Повідомлення про проведення установчих зборів об‘єднання співвласників багатоквартирних будинків №46, №48, №50 по вул. В. Гудзя (Лютнева) в м. Бориспіль Опитування для осіб з інвалідністю та роботодавців, які працевлаштовують осіб з інвалідністю Оголошення ТОВ «ГРАД-2007» про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: нове будівництво та експлуатація автозаправної станції з автогазозаправним пунктом за адресою: Київська область, місто Бориспіль, вулиця Шевченка, 102-В Фінансова підтримка на відкриття або перезапуск власної справи в рамках Програми підтримки економічної стійкості (ERP) Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області 30 червня 2026 року відбудеться Всеукраїнський День поля «Сортові ресурси та технологічні інновації» Про скликання сімдесят восьмої сесії міської ради VІІІ скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Оголошення про формування конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору незалежних членів наглядової ради Комунального некомерційного підприємства «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів на території Бориспільської міської територіальної громади з 2027 року Грантове фінансування для малого та середнього бізнесу, що постраждав від війни Рахункова палата проводить опитування громадян з метою виявлення найбільш актуальних проблем територіальних громад та врахування думки громадян Звіт ТОВ «УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ» з оцінки впливу на довкілля «Розробка (продовження розробки) Глибоцького родовища піску, придатного як пісок-компонент в’яжучого для щільних силікатних бетонів, а також для благоустрою, рекультивації та планування в Бориспільському районі Київської області» До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Про скликання сімдесят сьомої сесії міської ради VІІІ скликання КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" запрошує долучитися до донорського забору крові Виконавчий комітет Бориспільської міської ради повторно оголошує конкурс по відбору експертів – суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): земельна ділянка № 1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. ГО «Захист прав молоді та релігійних громад» запрошує до вишкільного табору «ЧИН ГЕРОЇВ» Інформування про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Опитування мешканців територіальних громад Київщини з метою визначення потреб маломобільних груп населення Онлайн-навчання та тренінги для соціальних працівників з питань надання кваліфікованої підтримки та допомоги дітям, які постраждали від онлайн-насильства, та їхнім сім’ям Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації фізичним особам за утримання корів Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування витрат на створення нових виробництв з переробки сільськогосподарської продукції або збільшення потужностей наявних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування вартості придбаного суб’єктами господарювання насіння нішевих технічних культур (льону, гірчиці, коріандру) Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання для надання часткового відшкодування вартості закуплених суб’єктами господарювання племінних кізочок, козематок, ярок та вівцематок Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації суб’єктам господарювання за приріст корів власного відтворення Увага! 14-15 травня 2026 року заплановані роботи по промивці та знезараженню резервуарів чистої води та мереж водопостачання у Борисполі Оголошення ТOB «ЖЕК-53» про підвищення тарифів по наданню послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з 01 червня 2026 року Щодо необхідності своєчасної сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє про наявність вакантних посад Про скликання сімдесят шостої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання З 4 по 17 травня 2026 року пройде Марафон кліматичної адаптації Щодо проведення заходів із взяття на військовий облік призовників юнаків 2009 року народження з 01 січня по 31 липня 2026 року Опитування ГО «Зміст» про вивчення рівня обізнаності, відповідності та готовності українських аграрних ОГС до вимог законодавства ЄС щодо організацій виробників Виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголошує конкурс по відбору експертів –суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): - земельна ділянка №1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. Повідомлення ТОВ "ЛНК"про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля: експлуатація існуючої комплексної інженерної споруди з системою збору біогазу не діючого полігону твердих побутових відходів (ТПВ) для виробництва електроенергії на території в районі с. Глибоке Бориспільського району Київської області, за межами населеного пункту Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області Запуск онлайн-курсу «Фінанси для бізнесу: люди, процеси, системи» Про скликання сімдесят п’ятої сесії міської ради VІІІ скликання Оголошено набір на участь в одноденному воркшопі «Відповідальне ведення бізнесу як передумова відновлення та євроінтеграції: інструменти для місцевих громадських організацій» Запуск безоплатного онлайн-курс із системного маркетингу З 01 травня 2026 року змінюється тариф послуги, що надає ТОВ «ЖЕК-53» Про скликання сімдесят четвертої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання «Майстерня власного бізнесу»: навчання та менторська підтримка для жінок, які планують започаткувати власну справу або відновлюють бізнес після вимушених змін Позачерговий прийом військовослужбовців у поліклінічному відділенні КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Бориспільське районне споживче товариство запрошує на передвеликодній ярмарок! Відкрито реєстрацію до Молодіжної ради 4-го скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
logo diia

Про схвалення проєкту Програми розвитку та підтримки галузі охорони здоров’я Бориспільської міської територіальної громади на 2025-2027 роки

17 жовт. 2024

 

З метою надання доступної та якісної медичної допомоги мешканцям Бориспільської міської територіальної громади, відповідно до рішення міської ради від 13.09.2024 № 3697-57-VIII «Про затвердження Стратегії розвитку Бориспільської міської територіальної громади до 2030 року», Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», підпункту 1 пункту а) статті 27, підпункту 1 пункту 2 статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:

1. Схвалити проєкт Програми розвитку та підтримки галузі охорони здоров’я Бориспільської міської територіальної громади на 2025-2027 роки (далі - Програма), що додається.
2. Заступнику міського голови Матяш Т.О. у встановленому порядку організувати подання проєкту Програми на розгляд міській раді.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Матяш Т.О.

Секретар міської ради                                       Владислав БАЙЧАС

СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого комітету міської ради
_________________№ ________

Програма розвитку та підтримки галузі охорони здоров’я
Бориспільської міської територіальної громади
на 2025-2027 роки

1. Паспорт Програми

1. 

Ініціатор розроблення програми 

Управління економіки виконавчого комітету Бориспільської міської ради

2. 

Дата, номер і назва розпорядчого документу про ініціювання розроблення програми

Доручення Бориспільського міського голови від 09.09.2024 № 8-2

3. 

Розробник програми 

Управління економіки виконавчого комітету Бориспільської міської ради

4. 

Співрозробники програми 

КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» (далі – КНП «Бориспільський МЦПМСД»), КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» (далі – КНП «ББЛІЛ»), КНП «Бориспільський стоматологічний центр» (далі – КНП «БСЦ»), управління капітального будівництва Бориспільської міської ради (далі - УКБ)

5.

Головний розпорядник коштів

Виконавчий комітет Бориспільської міської ради

6. 

Відповідальний виконавець програми 

Виконавчий комітет Бориспільської міської ради

7. 

Співвиконавці програми

КНП «Бориспільський МЦПМСД», КНП «ББЛІЛ», КНП «БСЦ», УКБ

8. 

Термін реалізації програми 

2025-2027 роки

9. 

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі:

538 580,00 тис. грн

9.1.

коштів місцевого бюджету

432 760,00 тис. грн

9.2.

коштів інших джерел

105 820,00 тис. грн

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

          Створення умов для ефективних і доступних медичних послуг та медичного обслуговування населення є конституційним обов’язком держави, а збереження, охорона та зміцнення здоров'я і благополуччя громадян – одним із ключових завдань та пріоритетів. Здоров'я населення є не лише показником сучасного соціально-економічного стану країни, а й запорукою її розвитку завдяки зростанню можливостей для реалізації індивідуального потенціалу громадян внаслідок збільшення тривалості і якості життя.
Реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я на місцевому рівні забезпечують органи місцевого самоврядування, до відання яких належать власні та делеговані повноваження. Одним із основних завдань органів місцевого самоврядування є створення умов для ефективного, доступного, безоплатного та якісного медичного обслуговування населення; управління закладами охорони здоров’я, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення; забезпечення відповідно до законодавства пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення.
Розроблення та прийняття програми розвитку та підтримки галузі охорони здоров’я Бориспільської міської територіальної громади на 2025-2027 роки (далі - Програма) зумовлено необхідністю виконання завдань, визначених державою у сфері охорони здоров’я на місцевому рівні, а також реалізацією Стратегії розвитку Бориспільської міської територіальної громади до 2030 року, затвердженої рішенням міської ради від 13.09.2024 № 3697-57-VIII, а саме: стратегічної цілі №3 «Розвиток людського потенціалу», яка включає операційну ціль 3.1. «Доступна та ефективна система надання медичних послуг».
Однією із складових людського потенціалу є високі якісні характеристики людини, стан її фізичного та психологічного благополуччя, її можливість прожити тривале і здорове життя. Людський капітал - основа відновлення та розвитку громади. В умовах багаторічних демографічних викликів, які ще більше загострились через війну, здоров'я населення - фізичне та психічне - стає критично важливим фактором для продуктивності та майбутнього розвитку. Відновлення та залучення інвестицій у громаду, їх спроможність залежатимуть від наявності здорового та працездатного населення.
А тому створення та розвиток системи охорони здоров’я Бориспільської міської територіальної громади, за ефективного функціонування якої кожен мешканець матиме повноту можливостей подбати про своє здоров’я, підтримувати, зберігати його та отримувати найвищий доступний рівень первинної та спеціалізованої медичної допомоги незалежно від обставин – є одним з пріоритетів роботи міської влади.
Реалізація Програми дозволить удосконалити мережу закладів охорони здоров’я, поліпшити якість надання медичних послуг населенню, зміцнити систему охорони здоров’я через фінансову підтримку комунальних некомерційних підприємств та населення громади на медичне обслуговування понад програму медичних гарантій.
Хоча протягом останніх років заклади охорони здоров'я Бориспільської громади пройшли значний процес трансформації, отримали автономізацію у прийнятті рішень, кардинально змінили принципи фінасування, в основі яких лежить оплата за надані послуги, інтегрувалися в єдину електронну систему охорони здоров’я та стали складовою єдиного простору медичної допомоги в Україні, проте сьогодення диктує нові виклики, реагування на які потребує суттєвої фінансової підтримки та консолідації зусиль на національному, регіональному та місцевому рівнях задля їх вирішення.
З 2020 року заклади охорони здоров'я зазнали величезного навантаження, реагуючи на пандемію COVID-19, але повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну поставило перед ними ряд нових завдань, серед яких підвищенням попиту населення на окремі види медичної допомоги та послуг, які не були пріоритетними раніше, зокрема реабілітаційної допомоги ветеранам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни, внутрішньо-переміщеним особам.
На фоні несприятливої соціально-економічної ситуації та демографічних змін відбувається подальше погіршення стану здоров’я населення з істотним підвищенням в усіх вікових групах рівнів захворюваності хвороб, зокрема хронічних неінфекційних захворювань, включаючи серцево-судинні хвороби, злоякісні новоутворення, хвороби системи кровообігу, хронічні обструктивні хвороби легень, цукровий діабет тощо. На цей час основними причинами смертності залишаються хвороби системи кровообігу, злоякісні новоутворення, травми та отруєння. Високі показники за кількістю років здорового життя, втрачених через хвороби, інвалідність та смерть демонструють ішемічна хвороба серця, інсульти, біль у попереку, цироз печінки та травми. Проблеми психічного здоров’я, в тому числі депресивні стани, оцінювались як прихований виклик ще до початку повномасштабного вторгнення, а на сьогодні набувають першочергового пріоритету та будуть потребувати значних ресурсів.

Статистику захворювань населення по Бориспільській громаді протягом останніх трьох років відображено у таблиці:

 

Найменування класів хвороб

 

2021 рік

 

2022 рік

 

2023 рік*

Деякі інфекційні та паразитарні хвороби

3470

3807

1038

Новоутворення

6318

6362

5142

Хвороби крові, кровотворних органів та окремі порушення із залученням імунного механізму

69

81

72

Хвороби ендокринної системи, розладу харчування, порушення обміну речовин

10 969

11 102

1208

Захворюваність на активний туберкульоз

83

98

24

Хвороби нервової системи

3444

3291

498

Хвороби ока та придаткового апарату

280

332

328

Хвороби вуха та соскоподібного відростка

110

116

118

Хвороби системи кровообігу

3747

4726

4315

Хвороби органів дихання

24 027

26 334

18531

Хвороби органів травлення

2700

2844

968

Хвороби шкіри та підшкірної клітковини

440

565

504

Хвороби кістково-м’язової системи та сполучної тканини

512

480

437

Хвороби сечостатевої системи

392

440

382

Окремі стани, що виникають у перинатальному періоді

0

1

0

Вроджені аномалії (вади розвитку), деформації і хромосомні порушення

12

11

11

Симптоми, ознаки та відхилення від норми, що виявлені при лабораторних та клінічних дослідженнях, не класифіковані в інших рубриках

5

1

1

Травми, отруєння та деякі інші наслідки дії зовнішніх причин

348

476

425

Всього

66 487

71 177

29 310

*Дані за 2023 рік стосуються мешканців громади, які задекларовані у лікарів КНП «Бориспільський МЦПМСД»

Для надання доступної, кваліфікованої та якісної медичної допомоги мешканцям громади на первинному та спеціалізованому рівнях Бориспільською міською радою засновано КНП «Бориспільський МЦПМСД», КНП «БСЦ» та разом з іншими громадами – КНП «ББЛІЛ». Частки засновників КНП «ББЛІЛ» складають: Бориспільська міська рада - 75%, Вороньківська сільська рада – 9%, Пристолична сільська рада – 8%, Гірська сільська рада – 5%, Золочівська сільська рада – 3%.
Первинна медична допомога надається КНП «Бориспільський МЦПМСД», амбулаторії якого обладнані відповідно до Табелю оснащення. В амбулаторіях діють кабінети денного перебування пацієнтів для проведення інфузійної терапії пацієнтам, отримання всіх видів ін’єкцій. У діагностичних кабінетах можна провести швидкі дослідження крові, сечі та інші види аналізів завдяки діагностичним аналізаторам, є кабінет для щеплень. З метою надання своєчасної та якісної медичної допомоги в Бориспільському МЦПМСД є можливість отримати додаткові платні лікувально-діагностичні послуги, а саме: гінекологічні, фізіотерапевтичні, узд-послуги, хірургічні, рентгенологічні (цифровий рентген та мамографія), прийом отоларинголога, кардіолога, ортопеда-травматолога, а також послуги неекстреної медичної допомоги, тощо. З метою збереження та відновлення фізичного і психологічного здоров’я пацієнтів медичними працівниками підприємства з 01.05.2023 надається психологічна допомога
Проте з метою посилення спроможності та розвитку первинної медичної допомоги у старостинських округах, забезпечення доступності та інклюзивності сільських амбулаторій, які були приєднані в 2021 році до КНП «Бориспільський МЦПМСД» в рамках проведеної в Україні реформи децентралізації та створення Бориспільської міської територіальної громади, необхідно провести капітальні ремонти приміщень в с. Іванків та с. Любарці, завершити реконструкцію АЗПСМ в с. Сеньківка. Також мешканці не всіх мікрорайонів Борисполя мають територіальну доступність до первинної медичної допомоги через відсутність амбулаторії, наприклад, «Бежівка» та «Сині балки».
На спеціалізованому рівні медичні послуги надаються КНП «ББЛІЛ» та КНП «БСЦ». У 2023 році КНП «ББЛІЛ» увійшло до складу спроможної мережі закладів охорони здоров’я України як кластерний заклад охорони здоров’я.
У КНП «ББЛІЛ» пацієнти отримують спеціалізовану амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу у 14 відділеннях та кабінетах лікарні. Амбулаторна допомога забезпечується амбулаторно-поліклінічною службою, пропускна потужність якої 500 відвідувань за зміну. Для надання стаціонарної медичної допомоги функціонує 245 лікарняних ліжок. Лікарня має також жіночу консультацію, лабораторно-діагностичне відділення, до якого входять клінічна лабораторія, УЗД, рентгенологічна служба, фізіотерапія, патанатомія.
З 01 вересня 2022 року у стаціонарі відкрито відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії. Завдяки встановленому ангіографу лікарня вийшла на вищий рівень надання медичної допомоги, проводить складні оперативні втручання на органах серцево-судинної системи та забезпечує цілодобовий повний спектр медичної допомоги для проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця і відновлення кровотоку по інфарктзалежній артерії. Проте сьогодні МОЗ України не забезпечує в достатній кількості витратними матеріалами та стентами, які необхідно закупляти з інших джерел. Не дивлячись на капітальні інвестиції в останні роки, матеріально-технічний стан лікарні все ще потребує покращення. Особливо це стосується відділення акушерства та гінекології, яке через брак лікувальних площ тимчасово розміщене у пристосованому приміщенні інфекційного корпусу. Відсутні реабілітаційне відділення, діагностичний центр, надзвичайно обмежені у площі приміщення інших відділень лікарні, що ускладнює процес надання спеціалізованої медичної допомоги. Вирішити проблему може лише добудова/нове будівництво лікувального корпусу, пологового відділення, реконструкція терапевтичного відділення №1 під відділення реабілітації. Необхідно провести капітальний ремонт будівлі харчоблоку у відповідності до нових державних будівельних норм та придбати сучасне обладнання для приготування їжі та зберігання продуктів харчування. Старі будівлі гаража, господарські приміщення та покрівля лікувального корпусу також потребують капітального ремонту.
Повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну поставило ряд нових завдань перед закладами охорони здоров’я, де в пріоритеті стають послуги з лікування вогнепальних поранень та рваних травм, опіків, реабілітація, послуги з психічного здоров’я. На сьогодні є надзвичайно актуальним створення відділення медичної реабілітації на базі КНП «ББЛІЛ». Відкриття такого відділення у лікарні є необхідною умовою функціонування кластерного закладу охорони здоров'я, де буде надаватися стаціонарна та амбулаторна реабілітаційна допомога для військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб, цивільному населенню, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, пацієнтам з різноманітними захворюваннями, травмами або фізичними обмеженнями, особливо, які отримують допомогу при гострому інфаркті міокарда та гострому порушенні мозкового кругообігу, післятравматичну реабілітацію. Це значно підвищить шанс для порятунку українських Захисників та Захисниць, дітей, мирного населення та всіх, чиє здоров’я і життя забирає війна, дасть можливість оперативно отримувати висококваліфіковану медичну реабілітацію в Україні, застосовуючи сучасні досягнення науки і техніки.
Особливої підтримки на відшкодування лікарських засобів та медичних послуг понад програму медичних гарантій потребують учасники бойових дій, які проходять стаціонарне лікування у КНП «ББЛІЛ».
Медичні стоматологічні послуги надаються КНП «БСЦ». Це - сучасна стоматологічна клініка, де на новітньому медичному обладнанні в належних умовах надаються такі види стоматологічної допомоги: терапевтична, хірургічна, дитяча та ортопедична. Проте підприємство не може укласти договір з НСЗУ на зубопротезування окремих категорій осіб, які захищають незалужність, суверенітет та територіальну цілісність України, оскільки у зуботехнічній лабораторії відсутні фрезерний та зліпочний комплекси. Також у планах підприємства ввести в перелік стоматологічних послуг імплантологію, що підвищить конкурентспроможність КНП «БСЦ», стане джерелом додаткового доходу та більшого пацієнтообігу.
З метою забезпечення ефективної роботи діяльності КНП на законодавчому рівні розмежовані та диференційовані повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування. У рамках проведеної медичної реформи НСЗУ, як замовник медичних послуг та лікарських засобів за програмою медичних гарантій, здійснює оплату медичних послуг відповідним суб’єктам господарювання на підставі укладених договорів. Організація матеріально-технічного та фінансового забезпечення КНП належить до повноважень органів місцевого самоврядування.
У сучасних умовах реформування медичної галузі для забезпечення виконання КНП охорони здоров’я статутних завдань та підвищення результативності й ефективності задоволення потреб населення у певних видах медичної допомоги загалом, необхідно передбачати залучення додаткового фінансування, яке сприятиме досягненню фінансової стійкості, забезпеченню повних і своєчасних розрахунків за надані послуги та оновленню матеріально-технічної бази. Для КНП необхідні кошти для придбання обладнання,  інвентаря, меблів, медикаментів та перев’язувальних матеріалів, оплати послуг, у тому числі комунальних, тощо.
У зв’язку із загостренням проблем зі збереження здоров’я населення, зниження рівня добробуту громади через повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну зростає необхідність фінансової підтримки окремих груп населення та за певними категоріями захворювань шляхом відшкодування вартості лікарських засобів і виробів медичного призначення, вартість яких не відшкодовується за договорами про реімбурсацію, укладеними відповідно до законодавства, або  фінансуються з державного чи обласного бюджетів. Особливої уваги та підтримки потребують учасники бойових дій, інваліди внаслідок російсько-української війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, фізичний і психологічний стан яких надзвичайно підірваний. 

Одним із найскладнішим і найважливішим викликом для населення та сфери охорони здоров’я є постійне зростання рівня онкозахворювань, труднощі, пов’язані із діагностикою на ранній стадії, високою вартістю і складністю лікування. А тому фінансової підтримки потребує населення громади на відшкодування вартості ліків у разі амбулаторного лікування.
Прийняття Програми створює правові засади для запровадження фінансування заходів за рахунок міського бюджету, що виходять понад обсяг послуг, що фінансуються з Державного бюджету України та надання фінансової підтримки комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я, засновником/співзасновником яких є Бориспільська міська рада.

3. Мета Програми

Метою Програми є досягнення максимально можливого рівня здоров’я для всіх жителів Бориспільської міської територіальної громади незалежно від їх віку, статі, соціального статусу, зміцнення і охорони здоров’я протягом усього їхнього життя; забезпечення функціонування доступної, якісної та ефективної системи надання медичних послуг на первинному та спеціалізованому рівнях.

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми

Основними шляхами реалізації заходів Програми задля підвищення доступності та якості кваліфікованої медичної допомоги населенню Бориспільської міської територіальної громади є:
- будівництво, реконструкція, капітальні та поточні ремонти, інші капітальні та поточні видатки на заклади охорони здоров’я, що дозволить вирішити проблему забезпечення приміщеннями необхідної площі та створення  комфортного середовища для успішного лікування та швидкого одужання пацієнтів з урахуванням інклюзивності, оптимальної доступності приміщень для маломобільних груп, а також типових особливостей пацієнтів різних вікових категорій, підвищить їх безпеку під час лікувального процесу. Виконання Програми в частині будівництва нових корпусів, реконструкції та капітальних ремонтів здійснюватиметься через УКБ або КНП відповідно до затвердженої проєктно-кошторисної документації (далі - ПКД);
- зміцнення матеріально-технічної бази КНП відповідно до затверджених табелів оснащення, вимог НСЗУ до переліку обладнання, забезпечення необхідним діагностичним, медичним та енергетичним обладнанням, офісною та комп’ютерною технікою, меблями, медикаментами, виробами медичного призначення, витратними матеріалами, тощо;
- забезпечення покриття вартості комунальних послуг та енергоносіїв КНП відповідно до заявок на фінансування;
- утвердження престижності праці медичних працівників та вирішення кадрових питань у сфері охорони здоров’я через запровадження системи «місцевих стимулів»;
- забезпечення соціального захисту медичних працівників шляхом відшкодування витрат закладів охорони здоров’я на виплати працівникам, які мають право на песію на пільгових умовах;
- забезпечення безоплатними лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань; забезпечення безоплатними медичними виробами осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю здійснюється на підставі рецептів, виписаних пацієнтам пільгових категорій сімейними лікарями КНП «Бориспільський МЦПМСД» через КП «Бориспільська центральна аптека № 24»;
- підтримка окремих соціальних груп населення громади шляхом надання їм стоматологічних послуг (лікування та зубопротезування) безкоштовно або на пільгових умовах здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого Бориспільською міською радою, та які не фінансуються з Державного бюджету України в межах програми медичних гарантій. 
- підтримка ветеранів війни, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок російсько-української війни понад програму державних гарантій медичного обслуговування населення шляхом відшкодування витрат у разі стаціонарного лікування у КНП «ББЛІЛ».
Фінансування Програми здійснюється в межах видатків, затверджених в міському бюджеті, за рішеннями міської ради щодо виділення та спрямування коштів на виконання вказаної Програми. Обсяг видатків визначається рішеннями Бориспільської міської ради про бюджет або про внесення змін до показників місцевого бюджету на відповідний рік.
Програма розрахована на реалізацію заходів протягом 3-х років з 2025 по 2027 роки.

5. Ресурсне забезпечення Програми


Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми

 

Етапи виконання програми

Усього витрат на виконання програми
(тис.грн.)

2025

2026

2027

Обсяг ресурсів усього,
у тому числі:

172 410,00

195 760,00

170 410,00

 

538 580,00

Місцевий бюджет (тис.грн)

135 910,00

156 577,50

140 272,50

 

432 760,00

Інші джерела (тис.грн)

36 500,00

39 182,50

30 137,50

105820,00