Цей аналіз регуляторного впливу (надалі – Аналіз) розроблено на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» від 11.09.03р. №1160 - IV та з урахуванням Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04р. № 308.
Аналіз визначає правові та організаційні засади реалізації проекту рішення «Про внесення доповнень у додаток до рішення міської ради від 31.01.2011 № 296-6-VI « Про встановлення місцевих податків та зборів»
1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання
У зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України (далі – Кодекс) реформується діюча система справляння місцевих податків і зборів в Україні.
Кодексом визначено, що до місцевих податків належить податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який обов'язково установлюють місцеві ради.
Рішенням Бориспільської міської ради від 31.01.2011 № 296-6-VI
встановлені місцеві збори: за місця для паркування транспортних засобів, за провадження деяких видів підприємницької діяльності та туристичний збір
Відповідно до абзацу 9 пункту 1 розділу XIX Кодексу з 01.01.2012 набирає чинності стаття 265 Кодексу «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» тому виникла необхідність внесення змін до рішення міської ради. Кодексом зобов’язано органи місцевого самоврядування забезпечити прийняття рішень та їх офіційне оприлюднення щодо встановлення місцевих податків і зборів або змін до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується їх застосування.
2. Визначення цілей державного регулювання
Проект внесення доповнень у додаток до рішення міської ради від 31.01.2011 № 296-6- VI « Про встановлення місцевих податків та зборів» розроблено з ціллю:
- встановлення в м. Борисполі податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки відповідно до Податкового Кодексу ,граничних розмірів ставок та отримання до бюджету міста відповідних надходжень.
3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом України. Статтею 12 Кодексу передбачено, що рішення про встановлення місцевих податків та зборів на певній території, в межах визначених повноважень, приймають міські ради.
У разі невстановлення рішеннями органів місцевого самоврядування, місцевих податків і зборів, передбачених пунктом 10.3 статті 10 Кодексу, такі податки і збори сплачуються платниками у порядку, встановленому Кодексом та за мінімальними ставками та без застосування відповідних коефіцієнтів.
Неприйняття рішення «Про внесення доповнень у додаток до рішення міської ради від 31.01.2011 № 296-6-VI « Про встановлення місцевих податків та зборів» спричинить втрати доходної частини бюджету міста.
Альтернативні способи запровадження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в місті Борисполі, крім вищезазначених, відсутні.
4. Механізми та заходи, що пропонуються для розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта.
В місті Борисполі пропонується установити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у термін, визначений Податковим кодексом України та порядок справляння податку.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, запроваджується у термін, визначений Податковим кодексом з 1 січня 2012 року.
Податок на нерухоме майно сплачується фізичними та юридичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.
Для фізичних осіб - платників податку, житлова площа об’єкта житлової нерухомості не оподатковується: для квартири - до 120 кв. метрів включно та для житлового будинку - до 250 кв. метрів включно. Така пільга надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до одного об’єкта житлової нерухомості. Зазначена пільга не поширюється на юридичних осіб.
Пропонуються встановити ставки податку за 1 кв. метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості, в таких розмірах:
- для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів - 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів - 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акту.
Прийняття цього регуляторного акту забезпечить належне справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в місті Борисполі та надходження зазначених платежів до бюджету в прогнозованих обсягах.
Перешкоди щодо можливого впровадження цього регуляторного акта та виконання його вимог відсутні.
6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акту. Аналіз вигод та витрат.
Дія зазначеного регуляторного акту поширюється на суб’єктів господарювання, фізичних осіб та органи місцевого самоврядування.
Для визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акту, які виникають у різних груп суб’єктів, на яких поширюється дія цього акту, наведена таблиця аналізу вигод та витрат.
Сфера впливу | Вигоди | Витрати |
Суб’єкти господарювання | Прийняття рішення «Про внесення доповнень у додаток до рішення міської ради від 31.01.2011 № 296-6-VI « Про встановлення місцевих податків та зборів» в Борисполі та офіційне оприлюднення, забезпечить прозорий механізм їх справляння | Сплата податку у встановленому обсязі |
Фізичні особи | ||
Органи місцевого самоврядування | Отримання надходжень до бюджету від запровадження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в обсязі біля 5 тис. грн. | Прийняття цього регуляторного акту витрат не потребує |
7. Строк дії регуляторного акту.
Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території міста та має необмежений термін дії. В разі внесення змін до Податкового кодексу в частині справляння місцевих податків і зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акта.
8.Показники результативності регуляторного акту.
Для визначення результативності цього регуляторного акту пропонується встановити такі загальні показники:
- динаміка кількості платників
- обсяги надходжень від податку на нерухоме майно , відмінне від земельної ділянки до бюджету міста.
9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акту.
Базове відстеження буде проведене до 01.08.2012 по підсумках 1 півріччя 2012 року.
Повторне відстеження провести упродовж двох років з дня набрання чинності цього регуляторного акта.
Упродовж кожних трьох років, з моменту виконання заходів по проведенню повторного відстеження результативності цього регуляторного акту, за умови його чинності, проводити періодичне відстеження його результативності.
Відстеження результативності здійснюватимуться на основі офіційних даних Бориспільської об’єднаної державної податкової інспекції, фінансового управління Бориспільської міської ради .
Заступник міського голови Л.О.Ковальова




















