Враховуючи пропозиції постійної комісії міської ради з питань планування бюджету, економічної реформи, відповідно до пп. 22 ч.1 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Бориспіль на 2012-2014 роки (далі - Програма), що додається.
2. Основними пріоритетами на 2012-2014 роки визнати:
поліпшення якості життя населення міста;
розвиток комфортного середовища для життя;
сталий економічний розвиток;
впровадження енергозберігаючих заходів у закладах бюджетної сфери
та житлово-комунального господарства.
3. Фінансовому управлінню виконавчого комітету міської ради передбачити кошти на виконання заходів, намічених у Програмі.
4. Управлінням, відділам, службам, структурним підрозділам виконавчого комітету міської ради забезпечити безумовне виконання Програми.
5. У разі прийняття нормативних актів, що призведуть до зміни показників Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Борисполя на 2012-2014 роки, доручити виконавчому комітету за погодженням постійної комісії міської ради з питань планування бюджету, економічної реформи внести зміни та доповнення до зазначеної Програми, проводити необхідні уточнення цих показників.
6. Координацію робіт, пов’язаних з виконанням Програми, покласти на відділ економічної та інвестиційної політики виконавчого комітету міської ради та щорічно до 25 лютого інформувати міську раду про хід її виконання.
7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань планування бюджету, економічної реформи.
Міський голова А.С. Федорчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
від 29 грудня 2011 року
№ 1567-20-VI
Програма
соціально-економічного та культурного розвитку міста Бориспіль на 2012 – 2014 роки
ЗМІСТ
|
|
| стор. |
|
| Вступ............................................................................................... | 5 |
|
| Паспорт Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Борисполя на 2012-2014 роки ………………………. |
6 |
| 1. | Оцінка тенденцій економічного розвитку міста Бориспіль у 2009, 2010, 2011 роках ……………………………………………. | 7 |
| 2. | Мета і пріоритети соціально-економічного та культурного розвитку м. Бориспіль у 2012-2014 роках ………………………. | 11 |
| 3. | Основні напрями соціально-економічного та культурного розвитку м. Бориспіль у 2012-2014 роках ………………………. | 12 |
| 3.1. | Розвиток реального сектору економіки ………………………. | 12 |
| 3.1.1. | Промисловість, інноваційний розвиток …………………………. | 12 |
| 3.1.2. | Інвестиційна діяльність …………………………………………... | 15 |
| 3.1.3. | Міжнародне співробітництво та зовнішньоекономічна діяльність …………………………………………………………. | 19 |
| 3.1.4. | Розвиток підприємництва ……………………………………….. | 21 |
| 3.1.5. | Споживчий ринок ………………………………………………… | 24 |
| 3.1.6. | Розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури та зв'язку …. | 25 |
| 3.1.7. | Фінансові ресурси ………………………………………………… | 29 |
| 3.2. | Житлове будівництво …………………………………………… | 31 |
| 3.3. | Розвиток житлово-комунального господарства …………….. | 33 |
| 3.4. | Енергозабезпечення та енергозбереження …………………… | 38 |
| 3.5. | Безпека життєдіяльності людини ……………………………... | 39 |
| 3.5.1. | Охорона навколишнього природного середовища …………… | 39 |
| 3.5.2. | Техногенна безпека ………………………………………………. | 41 |
| 3.5.3 | Охорона праці ……………………………………………………. | 42 |
| 3.6. | Соціальна сфера …………………………………………………. | 43 |
| 3.6.1. | Демографічний розвиток, підтримка сімей та молоді................... | 43 |
| 3.6.2. | Зайнятість населення та ринок праці............................................. | 47 |
| 3.6.3. | Грошові доходи населення............................................................. | 50 |
| 3.6.3.1. | Заробітна плата …………………………………………………… | 50 |
| 3.6.3.2. | Пенсійне забезпечення................................................................... | 51 |
| 3.6.4. | Соціальний захист населення......................................................... | 52 |
| 3.7. | Гуманітарна сфера.......................................................................... | 56 |
| 3.7.1. | Охорона здоров’я............................................................................. | 56 |
| 3.7.2. | Освіта................................................................................................ | 57 |
| 3.7.3. | Культура і туризм............................................................................. | 62 |
| 3.7.4. | Фізична культура і спорт.................................................................. | 66 |
| 3.7.5. | Інформаційний простір ……………………………………………. | 69 |
|
| Додаток 1…………………………………………………………… | 72 |
|
| Додаток 2 ………………………………………………………….. | 77 |
ВСТУП
Програма соціально-економічного та культурного розвитку міста Бориспіль на 2012 – 2014 роки розроблена відповідно до Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, Наказу Міністерства економіки України від 04.12.2006 № 367 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення регіональних цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання», Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
Програма розроблена з урахуванням завдань і положень таких документів:
постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 № 621 “Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету”;
Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Київської області на період до 2015 року, затвердженого розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 23.05.2011 № 494;
Стратегії розвитку м. Бориспіль до 2015 року, затвердженої рішенням міської ради від 07.04.2009 № 5607.
Програма розроблена на основі пропозицій управлінь та відділів виконавчого комітету Бориспільської міської ради, підприємств і організацій міста з використанням аналітичних матеріалів та статистичних даних щодо розвитку міста за 2010 –2011 роки та прогнозних тенденцій на 2012-2014 роки, а також з урахуванням фінансових можливостей. У ній вказані першочергові заходи, які необхідно реалізувати в 2012–2014 роках для досягнення поставленої мети.
У Програмі соціального-економічного та культурного розвитку міста Бориспіль узагальнені основні напрями розроблених і діючих у місті програм.
До Програми окремим додатком включений перелік програм м. Бориспіль, які передбачається реалізувати у 2012-2014 роках (додаток 1) та перелік об’єктів, видатки на які будуть проводитись за рахунок коштів бюджету розвитку (додаток 2).
Реалізація Програми дасть можливість поліпшити якість життя населення, підвищити конкурентоспроможність та інвестиційну привабливість економіки міста, створити сприятливі умови для підвищення ділової активності суб’єктів господарювання, збільшення бюджетних надходжень та доходів громадян міста, розвитку соціальної інфраструктури, вирішення екологічних проблем міста.
Паспорт Програми соціально-економічного
та культурного розвитку м. Борисполя на 2012-2014 роки
1. | Ініціатор розроблення програми | Виконавчий комітет Бориспільської міської ради |
| 2. | Розробник програми | Відділ економічної та інвестиційної політики |
| 3. | Співрозробники програми | Управління та відділи мської ради |
| 4. | Відповідальні виконавці програми | Управління, відділи міської ради, комунальні підприємства Бориспільської міської ради та суб’єкти господарювання |
| 5. | Учасники програми | Управління, відділи міської ради, комунальні підприємства Бориспільської міської ради та суб’єкти господарювання |
| 6. | Термін реалізації програми | 2012 - 2014 роки |
| 7. | Фінансові ресурси для виконання галузевих програм | Міський бюджет Державний бюджет Кошти інших джерел |
1. Оцінка тенденцій економічного розвитку
міста Бориспіль у 2009, 2010, 2011 роках
Протягом 2009-2011 років міською владою проводилась робота, спрямована на розвиток всіх галузей економіки міста та вирішення проблемних питань у господарському комплексі міста.
Аналіз соціально-економічного розвитку м. Бориспіль за 2009, 2010, 2011 роки свідчить, що в економіці міста спостерігаються позитивні тенденції щодо нарощування темпів економічного зростання. Досягнуто наступних результатів:
за даними рейтингу ТОП-100 «Кращі міста і регіони України» у 2010 році м. Бориспіль входить до трійки найкращих міст України і посідає ІІІ місце в номінації «Краще місто за рівнем економічного розвитку», ІІІ місце в номінації «Краще місто за рівнем соціального розвитку», І місце у номінації «Краще місто за безпекою проживання», ІІ місце у номінації «Краще місто за обсягом роздрібного товарообігу», ІІ місце у номінації «Краще місто за якістю життя»;
щопівроку місто підтверджує кредитний рейтинг за Національною рейтинговою шкалою на рівні «uaA- стабільний», що характеризує Бориспіль як надійного партнера, сприяє створенню інвестиційного клімату для залучення коштів вітчизняних та іноземних інвесторів;
загальна сума валових доходів від усіх платників податків міста за 2009 рік склала 11,2 млрд.грн, за 2010 рік – 14,1 млрд.грн, очікуваний показник 2011 року - 19,7 млрд.грн, що становитиме 137,7 відсотків проти 2010 року;
обсяг промислового виробництва за 2011 рік збільшився на 29,3 відсотки проти відповідного періоду минулого року і склав біля 730,0 млн.грн. Реалізовано промислової продукції на суму біля 532,7 млн.грн, що на рівні минулого року та становить 1,6 відсотки від загальної реалізованої продукції по Київській області.
У 2010 році промисловими підприємствами вироблено продукції на суму 563,6 млн.грн. (106,3 відсотки до 2009 року), реалізовано продукції на суму 562,6 млн.грн. (102,5 відсотки проти 2009 року), що складає 1,9 відсотки від загального обсягу продукції по Київській області.
У 2009 році промисловими підприємствами міста вироблено промислової продукції на суму 530,1 млн.грн., або 107 відсотків проти 2008 року. Реалізовано продукції на суму 548,7 млн.грн. Її питома вага у загальнообласних обсягах становила 2,7 %.
У 2011 році наростили обсяги виробництва промислової продукції такі підприємства, як ТОВ «Тамбрандс-Україна» - 103,1 відсотки (виробництво засобів особистої гігієни), ПрАТ «Пенто-Пак» - 110,4 відсотки (виробництво оболонки для ковбасних виробів), ПуАТ «Завод «ЗБВ» - 125,4 відсотки (виробництво товарного бетону, залізобетону).
обсяги інвестицій в основний капітал за 2011 рік складуть біля 620,0 млн. грн, що складе 100,1 відсотки проти минулого року. Частка вкладень в житлове будівництво від інвестицій в основний капітал складе біля 12,3 відсотки або 76,3 млн.грн, що у 2 рази більше проти 2010 року.
У розрахунку на одну особу населення міста обсяг інвестицій в основний капітал складе біля 10402,7 грн., що майже в 2 рази більше, ніж по Київській області.
Основним джерелом інвестицій є власні кошти підприємств і організацій.
У 2010 році даний показник склав 619,4 млн.грн, у 2009 році – 644,4 млн.грн.
У 2011 році введено в експлуатацію такі об’єкти закінченого будівництва:
126 квартир багатоквартирного житлового будинку по вул. Новій та Героїв Революції ТОВ «Транспромсервіс» - 23,8 млн.грн;
112 квартирний житловий будинок з вбудованими офісно-торговими приміщеннями, підземним паркінгом та даховою котелнею по вул. Бабкіна, 6 ТОВ «Ізобуд» - 55,7 млн.грн;
6 квартирний житловий будинок по вул. Головатого, 89 внаслідок зміни функціонального призначення та реконструкції нежитлових приміщень в житлові квартири ТОВ «Трейдом» - 145,6 тис.грн;
офісно-розважальний комплекс з торгівельними приміщеннями ТОВ «Сталь-Інвест» на 35-му км траси Київ-Харків по вул. Київський Шлях загальною площею 19,5 тис.м2;
ІІ пусковий комплекс торгівельно-сервісного центру з ландшафтним кафе ТОВ «Л-Центр» загальною площею 1,8 тис.м2;
технічно-торгівельний адміністративний корпус у складі мийки, авто майстерні, магазину та офісних приміщень по вул. Київський Шлях, 153-а ТОВ «Вікінг» - 520,0 тис.грн;
торгівельний центр по вул. Радянська, 17/3 ТОВ «Лім і Компані» вартістю 850,0 тис.грн;
склади з прибудованими офісними приміщеннями по вул. Чумацька, 4 ТОВ «Фіто Віта» - 55,0 млн.грн.
виробничі приміщення по складанню шасі автопричепів «Купава» по вул. Тельмана, 37 ТОВ «Купава Укрторг»;
добудова туалету ЗОШ № 6 ВАТ «ПМК-13»- 234,8 тис.грн;
В місті продовжується будівництво патологоанатомічного корпусу на території центральної районної лікарні. У триповерховій споруді буде встановлено найновіше сучасне обладнання, розташовані приміщення для судово-медичної експертизи, гістологічна лабораторія, ритуальний зал. Загальна площа будівлі складе понад 1,6 тис. м2. Вартість проекту 14,0 млн. грн. Всього освоєно 2,8 млн.грн., у тому числі за 2011 рік – 277,0 тис.грн. бюджетних коштів.
Бориспіль зберігає високий рівень інвестиційної привабливості для іноземних інвесторів. В місті налічується 138 підприємств з іноземними інвестиціями. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій з початку внесення склав 109,6 млн.дол.США, що на 4,1 відсотки більше, ніж на початок року та становить 6,5 відсотків від загального обсягу прямих іноземних інвестицій Київської області. У розрахунку на одну особу їх обсяг склав 1867,0 дол.США. Інвесторами є фірми, що представляють країни з розвинутою економікою, а саме Великобританія, Франція, Німеччина, Кіпр та країни СНГ.
обсяг роздрібного товарообігу за 2011 рік складе біля 1930,3 млн.грн., що становить 135,0 відсотків проти 2010 року та 13,3 відсотки до загального обсягу роздрібного товарообороту Київської області.
Роздрібний товарообіг за 2010 рік по колу звітуючих підприємств і організацій міста склав 1431,3 тис.грн або 113,0 відсотків від показника 2009 року. У 2009 році він становив 1137,4 млн.грн або 87,4 відсотки до рівня 2008 року.
чисельність незайнятого населення, яке скористалося комплексом різноманітних послуг державної служби зайнятості протягом 2011 року склала 1236 осіб, з них жінок – 735 осіб, молоді до 35 років – 623 осіб.
Станом на 01.11.2011 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 259 осіб, що на 39 осіб менше ніж у 2010 році, з них безробітних 243 особи, це на 36 осіб менше, порівняно з відповідним періодом 2010 року. Рівень зареєстрованого безробіття склав 0,7 відсотка, що на 0,1 відсотка менше проти відповідного періоду минулого року. Рівень зареєстрованого безробіття в 2010 році становив 0,9 відсотки, що на 0,1 відсотковий пункт менше, ніж у 2009 році
Чисельність громадян, які отримали роботу за направленням центру зайнятості протягом 2011 року становила 552 особи, що на 28 осіб більше ніж у 2010 році. Рівень працевлаштування становить 44,7 %;
очікуваний розмір середньомісячної номінальної заробітної плати одного штатного працівника у 2011 року склав біля 4600 грн, що на 13,6 відсотків більше, ніж у 2010 року та в 4,7 рази вище прожиткового мінімуму для працездатної особи (960 грн). Серед міст та районів Київської області за рівнем оплати праці м. Бориспіль займало 3 місце. Заробітна плата в місті в 1,7 рази перевищила середній розмір по області (2692 грн). У 2010 році середній розмір заробітної плати штатного працівника становив 4045 грн, що становить 116,7 відсотків проти рівня 2009 року ( 3465 грн).
очікується, що середній розмір пенсії станом на 01.01.2012 збільшиться на 9,1 відсотки проти минулого року і складе 1410,0 грн. У 2010 році розмір пенсії становив 1292,2 грн, а у 2009 році – 1166,0 грн.
продовжувалася робота, спрямована на утримання та розширення ринків збуту продукції, розвитку договірно-правової бази м. Бориспіль з регіонами інших країн світу.
Загальний обсяг експорту товарів за 2011 рік складе 132,6 млн.дол.США. (101,5 відсотки проти 2010 року та 9,7 відсотків від загального обсягу експорту товарів по Київській області), а імпорту товарів – 319,2 млн.дол.США. (на рівні 2010 року та 9,8 відсотки від загального обсягу імпорту товарів по Київській області).
Загальний обсяг експорту послуг по місту складе 277,2 млн.дол.США. (що становить 102,0 відсотки до 2010 року та 75,2 відсотки від загального обсягу експорту послуг по Київській області), а імпорту послуг – 61,5 млн. дол.США. (що становить 99,0 відсотків до рівня 2010 року та 35,5 відсотки від загального обсягу імпорту товарів по Київській області).
у 2011 році введено в експлуатацію 18,4 тис.кв.м. житла, що у 2 рази менше проти 2010 року, в тому числі:
індивідуальне житлове будівництво площею біля 2 тис.кв.м.;
126 квартир (площею 7,1 тис.кв.м.) багатоповерхового житлового будинку ТОВ «Транспромсервіс» по вул. Новій, 4 та Героїв Революції;
112 квартирний житловий будинок (загальною площею квартир 9,8 тис.кв.м.) з вбудованими офісно-торговими приміщеннями (площею 1,1 тис.кв.м.), підземним паркінгом (площею 1,2 тис.кв.м.) та даховою котелнею (площею 87,8 кв.м.)по вул. Бабкіна, 6 ТОВ «Ізобуд».
Протягом 2010 року введено в експлуатацію 46,2 тис.м2 житла, що в 1,9 рази більше проти 2009 року.
У розрахунку на 1 тис. населення міста обсяг введеного в експлуатацію житла склав 321,8 кв.м.
У місті продовжується будівництво багатоквартирних житлових будинків, серед них:
будівництво двох багатоповерхових житлових будинків з вбудовано-прибудованими торгівельно-офісними приміщеннями по вул. Шевченка, 165-а ПрАТ «Агробудмеханізація»;
будівництво багатоквартирних житлових будинків по вул. Привокзальній ТОВ «БК «Дарина»;
будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Київський Шлях, 95 ТОВ «Агробудпереробка ЛТД»;
будівництво багатоквартирних житлових будинків з об’єктами соцкультпобуту на території Соцмістечка у районі житлового будинку № 160 ПП «Реалінвест», тощо.
спостерігається стійка тенденція розвитку підприємництва. Очікується, що у 2011 році кількість суб’єктів підприємницької діяльності складе 6690 одиниць, що на 2,6 % більше, ніж за 2010 рік. В тому числі: фізичних осіб-підприємців 4940 одиниць, юридичних осіб – 1750 одиниць. Сектор малого бізнесу нараховує 953 діючих малих підприємств, що на 5,8 відсотків більше проти 2010 року;
за 2011 рік суб’єктами малого підприємництва очікується сплата до бюджетів усіх рівнів 70,6 млн.грн, що на 2,1 млн. грн більше проти минулого року. Обсяги реалізованої продукції, виконаних робіт та послуг, наданих малими підприємствами складуть 1190 млн. грн, що становить 121,9 відсотків проти 2010 року.
Проведена оцінка тенденцій економічного розвитку міста дає змогу прогнозувати виконання очікуваних показників розвитку основних галузей та сфер діяльності міста на 2011 рік та планувати їх поступове зростання у 2012- 2014 роках.
2. Мета і пріоритети соціально-економічного та
культурного розвитку м. Бориспіль у 2012-2014 роках
Основна мета програми соціально-економічного розвитку м. Бориспіль на 2012 – 2014 роки – зміцнення соціально-економічного та інвестиційного потенціалу міста, нарощування обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції, створення умов для розвитку бізнесу, покращення комунальної інфраструктури, поліпшення екологічного стану довкілля, створення нових робочих місць, підвищення рівня та якості життя населення.
Досягнення зазначеної мети планується здійснити шляхом реалізації наступних пріоритетних напрямів:
поліпшення якості життя населення міста;
розвиток комфортного середовища для життя;
сталий економічний розвиток;
впровадження енергозберігаючих заходів у закладах бюджетної сфери
та житлово-комунального господарства.
Для досягнення поставлених пріоритетів політика міської влади буде формуватися і реалізовуватися таким чином, щоб забезпечити необхідні умови для підвищення самодостатності економічного і соціального розвитку міста та кожного з його мешканців.
3. Основні напрями соціально-економічного та культурного розвитку м. Бориспіль у 2012-2014 роках
3.1. Розвиток реального сектору економіки
3.1.1. Промисловість, інноваційний розвиток
Промисловість - одна з провідних галузей в економіці міста.
З урахуванням особливостей розміщення продуктивних сил на території міста виділяють три промислові райони міста: західний, північний та північно-східний промислові райони.
Основу промислового потенціалу міста становлять 16 промислових підприємств, що здійснюють виробництво продукції, товарів, робіт, послуг.
У промисловому секторі міста працює близько 2,7 тисяч осіб.
Середньомісячна заробітна плата промисловості – біля 4082 грн.
Проблемні питання:
недостатній платоспроможний попит на внутрішньому ринку;
неповне вирішення питань щодо відшкодування ПДВ експортерам;
зростання витрат підприємств у зв’язку з необхідністю здійснення модернізації та технічного переоснащення, впровадження енергозберігаючих технологій;
підвищення ціни на природний газ, енергоносії.
Показники розвитку промисловості
Показник | Од.вим. | 2009 р. (звіт) | 2010 р. (звіт) | 2011 р. (очікув.) | 2012 р. (прогн.) | 2013 р. (прогн.) | 2014 р. (прогн.) |
| Обсяг виробленої промислової продукції | млн.грн | 552,0 | 563,6 | 730,0 | 735,0 | 742,4 | 753,5 |
| Приріст (зниження) обсягів виробництва | % | 106,7 | 106,3 | 129,5 | 100,7 | 101,0 | 101,5 |
| Обсяг реалізованої промислової продукції | млн.грн | 548,7 | 562,6 | 562,7
| 565,5 | 571,2 | 582,6 |
| Приріст (зниження) обсягів реалізації | % | 114,3 | 102,5 | 100,0
| 100,5 | 101,0 | 102,0 |
Очікується, що у 2011 році обсяг випуску промислової продукції у порівнянні з 2010 роком зросте на 29,5 відсотки і складе 730,0 млн.грн.
Приріст обсягів випуску промислової продукції у 2012 році прогнозується на рівні 0,7 відсотка, у 2013 році – 1 відсоток, у 2014 році – 1,5 відсотки.
Головна мета на 2012-2014 роки:
Сприяння розвитку сучасного промислового комплексу, здатного створювати експортноорієнтовану продукцію, забезпечувати розширення виробництва та реалізацію якісної конкурентноздатної імпортозаміщуючої продукції для регіональних та міських потреб, що дасть можливість наповнювати бюджети усіх рівнів, а також задовольняти матеріальні та соціальні потреби населення;
Розвиток інноваційної діяльності у м. Бориспіль на підприємствах різних форм власності .
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
модернізація, технічне переоснащення та введення нових потужностей на підприємствах, а саме:
подальше нарощування обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції, розширення асортименту та підвищення її якості на підприємствах ПуАТ «Лантманнен Акса», ТОВ «Тамбрандс-Україна», ПрАТ «ПентоПак», ТОВ «К.Т.А», ТОВ “Парфумерно – косметична фабрика “Ароза”, ТОВ «Купава Укрторг», ПрАТ «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів»;
розширення кола підприємств, на яких передбачається запровадження системи контролю якості продукції, товарів, робіт, послуг згідно з міжнародними стандартами якості продукції – ISO 9000;
організація та проведення щорічного конкурсу якості продукції, товарів, робіт, послуг місцевого виробництва «Бориспільська марка» та видання каталогу «Краща продукція, товари, роботи, послуги м. Бориспіль»;
розміщення на сайті міської ради презентаційних матеріалів (характеристика підприємства, установи, організації, вид та опис продукції, товарів, робіт, послуг, орієнтовна ціна, фотоматеріали) підприємств в рамках постійно-діючого проекту «Бориспільський ярмарок»;
освоєння проектних пропозицій підприємств: ПрАТ «Пенто Пак» - виготовлення термоусадкової плівки для пакування та зберігання твердих сирів. ТОВ «Купава-Укрторг» - виготовлення рам причепів з використанням гнутих профілів (планова потужність 12-15 причепів/рік) та впровадження технології конструювання причепів нового модельного ряду для легкових автомобілів з новітніх матеріалів;
щомісячний моніторинг обсягів промислового виробництва на підприємствах міста;
сприяння впровадженню інноваційно-перспективних проектів, освоєння нових технологічних процесів та нових видів продукції;
посилення інноваційної та інвестиційної спрямованості розвитку підприємств.
Перелік впровадження у виробництво нових видів продукції
Підприємство, нові види продукції | 2009 рік | 2010 рік | 2011 рік | 2012 рік | 2013 рік | 2014 рік |
| ПрАТ «ПентоПак» | - | - | - | 1 | 1 | 1 |
| ПрАТ «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів» |
- |
- |
1 |
- |
- |
- |
| ТОВ «Парфумерно-косметична фабрика «Ароза» |
- |
- |
3 |
3 |
5 |
5 |
| ТОВ «Бориспільський завод залізобетонних виробів» |
1 |
- |
- |
- |
- |
- |
| Всього по м. Бориспіль | 1 | - | 4 | 4 | 6 | 6 |
3.1.2. Інвестиційна діяльність
Розвиток і ефективність господарювання виробничих підприємств міста значною мірою залежать від інвестиційного потенціалу, який формується за рахунок різних фінансових джерел, у тому числі іноземних інвестицій. Останні використовуються для фінансової підтримки товаровиробників та інших суб'єктів господарювання, запровадження нових технологій, нарощування експортного потенціалу, структурної перебудови економіки.
Переваги іноземного інвестування проявляються в: створенні додаткових та збереженні існуючих робочих місць; активізації підприємницької діяльності; залучення сучасних технологій і „ноу-хау”; сприяння виходу на світові ринки.
Проблемні питання
нестабільність політичної ситуації в країні;
недоліки законодавства в сфері інвестування та підприємництва;
стандарти (невідповідність податкової та бухгалтерської систем міжнародним стандартам породжує велику кількість непорозумінь іноземних інвесторів з українськими партнерами в процесі їх спільної діяльності; обтяжлива система сертифікації);
митні бар’єри (високі ставки мита на ввезення при надходженнях іноземних інвестицій в Україну, непорозуміння з митними органами при визначенні митної вартості товарів, способу нарахування мита та акцизних зборів).
Показники залучення інвестицій
| № п/п | Показник | Од.вим. | 2009 р. (звіт) | 2010 р. (звіт) | 2011 р. (очікув.) | 2012 р. (прогн.) | 2013 р. (прогн.) | 2014 р. (прогн.) |
| 1 | Обсяг інвестицій в основний капітал | млн.грн | 644,4 | 619,4 | 620,0 | 626,2 | 635,6 | 648,3 |
| 2 | Темпи росту інвестицій в основний капітал | % | 67,2 | 97,6 | 100,1 | 101,0 | 101,5 | 102,0 |
| 3 | Іноземні інвестиції з початку внесення | млн.дол. | 93,7 | 105,3 | 109,6 | 110,1 | 111,8 | 114,0 |
| 4 | Темпи росту іноземних інвестицій з початку внесення | % | 143,3 | 112,4 | 104,1 | 100,5 | 101,5 | 102,0 |
Очікується, що на кінець 2011 року обсяг інвестицій в основний капітал становитиме 100,1 відсоток проти 2010 року та складе 620,0 млн.грн. У 2012-2014 роках прогнозується зростання інвестицій в основний капітал в межах 1,0 – 2,0 відсотки щорічно, який у 2012 році становитиме 626,2 млн.грн, в 2013 році – 635,6 млн.грн, у 2014 році – 648,3 млн.грн.
В 2011 році накопичений обсяг прямих іноземних інвестицій досягне 109,6 млн.дол.США, що становитиме 104,1 відсотки проти 2010 року. У 2012 – 2014 роках прогнозується щорічний приріст накопиченого обсягу прямих іноземних інвестицій в межах 0,5 – 2,0 відсотки щорічно, який у 2014 році становитиме 114,0 млн.дол.США, що складе біля 104 відсотки проти 2011 року.
Джерелами інвестицій будуть власні кошти підприємств та організацій, кошти іноземних інвесторів, кошти міського та державного бюджетів, кредити банків.
Головна мета на 2012-2014 роки:
Збереження інвестиційної привабливості міста, зміцнення міжнародного іміджу та нарощування обсягів залучення інвестицій з усіх доступних та можливих джерел
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
реалізація Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в місті Борисполі на 2011-2015 роки;
реалізація Стратегії розвитку м. Бориспіль до 2015 року;
продовження впровадження некомерційного соціального проекту «Інвестиційний бренд м. Бориспіль»;
укладання інвестиційних договорів з підприємствами, організаціями та установами щодо розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста та контроль за їх реалізацією;
залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку міста;
підвищення інвестиційного іміджу міста;
продовження реалізації інвестиційних проектів за напрямами:
розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста:
будівництво Алеї тисячоліття;
будівництво льодового стадіону;
будівництво Будинку культури;
будівництво дитячої музичної школи;
будівництво Центру творчості для дітей та юнацтва;
будівництво загальноосвітньої школи на 1200 місць по вул. Робоча;
будівництво окружної дороги «Південний обхід м. Бориспіль та «Північний обхід м. Бориспіль»;
будівництво патолого-анатомічного відділення на території Бориспільської ЦРЛ;
будівництво дошкільних навчальних закладів;
будівництво спортивних майданчиків, тренажерних залів, спортивних кімнат;
реформування житлово-комунального господарства:
продовження співпраці зі Світовим банком щодо впровадження проекту реконструкції систем водовідведення та водопостачання у м. Борисполі;
розробка та впровадження спільного зі Світовим банком реконструкції і розвитку проекту з капітального ремонту теплових мереж м. Борисполя;
реалізація інвестиційних проектів на підприємствах міста:
будівництво технічно-торговельно-адміністративного корпусу у складі мийки, авто майстерні, магазину та офісних приміщень по вул. Київський Шлях, 153-а ТОВ «Вікінг»;
будівництво торгівельного центру по вул. Верхній Вал ТОВ «Лім і Компані»;
будівництво житлово-торгівельного комплексу по вул. Головатого, 76 ТОВ «Бориспіль Промінвест»;
будівництво магазину та кафе по вул. Лютневій, 12-а ФОП Солдатенков В.В;
будівництво автогазозаправочного пункту та пункту переобладнання двигунів на зріджений газ (пропан-бутан) ІІ пусковий комплекс ПП «Бориспільавтогаз»;
будівництво офісно- складського комплексу на розі об’їзної дороги Бориспіль та продовження вул. Тельмана ТОВ «ПІК-1952»;
будівництво комплексу автосервісного обслуговування з готелем, рестораном та магазином супутніх товарів по вул. Горбатюка, 1 ТОВ «Старий Бориспіль»;
будівництво багатофункціонального розважального комплексу по вул. Київський Шлях ТОВ «Біопром»;
почергове будівництво бази для обслуговування ремонту і стоянки автотранспорту по вул. Київський Шлях, 2-к ПП «Автосервіс»;
реконструкція північної частини існуючого цеху санітарно-гігієнічної продукції з добудовами ТОВ «Тамбрандс-Україна»;
реконструкція частини адміністративного будинку під заклад громадського харчування з добудовою окремого входу та реконструкція допоміжних приміщень магазину та міні-пекарні під приміщення для побутового обслуговування населення ТОВ «Трест Бориспільсільбуд»;
реконструкція котельні під офісне приміщення по вул. Чумацькій, 4 Представництва «ЕН Баугезельшафт М.Б.Х»;
технічне переобладнання існуючого приміщення по вул. Броварська, 54 ТОВ «НВП «Укрполістирол»;
будівництво майстерні по виготовленню меблів по вул. Косогонна, 2/1 ФОП Марунич М.С.;
будівництво цеху з виготовлення металоконструкцій, столярного цеху та цеху метало пластикових виробів по вул. Запорізька ПрАТ «БМУ-53»;
будівництво виробничого корпусу по вул. Броварська, 5;
будівництво піцерії з облаштуванням дитячого майданчика по вул. Франка, 1 ФОП Квантрішвілі О.І.;
будівництво двох складів готової продукції ТОВ «ПКФ «Ароза»;
зміцнення міжнародних партнерських зв’язків з містами-побратимами.
3.1.3. Міжнародне співробітництво та зовнішньоекономічна діяльність
У 2011 році загальний обсяг експоту зовнішньої торгівлі товарами очікується на рівні 132,6 млн.дол.США, послугами 277,2 млн.дол.США.
Зовнішнішньоекономічна діяльність здійснюється з такими країнами як Росія, Білорусія, Молдавія, країни Балтики, Турція, Узбекистан, Азербайджан, Казахстан, Грузія, Румунія, Чехія, Угорщина, Нідерланди, Бельгія, Люксембург, Македонія, Швеція, Великобританія, Ірландія, Африка, країни Східної та Західної Європи, Ближнього Сходу, Північної та Латинської Америки.
Показники зовнішньоекономічної діяльності
Показник | Од. виміру | 2009 р. (звіт) | 2010 р. (звіт) | 2011 р. (очікув.) | 2012 р. (прогн.) | 2013 р. (прогн.) | 2014 р. (прогн.) |
| Зовнішньоторговельний оборот товарами і послугами | млн.дол. | 502,1 | 785,3 | 791,0 | 797,1 | 804,1 | 812,4 |
| Темп росту | % | 92,5 | 156,4 | 100,7 | 100,8 | 100,9 | 101,0 |
| Експорт товарів | млн.дол. | 87,6 | 130,6 | 132,6 | 134,7 | 137,1 | 140,0 |
| Імпорт товарів | млн.дол. | 198,0 | 320,0 | 319,7 | 319,4 | 319,0 | 318,8 |
| Сальдо (+, -) | млн.дол. | - 110,4 | - 189,4 | - 187,1 | 184,7 | 181,9 | 178,8 |
| Експорт послуг | млн.дол. | 175,2 | 273,1 | 277,2 | 281,6 | 286,7 | 292,4 |
| Імпорт послуг | млн.дол. | 41,3 | 61,6 | 61,5 | 61,4 | 61,3 | 61,2 |
| Сальдо (+, -) | млн.дол. | 133,9 | 211,5 | 215,7 | 220,2 | 225,4 | 231,2 |
За рахунок розвитку господарського комплексу міста приріст експорту товарів у 2011 році збільшиться на 1,5 відсотки і досягне 132,6 млн.дол.США., обсяг імпорту складе 99,9 відсотків (319,7 млн.дол.США). Експорт послуг збільшиться на 1,6 відсотків і досягне 277,2 млн.дол.США., імпорт зменшиться до 61,5 млн.дол.США.
У 2012-2014 роках прогнозується зростання експорту товарів в межах 1,5 - 2 відсотків щорічно, який в 2014 році становитиме 140,0 млн.дол.США.
З метою покращення зовнішньоекономічної діяльності у 2012-2014 роках необхідно на державному рівні вирішити наступні питання:
повністю відшкодувати ПДВ експортерам міста;
запровадити механізм стимулювання експорту в країні, використовуючи досвід субсидування, кредитування та страхування експорту в розвинених країнах.
Головна мета на 2012-2014 роки:
Поглиблення інтеграції м. Бориспіль в світову економічну систему шляхом розширення торгово-економічних, фінансово-кредитних, науково-технічних зв’язків, нарощування експортного потенціалу, зміцнення позитивного інвестиційного, культурно-освітнього і туристичного іміджу на міжнародній арені та прискорення розвитку імпортозамінюючих виробництв для зменшення обсягів імпорту товарів.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
активне просування продукції товаровиробників міста на міжнародні ринки;
розширення міжнародного співробітництва;
поглиблення співробітництва із зарубіжними містами та регіонами;
розширення участі у міжнародних освітніх та наукових проектах, програмах, розвиток культурно-мистецької співпраці, співробітництво у сфері фізичної культури і спорту;
проведення круглих столів, семінарів, конференцій з питань зовнішньоекономічного й інших видів міжнародного співробітництва за участю представників зарубіжних та українських ділових кіл;
співпраця з міжнародними фінансовими інституціями щодо реалізації пріоритетних інфраструктурних міських проектів;
розширення експортного потенціалу, активізація діяльності експортно-орієнтованих підприємств;
сприяння залученню науково-технічного потенціалу до випуску експортноорієнтованої конкурентоспроможної продукції;
активізація участі суб’єктів господарювання міста у виставково-ярмаркових заходах, форумах та інших формах ділового співробітництва з метою популяризації експортного потенціалу міста.
3.1.4. Розвиток підприємництва
Упродовж 2012–2014 років планується зберегти позитивну динаміку розвитку малого підприємництва, що сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів, покращенню ситуації із зайнятістю населення.
Галузева структура малого підприємництва характеризується переважанням малих підприємств у сфері торгівлі та послуг.
Очікується, що протягом 2012-2014 років кількість малих підприємств збільшуватиметься в межах 3-6,8 відсотків щорічно та у 2014 році досягне 1100 одиниць. Їх кількість на 10 тис. наявного населення зросте до 181 одиниць у 2014 році (у 2011 році - 162 одиниці). Кількість фізичних осіб-підприємців складе 5120 осіб, що на 3,6 відсотки більше, ніж очікуване у 2011 році.
Загальна сума надходжень податків і платежів до бюджетів усіх рівнів від діяльності малого бізнесу становитиме у 2011 році 103,1 відсотки проти 2010 року або 70,6 млн.грн. До 2014 року прогнозується щорічне збільшення даного показника в межах 0,5-0,8 відсотка. Це становитиме 70,9 млн.грн, 71,5 млн.грн та 72,0 млн.грн у 2012, 2013, 2014 роках відповідно.
Показники розвитку підприємництва
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Головна мета на 2012-2014 роки:
Підвищення ефективності регулювання та якості регуляторних актів через неухильне дотримання принципів державної регуляторної політики;
Збільшення кількості суб’єктів підприємництва та додаткових надходжень до міського бюджету від їх господарської діяльності шляхом створення умов для розвитку інфраструктури підтримки підприємництва;
Забезпечення інформаційної підтримки суб’єктів підприємництва, видача документів дозвільного характеру за принципом організаційних єдності в приміщенні Єдиного дозвільного центру.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
активізація фінансово-кредитної підтримки суб’єктів підприємницької діяльності шляхом спрямування бюджетних коштів, призначених для часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва (міською Програмою розвитку малого підприємництва на 2010-2014 роки передбачено кошти в сумі 50,0 тис.грн, 60,0 тис.грн, 80,0 тис.грн на 2012, 2013, 2014 роки відповідно);
сприяння спрощенню ведення бізнесу та видачі документів дозвільного характеру, що видаються на місцевому рівні;
збільшення кількості нових робочих місць, створених суб’єктами малого підприємництва у 2014 році до 500 одиниць;
збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності малого підприємництва у 2012 -2014 роках в межах від 0,5- 0,8 відсотків за кожен рік;
організація та проведення міського конкурсу перукарського мистецтва «Богиня Альти»;
організація та проведення щорічного міського конкурсу «Кращий підприємець року»;
організація та проведення засідань Координаційної ради з питань розвитку підприємництва;
організація проведення круглих столів, семінарів, теле- і радіопрограм з обговорення нагальних питань розвитку підприємництва;
формування позитивного іміджу СПД, пропагування їх досягнень.
3.1.5. Споживчий ринок
Очікується, що до кінця 2011 року обсяг роздрібного товарообороту збільшиться, порівняно з 2010 роком, на 34,9 відсотків та складе 1930,3 млн.грн. У розрахунку на одну особу обсяг роздрібного товарообороту досягне 33,0 тис.грн, що на 34,0 відсотки перевищить рівень 2010 року.
Враховуючи сучасний стан в економіці, а також при умові позитивного впливу стабілізаційних процесів на роботу підприємств сфери побутового обслуговування, очікуваний обсяг реалізованих послуг складе 470,0 млн.грн (більше на 10,3 відсотки відносно 2010 року).
Показники розвитку споживчого ринку
Показник | Од. виміру | 2009 р. (звіт) | 2010 р. (звіт) | 2011 р. (очікув.) | 2012 р. (прогн.) | 2013 р. (прогн.) | 2014 р. (прогн.) |
| Обсяг роздрібного товарообороту | млн.грн | 1137,4 | 1431,3 | 1930,3 | 1970,0 | 2029,5 | 2110,7 |
| У відсотках до попереднього року | % | 87,4 | 113,0 | 134,9 | 102,1 | 103,0 | 104,0 |
| Роздрібний товарообіг на душу населення | тис. грн | 19,9 | 24,8 | 33,0 | 33,2 | 33,8 | 34,8 |
| Обсяг реалізованих послуг | млн.грн | 389,7 | 433,1 | 470,0 | 479,4 | 493,8 | 513,6 |
| У відсотках до попереднього року | % | 125,8 | 105,8 | 110,3 | 102,0 | 103,0 | 104,0 |
|
| Мережа підприємств |
| |||||
| магазини | один. | 475 | 500 | 520 | 550 | 570 | 590 |
| об’єкти ресторанного господарства | один. | 104 | 109 | 113 | 123 | 127 | 130 |
| ринки | один. | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| готелі | один. | 8 | 9 | 11 | 12 | 12 | 13 |
| перукарні | один. | 33 | 37 | 41 | 44 | 47 | 50 |
| аптеки | один. | 35 | 39 | 40 | 42 | 44 | 46 |
| АЗС | один. | 19 | 19 | 19 | 20 | 21 | 22 |
Головна мета на 2012-2014 роки:
Формування торгівельної інфраструктури з урахуванням відповідних нормативів забезпеченості мешканців міста об’єктами торгівлі та побуту, ліквідація несанкціонованої і стихійної торгівлі, розширення доступності соціально-значимих послуг побутового обслуговування для малозабезпечених категорій громадян
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
проведення міських ярмарків за участю товаровиробників продукції, товарів, робіт, послуг;
розвиток мережі закладів торговельного та побутового обслуговування;
недопущення безпідставного зростання роздрібних цін на товари першої необхідності;
впорядкування режимів роботи підприємств сфери торгівлі та послуг;
проведення консультацій із суб’єктами підприємницької діяльності міста щодо ознайомлення з законодавчою базою та вимогами організації роботи підприємств сфери торгівлі та ціноутворення;
залучення підприємств торгівлі та ресторанного господарства до участі в ярмарках, присвячених Дню міста, Новорічним, Першотравневим, Великоднім святам, шкільного ярмарку, ярмарку виробників сільськогосподарської продукції
3.1.6. Розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури та зв'язку
Ефективне функціонування галузей транспорту та зв’язку є необхідною умовою для підвищення якості життя мешканців міста, економічного розвитку.
Показники розвитку
Показник | Од. виміру | 2009 р. (звіт) | 2010 р. (звіт) | 2011 р. (очікув.) | 2012 р. (прогн.) | 2013 р. (прогн.) | 2014 р. (прогн.) |
| Перевезено вантажів всього, в тому числі: | тис.тон. | 39,9 | 42,0 | 48,7 | 53,1 | 55,5 | 57,0 |
| автомобільним транспортом | тис.тон. | 12,8 | 14,8 | 18,7 | 19,1 | 19,5 | 20,0 |
| авіаційним транспортом | тис.тон. | 27,1 | 27,2 | 30,0 | 34,0 | 36,0 | 37,0 |
| Перевезено пасажирів, в тому числі: | тис.осіб | 8,7 | 10,3 | 12,2 | 13,8 | 15,1 | 16,6 |
| автомобільним транспортом | млн.осіб | 2,9 | 3,6 | 4,4 | 4,8 | 5,3 | 5,8 |
| авіаційним транспортом | млн.осіб | 5,8 | 6,7 | 7,8 | 9,0 | 9,8 | 10,8 |
| Наявна кількість абонентів телефонного зв’язку по місту, в тому числі: | один. | 15565 | 15126 | 15433 | 15410 | 15396 | 15350 |
| - населення | один. | 13748 | 13811 | 13626 | 13605 | 13598 | 13546 |
| - підприємства | один. | 1821 | 1815 | 1807 | 1805 | 1798 | 1804 |
| Встановлено основних телефонних апаратів по місту, всього | один. | 645 | 374 | 330 | 150 | 125 | 100 |
| В тому числі населенню пільгових категорій | один. | 14 | 17 | 14 | 10 | 8 | 8 |
| Наявність абонентів «Інтернет» | один. | 4450 | 6207 | 5620 | 6010 | 6430 | 6723 |
| Ємність телефонних станцій | тис. номерів | 16761 | 16761 | 16761 | 16761 | 16761 | 16761 |
ДП „Міжнародний аеропорт „Бориспіль” увійшло до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2008№107. Підприємству належить стати головними повітряними воротами чемпіонату Європи з футболу у 2012 році, для чого проводиться багато заходів, головний з яких - будівництво нового терміналу D. Загальна площа терміналу 107 тис. кв. м, розрахунковий пасажиропотік — біля 5 млн. на рік. Заплановано завершити будівництво у червні 2012 року. До 2015 року передбачається будівництво термінального комплексу «Е» пропускною спроможністю 2 тис. пасажирів /год., реконструкція термінального комплексу «В», реконструкція та розширення перону «F».
Прогнозується, що у 2012 році автомобільним транспортом буде перевезено 4,8 млн. осіб, що на 9,0 відсотків більше, ніж очікується у 2011 році, повітряним транспортом – 9,0 млн. осіб, це на 15,4 відсотки більше очікуваного показника 2011 року. Обсяги вантажних перевезень автотранспортними підприємствами до 2014 року зростатимуть на 2-2,6 відсотки щорічно і у 2014 році складуть 20,0 тис.тон, обсяги авіаперевезень до 2014 року зростуть на 23,3 відсотки проти очікуваного за 2011 рік (30,0 тис.тон) та складуть 37 тис.тон.
За рахунок зростання інтенсивності перевезень та відкриття нових маршрутів очікувані обсяги пасажирських перевезень автомобільним транспортом зростуть до 2014 року на 31,8 відсотки та складуть 5,8 млн. осіб, повітряним транспортом - на 38,5 відсотків і становитимуть 10,8 млн. осіб.
Головна мета на 2012-2014 роки:
Розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури міста, надання якісних послуг населенню у сфері пасажирських перевезень, розвантаження транспортних магістралей міста та підвищення безпеки дорожнього руху, забезпечення споживачів високоякісними телекомунікаційними послугами.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
капітальний ремонт доріг міста:
вул. Дружби |
| вул. Дубечанська |
| вул. Екскаваторна |
| вул. Київський Шлях (від вул. Глібова до вул. Головатого) |
| вул. Київський Шлях |
| вул. Кооперативна |
| вул. Космонавтів |
| вул. Каховська |
| вул. Переяславська |
| вул. Сосюри |
| вул. Сєрова |
| вул. Стасюка |
| вул. Франка (в межах 8 району) |
| вул. Челюскінців |
| 2 пров. Матросова |
| пров. Щорса |
| вул. Ясна |
| вул. Космонавтів (мікрорайон Нестерівка) |
| реконструкція центральної площі міста |
| розробка проектної документації по ремонту дороги по вул. Глібова |
реконструкція (ремонт) тротуарів міста:
вул. Горького (від будинку 50 до будинку 48) |
| вул. Гоголя |
| вул. Котовського |
| вул. Котляревського |
| вул. Київський Шлях (від житлового будинку № 2/2 до № 10, 6) |
| вул. Лютнева (від вул. Київський Шлях, 33б, до перехрестя |
| вул. Лермонтова |
| Центральний парк культури та відпочинку |
| вул. Шевченка |
| вул. Головатого (біля ЗОШ № 6) |
| вул. Головатого (ліцей) |
| вул. Дзержинського (від вул. Київський Шлях до |
| вул. Дзержинського (до вул. Дзержинського, 52) |
| вул. Толстого (від вул. Головатого до перехрестя |
| УМБ – 17 вул. Тельмана (від залізнично – дорожнього переїзду до вул. Кірова) |
поточний ремонт доріг;
впровадження системи відеонагляду на вулицях міста;
продовження реконструкції (ремонту) Державного міжнародного аеропорту «Бориспіль»;
удосконалення та розвиток системи платного паркування, будівництво паркінгів майданчиків для паркування;
розвиток та вдосконалення маршрутної мережі міста шляхом оптимізації діючих і введення нових маршрутів на основі досліджень пасажиро потоків;
влаштування велосипедних доріжок;
будівництво світлофорних об’єктів;
забезпечення оптимальної кількості та технічного стану громадського транспорту шляхом оновлення, модернізації та поповнення його парку, підвищення інноваційності та екологічності транспорту.
3.1.7. Фінансові ресурси
Внаслідок пожвавлення розвитку внутрішнього ринку, активізації діяльності суб’єктів господарювання міста у 2011 році спостерігаються позитивні тенденції економічного зростання.
За попередніми розрахунками зростання валової доданої вартості по м. Бориспіль очікується на рівні 139,7 відсотків порівняно з 2010 роком, що обумовлено підвищенням ділової та інвестиційної активності у всіх сферах економічної діяльності, розширенням споживчого попиту на внутрішньому ринку на товари та послуги.
У 2012 році прогнозується валовий дохід 23,8 млрд.грн (120,8 відсотків проти очікуваного за 2011 рік), у 2013 році - 25,9 млрд.грн (108,8 відсотків проти 2012 року), у 2014 – 26,8 млрд грн (103,5 відсотків проти 2013 року).
У 2011 році вжито заходів щодо подальшого зростання економічного потенціалу міста, збільшення надходжень податків і зборів до місцевого бюджету.
Очікується, що надходження до бюджетів усіх рівнів у 2011 році збільшаться, порівняно з 2010 роком, на 61,5 відсотки або на 384,8 млн.грн та складуть 1010,0 млн. гривень.
Очікувані надходження до міського бюджету за 2011 рік - 177,6 млн.грн, що на 21,0 відсотки більше, ніж у 2010 році. У 2012 році до міського бюджету прогнозуються надходження 184,4 млн.грн, що становить 103,8 відсотків проти 2011 року, у 2013 році – 192,2 млн.грн, у 2014 році –199,8 млн.грн.
Збільшення надходжень планується досягти завдяки подальшому нарощуванню виробництва в галузях народного господарства, збільшенню фонду оплати праці за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати, збільшенню надходжень плати за землю після затвердження оновленої нормативної грошової оцінки землі.
Показники розвитку
Показник | Од. виміру | 2009 р. (звіт) | 2010 р. (звіт) | 2011 р. (очікув.) | 2012 р. (прогн.) | 2013 р. (прогн.) | 2014 р. (прогн.) |
| Валовий дохід | млрд.грн | 11,1 | 14,1 | 19,7 | 23,8 | 25,9 | 28,6 |
| Надходження до бюджетів усіх рівнів | млн.грн | 696,0 | 625,2 | 1010,0 | 1020,1 | 1035,4 | 1056,1 |
| В тому числі надходження до міського бюджету | млн.грн |
129,7 |
146,8 | 177,6 | 184,4 | 192,2 | 199,8 |
| з них: |
|
|
|
|
|
|
|
| - доходи, що враховуються при визначенні між бюджетних трансфертів | млн.грн | 108,6 | 125,0 | 147,4 | 167,6 | 162,1 | 169,4 |
| в тому числі податок на доходи фізичних осіб | млн.грн | 102,0 | 118,3 | 146,5 | 154,4 | 161,2 | 168,5 |
| Вилучення до Державного бюджету | млн.грн | 64,4 | 70,2 | 61,3 | 91,0 |
|
|
| - доходи, що не враховуються при визначенні між бюджетних трансфертів | млн.грн | 21,1 | 21,8 | 30,2 | 29,1 | 30,1 | 30,4 |
| в тому числі: |
|
|
|
|
|
|
|
| - плата за землю | млн.грн | 12,5 | 13,1 | 22,8 | 23,1 | 23,9 | 24,1 |
| - місцеві податки і збори | млн.грн | 2,4 | 2,7 | 1,4 | 1,4 | 1,5 | 1,6 |
| Надходження від орендної плати майна, що у комунальній власності | млн.грн | 3,1 | 3,7 | 3,7 | 3,7 | 3,8 | 3,9 |
| Фінансові ресурси, що залишаються в місті | млн.грн | 65,3 | 76,6 | 116,3 | 101,7 | 113,09 | 121,0 |
Головна мета на 2012-2014 роки:
Виконання планових показників наповнення міського бюджету у відповідності до затвердженого розпису, формування достатніх ресурсів для фінансування пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку міста та підвищення ефективності використання бюджетних коштів, зміцнення бюджетної та фінансової дисципліни.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
забезпечення ефективного управління бюджетним процесом шляхом впровадження програмно-цільового методу формування бюджету;
забезпечення ефективної роботи щодо залучення коштів до цільового фонду спеціального фонду міського бюджету;
скорочення витрат бюджетних коштів за рахунок оптимізації штатної чисельності працівників бюджетних установ та організацій, що фінансуються з бюджету м. Бориспіль;
посилення фінансового контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів шляхом проведення контрольно-перевірочних заходів;
удосконалення системи адміністрування податків, зборів, обов’язкових платежів та збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів;
забезпечення виконання затверджених показників по надходженнях до бюджетів усіх рівнів;
здійснення заходів щодо забезпечення своєчасної та в належних розмірах сплати фізичними та юридичними особами податків, зборів та обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів.
3.2. Житлове будівництво
Упродовж останніх двох років у будівельному комплексі міста спостерігається поступова стабілізація ситуації. Водночас, існує обмеженість ресурсів інститутів житлового кредитування та інфраструктури ринку житла, високий рівень ризиків і витрат. Крім того, доступність житла широким верствам населення обмежують ціни на житло, які постійно зростають.
Показник | Од. виміру | 2009 р. (звіт) | 2010 р. (звіт) | 2011 р. (очікув.) | 2012 р. (прогн.) | 2013 р. (прогн.) | 2014 р. (прогн.) |
| Виконано будівельних робіт | млн.грн | 83,8 | 137,2 | 350,0 | 353,5 | 360,6 | 371,4 |
| Темп росту | % | 18,7 | 138,6 | 2,5 рази більше | 101,0 | 102,0 | 103,0 |
| Введено в експлуатацію житла | тис.кв.м. | 23,9 | 46,2 | 18,5 | 20,0 | 25,0 | 30,0 |
| - тому числі індивідуального | тис.кв.м. | 4,4 | 4,7 | 1,6 | 2,5 | 3,7 | 4,5 |
| Введено в експлуатацію житла в розрахунку на 1 тис. населення | кв.м. | 415,0 | 806,0 | 322,0 | 344,8 | 429,6 | 508,5 |
З урахуванням обсягів незавершеного житлового будівництва у 2011 році очікується ввести в експлуатацію за рахунок усіх джерел фінансування 18,5 тис.кв.м. житла, що становить 40 відсотків проти 2010 року. У 2012 році прогнозується введення в експлуатацію 20,0 тис.кв.м. житла, у 2013 – 25,0 тис.кв.м., у 2014 році – 30,0 тис.кв.м.
Головна мета на 2012-2014 роки:
Створення ефективного житлового сектору, що діє на ринкових принципах і задовольняє житлові потреби основної частини населення на рівні, що відповідає їх платоспроможному попиту. Створення умов для забезпечення населення доступним, якісним і комфортним житлом, підвищення рівня забезпеченості житловою площею, створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
завершення будівництва та введення в експлуатацію розпочатих в попередні роки об’єктів:
|
| Об’єкт | Забудовник |
| 1 | Будівництво багатоквартирних житлових будинків по вул. Привокзальній, 2 | ТОВ «БК «Дарина» |
| 2 | Будівництво І черги багатоквартирного житлового будинку по вул. Головатого, 20 | ЗАТ «БМУ-53» |
| 3 | Будівництво двох багатоповерхових житлових будинків з вбудовано-прибудованими торгівельно-офісними приміщеннями по вул. Шевченка, 165-А | ПрАТ «Агробудмеханізація» |
| 4 | Будівництво житлово-торгівельного комплексу по вул. Головатого, 76 | ТОВ «Бориспіль Промінвест» |
розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по пров. Кірова, площею 0,7 га під будівництво доступного та соціального житла;
погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво соціального житла по вул. Головатого, 36-а;
залучення коштів забудовників м. Бориспіль на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури;
поліпшення якості житлового фонду та послуг з його обслуговування;
формування житлового фонду соціального призначення, створення умов для будівництва або придбання житла громадянами, які потребують поліпшення житлових умов відповідно до чинного законодавства;
реалізація Програми розробки містобудівної документації у місті Борисполі на 2011- 2012 роки (розробка Плану зонування міста Борисполя, детальних планів територій, Плану червоних ліній, проектної документації на покращення транспортної інфраструктури).
3.3. Розвиток житлово-комунального господарства
Головна мета на 2012-2014 роки:
забезпечення умов для продовження реформування житлово-комунального господарства з метою підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальних систем життєзабезпечення населення міста, підвищення якості житлово-комунальних послуг та поліпшення фінансового стану підприємств галузі;
забезпечення належного утримання та ефективної експлуатації об’єктів житлово-комунального господарства, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста;
зменшення нераціональних витрат матеріальних та енергетичних ресурсів;
створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та залучення населення до утримання житлового фонду;
забезпечення населення міста якісною питною водою.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
|
| Капітальний ремонт житлових будинків, в тому числі: |
|
| вул. Ватутіна, 73 а; |
|
| вул. Головатого, 36 а; |
|
| вул. Котовського, 81; |
|
| вул. Київський Шлях, 73; |
|
| вул. Київський Шлях, 18 а; |
|
| вул. Київський Шлях, 39 а; |
|
| вул. Київський Шлях, 75; |
|
| вул. Лютнева, 10; |
|
| вул. Лютнева, 18; |
|
| вул. Нижній Вал, 3; |
|
| вул. Нижній Вал, 5; |
|
| вул. Нижній Вал, 11; |
|
| вул. Червоноармійська, 2, 6; |
|
| вул. Ясна, 6; |
|
| вул. Броварська, 26; |
|
| вул. Броварська, 28; |
|
| вул. Броварська, 30; |
|
| вул. Горького, 46; |
|
| вул. Горького, 50; |
|
| вул. Глібова, 2; |
|
| вул. Глібова, 4; |
|
| вул. Дачна, 12; |
|
| вул. Дзержинського, 5; |
|
| вул. Екскаваторна, 2; |
|
| вул. Екскаваторна, 10; |
|
| вул. Екскаваторна, 12; |
|
| вул. Екскаваторна, 14; |
|
| вул. Екскаваторна, 16; |
|
| вул. Екскаваторна, 18; |
|
| вул. Екскаваторна, 20; |
|
| вул. Екскаваторна, 22; |
|
| вул. Завокзальна, 5; |
|
| вул. Кірова, 31; |
|
| вул. Кірова, 31 а; |
|
| вул. Ясна, 16; |
|
| вул. Київський Шлях, 1; |
|
| вул. Київський Шлях, 1а; |
|
| вул. Київський Шлях, 1в; |
|
| вул. Київський Шлях, 2/2; |
|
| вул. Київський Шлях, 2/3; |
|
| вул. Київський Шлях, 11; |
|
| вул. Київський Шлях, 13; |
|
| вул. Київський Шлях, 17; |
|
| вул. Київський Шлях, 27; |
|
| вул. Комуністична, 15; |
|
| вул. Ленінградська, 2; |
|
| вул. Ленінградська, 5; |
|
| вул. Ленінградська, 8; |
|
| вул. Ленінградська, 10; |
|
| вул. Ленінградська, 14; |
|
| вул. Ленінградська, 18; |
|
| вул. Нова, 2,8; |
|
| Соцмістечко, 156; |
|
| Соцмістечко, 158; |
|
| Соцмістечко, 159; |
|
| Соцмістечко, 190; |
|
| Соцмістечко, 191; |
|
| Соцмістечко, 192; |
|
| Соцмістечко, 248; |
|
| Соцмістечко, 249; |
|
| Соцмістечко, 350; |
|
| вул. Тельмана, 2; |
|
| вул. Тельмана, 4; |
|
| вул. Тельмана, 10; |
|
| вул. Ушакова,15; |
|
| вул. Академіка Френкеля,13,15; |
|
| вул. Фурманова, 6,2 |
|
| капітальний ремонт ліфтів, в тому числі за адресами: |
|
| вул. Київський Шлях, 87 (3,4); |
|
| вул. Дзержинського, 4 (3); |
|
| вул. Головатого, 13; |
|
| вул. Головатого, 9; |
|
| вул. Головатого, 36а; |
|
| вул. Головатого, 15 (1, 2, 3); |
|
| вул. Нова 2, буд. 2 (5); |
|
| вул. Головатого, 3; |
|
| вул. Шевченка, 6а (2); |
|
| облаштування дитячих майданчиків, в тому числі: |
|
| вул. Дзержинського, 9; |
|
| вул. Кірова; |
|
| вул. Нова, 2 буд. 2; |
|
| Облаштування нових бюветів питної води, в тому числі: |
|
| вул. Ленінградська, 3 (ЗОШ № 8); |
|
| вул. Гагаріна, 1 (УМБ – 17); |
|
| вул. Нова, 2; |
|
| капітальний ремонт котелень, теплотрас, в тому числі: |
|
| будівництво окремо стоячої котельні ЗОШ № 7 по вул. Тельмана; |
|
| реконструкція котельні по вул. Котовського, 122а; |
|
| реконструкція котельні по вул. Ленінградська; |
|
| технічне переобладнання котельні по вул. Ворошилова; |
|
| будівництво теплотраси від котельні по вул. Лермонтова, 1г, до теплової камери № 7 по вул. Котовського, 5/1; |
|
| заміна водогрійного котла ТВГ – 4 на водогрійний котел КВГ – 6,5; |
| - | капітальний ремонт зовнішнього освітлення, в тому числі: |
|
| вул. Матросова; |
|
| вул. Філатова; |
|
| вул. Куйбишева; |
|
| вул. Робітнича; |
|
| вул. Челюсківнів; |
|
| вул. Артема; |
|
| вул. Лисенка; |
|
| вул. Гоголя; |
|
| вул. Герцена; |
|
| вул. Туполева-Дзержинського; |
|
| вул. Кооперативна; |
|
| вул. Ботанічна; |
|
| вул. Кошового; |
|
| вул. Садова; |
|
| вул. Південна; |
|
| вул. Петровського; |
|
| вул. Черняхівського; |
|
| вул. Польова (від пров. Південного до вул. Воровського); |
|
| вул. Дімітрова від перехрестя з вул. Шевченка до вул. Привокзальна; |
|
| вул. Привокзальна від перехрестя з вул. Головатого до залізничного переїзду |
будівництво каналізаційних очисних споруд та системи водовідведення очищених побутових стоків міста;
сприяння зменшенню заборгованості споживачів усіх рівнів за житлово- комунальні послуги шляхом активізації претензійно-позовної роботи з боржниками;
впровадження роздільного збору твердих побутових відходів, ведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо культури поводження зі сміттям;
продовження реалізації програм в галузі житлово-комунального господарства;
систем теплопостачання міста;
забезпечення санітарної очистки міста;
реконструкція, благоустрій та озеленення парків та скверів у місті;
благоустрій території міста;
забезпечення споживачів якісною питною водою;
забезпечення надійної роботи інженерних систем життєзабезпечення;
проведення виваженої економічно - обгрунтованої тарифної політики;
продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями щодо модернізації, ремонту, реконструкції каналізаційних водопровідних та теплових мереж міста.
3.4. Енергозабезпечення та енергозбереження
У 2011 році продовжується робота щодо забезпечення потреб споживачів міста в енергоресурсах та їх економного використання. Очікується, що у 2011 році за рахунок впровадження енергозберігаючих заходів економія паливно-енергетичних ресурсів (далі ПЕР) складе 38,6 тис.т.у.п. У 2012 році прогнозується економія ПЕР 40,9 тис.т.у.п., у 2013 – 43,3 тис.т.у.п., у 2014 – 45,6 тис.т.у.п.
| Показник | Од. виміру | 2009 р. (звіт) | 2010 р. (звіт) | 2011 р. (очікув.) | 2012 р. (прогн.) | 2013 р. (прогн.) | 2014 р. (прогн.) |
| Виробництво ПЕР | т.у.п. | 14 635 | 14 986 | 15 337 | 15 688 | 16 039 | 16 390 |
| Споживання ПЕР | т.у.п. | 48 250 | 60 879 | 73 507 | 86 136 | 98 764 | 111 393 |
| Економія ПЕР | т.у.п. | 33 908 | 36 254 | 38 600 | 40 946 | 43 292 | 45 638 |
Головна мета на 2012-2014 роки:
Своєчасне, повне та безперебійне забезпечення паливом, електричною і тепловою енергією населення, комунально-побутових споживачів, суб’єктів діяльності, ефективне використання енергоресурсів за рахунок впровадження нових енергозберігаючих технологій та обладнання у реальному секторі економіки та домогосподарствах.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
реалізація енергозберігаючих проектів у 2012-2014 роках за рахунок коштів Державного та місцевих бюджетів:
робочий проект «Окремо стояча котельня ЗОШ №7 по вул. Тельмана» вартістю 1047,6 тис.грн (є висновок комплексної державної експертизи від 21.09.2009 № 42/2009/01);
робочий проект «Реконструкція котельні по вул. Котовського, 122-а» вартістю 1033,4 тис.грн (є висновок комплексної державної експертизи від 28.05.2010 № 148ф/2008/01);
робочий проект «Реконструкція котельні по вул. Ленінградська» вартістю 5017,3 тис.грн (є позитивний висновок комплексної державної експертизи 15.09.2011 № 10-00201-10/П);
робочий проект «Техпереобладнання котельні по вул. Ворошилова» вартістю 2757,5 тис.грн (проект перебуває на експертизі);
робочий проект «Теплотраса від котельні по вул. Лермонтова, 1-г (точка підключення від існуючої нової теплокамери до вул. Радянська) до теплової камери №7 котельні по вул. Котовського, 5/1» вартістю 720,0 тис. грн (є позитивний висновок комплексної державної експертизи 15.11.2010 № 10-00141-10/П);
заміна водогрійного котла ТВГ-4 на водогрійний котел КВГ-6,5 вартістю 900,0 тис.грн (є позитивний висновок комплексної державної експертизи 13.02.2009 № 49/2008/01);
введення в дію газових мереж – 1 км щорічно.
3.5. Безпека життєдіяльності людини
-
-
- Охорона навколишнього природного середовища
-
| Показник | Од. виміру | 2009 р. (звіт) | 2010 р. (звіт) | 2011 р. (очікув.) | 2012 р. (прогн.) | 2013 р. (прогн.) | 2014 р. (прогн.) |
| Викиди забруднювальних речовин в атмосферу від стаціонарних джерел (без діоксиду вуглецю) | тон | 178,9 | 169,5 | 150,4 | 147,4 | 143,0 | 137,3 |
| Темп росту | % | 73,4 | 94,7 | 86,8 | 98,0 | 97,1 | 96,0 |
| Щільність викидів у розрахунку на 1 кв.км міста | кг | 4836,4 | 4581,8 | 4063,3 | 3982,7 | 3863,8 | 3709,8 |
| Обсяг викидів у розрахунку на одну особу населення міста | кг | 3,1 | 2,9 | 2,6 | 2,5 | 2,4 | 2,3 |
Головна мета на 2012-2014 роки:
Стабілізація і поліпшення екологічного стану довкілля з метою гарантування екологічно безпечного природного середовища для життя і здоров’я населення, забезпечення охорони, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, ліквідація потенційних джерел забруднення довкілля
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
озеленення міста (садіння дерев, зелених насаджень, відновлення газонів, реконструкція застарілих дерев міського парку культури, захисні насадження навколо водних об’єктів та магістральних каналів);
створення нових паркових композицій на території міста (в районі Комсомольського озера, Парку випускників по вул. Київський Шлях в районі пам’ятного знаку Т.Г. Шевченка);
екологічна освіта населення;
проведення санітарних заходів, спрямованих на запобігання забрудненню, засміченню та виснаженню водних ресурсів;
проведення заходів з ліквідації підтоплень, водовідведення та водопониження;
зменшення викидів забруднюючих речовин та парникових газів в атмосферне повітря;
проектування, будівництво колектора по скиду очищених стічних вод від комплексу очисних споруд м. Борисполя;
будівництво та введення в експлуатацію каналізаційних мереж в м. Борисполі;
виготовлення робочого проекту з благоустрою Комсомольського озера, Княжицького озера, озера «Гульківка» та прилеглої території;
благоустрій Комсомольського озера, Княжицького озера, озера «Гульківка» та прилеглої території;
виготовлення робочого проекту та виконання робіт з водопониження в межах вулиць Шевченка – Будьонного;
виготовлення робочого проекту та виконання робіт з розчищення водовідвідного каналу з метою захисту від підтоплення промислової та житлової зони (пров. Димитрова – завод «Озон»);
виготовлення робочого проекту з розчищення водовідвідного каналу з метою захисту від підтоплення приватної забудови в районі вулиць Остапа Вересая – Максима Березовського;
придбання приладів для здійснення контролю за якістю стічних вод;
проведення робіт з інвентаризації джерел забруднення навколишнього природного середовища;
ведення земельного кадастру;
виконання робіт по ліквідаційному тампонажу свердловин;
виконання послуг по ліквідації наслідків буреломів, сніголамів, вітровалів;
придбання машин для збору та транспортування побутових відходів;
придбання автомобіля з мультиплікатором та крюковим захватом 10 т. для роздільного збирання ТПВ (як вторинної сировини) та будівельних відходів;
придбання контейнерів для побутових відходів;
придбання контейнерів для будівельних відходів;
розроблення схеми санітарної очистки м. Борисполя.
-
-
- Техногенна безпека та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій
-
Головна мета на 2012-2014 роки:
Забезпечення захисту населення і території міста від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру шляхом ефективного функціонування єдиної системи цивільного захисту, планування та впровадження комплексу організаційно-технічних та інших заходів, спрямованих на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, проведення ліквідації їх наслідків, зниження техногенних ризиків.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
впровадження єдиної системи управління силами та засобами місцевої ланки територіальної (обласної) підсистеми єдиної системи цивільного захисту, з виключенням дублювання управлінських функцій на міському рівні;
створення ефективних міських сил цивільного захисту з єдиним центром управління під час надзвичайних ситуацій, забезпечення їх належного матеріально-технічного забезпечення та оснащення сучасним обладнанням;
впровадження локальних систем виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій на об'єктах підвищеної небезпеки i локальних систем оповіщення населення у зонах можливого ураження та персоналу зазначених об'єктів на випадок виникнення аварії;
створення невоєнізованих формувань цивільного захисту (цивільної оборони);
забезпечення гарантованого Конституцією України права громадян на захист їх життя і здоров’я від надзвичайних ситуацій та їх негативних наслідків, у тому числі шляхом його забезпечення його колективними (укриття в захисних спорудах цивільного захисту (цивільної оборони) та індивідуальними засобами захисту, через проведення робіт з інженерної підготовки територій, організації робіт з виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів тощо;
оновлення та модернізація існуючого фонду захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони), створення передумов для будівництва нових захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони) шляхом впровадження інженерно-технічних вимог цивільного захисту (цивільної оборони) в містобудівній та іншій проектній документації (проведення поточного ремонту ПРУ вул. Київський Шлях, 72, ПРУ вул. Дзержинського, 1, ПРУ вул. Київський Шлях, 81, ПРУ вул. Радгоспна, 6);
організація та здійснення запобіжних заходів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, створення передумов для їх локалізації та ліквідації, забезпечення проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт, надання одноразової допомоги та забезпечення нормальних умов життєдіяльності для громадян, які постраждали від наслідків надзвичайних ситуацій, в тому числі шляхом розгортання та утримання тимчасових пунктів проживання та харчування;
забезпечення оповіщення населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного або воєнного (військового) характеру та системи зв’язку при їх ліквідації (придбання комплектів електросирен, поточний ремонт існуючих ліній дротового радіомовлення у місцях встановлення вуличних гучномовців);
удосконалення системи підготовки фахівців з питань цивільного захисту, навчання населення на обласному та міському рівні (створення учбово-матеріальної бази ЦО);
вжиття інших комплексних та спеціальних заходів цивільного захисту;
накопичення та зберігання матеріального резерву на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій (ремонт складу зберігання майна матеріального резерву)
придбання приладів контролю, розвідки та спостереження за забрудненням навколишнього середовища (прилади радіаційної та хімічної розвідки МКСУ газоаналізатори);
забезпечення захисту життя та здоров’я громадян під час користування водними об’єктами міста (визначення місць для купання та масового відпочинку громадян на водних об’єктах; оформлення на них відповідних документів; щорічне обстеження дна акваторій водних об’єктів, очищення їх від сторонніх предметів, облаштування пляжів відповідно до діючих вимог)
-
-
- Охорона праці
-
Головна мета на 2012-2014 роки:
Реалізація заходів щодо здійснення державної політики з охорони праці, поліпшення стану охорони праці, його контрольованості та прогнозованості, зниження рівня виробничого травматизму та професійної захворюваності працівників
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
проведення комплексних перевірок стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на підприємствах, в установах, організаціях всіх форм власності, приділення особливої уваги підприємствам та об’єктам з високим рівнем виробничого травматизму та професійної захворюваності;
аналіз причин виробничого і невиробничого травматизму в місті, розробляти заходи по усуненню причин та профілактики виробничого травматизму;
щорічно розробляти комплекс заходів з урахуванням виявлених шкідливих чинників та зниження їх дії на працюючих, поліпшення умов праці, скорочення кількості працюючих в шкідливих умовах праці шляхом впровадження нової техніки та технологій, вдосконалення існуючої техніки, впровадження колективних та індивідуальних засобів захисту для працюючих;
надання організаційної, методичної допомоги керівникам підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та підпорядкованості у проведенні атестації робочих місць за умовами праці відповідно до чинного законодавства;
проведення міських нарад, семінарів з питань охорони праці за участю представників державних органів нагляду за охороною праці (Держгірпромнагляду, СЕС, МЧС, ФССНВ);
проведення паспортизації санітарно-технічного стану підприємств, установ і організацій;
забезпечення контролю за правильністю та своєчасністю забезпечення працівників засобами індивідуального захисту власниками (керівниками) підприємств.
3.6. Соціальна сфера
3.6.1. Демографічний розвиток, сімейна та молодіжна політика
Демографічні процеси є одними з ключових факторів сталого розвитку міста. Бориспіль – одне з небагатьох міст Київської області, де зареєстровано природній приріст населення. Спостерігається тенденція зростання чисельності населення Борисполя за рахунок усіх складових демографічного розвитку: народжуваності та міграції, що свідчить про популяцію населення і підвищує національну безпеку країни в цілому.
Показники розвитку демографії
Показник | Од. виміру | 2009 р. (звіт) | 2010 р. (звіт) | 2011 р. (очікув.) | 2012 р. (прогн.) | 2013 р. (прогн.) | 2014 р. (прогн.) |
| Чисельність наявного населення | тис.чол | 57,6 | 58,2 | 58,8 | 59,4 | 60,0 | 60,7 |
| Приріст/ зменшення (+, -) | осіб | 354 | 664 | 620 | 635 | 654 | 677 |
| Природній приріст | осіб | 28 | 150 | 140 | 145 | 152 | 160 |
| Міграційний приріст | осіб | 326 | 514 | 480 | 490 | 502 | 517 |
| Кількість народжених | осіб | 736 | 802 | 740 | 742 | 747 | 750 |
| Кількість померлих | осіб | 708 | 652 | 600 | 597 | 595 | 590 |
| в тому числі дітей, віком до 1 року | осіб | 2 | 3 | - | - | - | - |
| Кількість шлюбів | один. | 482 | 539 | 572 | 583 | 600 | 620 |
| Кількість розлучень | один. | 243 | 197 | 120 | 125 | 130 | 135 |
Очікується, що у 2011 році чисельність наявного населення складе 58,8 тис. осіб, що становитиме 101,0 відсоток проти 2010 року. В 2012-2014 роках прогнозується зростання чисельності наявного населення на 1-1,2 відсотки щорічно.
| Показник | Од. | 2009р. | 2010р. | 2011р. | 2012р. | 2013р. | 2014р. |
| Кількість дитячих будинків сімейного типу | один. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Кількість дітей у дитячих будинках сімейного типу | осіб | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Кількість вихователів у дитячих будинках сімейного типу | осіб | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Обсяги фінансування дитячих будинків сімейного типу (будинків-інтернатів) | тис. грн |
84,0 20,0 |
136,7 47,0 |
156,8 100,0 |
190,0 100,0 |
209,0 100,0 |
220,0 100,0 |
| Кількість багатодітних сімей у місті | один. | 116 | 156 | 181 | 181 | 181 | 181 |
| Кількість дітей в багатодітних сім’ях | осіб | 384 | 497 | 584 | 674 | 764 | 854 |
| Кількість неповних сімей | один. | 799 | 796 | 789 | 789 | 789 | 789 |
| Кількість дітей з неповних сімей | осіб | 1105 | 1080 | 1067 | 1067 | 1067 | 1067 |
| Кількість дітей-сиріт у місті | осіб | 17 | 22 | 19 | 19 | 19 | 19 |
| Кількість одиноких багатодітних матерів у місті | осіб | 21 | 25 | 27 | 27 | 27 | 27 |
| Кількість безпритульних дітей в місті | осіб | - | - | - | - | - | - |
| Питома вага злочинів, скоєних неповнолітніми або за їх участю в загальній кількості злочинів | % | 2,2 | 1,6 | 2,9 | 2,9 | 2,9 | 2,9 |
| Обсяги фінансування заходів з подолання дитячої безпритульності та бездоглядності | тис.грн. | 28,6 | 30,0 | 30,0 | 35,0 | 40,0 | 45,0 |
Очікується, що реалізація сімейної і молодіжної політики сприятиме поліпшенню якісних характеристик рівня життя населення та гармонізації процесів його відтворення на основі відродження духовності української нації та національних традицій, відновленню сімейних цінностей, забезпеченню морального здоров’я сім’ї, вихованню свідомого батьківства та запобіганню соціальному сирітству
Головна мета на 2012-2014 роки:
Поліпшення процесів природного відтворення населення міста Бориспіль та якісних характеристик рівня його життя, підвищення ефективності соціальної роботи з сім’ями та молоддю, розширення можливостей для всебічної реалізації потенціалу молодого покоління, стимулювання народжуваності та зростання середньої тривалості життя;
зниження соціального сирітства, дитячої та підліткової злочинності.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
формування позитивного іміджу сім’ї, підвищення її престижу, формування відповідального батьківства та материнства, збільшення кількості сімей, у яких виховується двоє та більше дітей, шляхом підвищення ролі сім’ї в суспільстві та утвердження сімейних традицій;
формування відповідального батьківства, реалізації права дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, у сімейному оточенні;
допомога в отриманні земельної ділянки сім’ям, які мають трьох і більше дітей;
якісне проведення оздоровлення та відпочинку дітей, підвищення якості надання оздоровчих та відпочинкових послуг, гарантування безпеки перебування дітей у закладах оздоровлення та відпочинку шляхом підвищення якості надання таких послуг та безпеки дітей під час перебування у дитячих закладах;
допомога сім’ям з дітьми, які перебувають на обліку, як і ті, що опинилися в складних життєвих обставинах у створенні умов для нормального розвитку й виховання дітей у сім’ях;
поляризація та розвиток волонтерського руху, залучення більшої кількості волонтерів для проведення заходів соціального спрямування;
інформування населення щодо пріоритетів сімейного виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
профілактика тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, ВІЛ/СНІДу у молодіжному середовищі;
забезпечення соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах;
відкриття у місті прийомної сім’ї та влаштування на виховання двох дітей;
посилення громадської активності серед молоді, забезпечення ґрунтовного та цікавого дозвілля, формування здорового способу життя та популяризація спорту в молодіжному середовищі;
залучення молоді до управління містом та до служби в органах місцевого самоврядування;
співробітництво органів місцевого самоврядування з молодіжними громадськими організаціями в прийняттi рiшень у галузі молодіжної політики
вжиття заходів щодо належного оздоровлення дітей;
розвиток співпраці з міжнародними благодійними організаціями, які займаються оздоровленням та відпочинком дітей;
запровадження механізму запобігання насильству у сім’ї;
забезпечення максимального виявлення випадків насильства та координація роботи всіх задіяних структур;
впровадження корекційних програм для осіб, які вчинили насильство в сім’ї;
проведення навчально-методичних освітніх заходів, круглих столів для учнівської та студентської молоді, молодіжних та жіночих громадських організацій, представників влади, засобів масової інформації;
організація та проведення спільних загальноміських цілеспрямованих рейдів «Канікули», «Комп’ютерні клуби», «Підліток», «Діти вулиці», «Правопорядок», «Нічне місто», «Молодь і дозвілля», «Вокзал», «Урок», «Розшук», «Літо-2010», «Генофонд», «Здоровий побут».
3.6.2. Зайнятість населення та ринок праці
Економічне зростання неможливе без розвитку гнучкого ринку праці та створення ефективних робочих місць. З метою формування ефективного ринку праці необхідно забезпечити підвищення якості та конкурентоспроможності робочої сили шляхом сприяння підприємствам у здійсненні професійного навчання працівників протягом трудової діяльності.
Показники розвитку ринку праці та зайнятості населення
|
|
|
|
|
|
|
|
| Кількість незайнятих осіб, які звернулись із питань працевлаштування, враховуючи перехідних з попереднього року | осіб | 1840 | 1512 | 1536 | 1528 | 1520 | 1505 |
| у тому числі: |
|
|
|
|
|
|
|
| осіб | 344 | 312 | 150 | 250 | 250 | 250 |
| осіб | 374 | 285 | 362 | 365 | 365 | 365 |
| осіб | 39 | 62 | 75 | 80 | 80 | 80 |
| осіб | 1083 | 853 | 949 | 855 | 855 | 855 |
| Кількість незайнятого населення, яку передбачається зайняти – всього | осіб | 670 | 836 | 899 | 940 | 940 | 940 |
| у тому числі: |
|
|
|
|
|
|
|
| осіб | 520 | 626 | 632 | 650 | 650 | 650 |
| осіб | 108 | 156 | 165 | 180 | 180 | 180 |
| осіб | 42 | 54 | 102 | 110 | 110 | 110 |
| Створення нових робочих місць | один. | 719 | 1092 | 1516 | 1525 | 1536 | 1550 |
| у тому числі: |
|
|
|
|
|
|
|
| кількість робочих місць, які передбачається ввести в дію за рахунок нового будівництва, розширення і реконструкції підприємств і організацій (створення робочих місць юридичним особам) | один. | 117 | 542 | 706 | 715 | 720 | 727 |
| Витрати на реалізацію заходів щодо сприяння зайнятості і соціального захисту від безробіття – всього | тис. гpн | 9068 | 7979 | 7864 | 8310 | 8330 | 9350 |
| у тому числі: |
|
|
|
|
|
|
|
| на працевлаштування безробітних шляхом надання дотацій працедавцям | тис. гpн | 354 | 376 | 750 | 760 | 770 | 780 |
| пеpепідготовка незайнятих трудовою діяльністю громадян | тис. гpн | 330 | 479 | 514 | 550 | 560 | 570 |
| виплата допомоги з безробіття | тис. гpн | 8384 | 7124 | 6600 | 7000 | 7500 | 8000 |
| Рівень безробіття | % | 1,0 | 0,9 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,6 |
| Чисельність штатних працівників | тис. | 20,3 | 23,1 | 25,3 | 25,8 | 26,6 | 27,5 |
Очікується, що в 2011 році в місті буде створено 1516 нових робочих місць, що становитиме 138,8 відсотків проти 2010 року.
Послугами служби зайнятості скористається 1536 незайнятих громадян (на 1,6 відсотків більше, ніж у 2010 році). Зокрема, чисельність громадян, працевлаштованих за сприянням служби зайнятості, становитиме 632 осіб (на 1,0 відсотки більше, ніж у 2010 році), участь у оплачуваних громадських роботах прийматимуть 102 особи (у 2 рази більше, ніж у 2010 році). У 2011 році службою зайнятості очікується залучити до професійного навчання 165 осіб з числа безробітних (у 2010 році – 156 осіб).
Прогнозується, що у 2012-2014 роках, при позитивних змінах у соціально-економічному розвитку міста, стабілізації роботи підприємств, збільшенні попиту на робочу силу, чисельність звернень незайнятого населення до служби зайнятості поступово зменшуватиметься в межах 0,5 – 1,0 відсотків щорічно.
Протягом 2012-2014 років за сприяння служби зайнятості передбачається працевлаштовувати біля 650 незайнятих та безробітних громадян щорічно. Залучити до професійного навчання планується 180 осіб безробітних щорічно.
У 2012 році прогнозується створити 1525 робочих місць, що на 0,5 відсотки більше, ніж очікуване у 2011 році. У 2013 році прогнозується створити 1536 робочих місць, у 2014 році – 1550 робочих місць.
Головна мета на 2012-2014 роки:
забезпечення продуктивної зайнятості та ефективного використання трудового потенціалу, недопущення зростання рівня безробіття, збільшення обсягів зайнятості населення, зменшення обсягів безробіття;
забезпечення збереження ефективно функціонуючих і створення нових робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
виконання Програми зайнятості населення міста Борисполя на 2012-2014 роки;
підвищення зацікавленості роботодавців у співробітництві з державною службою зайнятості;
співпраця з роботодавцями з метою отримання повної інформації про наявні вакансії;
проведення роботи щодо виявлення фактів тіньової зайнятості та вживати заходів по її легалізації;
збереження та створення нових робочих місць;
здійснення професійної підготовки безробітних, направлення їх на навчання за замовленням роботодавців;
сприяння розвитку підприємництва шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для відкриття власної справи;
працевлаштування безробітних шляхом надання дотацій роботодавцям із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, залучення до участі в оплачуваних громадських роботах;
проведення навчання основам підприємництва, складанню бізнес-планів, а також надає таким безробітним фінансову підтримку у вигляді одноразової виплати допомоги по безробіттю;
сприяння в працевлаштуванні осіб з інвалідністю на створені та пристосовані для інвалідів робочі місця;
покращення якості та результативності профорієнтаційних заходів із незайнятим та зайнятим населенням, збільшення кількості різноманітних тематичних семінарів з цільовими групами осіб, організація та проведення масових заходів: Ярмарок вакансій та професій, Днів кар’єри, Днів відкритих дверей, заходів для учнівської молоді "Крок у реальне життя", захід для безробітних «Крок у професійне майбутнє», впровадження інноваційних підходів;
підвищення поінформованості громади міста про діяльність та послуги служби зайнятості, активізувавши співпрацю із засобами масової інформації.
3.6.3. Грошові доходи населення
3.6.3.1. Заробітна плата
Одне з актуальних питань, якому постійно приділяється увага в місті, є створення належних умов для підвищення життєвого рівня жителів міста, недопущення зниження грошових доходів населення від трудової діяльності, збільшення яких значною мірою залежить від зростання заробітної плати
|
|
|
|
|
|
|
|
| Середньомісячний розмір заробітної плати штатного працівника | грн | 3466,0 | 4045,0 | 4600,0 | 4738,0 | 4927,5 | 5173,8 |
| Темп росту | % | 121,5 | 116,7 | 113,7 | 103,0 | 104,0 | 105,0 |
| Заборгованість з виплати заробітної плати | грн | 1377,0 | 1549,0 | - | - | - | - |
Очікується, що в 2011 році середньомісячний розмір заробітної плати штатного працівника збільшиться, порівняно з 2010 роком на 13,7 відсотків та становитиме 4600,0 грн.
За умови ефективної роботи підприємств різних форм власності та підвищення рівня мінімальної заробітної плати у 2012-2014 роках прогнозується щорічне зростання зарплати в межах 3-5 відсотків. У 2012 році вона складе 4738,0 грн, у 2013 році – 4927,5 грн, у 2014 році – 5173,8 грн.
Головна мета на 2012-2014 роки:
підвищення рівня життя та доходів населення від трудової діяльності, посилення контролю за додержанням відповідних державних гарантій оплати праці, недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах комунальної власності;
налагодження конструктивної співпраці з правоохоронними та контролюючими органами з метою підвищення відповідальності керівників підприємств за порушення норм оплати праці, впровадженням роботодавцями гарантованої державою мінімальної заробітної плати відповідно до діючого законодавства;
проведення щомісячного моніторингу виплати заробітної плати, аналіз темпів погашення заборгованості із заробітної плати (у разі її наявності);
опрацювання з керівниками кожного підприємства-боржника причин виникнення заборгованості, визначення шляхів та термінів її погашення, складання графіків погашення заборгованості на економічно активних підприємствах, здійснення контролю за їх виконанням;
заслуховування на засіданнях постійної комісії виконавчого комітету з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат керівників підприємств, які не забезпечують своєчасність погашення заробітної плати або допускають її приріст;
дотримання умов колективних договорів у частині оплати праці, недопущення необґрунтованого зменшення заробітної плати;
легалізація трудових відносин у сфері зайнятості населення та виплати заробітної плати.
3.6.3.2. Пенсійне забезпечення
Політика міської влади направлена на виконання нормативної бази щодо соціального захисту осіб, які втратили працездатність та забезпечення гідного рівня їх життя в результаті стійкого розвитку пенсійної системи.
Показники пенсійного забезпечення
|
|
|
|
|
|
|
|
| Середній розмір пенсії | грн | 1166,0 | 1292,2 | 1410,0 | 1528,7 | 1662,8 | 1808,6 |
| Темп росту | % | 112,0 | 110,8 | 109,1 | 108,4 | 108,8 | 109,0 |
| Наявна кількість пенсіонерів | осіб | 13 581 | 13 883 | 14 351 | 14 850 | 15 350 | 15 850 |
| Обсяги пенсійних виплат | млн.грн | 181,4 | 210,6 | 242,1 | 272,4 | 306,3 | 344,0 |
Очікується, що на кінець 2011 року чисельність пенсіонерів міста складе 14,4 тис. осіб, що на 3,4 відсотки більше проти 2010 року. Протягом 2012-2014 років прогнозується збільшення кількості пенсіонерів в межах 3,3 – 3,5 відсотки щорічно. У 2012 році чисельність пенсіонерів складе 14,8 тис. осіб, у 2013 році – 15,3 тис. осіб, у 2014 році – 15,8 тис. осіб.
У 2011 році виплата пенсій в місті органами Пенсійного фонду здійснювалася вчасно та в повному обсязі.
В 2011 році середній розмір пенсії очікується на рівні 1410,0 грн. що на 9,1 відсотки більше проти 2010 року.
Протягом 2012-2014 років прогнозується щорічне зростання розміру пенсії в межах 8-9 відсотків. У 2012 році він складе 1528,7 грн, у 2013 році – 1662,8, у 2014 році – 1808,6 грн.
Головна мета на 2012-2014 роки:
Забезпечення своєчасної виплати призначених пенсій у повному обсязі
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
ліквідація та недопущення подальшого виникнення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду;
своєчасне проведення перерахунків пенсій відповідно до змін у законодавстві та за зверненнями пенсіонерів;
сприяння наповненню доходної частини бюджету Пенсійного фонду України за рахунок легалізації заробітної плати, підвищення платіжної дисципліни страхувальників та погашення існуючої заборгованості зі сплати страхових внесків;
проведення інформаційно - роз`яснювальної роботи серед населення міста щодо діючого пенсійного законодавства.
3.6.4. Соціальний захист населення
Соціальна політика міської влади направлена на соціальну підтримка населення, посилення захисту соціально-вразливих верств населення шляхом надання різних видів держаної соціальної допомоги.
|
|
|
|
|
|
|
|
| Середньомісячна кількість мешканців міста, які отримують соціальні допомоги через управління праці та соціального захисту населення: | | | | | | | |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Обсяги виплат по всіх категоріям малозабезпечених громадян: | | | | | | | |
| млн.грн | 18,7 | 24,0 | 29,7 | 35,2 | 40,7 | 46,2 |
| - одноразова матеріальна допомога інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам | тис. | 17,9 | 17,0 | 8,3 | 50,0 | 50,0 | 50,0 |
| тис. | 184,6 | 244,0 | 292,0 | 300,0 | 320,0 | 340,0 |
| - пільги | млн. | 3,8 | 4,9 | 11,0 | 13,2 | 15,8 | 18,9 |
| Кількість малозабезпечених одиноких громадян похилого віку, для яких організовано безкоштовне харчування | осіб | 35 | 35 | 35 | 35 | 35 | 35 |
| Надомне обслуговування одиноких громадян похилого віку та інвалідів | осіб | 375 | 384 | 340 | 345 | 350 | 355 |
| Середньомісячна кількість матерів, яким здійснюється виплата державної допомоги на дітей до 3-х років | осіб | 1699 | 1856 | 1916 | 2000 | 2200 | 2400 |
| Середньомісячна кількість одиноких матерів, яким здійснюється виплата державної допомоги | осіб | 428 | 456 | 458 | 460 | 480 | 500 |
| Середньомісячна кількість одержувачів одноразової допомоги при народженні дитини | осіб | 793 | 986 | 1042 | 1100 | 1200 | 1300 |
| Обсяги виплат державної допомоги на дітей | млн. | 16, 6 | 20,9 | 25,1 | 30,0 | 34,0 | 38,0 |
| Забезпечення пенсіонерів та інвалідів путівками для санаторно- курортного лікування | шт | 80 | 60 | 46 | 49 | 52 | 55 |
| Середньомісячна кількість одержувачів субсидій на житлово-комунальні послуги | сімей | 473 | 497 | 750 | 800 | 850 | 900 |
| Обсяги виплат на часткове відшкодування оплати за житлово-комунальні послуги | млн | 0,8 | 1,1 | 2,0 | 2,5 | 2,8 | 3,0 |
Головна мета на 2012-2014 роки:
реалізація державної політики у сфері соціального захисту громадян похилого віку, громадян, які постраждали від аварії на ЧАЕС, інвалідів, малозабезпечених сімей, сімей з дітьми (в першу чергу багатодітних родин), сімей в яких виховуються сироти, діти-інваліди, інваліди з дитинства, інших категорій незахищених громадян, які потребують допомоги та соціальної підтримки, підвищення рівня фінансового забезпечення соціальних програм та стимулювання ефективного використання бюджетних коштів.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
вчасне призначення та виплата всіх видів соціальної допомоги сім’ям з дітьми, інвалідам, громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, малозабезпеченим сім’ям;
надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового палива;
сприяння розвитку Реабілітаційної установи змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів «Наш дім» м. Борисполя;
підтримка Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги в актуальному стані;
забезпечення цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених на соціальний захист населення міста;
посилення адресності та поступової трансформації пільг в адресну грошову компенсацію;
інтеграція осіб з інвалідністю, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі у суспільне життя;
підтримка в актуальному стані Централізованого банку даних з проблем інвалідності;
розвиток волонтерського руху;
залучення осіб, що знаходяться на обліку в центрі зайнятості для роботи соціальними працівниками у порядку проведення громадських робіт;
продовження роботи щодо безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення: вул. Нова,ІІ/6, 2-й під’їзд, Нова, ІІ/4 5-й під’їзд, Гагаріна, 1 10-й під’їзд, Головатого, 3, 1-3 під’їзди, Київський Шлях, 39, 1-4 під’їзди, Головатого, 4, 3-5 під’їзди, Робоча, 19, 5-й під’їзд, Головатого, 11, 13,1-й під’їзд;
придбання обладнання офтальмологічної апаратури для спеціалізованої групи навчально-виховного комплексу «Веселка» з метою лікування амбліопії та мускулотренажера для лікування косоокості;
сприяти забезпеченню населення необхідними дієтичними та діабетичними продуктами харчування через мережу закладів торгівлі всіх форм власності;
залучення спеціалістів з масажу та лікувальної фізкультури для проведення учбових занять з хворими на ДЦП дітьми-інвалідами та їх батьками (лікувальний масаж, дихальна та лікувальна гімнастика);
продовження роботи для подальшого розвитку територіального центру соціального обслуговування щодо надання соціальних послуг;
удосконалення електронного обміну інформацією щодо нарахування та використання пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги між підприємствами, які надають послуги і органами праці та соціального захисту населення;
розвиток та розширення мережі установ соціального захисту та переліку послуг по соціальному захисту одиноких непрацездатних та малозабезпечених громадян похилого віку;
забезпечення бронювання робочих місць для окремих категорій населення, що потребують соціального захисту, у тому числі для дітей-сиріт;
проведення фестивалю мистецтв для дітей-інвалідів та молоді з обмеженими фізичними можливостями з нагоди Міжнародного дня інвалідів;
організація акцій дозвілля, екскурсій, виставок, безкоштовних вистав для дітей та молоді з функціональними обмеженнями;
участь у благодійний акціях;
зміцнення матеріально-технічної бази територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг): поточний ремонт існуючої пральні, придбання обладнання для перукарні;
надання натуральної допомоги: гарячі обіди, продуктові набори;
сприяти оздоровленню та санаторно-курортному лікуванню дітей-інвалідів, інвалідів, ветеранів війни та праці;
сприяння виділенню медико-соціальних ліжок у центральні районній лікарні для лікування малозабезпечених громадян, одиноких громадян похилого віку та інвалідів;
створення при центральній районній лікарні пункту прокату засобів догляду за тяжко хворими;
розповсюдження агітаційно-інформаційних матеріалів з питань донорства крові;
нформаційно-роз’яснювальна робота через засоби масової інформації, громадські приймальні щодо змін або нововведень у законодавстві з питань соціального захисту населення;
3.7. Гуманітарна сфера
3.7.1. Охорона здоров’я
За останнє десятиліття стан здоров’я населення України помітно погіршився. Середня тривалість життя громадян на 10–12 років нижча, ніж у країнах з розвиненою економікою, і становить 69 років, причому найбільше відносне скорочення тривалості життя спостерігається серед громадян працездатного віку.
Водночас, саме показник очікуваної тривалості життя репрезентує стан здоров’я населення та інші фактори, що впливають на нього, оскільки в переважній більшості випадків у людини, яка має безперешкодний доступ до висококваліфікованої медичної допомоги, тривалість життя, як правило, довша.
Показники розвитку охорони здоров’я
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Планова ємність амбулаторно-поліклінічних закладів | місць | 518 | 518 | 518 | 518 | 518 | 518 |
| один. | 373 | 374 | 370 | 375 | 380 | 385 |
| хворих /10 тис.населення | 6068,6 | 5441,8 | 5918,8 | 6070 | 6080 | 6090 |
| разів /100 жителів | 11,4 | 11,4 | 11,6 | 12,0 | 12,2 | 12,2 |
|
| 343 | 271 | 286 | 300 | 305 | 310 |
|
| 74 | 94 | 101 | 110 | 118 | 130 |
|
| 1753 | 1859 | 1878 | 1888 | 1892 | 1900 |
|
| 28,6 | 32,4 | 32,7 | 32,8 | 32,8 | 32,9 |
|
| 537,6 | 543,5 | 543,7 | 543,7 | 543,8 | 543,9 |
|
| 67,5 | 68,1 | 69,0 | 69,0 | 69,5 | 69,5 |
|
| 874 | 894 | 895 | 900 | 900 | 902 |
|
| 290 | 299 | 294 | 296 | 296 | 298 |
|
| 584 | 595 | 601 | 604 | 604 | 604 |
Головна мета на 2012-2014 роки:
забезпечення доступної, кваліфікованої медичної допомоги, профілактика та раннє виявлення захворювань, створення умов для формування здорового способу життя та зростання тривалості життя бориспільчан, запровадження нових ефективних механізмів фінансування та управління у сфері охорони здоров’я.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
завершення будівництва паталого - анатомічного відділення на території центральної лікарні;
будівництво Бориспільської центральної районної лікарні з житловим будинком для медичних працівників комунальних закладів охорони здоров'я м.Бориспіль та Бориспільського району (за участю Київської обласної державної адміністрації);
поліпшення матеріально-технічної бази системи охорони здоров’я,
сприяння проведенню робіт з капітального ремонту корпусів неврологічного та терапевтичного відділень, хірургічного, пологового, інфекційного, приймального відділень та фасаду ЦРЛ;
оновлення парку автомобілів швидкої та невідкладної допомоги;
оновлення обладнання клінічної лабораторії для проведення досліджень;
придбання сучасного обладнання для діагностики та лікування хворих: рентгенодіагностичне обладнання, реанімаційне обладнання, обладнання для пологового будинку, хірургічне обладнання;
розвиток сімейної медицини;
продовження практики направлення до відповідних закладів медико-генетичного консультування сімей з групи ризику по народжуванню дітей із спадковими захворюваннями;
розвиток шкільної служби охорони здоров’я та валеологічного виховання, забезпечення укомплектованості дошкільних закладів і загальноосвітніх шкіл медичними працівниками;
профілактика захворюваності, запобігання розповсюдженню інфекційних захворювань, поліпшення санітарно-епідеміологічної ситуації;
розповсюдження агітаційно-інформаційних матеріалів з питань донорства крові;
проведення інформаційної та освітньо - роз’яснювальної роботи серед населення щодо формування здорового способу життя.
3.7.2. Освіта
Освітня галузь міста включає 10 дошкільних навчальних закладів, 5 загальноосвітніх навчальних закладів, 3 заклади нового типу (Бориспільський навчально-виховний комплекс “Гімназія “Перспектива” – школа І ступеня”, Бориспільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів “Школа лінгвістики”, Бориспільський ліцей “Дизайн-освіта” імені Павла Чубинського), вечірня школа, 3 позашкільні навчальні заклади, Бориспільська дитячо-юнацька спортивна школа, Бориспільський міжшкільний навчально-виробничий комбінат трудового навчання та професійної орієнтації учнів, 1 професійно-технічний ліцей, 2 філіали вищих навчальних закладів, Бориспільський дитячий будинок “Берегиня”.
У 2011 році до мережі навчальних закладів додалися приватні заклади, зокрема позашкільний навчальний заклад “Країна мрій”, Дитячий клуб “АБВГДЕЙ ка”, дитячий навчально-розважальний клуб «Дружба».
Протягом 2011 року міською владою спільно з керівниками навчальних закладів здійснено ряд заходів, спрямованих на виконання Програми розвитку освітньої галузі міста Борисполя на 2011–2014 роки, затвердженої рішенням сесії міської ради VІ скликання від 26 липня 2011 року № 942-13-VI.
Показники розвитку освіти
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Кількість учнів у загальноосвітніх навчальних закладах | осіб |
|
|
|
|
|
|
| Кількість учнів у денних загальноосвітніх навчально-виховних закладах – усього | осіб | 5713 | 5562 | 5806 | 6120 | 6480 | 6750 |
| Кількість учнів вечірніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів (включаючи тих, хто навчається заочно) | осіб | 147 | 127 | 129 | 135 | 140 | 150 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Кількість дітей у дошкільних закладах – усього | осіб | 2148 | 2255 | 2403 | 2593 | 2813 | 3113 |
| Кількість місць у постійних дошкільних закладах – усього | місць |
1218 |
1218 |
1218 |
1218 |
1418 |
1418 |
| Охоплення дітей дошкільного віку дошкільною освітою | % | 76% | 94% | 97% | 100% | 100% | 100% |
Головна мета на 2012-2014 роки:
підвищення доступності та поліпшення якості освіти, забезпечення належних умов перебування дітей відповідно до санітарно-гігієнічних та інженерно-технічних вимог, збільшення потужностей навчальних закладів (у зв’язку із житловою забудовою міста та зростанням контингенту дошкільнят і школярів, яке очікується у середньостроковій перспективі через позитивну динаміку народжуваності дітей), модернізація системи освіти міста, професійна підготовка кадрів відповідно до сучасних потреб ринку праці.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
розвиток мережі та потужності навчальних закладів (будівництво загальноосвітньої школи на 1200 місць по вул. Робоча);
розвиток мережі дошкільних навчальних закладів шляхом їх будівництва за новими проектами, вивільнення орендованих приміщень, відкриття таких закладів у пристосованих приміщеннях (будівництво 4-х дошкільних навчальних закладів);
продовження розвитку батьківського руху;
підвищення якості освіти шляхом модернізації матеріально-технічної та методичної бази загальноосвітніх навчальних закладів, підготовки та підвищення рівня професійної компетентності вчителя (забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів мультимедійними комплексами);
створення умов для подальшого розвитку позашкільної освіти шляхом упорядкування та розвитку мережі позашкільних навчальних закладів, проведення модернізації навчальної, матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів, оснащення їх сучасним обладнанням;
реалізація заходів програми розвитку освітньої системи м. Борисполя на 2011-2014 роки;
інформатизація та комп’ютеризація навчального процесу, забезпечення сучасними технічними засобами навчання (оновлення існуючих навчальних комп’ютерних класів);
проведення капітальних та поточних ремонтів загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів;
реконструкція внутрішньо будинкової системи опалення навчальних закладів;
будівництво спортивного комплексу ліцею «Дизайн освіта»;
капітальний ремонт спортивного комплексу багатопрфільної
гімназії «Перспектива»;
облаштування спортивно-ігрового майданчику в багатопрфільної
гімназії «Перспектива»;
відновлення пожежної сигналізації у 5 загальноосвітніх навчальних закладах та 10 дошкільних навчальних закладах;
підвищення соціального захисту працівників освіти відповідно до положень чинного освітнього законодавства;
соціальний захист учнів (забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів, а також 5-11 класів із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»);
виконання органами місцевого самоврядування ст.7 Закону України „Про оздоровлення та відпочинок дітей” та вживати заходи щодо розширення мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;
розвиток мережі оздоровчих таборів з денним перебуванням дітей на базі навчальних закладів міста;
створення у загальноосвітніх навчальних закладах кабінету “Основи здоров’я”;
розширення мережі „шкіл сприяння здоров’ю” (ЗОШ І-ІІІ ст. № 1,3,6,7,8, гімназія, ліцей);
здійснення систематичних моніторингових спостереженнь з питань мотивованого ставлення школярів міста до свого здоров’я та здоров’я оточуючих, екологічної безпеки здоров’я дітей;
обладнання спальних кімнат для першокласників;
забезпечення всіх дошкільних навчальних закладів хлюпальними басейнами для проведення літнього оздоровлення;
забезпечення медичних блоків загальноосвітніх навчальних закладів сучасним обладнанням, медичними препаратами та засобами для надання першої невідкладної допомоги;
реорганізація міського методичного кабінету в науково-методичний центр управління освіти і науки відповідно до чинного типового Положення про методичний центр (придбання комп’ютерів, робочих столів, інтерактивної дошки, проектора, ліцензованих програм) для надання послуг дистанційного навчання громаді міста;
впровадження енергоощадних технологій, а зекономлені кошти направити на розвиток навчальної бази, впровадження наукових експериментів;
передбачити встановлення стипендій міського голови для переможців та призерів ІІІ і ІУ етапів олімпіад та конкурсів-захистів МАН, також надбавок педагогічним працівникам, які підготували учнів;
участь обдарованих дітей та творчих педагогів в обласному фестивалі «Таланти твої, Київщино!»;
проведення міських конкурсів "Випускниця-чарівниця", "Весняночка", "Бориспільські зіроньки";
поповнення інформаційно-ресурсного банку даних “Обдарована дитина”;
постійне поновлення та уточнення міської бази даних дітей з особливими освітніми потребами;
створення умов для забезпечення рівного доступу дітей із обмеженими фізичними можливостями до приміщень дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів (побудова пандусів, переобладнання туалетних кімнат, посилення освітлення навчальних приміщень);
обладнання у навчальних закладах, які впроваджують інклюзивну модель освіти, кабінетів корекційно-розвивальної роботи;
забезпечення соціально-медико-психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних групах і классах;
відкриття класів (груп) в загальноосвітніх навчальних закладах для дітей з косоокістю та амбліопією (частковою або повною втратою зору через невикористання ока) та з розладами емоційної сфери і поведінки;
облаштування пандусами навчальних закладів відповідно до їх потреб;
залучення дітей із особливими освітніми потребами та дітей-інвалідів до участі у виховних, культурно-масових та оздоровчих заходах дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів;
забезпечити підключення позашкільних навчальних закладів до Інтернету, в тому числі дитячо-юнацьких спортивних шкіл, та сприяти створенню об’єднання позашкільних навчальних закладів в Інтернеті;
підвищення престижу професійно-технічної освіти, створення позитивного іміджу робітничої професії та професійно-технічної освіти у засобах масової інформації, посилення профорієнтаційної діяльності органів міської влади, впровадження ефективних механізмів узгодження діяльності з підготовки кадрів із перспективними потребами ринку праці за участю потенційних роботодавців;
формування інноваційного середовища в професійно-технічній освіті та впровадження новітніх виробничих технологій в навчально-виробничий процес, забезпечення закладів сучасним обладнанням, новітніми технічними засобами навчання, оновлення матеріально-технічної бази;
сприяння створенню на базі професійно-технічних навчальних закладів центрів професійно-технічної освіти із впровадженням інноваційних технологій;
створення міської школи лідерів самоврядування дітей та учнівської молоді;
створення та використання автоматизованого робочого місця керівників закладів освіти, психологів, учителів;
створення єдиної медіатеки повнотекстових електронних видань перспективного педагогічного досвіду педагогічних працівників закладів освіти міста;
активізація роботи щодо створення Web-сайтів управління освіти, загальноосвітніх навчальних закладів, дошкільних навчальних закладів, позашкільних навчальних закладів, їх інтеграція до Web-порталу головного управління освіти та науки облдержадміністрації;
розробка і запровадження низки медіа-проектів освітнього спрямування в різних типах засобів масової інформації (“Освітня телеконсультація”, „Телерепетитор”, “Освітній форум”, “Творча Бориспільщина презентує”, “День відкритих дверей”.
3.7.3. Культура і туризм
У місті Борисполі функціонують Культурно-мистецький комплекс «АКАДЕМ», Міська централізована бібліотечна система (включає дитячу бібліотеку, центральну бібліотеку, філію), початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад «Дитяча музична школа», Бориспільський державний історичний музей, Муніципальний театр. У закладах культури працює 10 творчих об’єднань та аматорських художніх колективів, 3 творчих колективи носять почесне звання «Народний».
Основна робота в галузі культури спрямована на збереження традицій народу, здобутків його духовної культури, національних цінностей, забезпечення належних умов для повноцінного культурного дозвілля мешканців та естетичного виховання підростаючого покоління.
Показники розвитку галузі культури
Показник |
|
|
|
|
|
|
|
| Кількість музеїв у місті |
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Кількість закладів культури |
| 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 |
| Кількість дитячих шкіл естетичного виховання |
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Кількість бібліотек у місті |
| 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Питома вага міських бібліотек, які мають доступ до мережі Інтернет |
| 33,3 | 33,3 | 33,3 | 100,0 | 100,0 | 100,0 |
| Кількість відвідувань |
| 201 | 180 | 181 | 190 | 200 | 201 |
Головна мета на 2012-2014 роки:
гармонійний культурний та духовний розвиток людини, забезпечення на території міста реалізації державної політики у сфері культури і мистецтва, охорони культурної спадщини, збереження мережі та кадрів закладів культури, розвиток туристичної галузі.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
будівництво будинку культури;
будівництво нової музичної школи;
завершення реконструкції Книшового меморіалтьно-паркового комплексу;
реконструкція музичної школи з прибудовою камерного концертного залу (камерний зал - 200 місць, хоровий клас – 1 (60 кв. м), класи для колективного музикування (оркестру, ансамблю) – 1 (60 кв. м), клас для занять дошкільнят – 1 (60 кв. м), клас естрадного співу (40 кв. м), 3 класи для індивідуальних занять, кабінет звукозапису 1(30 кв.м), хореографічний клас (60 кв. м), кімната для викладачів (60 кв.м), гардероб (10 кв. м), вестибюль (40 кв.м), туалетна кімната (санвузол), комора для збереження інструментів для госп. інвентарю (30 кв.м);
створення концертної зали на 700 місць;
забезпечення школи музичними інструменти (акордеон, баян «Етюд», синтезатор,
бандура маленька (3 шт.), труба «Ямаха», саксофон, фортепіано, ударні інструменти та запасних частин до них);
забезпечення музичної школи аудіо, відеоапаратурою, музичними центрами, звукопідсилюючою апаратурою;
поліпшення матеріально-технічної бази музичної школи (придбання шаф для нот, літератури, відеофільмів, стендів для наглядної агітації, нотної дошки, хорових станків, столів для викладачів);
створення та укріплення творчих колективів, пошиття нових костюмів для учасників коллектив;
участь колективів в обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах та фестивалях;
підготовка та видання репертуарних збірок, посібників з фаху, та теоретичних дисциплін, методичних розробок викладачів, довідкових матеріалів буклетів, видання рекламно-інформаційних довідників, афіш, фотографій відеофільм;
підвищення кваліфікації керівників та викладачів мистецьких навчальних закладів;
здійснення структурної перебудови Бориспільського муніципального театру, яка сприятиме підвищенню його соціальної ролі, реалізації можливостей кращого використання його ресурсів;
забезпечення поповнення театральних фондів (придбання сценічних костюмів та реквізиту);
зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази театру (придбання прожекторів, світових пультів, аудіо-, відеотехніки, оргтехніки, відео, та проекційними системами, мультимедійними дошками, відео моніторами та сучасними засобами зв’язку);
утримання приміщень театру у належному технічному стані, своєчасне проведення поточних та капітальних ремонтів;
розвиток та популяризація осередків народної культури (створення історично-ігрових розважальних заходів на території двору музею, проведення виставок народного мистецтва);
популяризація імен видатних земляків;
пошукова та науково-дослідна робота в Бориспільському державному історичному музеї (поповнення фондів новими експонатами, робота в архівах та бібліотеках м. Києва та України, участь у конференціях та інших наукових заходах, реставрація експонатів);
видання друкованої продукції музею (брошури, плакати, листівки, календарі, енциклопедичного довідника «Бориспільщина», перевидання «Історії рідного краю»);
поліпшення матеріально-технічної бази музею (капітальний ремонт експозиційних залів музею та підсобних приміщень, переобладнання залів новими виставковими вітринами, закінчення капітального ремонту огорожі музею, добудова фондосховища музею, збільшення площ музею за рахунок нових приміщень, створення філіалу музею «Сучасний Бориспіль», придбання меблів та обладнання для фондових кімнат (стелажі, шафи, сейфи);
водовідведення з території музею;
капітальний ремонт фасаду будівлі музею, впорядкування двору;
розвиток та утримання офіційного сайту музею, популяризація його діяльності у ЗМІ, встановлення рекламних лайтбоксів;
проведення культурно-масової роботи як засобу естетичного та патріотичного виховання;
сприяння відродженню і розвитку народних художніх промислівміста;
сприяти створенню та організації діяльності молодіжних трудових загонів, у тому числі для збереження і відновлення пам’яток історії та об’єктів культурної спадщини;
організація та проведення фестивалів («Етно-літо», «Сесія», «Студентська весна», «Фольклорних колективів», Рок-фестиваль, «Патріотичної пісні», «Фестиваль джазової музики» «Баяністів, гармоністів, акордеоністів», КВК, «Молода жінка року», «Щаслива наречена» (фестиваль молодих родин), «Це наш час» (фестиваль молодіжної творчості), «Брейк-данс»);
утримання приміщень Культурно-мистецького комплексу «АКАДЕМ» у належному стані, проведення ремонтів та реконструкцій будівлі, систем опалення (ремонт туалетів, даху додаткова установка радіаторів опалення в актовій залі, ремонт в актовій залі, заміна лінолеуму);
модернізація матеріально-технічної бази Культурно-мистецького комплексу «АКАДЕМ» (придбання автобусу, комп’ютерів (ноутбуки) – 2 шт. та підключення до мережі Інтернет, придбання меблів (шафи для апаратури) в актову залу, стелажів-вітрин, стільців в актову залу (50шт.);
забезпечення КМК «АКАДЕМ» звукопідсилювальною та музичною аппаратурою (придбання баяну, піаніно, перепідсилювача аудіо сигналу «Beringer», компресору «Limiter Gate», мікрофонного кабелю (50 метрів), роз’єми типу «мама-папа» XLR /LACK3/4 (30шт.) та перехідники «еклер-джек», XLR/LACK3/4 (4шт.) стерео-джекі (30 шт.), мереженого силового кабелю (100 м.), електричних подовжувачів та перехідників (з фільтрами) (7шт.), стійок під радіомікрофони (7шт.), радіомікрофони (6 радіосистем), активної моніторної лінії, 2 акустичні системи, комплектів рацій (5 комплектів), музичного центру, студійного мікрофону «AKG 414 CII»);
забезпечення новими сценічними костюмами (придбання костюмів для духового оркестру; сценічних костюмів та взуття для студії «Співаночка»; вбрання та аксесуарів для ансамблю танцю «Міленіум»; одяг, взуття для хору народної пісні; обрядових костюмів для ансамблю «Травневі роси»; концертного одягу, взуття, свити для хору «Червона калина», аксесуарів для обрядових дійств, матеріалів для святкового оформлення сцени, залу);
забезпечення збереження та розвитку існуючої мережі бібліотек, недопущення їх реорганізації, перепрофілювання та ліквідації;
забезпечення поповнення бібліотечних фондів;
впровадження в діяльність та підтримка бібліотек сучасними інформаційними технологіями, комп’ютеризація та автоматизація бібліотечно-бібліографічних процесів;
зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази бібліотек (придбання робочих, аудиторних, комп’ютерних столів, стільців, стелажів, стелажів-вітрин, аудіо-, відеотехніки, оргтехніки);
капітальний ремонт юнацького залу та дитячої бібліотеки;
створення умов для комфортного доступу до користування закладами культури громадянам з особливими фізичними потребами;
пропагування та популяризація туристичного потенціалу та екскурсійних можливостей міста Бориспіль серед громадськості України та за її кордоном, проведення рекламно-промоційної кампанії на українському та міжнародному туристичних ринках;
видання високоякісної промоційної поліграфічної продукції (путівники, карти, каталоги, атласи тощо);
надання методично-консультаційної допомоги суб'єктам туристичної діяльності щодо ефективної організації їх роботи згідно з чинним законодавством;
сприяння підвищенню якості обслуговування (рівня сервісу) в об’єктах туристичної інфраструктури відповідно до існуючих міжнародних стандартів;
3.7.4. Фізична культура і спорт
В місті Бориспіль поступово поширюються традиції та мотивація щодо фізичного виховання і масового спорту як важливого чинника фізичного розвитку, поліпшення стану здоров’я, ведення здорового способу життя і продовження його тривалості.
В м. Борисполі пріоритетними визнано 17 видів спорту (це волейбол, хокей на траві, велоспорт, теніс настільний, футбол, легка атлетика, плавання, гирьовий спорт, фут зал, боротьба вільна, армспорт, спортивні танці, бокс, пауерліфтінг, шахи, теніс, туризм спортивний), які мають значний рівень розвитку та досягнень на обласному, всеукраїнському та окремі з них і міжнародному рівні.
Розвиток фізкультурно-оздоровчої роботи у 2011 році сприяв зростанню кількості осіб, які регулярно займалися спортивно-масовою роботою.
Показники розвиту фізичної культури та спорту
|
|
|
|
|
|
|
|
| Кількість спортивних шкіл у місті | один. | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Кількість осіб, що займаються всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи, усього | осіб | 3100 | 3250 | 3504 | 3601 | 3796 | 3911 |
| у тому числі кількість учнів середніх загальноосвітніх шкіл, що займаються фізкультурно-оздоровчою роботою | осіб | 942 | 1220 | 1300 | 1400 | 1550 | 1700 |
| Питома вага учнів середніх загальноосвітніх шкіл, що займаються фізкультурно-оздоровчою роботою від загальної кількості учнів |
| 17,4 | 22,9 | 24,0 | 25,5 | 28,0 | 29,0 |
| Питома вага населення, охопленого фізкультурно-оздоровчою та спортивною діяльністю від загальної кількості населення в місті |
| 13,3 | 13,4 | 15,0 | 16,0 | 16,8 | 17,5 |
| Кількість дітей серед учнівської молоді, які віднесені до спеціальної медичної групи |
| 240 | 273 | 270 | 269 | 260 | 250 |
| Кількість спортивних залів |
| 11 | 11 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| Кількість спортивних майданчиків у місті |
| 72 | 73 | 75 | 78 | 80 | 83 |
| Кількість плавальних басейнів |
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Головна мета на 2012-2014 роки:
Створення умов для підвищення рівня фізичного розвитку населення, забезпечення розвитку всіх видів спорту шляхом підтримки дитячого, дитячо-юнацького, спорту вищих досягнень, спорту інвалідів та спорту ветеранів, розвитку та зміцнення спортивної інфраструктури міста.
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
сприяння розширенню мережі сучасних спортивних клубів;
впровадження постійно діючих курсів підвищення кваліфікації фізкультурних кадрів;
продовження роботи зі створення велосипедних доріжок та велосипедних стоянок, спортивних площадок та бігових доріжок для активного відпочинку населення;
виділення земельної ділянки та проектування ігрового або легкоатлетичного манежу в м. Бориспіль;
поточний ремонт бігових доріжок міського стадіону «Колос» 1840 м2 ;
поточний ремонт та реконструкція глядацьких місць забезпечивши їх накриттям на міському стадіоні «Колос»;
заміна штучного покриття хокейного стадіону «Колос» 6175 м 2 та глядацьких стільців;
реконструкція приміщення стадіону «Колос» під заняття з реабілітації людей з особливими потребами (інвалідів);
заміна водопровідних труб від ДЮСШ до хокейного стадіону «Колос»;
поточний ремонт дитячого стадіону «Колосок» по вул. Горького (заміна глядацьких місць, фарбування, заміна залізних конструкцій, ремонт цегляних кладок);
поточний ремонт футбольного та хокейного стадіонів «Колос» та ремонт трав’яного покриття футбольного поля стадіону «Колос»;
утримання та функціонування міських спортивних споруд та майданчиків;
при будівництві багатоквартирних житлових будинків передбачати розміщення в них площинних спортивних споруд або приміщень спортивного та фізкультурно-оздоровчого призначення розмірами та площею згідно існуючих державних норм та нормативів;
ремонт існуючих площинних спортивних споруд розташованих на території м. Бориспіль;
- будівництво нових спортивних ігрових майданчиків в мікрорайонах міста: (мікрорайон вулиць Мічуріна, Франка, Дзержинського, Київський Шлях 2/6, Польова (мікрорайон біля бувшого будинку культури «КСП «Бориспільське»), Шевченка та інші по мірі необхідності);
- поточний ремонт та придбання спортінвентарю для підліткового спортивного клубу «Ровесник» по вул. Київський Шлях, 81;
- капітальний ремонт спортивного ігрового майданчику по вул. Дзержинського,7 та Ленінградська, 4;
- ремонт підвального приміщення та придбання тенісних столів для гри в настільний теніс за адресою вулиця Червоноармійська, 4;
- організація тренажерного залу (провівши роботи по освітленню, вентиляції, теплоенергетиці напівпідвального приміщення будинку культури радгосп «Бориспільський») по вул. Радгоспна, 1;
- поточний ремонт підліткового клубу «Титан» по вул. Київський Шлях, 2а;
- поточний та капітальний ремонти Дитячо-юнацької спортивної школи (заміна опалювальної системи в басейні, фарбування, побілка, технічні роботи, встановлення міні-котельні, заміна системи вентиляції, заміна системи водопостачання, ремонт волейбольного залу, заміна вікон у волейбольному залі);
організація та проведення в м. Борисполі місцевих змагань серед різних вікових груп населення (у тому числі і серед інвалідів) у формі загальноміських спортивних свят, спартакіад, чемпіонатів, першостей, Кубків, турнірів;
участь жіночої збірної команди м. Борисполя з хокею на траві «Альта» у змаганнях Всеукраїнського та міжнародного рівнів;
фізичне виховання і розвиток масового спорту в дошкільних, загальноосвітніх закладах, середньому професійно-технічному училищі, вищих навчальних закладах в обсязі не менше 5-6 годин рухової активності на тиждень, у тому числі – відповідні умови для дітей-інвалідів;
проведення комплексу заходів по впровадженню в організаціях та установах м. Бориспіль незалежно від форми власності виробничої гімнастики у режимі робочого дня, профілактичних занять фізкультурно-спортивної спрямованості, створенню реабілітаційних центрів за рахунок внутрішніх та інших ресурсів, що не суперечать чинному законодавству;
сприяння оздоровленню працівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності засобами фізичної культури;
сприяння спортивній, фізкультурно-оздоровчій, реабілітаційній роботі серед людей з особливими потребами;
проведення спеціалізованих заходів за участю видатних спортсменів та тренерів Київської області та м. Бориспіль для короткочасного навчання дітей основним елементам пріоритетних видів спорту;
сприяння створенню належних умов для підготовки спортсменів з м. Борисполя - членів національних збірних команд України до Олімпійських, Параолімпійських, Дефлімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи, розіграшам Кубків Європейських чемпіонів серед клубних команд, надання їм та їх тренерам необхідної допомоги у вирішенні житлово-побутових та інших соціальних питань;
сприяння підготовці та участі спортсменів з м. Борисполя - членів національних збірних команд України та збірних команд Київської області в Олімпійських, Параолімпійських, Дефлімпійських іграх, Всеукраїнських змаганнях, чемпіонатах Європи, світу, інших міжнародних офіційних змаганнях, Всесвітніх іграх серед ветеранів спорту, проведенні учбово-тренувальних зборів;
сприяння підвищенню кваліфікації працівників сфери фізичної культури і спорту м. Борисполя згідно з квотами управління з питань фізичної культури і спорту Київської облдержадміністрації та за необхідністю;
сприяти в рамках чинного законодавства вступу талановитих та здібних вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл та інших спортивних установ і закладів м. Борисполя (в першу чергу з числа багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей-сиріт, напівсиріт, інвалідів) до вступу у вищі фізкультурні навчальні заклади України;
утримання та розвиток матеріально-спортивної бази Бориспільського міського центру спорту та фізичного здоров’я населення;
вивчити питання та в установленому порядку внести пропозиції стосовно введення в Бориспільській районній лікарні посад спортивних лікарів в необхідній кількості для проведення реабілітаційної, фізкультурно-оздоровчої роботи з населенням, в тому числі і з числа інвалідів різних нозологій, визначити джерела фінансування в оплаті праці, забезпеченні необхідним інвентарем, обладнанням, препаратами, тощо;
сприяння формуванню позитивного іміджу фізичної культури і спорту, здорового способу життя через різні форми соціальної реклами, ЗМІ в місті;
сприяти розвитку двостороннього та багатостороннього співробітництва у сфері фізичної культури і спорту з іноземними державами з метою ефективного використання їх досвіду.
- 3.7.5. Інформаційний простір
Останнім часом відбувається стабільний розвиток і структуризація всіх сегментів інформаційного ринку.
Для потреб населення на території міста функціонують офіційний сайт Бориспільської міської ради, чотири періодичних друкованих видання, міське радіомовлення, комунальне підприємство «ТелеРадіоСтудія «Бориспіль». Переважна більшість засобів масової інформації мають свої електронні версії в Інтернеті. Здійснюється підготовка інформаційних стендів, реклами, проведення конференцій, круглих столів, громадських слухань, зустрічей, засідань, нарад.
Ключовими напрямами подальшого розвитку інформаційного суспільства будуть: розбудова національного інформаційного простору та формування ринку інформаційних послуг шляхом широкого впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у всі сфери суспільного життя.
Головна мета на 2012-2014 роки:
реалізація державної політики в інформаційній сфері, створення відкритого інформаційного середовища, забезпечення процесу демократизації та розвитку цінностей громадянського суспільства, втілення принципів прозорості та гласності у роботі органів місцевого самоврядування, впровадження нових методів і форм інформування населення, забезпечення права на інформацію членів територіальної громади м. Борисполя
Основні завдання та заходи на 2012-2014 роки:
висвітлення діяльності Бориспільської міської ради у засобах масової інформації;
проведення Днів інформування населення міста за участю міського голови, депутатського корпусу, інших посадових осіб з питань виконання місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку та основних заходів щодо розвитку території міста;
упровадження новітніх інформаційних технологій шляхом удосконалення механізмів формування та виконання Національної програми інформатизації;
ефективна взаємодія органів місцевого самоврядування з громадою міста, зростання ролі громадян та їх об’єднань у визначенні пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку міста та їх реалізації, вирішення нагальних суспільно-значущих проблем розвитку міста;
перехід КП «ТелеРадіоСтудія «Бориспіль» на цифрове мовлення;
сприяння вдосконаленню ефірної сітки мовлення;
поліпшення матеріально-технічної бази КП «ТелеРадіоСтудія «Бориспіль» (придбання освітлення для телестудії, декорацій для нових програм, звукового та монтажного обладнання), активізація роботи з рекламодавцями;
упорядкування інформаційних потоків, організації збирання, обробки і передачі інформації службі інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади;
розширення лакальної мережі виконавчого комітету міської ради;
модернізація та технічна підтримка офіційного сайту міської ради та її структурних підрозділів;
створення єдиної «Електронної бібліотеки» в Централізованій бібліотечній системі та бібліотеках загальноосвітніх навчальних закладах;
організація роботи літніх комп’ютерних шкіл на базі ЦТТ «Еврика»;
матеріально-технічне забезпечення роботи єдиного реєстраційного офісу та роботи державного реєстратора;
сприяти проведенню в місті презентацій місцевих громадських організацій з популяризацією кращого досвіду їх роботи щодо вирішення соціально важливих питань міста;
опрацювати питання щодо залучення позабюджетних коштів для підтримки соціально-важливих для міста програм і проектів міських громадських організацій та започаткувати проведення щорічного міського конкурсу громадських програм і проектів, які сприяють розвитку соціальних відносин в місті, посилення впливу громадянського суспільства;
забезпечення систематичної роботи Бориспільського міського центру підтримки громадських ініціатив;
вивчення міжнародного та регіонального досвіду взаємодії органів місцевого самоврядування з недержавними організаціями. Сприяння встановленню робочих контактів з відповідними органами влади зарубіжних країн.
_______________________________________
Додаток 1 до Програми
Перелік програм м. Бориспіль,
які передбачається реалізувати у 2012-2014 роках
| № п/п | Назва програми | Рішення міської ради про затвердження програми | Виконавець |
| 1 | Програма інформування громадськості щодо діяльності органів місцевого самоврядування на 2011-2015 роки | від 23.12.2010 № 80-3-VІ | Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю |
| 2 | Програма співпраці виконавчого комітету міської ради, місцевих громадських організацій, структурних утворень політичних партій, органів самоорганізації населення та сприяння розвитку демократизації суспільства у місті Борисполі на 2011-2015 роки | від 23.12.2010 № 81-3-V | Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю |
| 3 | Програма відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед містом Борисполем на 2011-2014 роки | від 23.12.2010 № 82-3-VI | Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю |
| 4 | Програма інформатизації міста Борисполя на 2011-2013 роки | від 23.12.2010 №79-3-VІ | Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю |
| 5 | Програма підтримки та розвитку комунального підприємства „Телерадіостудія”Бориспіль”” на 2012-2014 роки | від 20.12.2011 № 1437-19-VI | Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю |
| 6 | Цільова соціальна Програма розвитку цивільного захисту в м. Бориспіль на 2011-2014 роки | від 19.04.2011 № 661-9-VI | Відділ надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення |
| 7 | Міська комплексна програма „Обдарованість” на 2007-2012 роки | від 29.03.2007 №1163-13-V | Відділ культури, сім’ї, молоді та спорту |
| 8 | Програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків м. Борисполя протягом 2007-2012 років | від 26.04.2007 №1253-16-V | Відділ культури, сім’ї, молоді та спорту |
| 9 | Комплексна програма розвитку галузі культури міста Борисполя на 2011-2015 роки | від 21.06.2011 №838-11-VІ | Відділ культури, сім’ї, молоді та спорту |
| 10 | Комплексна програма підтримки молоді „Молодіжна перспектива” в м. Борисполі на 2007-2012 роки | від 29.03.2007 №1164-13-V | Відділ культури, сім’ї, молоді та спорту |
| 11 | Комплексна програма розвитку фізичної культури і спорту в м. Бориспіль на 2012-2016 роки | від 20.12.2011 № 1435-19-VI | Відділ культури, сім’ї, молоді та спорту |
| 12 | Програма „Спортивні споруди та спортивні майданчики на 2012-2016 роки” | від 20.12.2011 № 1436-19-VI | Відділ культури, сім’ї, молоді та спорту |
| 13 | Програма залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату у місті Борисполі на 2011-2015 роки | від 19.04.2011 №660-9- VІ | Відділ економічної та інвестиційної політики |
| 14 | Програма розвитку малого підприємництва в місті Борисполі на 2010-2014 роки | від 27.07.2010 № 8235-68- V | Відділ торгівлі та підприємництва |
| 15 | Міська комплексна Програма подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми „Назустріч дітям ” на 2010-2017 роки | від 27.07.2010 № 8236-68- V | Служба у справах дітей |
| 16 | Програма розвитку і діяльності громадсько-політичної газети „Трудова слава” на 2010-2012 роки | від 23.12.2009 № 7358-60-V | Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю |
| 17 | Комплексна програма „Турбота” на 2011-2014 роки | від 23.12.2010 № 83-3-VІ | Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради |
| 18 | Програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища міста Борисполя на 2012-2016 роки | від 22.11.2011 № 1326-18-VI | Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради |
| 19 | Програма безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення на 2012-2015 роки | від 22.11.2011 № 1327-18-VI | Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради |
| 20 | Програма зайнятості населення на 2012-2014 роки | від 20.12.2011 № 1539-19-VI | Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради |
| 21 | Програма розвитку ліфтової служби в місті на 2011-2015 роки | від 19.04.2011 № 662-9-VI | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 22 | Програма по утриманню житлового фонду міста Борисполя на 2011-2015 роки | від 26.07.2011 № 943-13-VI | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 23 | Програма розвитку дорожнього господарства та безпеки руху м. Борисполя на 2011-2013 роки | від 26.07.2011 № 1016 -13-VІ | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 24 | Програма захисту від підтоплення сільськогосподарських угідь, присадибних ділянок та територій міста Борисполя на 2010-2014 роки | від 27.07.2010 № 8237 -68-V | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 25 | Програма розвитку та модернізації об’єктів теплопостачання у місті Борисполі на 2011-2015 роки | від 22.03.2011 № 570 -8-VІ | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 26 | Програма про проведення незалежної оцінки об’єктів комунальної власності на 2010-2014 роки | від 13.05.2010 №7907-65- V | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 27 | Програма розвитку поштового зв’язку на 2010-2013роки | від 07.09.2010 №8441-69-V | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 28 | Програма передачі гуртожитків до комунальної власності на 2010-2014 роки та реалізації житлових прав мешканців гуртожитків | від 08.06.2010 № 8228 -67-V | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 29 | Програма забезпечення м. Борисполя якісною питною водою на 2006-2020роки | від 27.10.2005 №2598-ХХХ -ІV | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 30 | Програма розвитку електропостачання на 2009-2013роки | від 07.04.2009 № 5608-49-V | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 31 | Програма проведення технічної інвентаризації на оформленню права власності на об’єкти комунальної власності на 2009-2012 роки | від 03.02.2009 № 5331-47-V | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 32 | Програма щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м.Борисполі на 2011-2015 роки | від 22.03.2011 № 571-8-VІ | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 33 | Програма охорони навколишнього природного середовища в м. Борисполі на 2012-2016 роки | У розробці | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 34 | Програма поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2016 роки | Розробка проекту | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 35 | Програма збереження зелених насаджень по м.Бориспіль на період 2012-2015 роки | від 29.12.2011 | Головне управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету міської ради |
| 36 | Програма відпочинку та оздоровлення дітей на 2009-2012 роки | від 16.12.2008 № 5064-44-V | Управління освіти і науки міської ради |
| 37 | Програма „Здоров”я через освіту” на 2009-2012 роки | від 29.05.2008 № 3856-34- V | Управління освіти і науки міської ради |
| 38 | Програма розвитку освітньої галузі міста Борисполя на 2011-2014 роки | від 26.07.2011 №942-13-VІ | Управління освіти і науки міської ради |
| 39 | Програма науково-дослідної та експериментальної роботи в загально-освітніх закладах м.Борисполя „Проектування та супровід особистісно-розвивального змісту виховально-навчального процесу в навчальних закладах міста” | від 26.04.2007 №1255-16-V | Управління освіти і науки міської ради |
| 40 | Програма розробки містобудівної документації у місті Борисполі на 2011-2012 роки | від 25.08.2011 №1111-14-VІ | Управління містобудування та архітектури міської ради |
| 41 | Програма інвентиризації земель державної та комунальної власності у місті Борисполі, розширення існуючих меж міста на 2010-2012 роки | від 07.09.2010 № 8515-69-V | Управління капітального будівництва виконавчого комітету міської ради |
| 42 | Програма проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення у місті Бориcполі, що підлягають продажу на 2011-2015 роки | від 26.07.2011 № 975-13-VІ | Управління капітального будівництва виконавчого комітету міської ради |
| 43 | Програма проекту будівництва паталого-анатомічного корпусу, як структурного підрозділу Бориспільської центральної районної лікарні по вул.Котляревського,1 у м.Борисполі на 2008-2015 роки | від 29.05.2008 №3860-34-V | Управління капітального будівництва виконавчого комітету міської ради |
| 44 | Програма будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів інфраструктури міста Бориспіль на 2012 – 2015 роки | від 29.12.2011 | Управління капітального будівництва виконавчого комітету міської ради |
| 45 | Програма правової освіти населення міста Борисполя на 2011-2014 роки | від 22.02.2011 № 300-7-VІ | Бориспільське міськрайонне управління юстиції |
| 46 | Програма діяльності Бориспільської міської організації ветеранів України на 2012-2015 роки | від 22.11.2011 № 1328-18-VІ | Бориспільська міська організація ветеранів |
Додаток 2 до Програми
Перелік об’єктів,
видатки на які будуть проводитись за рахунок коштів
бюджету розвитку у 2012 році
№ п/п | Назва об’єкту | Сума, |
| 1 | Капітальний ремонт тротуарів, в тому числі: | 2 085,0 |
|
| вул. Горького | 90,0 |
|
| вул. Котовського | 299,0 |
|
| вул. Котляревського | 299,0 |
|
| вул. Київський Шлях (від ж/б № 2/2 до буд. № 1;6) | 851,0 |
|
| вул. Лютнева (від вул. Київський Шлях,33 до перехрестя вул. Головатого) | 299,0 |
|
| міському центральному парку культури | 248,0 |
| 2 | Виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт тротуарів та доріг міста | 80,0 |
| 3 | Капітальний ремонт житлового фонду | 900,0 |
| 4 | Виготовлення проектів на капітальний ремонт пасажирських ліфтів | 50,0 |
| 5 | Капітальний ремонт системи управління мережами зовнішнього освітлення | 299,0 |
| 6 | Проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок | 20,0 |
| 7 | Виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт спортивного залу, їдальні та електромережі в ЗОШ №3 | 40,0 |
| 8 | Виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт секторів стадіону «Колос» | 20,0 |
| 9 | Розробка плану червоних ліній міста | 94,0 |
| 10 | Розробка плану зонування міста | 147,8 |
| 11 | Виготовлення робочого проекту на будівництво системи водовідведення очищених зворотних вод у місті | 298,2 |
| 12 | Експертиза робочого проекту та капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Матросова | 120,0 |
| 13 | Експертиза робочого проекту та капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Робітнича | 142,0 |
| 14 | Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Карла Маркса | 142,0 |
| 15 | Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Герцена | 109,0 |
| 16 | Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Привокзальна (від вул. Головатого до залізничного переїзду) | 51,0 |
| 17 | Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Челюскінців | 113,0 |
| 18 | Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Туполєва | 89,0 |
| 19 | Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Лисенка | 46,0 |
| 20 | Капітальний ремонт вуличного освітлення від перехрестя вул. Шевченка з вул. Димитрова до вул. Привокзальна | 34,0 |
| 21 | Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Артема | 29,0 |
| 22 | Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Філатова | 27,0 |
| 23 | Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Зої Космодем’янської | 51,0 |
| 24 | Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Куйбишева | 33,0 |
| 25 | Експертиза робочого проекту та капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Гоголя | 60,0 |
| 26 | Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Інтернаціональна | 48,0 |
| 27 | Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Маяковського | 105,0 |
| 28 | Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Банківська | 55,0 |
| 29 | Поточний ремонт виконкому виконкому | 100,0 |
| 30 | Придбання та встановлення світодіодного екрану (біля міськвиконкому) | 272,0 |
| 31 | Поточний ремонт звукового супровіду по вул. Київський Шлях та в міському парку культури | 98,0 |
| 32 | Поточний ремонт ліфтів | 82,0 |
| 33 | Поточний ремонт спортивного майданчика по вул. Ворошилова | 180,0 |
|
| Придбання річкового піску для посипання доріг | 46,8 |
| 34 | Придбання солі для посипання доріг | 18,0 |
| 35 | Придбання дорожніх знаків | 10,0 |
| 36 | Послуги по встановленню дорожніх знаків | 5,0 |
| 37 | Послуги по нанесенню розмітки на дороги в м. Борисполі | 50,0 |
| 38 | Поточний ремонт доріг | 818,5 |
| 39 | Капітальний ремонт (асфальтування) вул. Кооперативна | 1796,0 |
| 40 | Проведення поточного ремонту майданчиків для збору твердих побудових відходів | 150,0 |
| 41 | Придбання машин для збору та транспортування побутових відходів | 650,0 |
| 42 | Придбання автомобіля з мультиплікатором та крюковим захватом 10 т. для роздільного збирання ТПВ (як вторинної сировини) та будівельних відходів) | 979,0 |
| 43 | Послуги по озелененню міста | 500,0 |
| 44 | Придбання контейнерів для побутових відходів | 50,0 |
| 45 | Придбання контейнерів для будівельних відходів | 50,0 |
| 46 | Розроблення схеми санітарної очистки міста | 100,0 |
| 47 | Виготовлення робочого проекту з благоустрою Комсомольського озера та прилеглої території | 25,0 |
| 48 | Виконання робіт з благоустрою Комсомольського озера та прилеглої території | 500,0 |
| 49 | Видатки на Програму інвентаризації земель, розмежування земель державної та комунальної власності у місті Борисполі, розширення існуючих меж міста | 40,0 |
|
| Всього | 16 892,8 |




















