З метою покращення якості надання соціальни
х послуг, враховуючи рекомендації постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, у справах релігії, соціального захисту населення та охорони здоров’я, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 03 березня 2020 р. № 177 «Деякі питання діяльності центрів надання соціальних послуг», від 01 червня 2020 р. № 587 «Про організацію надання соціальних послуг», від 02 серпня 2024 р. № 881 «Деякі питання забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб», Закону України «Про соціальні послуги», пункту 32 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про Бориспільський міський Центр інтегрованих соціальних послуг в новій редакції (додається).
2. Затвердити організаційну структуру та штатну чисельність Бориспільського міського Центру інтегрованих соціальних послуг у кількості 102,75 одиниць (додається) та ввести її в дію з 01 січня 2025 року.
3. З 01 січня 2025 року визнати такими, що втратили чинність, рішення міської ради від 19 квітня 2024 року № 3384-53-VIII «Про затвердження Положення про Бориспільський міський центр інтегрованих соціальних послуг в новій редакції» та від 15 листопада 2024 року № 3890-59-VIII «Про внесення змін до організаційної структури та штатної чисельності Бориспільського міського центру інтегрованих соціальних послуг».
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, сім’ї, молоді, спорту, у справах релігії, соціального захисту населення та охорони здоров’я.
Секретар міської ради Владислав БАЙЧАС
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Бориспільської міської ради
(пункт 1)
20 грудня 2024 року
№ 3966-60-VIII
ПОЛОЖЕННЯ
про Бориспільський міський Центр
інтегрованих соціальних послуг
нова редакція
1.Загальні положення
1.1. Бориспільський міський Центр інтегрованих соціальних послуг (далі - Центр) є бюджетною комунальною некомерційною установою, заснованою на власності міської територіальної громади.
Центр створений для надання соціальних послуг особам/сім’ям, що належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах (далі – особи/сім’ї) і потребують сторонньої допомоги.
Послуги надаються Центром за місцем проживання/перебування особи/сім’ї (вдома), у приміщеннях структурних підрозділів Центру, за місцем перебування особи/сім’ї поза межами приміщення Центру (зокрема на вулиці).
1.2. Діяльність Центру має відповідати критеріям діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги, встановлених нормативно-правовими актами.
1.3. Засновником Центру є Бориспільська міська рада (далі - Засновник). Центр підпорядковується управлінню соціальної та ветеранської політики Бориспільської міської ради (далі – Управління).
1.4. Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку і штампи зі своїм найменуванням та бланки.
1.5. Положення про Центр, його структуру і кошторис затверджує Засновник.Штатний розпис Центру затверджується Управлінням.
1.6. Методичний та інформаційний супровід діяльності Центру забезпечує Київський обласний центр соціальних служб.
1.7. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, іншими нормативно-правовими актами з питань надання соціальних послуг, а також цим Положенням.
1.8. Центр провадить діяльність за принципами адресності та індивідуального підходу, добровільного вибору отримання чи відмови від соціальних послуг, недискримінації, дотримання прав людини та прав осіб з інвалідністю; гуманізму; забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; поваги до честі та гідності; етичних норм і правил, толерантності; законності; соціальної справедливості; доступності та відкритості; неупередженості та безпечності; комплексності; конфіденційності; максимальної ефективності та прозорості використання бюджетних та інших коштів; дотримання державних стандартів соціальних послуг та забезпечення високого рівня якості соціальних послуг.
II. Найменування та місцезнаходження
2.1. Повна назва – Бориспільський міський Центр інтегрованих соціальних послуг. Скорочена назва - Центр інтегрованих соціальних послуг, (ЦІСП).
2.2. Юридична адреса Центру: 08304, Київська область, Бориспільський район, місто Бориспіль, вулиця Головатого, 89.
III. Мета, завдання, повноваження Центру та умови
надання соціальних послуг
3.1. Метою діяльності Центру є заходи, спрямовані на надання якісних соціальних послуг особам, які перебувають в складних життєвих обставинах, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків.
3.2. Основними завданнями Центру є:
- проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення;
- надання особам/сім’ям комплексу соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно до класифікатора соціальних послуг, затвердженого Мінсоцполітики, з метою мінімізації або подолання таких обставин.
3.3. Центр відповідно до визначених цим Положенням завдань:
3.3.1. Виявляє та веде облік осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
3.3.2. Проводить оцінювання потреб осіб/сімей у соціальних послугах.
3.3.3. Надає соціальні послуги відповідно до державних стандартів соціальних послуг.
3.3.4. Надає допомогу особам у розв’язанні їх соціально-побутових проблем.
3.3.5. Вносить відомості до реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.
3.3.6. Проводить моніторинг та оцінювання якості наданих Центром соціальних послуг.
3.3.7. Створює умови для навчання та підвищення кваліфікації працівників, які надають соціальні послуги.
3.3.8. Взаємодіє з іншими суб’єктами системи надання соціальних послуг, із структурними підрозділами органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами – підприємцями.
3.3.9. Співпрацює з вітчизняними та закордонними реабілітаційними, соціальними, медичними, науковими підприємствами, установами та організаціями з питань надання соціальних послуг, з громадськими організаціями та благодійними фондами.
3.3.10. Інформує населення міської територіальної громади та осіб індивідуально про перелік, обсяг і зміст соціальних послуг, які Центр надає, умови та порядок їх отримання.
3.3.11. Бере участь у визначенні потреб населення територіальної громади у соціальних послугах, а також у підготовці та виконанні програм надання соціальних послуг, розроблених за результатами визначення потреб населення територіальної громади у соціальних послугах.
3.3.12. Готує статистичні та інформаційно-аналітичні матеріали стосовно наданих соціальних послуг і проведеної соціальної роботи, які подає Департаменту розвитку та ветеранської політики Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації), виконавчому комітету Бориспільської міської ради.
3.4. Повноваження Центру:
3.4.1. Самостійно визначати форми та методи роботи.
3.4.2. Вносить на розгляд Управління пропозиції щодо вдосконалення надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи.
3.4.3. Подає пропозиції Управлінню до проєкту бюджету.
3.4.4. Залучає фахівців інших закладів, установ та організацій різних форм власності для надання соціальних послуг особам/сім’ям, що перебувають у складних життєвих обставинах, які в межах своєї компетенції надають допомогу вразливим групам населення та особам/сімям, які перебувають у складних життєвих обставинах та/або забезпечують їх захист.
3.4.5. В установленому порядку одержує від підприємств, установ та організацій інформацію з питань, що належать до його компетенції.
3.4.6. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та статистичної звітності у Центрі здійснюється відповідно до законодавства.
3.4.7. Залучати на договірній основі підприємства, установи, організації, фізичних осіб, волонтерів до надання соціальних послуг у підрозділах Центру.
3.4.8. Залучати грошові кошти та інші ресурси (людські, матеріальні, інформаційні, тощо) необхідні для надання соціальних послуг.
3.5. На отримання соціальних послуг в Центрі мають право мешканці міської територіальної громади, які є:
особами похилого віку;
особами з інвалідністю (які досягли 18-річного віку);
хворими (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;
особами, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу (і мають на своєму утриманні дітей, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), малозабезпеченістю;
особами, які опинилися у складних життєвих обставинах через шкоду, завдану пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією;
ветеранами війни, особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалими учасниками Революції Гідності, членами сімей такої категорії осіб, членами сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членами сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, членами сімей осіб, які зникли безвісті за особливих обставин під час проходження військової служби, та іншими демобілізованими особами;
внутрішньо переміщеними особами.
3.6. Підставами для припинення надання соціальних послуг у Центрі є:
- відсутність потреби в соціальних послугах за результатами оцінювання потреб осіб/сімей, які належать до вразливих категорій населення або перебувають під впливом чинників, що можуть зумовити потрапляння у складні життєві обставини;
- закінчення строку дії договору про надання соціальних послуг (крім випадків продовження строку дії договору за результатами повторного оцінювання потреб);
- відмова особи/сім’ї від отримання соціальних послуг в Центрі;
- зміна задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) отримувача соціальних послуг, що унеможливлює надання соціальних послуг;
- невиконання без поважних причин отримувачем соціальних послуг вимог, визначених договором про надання соціальних послуг;
- виявлення/встановлення недостовірності поданих отримувачем соціальних послуг інформації/документів під час звернення за наданням соціальних послуг, що унеможливлює подальше їх надання;
- грубе, принизливе ставлення громадянина до обслуговуючого персоналу, соціальних працівників, соціальних робітників та інших працівників Центру і його структурних підрозділів;
- порушення громадського порядку (сварки, бійки тощо);
- систематичного перебування в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння;
- виявлення медичних протипоказань для надання соціальних послуг Центром;
- надання громадянинові соціальних послуг фізичною особою, якій призначено щомісячну компенсаційну виплату, допомогу на догляд в установленому законодавством порядку (крім обслуговування у відділенні організації надання натуральної допомоги);
- надання громадянином соціальних послуг іншій особі та
отримання ним щомісячної компенсаційної виплати, допомоги на
догляд в установленому законодавством порядку;
- смерть отримувача соціальних послуг;
- дострокове розірвання договору про надання соціальних послуг за ініціативою отримувача соціальних послуг;
- ліквідація (припинення діяльності) Центру або припинення ним надання відповідних соціальних послуг.
У разі виявлення в отримувача соціальних послуг у процесі надання соціальних послуг відповідно до медичного висновку медичних протипоказань, визначених переліком, затвердженим МОЗ, надання соціальних послуг припиняється на строк до усунення таких протипоказань без розірвання договору про надання соціальних послуг.
Надання соціальних послуг не може бути припинено у разі наявної загрози життю чи здоров’ю особи, домашнього насильства, насильства за ознакою статі.
3.7. Соціальні послуги надаються Центром відповідно до законодавства:
1) за рахунок бюджетних коштів;
2) із встановленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг;
3) за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб.
Розмір плати за соціальні послуги встановлюється Центром у визначеному законодавством порядку і затверджується виконавчим комітетом міської ради.
Розмір плати за соціальні послуги залежить від змісту та обсягу послуг, що надаються.
Соціальні послуги понад обсяги, визначені державним стандартом надаються за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб.
Кошти, що надходять від надання платних соціальних послуг, використовуються в установленому законодавством порядку.
3.8. Центр забезпечує для працівників, які надають соціальні послуги:
- створення належних умов для професійної діяльності (у тому числі підвищення кваліфікації, супервізії);
- захист професійної честі, гідності та ділової репутації, зокрема в судовому порядку;
- надання спеціального одягу, взуття, інвентарю, велосипедів, проїзних квитків або виплату грошової компенсації за їх придбання відповідно до норм, затверджених засновником;
- проведення профілактичного медичного огляду;
- створення безпечних умов праці.
4.1. Центр утримується за рахунок коштів відповідно до чинного законодавства та інших надходжень, не заборонених законодавством, у тому числі від діяльності його структурних підрозділів, від надання платних соціальних послуг, а також благодійних коштів громадян, підприємств, установ та організацій.
4.2. Положення про структурні підрозділи Центру затверджуються директором центру та погоджуються Управлінням.
4.3. Порядок надання громадянам соціальних послуг структурними підрозділами Центру визначається положеннями про них.
4.4. Центр має право створювати, в разі потреби, у сільських населених пунктах, що входять до територіальної громади, робочі місця соціальних працівників (соціальних робітників) для надання соціальних послуг особам/сім’ям, зазначеним у цьому Положенні, за їхнім місцем проживання/перебування.
4.5. У Центрі можуть утворюватися робочі групи, мультидисциплінарні команди із залученням представників установ, закладів, організацій тощо, які в межах компетенції надають допомогу особам/сім’ям.
4.6. Центр має право в установленому порядку отримувати гуманітарну та благодійну допомогу.
4.7. Залучати на договірній основі підприємства, установи, організації, фізичних осіб, волонтерів до надання соціальних послуг у підрозділах Центру.
4.8. Умови оплати праці працівників Центру, тривалість робочого часу та відпусток, штатна чисельність визначаються відповідно до чинного законодавства.
4.9. Моніторинг та оцінювання якості соціальних послуг у Центрі проводиться відповідно до законодавства.
4.10. Контроль за додержанням Центром вимог законодавства у сфері надання соціальних послуг здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
4.11. Перевірка роботи та контроль за організацією діяльності, пов'язаної із наданням соціальних послуг, структурних підрозділів Центру, ревізія фінансово-господарської діяльності Центру проводяться відповідно до законодавства України.
4.12. Центр володіє і користується майном, що є власністю Бориспільської міської територіальної громади і належить Центру на праві оперативного управління. Центр не має права без згоди засновника відчужувати, віддавати в заставу майно. Центр має право на придбання та оренду обладнання, необхідного для забезпечення функціонування Центру.
4.13. Для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення Центром в установленому порядку забезпечуються належні умови для вільного доступу до будівель закладу, безперешкодного переміщення прилеглою до закладу територією та всередині будівель відповідно до встановлених вимог.
5.1. Центр очолює директор, який призначається на посаду на умовах контракту, на конкурсній основі чи за іншою встановленою чинним законами України процедурою та звільняється відповідно розпорядженням міського голови.
5.2. Заступник директора Центру та керівники (відділень) відділів, інших структурних підрозділів призначаються директором.
5.3. Директор Центру:
- організовує роботу Центру, персонально відповідає за виконання покладених на нього завдань, визначає ступінь відповідальності працівників;
- здійснює контроль за повнотою та якістю надання соціальних послуг особам/сім’ям відповідно до державних стандартів і нормативів;
- забезпечує своєчасне подання звітності про роботу Центру;
- затверджує положення про структурні підрозділи;
- затверджує посадові інструкції працівників;
- призначає в установленому порядку на посади та звільняє з посад працівників;
- затверджує правила внутрішнього розпорядку Центру та контролює їх виконання;
- видає відповідно до компетенції накази, організовує та контролює їх виконання;
- подає начальнику Управління пропозиції щодо штатного розпису, кошторису витрат Центру;
- укладає договори, у тому числі про надання соціальних послуг, діє від імені Центру та представляє його інтереси;
- розпоряджається коштами Центру в межах затвердженого кошторису витрат та відповідно до їх цільового призначення, в тому числі на оплату:
проведення щорічного профілактичного медичного огляду соціальних робітників Центру, які безпосередньо надають соціальні послуги;
придбання для соціальних працівників та соціальних робітників спецодягу, взуття, інвентарю, велосипедів, проїзних квитків (або грошової компенсації за їх придбання);
придбання для оснащення структурних підрозділів Центру автотранспорту, засобів пересування, спеціальних засобів для догляду і самообслуговування;
підвищення кваліфікації осіб, які надають соціальні послуги;
- забезпечує фінансово-господарську діяльність Центру, створення та розвиток матеріально-технічної бази, в тому числі відповідність приміщень санітарно-гігієнічним, будівельним і технічним нормам, вимогам пожежної безпеки та іншим нормам згідно із законодавством, для проведення заходів із надання соціальних послуг особам/сім’ям, у тому числі забезпечення автомобільними транспортними засобами, спеціальними засобами для догляду і самообслуговування;
- забезпечує проведення атестації працівників в порядку, визначеному законодавством та сприяє підвищенню їх кваліфікації;
- вживає заходів для поліпшення умов праці, забезпечення дотримання правил охорони праці, внутрішнього трудового розпорядку, санітарної та пожежної безпеки;
- розробляє і подає для узгодження Управлінню проєкт Положення про Центр для подальшого затвердження міською радою, зміни та доповнення до нього;
- забезпечує співпрацю центру з іншими установами, організаціями, закладами, в тому числі із закладами охорони здоров’я, освіти, органами поліції, громадськими об’єднаннями;
- забезпечує проведення моніторингу та оцінку якості надання соціальних послуг;
- розробляє та подає пропозиції, проєкти міських програм спрямованих на розвиток соціальних послуг, готує презентаційні матеріали, статті та контролює стан їх виконання;
- здійснює інші повноваження, передбачені законодавством.
5.4. На час відсутності директора Центру його обов’язки виконує заступник директора Центру.
- Перелік соціальних послуг, що надаються Центром
6.1. Центр з урахуванням потреб у соціальних послугах, визначених у Бориспільській міській територіальній громаді, за наявності кадрових та матеріально-фінансових ресурсів, може надати такі соціальні послуги:
догляд вдома;
догляд стаціонарний;
соціальна адаптація;
соціальна адаптація ветеранів війни та членів їхніх сімей;
екстрене (кризове) втручання;
консультування;
представництво інтересів;
натуральна допомога;
інформування;
транспортні;
інші послуги.
6.2. Соціальні послуги надаються Центром відповідно до державних стандартів.
6.3. Підставою для надання соціальних послуг є:
- рішення про надання соціальних послуг, яке приймається Управлінням відповідно до законодавства;
- наказ Центру про надання соціальних послуг;
- договір про надання соціальної послуги (соціальних послуг) та індивідуальний план надання соціальної послуги.
Надання соціальних послуг одноразово здійснюється без укладання договору згідно з класифікатором соціальних послуг.
6.4. У разі введення надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях для невідкладного надання соціальних
послуг засновник може уповноважити Центр приймати рішення про надання соціальних послуг екстрено (кризово) особам/сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах через шкоду, завдану пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією, та внутрішньо переміщеним особам.
6.5. Рішення про надання соціальних послуг екстрено (кризово) оформляється наказом Центру про надання соціальних послуг екстрено (кризово). Акти про надання соціальних послуг екстрено (кризово), складені за формою, затвердженою Мінсоцполітики, надсилаються Центром управлінню протягом одного місяця з дня надання соціальних послуг.
На час надання соціальних послуг екстрено (кризово) не визначається ступінь індивідуальних потреб отримувача соціальних послуг, не складається індивідуальний план надання соціальної послуги та не укладається договір про надання соціальної послуги (соціальних послуг).
6.6. У разі потреби в наданні соціальних послуг постійно Центр вживає заходів для виготовлення отримувачу соціальних послуг усіх необхідних для надання соціальних послуг документів, після чого:
- визначає ступінь індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги;
- встановлює групу рухової активності (у разі потреби);
- визначає зміст та обсяг соціальних послуг;
- складає індивідуальний план надання соціальної послуги;
- видає наказ про взяття отримувача соціальних послуг на обслуговування;
- укладає з отримувачем соціальних послуг договір про надання соціальної послуги (соціальних послуг).
7.1. Для надання соціальних послуг у Центрі утворюються такі структурні підрозділи (відділення):
7.1.1. Відділення соціальної допомоги вдома утворюється для надання соціальних послуг за місцем проживання/перебування не менш як 80 особам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою або повною втратою рухової активності, пам’яті та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг у домашніх умовах.
У Центрі за потреби, може бути утворено кілька відділень соціальної допомоги вдома.
У разі виявлення не менше як 50 осіб з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, з психічними та поведінковими розладами (крім осіб, які страждають на психічні розлади і вчинили суспільно небезпечні діяння та отримують амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку за рішенням суду), інших категорій осіб, які не здатні до самообслуговування та які потребують надання соціальних послуг вдома, може бути утворено спеціалізовані відділення, в тому числі паліативного догляду.
Відділення соціальної допомоги вдома надає соціальні послуги:
- догляд вдома відповідно до Державного стандарту догляду вдома, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 13.11.2013 № 760, зі змінами, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2013 року за № 1990/24522;
- консультування відповідно до Державного стандарту соціальної послуги консультування, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики від 02 липня 2015 року № 678, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 липня 2015 року за № 866/27311;
- представництво інтересів відповідно до Державного стандарту соціальної послуги представництва інтересів, затвердженого , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 січня 2016 року за № 127/28257;
- інформування;
- інші соціальні послуги.
Кількість осіб, яких має обслуговувати соціальний робітник, обсяг їхньої роботи визначає завідувач відділення соціальної допомоги вдома з урахуванням стану здоров’я отримувача соціальної послуги, його віку, групи рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання, наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на якість надання соціальних послуг (один соціальний робітник обслуговує шістьох осіб у сільській (приміській) місцевості, інших місцевостях, що не мають транспортного сполучення, у приватному або державному секторі без комунальних зручностей і десять осіб у містах з комунальними зручностями; один соціальний робітник обслуговує двох непрацездатних осіб, яким установлена V група рухової активності та які потребують паліативної допомоги).
Відділення соціальної допомоги вдома згідно з умовами договору, затвердженим графіком роботи та індивідуальним планом надання соціальної послуги з догляду вдома надає соціальну послугу з догляду вдома:
постійно (особам ІІІ групи рухової активності - 1-2 рази на тиждень (за необхідності), IV групи рухової активності (5-та ступінь індивідуальної потреби) - 2 рази на тиждень, IV групи рухової активності (6-та,7-ма ступені індивідуальної потреби) - 3 рази на тиждень; V групи рухової активності - 5 разів на тиждень, для осіб з інвалідністю І групи підгрупи А - 6-7 разів на тиждень (за потреби та і за наявності відповідних фінансових, кадрових ресурсів), для осіб з конгітивними розладами при базовому рівні ( від 112 до 142 балів) - 5 разів на тиждень, при задовільному рівні (від 143 до 244 балів) -4-3 рази на тиждень, при доброму рівні ( від 245 до 314 балів) - 3-2 рази на тиждень; при відмінному (від 315 до 345 балів) - 1 раз на тиждень),
періодично (особам з конгітивними розладами - 2 рази на місяць, особам з інвалідністю з психічними та поведінковими розладами - 2-4 рази на місяць);
тимчасово (протягом визначеного у договорі періоді).
Кількість разів надання соціальної послуги догляду вдома може зменшуватись за бажанням (ініціативою) отримувача соціальної послуги.
Строки надання соціальної послуги узгоджуються з отримувачем соціальної послуги та/або його законним представником з урахуванням визначеного ступеня індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги.
Відділення соціальної допомоги вдома організовує надання передбачених договором соціальних послуг, контролює їх якість, визначає додаткові потреби отримувача соціальних послуг, вживає заходів для їх задоволення.
Відділення надає соціальну послугу догляду вдома в обсязі, визначеному державним стандартом.
На кожного громадянина, якого обслуговує відділення соціальної допомоги вдома, ведеться особова справа, в якій міститься:
- рішення управління про надання соціальної послуги;
- індивідуальний план надання соціальної послуги;
- один примірник договору про надання соціальних послуг, укладеного особою і Центром;
- копія наказу про надання/припинення надання соціальних послуг, завіреного в установленому порядку.
Пріоритет надається веденню особових справ отримувачів соціальних послуг в електронній формі.
Під час надання соціальних послуг відділення соціальної допомоги вдома за заявою може надавати у тимчасове користування громадян наявні у нього технічні та інші засоби реабілітації, засоби малої механізації, предмети першої потреби, тощо.
При повернені засобу реабілітації до Центру, у разі його пошкодження та /або неповернення заявником чи непридатності для подальшого використання, працівниками Центру складається відповідний акт. Непридатні до використання засоби реабілітації підлягають списанню. В разі неповернення засобів реабілітації чи зумисного пошкодження отримувач компенсує вартість засобу. Вилучення засобів реабілітації у разі відмови або ухилення отримувачем від його повернення, а також стягнення завданих збитків проводиться у судовому порядку.
7.1.2. Відділення надання натуральної допомоги (далі - відділення натуральної допомоги) утворюється для обслуговування не менше як 500 осіб, які відповідно до результатів оцінювання індивідуальних потреб потребують натуральної допомоги.
Відділення натуральної допомоги надає такі соціальні послуги:
- натуральна допомога відповідно до Державного стандарту соціальної послуги натуральної допомоги, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики від 25.03.2021 № 147;
-транспортні послуги (соціальне таксі) в межах Бориспільської міської територіальної громади;
- інші соціальні послуги.
Відділення натуральної допомоги може надавати у тимчасове користування отримувачів соціальних послуг наявні у нього технічні та інші засоби реабілітації, засоби малої механізації, предмети першої потреби, тощо.
Відділення натуральної допомоги може організовувати пункти прийому від осіб, підприємств, установ та організацій продуктів харчування, одягу, взуття, меблів, предметів першої потреби, побутової техніки, коштів, робіт і послуг для задоволення потреб отримувачів соціальних послуг.
Відділення може надавати перукарські послуги платно за зверненнями пенсіонерів або осіб з інвалідністю міської територіальної громади.
На кожну особу, яка отримує соціальну послугу у відділенні натуральної допомоги, ведеться особова справа, в якій зберігаються паперові документи або, якщо ці документи чи їх дані одержані (сформовані) в електронній формі, вони можуть зберігатись у такій формі в базі даних електронної системи. Пріоритет надається веденню особових справ отримувачів соціальних послуг в електронній формі.
В особовій справі містяться такі документи:
- рішення Управління про надання соціальних послуг;
- індивідуальний план надання соціальної послуги;
- один примірник договору про надання соціальних послуг, укладеного особою і Центром;
- копія наказу про надання/припинення надання соціальних послуг, завіреного в установленому порядку.
Відділення здійснює організацію обліку, комплектування, розподілу та видачі різних видів допомог, які спрямована на:
- надання допомоги особам/сім‘ям, які перебувають у складних життєвих обставинах: малозабезпеченим; внутрішньо переміщеним особам; багатодітним родинам, дітям сиротам; особам з інвалідністю, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць міської територіальної громади тощо;
- сприяння здійсненню благодійних та соціальних програм;
- забезпечення оперативного розподілу допомоги і здійснення контролю за її отриманням.
Комплектування наборів різних видів допомог здійснюється працівниками відділення із наявних продуктів, засобів, тощо з урахуванням загальної кількості осіб/сімей, що мають її отримати або черговості її видачі особам/сім’ям.
Відділення надає гуманітарну та/або благодійну допомоги у вигляді товарів (продуктові набори, продукти харчування, засоби гігієни, підгузки, дитяче харчування, одяг (новий та вживаний) тощо відповідно до Порядку організації обліку, розподілу та видачі різних видів допомог на території Бориспільської міської територіальної громади, який затверджується рішенням виконавчого комітету міської ради.
Зберігає в установленому порядку супроводжуючі документи у разі надання їх донорами, перевізниками, які забезпечили доставлення гуманітарної, благодійної допомоги.
Здійснює контроль за отриманням, зберіганням, розподілом різних видів гуманітарної, благодійної допомоги.
7.1.3. Відділення соціальної адаптації та реабілітації утворюється для надання соціальних послуг не менш як 30 громадянам на день, які відповідно до результатів оцінювання індивідуальних потреб потребують послуги соціальної адаптації.
Відділення надає наступні соціальні послуги за рахунок бюджетних коштів:
- соціальна адаптація відповідно до Державного стандарту соціальної адаптації, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 18.05.2015 № 514;
- представництво інтересів;
- консультування, інформування та інші.
Відділення забезпечує реабілітацію осіб похилого віку, осіб з інвалідністю з метою усунення обмежень життєдіяльності, підтримку соціальної незалежності, навчання трудовим навичкам, адаптацію до посильної трудової діяльності.
Відділення надає психологічні послуги - організація надання консультацій з питань психічного здоров'я та поліпшення відносин з оточуючим соціальним середовищем, психологічна корекція, надання методичних порад.
Відділення здійснює надання соціальних послуг спрямовані на реалізацію принципу навчання людей старшого віку впродовж всього життя та підтримку фізичних, психологічних та соціальних здібностей.
На кожну особу, яку виключно обслуговує відділення, ведеться особова справа. В особовій справі містяться такі документи:
- рішення управління про надання соціальних послуг;
- індивідуальний план надання соціальної послуги;
- один примірник договору про надання соціальних послуг, укладеного особою і Центром;
- копія наказу про надання / припинення надання соціальних послуг, завіреного в установленому порядку.
7.1.4. Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання (далі - відділення стаціонарного догляду) утворюється для обслуговування не менш як 10 і не більш як 50 осіб.
До відділення стаціонарного догляду на постійне або тимчасове проживання приймаються громадяни похилого віку, особи з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), особи з невиліковними хворобами, хворобами, що потребують тривалого лікування (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як на чотири місяці), які за станом здоров’я не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду, соціального обслуговування, медичної допомоги і яким згідно з висновком про стан здоров’я не протипоказане перебування у відділенні стаціонарного догляду.
Основними завданнями відділення стаціонарного догляду є:
забезпечення створення належних умов проживання, соціально-побутового та медичного обслуговування, денної зайнятості (заняття творчістю, культурно-дозвіллєві заходи, працетерапія тощо);
стимулювання особистої заінтересованості отримувачів соціальних послуг у збереженні соціальної активності та здатності до самообслуговування;
надання соціальної послуги стаціонарного догляду відповідно до Державного стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності, затвердженого наказом міністерства соціальної політики України від 29.02.2016 № 198;
До стаціонарного відділення безоплатно приймаються:
особи з інвалідністю I групи;
громадяни похилого віку, особи з інвалідністю II або III групи, хворі (з числа осіб працездатного віку) середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.
Громадяни похилого віку, особи з інвалідністю II або III групи, хворі (з числа осіб працездатного віку) середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткових мінімуми, але не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб, влаштовуються до стаціонарного відділення та отримують соціальні послуги з установленням диференційованої плати відповідно до законодавства.
Якщо середньомісячний сукупний дохід громадян похилого віку, осіб з інвалідністю II або III групи, хворих (з числа осіб працездатного віку) перевищує чотири прожиткових мінімуми для відповідної категорії осіб, такі особи влаштовуються до відділення стаціонарного догляду за умови повної оплати послуг.
У разі отримання громадянами похилого віку, особами з інвалідністю ІІ-ІІІ груп соціальних послуг із установленням диференційованої плати або за умови оплати пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) та / або державна соціальна допомога виплачується їм у повному розмірі.
У відділенні стаціонарного догляду отримувачі соціальної послуги стаціонарного догляду відповідно до встановлених норм забезпечуються:
жилим приміщенням для проживання (перебування) та усіма житлово-комунальними послугами;
предметами, матеріалами, м’яким і твердим інвентарем (одягом, взуттям, постільною білизною, засобами особистої гігієни, столовим посудом);
раціональним не менше ніж чотириразовим харчуванням, у тому числі дієтичним (проміжки часу між прийманням їжі не повинні перевищувати чотирьох годин, останнє приймання їжі організовується за дві години до сну), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 324 «Про затвердження натуральних добових норм харчування в інтернатних установах, навчальних та санаторних закладах сфери управління Міністерства соціальної політики», затверджених з урахуванням фізіологічних потреб організму в основних харчових речовинах та енергії залежно від вікових і статевих особливостей. Норми фізіологічних потреб населення в основних харчових речовинах та енергії затверджуються МОЗ;
лікарськими засобами, технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення у порядку, встановленому законодавством.
Отримувачам соціальних послуг гарантуються:
створення належних умов проживання, соціально-побутового обслуговування;
направлення в установленому законодавством порядку до закладу охорони здоров’я, що надає медичну допомогу відповідного виду;
створення умов для участі в культурно - дозвіллєвих заходах із урахуванням побажань підопічних;
залучення до заходів, спрямованих на заохочення до ведення активного способу життя, з урахуванням стану здоров’я та побажань підопічних, створення для цього відповідних умов;
забезпечення захисту та підтримки, представництва інтересів, поінформованості про права;
організація заходів з метою залучення до життєдіяльності міської громади;
цілодобовий доступ до засобів зв’язку;
можливість використання особистих речей;
повага до честі та гідності, запобігання дискримінації;
доступ до перегляду особистих документів та особової справи, виготовлення їх фотокопій;
можливість зустрічатися з рідними та друзями у відділенні стаціонарного догляду;
захист від катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, способів поводження та покарання.
Отримувачі соціальних послуг приймаються до відділення стаціонарного догляду на підставі рішення управління, згідно чинного законодавства.
Відповідно до рішення, прийнятого управлінням, видається наказ директора Центру про прийняття особи до відділення стаціонарного догляду, визначаються індивідуальні потреби та складається індивідуальний план надання соціальних послуг відповідно до державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики.
В індивідуальному плані надання соціальних послуг зазначаються заходи, які потрібно провести для надання соціальних послуг, відомості про необхідні ресурси, періодичність і строки проведення цих заходів, відповідальні за виконання, дані щодо моніторингу результатів надання соціальних послуг.
На основі індивідуального плану надання соціальних послуг між отримувачем соціальних послуг і Центром укладається договір про надання соціальних послуг, у якому зазначаються права та обов’язки кожної із сторін, обсяг соціальних послуг, цілі та строк їх надання. Невід’ємною частиною договору є індивідуальний план надання соціальних послуг.
При прийнятті до відділення стаціонарного догляду отримувачі соціальних послуг проходять санітарно-гігієнічну обробку зі зміною одягу та взуття, розміщуються в приймально-карантинному відділенні на 14 днів для подальшого спостереження та в разі відсутності проявів гострих інфекційних хвороб переводяться на цілодобове проживання (перебування) у відповідні кімнати.
На кожного отримувача соціальних послуг ведеться медична картка, до якої вносяться всі дані про стан його здоров’я протягом періоду перебування у відділенні стаціонарного догляду, лікування, консультації, а також результати об’єктивних, функціональних, рентгенологічних, лабораторних та інших обстежень.
При прийнятті до відділення стаціонарного догляду отримувача соціальних послуг ознайомлюють з правами та обов’язками отримувача соціальних послуг, умовами проживання, розпорядком дня, умовами переведення до інтернатного закладу системи соціального захисту населення, відрахування з відділення стаціонарного догляду, про що робиться відповідний запис в особовій справі отримувача соціальних послуг.
Медичне обслуговування у відділенні стаціонарного догляду здійснюється шляхом:
вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, за умови подання отримувачем соціальних послуг декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, відповідно до законодавства;
укладення договорів із закладами охорони здоров’я та/або фізичними особами — підприємцями, що отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.
На кожного отримувача соціальних послуг, який перебуває у відділенні стаціонарного догляду ведеться особова справа, якій містяться:
1) рішення управління соціальної та ветеранської політики про надання соціальних послуг;
2) копія наказу директора Центру про прийняття особи до відділення стаціонарного догляду;
3) копія заяви підопічного про прийняття до відділення стаціонарного догляду;
4) копія повідомлення управління про прийняття до відділення стаціонарного догляду;
5) копія повідомлення органу Пенсійного фонду України та /або управління про прийняття отримувача соціальної послуги на повне державне утримання (за умови призначення отримувачу соціальної послуги пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) та / або державної соціальної допомоги);
6) копія заяви про перерахування органами Пенсійного фонду України та/або управління коштів Центру відповідно до Порядку перерахування органами Пенсійного фонду України або структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських рад коштів установам (закладам), у яких особи перебувають на повному державному утриманні, та їх використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2004 р. № 269,– для отримувачів соціальних послуг, які приймаються на повне утримання, за умови призначення їм пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) та / або державної соціальної допомоги;
7) копії інших особистих документів;
8) індивідуальний план і договір про надання соціальних послуг;
9) копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (за наявності інвалідності);
10) копія індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю та індивідуального плану реабілітації (за наявності інвалідності);
11) акт передачі особистих речей на зберігання до камери схову (за наявності);
12) акт приймання-передачі грошей, коштовностей та цінних паперів отримувача соціальних послуг на зберігання до відділення стаціонарного догляду – до запиту їх власником (за необхідності);
13) заяви та інші письмові звернення отримувача соціальних послуг, його родичів, подані до відділення стаціонарного догляду (за наявності);
14) копії документів щодо реагування на звернення отримувача соціальних послуг, його родичів (за наявності);
15) опис документів, що містяться в особовій справі.
Тимчасове вибуття отримувача соціальних послуг, який постійно проживає у відділенні стаціонарного догляду здійснюється на підставі письмової заяви отримувача соціальних послуг, поданої завідувачу відділення стаціонарного догляду. Витрати отримувача соціальних послуг, пов’язані з поїздкою до родичів або інших осіб, Центр не компенсує.
Отримувачі соціальних послуг, які тимчасово вибувають із стаціонарного відділення, у тому числі на лікування (в разі їх госпіталізації) до закладів охорони здоров’я, згідно з наказом директора Центру знімаються із забезпечення харчуванням, лікарськими засобами, засобами особистої гігієни, м’яким інвентарем тощо з дня вибуття, але залишаються у списках отримувачів соціальних послуг у відділенні стаціонарного догляду і пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) та / або державна соціальна допомога за період відсутності виплачується їм у повному розмірі.
Перебування отримувача соціальних послуг у відділенні стаціонарного догляду припиняється у зв’язку з:
поданням письмової заяви отримувача соціальних послуг;
переведенням до іншої(го) установи / закладу стаціонарного догляду;
неповерненням до відділення стаціонарного догляду без поважних причин і без погодження з Центром після закінчення шестимісячного строку вибуття з відділення стаціонарного догляду (після з’ясування причини неповернення);
невиконанням умов договору;
рішенням суду;
смертю підопічного після отримання свідоцтва про смерть або його копії.
У разі припинення перебування у відділенні стаціонарного догляду отримувачу соціальних послуг видаються особисті документи, довідка із зазначенням часу перебування у відділенні стаціонарного догляду, закріплені за ним одяг, білизна та взуття за сезоном і власний одяг, інші особисті речі та цінності, які зберігалися у відділенні стаціонарного догляду.
7.1.5. Відділення супроводу ветеранів та демобілізованих осіб (далі - відділення) - утворюється для підтримки та відновлення здоров’я, повернення до активного повноцінного життя у суспільстві, зміцнення/відновлення родинних та суспільно-корисних зв’язків ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей такої категорії осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, членів сімей осіб, які зникли безвісти за особливих обставин під час проходження військової служби, та інших демобілізованих осіб (далі–отримувачі послуг).
Послуги надаються за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) особи/сім’ї (вдома), у приміщенні відділення та за місцем перебування особи/сім’ї поза межами відділення.
1. Основними завданнями відділення є:
- забезпечення взаємодії з органами виконавчої влади, громадськими об’єднаннями ветеранів війни, волонтерськими та іншими громадськими організаціями, підприємствами, установами, організаціями при розв’язанні питань лікування, реабілітації, соціального захисту, земельних та житлових питань, юридичної підтримки та адаптації отримувачів послуг;
- звітування і обробка інформації щодо потреб отримувачів послуг, оцінка і аналіз ефективності державних та місцевих програм, спрямованих на підвищення рівня їхнього соціального захисту;
- моніторинг стану розв’язання проблем отримувачів послуг;
- залучення громадськості до проведення роботи з отримувачами послуг;
- створення сучасної інформаційно-аналітичної бази осіб, які потенційно можуть виявити бажання отримувати послуги, їхніх потреб та результатів надання послуг;
- організація комплексної психокорекції та професійної діагностики, заснованих на передових досягненнях сучасної психології;
- використання сучасних методів соціальної роботи;
- сприяння розвитку та впровадженню інноваційних методик у роботі з отримувачами послуг;
- розробка комплексної системи правової та юридичної допомоги із залученням профільних установ різної форми власності;
- надання інформаційних послуг щодо професійної переорієнтації та адаптації отримувачам послуг;
- розробка, реалізація та впровадження комплексних заходів із сприяння у відкритті власної справи отримувачів послуг.
2. Відділення, відповідно до покладених на нього завдань, надає:
2.1. Психологічні послуги – надання консультацій з питань психологічного здоров’я та поліпшення взаємин з оточуючим середовищем, застосування психодіагностики, спрямованої на вивчення соціально-психологічних характеристик особистості, з метою їх психологічної корекції, надання методичних порад.
2.2. Послуги психологічної підтримки за принципом «рівний – рівному».
2.3. Виявлення і сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб/сімей отримувачів послуг, організація індивідуального та групового навчального, виховного та корекційного процесів, дозвілля, спортивно-оздоровчої, технічної та художньої діяльності тощо, а також залучення до роботи різноманітних закладів, громадських організацій, зацікавлених осіб.
2.4. Матеріальна підтримка отримувачів послуг, що реалізується у формі надання натуральної чи грошової допомоги за рахунок благодійної та спонсорської допомоги.
2.5. Надання консультацій з питань реалізації та захисту прав і законних інтересів отримувачів послуг.
2.6. Надання інформації, необхідної для розв’язання проблем, формування певних уявлень і ставлення суспільства до соціальних проблем.
2.7. Інші послуги.
3. Відділення для виконання покладених на нього завдань має право у встановленому порядку:
3.1. Запитувати та отримувати від державних органів, органів місцевого самоврядування, благодійних організацій, громадських об’єднань, підприємств, установ та організацій необхідну інформацію, документи й матеріали.
3.2. Запрошувати на свої засідання керівників і представників державних органів, органів місцевого самоврядування, благодійних організацій, громадських об’єднань, підприємств, установ та організацій.
3.3. Залучати для розгляду питань, які належать до компетенції відділення, працівників виконавчих органів місцевої ради, органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їхніми керівниками), а також незалежних експертів (за їхньою згодою).
3.4. Організовувати та проводити семінари, тренінги, «круглі столи», конференції, брифінги, культурно-мистецькі та інші заходи з питань, віднесених до компетенції відділення.
3.6. У разі потреби направляти осіб, які звернулись до відділення, до інших закладів та установ, що можуть забезпечити задоволення їхніх потреб.
3.7. У відділенні можуть утворюватись мультидисциплінарні команди в установленому порядку.
3.8. Відділення має право в установленому порядку отримувати благодійну допомогу, в тому числі із-за кордону.
4. Заходи з підтримки надаються особам на безоплатній основі з урахуванням таких принципів:
інтегрованого підходу - узгодження, координації функцій і заходів суб’єктів різних рівнів управління для реалізації комплексного і економічно вигідного підходу до розв’язання проблемних ситуацій, запобігання чи усунення соціальних ризиків та вразливості;
індивідуального підходу - гідне ставлення до раси, національності, культури, віросповідання, віку, статі, інших індивідуальних особливостей та потреб осіб;
територіальної доступності - оперативного забезпечення здійснення якісних заходів з підтримки за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання осіб або місцем їх фактичного проживання;
інформаційної доступності - поширення повної та достовірної інформації про форми та зміст заходів з підтримки;
дотримання конфіденційності - нерозголошення отриманої конфіденційної інформації та вжиття заходів до захисту персональних даних відповідно до вимог Законів України “Про інформацію”, “Про захист персональних даних”.
5. Заходи з підтримки здійснюються фахівцем із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб на підставі поданої особами заяви про здійснення заходів з підтримки у паперовій формі за встановленою формою або за наявності технічної можливості в електронній формі засобами Реєстру.
Заява, що подається в паперовій формі законним представником особи або фахівцем із супроводу, повинна бути внесена фахівцем із супроводу в електронній формі засобами Реєстру.
6. Підставою для припинення здійснення заходів з підтримки є:
письмова відмова особи від здійснення заходів з підтримки за власним бажанням, складена в довільній формі;
зміна особою місця проживання;
досягнення позитивного результату здійснення заходів з підтримки, що узгоджується з особою;
відсутність потреби в заходах з підтримки;
смерть особи.
7. Умови отримання послуг відділення.
7.1. Для отримання послуг особа звертається особисто (або за дорученням, оформленим належним чином) і має надати:
- заяву;
- документ, що посвідчує відповідний статус;
- військовий квиток та/або довідку про участь у бойових діях тощо.
7.2. Відділення фіксує всі звернення отримувачів послуг.
Дані про звернення містяться в:
- інформаційно-аналітичній базі отримувачів послуг;
- особовій справі, до якої долучається письмова заява отримувачів послуг та інші документи, надані до відділення, виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого ;
- інформація про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, карта визначення індивідуальних потреб;
- інформація про вид, обсяги та результат наданих послуг і висновок про необхідність продовження/припинення надання послуг, договір з отримувачем послуг про надання послуг, згода на обробку персональних даних тощо.
Відділення розробляє та втілює механізм комунікації з отримувачами послуг Центру для поліпшення якості обслуговування, планування й розробки нових послуг та програм.
7.2. Відділення Центру очолюють завідувачі, які призначаються на посаду і звільняється з посади директором Центру.
7.3. Кваліфікаційні вимоги до завідувачів відділень Центру - вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань. Стаж роботи у відповідній сфері діяльності на керівних посадах нижчого рівня – не менше ніж 3 роки або на посадах в інших відповідних сферах діяльності – не менше ніж 5 років.
VIII. Майно Центру
8.1. Майно Центру є власністю міської територіальної громади та належить Центру на правах оперативного управління.
Доходи Центру використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання, реалізацію мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням та нормативно правовими актами.
8.2. Майно Центру складається з основних фондів та оборотних коштів, а також інших матеріальних і нематеріальних активів, цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Центру.
IX. Ліквідація та реорганізація Центру
9.1. Ліквідація та реорганізація Центру здійснюється за рішенням міської ради відповідно до чинного законодавства.
9.2. У разі реорганізації та ліквідації Центру працівникам, які звільняються, гарантується дотримання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства.
9.3. Центр вважається реорганізованим або ліквідованим з дня внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
X. Заключні положення
10.1. Положення про Центр, доповнення та зміни до нього затверджуються міською радою та реєструються в уповноваженому органі відповідно до законодавства України.
__________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради (пункт 2)
20 грудня 2024 року
№ 3966-60-VIII
Організаційна структура та штатна чисельність
Бориспільського міського Центру інтегрованих соціальних послуг
з 01 січня 2025 року
|
№ з/п |
Назва структурного підрозділу та посад |
Кількість штатних одиниць |
|
1 |
2 |
3 |
|
Апарат Центру |
||
|
1. |
Директор |
1 |
|
2. |
Заступник директора |
1 |
|
3. |
Головний бухгалтер |
1 |
|
4. |
Бухгалтер |
2 |
|
5. |
Завідувач господарством |
0,5 |
|
6. |
Інженер з охорони праці |
0,75 |
|
7. |
Інспектор з кадрів |
1 |
|
8. |
Фахівець із соціальної роботи |
2 |
|
9. |
Прибиральник службових приміщень |
1 |
|
10. |
Водій автотранспортних засобів |
1 |
|
|
Разом: |
11,25 |
|
Відділення соціальної допомоги вдома |
||
|
11. |
Завідувач відділення |
1 |
|
12. |
Фахівець із соціальної допомоги вдома |
2 |
|
13. |
Соціальний працівник |
1 |
|
14. |
Соціальний робітник |
35 |
|
|
Разом: |
39 |
|
Відділення надання натуральної допомоги |
||
|
15. |
Завідувач відділення |
1 |
|
16. |
Заступник завідувача відділення |
1 |
|
17. |
Соціальний працівник |
2 |
|
18. |
Соціальний робітник |
1 |
|
19. |
Перукар |
1 |
|
20. |
Швачка |
1 |
|
21. |
Оператор пральних машин |
1 |
|
22. |
Взуттьовик з ремонту взуття |
1 |
|
23. |
Завідувач складу |
1 |
|
24. |
Комплектувальник товарів |
3 |
|
25. |
Водій автотранспортних засобів |
1 |
|
|
Разом: |
14 |
|
Відділення соціально адаптації та реабілітації |
||
|
26. |
Завідувач відділення |
1 |
|
27. |
Соціальний працівник |
1 |
|
28. |
Психолог |
1 |
|
29. |
Сестра медична (брат медичний) |
1 |
|
|
Разом: |
4 |
|
Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання с. Любарці |
||
|
30. |
Завідувач відділення |
1 |
|
31. |
Сестра-господиня |
1 |
|
32. |
Лікар загальної практики-сімейний лікар І категорії |
0,5 |
|
33. |
Соціальний працівник |
1 |
|
34. |
Старша медична сестра |
1 |
|
35. |
Сестра медична (брат медичний) |
4 |
|
36. |
Молодша медична сестра з догляду за хворими |
8 |
|
37. |
Молодша медична сестра (санітарка-ванниця) |
2 |
|
38. |
Молодша медична сестра (санітарка-прибиральниця) |
1 |
|
39. |
Кухар |
2 |
|
40. |
Кухонний робітник |
2 |
|
41. |
Машиніст із прання та ремонту спецодягу |
2 |
|
42. |
Прибиральник територій |
1 |
|
43. |
Підсобний робітник |
1 |
|
44. |
Водій автотранспортних засобів |
1 |
|
|
Разом: |
28,5 |
|
|
Відділення супроводу ветеранів та демобілізованих осіб |
|
|
45. |
Завідувач відділення |
1 |
|
46. |
Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб |
5 |
|
|
Разом: |
6 |
|
|
Всього: |
102,75 |
|
|
|
|
__________________________________





















