З метою забезпечення безпечної, надійної експлуатації, обслуговування об’єктів благоустрою, враховуючи пропозиції постійних комісій міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації, благоустрою, екології, транспорту, зв’язку, торгівлі та побутового обслуговування населення, з питань планування бюджету, економічної реформи, відповідно до Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів затвердженого відповідним наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 № 154, Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах затвердженого відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045, Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України затверджених відповідним наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105, частини 2 статті 10, статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», статті 91 Бюджетного кодексу України, підпункту 1 пункту а) статті 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:
1. Схвалити Програму утримання та поточного ремонту об’єктів благоустрою Бориспільської міської територіальної громади на 2025-2027 роки (далі – Програма), що додається.
2. Заступнику міського голови Гопанчуку Д.О. подати в установленому порядку зміни до Програми на розгляд міській раді.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Гопанчука Д.О.
Секретар міської ради Владислав БАЙЧАС
СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого комітету міської ради
________________ № _______
Програма утримання та поточного ремонту об’єктів благоустрою Бориспільської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
Паспорт Програми
1. | Ініціатор розроблення програми | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
2. | Дата, номер і назва розпорядчого документу про ініціювання розроблення програми* | Доручення міського голови від 28 травня 2024 року № 5-2 |
3. | Розробник програми | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
4. | Співрозробники програми | Комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» |
5. | Головний розпорядник коштів | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
6. | Відповідальний виконавець програми | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
7. | Співвиконавці програми | Комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства |
8. | Термін реалізації програми | 2025 - 2027 роки |
9. | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми , всього, | 218 819,4 тис. грн |
9.1. | коштів місцевого бюджету | 218 819,4 тис. грн |
9.2. | коштів інших джерел(державний, обласний бюджет, інші джерела) | - |
2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Програма утримання та поточного ремонту об’єктів благоустрою Бориспільської міської територіальної громади на 2025-2027 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону культурної спадщини», «Про управління відходами», «Про охорону атмосферного повітря», Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах затвердженого відповідною постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045, Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України затверджених відповідним наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105, Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів затвердженого відповідним наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 № 154 та є необхідною передумовою, яка забезпечує та враховує чітке планування та фінансування заходів із утримання та поточного ремонту об’єктів благоустрою Бориспільської міської територіальної громади та охоплює широке коло соціально-економічних, санітарно-гігієнічних, інженерних і архітектурних питань:
соціально-економічні вимоги передбачають створення сприятливих умов життя населення, а також раціональне використання територій населених пунктів;
санітарно-гігієнічні вимоги зводяться до забезпечення у населених пунктах здорових умов: нормальнийого мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше;
до питань інженерної підготовки територій населених пунктів відносять її інженерне обслуговування, утримання вулично-дорожньої мережі, озеленення території, збереження та відновлення об’єктів благоустрою;
архітектурно-художні вимоги передбачають створення цілісної та індивідуальної об’ємно-просторової композиції кожного населеного пункту з використанням їх збагаченням місцевого ландшафту.
Орган місцевого самоврядування може утворювати підприємства для утримання об’єктів благоустрою комунальної власності. У разі відсутності таких підприємств орган місцевого самоврядування в межах своїх повноважень визначає на конкурсних засадах відповідно до законодавства балансоутримувачів таких об’єктів.
Балансоутримувача, що здійснюватиме утримання і поточний ремонт об’єктів благоустрою, визначає власник такого об’єкта благоустрою.
Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради та балансоутримувачі забезпечують належне утримання і своєчасний ремонт об’єктів благоустрою відповідно до діючого законодавства.
Бориспільська міська рада за поданням головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради щорічно затверджує заходи з утримання та поточного ремонту об'єктів благоустрою комунальної власності на наступний рік та передбачає кошти на виконання цих заходів. Бориспільська міська рада, головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради та балансоутримувачі несуть відповідальність за виконання затверджених заходів у повному обсязі.
Відповідно до наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 № 154 «Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів» із змінами та доповненнями, наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» із змінами та доповненнями, роботи з ремонту та утримання об'єктів благоустрою мають бути спрямовані на забезпечення та збереження їх технічного та естетичного стану, підвищення експлуатаційних якостей та продовження їх строків служби.
До об'єктів благоустрою комунальної власності населених пунктів належать:
Території загального користування:
а) парки, рекреаційні зони, сквери та майданчики;
б) пам'ятки культурної та історичної спадщини;
в) майдани, площі, бульвари, проспекти;
г) вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, майданчики для паркування транспортних засобів;
ґ) кладовища;
д) інші території загального користування.
Території будівель та споруд інженерного захисту територій.
До елементів благоустрою належать:
а) покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм;
б) зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах;
в) будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;
г) засоби, обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами;
ґ) технічні засоби регулювання дорожнього руху;
д) будівлі та споруди системи інженерного захисту території;
е) малі архітектурні форми;
є) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків;
ж) малі архітектурні форми;
з) інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.
Розвиток інфраструктури населених пунктів територіальної громади та рівень життя населення спонукає до вирішення проблем у сфері благоустрою населених пунктів. Забудови житлового та громадського призначення, відкриття нових об’єктів торгівлі, громадського харчування, сервісу потребують виконання заходів з комплексного утримання та поточного ремонту об’єктів благоустрою території комунальної власності: освітлення, озеленення, мощення тротуарів, утримання майданчиків для паркування транспортних засобів, утримання дитячих та спортивних майданчиків, створення певних умов пересування для мешканців з обмеженими фізичними можливостями, тощо.
Значне зростання інтенсивності руху, особливо великовагових навантажень, так, як сільські дороги співпадають з дорогами загального користування державного значення, призводить до руйнування покриття проїзної частини вулично-дорожньої мережі. Постійно потребують відновлення дорожнє покриття доріг та технічні засоби організації дорожнього руху: дорожні знаки, розмітка, тощо.
Незадовільним є стан дорожньої та ремонтно-експлуатаційної техніки, парк якої потребує відновлення.
Потребують вирішення і інші проблеми з благоустрою: утримання зелених насаджень, зливоприймальних та оглядових колодязів, колекторів та відкритих водовідних каналів, мереж вуличного освітлення, фонтанів, громадських вбиралень, кладовищ, пам’ятників, місць масового перебування населення, тощо.
2.1. Природно–кліматичні, гідрогеологічні, соціально–економічні та інші умови, які впливають на сферу благоустрою Бориспільської міської територіальної громади.
Місто Бориспіль розташоване за 35 км на південний схід від Києва. Залізнична станція Бориспіль на лінії Київ—Харків і автостанція на магістралі цього ж напрямку. Через місто проходить єврошлях E40, з яким збігається М03, а саме: траси із Харкова, Полтави, Кременчука, тощо. Тому щодня через місто проходить велика кількість автотранспорту.
Бориспільська міська територіальна громада – це сучасні населені пункти з розвиненими промисловими, науково–освітніми, соціально–культурними, адміністративними та туристичними функціями і відіграє роль міжрайонного центру південно–західної частини області.
2.2. Структура і характеристика об’єктів благоустрою територіальної громади.
За своїм змістом і структурою комунальна інфраструктура та комунальне майно є складним об’єктом управління, що включає ряд підгалузей, кожна з яких має власні функціональні особливості та специфічні проблеми розвитку.
Бориспільська міська територіальна громада загальною площею 308,264 км2, до якої входять:
- м. Бориспіль – 37,01 км2;
- Глибоцький старастинський округ – 63,25 км2, до складу якого входять села: Глибоке – 52,62 км2 та Городище – 10,63 км2;
- Іванківський старастинський округ – 90,403 км2;
- Кучаківський старостинський округ – 15,683 км2, до складу якого входять села: Артемівка, Лебедин, Мала Стариця та Сулимівка;
- Любарецький старастинський округ – 75,468 км2, до складу якого входять села Любарці та Тарасівка;
- Рогозівський старостинський округ – 11,79 км2, до складу якого входять села Рогозів та Кириївщина;
- Сеньківський старостинський округ - 14,66 км2, до складу якого входять села: Андріївка, Велика Стариця, Горобіївка, Григорівка, Перегуди.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 715-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Київської області» до складу території Бориспільської міської територіальної громади увійшли такі громади: Бориспільська, Глибоцька, Іванківська, Кучаківська, Любарецька, Рогозівська, Сеньківська.
2.2.1. Стан сфери дорожнього-господарства.
Протяжність доріг на території громади близько – 649,83 км, в тому числі
- м. Бориспіль близько 287,9 км, в тому числі: з твердим покриттям – 257,5 км та ґрунтових доріг – 30,4 км;
- Глибоцький старостинський округ близько 27,3 км, в тому числі: з твердим покриттям – 23,9 км та ґрунтових доріг – 3,4 км;
- Іванківський старостинський округ близько 73,5 км в тому числі: з твердим покриттям – 63,3 км та ґрунтових доріг – 10,2 км;
- Кучаківський старостинський округ близько 80,0 км в тому числі: з твердим покриттям – 11,7 км та ґрунтових доріг – 68,3 км;
- Любарецький старостинський округ близько 44,130 км, в тому числі: з твердим покриттям – 34,63 км та ґрунтових доріг – 9,5 км;
- Рогозівський старостинський округ близько 75,5 км в тому числі: з твердим покриттям – 70,0 км та ґрунтових доріг – 5,0 км.
- Сеньківський старостинський округ близько 61,5 км в тому числі: з твердим покриттям – 39,7 км та ґрунтових доріг – 21,8 км.
Потребують удосконалення дороги з відсипним та ґрунтовим покриттям шляхом переведення їх на щебеневі та асфальтобетонні.
Кількість зупинок громадського транспорту – 97 шт.
Вулично-дорожня мережа потребує реконструкції та ремонту, заміни покриттів тротуарів, повної або часткової заміни бордюрних каменів та поребриків, заміни та улаштування колесовідбійних та пішохідних огорож.
В населених пунктах територіальної громади немає надземних паркінгів, визначені лише місця для тимчасових стоянок приїжджого транспорту.
З 943 вулиць та провулків паспортизовано 41 вулиця, 26 з яких у 2009-2011 роках.
2.2.2. Стан сфери зовнішнього освітлення.
Станом на сьогодні мережі зовнішнього освітлення також потребують облікової та технічної інвентаризації, з метою визначення протяжності вуличних мереж освітлення, кількості світильників та мереж вуличного освітлення.
Для економії коштів є потреба у влаштуванні багатотарифних лічильників.
Мережі зовнішнього освітлення потребують системного утримання та проведення поточних ремонтів. Відновлення роботи світлоточок, встановлення енергозберігаючих ламп дасть можливість покращити рівень благоустрою вулиць населених пунктів громади. У громаді є комунальне підприємство у складі якого є спеціалізованаий відділ вуличного освітлення, який займається безпосередньо утриманням та обслуговуванням мереж вуличного освітлення громади.
2.2.3. Стан сфери зеленого господарства.
Загальна площа зелених насаджень потребує інвентаризації.
Також необхідно проінвентаризувати та паспортизувати меморіальні комплекси, парки, сквери, території біля озер та інших зелених зон (газонів), з метою визначення їх складових та уточнення площі території.
У зв’язку з дефіцитом коштів місцевого бюджету протягом останніх років на озеленення населених пунктів територіальної громади виділялась незначна сума коштів. У громаді є комунальне підприємство у складі якого є спеціалізований відділ, який займається озелененням та утриманням зелених насаджень на території громади. Зелені насадження висаджуються у скверах, вздовж доріг та на вільних ділянках. Для нормального росту й правильного розвитку дерев, необхідно проводити формувальне та санітарне обрізання, а за потреби проводиться омолоджувальне обрізання дерев. Аварійні дерева, які можуть становити загрозу для життя і здоров’я пішоходів, транспортних засобів, пошкодити лінії електропередач, будівлі і споруди, потребують видалення. Догляд за живоплотами, ліанами та квітниками потребує: підстригання, обрізування, поливання, прополювання, розпушування ґрунту, підживлювання та здійснення інших заходів. Догляд за газонами потребує регулярного поливу, боротьби з бур’янами, підстригання, підживлення.
2.2.4. Стан споруд інженерного захисту територій.
З метою забезпечення та утримання системи поверхневого водовідведення, зливової каналізації - необхідно провести інвентаризацію існуючих мереж та визначення експлуатаційного стану шляхом визначення фактичної довжини зливової каналізації, лотків водовідвідних каналів, трубопроводів, канав без укріплення. У тому числі необхідно визначити фактичну кількість дощоприймачів, колодязів, решіток та їх технічний стан.
2.2.5. Стан санітарного очищення.
Для утримання в належному санітарному стані територій Бориспільської міської територіальної громади необхідно проводити комплекс заходів з механізованого та ручного утримання та прибирання доріг, тротуарів, заїзних карманів, територій під бордюрами, площ, газонів, територій біля озер, на дитячих майданчиках, на зупинках громадського транспорту, біля пам’ятників та бюветів, очищення опор та дошок оголошень від реклами, прибирання сміття з урн у місцях загального користування та інші послуги з благоустрою.
2.2.6. Стан кладовищ
У населених пунктах територіальної громади 23 кладовища. Для їх утримання необхідно проводити комплекс заходів, а саме: підмітання ритуальних майданчиків, прибирання місць почесних поховань (братських могил), обкошування трави на міжквартальних проїздах та біля огорож, прибирання сміттєвих майданчиків та випадкового сміття, чищення доріжок від снігу та інші.
Необхідно здійснити благоустрій території нового кладовища: ритуальний майданчик, всипати доріжки між кварталами.
3. Мета Програми
3.1. Мета Програми – забезпечення утримання в належному санітарному стані території Бориспільської міської територіальної громади (проїжджої частини, тротуарів, паркових алей, доріжок, малих архітектурних форм, парків, площ, меморіальних комплексів в парках та скверах), очищення та озеленення територій, санітарна очистка, раціональне використання та охорона об’єктів благоустрою, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
3.2. Створення належних умов руху транспортних засобів, значне підвищення безпеки руху автотранспорту та пішоходів, зниження аварійності на дорогах, збереження існуючої мережі доріг, подальший розвиток дорожнього господарства територіальної громади.
3.3. Приведення електромереж зовнішнього освітлення до норм і стандартів діючого законодавства. Оснащення об’єктів зовнішнього освітлення обладнанням з використанням енерго- та ресурсозберігаючих технологій.
4. Обгрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем
4.1. Об’єкти благоустрою повинні утримуватися та використовуватися відповідно до їх функціонального призначення з урахуванням вимог правил благоустрою населених пунктів територіальної громади, місцевих правил забудови та інших вимог, передбачених чинним законодавством.
Система благоустрою населених пунктів територіальної громади є багатофункціональною: управління, організація, утримання об’єктів благоустрою, забезпечення фінансування. У Програмі обрахована орієнтовна вартість передбачених заходів для покращення стану благоустрою Бориспільської міської територіальної громди. Прогнозні обсяги та джерела фінансування Програми наведені в Паспорті Програми та розділі «Завдання і заходи».
4.2. Досягнення мети Програми передбачається завдяки реалізації таких заходів:
4.2.1. Послуги по утриманню вулично-дорожньої мережі (послуги з замітання вулиць, прибирання снігу; посипання сіллю, піском доріг і тротуарів; чищення доріг і громадських місць та інші послуги; придбання і встановлення дорожніх знаків та елементів для безпеки дорожнього руху; поточний ремонт автобусних зупинок).
4.2.2. Забезпечення та утримання на належному рівні зелених зон територіальної громади (послуги по утриманню та поточний ремонт об’єктів озеленення; послуги по догляду за деревами, кущами, квітниками, газонами: підживлення, поливання, обрізання крон дерев і кущів, вирізування сухих суків і гілок, знешкодження омели, обробка отрутохімікатами, утеплення кореневої системи, штикування ґрунту в ямах, розкриття і розв’язування кущів неморозостійких порід, обрізка живої огорожі (газонного бордюру), видалення аварійних дерев; догляд за газонами та квітриками; проведення паспортизації та інвентаризації об’єктів благоустрою (зелених насаджень).
4.2.3. Забезпечення функціонування мереж зовнішнього освітлення (послуги по технічному обслуговуванню та утриманню в належному стані мереж вуличного освітлення територіальної громади; придбання обладнання для вуличного освітлення; послуги по поточному ремонту об’єктів вуличного освітлення). Утримання систем вуличного освітлення, заміна ламп на енергоефективні, створення ефективної системи обліку та регулювання споживання електроенергії.
4.2.4. Забезпечення утримання в належному стані об'єктів, задіяних в прийомі поверхневих стоків в дощову каналізацію, штучних споруд (послуги з обслуговуванню та утриманню в належному стані зливовоприймальних та оглядових колодязів, колекторів та відкритих водовідних каналів; мереж зливової каналізації).
4.2.5. Догляд та утримання дитячих майданчиків, пам’ятників, кладовищ територіальної громади.
4.2.6. Джерелами фінансування Програми є кошти місцевого бюджету, виділенні в межах затверджених асигнувань на поточний фінансовий рік, а також кошти інвесторів та інші джерела фінансування не заборонені законодавством.
Фінансування заходів Програми здійснюється через головного розпорядника бюджетних коштів – головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради, відповідно до ПОРЯДКУ фінансування заходів утримання та поточного ремонту об'єктів, (елементів благоустрою та озеленення) комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади (додаток 1 до Програми).
Виконання заходів здійснює комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства».
5. Русерсне забезпечення Програми
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програм | Етапи виконання програми | Усього витрат на виконання програми, грн | ||
2025 рік | 2026 рік | 2027 рік | ||
Обсяг ресурсів усього грн,у тому числі: | 66 108 580,0 | 72 719 438,0 | 79 99 382,0 | 218 819 400,0 |
Місцевий бюджет, грн | 66 108 580,0 | 72 719 438,0 | 79 99 382,0 | 218 819 400,0 |
Кошти державного, обласного бюджету та інші джерела, грн | - | - | - | - |
6. Перелік заходів і завдань Програми, результативні показники
6.1. Основними завданнями Програми є:
утримання та поточний ремонт об’єктів благоустрій територіальної громади.
6.2. Перелік напрямів, завдань і заходів Програми та результативні показники наведено у додатку 2 до Програми.
7. Індикатори Програми
Індикатори* результативності виконання Програми.
№№ № з/п з/ | Назва індикатора | Одиниця | Значення індикатора за роками | ||
2025 рік | 2026 рік | 2027 рік | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
1 | Кількість висаджених: | од |
100 |
100 |
100 |
2 | Кількість відремонтованих, оновлених об’єктів зовнішнього освітлення | од | 30 | 34 | 37 |
3 | Кількість нових об’єктів благоустрою, що з’явилися у громаді | од | 2 | 4 | 5 |
8. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Виконання заходів Програми організовує комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства».
Головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради щорічно до 01 травня інформувати міську раду про хід виконання Програми.
Контроль за виконанням заходів Програми покладається на постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації, благоустрою, екології, транспорту, зв’язку, торгівлі та побутового обслуговування населення.
____________________________________
Додаток 1
до Програми
(пункт 4.2.6.)
ПОРЯДОК
фінансування заходів утримання та поточного ремонту об'єктів
(елементів благоустрою та озеленення) комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених головним управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради, як головного розпорядника коштів міського бюджету Бориспільської міської територіальної громади на відповідний фінансовий рік по загальному та спеціальному фондах для покриття витрат підприємства - балансоутримувача по утриманню та поточному ремонту об’єктів, елементів благоустрою та озеленення комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади.
1.1. Основні терміни, що вживаються в цьому Порядку:
Бюджетні кошти – кошти, які передбачені головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради у місцевому бюджеті по загальному та спеціальному фондах на покриття витрат підприємства - балансоутримувача по утриманню та поточному ремонту об’єктів, елементів благоустрою та озеленення комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади.
1.2. Головний розпорядник бюджетних коштів – головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради (далі – ГУ ЖКГ).
1.3. Одержувач бюджетних коштів – Комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства», код ЄДРПОУ 03363720 (далі КП ВУКГ).
2. Мета та напрямки спрямування бюджетних коштів.
2.1. Основною метою спрямування бюджетних коштів є досягнення результату з розвитку благоустрою території Бориспільської міської територіальної громади та створення умов, сприятливих для життєдіяльності Бориспільської територіальної громади.
2.2. Бюджетні кошти спрямовуються на покриття витрат КП ВУКГ по утриманню та поточному ремонту об’єктів, елементів благоустрою та озеленення комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади.
3. Порядок використання бюджетних коштів.
3.1. Бюджетні кошти використовуються ГУ ЖКГ у межах бюджетних призначень, передбачених бюджетом Бориспільської міської територіальної громади на відповідний фінансовий рік на утримання та поточний ремонт об’єктів, елементів благоустрою та озеленення комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади до Програми утримання та поточного ремонту об'єктів благоустрою Бориспільської міської територіальної громади на 2025 – 2027 роки та заходів визначених у додатку 2 до Програми.
Розподіл проводиться у межах виділених асигнувань згідно кошторису по проведенню заходів з утримання та поточного ремонту об’єктів, елементів благоустрою та озеленення комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади та доводиться до КП ВУКГ. Фінансування КП ВУКГ здійснюється на підставі планів використання бюджетних коштів, складених підприємствами з дотриманням вимог чинного законодавства.
3.2. Операції з коштами місцевого бюджету здійснюються відповідно до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.08.2012 № 938, із внесеними до нього змінами.
3.4. Фінансування із загального та спеціального фондів місцевого бюджету, проводиться шляхом зарахування коштів на рахунок підприємств, відкритий в управлінні Державного казначейства.
На цих рахунках здійснюються виключно господарські операції за коштами, отриманими на фінансування заходів утримання та поточного ремонту об'єктів, елементів благоустрою та озеленення комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади за рахунок коштів місцевого бюджету.
4. Закупівля товарів, робіт, послуг та проведення інших платежів.
4.1. Закупівля товарів, робіт , послуг Одержувачем бюджетних коштів проводиться відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» через систему закупівель «ProZorro».
4.2. Не підлягають забезпеченню за рахунок коштів місцевого бюджету витрати комунальних підприємств:
на заробітну плату та відповідні нарахування на ії фонд працівників, які не задіяні в реалізації заходів Програми;
на сплату податку на прибуток, частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до бюджету, за оренду нежитлових приміщень;
на сплату штрафних санкцій і пені;
на відрахування профспілковим організаціям для проведення культурно-масової і фізкультурної роботи;
на надання спонсорської і благодійної допомоги;
на інші непродуктивні витрати, які безпосередньо не пов’язані із основним напрямком діяльності підприємства, який передбачений Статутом підприємств та відповідає меті і завданням Програми.
5. Підставою для фінансування заходів утримання та поточного ремонту об'єктів, елементів благоустрою та озеленення комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади за рахунок місцевих бюджетних коштів є надання КП ВУКГ:
обґрунтованих кошторисів на утримання та поточний ремонт об'єктів, елементів благоустрою та озеленення комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади з фінансово-економічним розрахунком.
6. Звітність про використання та контроль за використанням бюджетних коштів.
6.1. Керівник КП ВУКГнадає на погодження до ГУ ЖКГ перспективні щомісячні плани виконання заходів з утримання та поточного ремонту об’єктів, елементів благоустрою та озеленення розрахунки витрат, пов’язаних із безпосереднім виконанням заходів.
Річні плани повинні враховувати:
матеріальні витрати (сировина та матеріали, паливно-мастильні матеріали, запчастини, обладнання та інструменти, канцтовари, спеціальний одяг та взуття, а також інші засоби індивідуального захисту, господарчі товари, електроенергія, тощо);
витрати на оплату праці відповідно до затвердженого штатного розпису та оплату єдиного соціального внеску;
інші витрати (послуги сторонніх та субпідрядних організацій, комунальні послуги, ремонт основних засобів, консультаційні послуги, навчання, атестація робочих місць, програмне забезпечення, сплата податків, які входять до складу витрат при реалізації заходів Програми (ПДВ, земельний, екологічний, тощо).
По кожному виду заходів з утримання та поточного об’єктів, елементів благоустрою та озеленення, вартість утримання визначається окремо за відповідними нормативними документами.
6.2. Інформація щодо обсягу витрат по утриманню та поточному ремонту об’єктів, елементів благоустрою та озеленення надається керівником КП ВУКГ до ГУ ЖКГ не пізніше 5 числа наступного місяця, у вигляді звіту про фактичні витрати, який повинен бути складений в межах помісячного плану кошторисних призначень, встановлених Програмою, а також дислокації виконання заходів, відповідно до кошторисів по проведенню заходів з утримання поточного ремонту об’єктів, елементів благоустрою та озеленення та поданих первинних бухгалтерських документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансових звітів та інших документів за вимогою розпорядника коштів для підтвердження цільового використання бюджетних коштів відповідно до фінансового плану.
6.3. ГУ ЖКГ у межах бюджетних асигнувань проводить фінансування заходів з утримання поточного ремонту об’єктів, елементів благоустрою та озеленення на підставі підписаного керівником та головним бухгалтером КП ВУКГ звіту виконання помісячних планів та фактичних витрат на їх виконання, заявки на фінансування, встановленої форми.
6.4. Керівник КП ВУКГ несе персональну відповідальність за:
виконання затверджених заходів;
ефективне, раціональне та цільове використання коштів місцевого бюджету, згідно діючого законодавства;
своєчасне та достовірне надання до ГУ ЖКГ звітів про фактичні витрати.
6.5. Складання та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів до органів Державного казначейства, а також контроль за їх цільовим використанням здійснюється у встановленому діючим законодавством порядку.
7. Звіт про результати діяльності КП ВУКГ, яке є Одержувачем фінансування з місцевого бюджету відповідно до Програми, з висновками та пропозиціями надається на розгляд постійної бюджетної комісії Бориспільської міської ради.
8. ГУ ЖКГ у разі змін або перерозподілу кошторисних призначень може вносити пропозиції щодо змін Заходів.
9. Контроль за цільовим використанням бюджетних коштів та виконанням фінансового плану КП ВУКГ забезпечує виконавчий комітет Бориспільської міської ради та головний розпорядник коштів місцевого бюджету.
10. Використання коштів з іншою метою, яка не відповідає цьому Порядку, є нецільовим використанням бюджетних коштів, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України.
11. Відповідно до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність України» керівник комунального підприємства несе персональну відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності.»
Секретар міської ради Владислав БАЙЧАС
Начальник головного управління
житлово-комунального господарства Вячеслав ТОЛКАЧ
Додаток 2 до Програми
(пункт 6.2.)
Перелік завдань і заходів програми та очікувані результати
Оперативна ціль Стратегії розвитку громади | Завдання програми | Заходи програми | Термін виконання заходу | Виконавці | Джерела фінансування | Обсяги фінансування за роками, тис. грн | Очікуваний результат (результативні показники) | |||
Назва показника* | 2025 | 2026 | 2027 | |||||||
рік | рік | рік | ||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
І. Благоустрій територіальної громади | ||||||||||
2. Ком- | 1. Проведення ремонту та утримання об’єктів та елементів благоустрою | 1.1. Послуги з прибирання та підмітання території та утримання об’єктів (елементів) благоустрою | 2025-2027 | Головне управління ЖКГ, КП «ВУКГ» | Кошти місцевого бюджету | Всього | витрат: обсяг фінансування заходу, тис. грн. | 26 443,9 | 29 088,29 | 31 997,119 |
| продукту: площа вулиць, доріг та тротуарів, що планується утримувати в належному стані в осінньо-зимовий та в весняно-літній період, тис. м2 | 77,36 | 77,36 | 77,36 | ||||||
2025 рік – 26 443,9 | ефективності: середня вартість утримання 1 кв. м вулиць (доріг та тротуарів) - у весняно-літній та осінньо-зимовий період, тис. грн | 341,83 | 376,0 | 413,61 | ||||||
|
|
|
|
|
|
| якості: рівень виконання заходу, % | 100 | 100 | 100 |
| 1.2. Утримання вуличного освітлення та зовнішніх електромереж | 2025-2027 | Головне управління ЖКГ, КП «ВУКГ» | Кошти місцевого бюджету | Всього 17 100,387 | витрат: обсяг фінансування заходу, тис. грн. | 5 166,28 | 5 682,908 | 6 251,199 | |
2025 рік -5 166,28 | продукту: загальна кількість світлоточок, що планується утримувати, од | 9 838 | 9 838 | 9 838 | ||||||
ефективності: середньомісячна вартість утримання однієї світлоточки, тис. грн | 0,04 | 0,05 | 0,05 | |||||||
якості: рівень виконання заходу, % | 100 | 100 | 100 | |||||||
1.3. Утримання місць поховань | 2025-2027 | Головне управління ЖКГ, КП «ВУКГ» | Кошти місцевого бюджету | Всього 7 818,22 | витрат: обсяг фінансування заходу, тис. грн. | 2 362,0 | 2 598,2 | 2 858,02 | ||
2025 рік -2 362,0 | продукту: кількість кладовищ, що потребують утримання, од | 14 | 14 | 14 | ||||||
ефективності: середня вартість утримання одного кладовища, тис. грн | 168,7 | 185,6 | 204,14 | |||||||
якості: рівень виконання заходу, % | 100 | 100 | 100 | |||||||
|
| 1.4. Утримання зелених насаджень | 2025-2027 | Головне управління ЖКГ, КП «ВУКГ» | Кошти місцевого бюджету | Всього 62 740,057 | витрат: обсяг фінансування заходу, тис. грн. | 18 954,7 | 20 850,17 | 22 935,187 |
2025 рік -18 954,7 | продукту: площа газонів, квітників, кв. м | 7 520,0 | 7 520,0 | 7 520,0 | ||||||
ефективності: середня вартість утримання одного газонів, квітників, тис. грн. | 2,53 | 2,77 | 3,05 | |||||||
якості: рівень виконання заходу, % | 100 | 100 | 100 | |||||||
1.5. Утримання в належному стані зливоприймальних та оглядових колодязів, колекторів та відкритих водовідвідних каналів | 2025-2027 | Головне управління ЖКГ, КП «ВУКГ» | Кошти місцевого бюджету | Всього 11 778,966 | витрат: обсяг фінансування заходу, тис. грн. | 3 558,6 | 3 914,46 | 4 305,906 | ||
2025 рік -3 558,6 | продукту: кількість зливоприймальних та облідових колодязів, що потреібно обслуговувати, од | 563 | 563 | 563 | ||||||
ефективності: середня вартість виконання робіт з утримання одного зливовоприймального та оглядового колодязю, тис. грн | 6,32 | 6,95 | 7,65 | |||||||
якості: рівень виконання заходу, % | 100 | 100 | 100 | |||||||
|
| 1.6. Утримання вулично-дорожньої мережі | 2025-2027 | Головне управління ЖКГ, КП «ВУКГ» | Кошти місцевого бюджету | Всього 31 852,461 | витрат: обсяг фінансування заходу, тис. грн. | 9 623,1 | 10 358,41 | 11 643,951 |
2025 рік -9 623,1 | продукту: загальна кількість доріг, що планується утримувати, од | 660 | 660 | 660 | ||||||
|
|
|
|
|
| 2027 рік -11 643,951 | ефективності: середня вартість утримання однієї дороги, тис. грн | 14,58 | 15,69 | 17,64 |
якості: рівень виконання заходу, % |
|
|
| |||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
РАЗОМ ПО ПРОГРАМІ: | Всього: 218 819,4 |
|
|
|
| |||||
|
|
|
| |||||||
|
|
|
| |||||||
|
|
|
| |||||||
Секретар міської ради Владислав БАЙЧАС
Начальник головного управління
житлово-комунального господарства Вячеслав ТОЛКАЧ




















