Повідомлення про проведення установчих зборів об‘єднання співвласників багатоквартирних будинків №46, №48, №50 по вул. В. Гудзя (Лютнева) в м. Бориспіль Опитування для осіб з інвалідністю та роботодавців, які працевлаштовують осіб з інвалідністю Оголошення ТОВ «ГРАД-2007» про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: нове будівництво та експлуатація автозаправної станції з автогазозаправним пунктом за адресою: Київська область, місто Бориспіль, вулиця Шевченка, 102-В Фінансова підтримка на відкриття або перезапуск власної справи в рамках Програми підтримки економічної стійкості (ERP) Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області 30 червня 2026 року відбудеться Всеукраїнський День поля «Сортові ресурси та технологічні інновації» Про скликання сімдесят восьмої сесії міської ради VІІІ скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Оголошення про формування конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору незалежних членів наглядової ради Комунального некомерційного підприємства «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів на території Бориспільської міської територіальної громади з 2027 року Грантове фінансування для малого та середнього бізнесу, що постраждав від війни Рахункова палата проводить опитування громадян з метою виявлення найбільш актуальних проблем територіальних громад та врахування думки громадян Звіт ТОВ «УКРСПЕЦВИДОБУВАННЯ» з оцінки впливу на довкілля «Розробка (продовження розробки) Глибоцького родовища піску, придатного як пісок-компонент в’яжучого для щільних силікатних бетонів, а також для благоустрою, рекультивації та планування в Бориспільському районі Київської області» До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Про скликання сімдесят сьомої сесії міської ради VІІІ скликання КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" запрошує долучитися до донорського забору крові Виконавчий комітет Бориспільської міської ради повторно оголошує конкурс по відбору експертів – суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): земельна ділянка № 1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. ГО «Захист прав молоді та релігійних громад» запрошує до вишкільного табору «ЧИН ГЕРОЇВ» Інформування про діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Опитування мешканців територіальних громад Київщини з метою визначення потреб маломобільних груп населення Онлайн-навчання та тренінги для соціальних працівників з питань надання кваліфікованої підтримки та допомоги дітям, які постраждали від онлайн-насильства, та їхнім сім’ям Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації фізичним особам за утримання корів Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування витрат на створення нових виробництв з переробки сільськогосподарської продукції або збільшення потужностей наявних виробництв з переробки сільськогосподарської продукції Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання, для часткового відшкодування вартості придбаного суб’єктами господарювання насіння нішевих технічних культур (льону, гірчиці, коріандру) Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки суб’єктам господарювання для надання часткового відшкодування вартості закуплених суб’єктами господарювання племінних кізочок, козематок, ярок та вівцематок Оголошення про умови проведення конкурсу з визначення підтримки для дотації суб’єктам господарювання за приріст корів власного відтворення Увага! 14-15 травня 2026 року заплановані роботи по промивці та знезараженню резервуарів чистої води та мереж водопостачання у Борисполі Оголошення ТOB «ЖЕК-53» про підвищення тарифів по наданню послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з 01 червня 2026 року Щодо необхідності своєчасної сплати орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє про наявність вакантних посад Про скликання сімдесят шостої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання З 4 по 17 травня 2026 року пройде Марафон кліматичної адаптації Щодо проведення заходів із взяття на військовий облік призовників юнаків 2009 року народження з 01 січня по 31 липня 2026 року Опитування ГО «Зміст» про вивчення рівня обізнаності, відповідності та готовності українських аграрних ОГС до вимог законодавства ЄС щодо організацій виробників Виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголошує конкурс по відбору експертів –суб’єктів оціночної діяльності для комплексу робіт по оцінці земельних ділянок, що підлягають продажу суб’єктам підприємницької діяльності надалі (Експерти): - земельна ділянка №1 - площею 0,9495 га за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Сергія Оврашка, 12. Повідомлення ТОВ "ЛНК"про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля: експлуатація існуючої комплексної інженерної споруди з системою збору біогазу не діючого полігону твердих побутових відходів (ТПВ) для виробництва електроенергії на території в районі с. Глибоке Бориспільського району Київської області, за межами населеного пункту Оголошення ТОВ "АГРАРНА ТЕХНОЛОГІЧНА КОРПОРАЦІЯ "ІВАНКІВ" (44707411) про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля: реконструкція будівель і споруд птахофабрики під свинокомплекс повного циклу вирощування з допоміжними будівлями та спорудами по вул. Харківська в с.Іванків Бориспільського району Київської області Запуск онлайн-курсу «Фінанси для бізнесу: люди, процеси, системи» Про скликання сімдесят п’ятої сесії міської ради VІІІ скликання Оголошено набір на участь в одноденному воркшопі «Відповідальне ведення бізнесу як передумова відновлення та євроінтеграції: інструменти для місцевих громадських організацій» Запуск безоплатного онлайн-курс із системного маркетингу З 01 травня 2026 року змінюється тариф послуги, що надає ТОВ «ЖЕК-53» Про скликання сімдесят четвертої позачергової сесії міської ради VІІІ скликання «Майстерня власного бізнесу»: навчання та менторська підтримка для жінок, які планують започаткувати власну справу або відновлюють бізнес після вимушених змін Позачерговий прийом військовослужбовців у поліклінічному відділенні КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Бориспільське районне споживче товариство запрошує на передвеликодній ярмарок! Відкрито реєстрацію до Молодіжної ради 4-го скликання До уваги жителів громади: безоплатна консультація нотаріуса Інформація щодо продовження надання послуг оренди електросамокатів в м. Бориспіль Повідомлення СТОВ «Старинська птахофабрика» (30925770) про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
logo diia

Про затвердження Програми зайнятості населення міста Борисполя на 2012-2013 роки

01 груд. 2011
Відповідно до ст. 14 Закону України „Про зайнятість населення”, п.п.1 п. б) ч. 1 ст. 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, наказу Міністерства соціальної політики України від 05.10.2011 № 383 „Про розроблення та узгодження проектів територіальних (регіональних) програм зайнятості населення на 2012-2013 роки” міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму зайнятості населення міста Борисполя на 2012-2013 роки (далі – Програма), що додається.
2. Координацію робіт, пов’язаних із виконанням Програми,  покласти на управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради.
3. Управлінню праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради разом із управліннями, відділами, службами виконавчого комітету  міської ради, установами, організаціями, задіяними у виконанні Програми, забезпечити безумовне виконання Програми та щорічно до 15 грудня інформувати  міську раду про хід її виконання.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань охорони здоров’я, екології та соціального захисту населення.
Міський голова                                                                             А.С.Федорчук
 
 
 
 
                                                                                             
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням міської ради
від______________ № _____
ПРОГРАМА
зайнятості населення міста Борисполя
на 2012-2013 роки
Програма зайнятості населення міста Борисполя на 2012-2013 роки (далі-Програма) розроблена відповідно до Законів України „Про зайнятість населення”, „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, „Про місцеве самоврядування в Україні”.
І. Паспорт Програми
1.1. Ініціатор розроблення Програми:
управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради;
Бориспільський міськрайонний центр зайнятості.
1.2. Розробник Програми:
 управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради.
1.3. Співрозробники Програми:
міськрайонний центр зайнятості;
виконавчий комітет міської ради;
управління освіти та науки.
1.4. Відповідальний виконавець Програми:
управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради.
1.5. Учасники Програми:
управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради;
міськрайонний центр зайнятості;
виконавчий комітет міської ради (відділ культури, сім′ї, молоді та спорту, відділ економічної та інвестиційної політики, відділ торгівлі та підприємництва;
управління освіти і науки.
1.6. Термін реалізації Програми: 2012-2013 роки.
1.7. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми:
заходи Програми здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов′язкового державного страхування на випадок безробіття та коштів роботодавців.
ІІ. Обгрунтування необхідності Програми
Програмою зайнятості населення міста на 2012-2013 роки визначені напрямки діяльності щодо питань ринку праці та поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення. Питання зайнятості населення в умовах соціально-економічної нестабільності є особливо актуальним. Основними причинами втрати роботи залишаються звільнення за власним бажанням та з економічних причин - у зв’язку з реорганізацією, ліквідацією виробництва, скороченням чисельності або штату працівників підприємств, установ, організацій, а також неможливість знайти роботу після закінчення навчального закладу. На підприємствах відсутній попит на робочу силу, зменшується чисельність працюючих працівників. Загострення фінансово-економічного стану підприємств в місті має наслідки збільшення обсягів часткового безробіття та вивільнення працівників з причин скорочення штатів. Так, рівень безробіття станом на 01.10.2011 року становив 0,8 %, що на 0,1% більше ніж в аналогічному періоді 2010 року.
Актуальною залишається проблема щодо легалізації заробітної плати та трудових відносин на підприємствах міста. Близько 20% підприємств виплачують заробітну плату найманим працівникам на рівні законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати. В 2011 році на неповний робочий день з економічних причин переведено 1072 працівника.
Проте, незважаючи на фінансово-екомічний стан та проблеми щодо розвитку виробництва, у поточному році юридичними особами створено 626 робочих місць при плановому річному завданні 600 робочих місць, фізичними особами підприємцями створено 840 робочих місць (включаючи робочі місця для найманих працівників у фізичних осіб-підприємців)  при плановому річному завданні 510 робочих місць.
Складною залишається ситуація із виплатою заробітної плати на підприємствах міста. Станом на 01.11.2011 сума боргу по заробітній платі склала 550,0 тис. грн.
Вирішення проблеми безробіття та інших проблем зайнятості, розширення сфери застосування праці буде здійснюватися завдяки впровадженню заходів Програми, а саме:
  • заохочення підприємців до створення робочих місць шляхом запровадження сприятливого інвестиційного режиму;
  • забезпечення зростання обсягів та підвищення рівня зайнятості шляхом створення робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці;
  • економічне заохочення підприємців до створення робочих місць для безробітних та підтримки підприємницької ініціативи безробітних;
  • створення умов для самостійної зайнятості населення, розвитку малого і середнього підприємництва та сімейного підприємництва;
  • використання вакансій та незайнятих робочих місць;
  • розширення сфери застосування оплачуваних громадських робіт та сезонних робіт;
  • цілеспрямована робота щодо професійної орієнтації населення, особливо учнівської молоді;
  • інформаційно-роз’яснювальна робота щодо переваг легальної зайнятості та запобігання проявам “тіньового” використання робочої сили та виплати заробітної плати.
ІІІ. Мета Програми
Метою Програми є координація зусиль та ефективна співпраця органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, роботодавців і профспілок, міського центру зайнятості щодо вжиття конкретних заходів спрямованих на регулювання ринку праці, забезпечення зайнятості населення та соціального захисту безробітних громадян.
ІV. Основні підсумки виконання завдань і заходів, передбачених Програмою зайнятості населення міста Борисполя на 2010-2011 роки
Програмою зайнятості населення міста на 2010-2011 роки визначені напрямки діяльності щодо питань ринку праці та поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення.
Питання зайнятості населення в умовах соціально–економічної нестабільності є особливо актуальним. Так, на ринок праці міста продовжують впливати демографічні процеси. Забезпечення демографічного відтворення населення, в першу чергу, залежить від поліпшення матеріального добробуту і умов проживання людей.
Демографічна ситуація в місті станом на 01.10.2011 характеризується такими показниками: чисельність постійного населення склала 58095 осіб, наявного – 58708 особа.
Основні показники природного руху населення:
За січень-вересень 2010 року
За січень-вересень 2011 року
Кількість народжених осіб
594
567
Кількість померлих осіб
468
450
Природне скорочення (приріст) осіб
+126
+117
Одним з факторів, який впливає на чисельність населення, є його міграція. Міграційний рух населення за січень-серпень 2011 року характеризується нижченаведеними даними.
Кількість прибулих осіб
Кількість вибулих осіб
Міграційний приріст (скорочення)
2010
2011
2010
2011
2010
2011
м. Бориспіль
875
887
503
523
+372
+364
Кількість осіб працездатного віку становить 35480, з них  молодь (особи віком від 15 до 35 років) - 12450 осіб. Чисельність  населення віком 15-70 років,  зайнятого в усіх сферах економічної діяльності, в т.ч., і на малих підприємствах становить 39060 осіб, або 66,5 % від загальної чисельності населення міста.
У 2010-2011 роках організація зайнятості населення в місті здійснювалася у відповідності до завдань Програми зайнятості населення міста на 2010 – 2011 роки, яка спрямовувалася на запобігання безробіттю, збереження існуючих та створення нових робочих місць, організацію професійної підготовки та підвищення кваліфікації безробітних, підтримку самозайнятості та підприємницької діяльності.
Зростання чисельності зайнятого населення відбувається, передусім, за рахунок створення нових робочих місць в основних галузях економіки міста - промисловості, будівництві, торгівлі та транспортній галузі. За 10 місяців поточного року юридичними особами створено 626 робочих місць при плановому річному завданні 600 робочих місць, фізичними особами підприємцями створено 640 робочих місць (включаючи робочі місця для найманих працівників) при плановому річному завданні 510 робочих місць.
Найбільше нових робочих місць створено в ДП “МА “Бориспіль” – 159, БФ ТОВ „Технополіс-1” - 84,  ТОВ “Фармекс Груп” – 111, ТОВ „Росомаха” - 34, ТОВ „КТА” – 20, ТОВ «Украерорух» - 20, ФЕГГ «Бориспільське газове господарство» - 11.
Також, в 2011 році в новоствореному розважально-торговому центрі „Аеромол” суб’єктами господарювання, зареєстрованими не в м. Борисполі, створено 102 робочих місця.
Завдяки поліпшенню інвестиційного клімату, подальшому розвитку малого і середнього бізнесу, збереженню, у цілому, обсягів промислового виробництва, посиленню контролю за дотриманням вимог чинного законодавства стосовно виплати заробітної плати, платіжної дисципліни суб’єктів господарювання по відрахуваннях до соціальних фондів та міського бюджету, показники соціально-економічного та культурного розвитку міста  за 2010 рік свідчать про позитивні тенденції зростання. Показники, передбачені Програмою в провідних галузях економічної діяльності міста в основному виконані.
Крім того, виконувались положення Конституції та закони України, забезпечувалась реалізація заходів, визначених актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядження голови обласної державної адміністрації, власні рішення та розпорядження.
Аналізуючи стан економічного розвитку міста слід зазначити, що проблеми, які переживають сьогодні галузі економіки країни позначилися і на основних показниках соціально-економічного розвитку м. Борисполя.
В економіку міста за 9 місяців 2011 року за рахунок усіх джерел фінансування надійшло біля 354,0 млн. грн. капітальних інвестицій, у тому числі інвестицій в основний капітал близько 324,0 млн. грн., що складає відповідно 58,3 відсотки та 55,0 відсотків від показника 2010 року.
З початку інвестування в економіку міста надійшло 131,3 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій, в т.ч., з початку року - 26 млн. дол. США іноземних інвестицій.
Господарюючі суб’єкти міста протягом дев’яти місяців поточного року експортували товарів на суму біля 101,5 млн. дол. США, імпортували – біля 264,7 млн. дол. США, що відповідно на 104,7 відсотків та 126,6 відсотків більше, ніж торік.           
Підприємства і організації міста за 9 місяців 2011 року реалізували послуг населенню на 61,6 млн. грн., що становить 103,2 відсотки проти відповідного періоду минулого року. У розрахунку на одного жителя міста реалізовано послуг на суму 1066,7 грн.
З початку року спостерігається зростання доходів населення міста від трудової діяльності.
За офіційними статистичними даними середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств міста за січень – вересень 2011 року становила 4523 грн., що в 4,6 рази вище прожиткового мінімуму для працездатної особи (985 грн. станом на 01.10.2011). В порівнянні з аналогічним періодом 2010 року розмір заробітної плати збільшився на 28,0 відсотків. Серед міст та районів області за рівнем оплати праці м. Бориспіль займає 2 місце. Заробітна плата в місті в 1,8 рази перевищила середній розмір по області (2503 грн.).
Середній розмір пенсії за 9 місяців 2011 року збільшився на 10,4 відсотки проти відповідного періоду минулого року і склав 1368,5 грн.
Складною залишається ситуація із виплатою заробітної плати на підприємствах міста. Сума боргу станом на 01.11.2011 склала 550,0 тис. грн. Проте, спостерігається позитивна тенденція до зменшення заборгованості з виплати заробітної плати. В порівнянні з початком року заборгованість зменшилась на 999,0 тис. грн. або на 64,5 %.
Головною причиною заборгованості є борги дебіторів за виконані та неоплачені роботи.
Питання заборгованості з виплати заробітної плати та графіки її погашення постійно розглядається на засіданнях комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
За результатами розгляду приймаються всі можливі заходи в межах повноважень виконавчого комітету міської ради відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
З початку 2011 року на  засіданнях робочої групи з з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення розглянуті питання детінізації заробітної плати на 19 підприємствах міста.
За звітний період до загального та спеціального фонду бюджету міста надійшло 128,5 млн. грн., що становить 126,8 відсотки від планового показника. Зокрема, надходження до загального фонду ( без врахування субвенцій з державного бюджету) склали майже 118,0 млн. грн., а виконання – 126,6 відсотки.
Вилучення до державного бюджету у січні - вересні 2011 року склали 40,8 млн. грн.
З метою забезпечення потреб міста у продукції, необхідній для розв’язання соціально-економічних проблем, реалізації цільових програм здійснювалась закупівля товарів, робіт і послуг у межах коштів місцевого бюджету. За результатами проведених торгів у поточному році на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти було укладено 14 договорів на загальну суму 7,2 млн. грн.
У місті активно розвивається мале підприємництво, яке істотно впливає на структурну перебудову в економіці. Його діяльність спрямована на насичення споживчого ринку товарами та послугами, створення умов для розвитку конкуренції, впровадження інновацій, наповнення місцевих бюджетів коштами, зменшення рівня безробіття.
Підтримка розвитку малого підприємництва в місті здійснюється відповідно до заходів Програми розвитку малого підприємництва на 2010-2014 роки. Для фінансування програмних заходів з початку 2011 року використано 11,5 тис.грн.
Станом на 01.10.2011 сектор малого бізнесу нараховував 945 діючих малих підприємств, приріст їх кількості становить 107,3 відсотки у порівнянні з відповідним періодом 2010 року.
Питома вага малих підприємств у загальноміському обсязі реалізованої продукції, робіт і послуг зменшилась з 6,1 відсотки у 2009 році до 4,9  відсотки – у 2010 році. Всього за 9 місяців 2011 року малими підприємствами реалізовано продукції, робіт і послуг на суму близько 1 000,0 млн. грн. (що становить 102,5 відсотки до попереднього року).
Частка надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності малих підприємств та фізичних осіб - підприємців становить майже 11,5 відсотків усіх надходжень.
Промисловий комплекс міста продовжує динамічно розвиватись, підвищується ефективність його роботи. У 2011 році в галузі функціонувало 12 вагомих за обсягами виробництва продукції підприємств різних форм власності, на яких працювало понад 2,3 тис. осіб.
Обсяги промислового виробництва за 9 місяців 2011 року склали близько 530,0 млн. грн., або 130,6 відсотки проти 2010 року. З початку 2011 року реалізовано продукції на загальну суму  405,1 млн. грн., у розрахунку на одного жителя – 7008,7 грн.
Протягом січня – вересня 2011 року в порівнянні до відповідного періоду минулого року спостерігається зріст виробництва комбікорму на 20,0 відсотків, виробництво поліетиленових труб зросло втричі. Проте,  на 76,9 відсотків зменшилось виробництво мила, на 30,6 відсотків – косметичних засобів, на 13,5 відсотків – виробів з вати.
Будівельними підприємствами міста за 9 місяців 2011 року виконано будівельних робіт на суму біля 200,0 млн. грн., що майже в 1,8 рази менше, ніж у відповідному періоді минулого року.
У 2011 році за рахунок усіх джерел фінансування введено в експлуатацію житлові будинки площею 22,0 тис. м2, що становить 104,8 відсотків проти відповідного періоду минулого року.
У 2011 році активізувалась робота щодо налагодження коопераційних зв’язків між суб’єктами господарювання, підвищення якості та конкурентоспроможності продукції, нарощення експортного потенціалу, впровадження систем управління якістю, освоєння нових видів промислової продукції, товарів народного споживання та підвищення рівня надання послуг.
На підприємствах міста проводиться підвищення кваліфікації, а також підвищення якості робочої сили.
За період січень-вересень 2011 року підвищили кваліфікацію 597 працівників: КП „Бориспільводоканал” – 28, РСП “Киівцентраеро” – 334, КПТМ “Бориспільтепломережа” – 9, ДП „Міжнародний аеропорт “Бориспіль” – 165, ТОВ „Фіге Україна” – 29, ДП „Український авіаційний метеорологічний центр” – 32.
Стан економічного розвитку міста та зайнятість населення тісно пов’язані між собою. Тому економічні перетворення, що відбуваються, в повній мірі знаходять своє відображення на ринку праці.
Протягом 2010-2011 років чисельність незайнятих громадян, які отримували соціальні послуги у центрі зайнятості, в порівнянні з 2009-2010 роками мала позитивну тенденцію до зменшення. Так, за січень-жовтень 2011 року їх чисельність становила 898 осіб, що на 22 особи менше, ніж у відповідному періоді минулого року. За цей же період статус безробітного отримали 465 осіб.
Станом на 01.11.2011 на обліку в центрі зайнятості перебували 259 осіб,  з них безробітних – 243 особи, що на 36 осіб менше , ніж в 2010 році.
Основним показником, який характеризує позитивні зміни в поточному році на ринку праці є  зниження рівня зареєстрованого безробіття в місті. На початок листопада цей показник становив 0,7 відсотка загальної чисельності населення працездатного віку, що на 0,1 відсотка менше, ніж в аналогічному періоді 2010 року.
Працевлаштування незайнятого населення центром зайнятості станом на 01.11.2011 становить 552 особи, що на 28 осіб більше, ніж у відповідному періоді 2010 року. Рівень працевлаштування становить 44,7 відсотка.
Ускладнює ситуацію на ринку праці невідповідність попиту і пропозиції робочої сили.
Тимчасова зайнятість та заробіток безробітних громадян забезпечувалися шляхом направленню їх на громадські роботи.
У січні-жовтні до участі у громадських роботах було залучено 90 осіб, що становить 8,6 відсотки від загальної чисельності тих, хто перебував на обліку.
Протягом  десяти місяців 2011 року підвищили свою конкурентоспроможність на ринку праці шляхом отримання нової професії, підвищення кваліфікації або перекваліфікації 132 безробітних, що склало 16,8 відсотка від загальної кількості безробітних.
Приділялась увага соціально-незахищеним категоріям громадян, які згідно законодавства мали право на  працевлаштування.
На 2011 рік для цих категорій було заброньовано 25 робочих місць, працевлаштовано 53 особи даної категорії, з них на заброньовані робочі місця - 2 особи.
Крім того, державна служба зайнятості сприяє у працевлаштуванні осіб з інвалідністю, які звертаються за допомогою у пошуку роботи.
З цією метою службою зайнятості постійно ведеться облік інвалідів та облік робочих місць, на які можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії. Упродовж 10 місяців працевлаштовано 16 осіб з інвалідністю. Рівень працевлаштування склав 34,8 відсотка.
Серед активних програм сприяння зайнятості населення, що здійснює міськрайонний центр зайнятості – надання інформаційних, профорієнтаційних послуг, створення банку вакансій та пошук підходящої роботи, працевлаштування неконкурентноспроможних верств населення на заброньовані робочі місця, підвищення конкурентоспроможності незайнятих громадян шляхом організації професійного навчання тощо.
У заходах щодо реалізації активної підтримки політики зайнятості важливе значення має розвиток орієнтованої на працевлаштування системи профорієнтації та професійного навчання безробітних. Послуги із профорієнтації отримують практично всі відвідувачі центру зайнятості. Протягом січня-жовтня 2011 року проведено 124 семінари з техніки пошуку роботи, в яких взяли участь 780 осіб.
За десять місяців 2011 року управлінням праці та соціального захисту населення зареєстровано 97 колективних договори та змін до них. Станом  на  01.11.2011 року по м. Бориспіль укладено та зареєстровано 292 колективних договори, якими охоплено 22150 працюючих,   що становить 92,2  %  до середньооблікової кількості штатних працівників.
V. Основні тенденції соціально-економічного розвитку міста Борисполя та розвитку регіонального ринку праці у 2012-2013 роках
Основні прогнозні показники та перспективи економічного і соціального розвитку міста на 2012 - 2013 роки визначені з урахуванням оцінки реального стану економіки міста за підсумками 2010 року та тенденцій, що складалися протягом 2011 року.
За прогнозами у 2012-2013 роках продовжиться стабілізація економічної ситуації в місті, зростатимуть темпи росту як абсолютних, так і відносних економічних показників.
З метою вирішення проблемних питань у сфері зайнятості протягом 2012-2013 років передбачається підвищення ефективності та якості надання соціальних послуг, розвиток форм та методів роботи з незайнятим населенням, зокрема спрямованих на підвищення мотивації до праці в легальному секторі економіки, професійної якості робочої сили, її мобільності на ринку праці та оперативному працевлаштуванню за сприяння служби зайнятості, зменшення тривалості безробіття.
Основним пріоритетним напрямом розвитку підприємництва у 2012 році залишиться, як і в попередні роки, забезпечення сприятливого клімату для здійснення господарської діяльності  у місті, удосконалення рівня відносин і співпраці підприємств і влади з метою забезпечення його потужного розвитку.
У 2012 році передбачається, що основне коло підприємств залишиться на рівні 2010 року, перш за все, за рахунок збереження та підтримки існуючих підприємств, недопущення скорочення чисельності організацій та підприємств міста, створення робочих місць.
Програмою зайнятості на 2012-2013 роки за рахунок усіх джерел фінансування передбачається створити у 2012 році 1300 робочих місць. Очікується створення переважної частини робочих місць на малих та колективних підприємствах міста  у сфері  промисловості, логістики, торгівлі і транспортного обслуговування за рахунок власних коштів суб’єктів господарювання.
Прогнозні дані щодо розширення сфери застосування праці шляхом створення робочих місць відображені в таблиці 4.
Відповідно до демографічного прогнозу внаслідок міграційного та природнього прирісту загальна чисельність населення у 2012 році збільшиться на 900 осіб, в порівнянні з 2010 роком, і буде складати близько 58,8 тис. осіб. Основним джерелом формування трудових ресурсів залишатиметься  населення працездатного віку. Передбачається, що в зв’язку із збільшенням пенсійного віку його чисельність в 2012 році становитиме 37,4 тис.грн. Показники ринку праці відображені в таблиці 2.
Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" одним із видів соціальних послуг є пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних та фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних. Тому, в 2012 році планується працевлаштувати за допомогою служби зайнятості 650 осіб, з них: 630 осіб працевлаштувати на вільні робочі місця, 20 осіб - на додаткові робочі місця, що створені за рахунок надання дотацій роботодавцям.
З метою здійснення активної політики зайнятості, розширення ділової активності незайнятого населення, підвищення його конкурентоспроможності на ринку праці передбачається в 2012 році залучити до участі у громадських роботах 110 осіб, які проживають в місті та здійснити профпідготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 158 осіб.
Прогнозні показники надання соціальних послуг міськрайонним центром зайнятості відображені  в таблиці 5.
Серед багатьох факторів, від яких залежить стале економічне зростання, визначальним є інвестування.
У місті закріпилась тенденція стабільного росту обсягів інвестицій в основний капітал. Позитивним є те, що найвагомішу частку усіх інвестицій в основний капітал направлено у виробничу сферу. За дев’ять місяців 2011 року у розвиток економіки міста спрямовано близько 324,8 млн. грн. інвестицій в основний капітал (у капітальне будівництво, придбання машин та обладнання), що склало 91,6 відсотків від загального обсягу капітальних інвестицій. Передбачається , що в 2012 році інвестиції в основний капітал на одну особу складатимуть 7643,8 грн.
З початку інвестування в економіку  міста надійшло 131,3 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій, у т.ч. за 2011 рік – 26,0 млн. дол. США, що в 4 рази більше, ніж у 2010 році. На одну особу припадає 2249 дол. США.
Фактичні та прогнозні показники соціально-економічного розвитку регіону відображені  в таблиці 1.
Відповідно до галузевої структури іноземних інвестицій – найбільше їх направлено у виробничу сферу, зокрема у виробництво сухих сніданків та виробництво засобів особистої гігієни. Географія інвестицій у розрізі країн свідчить, що основними країнами-інвесторами економіки міста є Великобританія, Кіпр, Польща, Австрія, США, Корея.
Перспективи розвитку міста пов’язані з закріпленням позитивних тенденцій останніх років, широкого використання цілого ряду можливостей. Місто має розвинену інфраструктуру, яка забезпечує активну життєдіяльність міста, розвинений транспорт і зв’язок, житлово-комунальне господарство, фінансово-кредитні установи. Впровадження інформаційних технологій та сучасного поштового обладнання дозволяє організувати надання послуг електронної пошти, здійснення банківських операцій, різних видів розрахунків та надання інформаційних послуг. Подальшому розвитку міста сприяють такі містоутворюючі фактори та ресурсні можливості:
близькість Борисполя до Києва та зручний автотранспортний зв’язок з ним;
вигідне географічне розташування міста на перетині великих транспортних коридорів, це автошлях Київ-Харків та автошлях з півдня України до Росії;
надійний транспортний зв’язок міста Борисполя з іншими містами (автошляхи, залізниця, аеропорт);
наявність у місті трудових ресурсів (високий професійний, освітній і культурний рівень жителів міста, наявність висококваліфікованих інженерів, робітників і службовців, відносна дешевизна робочої сили);
привабливість міста з точки зору престижності розташування біля столиці.
Розв’язання головних проблем соціально-економічного і культурного розвитку міста передбачає модернізацію виробництва, впровадження прогресивних технологічних процесів, збільшення обсягів випуску інноваційної продукції, освоєння випуску нових видів конкурентно-спроможної продукції за рахунок залучення власних та іноземних інвестицій, сприятиме збереженню і створенню робочих місць, підвищенню кваліфікації кадрів.
Подальше впровадження  спрощених дозвільних процедур, здійснення підприємницької діяльності сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу.
За розрахунками зареєстрований ринок праці у 2012 році збільшиться на 61 особу.  На обліку в центрі зайнятості буде перебувати 1520 незайнятих громадян.
Протягом 2012-2013 років забезпечуватиметься контроль за:
ефективним використанням робочої сили на підприємствах усіх форм власності;
обґрунтуванням вивільнення найманих працівників роботодавцями та дотриманням ними норм законодавства щодо правильності вивільнення працівників та їх соціального захисту;
дотриманням роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, особливо під час змін умов праці та надання відпусток без збереження заробітної плати;
дотриманням норм та реалізацією положень Генеральної і регіональних угод в частині сприяння зайнятості населення;
легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками, детінізацією праці та заробітної плати.
Прогнозується подальше посилення соціального партнерства усіх гілок виконавчої влади, роботодавців та профспілкових організацій для виконання завдань по вирішенню питань зайнятості населення, спрямування зусиль на формування в суспільстві соціально-відповідального бізнесу та працевлаштування шляхом створення сучасних робочих місць, запровадження компонентів гідної праці, справедливої оплати, інших механізмів закріплення кадрів на підприємствах, зниження рівня безробіття.
Виконання завдань і заходів визначених Програмою зайнятості на 2012 рік, забезпечить поліпшення стану ринку праці і становище в сфері зайнятості, сприятиме виконанню планів і прогнозів соціально-економічного і культурного розвитку міста на 2012 рік і в подальшій перспективі.
Таблиця 1
 Основні показники соціально-економічного розвитку регіону
Найменування
показника
 
2010 рік
(звітні дані)
 
2011 рік
 
2012 рік
(прогнозні дані)
 
2013 рік
(прогнозні дані)
перше півріччя
у цілому
за рік
перше півріччя
(звітні дані)
у цілому
за рік
(очікувані дані)
1. Валовий регіональний продукт, млрд. грн.
х
14,0
х
14,5
14,8
15,1
2. Індекс фізичного обсягу валового регіонального продукту, у % до попереднього періоду
116,7
103,6
102,1
102,0
3. Темп зростання (зниження) валової продукції сільського господарства, у % до попереднього періоду
4. Інвестиції в основний капітал на одну особу, грн.
 6944,4
10813,0
3746,8
7494,0
7643,8
7796,6
5. Індекси інвестицій в основний капітал, у % до попереднього періоду
279,7
97,6
33,7
70,0
100,0
100,5
6. Прямі іноземні інвестиції на одну особу, дол. США
1724,6
1818,7
2248,3
2249,0
2250,0
2252,0
7. Кількість малих підприємств на 10 тис. осіб наявного населення, одиниць
148
156
160
164
170
176
8. Чисельність наявного населення (у середньому за період), тис. осіб
57,7
57,9
58,4
58,7
58,8
59,0
9. Наявний  дохід у розрахунку на одну особу, грн.
3551,0
3800,0
4417,0
4523,0
4550,0
4600,0
Таблиця 2
Основні показники ринку праці
Найменування
показника
 
2010 рік
(звітні дані)
 
2011 рік
2012 рік
(прогнозні дані)
2013 рік
(прогнозні дані)
перше півріччя
у цілому
за рік
перше півріччя
(звітні дані)
у цілому
за рік
(очікувані дані)
1. Чисельність зайнятого населення віком 15 – 70 років (у середньому за період), тис. осіб – усього
44,2
44,3
44,4
44,5
44,6
44,6
із них зайнятого населення працездатного віку
36,2
36,9
37,1
37,1
37,4
37,4
2. Рівень зайнятості, у % до чисельності населення:
віком 15-70 років
75,2
75,4
75,6
75,8
76,0
76,0
працездатного віку
61,6
62,8
63,2
63,2
63,7
63,7
3. Чисельність  безробітного населення віком 15-70 років, визначена за методологією МОП (в середньому за період), осіб –усього  
355
324
305
260
300
300
з неї: безробітного населення працездатного віку
-
-
-
4. Рівень безробіття, визначений за методологією МОП, у % до чисельності економічно активного населення:
віком 15-70 років
0,9
0,9
0,8
0,7
0,8
0,8
працездатного віку
-
-
-
Таблиця 3
 Показники професійної підготовки та використання робочої сили
Найменування
показника
 
2010 рік
(звітні дані)
 
2011рік
 
2012 рік
(прогнозні дані)
 
2013 рік
(прогнозні дані)
перше півріччя
у цілому
за рік
перше півріччя
(звітні дані)
у цілому
за рік
(очікувані дані)
1. Кількість навчальних закладів, одиниць – усього
х
х
у тому числі:
вищих навчальних закладів ІІІ - ІV рівнів акредитації
х
х
вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації
х
х
х
х
х
х
професійно-технічних навчальних  закладів
х
х
2. Кількість випускників навчальних закладів, осіб – усього
х
259
х
332
310
292
у тому числі:
випускників вищих навчальних закладів  ІІІ-ІV рівнів акредитації
х
93
х
136
158
78
випускників вищих навчальних закладів  І-ІІ рівнів акредитації
х
х
х
х
х
х
випускників професійно-технічних навчальних закладів
166
196
152
214
3. Середньооблікова кількість штатних працівників (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та у фізичних осіб-підприємців),  осіб
х
19900
х
19550
19800
20000
4. Кількість працівників, які знаходяться у вимушених неоплачуваних відпустках з ініціативи роботодавців, осіб
442
250
150
150
у % до середньооблікової кількості штатних працівників
1,8
1,0
0,6
0,6
5. Кількість працівників, які працюють у режимі неповного робочого дня (тижня), осіб
1072
890
650
650
у % до середньооблікової кількості штатних працівників
3,6
2,8
2,3
2,3
6. Кількість працівників, які підвищили свою кваліфікацію,  осіб
х
587
х
597
590
590
у % до середньооблікової кількості штатних працівників
х
2,4
х
2,5
2,5
2,5
7. Кількість працівників, які пройшли професійну підготовку та перепідготовку,  осіб
х
156
х
170
160
160
у % до середньооблікової кількості штатних працівників
х
0,7
х
0,7
0,7
0,7
8. Кількість найманих працівників на малих підприємствах, . осіб
х
4430
х
4650
4800
4850
9. Середньомісячна заробітна плата найманих працівників малих підприємств, грн.
х
1362,0
х
1445,0
1600,0
1750,0
Таблиця 4
Розширення сфери застосування праці шляхом
створення робочих місць
Найменування
показника
 
2010 рік
(звітні дані)
 
2011 рік
 
2012 рік (прогнозні дані)
 
2013 рік (прогнозні дані)
перше півріччя
у цілому
за рік
перше півріччя
(звітні дані)
у цілому
за рік
(очікувані дані)
Розширення сфери застосування праці шляхом
створення робочих місць  у регіоні
1. Створено робочих місць – усього:
669
1377
908
1280
1300
1320
з них:
юридичними особами (на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання):
176
542
393
630
640
650
осіб
у % до кількості створених робочих місць
26,3
36,7
43,2
49,2
49,2
49,2
фізичними особами-підприємцями та іншими фізичними особами – платниками податку з доходів фізичних осіб (включаючи робочі місця для найманих працівників):
493
935
515
650
660
670
осіб
у % до кількості створених робочих місць
73,7
63,3
56,7
50,8
50,8
50,8
2. Створено робочих місць за видами економічної діяльності, осіб
669
1377
908
1280
1300
1320
добувна і переробна промисловість
69
137
146
170
175
175
виробництво електроенергії, газу та води
10
14
15
15
будівництво
12
13
15
17
оптова й роздрібна торгівля, торгівля транспортними засобами, послуги з ремонту
221
483
398
547
557
570
освіта
готелі та ресторани
105
208
29
41
41
42
транспорт і зв’язок
139
302
239
398
400
400
фінансова діяльність
операції з нерухомістю, здавання під найм та послуги юридичним особам
99
185
39
54
54
56
державне управління
охорона здоров’я та соціальна допомога
колективні, громадські та особисті послуги
26
43
27
31
31
33
інші
Таблиця 5
Надання соціальних послуг державною службою зайнятості
         

Найменування
показника
 
2010 рік
(звітні дані)
 
2011 рік
 
2012
рік
(прогнозні дані)
 
2013
рік
(прогнозні дані)
перше півріччя
у цілому
за рік
перше півріччя
(звітні дані)
у цілому
за рік
(очікувані дані)
1. Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості  протягом звітного періоду
951
1512
886
1459
1520
1520
з рядка 1:
 
 
 
1.1. на початок періоду
390
390
339
339
340
365
1.2. звернеться протягом періоду
561
1122
547
1120
1180
1155
2. Чисельність незайнятих громадян, працевлаштованих протягом періоду 
289
626
319
625
650
670
3. Чисельність безробітних громадян, які проходитимуть професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації
55
156
78
158
148
148
4. Чисельність незайнятих громадян, залучених до участі в оплачуваних громадських роботах
47
54
86
100
110
120
5. Чисельність незайнятих і зайнятих громадян, яким надано інфомаційно-консультаційні та профорієнтаційні послуги
1447
4500
1300
2800
2850
2850
6. Чисельність незайнятих громадян, які перебуватимуть на обліку станом на кінець періоду
319
339
343
340
365
365
Таблиця 6
Показники сприяння зайнятості інвалідів
Найменування
показника
 
2010 рік
(звітні дані)
 
2011 рік
(очікувані дані)
 
2012 рік
(прогнозні дані)
 
2013 рік
(прогнозні дані)
1. Чисельність працюючих інвалідів
2. Кількість створених робочих місць за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів
3. Чисельність інвалідів, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості
13
16
19
19
4. Чисельність інвалідів, які проходили професійне навчання, усього:
4.1. За рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів
-
-
-
-
4.2. За направленням державної служби зайнятості – усього
5. Кількість наданих підприємствам, установам, організаціям, у т.ч., громадським організаціям інвалідів, фізичним особам, які використовують найману працю, дотацій за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні
 VI. Заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення
в місті Борисполі на 2012 - 2013 роки
Найменування заходу
Виконавці
(місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, установи, організації, сторони соціального діалогу)
Термін виконання
1
2
3
1. Сприяння забезпеченню економіки регіону кваліфікованими кадрами
(приведення обсягів та напрямів професійної підготовки кадрів вищими та професійно-технічними навчальними закладами регіону у відповідність із потребами економіки регіону; удосконалення взаємодії навчальних закладів та роботодавців, підвищення якості професійної підготовки кадрів навчальними закладами  відповідно до потреб сучасного виробництва та сфери послуг)
1.1. Визначити перелік професій і спеціальностей, які користуються найбільшим попитом на ринку праці. Проводити навчання-підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації безробітних згідно договорів на працевлаштування з організаціями, установами, підприємствами міста після проходження профнавчання
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
1.2. Сприяти впровадженню сучасних модульних технологій підготовки кадрів безпосередньо на виробництві, в навчальних закладах, у тому числі для навчання безробітних громадян
Управління освіти та науки міської ради,
управління праці та соціального захисту населення,
міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
1.3. Забезпечити підготовку кваліфікованих робітників за програмами для курсового професійно-технічного навчання за робітничими професіями з урахуванням замовлень роботодавців
Управління освіти та  науки міської ради,
 управління праці та соціального захисту населення
Протягом 2012-2013 років
1.4. Проводити семінарські заняття, “Круглі столи” за участю працівників кадрових служб підприємств з питань професійного навчання кадрів на виробництві
Управління праці та соціального захисту населення,
виконавчий комітет міської ради
Протягом 2012-2013 років
1.5. З метою підвищення конкурентоспроможності незайнятих громадян на ринку праці при працевлаштуванні забезпечити професійну підготовку,  перепідготовку та перекваліфікацію зареєстрованих міськрайцентром зайнятості безробітних за спеціальностями , які користуються попитом на ринку праці згідно укладених договорів з організаціями, установами, підприємствами міста
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
1.6. З метою попередження довготривалого безробіття проводити семінари для безробітних з техніки пошуку роботи
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
1.7. Проводити семінари для всіх категорій безробітних з метою визначення  подальшого професійного навчання та подальшого їх працевлаштування з урахуванням замовлень роботодавців
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
1.9. Проводити стажування  безробітних на підприємствах з метою їх адаптації на робочих місцях під замовлення роботодавців
Міськрайонний центр зайнятості,
підприємства міста
Протягом 2012-2013 років
1.10. Посилити навчання на перспективу на основі регіональних програмних структур та технологічної перебудови на виробництві
Виконавчий комітет міської ради,
міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
1.11. Вивчити питання по формуванню механізму створення умов для професійної підготовки кадрів на виробництві та навчальних закладів
Виконавчий комітет міської ради,
міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
1.12. Здійснювати просвітницьку діяльність щодо умов та наслідків нелегальної трудової міграції молоді та жінок
Виконавчий комітет міської ради,
міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
1.13. Проводити заходи щодо підвищення соціального статусу робітників, популяризації профільних робітничих професій в різних галузях економіки. Залучати до участі в заходах ветеранів праці, майстрів виробничого навчання та висококваліфікованих робітників
Міськрайонний центр зайнятості,
управління освіти та науки міської ради
Протягом 2012-2013 років
1.14. Забезпечити участь спеціалістів центру зайнятості в шкільних батьківських зборах, педагогічних та учнівських конференціях з метою інформування громадськості про актуальні на ринку праці професії, переваги вибору робітничих професій
Міськрайонний центр зайнятості,
управління освіти та науки міської ради,
служба у справах дітей виконавчого комітету міської ради,
відділ культури, сім’ї, молоді та спорту міської ради
Протягом 2012-2013 років
1.15. Забезпечити проведення актуальної інформаційної політики щодо професійної орієнтації населення через ЗМІ, Інтернет-портали, соціальну рекламу та шляхом проведення засідань за  «круглим столом», прес-конференцій, брифінгів тощо
Міськрайонний центр зайнятості,
управління освіти та науки міської ради,
служба у справах дітей виконавчого комітету міської ради,
відділ культури, сім’ї, молоді та спорту міської ради
Протягом 2012-2013 років
2. Розширення сфери застосування праці, сприяння зайнятості населення
(стимулювання збереження та створення робочих місць; посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості; сприяння розвитку підприємництва та самостійній зайнятості населення; розв’язання проблем зайнятості населення у сільській місцевості, зокрема, шляхом підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, у вугільних регіонах та малих містах; створення умов для запровадження гнучких форм зайнятості тощо)
2.1. Забезпечити сприятливі умови щодо створення нових робочих місць за рахунок розвитку малого підприємництва та самозайнятості населення
Відділ економічної та інвестиційної політики виконавчого комітету міської ради,
управління праці та соціального захисту населення,
міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
2.2. З метою розширення сфери  прикладання праці за рахунок створення нових робочих місць проводити семінари з роботодавцями міста про можливість та умови надання дотацій на створення додаткових робочих місць з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
2.3. Стимулювати  підприємства та роботодавців у створенні нових робочих місць для безробітних шляхом надання дотацій з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
2.4. Провести ярмарку соціальних послуг служби зайнятості для роботодавців 
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
2.6. Для залучення безробітних до підприємницької діяльності  проводити навчання безробітних основам підприємницької діяльності, надавати  правову та  організаційну підтримку під час започаткування ними власної справи
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
2.7. Здійснювати контроль за цільовим використанням коштів, виданих при наданні дотацій роботодавцям
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
2.8. З метою легалізації робочих місць проводити семінари з керівниками ПОУ, щодо необхідності укладання колективних договорів та здійснювати постійний контроль за їх виконанням.
Міськрайонний центр зайнятості,
 управління праці та соціального захисту населення
Протягом 2012-2013 років
2.9. Сприяти  працевлаштуванню безробітних на загальнодержавні оплачувані громадські роботи, включаючи об’єкти Євро-2012
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
3. Використання робочої сили, регулювання соціально-трудових відносин
(детінізація трудових відносин; забезпечення створення належних умов праці; дотримання прав і гарантій працівників, у тому числі рівних можливостей жінок і чоловіків у реалізації своїх прав)
3.1. Проводити роботу щодо легалізації  заробітної плати та найманої робочої сили, яка використовується суб’єктами господарювання
Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення
Протягом 2012-2013 років
3.2. Забезпечувати соціальний захист та гарантії зайнятості працівників шляхом укладання та реєстрації в установленому порядку колективних договорів на підприємствах усіх форм власності та господарювання
Підприємства, установи, організації,
управління праці та соціального захисту населення
Постійно
3.3. Посилити  співпрацю з підприємствами, організаціями та установами щодо вирішення проблемних питань з  легалізації робочих місць та виконання завдання створення нових робочих місць
Відділ економічної та інвестиційної політики виконавчого комітету міської ради,
управління праці та соціального захисту населення,
об’єднана державна податкова інспекція
Протягом 2012-2013 років
3.4. Надавати консультації та роз’яснення роботодавцям з питань атестації робочих місць та умов праці
Управління праці та соціального захисту населення
Протягом 2012-2013 років
3.5. Проведення широкомасштабної інформаційно - роз’яснювальної роботи з роботодавцями щодо детінізації трудових відносин; забезпечення створення належних умов праці; дотримання прав і гарантій працівників (семінари, зустрічі, ярмарки вакансій, дні кар’єри, дні відкритих дверей)
Управління праці та соціального захисту населення,
державна інспекція з питань праці
Протягом 2012-2013 років
3.6. Забезпечувати соціальний захист та гарантії працівників шляхом укладання та реєстрації в установленому порядку колективних договорів на підприємствах усіх форм власності
Підприємства, установи, організації
Протягом 2012-2013 років
3.7. Передбачити при складанні колективних договорів зобов’язання керівників підприємств щодо збереження робочих місць та підвищення якості робочої сили шляхом підвищення кваліфікації працівників і проведення навчання на виробництві, а також забезпечення державних соціальних гарантій трудящим шляхом обов’язкового перерахування внесків до державних фондів соціального страхування
Управління праці та соціального захисту населення,
відділ економічної та інвестиційної політики виконавчого комітету міської ради, управління освіти та  науки міської ради, центральна районна лікарня,
відділ культури, сім’ї, молоді та спорту міської ради
Протягом 2012-2013 років
3.8. Здійснювати контроль за дотриманням законодавства про працю щодо правильності вивільнення найманих працівників роботодавцями, а також щодо ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати підприємствами
Управління праці та соціального захисту населення
Протягом 2012-2013 років
3.9. Сприяти вдосконаленню організації нормування та оплати праці на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності
Управління праці та соціального захисту населення
Протягом 2012-2013 років
4. Підвищення  професійної  якості працівників
(сприяння підприємствам у здійсненні професійного навчання кадрів на виробництві, підвищенні кваліфікації працівників, які залучаються до організації та проведення цієї роботи)
4.1. Сприяти професійному навчанню та працевлаштуванню випускників шкіл-інтернатів, дитячих будинків, спеціалізованих навчально-виховних закладів, підлітків, які залишили навчання, неповнолітніх, звільнених після відбуття покарання
Міськрайонний центр зайнятості,
управління праці та соціального захисту населення,
управління освіти та науки міської ради, служба у справах дітей виконавчого комітету міської ради
Протягом 2012-2013 років
4.2. Сприяти працевлаштуванню інвалідів з урахуванням їх побажань, стану здоров’я, здібностей і професійних навичок відповідно до висновків медико-експертних комісій
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
4.3. Надавати пріоритет у сприянні працевлаштуванню членам сімей з родинним безробіттям, батькам з багатодітних і неповних сімей, дітям-сиротам, особам, звільненим з місць позбавлення волі в тому числі, на додаткові робочі місця, створені за рахунок дотацій роботодавцям
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
4.4. Навчати виробничим професіям з наступним їх працевлаштуванням неповнолітніх згідно з переліком робочих спеціальностей для навчання молоді
Міськрайонний центр зайнятості,
управління освіти та науки міської ради, виконавчий комітет міської ради
Протягом 2012-2013 років
4.5. Проводити у загальноосвітніх навчальних закладах міста “Уроки реального життя”
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
4.6. Проводити заходи з професійної переорієнтації для вивільнених працівників з підприємств, установ, організацій, надавати послуги з професійного відбору працівників на замовлення роботодавців
Міськрайонний центр зайнятості
За потребою
5. Регулювання трудових міграцій громадян України, іноземців, прикордонне співробітництво (створення умов для мобільності робочої сили; діяльність суб’єктів господарювання, які надають послуги у працевлаштуванні на роботу за кордоном; малий прикордонний рух, працевлаштування іноземців тощо)
5.1. Інформування ГУ МВС України  в м. Бориспіль про надходження клопотань щодо оформлення дозволів на працевлаштування для іноземних громадян з метою протидії нелегальної міграції
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
5.2. Проводити контроль паспортного режиму за іноземцями, що прибули в м. Бориспіль Київської області на тимчасове чи постійне проживання
ВГП та ІС Бориспільського МРВ
Протягом 2012-2013 років
5.3. Проводити перевірку підприємств, організацій міста, засновниками яких є іноземці, по з’ясуванню питання законності перебування в Україні
ВГП та ІС Бориспільського МРВ
Протягом 2012-2013 років
5.4. Здійснювати оформлення виїзних документів для громадян України, які від’їжджають для працевлаштування за кордоном
Бориспільський МВ ГУ МВС України в Київській області
Протягом 2012-2013 років
6. Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці (квотування та бронювання робочих місць, установлення для підприємств, установ і організацій нормативу робочих місць, надання дотації роботодавцям тощо з метою працевлаштування зазначеної категорії населення)
6.1. З метою надання додаткових гарантій у працевлаштуванні окремим категоріям громадян визначити кількість робочих місць щодо бронювання для громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці
Управління праці та соціального захисту населення,
виконавчий комітет міської ради,
міськрайонний центр зайнятості
Грудень  2011 року
6.2 Підвищувати ефективність використання заброньованих робочих місць, у тому числі шляхом корегування, для працевлаштування категорій населення, які нездатні на рівних конкурувати на ринку праці
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
6.3. Провести вивчення потреб у працевлаштуванні та забезпечити в установленому порядку адресне бронювання першого робочого місця для дітей-сиріт – випускників спеціалізованих навчальних закладів
Відділ культури,сім’ї, молоді та спорту міської ради, управління праці та соціального захисту населення,
виконавчий комітет міської ради,
міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
6.4. Проводити моніторинг щодо працевлаштування молодих спеціалістів – випускників державних закладів, що навчалися за державним замовленням, потреба в яких раніше була заявлена під-приємствами, установами і організаціями міста
Міськрайонний центр зайнятості,
управління освіти та науки міської ради
Протягом 2012-2013 років
7. Надання соціальних послуг зареєстрованим безробітним та профілактика настання безробіття
7.1. З метою збільшення обсягів надання соціальних послуг незайнятому населенню сприяти працевлаштуванню незайнятих громадян на новостворені та вільні робочі місця
Міськрайонний центр зайнятості,
підприємства,  установи та організації міста
Протягом 2012-2013 років
7.2. Поширювати нові форми професійного навчання безробітних, які зареєстровані у центрах зайнятості, з метою зменшення обсягів довготривалого безробіття.
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
7.3. Забезпечити:
проведення системної профорієнтаційної роботи з населенням, передусім з молоддю, спрямованої на посилення мотивації до праці та свідоме обрання робітничих професій, що користуються попитом на ринку праці;
запровадження нових форм роботи з надання інформаційно-консультаційних послуг незайнятому населенню, зокрема шляхом забезпечення його вільного доступу до банку вакансій через інформаційну мережу державної служби зайнятості
Міськрайонний центр зайнятості,
відділ культури, сім’ї, молоді та спорту міської ради,
управління освіти та науки міської ради
Протягом 2012-2013 років
7.4. Здійснювати заходи щодо підвищення ефективності надання державною службою зайнятості безробітним громадянам одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю. Сприяти залученню до організації власної справи безробітних громадян.
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
7.5. З метою збільшення обсягів тимчасової зайнятості безробітного населення визначити потребу підприємств міста у робочій силі, сферу організації громадських робіт, джерела фінансування
Виконавчий комітет міської ради,
міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
7.6. Забезпечити надання безробітним можливості тимчасової зайнятості та заробітку шляхом участі в оплачуваних громадських роботах; здійснювати підвищення обсягів залучення безробітних до участі в громадських роботах
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
7.7 Підвищити інформованість населення міста та роботодавців про стан ринку праці, наявність вільних робочих місць (вакантних посад), можливості перенавчання, тимчасової зайнятості та соціальний захист безробітних, шляхом проведення цільових масових заходів, у тому числі консультативних зустрічей на підприємствах, ярмарок вакансій, днів інформацій та профорієнтації тощо
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
7.8. Вивчати ситуацію та уточнювати перелік професій і спеціальностей, які користуються найбільшим попитом на ринку праці, забезпечувати навчання, перенавчання і підвищення кваліфікації незайнятих громадян, зареєстрованих службою зайнятості, відповідно до потреб ринку праці міста
Міськрайонний центр зайнятості,
управління праці та соціального захисту,
управління освіти та науки міської ради
Протягом 2012-2013 років
7.9. Інформувати та консультувати населення, зокрема працівників, які підлягають вивільненню, щодо можливостей отримання у службі зайнятості профорієнтаційних послуг та психологічної підтримки
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
7.10. Надавати психологічну підтримку безробітним для підвищення їх самооцінки та посилення мотивації до пошуку роботи
Міськрайонний центр зайнятості
Протягом 2012-2013 років
7.11. Постійно поновлювати банк даних про наявність вільних робочих місць та вакантних посад на підприємствах, установах та організаціях, використовувати дані для працевлаштування незайнятих громадян, які звертаються до центру зайнятості
Міськрайонний центр зайнятості,
підприємства, установи, організації
Протягом 2012-2013 років
 
 
VIІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Організаційне і методичне супроводження та контроль за реалізацією Програми здійснюється управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради та Бориспільським міськрайонним центром  зайнятості.
Механізм контролю за виконанням Програми включає:
  • проведення кваліфікаційних моніторингових досліджень ринку праці міста, в тому числі створення робочих місць, оцінку фактичного стану ринку праці;
  • контроль за дотриманням чинного трудового законодавства;
  • інформування соціальних партнерів про стан справ у цій сфері;
  • підготовку практичних пропозицій та рекомендацій у межах Програми щодо регулювання зайнятості;
  • розгляд на засіданнях виконавчого комітету міської ради, засіданнях робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення питань щодо реалізації політики зайнятості населення.