З метою створення належних умов для населення, утримання житлового фонду та відповідно до пп. 3 п. а) ч. 1 ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради ВИРІШИВ:
1. Схвалити Програму по утриманню житлового фонду м. Борисполя на 2011-2015 роки (додається).
2. Головному управлінню житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради організувати у встановленому порядку подання Програми по утриманню житлового фонду м. Борисполя на 2011-2015 роки на розгляд Бориспільської міської ради.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови Корнійчука М.П.
Міський голова А.С.Федорчук
СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого комітету
міської ради
від 18.07.2011 № 893
Програма
по утриманню житлового фонду м. Борисполя на 2011-2015 роки
1. Сучасний стан житлового фонду у м. Борисполі
Програма по утриманню житлового фонду м. Борисполя на 2011 – 2015 роки (далі – Програма) розроблена з метою підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальних систем життєзабезпечення населення, поліпшення якості житлово-комунальних послуг.
Програма включає основні завдання, які виходять із Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства, затвердженої Законом України від 11 червня 2009 року № 1511-VI.
Однією з найбільш гострих соціально-економічних проблем України на сьогоднішній день є житлова. Кожен третій жилий будинок потребує капітального ремонту. Відбувається природне старіння житлового фонду. Майже 70% багатоквартирних будинків збудовано до 1970 року. Дані будинки вже можна віднести до застарілого житлового фонду, так як за технічним станом будинки не відповідають вимогам комфортного проживання. Фізичний знос основних конструктивних елементів, а особливо інженерних мереж становить більш ніж 60%. В результаті окремі конструктивні елементи будинків, особливо покрівлі, балконні плити, фасади, внутрішньобудинкові мережі водо-, теплопостачання та водовідведення внаслідок тривалої експлуатації перебувають в незадовільному стані. Подальша їх надійна експлуатація без вжиття додаткових заходів по приведенню в належний технічний стан практично неможлива.
Складовими частинами, які визначають незадовільний загально-технічний стан житлового фонду є:
стан внутрішньобудинкових мереж, через що значна кількість підвальних приміщень житлових будинків підтоплюється;
стан дахів, покрівель житлових будинків, з яких 60% потребують відновлення;
стан балконних плит, фасадів;
стан ліфтів, що відпрацювали нормативно-допустимий термін експлуатації 25 років, з потребою їх заміни або модернізації;
стан прибудинкових територій, малі архітектурні форми та споруди на них потребують оновлення та приведення в належний санітарно-технічний стан.
Через обмеженість фінансування щорічно зменшуються обсяги робіт з поточного і капітального ремонту житлового фонду.
Поточний ремонт інженерних систем і конструктивних елементів житлового фонду виконується локально: тільки в місцях відмовлень та несправностей.
Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.2005 № 560, рішенням виконавчого комітету міської ради від 01.08.2006 № 541 «Про тарифи на житлово-комунальні послуги» затверджено розмір тарифів з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Починаючи з 01.07.2008 мешканці будинків сплачують витрати, що несуть комунальні підприємства на утримання та обслуговування їх будинку за скоригованими базовими тарифами, згідно рішення від 13.05.2008 № 466 «Про коригування базових тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій», проте спостерігається стійка тенденція погіршення фінансового стану житлово-експлуатаційних підприємств.
Мешканці міста Борисполя справедливо висловлюють своє прагнення щодо підвищення якості надання житлово-комунальних послуг, спричинене перш за все тим, що питання поточного та капітального ремонту будинків повинні вирішуватись оперативно та вчасно, в іншому випадку це призводить до передчасного руйнування житлового фонду. Натомість, в тарифі, що сплачує населення за послуги по утриманню житла, неможливо проводити поточний на капітальний ремонт. Фактично всі роботи виконуються за кошти міського бюджету. Стримуючим фактором у розвитку ринкових відносин в житлово-комунальній сфері є також недосконалість існуючої законодавчої бази. Без запровадження ефективної системи управління житловим фондом, навіть за умови достатнього фінансування робіт з його утримання та обслуговування, ситуацію корінним чином виправити неможливо, оскільки лише стратегічне управління може забезпечити належне планування необхідних комплексних заходів, визначення джерел їх фінансування, залучення інвестицій та ефективне використання наявних ресурсів.
2. Мета та основні принципи Програми
Метою Програми є реалізація державної політики, спрямованої на:
створення ефективної системи управління житловим фондом, підвищення якості його обслуговування, ефективності функціонування, забезпечення сталого розвитку для задоволення потреб населення в якісних житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів і стандартів;
створення умов для сталої, ефективної роботи та розвитку житлово-комунального господарства, підвищення рівня прозорості у взаємовідносинах між суб’єктами ринку житлово-комунальних послуг.
Основними принципами реформування системи управління та обслуговування житлового фонду міста є:
забезпечення балансу відповідальності між споживачем, замовником та виконавцем житлово-комунальних послуг.
розмежування функцій замовника та виконавця послуг в особі різних підприємств;
впровадження тарифів відповідно до економічно обґрунтованих планованих витрат по кожному будинку окремо (побудинковий тариф), залежно від кількісних показників фактичного надання послуг (з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій).
3. Основні завдання Програми
Основними завданнями Програми є:
організація ефективного управління у сфері надання житлово-комунальних послуг;
впроваджування новітніх технологій в житлово-комунальну сферу, спрямованих на технічне переоснащення будинків та скорочення питомих витрат енергетичних і матеріальних ресурсів.
4. Контроль за виконанням Програми
4.1. Контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія Бориспільської міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації та благоустрою.
4.2. Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради щорічно подає виконавчому комітету міської ради інформацію про хід виконання завдань, визначених Програмою.
5. Очікувані результати
Виконання Програми дасть змогу:
забезпечити реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства;
створити систему управління житловим фондом міста, що продовжить тривалість експлуатації житла, підвищить рівень безпеки систем життєзабезпечення міста;
забезпечити потреби населення на отримання якісних житлово-комунальних послуг.
6. Фінансування та терміни виконання Програми
6.1. Фінансове забезпечення Програми здійснюватиметься за напрямами:
організаційні заходи по створенню системи управління житловим фондом;
планове виконання робіт по поточному та капітальному ремонтах житлового фонду міста;
6.2. Джерелами фінансування заходів Програми є:
кошти міського бюджету міста Борисполя;
кошти державного бюджету;
кошти підприємства;
6.3. Обсяг фінансового забезпечення по виконанню завдань Програми, складатиме:
кошти місцевого бюджету – 16800 млн. грн.;
кошти державного бюджету – 10000 млн. грн.;
6.4. Виконання програми здійснюватиметься по мірі фінансового забезпечення.
7. Основні заходи Програми
№ з/п | Зміст заходу | Виконавці | Орієнтовні обсяги фінансування, |
Джерела фінансування | ||||
2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | ||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
1. | Поточний ремонт житлового фонду | ГУ ЖКГ | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
|
| КП «ЖЕК-1» |
| 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | Місцевий бюджет, |
| КП «ЖРЕУ» |
| 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | Місцевий бюджет, |
2. | Капітальний ремонт житлового фонду в т.ч. | ГУ ЖКГ | 4000 | 4500 | 4500 | 5500 | 5500 |
|
| КП «ЖЕК-1», КП «ЖРЕУ» |
| 1500 | 2000 | 2000 | 3000 | 3000 | Місцевий бюджет |
| КП «ЖЕК-1», КП «ЖРЕУ» |
| 1000 | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 | Державний бюджет |
| ОСББ |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | Місцевий бюджет |
| ОСББ |
| 1000 | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 | Державний бюджет, кошти населення, кошти суб’єктів підприємницької діяльності |
3. | З метою впорядкування адресного господарства в м. Борисполі виготовити показники з назвами багатоповерхових будинків, вулиць |
| 100 | 100 | 100 |
|
|
|
| Разом |
| 4600 | 5100 | 5100 | 6000 | 6000 |
|