Відповідно до ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення», п.п.1 п. б) ч. 1 ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради В И Р І Ш И В:
1.Схвалити проект Програми зайнятості населення м. Борисполя на 2012-2014 роки (далі – Програма), що додається.
2.Заступнику міського голови Ковальовій Л.О. у встановленому порядку організувати подання проекту Програми на розгляд Бориспільській міській раді.
3.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Ковальову Л.О.
Міський голова А.С.Федорчук
СХВАЛЕНО
рішенням виконавчого комітету
міської ради
від _______________ № _____
ПРОГРАМА
зайнятості населення м. Борисполя
на 2012-2014 роки
Програма зайнятості населення міста Бориспіль на 2012-2014 роки (далі-Програма) розроблена відповідно до Законів України „Про зайнятість населення”, „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, „Про місцеве самоврядування в Україні”.
І. Паспорт Програми.
1. Ініціатор розроблення Програми.
Бориспільський міськрайонний центр зайнятості, управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради.
2. Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми.
3. Розробник Програми.
Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради.
4. Співрозробники Програми.
Міськрайонний центр зайнятості, виконавчий комітет міської ради, управління освіти та науки.
5. Відповідальний виконавець Програми.
Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради.
6. Учасники Програми.
Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради, міськрайонний центр зайнятості, виконавчий комітет міської ради, управління освіти і науки, відділ культури, сім′ї, молоді та спорту, відділ економіки та інвестиційної політики, відділ торгівлі та підприємництва.
7. Термін реалізації Програми.
2012-2014 роки.
8. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього, у тому числі:
8.1. коштів місцевого бюджету:
Програма не потребує залучення коштів місцевого бюджету.
8.2. коштів інших джерел:
заходи Програми здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов′язкового державного страхування на випадок безробіття та коштів роботодавців.
ІІ. Обгрунтування необхідності Програми.
Програмою зайнятості населення міста на 2012-2014 роки визначені напрямки діяльності щодо питань ринку праці та поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення. Питання зайнятості населення в умовах соціально-економічної нестабільності є особливо актуальним. Основними причинами втрати роботи залишаються звільнення за власним бажанням та з економічних причин - у зв’язку з реорганізацією, ліквідацією виробництва, скороченням чисельності або штату працівників підприємств, установ, організацій, а також неможливість знайти роботу після закінчення навчального закладу. На підприємствах відсутній попит на робочу силу, зменшується чисельність працюючих працівників. Загострення фінансово-економічного стану підприємств в місті має наслідки збільшення обсягів часткового безробіття та вивільнення працівників з причин скорочення штатів. Так, рівень безробіття станом на 01.08.2011 року становив 0,9%, що на 0,1% більше ніж в аналогічному періоді 2010 року.
Актуальною залишається проблема щодо легалізації заробітної плати та трудових відносин на підприємствах міста. Близько 20% підприємств виплачують заробітну плату найманим працівникам на рівні законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати. В 2011 році на неповний робочий день з економічних причин переведено 1072 працівника.
Проте, незважаючи на фінансово-екомічний стан, та проблеми щодо розвитку виробництва, у поточному році юридичними особами створено 457 робочих місць при плановому річному завданні 600 робочих місць, фізичними особами підприємцями створено 595 робочих місць (включаючи робочі місця для найманих працівників) при плановому річному завданні 510 робочих місць.
Складною залишається ситуація із виплатою заробітної плати на економічно-активних підприємствах міста. Станом на 01.08.2011 сума боргу по заробітній платі склала 998,0 тис. грн.
Вирішення проблеми безробіття та інших проблем зайнятості, розширення сфери застосування праці буде здійснюватися завдяки впровадженню заходів Програми, а саме:
заохочення підприємців до створення робочих місць шляхом запровадження сприятливого інвестиційного режиму;
забезпечення зростання обсягів та підвищення рівня зайнятості шляхом створення робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці;
економічне заохочення підприємців до створення робочих місць для безробітних та підтримки підприємницької ініціативи безробітних;
створення умов для самостійної зайнятості населення, розвитку малого і середнього підприємництва та сімейного підприємництва;
використання вакансій та незайнятих робочих місць;
розширення сфери застосування оплачуваних громадських робіт та сезонних робіт;
цілеспрямована робота щодо професійної орієнтації населення, особливо учнівської молоді;
інформаційно-роз’яснювальна робота щодо переваг легальної зайнятості та запобігання проявам “тіньового” використання робочої сили та виплати заробітної плати.
ІІІ. Мета Програми.
Метою Програми є координація зусиль та ефективна співпраця органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, роботодавців і профспілок, міського центру зайнятості щодо вжиття конкретних заходів спрямованих на регулювання ринку праці, забезпечення зайнятості населення та соціального захисту безробітних громадян.
IV. Координація та контроль за ходом виконання Програми.
Організаційне і методичне супроводження та контроль за реалізацією Програми здійснюється управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради та Бориспільським міськрайонним центром зайнятості.
Механізм контролю за виконанням Програми включає:
проведення кваліфікаційних моніторингових досліджень ринку праці міста, в тому числі створення робочих місць, оцінку фактичного стану ринку праці;
контроль за дотриманням чинного трудового законодавства;
інформування соціальних партнерів про стан справ у цій сфері;
підготовку практичних пропозицій та рекомендацій у межах Програми щодо регулювання зайнятості;
розгляд на засіданнях виконавчого комітету міської ради, засіданнях робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення питань щодо реалізації політики зайнятості населення.
V. Основні підсумки виконання завдань і заходів, передбачених Програмою зайнятості населення по м. Бориспіль на 2010-2011 роки.
Програмою зайнятості населення міста на 2010-2011 роки визначені напрямки діяльності щодо питань ринку праці та поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення.
Питання зайнятості населення в умовах соціально–економічної нестабільності є особливо актуальним. Так, на ринок праці міста продовжують впливати демографічні процеси. Забезпечення демографічного відтворення населення, в першу чергу, залежить від поліпшення матеріального добробуту і умов проживання людей.
Демографічна ситуація в місті станом на 01.09.2011 характеризується такими показниками: чисельність постійного населення склала 57888 осіб, наявного – 58501 особа.
Основні показники природного руху населення:
| За січень-червень 2010 року | За січень-червень 2011 року |
Кількість народжених осіб | 402 | 362 |
Кількість померлих осіб | 285 | 315 |
Природне скорочення (приріст) осіб | 117 | 47 |
Міграційний рух населення за січень-серпень 2011 року характеризується такими даними:
| Кількість прибулих осіб | Кількість вибулих осіб | Міграційний приріст (скорочення) | |||
2010 | 2011 | 2010 | 2011 | 2010 | 2011 | |
м. Бориспіль | 499 | 549 | 342 | 322 | 157 | 227 |
Особи працездатного віку (від 15 до 70 років) – 37050 осіб, молодь (особи віком від 15 до 35 років) – 12450 осіб. Чисельність населення, зайнятого в усіх сферах економічної діяльності в, становить 24,0 тис. чол., або 41,7% від загальної чисельності населення міста.
Зростання чисельності зайнятого населення відбувається, передусім, за рахунок створення нових робочих місць в основних галузях економіки міста - промисловісті, будівництві, торгівлі та транспортній галузі. У поточному році юридичними особами створено 457 робочих місць при плановому річному завданні 600 робочих місць, фізичними особами підприємцями створено 595 робочих місць (включаючи робочі місця для найманих працівників) при плановому річному завданні 510 робочих місць.
Найбільше нових робочих місць створено в ДП “МА “Бориспіль” – 91, БФ ТОВ „Технополіс-1” - 75, ТОВ “Фармекс Груп” – 102, ТОВ „Росомаха” - 9, ТОВ „КТА” – 12.
У 2010-2011 роках організація зайнятості населення в місті здійснювалася у відповідності до завдань Програми зайнятості населення міста на 2010 – 2011 роки, яка спрямовувалася на запобігання безробіттю, збереження існуючих та створення нових робочих місць, організацію професійної підготовки та підвищення кваліфікації безробітних, підтримку самозайнятості та підприємницької діяльності.
Завдяки поліпшенню інвестиційного клімату, подальшому розвитку малого і середнього бізнесу, збереженню, у цілому, обсягів промислового виробництва, посиленню контролю за дотриманням вимог чинного законодавства стосовно виплати заробітної плати, платіжної дисципліни суб’єктів господарювання по відрахуваннях до соціальних фондів та міського бюджету, показники соціально-економічного та культурного розвитку міста за 2010 рік свідчать про позитивні тенденції зростання. Показники, передбачені Програмою в провідних галузях економічної діяльності міста в основному виконані.
Крім того, виконувались положення Конституції та закони України, забезпечувалась реалізація заходів, визначених актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядження голови обласної державної адміністрації, власні рішення та розпорядження.
Станом на 01.08.2011 офіційний статус безробітнього мали 333 особи, що на 27 осіб більше ніж в 2010 році. Рівень зареєстрованого безробіття склав 0,9%, 0,1% більше ніж в минулому році.
З початку року спостерігається зростання доходів населення міста від трудової діяльності.
За офіційними статистичними даними середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств міста за січень – липень 2011 року становила 4417 грн., що в 4,6 рази вище прожиткового мінімуму для працездатної особи (960 грн.). В порівнянні з аналогічним періодом 2010 року розмір заробітної плати збільшився на 26,0 відсотків. Серед міст та районів області за рівнем оплати праці м. Бориспіль займає 2 місце. Заробітна плата в місті в 1,8 рази перевищила середній розмір по області (2503 грн.).
Складною залишається ситуація із виплатою заробітної плати на економічно-активних підприємствах. Сума боргу станом на 01.08.2011 склала 998,0 тис. грн. Проте, спостерігається позитивна тенденція до зменшення заборгованості по виплаті заробітної плати. В порівнянні з початком року заборгованість зменшилась на 551 тис. грн. або на 35,5%.
Головною причиною заборгованості є борги дебіторів за виконані та неоплачені роботи.
Питання заборгованості з виплати заробітної плати та графіки її погашення постійно розглядається на засіданнях комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
За результатами розгляду приймаються всі можливі заходи в межах повноважень виконавчого комітету міської ради відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
За звітний період до загального та спеціального фонду бюджету міста надійшло 127,1 млн. грн., що становить 93,6 відсотки від планового показника. Зокрема, надходження до загального фонду ( без врахування субвенцій з державного бюджету) склали майже 95,3 млн. грн., а виконання – 101,5 відсотки.
Із метою забезпечення потреб міста у продукції, необхідній для розв’язання соціально-економічних проблем, реалізації цільових програм здійснювалась закупівля товарів, робіт і послуг у межах коштів місцевого бюджету. За результатами проведених торгів у поточному році на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти було укладено 13 договорів на загальну суму 9381,0 тис. грн.
У місті активно розвивається мале підприємництво, яке істотно впливає на структурну перебудову в економіці. Його діяльність спрямована на насичення споживчого ринку товарами та послугами, створення умов для розвитку конкуренції, впровадження інновацій, наповнення місцевих бюджетів коштами, зменшення рівня безробіття.
Підтримка розвитку малого підприємництва в місті здійснюється відповідно до заходів Програми розвитку малого підприємництва на 2010-2014 роки.
Станом на 1 січня 2011 року сектор малого бізнесу нараховував 760 діючих малих підприємств, приріст їх кількості становить 121,6 відсотки у порівнянні з 2009 роком.
Питома вага малих підприємств у загальноміському обсязі реалізованої продукції, робіт і послуг зросла з 10 відсотків у 2009 році до 27,2 відсотка – у 2010 році. Всього малими підприємствами реалізовано продукції, робіт і послуг на 700,0 млн. грн. (що становить 127,2 відсотки до попереднього року).
Частка надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності малих підприємств та фізичних осіб - підприємців становить майже 13,3 відсотків усіх надходжень.
Промисловий комплекс міста продовжує динамічно розвиватись, підвищується ефективність його роботи. У 2010 році в галузі функціонувало 11 вагомих за обсягами виробництва продукції підприємств різних форм власності, на яких працювало понад 2,5 тис. осіб.
У 2010 році активізувалась робота щодо налагодження коопераційних зв’язків між суб’єктами господарювання, підвищення якості та конкурентоспроможності продукції, нарощення експортного потенціалу, впровадження систем управління якістю, освоєння нових видів промислової продукції, товарів народного споживання та підвищення рівня надання послуг.
На підприємствах міста проводиться підвищення кваліфікації, а також підвищення якості робочої сили.
За період січень-серпень 2011 року підвищили кваліфікацію 597 працівників: КП „Бориспільводоканал” – 28, РСП “Киівцентраеро” – 334, КПТМ “Бориспільтепломережа” – 9, ДП „Міжнародний аеропорт “Бориспіль” – 165, ТОВ „Фіге Україна” – 29, ДП „Український авіаційний метеорологічний центр” – 32.
Стан економічного розвитку міста та зайнятість населення тісно пов’язані між собою. Тому економічні перетворення, що відбуваються, в повній мірі знаходять своє відображення на ринку праці.
Протягом 2010-2011 років чисельність незайнятих громадян, які отримували соціальні послуги у центрі зайнятості, зменшувалась. За січень-серпень 2011 року їх чисельність становила 711 осіб, що на 39 осіб менше ніж у відповідному періоді минулого року. За цей же період статус безробітного отримали 695 осіб.
Рівень зареєстрованого безробіття на 01.09.2011 становив 0,9 відсотків.
Чисельність громадян, які отримали роботу за направленням центру зайнятості становить 319 осіб, що на 30 осіб більше, ніж в аналогічному періоді 2010 року. Рівень працевлаштування - 36,0 відсотки.
Ускладнює ситуацію на ринку праці невідповідність попиту і продукції робочої сили.
Тимчасова зайнятість та заробіток безробітних громадян забезпечувалися шляхом направленню їх на громадські роботи.
Станом на 01.09.2011 на громадських роботах відпрацювало 84 особи, що становить 2,7 відсотки від загальної чисельності тих, хто перебував на обліку. Всього по Бориспільському МРЦЗ укладено 33 договори на 850 осіб (відпрацювало 290 осіб).
Протягом 8 місяців 2011 року підвищили свою конкурентоспроможність на ринку праці шляхом отримання нової професії, підвищення кваліфікації або перекваліфікації 85 безробітних, що склало 5,4 відсотки від загальної кількості безробітних.
Приділялась увага соціально-незахищеним категоріям громадян, які згідно законодавства мали право на працевлаштування.
Крім того, центр зайнятості сприяв у працевлаштуванні інвалідів, які звертаються за допомогою у пошуку роботи.
З цією метою службою зайнятості постійно ведеться облік інвалідів та облік робочих місць, на які можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії. Упродовж 8 місяців було працевлаштовано 11 інвалідів. Рівень працевлаштування склав 25,7 відсотків.
З початку 2011 року за направленням центру зайнятості професійне навчання проходили 81 особа або 9,1 відсотки від загальної кількості безробітних, що перебували на обліку в міськрайонному центрі зайнятості. Після закінчення навчання роботу отримали 79,1 відсотки безробітних.
Серед активних програм сприяння зайнятості населення, що здійснює міськрайонний центр зайнятості – надання інформаційних, профорієнтаційних послуг, створення банку вакансій та пошук підходящої роботи, працевлаштування неконкурентноспроможних верств населення на заброньовані робочі місця, підвищення конкурентоспроможності незайнятих громадян шляхом організації професійного навчання, тощо.
У заходах щодо реалізації активної підтримки політики зайнятості важливе значення має розвиток орієнтованої на працевлаштування системи профорієнтації та професійного навчання безробітних. Послуги із профорієнтації отримують практично всі відвідувачі центру зайнятості. Протягом січня-серпня 2011 року було проведено 77 семінарів з техніки пошуку роботи, в яких взяли участь близько 700 осіб.
VI. Основні тенденції соціально-економічного розвитку м. Борисполя та розвитку регіонального ринку праці у 2012-2014 роках.
Основні прогнозні показники та перспективи економічного і соціального розвитку міста на 2012 - 2014 роки визначені з урахуванням оцінки реального стану економіки міста за підсумками 2010 року та тенденцій, що складалися протягом 2011 року.
За прогнозами, у 2012-2014 роках продовжиться стабілізація економічної ситуації в місті, зростатимуть темпи росту, як абсолютних, так і відносних економічних показників.
У 2012 році передбачається, що основне коло підприємств залишиться на рівні 2010 року.
Основним пріоритетним напрямом розвитку підприємництва у 2012 році залишиться, як і в попередні роки, забезпечення сприятливого клімату для здійснення господарської діяльності у місті, удосконалення рівня відносин і співпраці підприємств і влади з метою забезпечення його потужного розвитку.
Передбачається, що в місті збільшиться кількість діючих малих підприємств, внаслідок чого поступово стабілізуються економічні показники.
Програмою зайнятості на 2012-2014 роки за рахунок усіх джерел фінансування передбачається створити у 2012 році 650 робочих місць. Очікується створення переважної частини робочих місць на малих та колективних підприємствах міста у сфері промисловості, логістики, торгівлі і транспортного обслуговування за рахунок власних коштів суб’єктів господарювання приватного капіталу
Планується, що для отримання соціальних послуг до центру зайнятості у 2012 році звернеться 320 осіб, які будуть звільнені з причин плинності кадрів; 550 осіб, які будуть звільнені на підставі припинення трудового договору або за згодою сторін та 300 чол., які вивільнені у зв'язку зі змінами в організації виробництва; 3 особи, які закінчили навчання в загальноосвітніх школах; 4 випускники професійно-технічних закладів освіти, 4 випускники вищих закладів освіти; 1 особа, які звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби.
Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" одним із видів соціальних послуг є пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних та фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних. Тому на 2012-2014 роки планується працевлаштувати за допомогою служби зайнятості 550 осіб, з них 535 чол. працевлаштувати на вільні та новостворені робочі місця, 15 осіб на додаткові робочі місця, що створені за рахунок надання дотацій роботодавцям.
З метою здійснення активної політики зайнятості, розширення ділової активності незайнятого населення, підвищення його конкурентоспроможності на ринку праці передбачається в 2012-2014 роках залучити до участі у громадських роботах 80 осіб, які проживають в місті та здійснити профпідготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 125 чол.
Серед багатьох факторів, від яких залежить стале економічне зростання, визначальним є інвестування.
У місті закріпилась тенденція стабільного росту обсягів інвестицій в основний капітал. Позитивним є те, що найвагомішу частку усіх інвестицій в основний капітал направлено у виробничу сферу. За 2010 рік у розвиток економіки міста спрямовано біля 448 млн. грн. інвестицій в основний капітал (у капітальне будівництво, придбання машин та обладнання), що склало 90,6 відсотків від загального обсягу капітальних інвестицій.
Серед джерел інвестування, як і в попередні роки основна частка належить власним коштам підприємств, організацій та населення – 62,6 відсотків усіх освоєних обсягів, кредити банків та інших позик становлять 3,1 відсотка, кошти Державного та місцевих бюджетів – відповідно 33,3 і 1,0 відсотка.
За видами економічної діяльності на розвиток підприємств транспорту та допоміжних транспортних послуг направлено 49 відсотків всіх інвестицій, підприємств промисловості – 18,7 відсотків, торгівлю та ресторанне господарство – 3,3 відсотків, решту – 29 відсотків спрямовано у будівництво, державне управління, освіту, культуру, спорт та надання соціальної допомоги.
Перспективи розвитку міста пов’язані з закріпленням позитивних тенденцій останніх років, широкого використання цілого ряду можливостей. Місто має розвинуту інфраструктуру, яка забезпечує активну життєдіяльність міста, розвинений транспорт і зв’язок, житлово-комунальне господарство, знаходяться фінансово-кредитні установи. Впровадження інформаційних технологій та сучасного поштового обладнання дозволяє організувати надання послуг електронної пошти, здійснення банківських операцій, різних видів розрахунків та надання інформаційних послуг. Подальшому розвитку міста сприяють такі містоутворюючі фактори та ресурсні можливості:
близькість Борисполя до Києва та зручний автотранспортний зв’язок з ним;
вигідне географічне розташування міста на перетині великих транспортних коридорів, це автошлях Київ-Харків та автошлях з півдня України до Росії;
надійний транспортний зв’язок з містом ( автошляхи, залізниця, аеропорт);
наявність у місті трудових ресурсів (високий професійний, освітній і культурний рівень жителів міста, наявність висококваліфікованих інженерів, робітників і службовців, відносна дешевизна робочої сили);
привабливість міста з точки зору престижності біля столиці.
Розв’язання головних проблем соціально-економічного і культурного розвитку міста передбачає модернізацію виробництва, впровадження прогресивних технологічних процесів, збільшення обсягів випуску інноваційної продукції, освоєння випуску нових видів конкурентно-спроможної продукції за рахунок залучення власних та іноземних інвестицій (ДП “МА”Бориспіль”, ТОВ ПКФ Ароза”, ТОВ “Укрпластпереробка”, ЗАТ “Бориспільський комбінат будівельних матеріалів”, ДП ТОВ “Нагель-Фенстер”) сприятиме збереженню і створенню робочих місць, підвищенню кваліфікації кадрів.
Подальше впровадження спрощених дозвільних процедур, здійснення підприємницької діяльності сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу.
Для працездатних громадян працездатного віку, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці рішенням міської ради за поданням міськрайцентру зайнятості необхідно забронювати згідно з чинним законодавством робочі місця у кількості 45 одиниць.
Виконання завдань і заходів визначених Програмою зайнятості на 2012 рік, забезпечить поліпшення стану ринку праці і становище в сфері зайнятості, сприятиме виконанню планів і прогнозів соціально-економічного і культурного розвитку міста на 2012 рік і в подальшій перспективі.
VII. Напрями діяльності та заходи Програми.
Найменування заходу | Виконавці | Термін виконання | ||
1 | 2 | 3 | ||
1.Сприяння забезпеченню економіки регіону кваліфікованими кадрами (приведення обсягів та напрямів професійної підготовки кадрів вищими та професійно-технічними навчальними закладами регіону у відповідність із потребами економіки регіону; удосконалення взаємодії навчальних закладів та роботодавців, підвищення якості професійної підготовки кадрів навчальними закладами відповідно до потреб сучасного виробництва та сфери послуг) | ||||
1.1. Визначити перелік професій і спеціальностей, які користуються найбільшим попитом на ринку праці. Проводити навчання-підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації безробітних згідно договорів на працевлаштування з організаціями, установами, підприємствами міста після проходження профнавчання | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | ||
1.2. Сприяти запровадженню сучасних модульних технологій підготовки кадрів безпосередньо на виробництві, в навчальних закладах, у тому числі для навчання безробітних громадян | Управління освіти і науки, управління праці та соціального захисту населення, міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | ||
1.3. Забезпечити підготовку кваліфікованих робітників за програмами для курсового професійно-технічного навчання за робітничими професіями з урахуванням замовлень роботодавців | Управління освіти і науки, управління праці та соціального захисту населення | Протягом 2012-2014 років | ||
1.4. Проводити семінарські заняття, “Круглі столи” за участю працівників кадрових служб підприємств з питань професійного навчання кадрів на виробництві. | Управління праці та соціального захисту населення, виконавчий комітет міської ради. | Протягом 2012-2014 років | ||
1.5. З метою підвищення конкурентоспроможності незайнятих громадян на ринку праці при працевлаштуванні забезпечити професійну підготовку, перепідготовку та перекваліфікацію зареєстрованих міськрайцентром зайнятості безробітних за спеціальностями , які користуються попитом на ринку праці згідно укладених договорів з організаціями, установами, підприємствами міста | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | ||
1.6. З метою попередження довготривалого безробіття проводити семінари для безробітних з техніки пошуку роботи | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | ||
1.7. Проводити семінари для всіх категорій безробітних з метою визначення подальшого професійного навчання та подальшого їх працевлаштування з урахуванням замовлень роботодавців. | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | ||
1.9. Проводити стажування безробітних на підприємствах з метою їх адаптації на робочих місцях під замовлення роботодавців | Міськрайцентр зайнятості, підприємства міста | Протягом 2012-2014 років | ||
1.10. Посилити навчання на перспективу на основі регіональних програмних структур та технологічної перебудови на виробництві | Виконавчий комітет міської ради, міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | ||
| 1.11. Вивчити питання по формуванню механізму створення умов для професійної підготовки кадрів на виробництві та навчальних закладів | Виконавчий комітет міської ради, міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 1.12. Здійснювати просвітницьку діяльність щодо умов та наслідків нелегальної трудової міграції молоді та жінок | Виконавчий комітет міської ради, міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 1.13. Проводити заходи щодо підвищення соціального статусу робітників, популяризації профільних робітничих професій в різних галузях економіки. Залучати до участі в заходах ветеранів праці, майстрів виробничого навчання та висококваліфікованих робітників. | Міськрайцентр зайнятості, управління освіти і науки, | Протягом 2012-2014 років | |
| 1.14. Забезпечити участь спеціалістів центру зайнятості в шкільних батьківських зборах, педагогічних та учнівських конференціях з метою інформування громадськості про актуальні на ринку праці професії, переваги вибору робітничих професій. | Міськрайцентр зайнятості, управління освіти і науки, ССД, відділ сім’ї, молоді та спорту, відділ культури. | Протягом 2012-2014 років | |
| 1.15. Забезпечити проведення актуальної інформаційної політики щодо професійної орієнтації населення через ЗМІ, Інтернет-портали, соціальну рекламу та шляхом проведення засідань за «круглим столом», прес-конфкренцій, брифінгів тощо. | Міськрайцентр зайнятості Управління освіти і науки, ССД, відділ сім’ї, молоді та спорту, відділ культури | Протягом 2012-2014 років | |
| 2.Розширення сфери застосування праці, сприяння зайнятості населення (стимулювання збереження та створення робочих місць; посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості; сприяння розвитку підприємництва та самостійній зайнятості населення; розв’язання проблем зайнятості населення у сільській місцевості, зокрема, шляхом підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, у вугільних регіонах та малих містах; створення умов для запровадження гнучких форм зайнятості; організація загальнодержавних оплачуваних громадських робіт, включаючи об’єкти Євро-2012, тощо) | |||
| 2.1. Забезпечити сприятливі умови щодо створення нових робочих місць за рахунок розвитку малого підприємництва та самозайнятості населення | Управління економіки, праці та соціального за-хисту населення, міськрайцентр зайнятості, виконавчий комітет міської ради | Протягом 2012-2014 років | |
| 2.2. З метою розширення сфери прикладання праці за рахунок створення нових робочих місць проводити семінари з роботодавцями міста про можливість та умови надання дотацій на створення додаткових робочих місць з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 2.3. Стимулювати підприємства та роботодавців у створенні нових робочих місць для безробітних шляхом надання дотацій з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 2.4. Провести ярмарку соціальних послуг служби зайнятості для роботодавців | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 2.6. Для залучення безробітних до підприємницької діяльності проводити навчання безробітних основам підприємницької діяльності, надавати правову та організаційну підтримку під час започаткування ними власної справи | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 2.7. Здійснювати контроль за цільовим використанням коштів, виданих при наданні дотацій роботодавцям | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 2.8. З метою легалізації робочих місць проводити семінари з керівниками ПОУ, щодо необхідності укладання колективних договорів та здійснювати постійний контроль за їх виконанням. | Міськрайцентр зайнятості, управління праці та соціального захисту населення | Протягом 2012-2014 років | |
| 2.9. Сприяти працевлаштуванню безробітних на загальнодержавні оплачувані громадські роботи, включаючи об’єкти Євро-2012 | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 3.Використання робочої сили, регулювання соціально-трудових відносин (детінізація трудових відносин; забезпечення створення належних умов праці; дотримання прав і гарантій працівників, у тому числі рівних можливостей жінок і чоловіків у реалізації своїх прав) | |||
| 3.1. Проводити роботу щодо легалізації заробітної плати та найманої робочої сили, яка використовується суб’єктами господарювання | Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення | Протягом 2012-2014 років | |
| 3.2.Забезпечувати соціальний захист та гарантії зайнятості працівників шляхом укладання та реєстрації в установленому порядку колективних договорів на підприємствах усіх форм власності та господарювання | Підприємства, установи, організації, управління праці та соціального захисту населення |
Постійно
| |
| 3.3.Посилити співпрацю з підприємствами, організаціями та установами щодо вирішення проблемних питань з легалізації робочих місць та виконання завдання створення нових робочих місць | Управління економіки, управління праці та соціального захисту населення, державна податкова інспекція | Протягом 2012-2014 років | |
| 3.4.Надавати консультації та роз’яснення роботодавцям з питань атестації робочих місць та умов праці | Управління праці та соціального захисту населення | Протягом 2012 -2014 років | |
| 3.5.Проведення широкомасштабної інформаційно - роз’яснювальної роботи з роботодавцями щодо детінізації трудових відносин; забезпечення створення належних умов праці; дотримання прав і гарантій працівників (семінари, зустрічі, ярмарки вакансій, дні кар’єри, дні відкритих дверей.). | Управління праці та соціального захисту населення, державна інспекція праці. | Протягом 2012-2014 років | |
| 3.6. Забезпечувати соціальний захист та гарантії працівників шляхом укладання та реєстрації в установленому порядку колективних договорів на підприємствах усіх форм власності | Підприємства, установи, організації | Протягом 2012-2014 років | |
| 3.7. Передбачити при складанні колективних договорів зобов’язання керівників підприємств щодо збереження робочих місць та підвищення якості робочої сили шляхом підвищення кваліфікації працівників і проведення навчання на виробництві, а також забезпечення державних соціальних гарантій трудящим шляхом обов’язкового перерахування внесків до державних фондів соціального страхування | Управління праці та соціального захисту населення, відділ економіки, управління освіти і науки, центральна районна лікарня, відділ культури виконавчого комітету міської ради | Протягом 2012-2014 років | |
| 3.8. Здійснювати контроль за дотриманням законодавства про працю щодо правильності вивільнення найманих працівників роботодавцями, а також щодо ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати підприємствами | Управління праці та соціального захисту населення | Протягом 2012-2014 років | |
| 3.9. Сприяти вдосконаленню організації нормування та оплати праці на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності | Управління праці та соціального захисту населення | Протягом 2012-2014 років | |
| 4.Підвищення професійної якості працівників (сприяння підприємствам у здійсненні професійного навчання кадрів на виробництві, підвищенні кваліфікації працівників, які залучаються до організації та проведення цієї роботи) | |||
| 4.1. Сприяти професійному навчанню та працевлаштуванню випускників шкіл-інтернатів, дитячих будинків, спеціалізованих навчально-виховних закладів, підлітків, які залишили навчання, неповнолітніх, звільнених після відбуття покарання | Міськрайцентр зайнятості, управління праці та соціального захисту населення, управління освіти і науки, служба у справах дітей виконавчого комітету міської ради | Протягом 2012-2014 років | |
4.2. Сприяти працевлаштуванню інвалідів з урахуванням їх побажань, стану здоров’я, здібностей і професійних навичок відповідно до висновків медико-експертних комісій | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | ||
4.3. Надавати пріоритет у сприянні працевлаштуванню членам сімей з родинним безробіттям, батькам з багатодітних і неповних сімей, дітям-сиротам, особам, звільненим з місць позбавлення волі в тому числі, на додаткові робочі місця, створені за рахунок дотацій роботодавцям | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | ||
4.4. Навчати виробничим професіям з наступним їх працевлаштуванням неповнолітніх згідно з переліком робочих спеціальностей для навчання молоді | Міськрайцентр зайнятості, управління освіти і науки, виконавчий комітет міської ради | Протягом 2012-2014 років | ||
4.5. Проводити у загальноосвітніх навчальних закладах міста “Уроки реального життя” | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | ||
4.6. Проводити заходи з професійної переорієнтації для вивільнених працівників з підприємств, установ, організацій, надавати послуги з професійного відбору працівників на замовлення роботодавців | Міськрайцентр зайнятості | За потребою | ||
5.Регулювання трудових міграцій громадян України, іноземців, прикордонне співробітництво (створення умов для мобільності робочої сили; діяльність суб’єктів господарювання, які надають послуги у працевлаштуванні на роботу за кордоном; малий прикордонний рух, працевлаштування іноземців тощо) | ||||
5.1. Інформування ГУ МВС України в м. Бориспіль про надходження клопотань щодо оформлення дозволів на працевлаштування для іноземних громадян з метою протидії нелегальної міграції | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | ||
5.2. Проводити контроль паспортного режиму за іноземцями, що прибули в м. Бориспіль Київської області на тимчасове чи постійне проживання | ВГП та ІС Бориспільського МРВ | Протягом 2012-2014 років | ||
5.3. Проводити перевірку підприємств, організацій міста, засновниками яких є іноземці, по з’ясуванню питання законності перебування в Україні | ВГП та ІС Бориспільського МРВ | Протягом 2012-2014 років | ||
5.4.Здійснювати оформлення виїзних документів для громадян України, які від’їжджають для працевлаштування за кордоном | Бориспільський МВ ГУ МВС України в Київській області | Протягом 2012-2014 років | ||
| 6.Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці (квотування та бронювання робочих місць, установлення для підприємств, установ і організацій нормативу робочих місць, надання дотації роботодавцям тощо з метою працевлаштування зазначеної категорії населення) | |||
| 6.1. З метою надання додаткових гарантій у працевлаштуванні окремим категоріям громадян визначити кількість робочих місць щодо бронювання для громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці | Управління праці та соціального захисту населення, виконавчий комітет міської ради міськрайцентр зайнятості | Грудень 2011 року | |
| 6.2. Для організації працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, бронювати на підприємствах міста робочі місця, | міськрайцентр зайнятості | Грудень 2011 року | |
| 6.3 Підвищувати ефективність використання заброньованих робочих місць, у тому числі шляхом корегування, для працевлаштування категорій населення, які нездатні на рівних конкурувати на ринку праці | міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 6.4. Провести вивчення потреб у працевлаштуванні та забезпечити в установленому порядку адресне бронювання першого робочого місця для дітей-сиріт – випускників спеціалізованих навчальних закладів | Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту, управління праці та соціального захисту населення, виконавчий комітет міської ради, міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 6.5. Проводити моніторинг щодо працевлаштування молодих спеціалістів – випускників державних закладів, що навчалися за державним замовленням, потреба в яких раніше була заявлена під-приємствами, установами і організаціями міста | Управління освіти і науки, охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради | Протягом 2012-2014 років | |
| 7.Надання соціальних послуг зареєстрованим безробітним та профілактика настання безробіття | |||
| 7.1. З метою збільшення обсягів надання соціальних послуг незайнятому населенню сприяти працевлаштуванню незайнятих громадян на новостворені та вільні робочі місця | Міськрайцентр зайнятості, підприємства, установи та організації міста | Протягом 2012-2014 років | |
| 7.2. Поширювати нові форми професійного навчання безробітних, які зареєстровані у центрах зайнятості, з метою зменшення обсягів довготривалого безробіття. | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 7.3. Забезпечити: проведення системної профорієнтаційної роботи з населенням, передусім з молоддю, спрямованої на посилення мотивації до праці та свідоме обрання робітничих професій, що користуються попитом на ринку праці; запровадження нових форм роботи з надання інформаційно-консультаційних послуг незайнятому населенню, зокрема шляхом забезпечення його вільного доступу до банку вакансій через інформаційну мережу державної служби зайнятості | Міськрайцентр зайнятості, відділ у справах сім'ї, молоді та спорту, управління освіти і науки | Протягом 2012-2014 років | |
| 7.4. Здійснювати заходи щодо підвищення ефективності надання державною службою зайнятості безробітним громадянам одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю. Сприяти залученню до організації власної справи безробітних громадян. | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 7.5. З метою збільшення обсягів тимчасової зайнятості безробітного населення визначити потребу підприємств міста у робочій силі, сферу організації громадських робіт, джерела фінансування | Виконавчий комітет міської ради, міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 7.6. Забезпечити надання безробітним можливості тимчасової зайнятості та заробітку шляхом участі в оплачуваних громадських роботах; здійснювати підвищення обсягів залучення безробітних до участі в громадських роботах | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 7.7 Підвищити інформованість населення міста та роботодавців про стан ринку праці, наявність вільних робочих місць (вакантних посад), можливості перенавчання, тимчасової зайнятості та соціальний захист безробітних, шляхом проведення цільових масових заходів, у тому числі консультативних зустрічей на підприємствах, ярмарок вакансій, днів інформацій та профорієнтації тощо | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 7.8. Вивчати ситуацію та уточнювати перелік професій і спеціальностей, які користуються найбільшим попитом на ринку праці, забезпечувати навчання, перенавчання і підвищення кваліфікації незайнятих громадян, зареєстрованих службою зайнятості, відповідно до потреб ринку праці міста | Міськрайцентр зайнятості, управління праці та соціального захисту, управління освіти і науки | Протягом 2012-2014 років | |
| 7.9. Інформувати та консультувати населення, зокрема працівників, які підлягають вивільненню, щодо можливостей отримання у службі зайнятості профорієнтаційних послуг та психологічної підтримки | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 7.10. Надавати психологічну підтримку безробітним для підвищення їх самооцінки та посилення мотивації до пошуку роботи | Міськрайцентр зайнятості | Протягом 2012-2014 років | |
| 7.11. Постійно поновлювати банк даних про наявність вільних робочих місць та вакантних посад на підприємствах, установах та організаціях, використовувати дані для працевлаштування незайнятих громадян, які звертаються до центру зайнятості | Міськрайцентр зайнятості, підприємства, установи, організації | Протягом 2012-2014 років | |
_______________________________




















