пов'язані з виконанням комплексу робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, забезпечення життєдіяльності постраждалого населення, функціонування об'єктів соціальної, комунально-побутової, промислової та аграрної сфери, проведення відбудовних робіт;
визначає першочергові заходи щодо проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у зоні надзвичайної ситуації;
організовує роботу щодо ліквідації надзвичайної ситуації та визначає комплекс заходів щодо ліквідації її наслідків;
залучає до проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відповідні аварійно-рятувальні, транспортні, будівельні, медичні та інші формування;
вносить до відповідного підприємства, установи та організації пропозиції стосовно виділення додаткових коштів для здійснення першочергових заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
вивчає ситуацію, що склалася, та готує інформацію до Бориспільського РУ ГУ ДСНС у Київській області та Виконавчого комітету Бориспільської міської ради, про вжиття заходів реагування на надзвичайну ситуацію, причини її виникнення, хід відбудовних робіт;
організовує роботу, пов'язану з визначенням розміру збитків унаслідок надзвичайної ситуації, та затверджує відповідні акти;
організовує інформування населення про стан справ, наслідки та прогноз розвитку надзвичайної ситуації, хід ліквідації та правила поведінки;
організовує проведення моніторингу стану довкілля на території, що зазнала впливу надзвичайної ситуації;
здійснює прогноз розвитку надзвичайної ситуації;
вносить пропозиції про заохочення осіб, які брали участь у розробленні та здійсненні заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та проведенні відбудовних робіт;
організовує надання допомоги потерпілим та сім'ям загиблих унаслідок надзвичайної ситуації;
виконує інші необхідні функції з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у межах своїх повноважень.

РОЗДІЛ V
Управління під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

  • До прибуття керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації його обов’язки виконує керівник підрозділу (служби, формування) сил цивільного захисту, який прибув до зони надзвичайної ситуації першим.

Якщо надзвичайна ситуація сталася:
на режимному об’єкті, який перебуває у сфері управління відповідного органу Виконавчого комітету Бориспільської міської ради, питання призначення керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації вирішується цим органом;
на потенційно небезпечному об’єкті або об’єкті підвищеної небезпеки до прибуття керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, його обов’язки виконує диспетчер об’єкта або особа старшого інженерно-технічного персоналу, яка перебуває на зміні.

  • У разі ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка за характером та наслідками не потребує спеціального призначення керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, обов’язки такого керівника забезпечує керівник аварійно-рятувальної служби, що виконує завдання з ліквідації наслідків цієї надзвичайної ситуації.
  • Рішення керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації оформляється розпорядженням. Підготовка рішень керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, їх реєстрація в установленому порядку після підписання, доведення до виконавців і контроль за їх виконанням здійснюється штабом.
  • Рішення керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації є обов’язковими для виконання всіма суб’єктами, які беруть участь у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також громадянами і суб’єктами господарювання, що перебувають у зоні надзвичайної ситуації.
  • Після ліквідації наслідків надзвичайної ситуації керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації надає голові міської ради пропозицію щодо переведення органів управління і сил цивільного захисту районної підсистеми до функціонування у режимі повсякденного функціонування, та надалі - звіт про прийняті рішення і перебіг подій під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та видає розпорядження про ліквідацію штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

РОЗДІЛ VI
Залучення сил цивільного захисту і проведення аварійно-рятувальних
та інших невідкладних робіт

  • У разі виникнення надзвичайних ситуацій на території Бориспільської МТГ для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт залучаються сили та засоби Бориспільської міської субланки Бориспільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області.
  • З метою оперативного вжиття заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт силами цивільного захисту утворюється угруповання сил цивільного захисту, залучення яких здійснюється поешелонно.

До складу сил першого ешелону відносяться сили цивільного захисту, які перебувають на цілодобовому чергуванні, із строком готовності до 40 хвилин, у зоні відповідальності яких виникла надзвичайна ситуація.
До складу сил другого ешелону відносяться сили цивільного захисту, строк готовності до дій за призначенням яких перевищує 2 години.

  • На час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у підпорядкування керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації переходять усі аварійно-рятувальні служби, що залучаються до ліквідації таких наслідків.
  • Залучення сил цивільного захисту до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій здійснюється згідно з планами реагування на надзвичайні ситуації, планами взаємодії органів управління та сил цивільного захисту у разі виникнення надзвичайних ситуацій, а також планами локалізації і ліквідації наслідків аварійних ситуацій.
  • Рішення про залучення сил цивільного захисту приймають органи управління, яким підпорядковані такі сили, на підставі звернень органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, на території яких виникла надзвичайна ситуація, або керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відповідно до її рівня.
  • У надзвичайних ситуаціях органи управління та сили функціональних підсистем підпорядковуються органам управління міської підсистеми.

РОЗДІЛ VII
Організація взаємодії

  • Для своєчасного запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ефективного реагування на них, узгодження спільних дій органів управління, служб і формувань міжвідомчого угруповання сил організовується взаємодія органів управління і сил цивільного захисту.
  • Органи управління цивільного захисту відповідно до своїх повноважень взаємодіють на підставі завчасно розроблених планів реагування на надзвичайні ситуації.
  • Органи управління зобов’язані:

визначити взаємодіючі органи управління, склад і кількість сил та засобів під час проведення пошуково-рятувальних робіт, відселення населення, надання допомоги постраждалим;
встановити порядок оповіщення, організації зв’язку, приведення у готовність органів управління, чергових сил та засобів під час проведення пошукових робіт, допоміжне виділення сил та засобів, управління силами та засобами, узгодження сумісних дій під час проведення пошуково-рятувальних робіт, надання допомоги постраждалим, відселення населення;
визначити основні напрямки роботи і зосередження на їх виконанні взаємодіючих органів управління та сил.

  • У разі змін обстановки і необхідності виконання нових завдань порядок взаємодії уточнюється.

РОЗДІЛ VIII
Організація основних видів забезпечення під час проведення
аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт і ліквідації
наслідків надзвичайної ситуації
Загальне керівництво організацією забезпечення дій залучених сил та засобів покладається на керівника робіт з ліквідації наслідків НС, а безпосередня організація забезпечення за видами – на відповідних посадових осіб штабу з ліквідації НС та керівників служб, залучених до реагування на НС.
Оперативне забезпечення:
оперативне забезпечення полягає в організації та здійсненні заходів, спрямованих на підвищення ефективності дій підрозділів органів управління та сил цивільного захисту щодо порятунку населення, надання допомоги постраждалим, недопущення збільшення масштабів та мінімізації збитків від НС. Основними видами оперативного забезпечення є: розвідка, інженерне, радіаційне, хімічне, біологічне, гідрометеорологічне та психологічне забезпечення.
Розвідка:
Завдання розвідки – збір, узагальнення, вивчення даних про стан природного середовища і обстановки в районах аварій, катастроф, стихійних лих, а також на ділянках і об’єктах проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт;
забезпечення моніторингу довкілля за зміною ступеня зараженості (забруднення) об’єктів зовнішнього середовища, особового складу спеціалізованих формувань, техніки, що ведуть рятувальні роботи, радіоактивними, хімічними речовинами, біологічними патогенними агентами в районах надзвичайних ситуаційна територіях, які до них прилягають;
виявлення загальної, хімічної, пожежної, інженерної, медичної обстановки та санітарно-епідемічної ситуації в районах надзвичайних ситуації для визначення умов та обсягу заходів щодо проведення рятувальних та інших невідкладних робіт;
установлення місць перебування людей, які постраждали при надзвичайній ситуації, визначення засобів порятунку;
контроль за обстановкою і санітарно-епідеміологічним станом районів, розміщенням відселеного з небезпечних зон населення.
За результатами проведення розвідки необхідно отримати наступні дані:

  • межі зони можливого ураження та зони НС;
  • характер обстановки в зоні НС;
  • визначення місць знаходження потерпілих і їх стану;
  • оцінка стану об’єктів у зоні НС (будівель, інженерних комунікацій, ліній зв’язку, джерел води);
  • встановлення ступеня радіоактивного, хімічного, біологічного зараження;
  • виявлення осередків пожеж;
  • визначення під’їзних шляхів до місця роботи і шляхів евакуації постраждалих та населення;
  • орієнтовні обсяги збитків (від руйнувань, затоплень, пожеж тощо);
  • кількість загиблих, постраждалих які потребують допомоги;
  • вторинні небезпечні чинники НС;
  • першочергові заходи щодо захисту і порятунку людей та матеріальних цінностей;
  • орієнтовні обсяги аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

До проведення розвідки в зоні НС залучаються підрозділи сил першого ешелону, а саме:

  • підрозділи Бориспільського РУ ГУ ДСНС України у Київській області;
  • Комунальні підприємства  Бориспільської міської територіальної громади.

Подальше вивчення оперативної обстановки в зоні ліквідації НС проводиться силами відповідних служб та об’єктивних формувань:
Інженерне забезпечення:
Інженерне забезпечення здійснюється інженерною службою, яка відповідно до завдань:
проводить спеціальну розвідку в місцях виникнення (загрози виникнення) надзвичайної ситуації, шляхів руху та маршрутів евакуації;
планує і організує заходи інженерного захисту населення і територій району зокрема з відновлення шляхів, мостів, виконання протиповіневих та протизсувних заходів;
організує обстеження будівель, споруд, інженерних мереж і транспортних комунікацій, здійснення заходів щодо їх безпечної експлуатації;
здійснює методичне забезпечення робіт і заходів під час будівництва та інженерного захисту об’єктів і територій;
веде облік інженерної техніки, яка може бути залучена для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, залучення її до проведення таких робіт.
забезпечення проїзду по завалених, заметених чи зруйнованих ділянках доріг;
виконання інженерних робіт під час ліквідації наслідків аварій на вибухопожежонебезпечних, хімічно та радіаційно небезпечних об’єктах, при транспортуванні небезпечних вантажів залізницею та автошляхами, при катастрофах на залізничному та автомобільному транспорті;
виконання інженерних робіт під час локалізації і ліквідації великих пожеж у лісах та на торфовищах.
До виконання завдань інженерного забезпечення також залучаються сили і засоби, формувань, підприємств і організацій відповідно до планів реагування та рішень керівника з ліквідації наслідків НС.
Радіаційне, хімічне та біологічне забезпечення:
виявлення й оцінка хімічної обстановки (радіаційної обстановки) у районі і зоні дії надзвичайної ситуації;
визначення і запровадження режимів і заходів безпеки при роботі особового складу, що веде рятувальні роботи, і поведінки населення в зонах хімічного, радіоактивного ураження (забруднення);
проведення (за потреби) на ранній стадії радіаційної аварії йодної профілактики населення та учасників ліквідації наслідків аварії;
здійснення хімічного (дозиметричного) контролю;
забезпечення особового складу, що веде рятувальні роботи, засобами індивідуального захисту;
ліквідація хімічного, радіоактивного забруднення;
проведення санітарної обробки особового складу сил цивільного захисту та населення, а також проведення спеціальної обробки одягу, майна, транспорту, споруд.
Організація і виконання заходів хімічного забезпечення покладається на:
Бориспільське РУ ГУ ДСНС України у Київській області;
Бориспільська районна філія ДУ «Київський обласний центр контролю та профілактики МОЗ України»;
Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Бориспільського району ГУ Держпродспоживслужби у Київській області.
Гідрометеорологічне забезпечення
Гідрометеорологічне забезпечення організовується і ведеться з метою всебічного обліку метеорологічних чинників погоди і стихійних гідрометеорологічних явищ у разі загрози і виникненні стихійного лиха, аварій, катастроф.
Основними завданнями гідрометеорологічного забезпечення є надання:
результатів поточних метеорологічних і аерологічних спостережень і відомостей про стихійні гідрометеорологічні явища погоди (далі - СГЯ);
фактичних і прогностичних характеристик середнього вітру (швидкість і напрямок);
результатів поточних гідрометеорологічних спостережень та відомостей про СГЯ;
довгострокових і короткострокових гідрометеорологічних прогнозів і попереджень про СГЯ;
видачу довідок, матеріалів і інструкцій із гідрометеорологічного режиму.
Виконавчий комітет Бориспільської міської ради отримує від територіальних органів гідрометеорологічної служби інформацію про фактичну і очікувану гідрометеорологічну ситуацію та небезпечні явища, передає інформацію керівнику робіт з ліквідації наслідків НС для оцінки обстановки і прогнозування її впливу на організацію і виконання заходів з ліквідації НС.
Матеріально-технічне забезпечення.
Для проведення заходів матеріально-технічного забезпечення використовуються стаціонарні підприємства торгівлі (магазини, склади, бази), підприємства громадського харчування (їдальні, ресторани, кафе, склади, бази), хлібозаводи (хлібопекарні), підприємства із зберігання продовольства (елеватори, бази хлібопродуктів, холодильники) підприємства харчової та легкої промисловості, їхні бази і склади, нафтобази, склади ПММ, автозаправні станції, станції технічного обслуговування автомобільної техніки, а також рухомі формування - пункти харчування, пункти речового забезпечення, пункти продовольчого забезпечення, ланки підвозу води, заправні станції, ремонтно-відновлювальні групи та евакуаційні групи за рішенням голови міської ради незалежно від форм власності та господарювання.
Організація всебічного забезпечення потерпілого населення покладається на органи місцевого самоврядування. До виконання заходів залучаються сили і засоби служб цивільного захисту міста та інших установ і організацій залежно від обстановки, що склалася.
Матеріально-технічне забезпечення заходів з ліквідації НС може здійснюватися з використанням поточного запасу матеріалів, палива та інших матеріальних цінностей з міського матеріального резерву та комунальних служб Бориспільської МТГ, що зберігаються на території міста.
Транспортне забезпечення.
Транспортне забезпечення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт організовується для:
вивозу із осередків ураження і районів стихійного лиха населення, худоби, матеріальних, культурних та інших цінностей;
перевезення рятувальних підрозділів до районів (об’єктів) проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт;
підвіз у райони надзвичайної ситуації матеріально-технічного майна для забезпечення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
Транспортне забезпечення здійснюється за рахунок транспортних засобів міських територіальних громад.
До виконання завдань цивільного захисту залучаються всі автотранспортні підприємства (перевізники), які знаходяться на території Бориспільської МТГ. Управління транспортним забезпеченням здійснює керівник з ліквідації наслідків НС.
Перевезення з районів надзвичайної ситуації здійснюються в два етапи:

  • Вивіз населення.
  • Перевезення худоби і матеріальних цінностей.

Медичне забезпечення:
виконання невідкладних медичних, санітарно-гігієнічних та протиепідемічних (профілактичних) заходів, у разі виникнення надзвичайної ситуації, з метою збереження життя та здоров’я населення МТГ та особового складу аварійно-рятувальних формувань, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення;
проведення медичної розвідки районів стихійного лиха, техногенних аварій та катастроф;
залучення сил та засобів медичної служби цивільного захисту для медичного забезпечення та забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення МТГ під час виникнення надзвичайних ситуацій;
надання прогнозу можливої медичної обстановки на території Бориспільської МТГ після виникнення стихійного лиха, аварій, катастроф;
залучення сил та засобів служби медицини катастроф до надання екстреної медичної допомоги постраждалим, здійснення сортування постраждалих, організація евакуації постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій до закладів охорони здоров’я;
організація роботи закладів охорони здоров’я під час прийому великої кількості постраждалих у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
організація та здійснення медичних профілактичних заходів серед населення та особового складу підрозділів та формувань цивільного захисту, задіяних до ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків;
здійснення інших заходів медичного захисту населення.
Інформаційне забезпечення.
Інформаційне забезпечення організовується службою зв’язку та оповіщення Бориспільської міської субланки Бориспільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області та Бориспільським РУ ГУ ДСНС у Київській області, штабом з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та спеціальною комісією з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру (у разі її утворення) з метою своєчасного та об’єктивного інформування населення про обстановку у зоні НС, хід ліквідації її наслідків та можливий розвиток подій.
Охорона публічного (громадського) порядку.
З метою оперативного керівництва силами і засобами, встановлення взаємодії з підприємствами, установами, організаціями, старостами та штабом з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, надання всебічної допомоги постраждалому населенню до місця виникнення НС направляється оперативна група Бориспільського РУП ГУ НП України в Київській області, яке обслуговує цю територію.
Основні завдання:
надання допомоги в оповіщенні населення Бориспільської МТГ, що потрапляє в зону НС;
забезпечення режиму допуску до району НС і охорона публічного (громадського) порядку на цій території;
регулювання дорожнього руху, участь в евакуації населення;
забезпечення охорони громадського порядку в місцях розміщення евакуйованого населення і охорони залишеного в зоні НС державного, громадського майна і особистого майна громадян;
участь у роботі комісій із обліку втрат населення
Інші види забезпечення.
Інші види забезпечення здійснюються службами у відповідності до положення про територіальні спеціалізовані служби цивільного захисту місцевого рівня Бориспільської міської субланки Бориспільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, а саме:
комунально-технічна служба – організує та здійснює організаційно-технічні заходи щодо підвищення стійкості комунально-енергетичних мереж, організує підвезення (подачу) питної і технічної води у зоні ліквідації НС, організує захист населення у захисних спорудах цивільного захисту, спорудах подвійного призначення на найпростіших укриттях;
служба енергетики – організує обстеження будівель, споруд, інженерних мереж та електрокомунікацій здійснення заходів щодо їх безпечної експлуатації;
пожежно-рятувальна служба –  координує дії з планування та здійснення організаційних та інженерно-технічних заходів щодо підвищення рівня протипожежного захисту об’єктів і територій.

Заступник міського голови                                          Дмитро ГОПАНЧУК

Заступник начальника відділу з питань
надзвичайних ситуацій та цивільного
захисту населення виконавчого комітету
Бориспільської міської ради                                                            Юлія БУРЯК